Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III - Strona 117 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-08-20, 09:00   #3481
Terha
Zakorzenienie
 
Avatar Terha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 16 500
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
Nawet jak się czujesz komfortowo to pod koniec "opakowania" (ja tak nazywam koniec ważności czyli np. jak są dwutygodniowe to po niecałych 2 tygodniach idę) idziesz na kontrolę jak soczewka wygląda po tym czasie i czy jest wszystko ok. jak jest ok to je nadlej nosisz. no ja tak podchodzę. jak mam ochotę zmienić to idę podpytać co by mi pasowało z innych firm i modeli i wtedy też pod koniec ważności idę na kontrolę czy jest ok i czy mogę je nosić.
Ale wiesz, ja jestem mocno przewrazliwiona w tym względzie bo jestem alergikiem i na początku przeszłam całą serię różnych soczewek zanim dobrano mi dobre i po nich nie miałam róznych reakcji alergicznych.
Dzięki za wyczerpującą odpowiedź . Czyli przeważnie idziesz z ostatnią parą do lekarza na kontrolę? To u mnie raczej nici z tego pomysłu, bo już nic mi nie zostało w pudełku .
__________________
Kosmetyki, ubrania i dodatki - https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=831247
Książki, filmy, CD, kasety - https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post57613011





Terha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-20, 09:52   #3482
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Ja nie chodzę z każdą para do lekarza, chodzę jak chce zmienić na inne i potem w trakcie używania raz, żeby sprawdzić czy jest ok. W tym roku byłam już 5 razy u optometrysty, dwa razy zmieniałam szkła w okularach i trzy razy soczewki ;-)
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-20, 15:34   #3483
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez Terha Pokaż wiadomość
Dzięki za wyczerpującą odpowiedź . Czyli przeważnie idziesz z ostatnią parą do lekarza na kontrolę? To u mnie raczej nici z tego pomysłu, bo już nic mi nie zostało w pudełku .
Nie kupuję całych opakowań. Dla mnie opakowanie to dwie sztuki, jedna na jedno oko i druga na drugie, więcej nigdy nie kupuję. I stąd moje określenie, że opakowanie bo jak mam miesięczne to mam po jednej sztuce na oko i idę pod koniec miesiąca na kontrolę i jak jest ok to już później chodzę standardowo raz na rok, czasem raz na pół roku a soczewki stosuję te, z którymi było ok.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-20, 16:58   #3484
Terha
Zakorzenienie
 
Avatar Terha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 16 500
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
Nie kupuję całych opakowań. Dla mnie opakowanie to dwie sztuki, jedna na jedno oko i druga na drugie, więcej nigdy nie kupuję. I stąd moje określenie, że opakowanie bo jak mam miesięczne to mam po jednej sztuce na oko i idę pod koniec miesiąca na kontrolę i jak jest ok to już później chodzę standardowo raz na rok, czasem raz na pół roku a soczewki stosuję te, z którymi było ok.
Aha. To już rozumiem.

Dzięki dziewczyny za rozwianie moich wątpliwości
__________________
Kosmetyki, ubrania i dodatki - https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=831247
Książki, filmy, CD, kasety - https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post57613011





Terha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-20, 18:56   #3485
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez Terha Pokaż wiadomość
Aha. To już rozumiem.

