Mamusie październik 2021. - Strona 117 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2021-05-18, 11:18   #3481
A_Lios92
Zadomowienie
 
Avatar A_Lios92
 
Zarejestrowany: 2019-09
Wiadomości: 1 082
Dot.: Mamusie październik 2021.

Dziewczyny, gratuluję udanych wizyt! Na razie mamy girl power, ale coś mi się kojarzy, że chyba trzech chłopców czeka jeszcze na potwierdzenie (w tym dwóch bliźniaków, nie?), więc za chwilę może być równowaga. Co jakiś czas zerkam też na wrześniówki (w końcu ja to taka przyszywana październikówka ) i z tego co widzę, to tam chyba cały czas chłopcy trzymają niewielką przewagę.

Kurczę też mam ogromną nadzieję, że mi się te łożysko podniesie. Na ostatniej wizycie (w 19 tyg.) nadal było nisko. Ale mam cichutką nadzieję, że może chociaż trochę jest już wyżej, bo od kilku dni wyraźnie czuję jak mała tańczy mi na pęcherzu. W ogóle w porównaniu do starszej to silna z niej babka. W poprzedniej ciąży pierwsze takie mocniejsze kopniaki poczułam dopiero po skończeniu 21 tc. (a łożysko było na tylnej ścianie), teraz obrywam takie od 18.

Ja dziś spałam jak zabita. Zazwyczaj córka budzi mnie około 7, ale dziś postanowiła pospać dłużej. Obudziłam się sama dopiero o 7.50 i z przerażeniem przypomniałam sobie, że o 8.40 córka ma szczepienie. Na szczęście do przychodni mamy 5 min drogi. Znowu 600 zł poszło na taką "przyjemność", a oprócz tego mamy dziś zakaz wychodzenia na dwór. A tu pogoda taka piękna, że aż mi się płakać chce przed oknem.
A_Lios92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-05-18, 12:08   #3482
Zabajonaola
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2021-03
Wiadomości: 60
Dot.: Mamusie październik 2021.

Powiem Wam tak, tak się cieszyłam z tego bujaczka bo naprawdę super cena i w ogóle i chyba go uszkodzili w czasie transportu, bo działał (koleżanka sprawdzała na żywo), a po dostawie się nie włącza. A taki piękny amerykancki miał być 😂no nic. Królem interesów jak widać nie jestem.

Za to kupiłam tez pojemnik na brudne pieluchy tomee tippee (pewnie większość mam już zna) i jestem bardzo zadowolona.

Trzymajcie kciuki i za mnie- dzisiaj idę na wizytę kontrolna, żeby podejrzeć mała kopiąca stonoge, bo ostatnia wizyta przez covid męża nam uciekła i nie widziałam jej już 1,5 miesiąca
Zabajonaola jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-05-18, 12:45   #3483
bonnie_j
Wtajemniczenie
 
Avatar bonnie_j
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 2 014
Dot.: Mamusie październik 2021.

[1=52226a6b84e10414ec85695 991496d596c4cbe57_65555ba 93c74a;88710836]Nie ma co zazdrościć, jedna noc pospalam a wszystkie wczesniejsze się budziłam stale między 2-3 i nie mogłam zasnąć do 5.00 [/QUOTE]Nie wiem czy znam przynajmniej jedna ciężarną co dobrze w ciąży spała ja na bank do nich nie należę. Dzisiaj też był problem, ale to z winy starszej. Ona tak strasznie się wierci, że szok. Dzisiaj kilka razy dostałam w twarz z nogi lub położyła się nad moją głową i przypadkowo łapała w nocy za włosy 🤦dobrze, że poszłam spać o 21 to człowiek jakoś się wyspał.
Cytat:
Napisane przez A_Lios92 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, gratuluję udanych wizyt! Na razie mamy girl power, ale coś mi się kojarzy, że chyba trzech chłopców czeka jeszcze na potwierdzenie (w tym dwóch bliźniaków, nie?), więc za chwilę może być równowaga. Co jakiś czas zerkam też na wrześniówki (w końcu ja to taka przyszywana październikówka ) i z tego co widzę, to tam chyba cały czas chłopcy trzymają niewielką przewagę.

Kurczę też mam ogromną nadzieję, że mi się te łożysko podniesie. Na ostatniej wizycie (w 19 tyg.) nadal było nisko. Ale mam cichutką nadzieję, że może chociaż trochę jest już wyżej, bo od kilku dni wyraźnie czuję jak mała tańczy mi na pęcherzu. W ogóle w porównaniu do starszej to silna z niej babka. W poprzedniej ciąży pierwsze takie mocniejsze kopniaki poczułam dopiero po skończeniu 21 tc. (a łożysko było na tylnej ścianie), teraz obrywam takie od 18.

