Problemy i pielęgnacja cer suchych, naczynkowych, wrażliwych, alergicznych - Strona 113 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Pokaż wyniki sondy: Czy jesteś za usunięciem kompozycji zapachowych z kosmetyków na rumień i naczynka?
TAK 21 87,50%
NIE 3 12,50%
Głosujący: 24. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-05-18, 18:37   #3361
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych - ZBI

Dlatego ze jest czysta nie ma w niej zadnych mikrobow, ktore moga szybko popsoc wlasna miksture.

Ja od kilku tygodni uzywam wlasnego serum na bazie kwasu hyaluronowego, wiec mozesz sobie tez taki serum ukrecic i dodac do niego wyciag bo to wodny ekstrakt wiec sie w fazie wodnej rozpusci.

Ja wole HA w proszku, ale mozna kupic juz gotowy zel kwasu. Zamiast wody wzielam teraz( pierwszy raz uzylam wody) hydrolat rozany i dodalam mocznika, ectoin, panthenolu, do tego fluid z wit. A,C,E( dorwalam takie cudo ktore mozna dodawac do fazy wodnej i dodatkowy emulgator juz nam nie potrzebny, a jak wiadomo wit. A i E sa rozpuszczalne w tluszczach wiec normalnie plywaly by mi po serum jak bym emulgatowa nie dala), na koniec wsypalam troche HA w proszku, poczekalam jak sie rozpusci ( HA zbiera sie w klumpki i trzeba troche poczekac). Jak sie wszystko dobrze wymieszalo i stwierdzilam ze moje serum jest jeszcze za zadkie to jeszcze dosypalam kwasu hyaluronowego i znow musialam troche poczekac i tak dosypywalam az stwierdzilam ze taka konsystencja mi sie podoba, dlatego wole wlasnie HAb w proszku, a nie w gotowym zelu. Mocznik lubi rozrzedzac gotowe produkty, poza tym jak pododawalam tyle plynnych substancji, to z gotowego zelu tez mogla bym miec za zadka wode,a tak na koniec proszek, wymieszac, poczekac jak sie rpzpusci, znow zamieszac jak juz klumpkow nie ma, sprawdzi konsystencje czy nam taka pasuje, jak nie to znow dodac troche proszku z kwasem az uzyskamy zelowaty konsystencje. Na koniec zakonserwowalam to parabenem K. Z Pl idzie do mnie ekstrakt z lukrecji bo tez dobry na naczynka , a moja cera lubi lukrecje. Niestety we wszelkich znanych mi tutejszych sklepach dla mieszaczy nie ma lukrecji, wiec poprosilam uzytkowniczke innego formum o pomoc ;o) Jak ekstrakt dojdzie to sobie domieszam do mojego serum. jak kiedys wykoncze lukrecje, to mam w planach zakup gingko, albo moze kasztanowca( to juz u mnie dostane)

Poza tym taki gotowy ekstrakt mozesz dodac do gotowego produktu. Jesli uzywasz toniku, mozesz sobie domieszac do toniku, albo do kremu, czy jakiejs emulsji. najwazniejsze zeby produkt skladal sie z fazy wodnej, a nie tylko z samej tluszczowej, to wtedy bedziesz umiala domieszac.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-18, 19:12   #3362
fragolina _di _bosco
Przyczajenie
 
Avatar fragolina _di _bosco
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 26
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych - ZBI

Monika Pogrzeba, dziękuję za odpowiedź. Skorzystam z Twojego przepisu, ale dopiero jak będę robiła zamówienie na mazidłach.
Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
Jak sie wszystko dobrze wymieszalo i stwierdzilam ze moje serum jest jeszcze za zadkie to jeszcze dosypalam kwasu hyaluronowego i znow musialam troche poczekac i tak dosypywalam az stwierdzilam ze taka konsystencja mi sie podoba, dlatego wole wlasnie HAb w proszku, a nie w gotowym zelu.
Nie odmierzasz w żaden sposób ilości HA? Nie boisz się, że wyjdzie za duże stężenie? Na mazidłach piszą, że można do 1%.
Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
najwazniejsze zeby produkt skladal sie z fazy wodnej, a nie tylko z samej tluszczowej, to wtedy bedziesz umiala domieszac.
Czyli mieszanie z Humektanem to dobry pomysł? I tutaj też: jak mam obliczyć stężenie, żeby nie przekroczyć zalecanego?
fragolina _di _bosco jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-18, 21:46   #3363
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych - ZBI

z 1g zrobisz 100ml gotowego HA 1%, a ja nawet i 2 % widzialam. Jak sie robi mala porcje to na 1-2ml wody dajesz kwasu na koncowce ostrego noza, to jest odrobinka i jak sie rozpusci to wychodzi wlasnie zel, wiec ja na oko daje bo widze ze jak woda a wole bardziej zelowe to musze dac wiecej i tak po trochu daje. teraz jak robilam kolejna porcje to juz wiedzialam ze moge wiecej sypnac bo 30ml gotowego produktu to wyjdzie mi woda, a nie zel. gestego tez nie robie, bo mnie sam HA sciaga i wysusza, dlatego owe dodatki, ktore moja cera lubi i dodatkowo nawilzaja. W upaly latem to pewnie bede mogla i sam uzywac bez dodatku kremu. Kilka razy juz uzylam w ten sposob, bo zdarzylo sie kilka cieplych dni, a jak nalozylam nawet lekki krem to po pol godziny pysk zaczal mi sie tluscic, wiec na kolejna noc darowalam sobie krem, dalam tylko pod oczy i bylo mi bardzo dobrze. )


