Naraya / Yasminelle / Lesinelle / Sidretella 20 / Teenia - wątek zbiorczy! - Strona 118 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-10-06, 15:37   #3511
3bab1895ed7a4a0113eb29e79654b8b86ef03e4e_657f8b8281285
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 7 359
Dot.: Naraya / Yasminelle / Lesinelle / Vibin Mini / Sidretella 20 - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Katie Dziub Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny. Biorę Narayę od około 8 miesięcy. Pytanie mam bo... zwariowałam.
Zapomniałam wziąć tabletki w piątek i w sobotę.
Dzisiaj wstalam i wzięłam jedną zaległą(z piątku...).
Nie wiem co teraz robić, bo na ulotce jest że skontaktować się z lekarzem, niestety dzisiaj niedziela.
Poradźcie mi co mam teraz zrobić i jak brać tabletki. Aha dodam że tabletki pominięte są w trzecim tygodniu blistra.

Jejku tak często zdarza mi sie zapomnieć tabletek... Boje sie ze nabawie się torbieli, tak jak moja mama..

Czekam na wasze odpowiedzi
To trzeba było zajrzeć do ulotki i od razu zrobić przerwę.
Ja pewnie poszłabym do lekarza po tabletkę po, a jeżeli nie uprawiałam seksu to wzięłabym drugie opakowaanie bez przerwy.

Jak często zapominasz to pomyśl o innej formie antykoncepcyjnej.
3bab1895ed7a4a0113eb29e79654b8b86ef03e4e_657f8b8281285 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-06, 15:43   #3512
Katie Dziub
Raczkowanie
 
Avatar Katie Dziub
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: szczecin
Wiadomości: 131
Dot.: Naraya / Yasminelle / Lesinelle / Vibin Mini / Sidretella 20 - wątek zbiorczy!

Nie uprawiałam seksu A drugie opakowanie bez przerwy wezmę- juz mi polecono.
Zajrzałam od razu do ulotki, jednak w przypadku pominięciu dwoch tabletek jest zasięgnąć porady lekarza- niedziela, lekarze nie przyjmują.. jak napisałam w poście pierwszym. Dziękuję za radę. Pozdrawiam serdecznie
__________________
od 28.05.2008 , razem <3


I...
Nie ważne czy stoisz daleko czy blisko,
jeśli jesteś człowiekiem,to zrozumiesz to wszystko.
Katie Dziub jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-06, 16:09   #3513
3bab1895ed7a4a0113eb29e79654b8b86ef03e4e_657f8b8281285
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 7 359
Dot.: Naraya / Yasminelle / Lesinelle / Vibin Mini / Sidretella 20 - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Katie Dziub Pokaż wiadomość
Nie uprawiałam seksu A drugie opakowanie bez przerwy wezmę- juz mi polecono.
Zajrzałam od razu do ulotki, jednak w przypadku pominięciu dwoch tabletek jest zasięgnąć porady lekarza- niedziela, lekarze nie przyjmują.. jak napisałam w poście pierwszym. Dziękuję za radę. Pozdrawiam serdecznie
To mogłaś przeczytać co zroić w przypadku pominięcia tabletki w trzecim tygodniu i sprawa byłaby rozwiązana.
3bab1895ed7a4a0113eb29e79654b8b86ef03e4e_657f8b8281285 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-06, 23:25   #3514
mycha9393
Zakorzenienie
 
Avatar mycha9393
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: DGL
Wiadomości: 6 228
Dot.: Naraya / Yasminelle / Lesinelle / Vibin Mini / Sidretella 20 - wątek zbiorczy!

dziewczyny biorę naraye od ponad roku, przed nia inne tabletki. W sumie lece na tabsach 3 lata. Słyszałam że po 3ch latach trzeba zrobic przerwe.. Jak wygląda procedura odstawiania tabl? tzn. jestem chroniona do ostatniej tabl z opakowania czy zacząć się już wcześniej zabezpieczać... w przyszłym tyg ginekolog ale chce sie jakos no przygotować bo w polowie opak jestem
__________________
cosmetologist
make up artist
lash stylist
kociara
kosmetyko&świecoholiczka

insta


Jesteś odpowiedzialny za to co oswoiłeś..
mycha9393 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-07, 05:14   #3515
jasne_jasne
Zadomowienie
 
Avatar jasne_jasne
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 353
Dot.: Naraya / Yasminelle / Lesinelle / Vibin Mini / Sidretella 20 - wątek zbiorczy!

Nie ma czegoś takiego jak przerwa od tabletek. Takim krótkim odstawieniem można tylko namieszać sobie w hormonach.
__________________

jasne_jasne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-07, 07:23   #3516
kredkawdloni
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 60
Dot.: Naraya / Yasminelle / Lesinelle / Vibin Mini / Sidretella 20 - wątek zbiorczy!

Cześć dziewczyny,
mam do Was pytanie , kolejne
Biorę lesinelle i we wt (1.10) wzięłam 16 tabl, po czym miałam wymioty i biegunkę bo złapałam jakąś wirusówkę (w przeciągu 2 godz od wzięcia), w środę, czw, pt, sob, nd wzięłam tabletki normalnie jednak ten tydzień był dość narwany i tabletki nie były brane o stałej porze. To znaczy zawsze biorę o 22.00 a w te dni brałam między 20.30 a 22.00 zależnie od dnia. W niedzielę zaczął pobolewać mnie brzuch i miałam plamienie (skutek jaki moze wystąpić) więc to zignorowałam jednak dziś w poniedziałek dostałam normalnego okresu a wczoraj wzięłam ostatnią tabl z opakowania. Poprzednim razem okres wystąpił dopiero po 3-4 dniach w 7-dniowej przerwie.
Czy to normalne że organizm tak szybko zareagował ? Pytam tutaj bo do mojej gin najwcześniej dostane się za dwa tyg.
Ze swoim chłopakiem kochałam się bez innego zabezp 29.09 ale nie wiem czy ma to jakieś znaczenie.
kredkawdloni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-07, 09:28   #3517
didyy
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 11
Dot.: Naraya / Yasminelle / Lesinelle / Vibin Mini / Sidretella 20 - wątek zbiorczy!