Ja dziś spałam jak zabita. Zazwyczaj córka budzi mnie około 7, ale dziś postanowiła pospać dłużej. Obudziłam się sama dopiero o 7.50 i z przerażeniem przypomniałam sobie, że o 8.40 córka ma szczepienie. Na szczęście do przychodni mamy 5 min drogi. Znowu 600 zł poszło na taką "przyjemność", a oprócz tego mamy dziś zakaz wychodzenia na dwór. A tu pogoda taka piękna, że aż mi się płakać chce przed oknem.
To u mnie pogoda koszmar... Światło palę w pokoju, bo ciemno jak w nocy. A to szczepień skojarzonymi czy to jakieś dodatkowe? Jestem ciekawa co się w tej kwestii zmieniło od mojej córki
Cytat:
Napisane przez Zabajonaola Pokaż wiadomość
Powiem Wam tak, tak się cieszyłam z tego bujaczka bo naprawdę super cena i w ogóle i chyba go uszkodzili w czasie transportu, bo działał (koleżanka sprawdzała na żywo), a po dostawie się nie włącza. A taki piękny amerykancki miał być no nic. Królem interesów jak widać nie jestem.

Za to kupiłam tez pojemnik na brudne pieluchy tomee tippee (pewnie większość mam już zna) i jestem bardzo zadowolona.

Trzymajcie kciuki i za mnie- dzisiaj idę na wizytę kontrolna, żeby podejrzeć mała kopiąca stonoge, bo ostatnia wizyta przez covid męża nam uciekła i nie widziałam jej już 1,5 miesiąca
Muszę sprawdzić pojemniki. W poprzedniej używałam reklamówek i codziennie jak nie dwa razy pieluchy szły do śmietnika na dwór.
Powodzenia na wizycie. Ja też tak miałam w kwietniu, ale moją lekarka nie robi USG na każdej wizycie i wtedy nie widziałam malucha

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
bonnie_j jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-05-18, 12:47   #3484
Magdakkkmaz
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2021-05
Wiadomości: 35
Dot.: Mamusie październik 2021.

Ja mam mate kinderkraft po pierwszym dziecku i jestem zadowolona, jak dla mnie przydaje się..
Magdakkkmaz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-05-18, 12:53   #3485
zubi89
Zakorzenienie
 
Avatar zubi89
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 6 373
Dot.: Mamusie październik 2021.

Cytat:
Napisane przez A_Lios92 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, gratuluję udanych wizyt! Na razie mamy girl power, ale coś mi się kojarzy, że chyba trzech chłopców czeka jeszcze na potwierdzenie (w tym dwóch bliźniaków, nie?), więc za chwilę może być równowaga. Co jakiś czas zerkam też na wrześniówki (w końcu ja to taka przyszywana październikówka ) i z tego co widzę, to tam chyba cały czas chłopcy trzymają niewielką przewagę.

Kurczę też mam ogromną nadzieję, że mi się te łożysko podniesie. Na ostatniej wizycie (w 19 tyg.) nadal było nisko. Ale mam cichutką nadzieję, że może chociaż trochę jest już wyżej, bo od kilku dni wyraźnie czuję jak mała tańczy mi na pęcherzu. W ogóle w porównaniu do starszej to silna z niej babka. W poprzedniej ciąży pierwsze takie mocniejsze kopniaki poczułam dopiero po skończeniu 21 tc. (a łożysko było na tylnej ścianie), teraz obrywam takie od 18.

Ja dziś spałam jak zabita. Zazwyczaj córka budzi mnie około 7, ale dziś postanowiła pospać dłużej. Obudziłam się sama dopiero o 7.50 i z przerażeniem przypomniałam sobie, że o 8.40 córka ma szczepienie. Na szczęście do przychodni mamy 5 min drogi. Znowu 600 zł poszło na taką "przyjemność", a oprócz tego mamy dziś zakaz wychodzenia na dwór. A tu pogoda taka piękna, że aż mi się płakać chce przed oknem.
Nie wiem czy to przypadkiem nie jest tak, że w kolejnej ciąży ruchy odczuwa się intensywniej bo już macica jest bardziej rozciągnięta. Bo u mnie było to samo córką lekko kopała a syn jak przywalił to gwiazdy widziałam i teraz kolejny maluch też daje czadu od początku gdzie takich kopniakiem spodziewałam się za tydzień góra dwa.
Cytat:
Napisane przez Zabajonaola Pokaż wiadomość
Powiem Wam tak, tak się cieszyłam z tego bujaczka bo naprawdę super cena i w ogóle i chyba go uszkodzili w czasie transportu, bo działał (koleżanka sprawdzała na żywo), a po dostawie się nie włącza. A taki piękny amerykancki miał być no nic. Królem interesów jak widać nie jestem.

