Czop odchodzi, skurczyk trzyma, to znów poród się zaczyna, mamy IX-X 2013, cz. XXI - Strona 116 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Pokaż wyniki sondy: Na tytuł XXII części naszego wątku wybieram:
Wrześniowo - październikowe mamusie 2013 0 0%
Czop odchodzi, skurczyk trzyma, to znów poród się zaczyna 1 2,17%
Wrześnióweczki już rozpakowane, pora na październikową zmianę 32 69,57%
Wrześnióweczki już za nami, na październik więc czekamy 4 8,70%
Wrześnióweczki wszystkie mamy, na październik więc czekamy 4 8,70%
Jesień-plecień nam przeplata, raz dziewczynkę, raz chłopaka 5 10,87%
Wrześnióweczki dzieci mają, październikowe się rozkręcają 0 0%
Głosujący: 46. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-09-25, 19:38   #3451
rusałka_1
Zakorzenienie
 
Avatar rusałka_1
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 420
Dot.: Czop odchodzi, skurczyk trzyma, to znów poród się zaczyna, mamy IX-X 2013, cz.

Cytat:
Napisane przez Madziuchna27 Pokaż wiadomość
Trzyma pozycję Na noc kładę Julka na boczku w kocyku zawiniętego ściśle tak, jak w szpitalu i też sobie leży
Cytat:
Napisane przez passion80 Pokaż wiadomość
Rusałka, ja ma zwinięte dwie bawełniane pieluchy
Cytat:
Napisane przez 83monia Pokaż wiadomość
trzyma sie, ew przewraca sie na plecy. jak chcesz to mozna jakies pecjalne waleczki kupic ale mozna tez zrolowac np. recznik i podlozyc po bokach (na pleckach i z przodu) - to tez wystarczy. ja rolowalam pierzynke bo poczatkowowo to ona wielka jest
dziękuje
__________________
Jesteśmy razem...
Ślub

Jaś, 22.10.2013 r.

rusałka_1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-25, 19:42   #3452
ja :)
Zakorzenienie
 
Avatar ja :)
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 5 910
Dot.: Czop odchodzi, skurczyk trzyma, to znów poród się zaczyna, mamy IX-X 2013, cz.

Cytat:
Napisane przez 83monia Pokaż wiadomość
dwie ksiazki mialam pod materacem i tylko u artura, bo ulewał. kindze nie robilam, nie trzeba bylo wg mnie
Ok, dzięki
W takim razie zobacze jak Pola będzie miała z ulewaniem i jakby co książki pójdą w ruch


Pisałam Wam kiedys, że po porodzie mam 6 tyg zwolnienia lekarskiego jako nie zdolna do pracy, a później 6tyg na 'bonding with new baby'. I to 6 tyg na dziecko moge wziąć kiedy chce przez rok od urodzenia - nie musi być zaraz po porodzie. I mój tata wymyślił, że skoro mama przyjeżdża do mnie to ja sobie moge iść do pracy po 6 tyg, a mama zostanie z dzieckiem i ja sobie wezme te 6 tyg później jak już ona wróci. No chyba na głowe upadł, że zostawie sobie 6tyg dziecko z babcią i wróce do pracy pracować 12h dziennie jak gdyby nigdy nic Ludzie, jakby kasa była najważniejsza na świecie
ja :) jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-25, 19:44   #3453
misia332
Zakorzenienie
 
Avatar misia332
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 10 955
Dot.: Czop odchodzi, skurczyk trzyma, to znów poród się zaczyna, mamy IX-X 2013, cz.

Cytat:
Napisane przez ja :) Pokaż wiadomość
Ok, dzięki
W takim razie zobacze jak Pola będzie miała z ulewaniem i jakby co książki pójdą w ruch


Pisałam Wam kiedys, że po porodzie mam 6 tyg zwolnienia lekarskiego jako nie zdolna do pracy, a później 6tyg na 'bonding with new baby'. I to 6 tyg na dziecko moge wziąć kiedy chce przez rok od urodzenia - nie musi być zaraz po porodzie. I mój tata wymyślił, że skoro mama przyjeżdża do mnie to ja sobie moge iść do pracy po 6 tyg, a mama zostanie z dzieckia i ja sobie wezme te 6 tyg później jak już ona wróci. No chyba na głowe upadł, że zostawie sobie 6tyg dziecko z babcią i wróce do pracy pracować 12h dziennie jak gdyby nigdy nic Ludzie, jakby kasa była najważniejsza na świecie
siostra TŻ, która mieszka w USA dokładnie tak zrobiła, mała miała 4 tyg, a że druga siostra TŻ była u niej do listopada to ona siedziała z maleńka w domu, a tamta jak gdyby nigdy nic chodziła do pracy.
Ale dla niektórych tak jak piszesz, kasa najważniejsza.
__________________
Ślub 6 lipiec 2013
Kornel 24 październik 2013
Antoni 8 stycznia 2015


http://onaiich3.blogspot.com.es/
misia332 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-25, 19:45   #3454
Madziuchna27
Zakorzenienie
 
Avatar Madziuchna27
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 3 359
Dot.: Czop odchodzi, skurczyk trzyma, to znów poród się zaczyna, mamy IX-X 2013, cz.