Dzięki dziewczyny za rozwianie moich wątpliwości
a oczy są na tyle ważne, że lepiej nie lekceważyć pewnych rzeczy, to nie okulary, które ewentualnie będą Cię w ucho uwierać
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-20, 22:28   #3486
Carousel
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 1 531
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
Nawet jak się czujesz komfortowo to pod koniec "opakowania" (ja tak nazywam koniec ważności czyli np. jak są dwutygodniowe to po niecałych 2 tygodniach idę) idziesz na kontrolę jak soczewka wygląda po tym czasie i czy jest wszystko ok. jak jest ok to je nadlej nosisz. no ja tak podchodzę. jak mam ochotę zmienić to idę podpytać co by mi pasowało z innych firm i modeli i wtedy też pod koniec ważności idę na kontrolę czy jest ok i czy mogę je nosić.
Ale wiesz, ja jestem mocno przewrazliwiona w tym względzie bo jestem alergikiem i na początku przeszłam całą serię różnych soczewek zanim dobrano mi dobre i po nich nie miałam róznych reakcji alergicznych.
A co to znaczy, że 'masz ochotę zmienić'? Tak po prostu stwierdzasz, że te, które masz Ci się znudziły, i chcesz nowe czy coś nagle zaczyna Ci się dziać, czy jak? Pytam w kontekście postawionego wcześniej pytania, jak odróżnić, czy soczewki faktycznie są dobrze dobrane, skoro komfort jeszcze o niczym nie świadczy.
__________________
Piszę.
Carousel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-21, 04:44   #3487
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez Carousel Pokaż wiadomość
A co to znaczy, że 'masz ochotę zmienić'? Tak po prostu stwierdzasz, że te, które masz Ci się znudziły, i chcesz nowe czy coś nagle zaczyna Ci się dziać, czy jak? Pytam w kontekście postawionego wcześniej pytania, jak odróżnić, czy soczewki faktycznie są dobrze dobrane, skoro komfort jeszcze o niczym nie świadczy.
U mnie było tak, że zanim mi dobrano soczewki to masa mi sprawiała problemy alergiczne, także jednodniowe. Jak już dobrałam to miesięczne i dopiero pod koniec miesiąca się zaczynały problemy z oczami, te alergiczne i to jest u mnie ten moment kiedy mam ochotę zmienić, jak się mi zaczyna coś dziać z oczami. Ale takim przykładem jest też np. chęć noszenia kolorowych to wtedy też trzeba iść dobrać.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-08-21, 09:24   #3488
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez Terha Pokaż wiadomość
Bardziej mi chodziło o to, że pisałyście że komfort o niczym nie świadczy, bo soczewki i tak mogą być źle dobrane. Dlatego zastanawiałam się, jakie Wy macie kryteria - tzn. kiedy idziecie kolejny raz do optometrysty - przy każdej końcówce opakowania? tylko wtedy jeśli się źle w soczewkach czujecie? A może zakładacie, że skoro dany model Was nie uwiera, to nie ma sensu zmieniać na inne lub wręcz przeciwnie - mimo tego idziecie po nowy model?
Wyznaję zasadę "badaj wzrok raz na rok". Staram się odwiedzać okulistę co pół roku. U optometrysty byłam tylko na początku.
Cytat:
Napisane przez Terha Pokaż wiadomość
Pytałam z ciekawości, bo skoro komfort o niczym nie świadczy to jak mam być pewna, że te które noszę obecnie są dla mnie dobre? Kolejne badanie jest w stanie wykazać jakieś nieprawidłowości nawet jak zakładam soczewki raz na 3-4 miesiące?
Zakładanie soczewek raz na kwartał mniej szkodzi oczom niż regularny makijaż i jego zmywanie. Jak będziesz chodzić na badania, to będziesz wiedzieć, że coś się dzieje Nawet dobrane rozmiarem soczewki mogą zaszkodzić, przecież zbierają się na nich osady, które mogą być niewystarczająco usuwane płynami. Zawsze jest to jakieś ryzyko. No, ale nie dajmy się zwariować tylko często badajmy wzrok
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-21, 12:10   #3489
Optometrystka_Monika
Optometrystka
 
Avatar Optometrystka_Monika
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Gniezno, Poznań
Wiadomości: 105
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Witam wszystkich
na wstępie kilka słów o sobie: jestem optometrystką i na co dzień pracuję w gabinecie. Jestem tutaj dla Was, chętnie pomogę i rozwieję wszelkie wątpliwości, rozwiążę problemy i odpowiem na pytania!

Każdego dnia badam oczy, wzrok i dopasowuję soczewki kontaktowe. Będę śledzić Wasze odpowiedzi i starać się pomóc fachową poradą.

Każdego dnia mam styczność z soczewkami kontaktowymi, pacjentami i klientami. O soczewkach wiem więcej niż niejeden lekarz okulista. Na co dzień także pracuję w sklepie Internetowym, ale ze względu na fakt, że jestem specjalistą, to postaram się być obiektywna i bezstronna.