Za to kupiłam tez pojemnik na brudne pieluchy tomee tippee (pewnie większość mam już zna) i jestem bardzo zadowolona.

Trzymajcie kciuki i za mnie- dzisiaj idę na wizytę kontrolna, żeby podejrzeć mała kopiąca stonoge, bo ostatnia wizyta przez covid męża nam uciekła i nie widziałam jej już 1,5 miesiąca
O kurcze szkoda, że tak wyszło z tym bujaczkiem .

Ja miałam przy pierwszym kosz angel Care i był ekstra ale cena worków skutecznie mnie zniechęciła do kolejnego zakupu i używałam zwykłego pojemnika poza wizualnym efektem różnicy nie było więc teraz będę używać zwykłego wiaderka.

Trzymam kciuki za wizytę

Obiad zrobiony, mieszkanie posprzątane czekam na męża i córkę bo ja odbierze zaraz po pracy. W końcu c&a wysłali do mnie opóźniona przesyłkę a zamawiałam ponad tydzień temu bodziaki rozpinane pokazywałam wam. Wczoraj natomiast dorwalam pajace w Sinsay chyba wrzucili nowe wzory bo była pełna rozmiarówka tych starszych modeli zostały tylko duże rozmiary więc fajnie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 13:52 ---------- Poprzedni post napisano o 13:51 ----------

[1=52226a6b84e10414ec85695 991496d596c4cbe57_65555ba 93c74a;88710846]To są od sąsiadki rzeczy które zrobiła, nie każdy lubi takie ale ja uwielbiam. Dobrze ze kocyk taki kolorowy bo wózek czarny wiec w sam raz.

Ja mam jeszcze różne rzeczy które tez zrobiłam na szydełku - 2kocyki i różne pluszaki, tylko musiałabym zrobić foty bo nie mam na tel akurat.


Załącznik 7748940Załącznik 7748939Załącznik 7748938Załącznik 7748937



Edit
Wygrzebalam zdjęcia moich kocykow Załącznik 7748944Załącznik 7748943[/QUOTE]Piękne rzeczy a te kocyki jak ze sklepu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 13:53 ---------- Poprzedni post napisano o 13:52 ----------

Cytat:
Napisane przez bonnie_j Pokaż wiadomość
Nie wiem czy znam przynajmniej jedna ciężarną co dobrze w ciąży spała ja na bank do nich nie należę. Dzisiaj też był problem, ale to z winy starszej. Ona tak strasznie się wierci, że szok. Dzisiaj kilka razy dostałam w twarz z nogi lub położyła się nad moją głową i przypadkowo łapała w nocy za włosy 🤦dobrze, że poszłam spać o 21 to człowiek jakoś się wyspał. To u mnie pogoda koszmar... Światło palę w pokoju, bo ciemno jak w nocy. A to szczepień skojarzonymi czy to jakieś dodatkowe? Jestem ciekawa co się w tej kwestii zmieniło od mojej córki Muszę sprawdzić pojemniki. W poprzedniej używałam reklamówek i codziennie jak nie dwa razy pieluchy szły do śmietnika na dwór.
Powodzenia na wizycie. Ja też tak miałam w kwietniu, ale moją lekarka nie robi USG na każdej wizycie i wtedy nie widziałam malucha

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
W pierwszej ciąży spałam jak niemowlę w drugiej była już jedna pobudka a teraz dwie to minimum.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
~15.09.2012r




Niespodzianka 21.10.2021r.
zubi89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-05-18, 12:57   #3486
52226a6b84e10414ec85695991496d596c4cbe57_65555ba93c74a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 35 673
Mamusie październik 2021.

Mi sie kosz specjalnie na pieluchy na szczęście nie przyda, jedynie torba do prania dodatkowa na pieluszki , jak będę używać zwykle jednorazowe pieluchy to wrzucę do kosza i tyle. Nie będzie ich dużo mam nadzieje wiec luz, ogólny kosz mamy dość mały wiec swoją droga jest często opróżniany.
Mnie ten plastik wszędzie mnie trochę przeraza
52226a6b84e10414ec85695991496d596c4cbe57_65555ba93c74a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-05-18, 13:03   #3487
A_Lios92
Zadomowienie
 
Avatar A_Lios92
 
Zarejestrowany: 2019-09
Wiadomości: 1 082
Dot.: Mamusie październik 2021.

Cytat:
Napisane przez Zabajonaola Pokaż wiadomość
Powiem Wam tak, tak się cieszyłam z tego bujaczka bo naprawdę super cena i w ogóle i chyba go uszkodzili w czasie transportu, bo działał (koleżanka sprawdzała na żywo), a po dostawie się nie włącza. A taki piękny amerykancki miał być 😂no nic. Królem interesów jak widać nie jestem.