Jezus! Ale się najadłam herbatników i biszkoptów I jak ja chcę wrócić do wagi sprzed ciąży! Śmiech na sali!

Cytat:
Napisane przez ja :) Pokaż wiadomość
I jeszcze drugie pytanie - podkładacie pod materacyk jakiś klin? Żeby główka ciut wyżej była? Jesli tak to jak wysoki ?
My mamy książkę i zrolowany mały ręcznik. Ale chyba kąt jest za ostry, bo mały nam zjeżdża w dół łóżeczka Gdzieś czytałam, że najlepszy kąt to 30 stopni.
__________________

Madziuchna27 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-25, 19:50   #3455
agusiamaskota
Wtajemniczenie
 
Avatar agusiamaskota
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 2 474
Dot.: Czop odchodzi, skurczyk trzyma, to znów poród się zaczyna, mamy IX-X 2013, cz.

Jestem praktycznie odcięta od netu
Rodzi któraś?
__________________
Maja
28.09.2013r.



Mama foka
Skalpel 46/100 -> nike run
agusiamaskota jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-25, 19:58   #3456
ja :)
Zakorzenienie
 
Avatar ja :)
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 5 910
Dot.: Czop odchodzi, skurczyk trzyma, to znów poród się zaczyna, mamy IX-X 2013, cz.

Cytat:
Napisane przez misia332 Pokaż wiadomość
siostra TŻ, która mieszka w USA dokładnie tak zrobiła, mała miała 4 tyg, a że druga siostra TŻ była u niej do listopada to ona siedziała z maleńka w domu, a tamta jak gdyby nigdy nic chodziła do pracy.
Ale dla niektórych tak jak piszesz, kasa najważniejsza.
Ja sobie tego nie wyobrażam. Przecież to takie malutkie stworzenie jeszcze. Potrzebuje mamy a nie kogoś tam z przypadku.. Oczywiście wiem, że czasem sytuacja jest różna i człowiek nie ma wyjścia, ale poza takimi przypadkami to dla mnie niedopusczalne.
Już powiedziałam tacie co o tym myśle, to grzecznie przeprosił i powiedział, że tylko sobie głośno gdybał

A tak w ogóle czytałam ostatnio jakiś artykuł o niemowletach i pisali, że najlepsze wyniki (rozwój psychiczny i fizyczny) osiągały dzieci, z którymi mama spędziła 6 do 9 miesięcy po urodzeniu - jeśli mniej niż 6 to wyniki znacznie gorsze, a powyżej 9 miesięcy już to nie miało znaczenia i wyniki takie same. Czyli wychodzi na to, że te 6 miesięcy z dzieckiem to takie optymalne minimum.

Cytat:
Napisane przez Madziuchna27 Pokaż wiadomość
Jezus! Ale się najadłam herbatników i biszkoptów I jak ja chcę wrócić do wagi sprzed ciąży! Śmiech na sali!



My mamy książkę i zrolowany mały ręcznik. Ale chyba kąt jest za ostry, bo mały nam zjeżdża w dół łóżeczka Gdzieś czytałam, że najlepszy kąt to 30 stopni.
30 stopni mówisz. Trochę dużo się wydaje. Zapytam jeszcze lekarza, ale to jak już Pola się pojawi na swiecie.
A co do herbatników to weeeeź daj spokój. Czasem trzeba sobie osłodzić życie

---------- Dopisano o 20:58 ---------- Poprzedni post napisano o 20:52 ----------

Cytat:
Napisane przez agusiamaskota Pokaż wiadomość
Jestem praktycznie odcięta od netu
Rodzi któraś?
A już myślałam, że coś się święci u Ciebie
No i to pytanie 'rodzi któraś' to do Ciebie powinno być! Do roboty moja droga
ja :) jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-25, 20:03   #3457
misia332
Zakorzenienie
 
Avatar misia332
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 10 955
Dot.: Czop odchodzi, skurczyk trzyma, to znów poród się zaczyna, mamy IX-X 2013, cz.

rusałko pizze robisz na mące pełnoziarnistej ??
__________________
Ślub 6 lipiec 2013
Kornel 24 październik 2013
Antoni 8 stycznia 2015


http://onaiich3.blogspot.com.es/
misia332 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-09-25, 20:11   #3458
agusiamaskota
Wtajemniczenie
 
Avatar agusiamaskota
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 2 474
Dot.: Czop odchodzi, skurczyk trzyma, to znów poród się zaczyna, mamy IX-X 2013, cz.

U mnie cisza... na dodatek mała dziś coś mało ruchliwa
__________________
Maja
28.09.2013r.