Wszystkich, którzy zastanawiają się nad doborem soczewek "na własną rękę" zachęcam już teraz do wizyty w gabinecie specjalisty. Po pierwsze otrzymacie tam soczewki próbne (jak nie będą pasować, to kolejne, i tak aż do momentu odpowiedniego doboru soczewek), Wasze oczy zostaną zbadane pod lampą szczelinową (to konieczny element przy doborze soczewek), zostaniecie nauczeni zakładania, zdejmowania, pielęgnacji - sama wiem, że początki są trudne, szczególnie jeśli próbuje się to robić bez przeszkolenia

Mam nadzieję, ze dzięki moim poradom osoby, które się jeszcze wahają przekonają się do soczewek.

Zapraszam też do dyskusji i zadawania pytań!
Pozdrawiam,
Monika
Optometrystka_Monika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-21, 17:44   #3490
Terha
Zakorzenienie
 
Avatar Terha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 16 500
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez Optometrystka_Monika Pokaż wiadomość
Witam wszystkich
na wstępie kilka słów o sobie: jestem optometrystką i na co dzień pracuję w gabinecie. Jestem tutaj dla Was, chętnie pomogę i rozwieję wszelkie wątpliwości, rozwiążę problemy i odpowiem na pytania!
Oooo........fajnie. Witaj
No to ja poproszę o punkt widzenia specjalisty. Kiedy należy zmienić soczewki na inne? Ja swoje używam raz na kilka miesięcy i wydają mi się ok. Czy nawet tak rzadkie stosowanie soczewek może mieć wpływ na nasz wzrok?
__________________
Kosmetyki, ubrania i dodatki - https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=831247
Książki, filmy, CD, kasety - https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post57613011





Terha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-22, 00:01   #3491
Smerfetka696969
Zakorzenienie
 
Avatar Smerfetka696969
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 15 487
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Ja musze iść do okulisty i zmienić bo źle z obecnymi widzę jak robi się ciemno...
__________________
Nie używamy cukru

10.03.2019 tp
17.03.2019-Zuzia
Smerfetka696969 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-08-22, 06:58   #3492
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez Smerfetka696969 Pokaż wiadomość
Ja musze iść do okulisty i zmienić bo źle z obecnymi widzę jak robi się ciemno...
o, na prawdę? a co się wtedy u Ciebie dzieje?
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-22, 07:06   #3493
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Czytam wątek bo noszę okulary ale bardzo chciałabym soczewki. Mam alergie na swojego kota i często mam czerwone oczy i swędza mnie. Okulista mi raz powiedział ze nie ma opcji na soczewki przy takich objawach. A tutaj u was czytam ze nosicie soczewki.
MAM PYTANIE. czy wystarczy TYLKO wizyta u optometrysty? I gdzie u was taki optometrysta przyjmuje? U mnie w mieście jest jeden w salonie optycznym. I dobiera szkła tylko pod warunkiem zakupu u nich. To prywatny salon.
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-22, 07:27   #3494
Smerfetka696969
Zakorzenienie
 
Avatar Smerfetka696969
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 15 487
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
o, na prawdę? a co się wtedy u Ciebie dzieje?
No widzę nie wyraźnie?
__________________
Nie używamy cukru

10.03.2019 tp
17.03.2019-Zuzia
Smerfetka696969 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-22, 07:30   #3495
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Jeszcze jedno. Czy warto iść na dobranie soczewek do vision express?
Smerfetka do jakiego okulisty chodzisz w Przemyślu?
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-22, 08:12   #3496
Terha
Zakorzenienie
 
Avatar Terha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 16 500
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez zakonna Pokaż wiadomość
Jeszcze jedno. Czy warto iść na dobranie soczewek do vision express?
Smerfetka do jakiego okulisty chodzisz w Przemyślu?
Po szkła na pewno nie, a soczewki? Nie wiem. Byłam u nich, ale przepisali mi soczewki które są dostępne tylko w ich sieci, więc nie wiem na ile to było miarodajne .
__________________
Kosmetyki, ubrania i dodatki - https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=831247
Książki, filmy, CD, kasety - https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post57613011