jak obliczyc stezenie ekstraktu? ja to tak umownie zawsze licze, bo niektore produkty nie maja tego samego ciezaru w gramach i w mililitrach. Licze metoda na krzyz , pamietasz z matematyki? 100% - 10ml gotowego produktu a pod spodem np 2% - ?ml i jedziemy na krzyz i wychodzi ile mililitrow na te 10ml gotowej mieszanki musisz dac danego produktu. Wiadomo ze to nie jest 100% dokladne, ale mnie jeszcze sie krzywda nie stala. To nie zrace kwasy przy ktorych jak sie pomyle wyzre mi dziure, wiec sie nie przejmuje. jak bym robila jakies porzadne kosmetyki , a najlepiej cala moja pielegnacje sama to bym zainwestowala w mala wage elektroniczna. Mozna takie juz za nieduze pieniadze dostac, a tak to w przyblizeniu licze na krzyz. Moje serum liczylam na 20ml gotowego produktu, ale ze dawalam wiecej niz 1-2 skladniki to jak juz skonczylam mieszac wyszlo mi 30ml. Obliczylam ze panthenolu ma byc 5% , a w takim razie moze wyszlo ze 3,5%, ale to nie problem dla mnie.

na mazidlach masz tez gotowe przepisy roznych serumkow z uwzglednieniem gestosci kazdego skladnika, wiec wyliczenia sa dokladne.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-19, 13:44   #3364
fragolina _di _bosco
Przyczajenie
 
Avatar fragolina _di _bosco
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 26
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych - ZBI

Zrobiłam tak, jak napisałaś, czyli metodą "mniej więcej, na oko" i faktycznie nic się nie stało (dziury nie wyżało ). Buzia po mieszance Humektanu, ekstraktu z miłorzębu i oliwki hipp nawilżona, ukojona i blada . Biochemia naprawdę wciąga .
fragolina _di _bosco jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-19, 17:11   #3365
Polski Bursztyn
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Hawaje
Wiadomości: 597
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych - ZBI

Dziewczyny a jaki podklad polecicie dla cery NACZYNKOWEJ ?(tlustej) jakie odcienie przy cerze zaczerwienionej wybierac? moze cos polecicie jakis podklad i jaki odcien?
Polski Bursztyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-20, 15:15   #3366
fragolina _di _bosco
Przyczajenie
 
Avatar fragolina _di _bosco
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 26
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych - ZBI

Cytat:
Napisane przez Polski Bursztyn Pokaż wiadomość
Dziewczyny a jaki podklad polecicie dla cery NACZYNKOWEJ ?(tlustej) jakie odcienie przy cerze zaczerwienionej wybierac? moze cos polecicie jakis podklad i jaki odcien?
Może wypróbuj ten:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...ch.html&next=1
U mnie nie podrażnił naczynek, krył nawet przyzwoicie, ale wysuszał skórę na policzkach. Przy tłustej może się sprawdzić. Co do odcienia się nie wypowiem, bo sama za bardzo nie wiem.
fragolina _di _bosco jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-22, 23:52   #3367
Polski Bursztyn
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Hawaje
Wiadomości: 597
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych - ZBI

Dziewczyny z kremow bb najbardziej polecany jest dla cery naczynkowej ,(zeby zniwelowac zaczerwienia) jest krem bb -"Dr.Jart SILVER" , "Lioele Dollish Veil Vita " lub "ROHTO Hadalabo BB Moist Cream "- bardzo mocno nawilzajacy +kamuflujacy niedoskonalosci -ma kolor ZOLTY i "The Face Shop Lovely Meex bb cream "-wygladzenie+rozswietlenie ktoras sprawdzala? zeby potwierdzic ze warto go kupic? (ja mam zamiar zamowic probki za 8zl ,ze strony asianstore.pl)-wtedy bede testowac od probek ,bo nie chce zbankrutowac..

zeby zniwelowac zaczerwneinia musi byc kolor WANILIOWY prawda? (podkladu lub kremu bb) bo kolor rozowy-pomaranczowy-bezowy-nadaje cerze zaczerwienioej NIEZDROWO wygladajaca skore..-jakby szarawa..

Edytowane przez Polski Bursztyn
Czas edycji: 2012-05-23 o 16:40
Polski Bursztyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-05-23, 08:52   #3368
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych - ZBI

Moze to ci pomoze?

http://tysiacjedenpomyslowipasji.blo...czne-hity.html
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-28, 20:17   #3369
Polski Bursztyn
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Hawaje
Wiadomości: 597
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych - ZBI

Dziewczyny a co NAJBARDZIEJ pomoze jaki krem ? lub niekoniecznie krem na zlikwidowanie rozowego koloru skory? Bardzo bede wdzieczna za porade
Polski Bursztyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-29, 10:51   #3370
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych - ZBI

Odpowiednio dobrane kosmetyki, a jakie? to trzeba samemu probowac.

Ja teraz mam cere w lepszym stanie niz jak uzywam kosmetykow strikte na naczynka i rumien.

Postawilam na minimalizm, na proste i krotkie sklady, najlepiej bez parabenow, ale jak sie jeden zdarzy to tez tragedii nie ma i oczywiscie na dzien porzadne filtry. Im mniej i im zadziej zmianiam tym lepiej. Moja cera sie uspokoila, juz sie tak mocno nie rumieni, nie jest permanentnie sucha nawet latem,a byl taki okres ze caly rok mialam problem z wysuszeniem.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-31, 13:55   #3371
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych - ZBI

Cytat:
Napisane przez Polski Bursztyn Pokaż wiadomość
A moze ktoras z was ma juz sprawdzony krem bb czy podklad KTORY PRZYKRYWA-ZAKRYWA zaczerwienienia na twarzy?
U mnie BB kremy jakoś specjalnie nie sprawdziły się ale trafiłam na BB Lioele Dollish Veil Vita # 1 Gorgeous Purple i jestem ogromnie z niego zadowolona