Mama foka
Skalpel 46/100 -> nike run
agusiamaskota jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-25, 20:12   #3459
jo_asiek
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1 131
Dot.: Czop odchodzi, skurczyk trzyma, to znów poród się zaczyna, mamy IX-X 2013, cz.

Cytat:
Napisane przez agusiamaskota Pokaż wiadomość
U mnie cisza... na dodatek mała dziś coś mało ruchliwa
może zbiera siły na wyjście
jo_asiek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-25, 20:15   #3460
Snow_White1
Wtajemniczenie
 
Avatar Snow_White1
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 2 918
Odp: Dot.: Czop odchodzi, skurczyk trzyma, to znów poród się zaczyna, mamy IX-X 2013,

Cytat:
Napisane przez ja :) Pokaż wiadomość
Ok, dzięki
W takim razie zobacze jak Pola będzie miała z ulewaniem i jakby co książki pójdą w ruch


Pisałam Wam kiedys, że po porodzie mam 6 tyg zwolnienia lekarskiego jako nie zdolna do pracy, a później 6tyg na 'bonding with new baby'. I to 6 tyg na dziecko moge wziąć kiedy chce przez rok od urodzenia - nie musi być zaraz po porodzie. I mój tata wymyślił, że skoro mama przyjeżdża do mnie to ja sobie moge iść do pracy po 6 tyg, a mama zostanie z dzieckiem i ja sobie wezme te 6 tyg później jak już ona wróci. No chyba na głowe upadł, że zostawie sobie 6tyg dziecko z babcią i wróce do pracy pracować 12h dziennie jak gdyby nigdy nic Ludzie, jakby kasa była najważniejsza na świecie
Masz racje. Malo tego urlopu ogolnie masz

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
08.09.2013 Adaś
Snow_White1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-25, 20:17   #3461
rusałka_1
Zakorzenienie
 
Avatar rusałka_1
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 420
Dot.: Czop odchodzi, skurczyk trzyma, to znów poród się zaczyna, mamy IX-X 2013, cz.

Cytat:
Napisane przez ja :) Pokaż wiadomość
Pisałam Wam kiedys, że po porodzie mam 6 tyg zwolnienia lekarskiego jako nie zdolna do pracy, a później 6tyg na 'bonding with new baby'. I to 6 tyg na dziecko moge wziąć kiedy chce przez rok od urodzenia - nie musi być zaraz po porodzie. I mój tata wymyślił, że skoro mama przyjeżdża do mnie to ja sobie moge iść do pracy po 6 tyg, a mama zostanie z dzieckiem i ja sobie wezme te 6 tyg później jak już ona wróci. No chyba na głowe upadł, że zostawie sobie 6tyg dziecko z babcią i wróce do pracy pracować 12h dziennie jak gdyby nigdy nic Ludzie, jakby kasa była najważniejsza na świecie
czyli razem masz 3 miesiące? później będziesz brać jakiś bezpłatny urlop czy wracasz do pracy?

Cytat:
Napisane przez misia332 Pokaż wiadomość
rusałko pizze robisz na mące pełnoziarnistej ??
zazwyczaj na pszennej pełnoziarnistej
dziś miałam zwykłą, to dałam szklankę zwykłej pszennej i pół szklanki mąki graham
__________________
Jesteśmy razem...
Ślub

Jaś, 22.10.2013 r.

rusałka_1 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-09-25, 20:27   #3462
tassia
Zakorzenienie
 
Avatar tassia
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 141
Odp: Dot.: Czop odchodzi, skurczyk trzyma, to znów poród się zaczyna, mamy IX-X 2013,

Cytat:
Napisane przez Madziuchna27 Pokaż wiadomość
Trzyma pozycję Na noc kładę Julka na boczku w kocyku zawiniętego ściśle tak, jak w szpitalu i też sobie leży
moj spi w rozku tak jak w szpitalu pakowali
ale jak go tak mocno nie zawijam to roluje kocyk i klinuje za pleckami zeby sie nie obrocil

dziala

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Maciej





[/RIGHT]
tassia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-25, 21:02   #3463
ja :)
Zakorzenienie
 
Avatar ja :)
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 5 910
Dot.: Czop odchodzi, skurczyk trzyma, to znów poród się zaczyna, mamy IX-X 2013, cz.