Za to kupiłam tez pojemnik na brudne pieluchy tomee tippee (pewnie większość mam już zna) i jestem bardzo zadowolona.

Trzymajcie kciuki i za mnie- dzisiaj idę na wizytę kontrolna, żeby podejrzeć mała kopiąca stonoge, bo ostatnia wizyta przez covid męża nam uciekła i nie widziałam jej już 1,5 miesiąca
Kciuki za wizytę! Dobrze pamiętam, że masz już potwierdzoną dziewczynkę? Mogę dopisać do listy czy jeszcze to nie jest pewne?

Cytat:
Napisane przez bonnie_j Pokaż wiadomość
To u mnie pogoda koszmar... Światło palę w pokoju, bo ciemno jak w nocy. A to szczepień skojarzonymi czy to jakieś dodatkowe? Jestem ciekawa co się w tej kwestii zmieniło od mojej córki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak, skojarzone 6w1 + meningokoki. Na szczęście z meningokoków już ostatnia dawka. Pogodę też bym wolała paskudną, bo córka stoi z nosem przyklejonym do szyby i mi jej szkoda. A pewnie te załamanie pogody i do nas niebawem przyjdzie.

Cytat:
Napisane przez zubi89 Pokaż wiadomość
Nie wiem czy to przypadkiem nie jest tak, że w kolejnej ciąży ruchy odczuwa się intensywniej bo już macica jest bardziej rozciągnięta. Bo u mnie było to samo córką lekko kopała a syn jak przywalił to gwiazdy widziałam i teraz kolejny maluch też daje czadu od początku gdzie takich kopniakiem spodziewałam się za tydzień góra dwa.O kurcze szkoda, że tak wyszło z tym bujaczkiem .

Ja miałam przy pierwszym kosz angel Care i był ekstra ale cena worków skutecznie mnie zniechęciła do kolejnego zakupu i używałam zwykłego pojemnika poza wizualnym efektem różnicy nie było więc teraz będę używać zwykłego wiaderka.

Trzymam kciuki za wizytę

Obiad zrobiony, mieszkanie posprzątane czekam na męża i córkę bo ja odbierze zaraz po pracy. W końcu c&a wysłali do mnie opóźniona przesyłkę a zamawiałam ponad tydzień temu bodziaki rozpinane pokazywałam wam. Wczoraj natomiast dorwalam pajace w Sinsay chyba wrzucili nowe wzory bo była pełna rozmiarówka tych starszych modeli zostały tylko duże rozmiary więc fajnie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 13:52 ---------- Poprzedni post napisano o 13:51 ----------

Piękne rzeczy a te kocyki jak ze sklepu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 13:53 ---------- Poprzedni post napisano o 13:52 ----------

W pierwszej ciąży spałam jak niemowlę w drugiej była już jedna pobudka a teraz dwie to minimum.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Z C&A niestety nigdy się nie spieszą z tymi zamówieniami. Jak zamawiam to norma jest, że czekam około 2 tygodni. Ale fakt, ubranka mają prześliczne, więc czasem warto zaczekać. Teraz nawet tam nie zaglądam, żeby się nie wodzić na pokuszenie. Na ubranka nałożyłam sobie już bana. Teraz poluję tylko na jakieś super promocje - ostatnio udało mi się kupić za grosze podkłady higieniczne i byłam tak mega zadowolona z tych zakupów jakbym normalnie jakieś ekstra buty upolowała.
A_Lios92 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-05-18, 13:05   #3488
52226a6b84e10414ec85695991496d596c4cbe57_65555ba93c74a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 35 673
Dot.: Mamusie październik 2021.

Cytat:
Napisane przez Zabajonaola Pokaż wiadomość
Powiem Wam tak, tak się cieszyłam z tego bujaczka bo naprawdę super cena i w ogóle i chyba go uszkodzili w czasie transportu, bo działał (koleżanka sprawdzała na żywo), a po dostawie się nie włącza. A taki piękny amerykancki miał być no nic. Królem interesów jak widać nie jestem.

Za to kupiłam tez pojemnik na brudne pieluchy tomee tippee (pewnie większość mam już zna) i jestem bardzo zadowolona.

Trzymajcie kciuki i za mnie- dzisiaj idę na wizytę kontrolna, żeby podejrzeć mała kopiąca stonoge, bo ostatnia wizyta przez covid męża nam uciekła i nie widziałam jej już 1,5 miesiąca


Szkoda :/


kciuki za wizytę!
52226a6b84e10414ec85695991496d596c4cbe57_65555ba93c74a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-05-18, 13:28   #3489
Sylvvcia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2021-01
Wiadomości: 228
Dot.: Mamusie październik 2021.