Jestem ciekawa czy możecie polecić coś sprawdzonego z ekstraktem z drzewa herbacianego?
Od jakiegoś czasu kręcę się wokół tego typu kosmetyków i widzę, że u mnie mają dobre działanie. Wybrałam olejek myjacy z BU i jestem z niego bardzo zadowolona ale niebawem się skończy a jestem poza dostępem do oferty BU.
Miałam balsam z wyciagiem z drzewa herbacainego z The Balm Balm ale srednio mi on podszedł do pielegnacji twarzy.
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-05-31, 18:38   #3372
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych - ZBI

Hexxana a moze bys dodawala sobie drzewo herbaciane do pasujacych ci gotowych produktow? Nie wiem czy istnieje ekstrakt, ja mam olejek i czasami dodam krople na paste do mycia zebow, albo nierozcienczony na jakis pryszczyk. latem kilka kropli do szamponu, albo do kapieli, przyjemnie chlodzi. za ekstraktem sie nie rozgladalam, ale moze poszukaj u siebie jakis sklepow dla mieszaczy. Cos napewno bedziesz miala, bo skoro sa stacjonalne sklepy to i w necie powinnas cos znalesc.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-31, 21:48   #3373
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych - ZBI

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
Hexxana a moze bys dodawala sobie drzewo herbaciane do pasujacych ci gotowych produktow? Nie wiem czy istnieje ekstrakt, ja mam olejek i czasami dodam krople na paste do mycia zebow, albo nierozcienczony na jakis pryszczyk. latem kilka kropli do szamponu, albo do kapieli, przyjemnie chlodzi. za ekstraktem sie nie rozgladalam, ale moze poszukaj u siebie jakis sklepow dla mieszaczy. Cos napewno bedziesz miala, bo skoro sa stacjonalne sklepy to i w necie powinnas cos znalesc.

Moni, sklep dla mieszaczy znalazłam z bardzo fajnym asortymentem ale narazie szukam czegoś gotowego, żeby było tak na zaś

Do mieszania to będzie głównie olejek nie spotkałam się z inną formą...
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-01, 08:08   #3374
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych - ZBI

weszlam na moj behawe.com gdzie lubie zamawiac i znalazlam typowy olejek i fluid. Fluid jest swietna sprawa jesli chce sie substancje ropzpuszczalne w tluszczach umieszac z faza woda gdzie chce sie ominac dodanie emulgatora, jak np trzeba unikac emulgatorow. ja sobie kupilam do mojego serum fluid z wit. a,c,e i wkoncu moge miec wodne serum bez emulgatora i bez fazy tluszczowej.
ten fluid z drzewa herbacianego ma taki sklad

Melaleuca alternifolia, caprylic/capric triglyceride, aqua purif. alcohol denat., glycerin, lecithine

strona jest tez w jezyku angielskim, wiec moze wysylaja po za DE i moze taki fluid ci sie przyda do domieszania do gotowego juz poroduktu. pisze jeszcze ze mozna fluid domieszac do kremu albo i pur uzywac
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-01, 10:09   #3375
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych - ZBI

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
weszlam na moj behawe.com gdzie lubie zamawiac i znalazlam typowy olejek i fluid. Fluid jest swietna sprawa jesli chce sie substancje ropzpuszczalne w tluszczach umieszac z faza woda gdzie chce sie ominac dodanie emulgatora, jak np trzeba unikac emulgatorow. ja sobie kupilam do mojego serum fluid z wit. a,c,e i wkoncu moge miec wodne serum bez emulgatora i bez fazy tluszczowej.
ten fluid z drzewa herbacianego ma taki sklad

Melaleuca alternifolia, caprylic/capric triglyceride, aqua purif. alcohol denat., glycerin, lecithine

strona jest tez w jezyku angielskim, wiec moze wysylaja po za DE i moze taki fluid ci sie przyda do domieszania do gotowego juz poroduktu. pisze jeszcze ze mozna fluid domieszac do kremu albo i pur uzywac
O! coś dla mnie Fluid ma fajny skład

Mnie w ogóle zaciekawiło coś takiego i tak myślę na takiej bazie zrobić myjadło http://www.aromantic.co.uk/buy-natur...-colour-uk.htm

Moni, podaj linka do siebie
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-01, 10:18   #3376
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych - ZBI

www.behawe.com

inaczej nie moge, bo i tak wyswietli ci sie glowna strona
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-01, 10:31   #3377
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych - ZBI

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
www.behawe.com

inaczej nie moge, bo i tak wyswietli ci sie glowna strona
Dziękuję
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-04, 07:40   #3378
fragolina _di _bosco
Przyczajenie
 
Avatar fragolina _di _bosco
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 26
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych - ZBI

Nie no, ja to się już chyba całkowicie załamię . Dziewczyny, może wy mi powiecie co ja robię źle? Makijaż zmywam olejkiem z BU, potem mieszam Humektan+kilka kropli oleju z pestek winogron (lub lnianego)+hydrolat z kocanki. Rano nakładam filtr ziaji SPF 25:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...ra-wersja.html
podkład:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...cy-spf-20.html
matuję hauschką jedwabną.
I jest tak samo źle jak przy kosmetykach drogeryjnych, tzn. połowę(!?) twarzy mam zaczerwienienioną i reaktywną z czerwonymi plackami i rozszerzonymi porami na policzku i na czole nad okiem. Po tej samej stronie jest cały czas spuchnięta, przesuszona powieka i wiecznie zaczerwienione oko. Druga strona twarzy jak pupka niemowlaka - żadnych zaczerwienień, krostek i tego typu niespodzianek. Oko po tej stronie też ma się nadzwyczaj dobrze. Wie ktoś co to może być i czym jest spowodowane?
fragolina _di _bosco jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-04, 08:51   #3379
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych - ZBI