Terha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-22, 08:19   #3497
Smerfetka696969
Zakorzenienie
 
Avatar Smerfetka696969
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 15 487
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez zakonna Pokaż wiadomość
Jeszcze jedno. Czy warto iść na dobranie soczewek do vision express?
Smerfetka do jakiego okulisty chodzisz w Przemyślu?
Na Mickiewicza w takiej bramie.
Moim zdaniem do VE nie warto
__________________
Nie używamy cukru

10.03.2019 tp
17.03.2019-Zuzia
Smerfetka696969 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-22, 16:48   #3498
Kashaya
Zakorzenienie
 
Avatar Kashaya
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 3 035
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez zakonna Pokaż wiadomość
Jeszcze jedno. Czy warto iść na dobranie soczewek do vision express?
Smerfetka do jakiego okulisty chodzisz w Przemyślu?
Do VE nie warto. Od razu możemy ci powiedzieć jakie dostaniesz na dzień dobry, bo najpierw firmowe wciskają. Jak nie będą ok to dadzą ci dopiero inne.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Kashaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-23, 14:27   #3499
Optometrystka_Monika
Optometrystka
 
Avatar Optometrystka_Monika
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Gniezno, Poznań
Wiadomości: 105
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez Terha Pokaż wiadomość
Oooo........fajnie. Witaj
No to ja poproszę o punkt widzenia specjalisty. Kiedy należy zmienić soczewki na inne? Ja swoje używam raz na kilka miesięcy i wydają mi się ok. Czy nawet tak rzadkie stosowanie soczewek może mieć wpływ na nasz wzrok?
Cześć!
Soczewki kontaktowe najlepiej zmienić, gdy aktualne już nie odpowiadają lub gdy chcesz zmienić tryb noszenia soczewek czy nawet samą markę. Dla Twojego trybu polecam soczewki jednodniowe, które zakłada się okazjonalnie, wtedy kiedy potrzeba.

Soczewki należy także zmienić kiedy zmienia się wada wzroku. Taką konieczność zmiany jednak zbada specjalista podczas kontroli - zaleca się wizyty kontrole podczas użytkowania soczewek kontaktowych co najmniej raz na rok - nawet gdy uważamy, że nie ma żadnego powodu do wizyty bo zmiany zachodzące w oczach są często niewidoczne gołym okiem, a widać je dopiero w powiększeniu lampy szczelinowej.

Jeżeli posiadasz wadę wzroku, to śmiało soczewki kontaktowe można nosić okazjonalnie, zamiennie z okularami w pozostałym okresie.

---------- Dopisano o 14:17 ---------- Poprzedni post napisano o 14:09 ----------

Cytat:
Napisane przez zakonna Pokaż wiadomość
Czytam wątek bo noszę okulary ale bardzo chciałabym soczewki. Mam alergie na swojego kota i często mam czerwone oczy i swędza mnie. Okulista mi raz powiedział ze nie ma opcji na soczewki przy takich objawach. A tutaj u was czytam ze nosicie soczewki.
MAM PYTANIE. czy wystarczy TYLKO wizyta u optometrysty? I gdzie u was taki optometrysta przyjmuje? U mnie w mieście jest jeden w salonie optycznym. I dobiera szkła tylko pod warunkiem zakupu u nich. To prywatny salon.
Na start wystarczy wizyta u optometrysty, u którego dostaniesz soczewki próbne. Po przenoszeniu dopasowanych soczewek (kilka dni) specjalista jest w stanie dopiero stwierdzić czy możliwa jest kontynuacja użytkowania czy silna alergia i przyjmowane leki (o ile takie są przyjmowane) będzie wykluczała noszenie soczewek.

Przy alergiach zalecane są jednodniowe soczewki (codziennie świeże, czyste, nawilżone soczewki) i skrócony czas ich użytkowania. Zdarza się jednak, że alergicy mają na tyle wrażliwe i zaczerwienione oczy, że soczewki nie będą zalecane.