Cytat:
Napisane przez rusałka_1 Pokaż wiadomość
czyli razem masz 3 miesiące? później będziesz brać jakiś bezpłatny urlop czy wracasz do pracy?



zazwyczaj na pszennej pełnoziarnistej
dziś miałam zwykłą, to dałam szklankę zwykłej pszennej i pół szklanki mąki graham
Si, 3 miesiące płatnego 60% pensji. Później moge wziąć dodatkowo 12 tygodni bezpłatnego. Co też uczynię. A w międzyczasie ( jak Pola będzie miała jakieś 4 miesiące) planujemy powrót, więc mam ich wszystkich gdzieś W PL chce poszukać pracy jak Pola będzie miała 6 miesięcy - no może zaczne szukać wcześniej, ale te 6 miesięcy chce być z dzieckiem

---------- Dopisano o 22:01 ---------- Poprzedni post napisano o 22:00 ----------

Cytat:
Napisane przez agusiamaskota Pokaż wiadomość
U mnie cisza... na dodatek mała dziś coś mało ruchliwa
Może taki dzień dzisiaj, bo moja też dziś leniuszek

---------- Dopisano o 22:02 ---------- Poprzedni post napisano o 22:01 ----------

Cytat:
Napisane przez tassia Pokaż wiadomość
moj spi w rozku tak jak w szpitalu pakowali
ale jak go tak mocno nie zawijam to roluje kocyk i klinuje za pleckami zeby sie nie obrocil

dziala

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Pisałaś kiedyś, że otulaczek Ci się sprawdza. Możesz wkleić jakiegoś przykładowego linka jak to wygląda?
Bo właśnie zakupiłam taki zawijak do 'swaddlingu' i zastanawiam się czy to to samo.
ja :) jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-25, 21:04   #3464
kaska87
Zakorzenienie
 
Avatar kaska87
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 38 118
Dot.: Czop odchodzi, skurczyk trzyma, to znów poród się zaczyna, mamy IX-X 2013, cz.

my już w łóżku, mąż znowu nocka więc malutki śpi ze mną ale jutro już eksmisja bo małż ma wolne 4 dni

w piątek na 14:30 mamy wizytę w poradni laktacyjnej zobaczymy co pani powie na wiszenie na cycu Mikusia
__________________

kaska87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-25, 21:20   #3465
tassia
Zakorzenienie
 
Avatar tassia
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 141
Odp: Dot.: Czop odchodzi, skurczyk trzyma, to znów poród się zaczyna, mamy IX-X 2013,

Cytat:
Napisane przez ja :) Pokaż wiadomość
Si, 3 miesiące płatnego 60% pensji. Później moge wziąć dodatkowo 12 tygodni bezpłatnego. Co też uczynię. A w międzyczasie ( jak Pola będzie miała jakieś 4 miesiące) planujemy powrót, więc mam ich wszystkich gdzieś W PL chce poszukać pracy jak Pola będzie miała 6 miesięcy - no może zaczne szukać wcześniej, ale te 6 miesięcy chce być z dzieckiem

---------- Dopisano o 22:01 ---------- Poprzedni post napisano o 22:00 ----------



Może taki dzień dzisiaj, bo moja też dziś leniuszek

---------- Dopisano o 22:02 ---------- Poprzedni post napisano o 22:01 ----------



Pisałaś kiedyś, że otulaczek Ci się sprawdza. Możesz wkleić jakiegoś przykładowego linka jak to wygląda?
Bo właśnie zakupiłam taki zawijak do 'swaddlingu' i zastanawiam się czy to to samo.
takie samo mam jak do swaddlingu
nie mam teraz kompa ale jak.wpiszesz otulaczek mothercare to wlasnie taki mam
nam pomaga bardzo
na bolacy brzuszek: masaz brzuszka, otulaczek i suszarka
__________________
Maciej





[/RIGHT]
tassia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-25, 21:28   #3466
matallewar
Zakorzenienie
 
Avatar matallewar
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: mazowsze
Wiadomości: 20 478
Dot.: Odp: Dot.: Czop odchodzi, skurczyk trzyma, to znów poród się zaczyna, mamy IX-X

Nie mam siły i czasu pisać
Tż nadal nie ma, dobrze, że siostra była, bo bym nie wyrobiła!
Edi daje mi popalić

Jutro ściągnięcie szwów
I wszystkie nudne formalności, ale do tego wysyłam tż
__________________
5.5.2011 Edzik
20.9.2013 Encia

Rok z Jillian i Mel B✓
Extreme shed&shred lvl 2 (9/15)
Killer abs lvl 3 (9/10)
Biegam (419,5 km)
Rower (43 km)
Zumba (13)
Joga (2)

Gluten, Sugar & Meat Free
More water&vegetables
13/100 sugarfree days
matallewar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-25, 21:33   #3467
ja :)
Zakorzenienie
 
Avatar ja :)
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 5 910
Dot.: Odp: Dot.: Czop odchodzi, skurczyk trzyma, to znów poród się zaczyna, mamy IX-X

Cytat:
Napisane przez tassia Pokaż wiadomość
takie samo mam jak do swaddlingu
nie mam teraz kompa ale jak.wpiszesz otulaczek mothercare to wlasnie taki mam
nam pomaga bardzo
na bolacy brzuszek: masaz brzuszka, otulaczek i suszarka
Wpisałam i tak, taki sam. Dobrze wiedzieć. W takim razie zakup udany
Dzięki!
ja :) jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-25, 21:36   #3468
papalinka83
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 061
Dot.: Czop odchodzi, skurczyk trzyma, to znów poród się zaczyna, mamy IX-X 2013, cz.