Moze cie cos uczula, podraznia, moze masz tr. rozowaty ktory rozlozyl sie na tej jednej stronie? Moze jakis pasozyt skory, niewidzialny golym okiem itp.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-06-04, 08:57   #3380
Marzena17
Rozeznanie
 
Avatar Marzena17
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: lubin/wrocław
Wiadomości: 638
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych - ZBI

Cytat:
Napisane przez fragolina _di _bosco Pokaż wiadomość
Nie no, ja to się już chyba całkowicie załamię . Dziewczyny, może wy mi powiecie co ja robię źle? Makijaż zmywam olejkiem z BU, potem mieszam Humektan+kilka kropli oleju z pestek winogron (lub lnianego)+hydrolat z kocanki. Rano nakładam filtr ziaji SPF 25:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...ra-wersja.html
podkład:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...cy-spf-20.html
matuję hauschką jedwabną.
I jest tak samo źle jak przy kosmetykach drogeryjnych, tzn. połowę(!?) twarzy mam zaczerwienienioną i reaktywną z czerwonymi plackami i rozszerzonymi porami na policzku i na czole nad okiem. Po tej samej stronie jest cały czas spuchnięta, przesuszona powieka i wiecznie zaczerwienione oko. Druga strona twarzy jak pupka niemowlaka - żadnych zaczerwienień, krostek i tego typu niespodzianek. Oko po tej stronie też ma się nadzwyczaj dobrze. Wie ktoś co to może być i czym jest spowodowane?
Ciężko powiedzieć co robisz źle, bo każdemu służy co innego. Mnie na przykład humektan zapychał i wysuszał. Filtr z ziaji z tego co pamiętam jest niestabilny i ma potencjalne zapychacze. Podkład Pharmacerisa ma propylene glycol, co z biegu wyklucza kosmetyki dla mnie, bo skóra reaguje bardzo źle. Nie rozumiem tylko fenomenu zanieczyszczenia twarzy tylko z jednej strony - dla mnie to jakaś abstrakcja Pamiętam, że spuchnięte oko i ogólnie jedną stronę twarzy miałam jak nabawiłam się zapalenia dziąsła i jeszcze raz kiedy znieczulenie, które dostałam od dentysty przestawało działać. Z innych to tylko zapalenie spojówki. Może idź do lekarza, może naprawdę masz jakieś bakterie w dziąśle czy w zębie. Do głowy przychodzą mi jeszcze migdałki i może ślinianki...Proponuję na początek lekarza ogólnego, może on będzie miał jakiś pomysł.

W sumie to ta połowa twarzy chyba nawet nie jest zanieczyszczona tylko to jest zdecydowanie jakiś stan zapalny.
__________________
"Czuj się dzielny, działaj tak, jakbyś był dzielny...
Jest bardzo prawdopodobne, że atak odwagi zastąpi atak lęku."
William James

Edytowane przez Marzena17
Czas edycji: 2012-06-04 o 08:59
Marzena17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-04, 11:02   #3381
fragolina _di _bosco
Przyczajenie
 
Avatar fragolina _di _bosco
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 26
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych - ZBI

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
Moze cie cos uczula, podraznia, moze masz tr. rozowaty ktory rozlozyl sie na tej jednej stronie? Moze jakis pasozyt skory, niewidzialny golym okiem itp.
Mam 16 lat, chyba za wczesnie na trądzik różowaty. Ciężko mi się w tym dopatrywać uczulenia, bo skóra zaczyna tak reagować nawet bez wprowadzania nowych kosmetyków. Przez pewien czas było lepiej. Ja (naiwna) się już ucieszyłam, że pomaga mi olejek i humektan. I nagle nie wiadomo skąd znowu pojawia się podrażnienie.
Ciekawa teoria z tym pasożytem. Wiesz może jakie badania się robi, żeby to sprawdzić?
Cytat:
Napisane przez Marzena17
Ciężko powiedzieć co robisz źle, bo każdemu służy co innego. Mnie na przykład humektan zapychał i wysuszał. Filtr z ziaji z tego co pamiętam jest niestabilny i ma potencjalne zapychacze. Podkład Pharmacerisa ma propylene glycol, co z biegu wyklucza kosmetyki dla mnie, bo skóra reaguje bardzo źle. Nie rozumiem tylko fenomenu zanieczyszczenia twarzy tylko z jednej strony - dla mnie to jakaś abstrakcja Pamiętam, że spuchnięte oko i ogólnie jedną stronę twarzy miałam jak nabawiłam się zapalenia dziąsła i jeszcze raz kiedy znieczulenie, które dostałam od dentysty przestawało działać. Z innych to tylko zapalenie spojówki. Może idź do lekarza, może naprawdę masz jakieś bakterie w dziąśle czy w zębie. Do głowy przychodzą mi jeszcze migdałki i może ślinianki...Proponuję na początek lekarza ogólnego, może on będzie miał jakiś pomysł.

W sumie to ta połowa twarzy chyba nawet nie jest zanieczyszczona tylko to jest zdecydowanie jakiś stan zapalny.
Chyba w takim razie najlepiej będzie jak odstawię jak najwięcej kosmetyków. Mogłabyś mi polecić jakiś "bezpieczniejszy" podkład? Na razie malować się nie przestanę, bo w takim stanie to ciężko się ludziom pokazać bez makijażu
Szczerze mówiąc nigdy bym nie wpadła na to, że problem z dziąsłem lub zębem może aż tak wpływać na stan skóry. Lecę się zapisać do dentysty.

Dziękuję wam bardzo za odpowiedzi

EDIT: Tak mi teraz przyszło do głowy, że może to od słońca. Filtr Ziaja nie jest fotostabilny, więc pewnie niewiele daje. A ja od 3 lat siedzę w ławce przy oknie, z zaczerwienioną stroną twarzy wystawioną na słońce.