Cuddly piękne rzeczy

My mamy typ imienia dla syna. Nigdy wcześniej go nie słyszałam, a podoba się mi i mężowi no i pasuje do imienia córki Milan

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Sylvvcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-05-18, 14:01   #3490
bonnie_j
Wtajemniczenie
 
Avatar bonnie_j
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 2 014
Dot.: Mamusie październik 2021.

Cytat:
Napisane przez A_Lios92 Pokaż wiadomość
Kciuki za wizytę! Dobrze pamiętam, że masz już potwierdzoną dziewczynkę? Mogę dopisać do listy czy jeszcze to nie jest pewne?



Tak, skojarzone 6w1 + meningokoki. Na szczęście z meningokoków już ostatnia dawka. Pogodę też bym wolała paskudną, bo córka stoi z nosem przyklejonym do szyby i mi jej szkoda. A pewnie te załamanie pogody i do nas niebawem przyjdzie.




Z C&A niestety nigdy się nie spieszą z tymi zamówieniami. Jak zamawiam to norma jest, że czekam około 2 tygodni. Ale fakt, ubranka mają prześliczne, więc czasem warto zaczekać. Teraz nawet tam nie zaglądam, żeby się nie wodzić na pokuszenie. Na ubranka nałożyłam sobie już bana. Teraz poluję tylko na jakieś super promocje - ostatnio udało mi się kupić za grosze podkłady higieniczne i byłam tak mega zadowolona z tych zakupów jakbym normalnie jakieś ekstra buty upolowała.
Ja się strasznie bałam tych meningokoków w sensie szczepień. Tym bardziej, że żeby wyszczepic wszystkie to są chyba 3 różne szczepionki. Jakoś tak było. Plus zawsze były jakieś nopy po. Ale jeśli idzie o skojarzone to my szczepilismy 5w1. I kolejne też tak planujemy. O wiele mnie wkłuć a im mniej tym wydaje mi się, że dzieci lepiej znoszą. Ale może to tylko moje wrażenie 🤷
Ja byłam wczoraj w C&a ubranka super słodkie, ale doszłam do wniosku, że na początek sprawdzę co mam i co by się jeszcze przydało. A jak będę kupować to albo co strasznie będzie mi się podobać albo poczekam na promki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
bonnie_j jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-05-18, 15:44   #3491
Johasia28
Zadomowienie
 
Avatar Johasia28
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 1 657
Dot.: Mamusie październik 2021.

Cytat:
Napisane przez Sylvvcia Pokaż wiadomość
Cuddly piękne rzeczy

My mamy typ imienia dla syna. Nigdy wcześniej go nie słyszałam, a podoba się mi i mężowi no i pasuje do imienia córki Milan

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Milan ładnie, oryginalnie i faktycznie będzie pasować do małej

My dzisiaj też osiągnęliśmy kompromis co do imienia, będzie Anastazja Maria Mamy syna Mikołaja, więc też nam ta Anastazja gra, tylko kota na Rasputin przechrzcić i będzie gitara

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
Johasia28 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-05-18, 15:47   #3492
bonnie_j
Wtajemniczenie
 
Avatar bonnie_j
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 2 014
Dot.: Mamusie październik 2021.

Cytat:
Napisane przez Johasia28 Pokaż wiadomość
Milan ładnie, oryginalnie i faktycznie będzie pasować do małej

My dzisiaj też osiągnęliśmy kompromis co do imienia, będzie Anastazja Maria Mamy syna Mikołaja, więc też nam ta Anastazja gra, tylko kota na Rasputin przechrzcić i będzie gitara

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
Ładne. Ja dzisiaj pomyślałam o Łucji. Więc jestem ciekawa jak to się u mnie skończy Maria za to u mniej raczej odpada. Jak dam tak dziecku to moja siostra oszaleje(tak właśnie ma na imię) Plus Marysie to czorty
Właśnie może poradzicie jaki materac dla malucha. Kiedyś był kokos i gryka ale z tego co pamiętam to już nie jest uznawane za zdrowe. Chce kupić nowy, ale nie wiem co będzie najlepsze 🤷
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez bonnie_j
Czas edycji: 2021-05-18 o 15:50
bonnie_j jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-05-18, 15:53   #3493
a79790139dd0658ebd8b23ce8e3846ca00e1de31_65bd8201a8975
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 11 723
Dot.: Mamusie październik 2021.

Jak wam zazdroszczę wybranych imion. U nas wojna chyba nigdy się nie skończy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
a79790139dd0658ebd8b23ce8e3846ca00e1de31_65bd8201a8975 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-05-18, 15:57   #3494
52226a6b84e10414ec85695991496d596c4cbe57_65555ba93c74a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 35 673
Dot.: Mamusie październik 2021.