Cześć dziewczynki
Mam pół godziny do następnego karmienia, głowa mi opada na klawiaturę, ale nie opłaca się spać, bo zaraz będę musiała wstawać. Wczoraj przeżyliśmy hardcore - mała płakała bez przerwy od 18 do 2 w nocy, ale tak przeraźliwie, że ją w nocy wzięliśmy do lekarza. Może to być kolka mamy zrobić usg brzuszka. W piątek będzie położna to się dowiemy co i jak. Ale przeżycie straszne, jak dziecko tak płacze i nie można mu pomóc...

A teraz się biorę za opis porodu, póki jeszcze pamiętam.
Wybaczcie, ale nie dam rady doczytać chwilowo, ale gratulujęnowym mamusiom
__________________
Ola 20.09.2013

Pawełek 20.03.2015
papalinka83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-25, 21:40   #3469
cotynato
Zakorzenienie
 
Avatar cotynato
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: wroclove
Wiadomości: 29 129
Send a message via Skype™ to cotynato
Dot.: Czop odchodzi, skurczyk trzyma, to znów poród się zaczyna, mamy IX-X 2013, cz.

Cytat:
Napisane przez papalinka83 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczynki
Mam pół godziny do następnego karmienia, głowa mi opada na klawiaturę, ale nie opłaca się spać, bo zaraz będę musiała wstawać. Wczoraj przeżyliśmy hardcore - mała płakała bez przerwy od 18 do 2 w nocy, ale tak przeraźliwie, że ją w nocy wzięliśmy do lekarza. Może to być kolka mamy zrobić usg brzuszka. W piątek będzie położna to się dowiemy co i jak. Ale przeżycie straszne, jak dziecko tak płacze i nie można mu pomóc...

A teraz się biorę za opis porodu, póki jeszcze pamiętam.
Wybaczcie, ale nie dam rady doczytać chwilowo, ale gratulujęnowym mamusiom
Kochana a powiedz szybko jaki szpital i wrażenia?
__________________
FILIP'11 MIKI'13

Wymianka.
cotynato jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-09-25, 21:52   #3470
angelikada
Wtajemniczenie
 
Avatar angelikada
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 2 155
Dot.: Odp: Dot.: Czop odchodzi, skurczyk trzyma, to znów poród się zaczyna, mamy IX-X

Cytat:
Napisane przez matallewar Pokaż wiadomość
Probiotyk to nie lek, to dobre bakterie, jakie człowiek ma w układzie pokarmowym. Regulują pracę jelit, są też np. w activii.




Jeszcze nie udało mi się zmierzyć






---------- Dopisano o 17:44 ---------- Poprzedni post napisano o 17:39 ----------

Zmierzyłam
94 cm na wysokości pepka, tam było 118 cm najwięcej i 115 cm w dniu porodu

---------- Dopisano o 17:45 ---------- Poprzedni post napisano o 17:44 ----------

Wrzesnioweczki dzieci maja, październikowe sie rozkręcaja :d

klask i: szybko Ci zleci wszystko

---------- Dopisano o 22:48 ---------- Poprzedni post napisano o 22:46 ----------

Cytat:
Napisane przez rusałka_1 Pokaż wiadomość
a ja dziś będę Was kusić moimi posiłkami
Obiad:przed i po upieczeniu

ciasto na pizzę z tego przepisu (użyłam tylko innej mąki), sos i dodatki moje http://www.zajadam.pl/dobre-przepisy/pizza-ciasto

niedobra Ty :P przyjedź do mnie i zrob mi tez taka pyszną pizze

---------- Dopisano o 22:48 ---------- Poprzedni post napisano o 22:48 ----------

Cytat:
Napisane przez misia332 Pokaż wiadomość
Laloca nie oczy mam szaro-niebieskie, taki nijaki kolor.


mam info od Loli:

Od 2 w nocy ma skurcze, jest na porodówce, ale dopiero 3 cm rozwarcia, skurcze się nie piszą, a ją wygina. Ma mieć podłączoną kroplówkę.

mocne

---------- Dopisano o 22:52 ---------- Poprzedni post napisano o 22:48 ----------

Cytat:
Napisane przez tassia Pokaż wiadomość
moje dziecko ma bez przerwy czkawke
why?
w.ciazy tez tak bylo
ale teraz?
tasia mi położna mówiła że jak dziecko w brzuchu ma często czkawkę to właśnie niestety po urodzeniu też często męczy maluszka czkawka..
angelikada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-25, 21:55   #3471
badzia987
Wtajemniczenie
 
Avatar badzia987
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: 11 m2
Wiadomości: 2 886
Dot.: Czop odchodzi, skurczyk trzyma, to znów poród się zaczyna, mamy IX-X 2013, cz.

Cześć Skarby !!!