Edytowane przez fragolina _di _bosco
Czas edycji: 2012-06-04 o 11:07
fragolina _di _bosco jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-04, 11:32   #3382
Marzena17
Rozeznanie
 
Avatar Marzena17
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: lubin/wrocław
Wiadomości: 638
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych - ZBI

Cytat:
Napisane przez fragolina _di _bosco Pokaż wiadomość
Mam 16 lat, chyba za wczesnie na trądzik różowaty. Ciężko mi się w tym dopatrywać uczulenia, bo skóra zaczyna tak reagować nawet bez wprowadzania nowych kosmetyków. Przez pewien czas było lepiej. Ja (naiwna) się już ucieszyłam, że pomaga mi olejek i humektan. I nagle nie wiadomo skąd znowu pojawia się podrażnienie.
Ciekawa teoria z tym pasożytem. Wiesz może jakie badania się robi, żeby to sprawdzić?

Chyba w takim razie najlepiej będzie jak odstawię jak najwięcej kosmetyków. Mogłabyś mi polecić jakiś "bezpieczniejszy" podkład? Na razie malować się nie przestanę, bo w takim stanie to ciężko się ludziom pokazać bez makijażu
Szczerze mówiąc nigdy bym nie wpadła na to, że problem z dziąsłem lub zębem może aż tak wpływać na stan skóry. Lecę się zapisać do dentysty.

Dziękuję wam bardzo za odpowiedzi

EDIT: Tak mi teraz przyszło do głowy, że może to od słońca. Filtr Ziaja nie jest fotostabilny, więc pewnie niewiele daje. A ja od 3 lat siedzę w ławce przy oknie, z zaczerwienioną stroną twarzy wystawioną na słońce.
Bardzo możliwe, że to podrażnienie słoneczne.
Z podkładem nie bardzo pomogę, bo ten którego używasz tak naprawdę jest polecany przez wiele osób, jednak u mnie na pewno pogorszyłby sytuację. Jedyny podkład, który nie siał spustoszenia na mojej twarzy to essence w musie (w słoiczku), ale on akurat lubił podkreślać suche skórki. W tej chwili mam tylko mineralny puder Revlon Colorstay i to jest mój cały makijaż.
Rozumiem, że chcesz się malować, rok temu, kiedy zaczynałam kurację retinoidami doustnymi nakładałam na twarz tynk z mineralnego filtru SVR 50, podkładu i pudru. Gdyby ktoś przejechał mi po twarzy szpachelką z tynkiem, efekt byłby podobny
Może spróbowałabyś kremów koloryzujących/tonujących? Skoro jedna strona twarzy jest jak pupka niemowlaka, nie ma sensu, żebyś ją niepotrzebnie katowała. Drugą stronę może da się czymś złagodzić. Zanim pójdziesz do lekarza może zrób sobie okład z herbaty/rumianku/melisy, zarówno na oko, jak i całą twarz. Maseczka z siemienia lnianego mogłaby załagodzić sytuację.
__________________
"Czuj się dzielny, działaj tak, jakbyś był dzielny...
Jest bardzo prawdopodobne, że atak odwagi zastąpi atak lęku."
William James
Marzena17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-04, 12:37   #3383
fragolina _di _bosco
Przyczajenie
 
Avatar fragolina _di _bosco
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 26
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych - ZBI

Cytat:
Napisane przez Marzena17 Pokaż wiadomość
Bardzo możliwe, że to podrażnienie słoneczne.
Zanim pójdę do lekarza, poeksperymentuję z filtrem, może pomoże. Na razie mam na twarzy mleczko Avene 50+ i czekam, aż się wchłonie. Wyglądam jak biała dama wysmarowana smalcem . Ale skoro to ma pomóc to się przemęczę.
Cytat:
Napisane przez Marzena17 Pokaż wiadomość
Może spróbowałabyś kremów koloryzujących/tonujących? Skoro jedna strona twarzy jest jak pupka niemowlaka, nie ma sensu, żebyś ją niepotrzebnie katowała.
Tonujących nigdy nie używałam. Przejrzę kwc i czegoś poszukam. Zdrowa strona też taka idealna nie jest, reaguje rumieńcem na stres, zmiany temperatury, ale nie tak ekstremalnie jak ta chora.
Cytat:
Napisane przez Marzena17 Pokaż wiadomość
Zanim pójdziesz do lekarza może zrób sobie okład z herbaty/rumianku/melisy, zarówno na oko, jak i całą twarz. Maseczka z siemienia lnianego mogłaby załagodzić sytuację.
Z wszystkich wymienionych nie próbowałam tylko melisy. Rumianek uczulił, herbata wysuszyła, siemię lniane nie zrobiło nic.

Dziękuję, że się zainteresowałaś tematem. Podsunęłaś mi kilka naprawdę dobrych pomysłów.
fragolina _di _bosco jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-04, 12:41   #3384
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych - ZBI

Teoria ze sloncem tez moze miec cos z tym wspolnego. Przesiadz sie pod sciane, moze po jakims czasie skora ci wroci do normalnosci. Co do stabilnosci Ziaji to fakt, filtr przenikajacy UVB ktory jest niestabilny. do tego Parsol ktory jest stabilizowany innym filtrem i to wszystko. Do tego cala lista parabenow. trzeba by bylo pomyslec o stabilnym filtrze, bez zbednych skladnikow. Woda termalna uspokaja ci cere? Jesli tak to bym sie z nia nie rozstawala i byla by moim stalym punktem programu.
Na mnie termalka dobrze dziala i wrocilam do niej jakis czas temu. Dzis bylam w aptece i wzielam ulotke nowej serii do cery nadwrazliwej. Zmianiono tym kremom opakowanie na higieniczniejsze jak w serii Toleriance. Chyba tez sklad jest zmieniony, bo cos pisza o jakiejs nowej substancji. Lotion do mycia ma nowe opakowanie i nie wiem czy to to samo co wczesniej czy tez sklad zmieniony. Moze te kosmetyki by ci pomogly.

http://www.avene.de/produkte/allergi...lergische-haut
http://www.avene.de/produkte/uberemp...findliche-haut

niestety wraz ze zmiana stronki , nie mozna juz zajrzec na sklady, trzeba do nich napisac zeby na maila przyslali.