[1=a79790139dd0658ebd8b23c e8e3846ca00e1de31_65bd820 1a8975;88711555]Jak wam zazdroszczę wybranych imion. U nas wojna chyba nigdy się nie skończy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]



A macie jakieś typy które są na liście „moze” czy kompletnie odmienne zdania?
52226a6b84e10414ec85695991496d596c4cbe57_65555ba93c74a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-05-18, 15:59   #3495
Johasia28
Zadomowienie
 
Avatar Johasia28
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 1 657
Dot.: Mamusie październik 2021.

[1=a79790139dd0658ebd8b23c e8e3846ca00e1de31_65bd820 1a8975;88711555]Jak wam zazdroszczę wybranych imion. U nas wojna chyba nigdy się nie skończy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]A między czym walczycie?

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
Johasia28 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-05-18, 16:26   #3496
a79790139dd0658ebd8b23ce8e3846ca00e1de31_65bd8201a8975
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 11 723
Dot.: Mamusie październik 2021.

Pomiędzy propozycją mojego tż, którą ja odrzucam na 100% - Eryk i moją całą listą imion, z której żadne się tżtowi nie podoba.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
a79790139dd0658ebd8b23ce8e3846ca00e1de31_65bd8201a8975 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-05-18, 16:33   #3497
bonnie_j
Wtajemniczenie
 
Avatar bonnie_j
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 2 014
Dot.: Mamusie październik 2021.

[1=a79790139dd0658ebd8b23c e8e3846ca00e1de31_65bd820 1a8975;88711614]Pomiędzy propozycją mojego tż, którą ja odrzucam na 100% - Eryk i moją całą listą imion, z której żadne się tżtowi nie podoba.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]To ciężka sprawa. U mnie nie jest tak źle. Ja mam swoje typy. Czekam aż mąż coś wymyśli. Na moje nie mówi nie więc zobaczymy. W poprzedniej ciąży bardzo mu się podobała Amelka. Mnie raczej nie. Ale w końcu zaczęłam pękać. Dobrze, że w ostatniej chwili wybraliśmy inaczej

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
bonnie_j jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-05-18, 16:46   #3498
LadyWhisper
Zakorzenienie
 
Avatar LadyWhisper
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 268
Dot.: Mamusie październik 2021.

To u nas ja miałam swój typ mąż swój w końcu usiedliśmy razem przy kompie nad lista imion mąż czytał po kolei i tak trafilismy na imię które pasowało nam obojgu. Z kolei starszak do połowy był Jasiem ostatecznie skończył jako Piotrek


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________

.... Dziecko - to przecinek między ojcem a matką. Ale i spójnik.
Z Każdym Dniem Coraz Bardziej




LadyWhisper jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-05-18, 17:24   #3499
Zabajonaola
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2021-03
Wiadomości: 60
Dot.: Mamusie październik 2021.

Tak, możecie mi dopisać dziewczynę planowany termin 15.10

A jeśli chodzi o imię to od zawsze byłam pewna, ze będę mieć córkę Łucję. To mój absolutny Top... do czasu aż poznałam mojego ukochanego, który już ma córkę Łucję 😂

Teraz jest walka między moja Helena, a Wiktoria męża 😂
Zabajonaola jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-05-18, 17:41   #3500
Sylvvcia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2021-01
Wiadomości: 228
Dot.: Mamusie październik 2021.

Ja już widzę reakcje rodziny jak powiemy o Milanie 🤣🤣🤣

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Sylvvcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-05-18, 17:46   #3501
A_Lios92
Zadomowienie
 
Avatar A_Lios92
 
Zarejestrowany: 2019-09
Wiadomości: 1 082
Dot.: Mamusie październik 2021.

Cytat:
Napisane przez bonnie_j Pokaż wiadomość
Ja się strasznie bałam tych meningokoków w sensie szczepień. Tym bardziej, że żeby wyszczepic wszystkie to są chyba 3 różne szczepionki. Jakoś tak było. Plus zawsze były jakieś nopy po. Ale jeśli idzie o skojarzone to my szczepilismy 5w1. I kolejne też tak planujemy. O wiele mnie wkłuć a im mniej tym wydaje mi się, że dzieci lepiej znoszą. Ale może to tylko moje wrażenie 🤷
Ja byłam wczoraj w C&a ubranka super słodkie, ale doszłam do wniosku, że na początek sprawdzę co mam i co by się jeszcze przydało. A jak będę kupować to albo co strasznie będzie mi się podobać albo poczekam na promki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

U nas jak dotąd ze szczepieniami poszło naprawdę gładko. Jedynym "skutkiem ubocznym" pierwszych dawek było to, że mała dużo dłużej spała. Oprócz tego żadnych gorączek, opuchlizn, biegunek itp. Nigdy nawet nie marudziła. Ale fakt tę dzisiejszą zniosła najgorzej ze wszystkich. Ogólnie jest osłabiona, dużo leży i ewidentnie boli ją w miejscu wkłucia - płacze jak się dotknie jej nóżkę. No ale to i tak nie najgorzej, bo na tym koniec.