Ja byłam dziś w szpitalu...nie- nie rodzę...Po prostu od poniedziałku jestem tak mega przeziębiona, że szkoda gadać. Wczoraj bardzo ciekło z nosa i miałam złe samopoczucie- normalnie odlot. A dzisiaj zaczął się kaszel.

Z moim szczęściem stwierdziłam, że do normalnego lekarza nie ma co iść i pojechałam na IP. Miałam te całe KTG- moje dziecko mało ruchliwe- czilałt, chyba żadnych skurczy...

Ogólnie Pan doktor (ten sam co mnie badał w 5 t.c. przy plamieniu) polecił syrop PRENALEN (dla tych wszystkich wątkowych mamuś co również je łapie choroba). Zostałam zbadana i... mam rozwarcie na 2 cm, dzidzia bardzo nisko- cytuję "idelanie dziecko przygotowane do porodu"- więc kwestia kilku dni. Więc muszę się szybko wychorować i zbierać siły. Jedyne co mnie teraz martwi- badanie było bolesne i cały czas mocno plamię-Pan doktor powiedział, że będę plamiła ale tylko z jakimś dużym plamieniem mam z powrotem do szpitala jechać. I weź tu bądź mądry o jaką ilość krwi chodzi. Generalnie cały dziń mam śluz ze świeżą krewką...

No i z TŻ-tem się pokłóciłam o przeprowadzkę... Przed porodem czy po...jeśli po to po jakim czasie....
__________________
Krzyś 19.02.2016 r.

Małgosia 06.10.2013 r.
badzia987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-25, 21:56   #3472
papalinka83
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 061
Dot.: Czop odchodzi, skurczyk trzyma, to znów poród się zaczyna, mamy IX-X 2013, cz.

Cytat:
Napisane przez cotynato Pokaż wiadomość
Kochana a powiedz szybko jaki szpital i wrażenia?
Kliniki na Chałubińskiego - wrażenia bardzo dobre. Była wolna sala do porodów rodzinnych, także bardzo komfortowa. Położna odbierająca poród w typie gestapowca, ale bardzo skuteczna. Poszło sprawnie. Na położnictwie bardzo życzliwe położne i panie z poradni laktacyjnej, pomagały z karmieniem, itp. Tak samo opieka dla dzieci dobra. W pierwszej dobie po porodzie można zostawić dziecko pod opieką położnych i się wyspać. Ja oddałam młodą dopiero nad ranem, bo chciałam być ambitna, ale w końcu padłam.Jedyne co - to jedzenia masakra, ale w końcu to nie hotel i nie jest to najważniejsze.

Generalnie było naprawdę w porządku i bardzo życzliwe osoby tam pracują, więc ja jestem zadowolona

Ale jakbyś była zainteresowana, to nieczulenia zzo nie ma w ofercie. Mi np na złagodzenie bóli krzyżowych położna podała kroplówkę z paracetamolem
__________________
Ola 20.09.2013

Pawełek 20.03.2015
papalinka83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-25, 22:04   #3473
Madziuchna27
Zakorzenienie
 
Avatar Madziuchna27
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 3 359
Dot.: Czop odchodzi, skurczyk trzyma, to znów poród się zaczyna, mamy IX-X 2013, cz.

Cytat:
Napisane przez tassia Pokaż wiadomość
moj spi w rozku tak jak w szpitalu pakowali
ale jak go tak mocno nie zawijam to roluje kocyk i klinuje za pleckami zeby sie nie obrocil

dziala

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Z tym rolowaniem kocyków to ostrzegali nas, że przez to dziecko może się przewrócić na brzuszek W SR położne gadały, by kłaść normalnie dziecko na plecki, ale pod jedną część pleców podłożyć zrolowaną tetrę.

Cytat:
Napisane przez tassia Pokaż wiadomość
takie samo mam jak do swaddlingu
nie mam teraz kompa ale jak.wpiszesz otulaczek mothercare to wlasnie taki mam
nam pomaga bardzo
na bolacy brzuszek: masaz brzuszka, otulaczek i suszarka
A jak konkretnie masujesz? Zgodnie z ruchem wskazówek zegara? Gołe ciałko? Ja się lękam o pępek....

Cytat:
Napisane przez papalinka83 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczynki
Mam pół godziny do następnego karmienia, głowa mi opada na klawiaturę, ale nie opłaca się spać, bo zaraz będę musiała wstawać. Wczoraj przeżyliśmy hardcore - mała płakała bez przerwy od 18 do 2 w nocy, ale tak przeraźliwie, że ją w nocy wzięliśmy do lekarza. Może to być kolka mamy zrobić usg brzuszka. W piątek będzie położna to się dowiemy co i jak. Ale przeżycie straszne, jak dziecko tak płacze i nie można mu pomóc...

A teraz się biorę za opis porodu, póki jeszcze pamiętam.
Wybaczcie, ale nie dam rady doczytać chwilowo, ale gratulujęnowym mamusiom

za zdrówko Malutkiej!