Ja od jakiegos czasu uzywam serii Toleriane od LRP i mi sluzy
http://www.larocheposay.de/Produkte-...Haut-r165.aspx

tutaj idzie obejrzec sklad. Uzywam zelu do mycia i Toleriane Ultra. Mialam tez probke kremu w lekkiej wersji i musze powiedziec ze na upaly mi nawet pasowal. mam jeszcze probke wersji riche, ale zostawiam sobie na jesien jak mi cera z mieszanej zacznie przechodzic w sucha.

to serum tez mnie pozytywnie zaskoczylo
http://www.larocheposay.de/Produkte-...NSE-p5919.aspx

niby nic patrzac na sklad, krotki, jakies tam ekstrakt o ktorym pisza ze tak dobrze dziala na rumien i wogole tyle kasy placic za ta emulsje? A jednak w moim przypadku im mniej skladnikow, im krotszy i prostszy sklad tym lepiej dla cery, dlatego tez wychwalam klasyczne NIvea Creme i Nivea Soft.

W tej chwili im mniej bedziesz uzywac tym lepiej. Latwiej bedzie ci znalesc winowajce jak powoli bedziesz wprowadzac poszczegolne kosmetyki.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-04, 14:03   #3385
fragolina _di _bosco
Przyczajenie
 
Avatar fragolina _di _bosco
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 26
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych - ZBI

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
Teoria ze sloncem tez moze miec cos z tym wspolnego. Przesiadz sie pod sciane, moze po jakims czasie skora ci wroci do normalnosci. Co do stabilnosci Ziaji to fakt, filtr przenikajacy UVB ktory jest niestabilny. do tego Parsol ktory jest stabilizowany innym filtrem i to wszystko. Do tego cala lista parabenow. trzeba by bylo pomyslec o stabilnym filtrze, bez zbednych skladnikow. Woda termalna uspokaja ci cere? Jesli tak to bym sie z nia nie rozstawala i byla by moim stalym punktem programu.
Na mnie termalka dobrze dziala i wrocilam do niej jakis czas temu. Dzis bylam w aptece i wzielam ulotke nowej serii do cery nadwrazliwej. Zmianiono tym kremom opakowanie na higieniczniejsze jak w serii Toleriance. Chyba tez sklad jest zmieniony, bo cos pisza o jakiejs nowej substancji. Lotion do mycia ma nowe opakowanie i nie wiem czy to to samo co wczesniej czy tez sklad zmieniony. Moze te kosmetyki by ci pomogly.

http://www.avene.de/produkte/allergi...lergische-haut
http://www.avene.de/produkte/uberemp...findliche-haut

niestety wraz ze zmiana stronki , nie mozna juz zajrzec na sklady, trzeba do nich napisac zeby na maila przyslali.

Ja od jakiegos czasu uzywam serii Toleriane od LRP i mi sluzy
http://www.larocheposay.de/Produkte-...Haut-r165.aspx

tutaj idzie obejrzec sklad. Uzywam zelu do mycia i Toleriane Ultra. Mialam tez probke kremu w lekkiej wersji i musze powiedziec ze na upaly mi nawet pasowal. mam jeszcze probke wersji riche, ale zostawiam sobie na jesien jak mi cera z mieszanej zacznie przechodzic w sucha.

to serum tez mnie pozytywnie zaskoczylo
http://www.larocheposay.de/Produkte-...NSE-p5919.aspx

niby nic patrzac na sklad, krotki, jakies tam ekstrakt o ktorym pisza ze tak dobrze dziala na rumien i wogole tyle kasy placic za ta emulsje? A jednak w moim przypadku im mniej skladnikow, im krotszy i prostszy sklad tym lepiej dla cery, dlatego tez wychwalam klasyczne NIvea Creme i Nivea Soft.

W tej chwili im mniej bedziesz uzywac tym lepiej. Latwiej bedzie ci znalesc winowajce jak powoli bedziesz wprowadzac poszczegolne kosmetyki.
Czyli Avene mleczko 50+ będzie ok? Dopiero po zakupie zauważyłam, że zmienili skład (parsol ). Użyłam go dziś pierwszy raz i jestem trochę przerażona bieleniem i świeceniem. Ale nic nie podrażniło, buzia jest nawet trochę ukojona. Co do LRP, to te kosmetyki po prostu mi nie służą. Nie trafiłam jeszcze na żaden ich produkt, który by mi nie robił krzywdy (może poza podkładem). Używałam kiedyś termalki Vichy, nie pomagało to ani nie szkodziło, tylko portfel był nieco lżejszy, więc zużyłam i więcej nie kupiłam. Jedyna rzecz, która powstrzymuje mnie przed kupnem kosmetyków Avene to cena. Chciałam zacząć sama coś kombinować, zaopatrując się na mazidłach, BU, Ecospa itd. Po prostu tak wychodzi taniej. Ty chyba z kolei wolisz apteczne kosmetyki, prawda?
fragolina _di _bosco jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-04, 14:06   #3386
Marzena17
Rozeznanie
 
Avatar Marzena17
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: lubin/wrocław
Wiadomości: 638
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych - ZBI