Może pomoże ograniczenie kontaktów z kotem?

---------- Dopisano o 14:25 ---------- Poprzedni post napisano o 14:17 ----------

Cytat:
Napisane przez zakonna Pokaż wiadomość
Jeszcze jedno. Czy warto iść na dobranie soczewek do vision express?
Smerfetka do jakiego okulisty chodzisz w Przemyślu?
W Vision Express są specjaliści tacy sami jak wszędzie, czyli badanie najprawdopodobniej będzie przeprowadzone profesjonalnie, ale dobrane soczewki będą faktycznie najpewniej ich własnej marki.

Podpowiem jednak, że soczewki ich marki mają odpowiedniki (tj. ten sam produkt, ale pod inną nazwą handlową) dostępne w każdym innym sklepie - Internetowym czy też niektórych stacjonarnych. Bez problemu można zatem kupić dobrane soczewki, niekoniecznie kupując je w salonie VE.

---------- Dopisano o 14:27 ---------- Poprzedni post napisano o 14:25 ----------

Cytat:
Napisane przez Smerfetka696969 Pokaż wiadomość
Ja musze iść do okulisty i zmienić bo źle z obecnymi widzę jak robi się ciemno...
Polecam wizytę - u optometrysty, który zajmuje się na co dzień doborem korekcji lub do dobrego okulisty, który potrafi dobierać soczewki kontaktowe. Prawdopodobnie będzie konieczna zmiana parametrów aktualnie noszonych soczewek.
Optometrystka_Monika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-08-23, 14:51   #3500
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Ja nie leczę alergii. I kontaktów z kotem nie ograniczę na pewno. Nie mam cały czas objawów ale jak nieopatrznie dotknęła twarzy po głaskanie kota to jest masakra.
Chyba pójdę do tego prywatnego optyka i się dowiem na jakich zasadach wizyta się odbywa.
Rozumiem ze w vision express musze kupić soczewki jeśli chce mieć badanie u optometrysty. Tak?
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-24, 08:20   #3501
Optometrystka_Monika
Optometrystka
 
Avatar Optometrystka_Monika
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Gniezno, Poznań
Wiadomości: 105
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez zakonna Pokaż wiadomość
Ja nie leczę alergii. I kontaktów z kotem nie ograniczę na pewno. Nie mam cały czas objawów ale jak nieopatrznie dotknęła twarzy po głaskanie kota to jest masakra.
Chyba pójdę do tego prywatnego optyka i się dowiem na jakich zasadach wizyta się odbywa.
Rozumiem ze w vision express musze kupić soczewki jeśli chce mieć badanie u optometrysty. Tak?
Zgadza się, najlepiej dowiedzieć się u optyka czy aplikuje soczewki kontaktowe - jeżeli tak, to jak najbardziej można wykonać u niego badanie i aplikację.

Niestety nie wiem dokładnie jak to wygląda w VE - chyba badanie jest darmowe przy zakupie konkretnej ilości opakowań soczewek po wizycie, a w innym wypadku jest po prostu płatne, ale to nie jest info na 100%. Warto zapytać u źródła.
Optometrystka_Monika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-24, 09:42   #3502
Madzia9999
Zakorzenienie
 
Avatar Madzia9999
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Środek Polski.
Wiadomości: 9 976
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Kupilam soczewki jednodniowe Focus Daylies Aqua Comfort Plus na wyjazd i dziś dwie soczewki miałam tak jakby przerwane na pół Czy to moja wina, ze źle je wyciągam czy czasem się takie trafiają?
__________________
'' Na seksapil składa się w połowie
to, co kobieta ma, a w połowie to,
co myśli, że ma ''.