---------- Dopisano o 23:04 ---------- Poprzedni post napisano o 22:56 ----------

Na dobranoc przyznam się, że dziś opadły mi ręce... Po kąpieli i w nowym ubranku karmiłam Julka. A że mam teraz mega dużo mleka, więc okładamy się pieluchami ile się da. Mały zjadł i odpłynął do krainy snów, zdejmuję pieluchę, a tam cała rączka mokra od mleka Nie chcę, żeby spał w mokrym ubranku, więc dawaj, przebierać go w czystego pajaca. Lekko mi się przez to rozbudził, ale krzyku nie było. Mija 10 minut i skojarzyłam sobie, że nie podaliśmy mu jeszcze dziś witaminek, więc znów coś matka przy dziecku kombinuje, podnosi, pyszczek próbuje otworzyć... Na szczęście śpi I ja też idę, bo pewnie ok. 0.30 będzie pobudka.....
__________________

Madziuchna27 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-25, 22:21   #3474
rusałka_1
Zakorzenienie
 
Avatar rusałka_1
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 420
Dot.: Czop odchodzi, skurczyk trzyma, to znów poród się zaczyna, mamy IX-X 2013, cz.

Cytat:
Napisane przez ja :) Pokaż wiadomość
Si, 3 miesiące płatnego 60% pensji. Później moge wziąć dodatkowo 12 tygodni bezpłatnego. Co też uczynię. A w międzyczasie ( jak Pola będzie miała jakieś 4 miesiące) planujemy powrót, więc mam ich wszystkich gdzieś W PL chce poszukać pracy jak Pola będzie miała 6 miesięcy - no może zaczne szukać wcześniej, ale te 6 miesięcy chce być z dzieckiem

--
rozumiem bo po 3 miesiącach to sobie nie wyobrażam zostawić maluszka

Cytat:
Napisane przez papalinka83 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczynki
Mam pół godziny do następnego karmienia, głowa mi opada na klawiaturę, ale nie opłaca się spać, bo zaraz będę musiała wstawać. Wczoraj przeżyliśmy hardcore - mała płakała bez przerwy od 18 do 2 w nocy, ale tak przeraźliwie, że ją w nocy wzięliśmy do lekarza. Może to być kolka mamy zrobić usg brzuszka. W piątek będzie położna to się dowiemy co i jak. Ale przeżycie straszne, jak dziecko tak płacze i nie można mu pomóc...

A teraz się biorę za opis porodu, póki jeszcze pamiętam.
Wybaczcie, ale nie dam rady doczytać chwilowo, ale gratulujęnowym mamusiom
cześć
mam nadzieję że takie problemy z brzuszkiem były jednorazowe

Cytat:
Napisane przez angelikada Pokaż wiadomość

niedobra Ty :P przyjedź do mnie i zrob mi tez taka pyszną pizze
nie przyjadę ale zapraszam do siebie jutro chyba będzie powtórka
Cytat:
Napisane przez badzia987 Pokaż wiadomość
Cześć Skarby !!!

Ja byłam dziś w szpitalu...nie- nie rodzę...Po prostu od poniedziałku jestem tak mega przeziębiona, że szkoda gadać. Wczoraj bardzo ciekło z nosa i miałam złe samopoczucie- normalnie odlot. A dzisiaj zaczął się kaszel.

Z moim szczęściem stwierdziłam, że do normalnego lekarza nie ma co iść i pojechałam na IP. Miałam te całe KTG- moje dziecko mało ruchliwe- czilałt, chyba żadnych skurczy...

Ogólnie Pan doktor (ten sam co mnie badał w 5 t.c. przy plamieniu) polecił syrop PRENALEN (dla tych wszystkich wątkowych mamuś co również je łapie choroba). Zostałam zbadana i... mam rozwarcie na 2 cm, dzidzia bardzo nisko- cytuję "idelanie dziecko przygotowane do porodu"- więc kwestia kilku dni. Więc muszę się szybko wychorować i zbierać siły. Jedyne co mnie teraz martwi- badanie było bolesne i cały czas mocno plamię-Pan doktor powiedział, że będę plamiła ale tylko z jakimś dużym plamieniem mam z powrotem do szpitala jechać. I weź tu bądź mądry o jaką ilość krwi chodzi. Generalnie cały dziń mam śluz ze świeżą krewką...

No i z TŻ-tem się pokłóciłam o przeprowadzkę... Przed porodem czy po...jeśli po to po jakim czasie....
to trzymam kciuki żebyś szybko się wykurowała i zbierała siły na porod
__________________
Jesteśmy razem...
Ślub

Jaś, 22.10.2013 r.

rusałka_1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-25, 22:32   #3475
nena_milka
Wtajemniczenie
 
Avatar nena_milka
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Norwegia
Wiadomości: 2 660
Odp: Czop odchodzi, skurczyk trzyma, to znów poród się zaczyna, mamy IX-X 2013, cz. X

Żadnych dziecków nie było dzisiaj?