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość

niby nic patrzac na sklad, krotki, jakies tam ekstrakt o ktorym pisza ze tak dobrze dziala na rumien i wogole tyle kasy placic za ta emulsje? A jednak w moim przypadku im mniej skladnikow, im krotszy i prostszy sklad tym lepiej dla cery, dlatego tez wychwalam klasyczne NIvea Creme i Nivea Soft. .
Zazdroszczę U mnie jakikolwiek krem NIVEA już po pierwszym użyciu powodował taki sajgon, że aż żal było patrzeć
__________________
"Czuj się dzielny, działaj tak, jakbyś był dzielny...
Jest bardzo prawdopodobne, że atak odwagi zastąpi atak lęku."
William James
Marzena17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-04, 14:37   #3387
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych - ZBI

fragolina ja w tej chwili mam apteczna pielegnacja i swoje samorobione serum.
Tez mam mleczko Avene i mnie nie bieli, ale ja z natury biala jestem wiec mnie zadko co pobiela. Bronzer zalatwia w takich sytuacjach sprawe ;o)

Marzena, no jakos tak jest u mnie ze proste i krotkie sklady w wiekszosci sie sprawdzaja. Nivea Creme byl moim pierwszym w zyciu kremem, potem mialam ochronny bambiono i cale lata nastoletnie uzywalam albo jednego albo drugiego. POtem wypuszczono Nivea Soft( mialam wtedy cos kolo 21 lat). w wieku 26 zaczelam uzywac tez NIvea ale przeciwzmarszczkowe. Jakis czas temu chcialam wrocic do Nivea Soft, ale cera juz go nie lubila. Przez ten czas z normalnej nie wrazliwej na praktycznie nic, stala sie delikatna, naczynkowa i wrazliwa i zareagowala rumieniem. jak zmienili mu sklad i wywalili parabeny, niesmialo podeszlam i okazalo sie ze krzywdy nie robi, ze cera ma sie lepiej. Wogole jak wrocilam do prostej pielegnacji to skora nawet na ciele sie uspokoila, wiec od kilku lat myje sie mydlem, najlepiej naturalnym( preferuje Aleppo), uwielbiam syndety i niedawno niesmialo wrocilam do zelu Toleriane, bo kiedys wystawilam mu swietna opinie, ale ze testowalam tanie rossmannowskie rzeczy to jakos wyszlo ze nie wrocilam do aptecznym kosmetykow. teraz wrocilam, bo zachcialo mi sie czegos w zelu( troche syndet do twarzy mi sie znudzil), a ze Toleriane ma krotki sklad to pomyslalam ze jak dawniej sie spisze i odrazu cera mi sie poprawila. Nie skacze juz tak jak wczesniej, staram sie trzymac jednego, a jak zmienia sie pora roku i kosmetyk staje sie za lekki/za ciezki, to tez zmieniam na to co wiem ze mi sluzy, wiec co jakis czas NIvea Creme i Nivea Soft wkraczaja do akcji pielegnacja cery, bo do ciala to wogole sa dla mnie swietne i tanie zarazem.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-04, 15:35   #3388
fragolina _di _bosco
Przyczajenie
 
Avatar fragolina _di _bosco
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 26
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych - ZBI

Monika Pogrzeba, właśnie znalazłam w domu nivea soft (mama używa do rąk), spojrzałam na skład. Ma alcohol denat, nie drażni ci naczynek? Jak to w ogóle jest z tym denatem? Kiedyś przeczytałam, że na naczynka nie wolno, potem, że może być, ale tylko w obecności danych składników.
Masz to nowe mleczko, czy ze starym składem? Jesteś w stanie nałożyć tę długość jednego palca? Ja, szczerze mówiąc, nałożyłam bardzo mało i już byłam cała biała
Używasz, oprócz bronzera, podkładu/pudru?
przepraszam, że zadaję tyle pytań, ale chcę wreszcie znaleźć coś co mi będzie pasowało
fragolina _di _bosco jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-04, 17:10   #3389
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych - ZBI

Mialam to stare i od zeszlego roku mam juz z nowym skladem. Dla mnie to mleczko ma optymalna konsytsncje, jest lejace i ladnie sie wchlania, niestety w upaly cera mi sie bardzo tlusci i poci i wylazi blysk i pory tez robia sie jak kratery, ale to juz chyba taka uroda pewnego wieku i cery mieszanej. przez ostatnie lata mialam problem ze skora bo wiecznie wysuszona byla na wiorek, nawet latem. Wkoncu wrocila do poprzedniego staniu.

No mnie ten alkohol krzywdy nie robi. Po Nivea Soft wszelkie zarozowienia na twarzy znikaja, koloryt sie wyrownuje. ja wogole od jakiegos czasu mam cere w tak dobrym stanie, ze ciezko jak nazwac wrazliwa i naczynkowa. naczynka na platkach nosa sie tak obkurczyly, ze ich nie widac. Rumien prawie sie nie pojawia, najwyzej odrobinke przy nosie w faldkach nosowowargowych. Ostatnie ze 2 lata( a moze i 3 lata) uzywajac czegos nowego patrzylam na to zeby kosmetyk nie tylko byl neutralny dla cery, nie robil jej krzywdy, ale tez zeby nie powodowal rumienia. Wiele kosmetykow jako tako nie robi mojej cerze krzywdy, ale pojawia sie na niej rumien, ktory ciagle jest, a ze mam stracha jesli chodzi o tr. rozowaty, to zaczalam na to zwracac uwage. I wypracowalam sobie ksometyki ktore nie tylko robia mi dobrze, lagodza, ale i powoduja ze cera staje sie odporna na warunki atmosferyczne, nie jest juz taka mimoza i nie musze sie klajstrowac bo ciagle jest cos do ukrycia. nie zebym wogole korektora czy podkladu nie uzywala, a i owszem. w wieku 33 lat zaczely pojawiac mi sie since pod oczami. na jesien zaczynam uzywac podkladu, bo jednak to dodatkowa warstwa chroniaca cere. Latem rezygnuje z niego, bo i tak by splynal, zwarzyl sie, ale tu o owdze sie doklepei korektorem i jak nie cuduje, uzywam rzeczy ktore dobrze mi robia to i nie musze sie tak mocno korektorowac.