Z tym, że dzieci reagują lepiej na skojarzone to jest fakt. Chodzi o to, że są one nowsze technologicznie i czystsze (np. jeśli chodzi o konserwanty). Przed wyborem programu szczepień robiłam dość szczegółowy research na ten temat, bo mi wszyscy suszyli głowę, że szczepienia skojarzone to zło w czystej postaci. Z młodszą planuję też iść tym samym trybem.



Cytat:
Napisane przez Johasia28 Pokaż wiadomość
Milan ładnie, oryginalnie i faktycznie będzie pasować do małej

My dzisiaj też osiągnęliśmy kompromis co do imienia, będzie Anastazja Maria Mamy syna Mikołaja, więc też nam ta Anastazja gra, tylko kota na Rasputin przechrzcić i będzie gitara

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka


Anastazja bardzo ładne. Przy pierwszej córce braliśmy je pod uwagę. Tzn. my odkąd się zaczęliśmy spotykać to wiedzieliśmy, że kiedyś będziemy mieć Laurę, więc tak musiało być, ale Anastazja też chodziła nam po głowie i przez moment miała być Laura Anastazja. Tylko w połączeniu z naszym nazwiskiem mi się to strasznie pretensjonalne wydawało i ostatecznie została tylko Laura.


Cytat:
Napisane przez bonnie_j Pokaż wiadomość
Ładne. Ja dzisiaj pomyślałam o Łucji. Więc jestem ciekawa jak to się u mnie skończy Maria za to u mniej raczej odpada. Jak dam tak dziecku to moja siostra oszaleje(tak właśnie ma na imię) Plus Marysie to czorty
Właśnie może poradzicie jaki materac dla malucha. Kiedyś był kokos i gryka ale z tego co pamiętam to już nie jest uznawane za zdrowe. Chce kupić nowy, ale nie wiem co będzie najlepsze 🤷
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Pianka wysokoelastyczna. Chyba najzdrowsza alternatywa dla dużo droższego lateksu. Tylko trzeba w sklepach uważać, bo sprzedawcy często nie odróżniają jej od zwykłej pianki poliuretanowej. Sama się tak nadziałam, nie sprawdzałam etykiety, bo pani była absolutnie pewna, że daje mi to, co chcę.
A_Lios92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-05-18, 18:29   #3502
bonnie_j
Wtajemniczenie
 
Avatar bonnie_j
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 2 014
Dot.: Mamusie październik 2021.

Cytat:
Napisane przez Zabajonaola Pokaż wiadomość
Tak, możecie mi dopisać dziewczynę planowany termin 15.10

A jeśli chodzi o imię to od zawsze byłam pewna, ze będę mieć córkę Łucję. To mój absolutny Top... do czasu aż poznałam mojego ukochanego, który już ma córkę Łucję

Teraz jest walka między moja Helena, a Wiktoria męża
Wow to mamy podobny gust. U mnie na szczycie Helena a dzisiaj wpadła do głowy Łucja

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A_Lios tak właśnie widzę. Jest przekonanie, że te skojarzone to są złe itp. Ja jestem bardzo zadowolona ze skojarzonych i na bank nimi będę szczepić młodszą. Dodatkowe szczepienia to tylko właśnie meningokoki mnie przerażały i się nie zdecydowałam.
Materac dokładnie taki planuje. Muszę tylko firmę wyszukać

Edytowane przez bonnie_j
Czas edycji: 2021-05-18 o 19:14
bonnie_j jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-05-18, 19:32   #3503
LadyWhisper
Zakorzenienie
 
Avatar LadyWhisper
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 268
Dot.: Mamusie październik 2021.

Też mam materacowy problem. Ja w ogóle "siedzę" mega głęboko w materacach bo swego czasu się ich nasprzedawałam i miałam mega zryta banie ale dla Malucha wybrać..... 9 lat temu sprawdził nam się kokos-gryka, jakoś do piany dla Malucha nie jestem przekonana.....no ale u mnie to jeszcze w sumie nie ten etap

W weekend kończymy w końcu remont. A w ndz mój starszak jedzie na swoje pierwsze mistrzostwa województwa w szachach......ale się wzruszyłam ostatnio jejku.....


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________

.... Dziecko - to przecinek między ojcem a matką. Ale i spójnik.
Z Każdym Dniem Coraz Bardziej




LadyWhisper jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-05-18, 19:40   #3504
bonnie_j
Wtajemniczenie
 
Avatar bonnie_j
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 2 014
Dot.: Mamusie październik 2021.