Ale aktywny dzień dzisiejszy ryb grzyby i co ino. A potem bunga bunga Tż od razu padł ale przez sen jeszcze mi polecił poleżeć z nogami w górze aż się łezka w oku kręci, jak to było 9 miesięcy temu oczywiście nic z tego bo nawet dwóch minut nie wyleżę na plecach



Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
09 października 2013 18:45 Ninka
nena_milka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-25, 22:41   #3476
teacherka
Zakorzenienie
 
Avatar teacherka
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 3 745
Dot.: Odp: Czop odchodzi, skurczyk trzyma, to znów poród się zaczyna, mamy IX-X 2013,

Zgubiłam wynik z paciorkowca a wynik był ujemny
teacherka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-25, 22:49   #3477
angelikada
Wtajemniczenie
 
Avatar angelikada
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 2 155
Dot.: Odp: Czop odchodzi, skurczyk trzyma, to znów poród się zaczyna, mamy IX-X 2013,

Cytat:
Napisane przez teacherka Pokaż wiadomość
Zgubiłam wynik z paciorkowca a wynik był ujemny
spokojnie sprawdz na spokojnie bez nerwów porządnie na pewno się znajdzie ...

---------- Dopisano o 23:49 ---------- Poprzedni post napisano o 23:48 ----------

moja malutka tak się wypina i wygina że aż boli ale to słodkie bo przynajmniej się nie martwię że jest leniuszkiem i nie chce się odezwać.. jutro wizyta położnej a po południu u ginekologa proszę o mocne kciuki! ciekawe czy się bąbelek obrócił... nic lece spać bo tu też cichutko... dobrej nocy
angelikada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-25, 23:13   #3478
Lolaaaaaaa88
Zakorzenienie
 
Avatar Lolaaaaaaa88
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 4 542
Odp: Czop odchodzi, skurczyk trzyma, to znów poród się zaczyna, mamy IX-X 2013, cz. X

Aleksander urodzil sie 25 wrzesnia o godz.22.15, wazy 3650g i ma 55 cm dostal 10pkt. niestety po 19godzinnej walce porod zakonczyl sie cc. leze jeszcze sparalizowana i slysze jak moj synek placze. czekam z utesknieniem na ranek i dalsze poznawanie naszego Skarba
.
nadrobie Was na dniach mam nadzieje
Misiu kochana dziekuje za smsy i przepraszam ze nie odpisalam ale bole jyz byly zbyt silne.
caluje mocno

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
I'm not hating, I'm just telling you


Aleksander
Lolaaaaaaa88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-25, 23:19   #3479
ja :)
Zakorzenienie
 
Avatar ja :)
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 5 910
Dot.: Odp: Czop odchodzi, skurczyk trzyma, to znów poród się zaczyna, mamy IX-X 2013,

Cytat:
Napisane przez Lolaaaaaaa88 Pokaż wiadomość
Aleksander urodzil sie 25 wrzesnia o godz.22.15, wazy 3650g i ma 55 cm dostal 10pkt. niestety po 19godzinnej walce porod zakonczyl sie cc. leze jeszcze sparalizowana i slysze jak moj synek placze. czekam z utesknieniem na ranek i dalsze poznawanie naszego Skarba
.
nadrobie Was na dniach mam nadzieje
Misiu kochana dziekuje za smsy i przepraszam ze nie odpisalam ale bole jyz byly zbyt silne.
caluje mocno

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Gratulacje kochana! Wreszcie się doczekałaś
Widzę, że się długo wymęczyłaś, ale grunt że wszyscy cali i zdrowi. Także szybciutko się regeneruj i pokazuj nam zdjęcie synka

Edytowane przez ja :)
Czas edycji: 2013-09-25 o 23:20
ja :) jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-25, 23:20   #3480
rusałka_1
Zakorzenienie
 
Avatar rusałka_1
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 420
Dot.: Czop odchodzi, skurczyk trzyma, to znów poród się zaczyna, mamy IX-X 2013, cz.

Cytat:
Napisane przez Lolaaaaaaa88 Pokaż wiadomość
Aleksander urodzil sie 25 wrzesnia o godz.22.15, wazy 3650g i ma 55 cm dostal 10pkt. niestety po 19godzinnej walce porod zakonczyl sie cc. leze jeszcze sparalizowana i slysze jak moj synek placze. czekam z utesknieniem na ranek i dalsze poznawanie naszego Skarba
.
nadrobie Was na dniach mam nadzieje
Misiu kochana dziekuje za smsy i przepraszam ze nie odpisalam ale bole jyz byly zbyt silne.
caluje mocno

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
gratulacje mamusiu
najważniejsze że synek i ty jesteście zdrowi
__________________
Jesteśmy razem...
Ślub

Jaś, 22.10.2013 r.

rusałka_1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:43.