W tej chwili podkladu nie uzywam, ale korektor pod oczy i na boki nosa, puder wiadomo czyms te filtry trzeba zmatowic, wiec albo moja mieszanke pudrowa, albo czysty puder jedwabny Hauschka. Bronzer uzywam caly rok, bo mam kwadratowa twarz i chce optycznie zaokraglic, zmiejszyc moja szczeke. Roz na policzki bom blada, uzywam od 15 rz. wiec i teraz uzywam, nie za duzo, ale to juz rytual i wiadomo maluje oczy, brwi ukladam, bez tego u mnie ani rusz, bo mam dosc niesforne, wiec od 21 lat uzywam odzywki od brwi i rzesy Constance Carroll, tylko ona mi je uklada, skleja, przykleja i caly dzien siedza na swoim miejscu.
Na jesien kiedy zaczynaja sie chlody, dokladam podklad. W tym roku mysle o LRP Unifiance do cery suchej. jak jeszcze byla chlodna wiosna, to dostalam odlewki najjasniejszych odcieni tego do suchej i do mieszanej /tlustej cery. Jako ze chlodno to wzielam sie za ten do suchej i bylam pozytywnie zaskoczona. Dawno tak nie bylo, zeby zmywajac makijaz wieczorem moja cera wygladala lepiej niz przed zrobieniem makijazu. ten podklad z dnia na dzien sluzyl mojej buzi, wiec przewiduje zakup jesienia calej tubki. Druga wersja nie spodobala mi sie nawet jak nastaly upaly i cera zaczela sie tluscic.
Do tej pory mialam duzo i tanio. teraz widze ze nie chodzi o to zeby miec duzo, bo to wieksza ilosc skladnikow, ktore moja nam nie sluzyc. lepiej miec jedno, ale takie co sluzy i nie wazne czy za podklad zaplacimy 10 zl czy 60zl. Moj korektoe pod oczy jest taniutkim korektorem z Rossmanna, jest dla mnie lepszy od heleny rubinstein. helenke wywalilam do kosza, a tani rossmannowski korektor mam juz poraz czwarty i nie chce innego. Nie ma parabenow, kolor i pasuje i nie podkresla zmarszczek na 36 letniej cerze. na kazda pore roku mi on pasuje, z podkladami juz tak fajnie nie jest. na lato nie moge uzywac podkladu, nawet lekkiego i o przedluzonej trwalosci. Zwarzy sie pod wplywem wysokich temperatur i podklresli tylko pory. Ale jak przychodza chlody i cera staje sie sucha to dodatkowa ochrona, wiec posiadam kilka o roznych wlasciwosciach i testuje sobie od czasu do czasu, bo moj ukochany Nivea juz nie produkuja. Pomalu krystalizuja mi sie zamienniki, co mnie bardzo cieszy, bo to jednak czasami kosztowne sa takie testy, zanim trafie sie na ideal. zeby wszyscy robili probki, nie bylo by problemu.
Teraz wzielam sie za testowanie kolejnego kremu tonujacego, co by lekko wyrownac koloryt cera latem. jakos te typowe tonujace filtry nie dla mnie. Albo nie ma tego co jest w Pl, a jak wypuszcza to sie okazuje nawet w minimalnej ilosci za ciemny, wiec pomyslalam ze moze jednak zwykly krem tonujacy polozony na filtr. Przez jakis czas pasowal mi tonujacy od NIvea, ale przestal. Dzis kupilam nowosc BB krem od Rival de Loop i zobaczymy co z tego bedzie. U mnie nastaly jesienne chlody, wiec dzis mowie super, ale co bedzie jak bedzie znow upalnie? To sie przekonamy. jak nie da razdy to zostawie tak jak do tej pory. Troche korektora w newralgiczne miejsca i puder i na tym koniec. Jak cera w dobym stanie to i nie musze nic tuszowac.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-04, 22:04   #3390
fragolina _di _bosco
Przyczajenie
 
Avatar fragolina _di _bosco
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 26
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych - ZBI

Czyli nie używasz żadnego kremu stricte na naczynka, a stan skóry się poprawił? Ja zgodnie z zamysłem odstawiania kosmetyków, pomyślałam, żeby krem na noc w ogóle odpuścić. Przecież skóra sama też sobie produkuje tzw. płaszczyk ochronny w postaci sebum. Może wcale nie ma potrzeby jej na siłę w tym pomagać? Do tej pory używałam na noc kremów na naczynka, ale to też może być czynnik drażniący. Teraz właśnie zmyłam makijaż, siedzę sobie z taką "gołą", nieposmarowaną niczym twarzą i chyba jest ok. Mam też wrażenie, że filtr Avene mi bardzo pomógł. Buzia jest gładka, pory mniejsze, problematyczna strona tylko zaróżowiona. Niemożliwe, żeby ochrona SPF miała tak zbawienny wpływ po jednym dniu stosowania, więc zasługi przypisuję wodzie termalnej na początku składu. Może nawet się przekonam do tej termalki w sprayu, ale tym razem właśnie Avene.
Jeszcze jedno, proszę, powiedz (właściwie napisz) mi jak nakładasz ten filtr: od razu cała porcję, czy na raty? Kładziesz coś pod niego?
fragolina _di _bosco jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-03-14 12:57:36


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:25.