Sophia Loren
Madzia9999 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-24, 10:52   #3503
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez Smerfetka696969 Pokaż wiadomość
Na Mickiewicza w takiej bramie.
Też tam chodziłam
Cytat:
Napisane przez Kashaya Pokaż wiadomość
Do VE nie warto. Od razu możemy ci powiedzieć jakie dostaniesz na dzień dobry, bo najpierw firmowe wciskają. Jak nie będą ok to dadzą ci dopiero inne.
Ale oni nie mają soczewek firmowych. To są soczewki bardzo dobrych firm, które są normalnie na rynku dostępne pod innymi nazwami. Tylko branding mają swój, czyli etykietki VE zamiast oryginalnego producenta.
Cytat:
Napisane przez Optometrystka_Monika Pokaż wiadomość
Może pomoże ograniczenie kontaktów z kotem?
A w życiu!
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-24, 12:46   #3504
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Mehe he he. Malla mnie rozumie. Nie ma opcji ograniczenia kontaktów z kotalkiem.
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-24, 13:14   #3505
Smerfetka696969
Zakorzenienie
 
Avatar Smerfetka696969
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 15 487
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość
Też tam chodziłam

Ale oni nie mają soczewek firmowych. To są soczewki bardzo dobrych firm, które są normalnie na rynku dostępne pod innymi nazwami. Tylko branding mają swój, czyli etykietki VE zamiast oryginalnego producenta.

A w życiu!
A teraz gdzie chodzisz ?
__________________
Nie używamy cukru

10.03.2019 tp
17.03.2019-Zuzia
Smerfetka696969 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-24, 13:41   #3506
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Do Krakowa
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-24, 14:16   #3507
lenaiwanowicz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Lokalizacja: Nowa sól
Wiadomości: 21
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez Madzia9999 Pokaż wiadomość
Kupilam soczewki jednodniowe Focus Daylies Aqua Comfort Plus na wyjazd i dziś dwie soczewki miałam tak jakby przerwane na pół Czy to moja wina, ze źle je wyciągam czy czasem się takie trafiają?
w sumie ciężko stwierdzić czy Ty to zrobiłas czy nie - musiałabym Ci się patrzeć na palce jak to robiłaś, ale z drugiej strony jest możliwe że już takie były (chociaż dziwne że akurat te dwie w jedym dniu)

można próbować reklamować, ale ciężko cokolwiek udowodnić
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama
lenaiwanowicz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-24, 15:31   #3508
Optometrystka_Monika
Optometrystka
 
Avatar Optometrystka_Monika
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Gniezno, Poznań
Wiadomości: 105
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez Madzia9999 Pokaż wiadomość
Kupilam soczewki jednodniowe Focus Daylies Aqua Comfort Plus na wyjazd i dziś dwie soczewki miałam tak jakby przerwane na pół Czy to moja wina, ze źle je wyciągam czy czasem się takie trafiają?
Soczewki kontaktowe zawsze można reklamować i zwykle reklamacje są rozpatrywane pozytywnie, nie ma z tym problemów (przynajmniej u nas ).

Zawsze najlepiej jednak zostawiać wadliwe produkty (np zatopione w pojemniczku na soczewki) w razie konieczności wysłania soczewek do ekspertyzy na prośbę producenta. Producenci chcą sprawdzić czy soczewki nie posiadają jakieś wady produkcyjnej.

---------- Dopisano o 15:31 ---------- Poprzedni post napisano o 15:30 ----------

Cytat:
Napisane przez zakonna Pokaż wiadomość
Mehe he he. Malla mnie rozumie. Nie ma opcji ograniczenia kontaktów z kotalkiem.
Rozumiem sytuację - sama jestem posiadaczką dwóch kocurków
Optometrystka_Monika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-24, 15:40   #3509
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Mnie się zdarzały jednodniówki plano...
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-25, 16:21   #3510
Kashaya
Zakorzenienie
 
Avatar Kashaya
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 3 035
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość
Też tam chodziłam

Ale oni nie mają soczewek firmowych. To są soczewki bardzo dobrych firm, które są normalnie na rynku dostępne pod innymi nazwami. Tylko branding mają swój, czyli etykietki VE zamiast oryginalnego producenta.
ano wiem, to są Biofinity. Taki mają nazwijmy to "nakaz" jako pierwszych wciskania tych soczewek i taki sens dobierania u nich. Na dzień dobry wiadomo co się dostanie. Przecież klient nie ma wiedzieć, że to są Biofinity i ma u nich potem kupować.
Kashaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-07-02 12:32:53


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:15.