Cytat:
Napisane przez LadyWhisper Pokaż wiadomość
Też mam materacowy problem. Ja w ogóle "siedzę" mega głęboko w materacach bo swego czasu się ich nasprzedawałam i miałam mega zryta banie ale dla Malucha wybrać..... 9 lat temu sprawdził nam się kokos-gryka, jakoś do piany dla Malucha nie jestem przekonana.....no ale u mnie to jeszcze w sumie nie ten etap

W weekend kończymy w końcu remont. A w ndz mój starszak jedzie na swoje pierwsze mistrzostwa województwa w szachach......ale się wzruszyłam ostatnio jejku.....


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Teraz się dużo zmieniło jeśli idzie o materace dla maluchów. Jeszcze kilka lat temu królował kokos-gryka. A teraz już wiadomo, że jest odradzany 🤷 Poczekaj jak zobaczysz wytyczne co do opieki nad maluchem to to jest szał zmian. Moją starszą miałam 3 lata temu a już wiem, że dużo wytycznych jest inne.
No to powodzenia na mistrzostwach i zazdroszczę końca remontu. My nawet nie zaczęliśmy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
bonnie_j jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-05-18, 19:43   #3505
52226a6b84e10414ec85695991496d596c4cbe57_65555ba93c74a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 35 673
Dot.: Mamusie październik 2021.

Tez zazdroszczę, my jesteśmy jakby w połowie ale nie znam dokładnej daty kiedy zaczniemy druha polowe
52226a6b84e10414ec85695991496d596c4cbe57_65555ba93c74a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-05-18, 21:01   #3506
a79790139dd0658ebd8b23ce8e3846ca00e1de31_65bd8201a8975
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 11 723
Dot.: Mamusie październik 2021.

Czy na wynikach z połówkowych macie napisaną długość szyjki?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
a79790139dd0658ebd8b23ce8e3846ca00e1de31_65bd8201a8975 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-05-18, 21:27   #3507
kawowa_lkj
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 542
Dot.: Mamusie październik 2021.

Dla starszaka miałam materac lateksowy i teraz chyba też taki kupię. Tych pianek elastycznych nie znam, ale pamiętam że jak przy starszaku zgłębiałam temat współspania z dzieckiem, to odradzano takie materace w wersji dla dorosłych (tj żeby nie brać dziecka do swojego łóżka, jeżeli ma się taki materac, bo większe ryzyko sids). Ale jak robią takie dla dzieci teraz, to może to i fajny pomysł, muszę poczytać.
Wy tu o połówkowych, a ja jeszcze prenatalnymi żyje, bo dopiero z tydzień temu dostałam wyniki nie lubię być na samym końcu miesiąca...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kawowa_lkj jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-05-18, 22:06   #3508
Sylvvcia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2021-01
Wiadomości: 228
Dot.: Mamusie październik 2021.

[1=a79790139dd0658ebd8b23c e8e3846ca00e1de31_65bd820 1a8975;88712311]Czy na wynikach z połówkowych macie napisaną długość szyjki?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]Tak, ja mam wpisane 41 mm.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Sylvvcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-05-18, 22:13   #3509
LadyWhisper
Zakorzenienie
 
Avatar LadyWhisper
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 268
Dot.: Mamusie październik 2021.

Bonnie no domyślam się, że dużo się zmieniło, prawie 10 lat to w sumie jest przepaść. Muszę doczytać o tych materacykach dokładnie, wiem że te kilka lat temu była mega afera bo w tych naturalnych materacykach się jakieś robale zaległy, może od tego się wszystko zaczęło. Mimo wszystko u noworodka jest mega ważne żeby materac był twardy a w przypadku samych pianek jest to ciężkie do uzyskania - one się zawsze będą uginać.

Kawowa to w przypadku pianek termo - one pod wpływem ciepła jakby "zasysają" ciało do środka materaca, stąd pewnie nie są zalecane przy wspolspaniu.

Cuddly u nas to trwa już trochę bo miesiąc dach nam robili a teraz zamieniamy pokoje. Największa rozpierducha będzie za jakieś 2lata jak będziemy ściany burzyć. Ale wtedy to już na bank się wyprowadzam z domu na czas remontu teraz tylko na malowanie jadę z młodym do mamy.

Dziewczyny - czy na wizytach kontrolnych jesteście badane na samolocie? Czy tylko usg?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________

.... Dziecko - to przecinek między ojcem a matką. Ale i spójnik.
Z Każdym Dniem Coraz Bardziej




LadyWhisper jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-05-18, 22:29   #3510
52226a6b84e10414ec85695991496d596c4cbe57_65555ba93c74a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 35 673
Dot.: Mamusie październik 2021.

U mnie jest tylko USG.
52226a6b84e10414ec85695991496d596c4cbe57_65555ba93c74a jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-06-17 16:10:20


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:06.