Witajcie dziewczyny
mam pytanie czy któraś z was miała podczas brania narayi wysyp pryszczy i o odstawieniu tak samo? brałam naraye rzez 4 miesiące i odstawiłam z powodu ciągłych wahań nastroju, migren, byłam napuchnięta jak balon i do tego cera masakra, nigdy nie miałam takich problemów z cera a teraz odstawiłam kilka miesięcy temu a stan cery w ogóle sie nie poprawia, teraz nie wiem czekać czy sie ureguluje samo czy uderzać do dermatologa czy ginekologa
didyy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-10-07, 10:20   #3518
mycha9393
Zakorzenienie
 
Avatar mycha9393
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: DGL
Wiadomości: 6 228
Dot.: Naraya / Yasminelle / Lesinelle / Vibin Mini / Sidretella 20 - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez jasne_jasne Pokaż wiadomość
Nie ma czegoś takiego jak przerwa od tabletek. Takim krótkim odstawieniem można tylko namieszać sobie w hormonach.
słyszałam ze na 3 lata brania powinno się robić min. pół roku przerwy
__________________
cosmetologist
make up artist
lash stylist
kociara
kosmetyko&świecoholiczka

insta


Jesteś odpowiedzialny za to co oswoiłeś..
mycha9393 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-07, 12:41   #3519
jasne_jasne
Zadomowienie
 
Avatar jasne_jasne
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 353
Dot.: Naraya / Yasminelle / Lesinelle / Vibin Mini / Sidretella 20 - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez kredkawdloni Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny,
mam do Was pytanie , kolejne
Biorę lesinelle i we wt (1.10) wzięłam 16 tabl, po czym miałam wymioty i biegunkę bo złapałam jakąś wirusówkę (w przeciągu 2 godz od wzięcia), w środę, czw, pt, sob, nd wzięłam tabletki normalnie jednak ten tydzień był dość narwany i tabletki nie były brane o stałej porze. To znaczy zawsze biorę o 22.00 a w te dni brałam między 20.30 a 22.00 zależnie od dnia. W niedzielę zaczął pobolewać mnie brzuch i miałam plamienie (skutek jaki moze wystąpić) więc to zignorowałam jednak dziś w poniedziałek dostałam normalnego okresu a wczoraj wzięłam ostatnią tabl z opakowania. Poprzednim razem okres wystąpił dopiero po 3-4 dniach w 7-dniowej przerwie.
Czy to normalne że organizm tak szybko zareagował ? Pytam tutaj bo do mojej gin najwcześniej dostane się za dwa tyg.
Ze swoim chłopakiem kochałam się bez innego zabezp 29.09 ale nie wiem czy ma to jakieś znaczenie.
Dlaczego nie zajrzałaś do ulotki? Mogłaś spokojnie rozpocząć już przerwę, skoro nie dobrałaś sobie tej tabletki z wtorku. Namieszałaś sobie trochę (świadczyć może już o tym przedwczesne krwawienie). Niestety ryzyko ciąży jest również. Obserwuj swój organizm i koniecznie pogadaj o tym z ginekologiem.
Cytat:
Napisane przez mycha9393 Pokaż wiadomość
słyszałam ze na 3 lata brania powinno się robić min. pół roku przerwy
Będę może to pisać w nieskończoność, ale nie ma czegoś takiego jak przerwa w braniu tabletek. Tym bardziej na pół roku. Pigułki są teraz tak skonstruowane, że nie ma potrzeby odstawiania ich na jakiś czas "żeby organizm odpoczął".
__________________

jasne_jasne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-07, 14:57   #3520
aguSxD
Rozeznanie
 
Avatar aguSxD
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: drugi koniec świata.
Wiadomości: 507
Dot.: Naraya / Yasminelle / Lesinelle / Vibin Mini / Sidretella 20 - wątek zbiorczy!

dziewczyny mam pytanie. ponieważ szybciej zrobiłam przerwę tj. po 14 tabletkach, zostało mi 7. myślicie, że moge je wziać + kolejne opakowanie od razu i brać tabletki 4 tygodnie, czy wyrzucić te 7 i brać normalnie?
__________________
I think there is beauty in everything. What ‘normal’ people would perceive as ugly, I can usually see something of beauty in it.
— Alexander McQueen
aguSxD jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-07, 15:13   #3521
anecia2904
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 11
Dot.: Naraya / Yasminelle / Lesinelle / Vibin Mini / Sidretella 20 - wątek zbiorczy!

Brałam tabletki Naraya przez ponad 2 lata. A odstawiłam tabletki niecałe miesiąc temu. Też słyszałam że należy robić sobie przerwy po kilku latach ich zażywania, ale ja akurat musiałam je odstawić ze względów zdrowotnych. Kolejny raz zamierzam je brać za rok, może więcej.
__________________
Razem od 24.05.2011r. Zaręczeni od 24.03.2013r.
anecia2904 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-10-07, 15:44   #3522
alkaxy
biegam dla Zabawy
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 5 181
Dot.: Naraya / Yasminelle / Lesinelle / Vibin Mini / Sidretella 20 - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez aguSxD Pokaż wiadomość
dziewczyny mam pytanie. ponieważ szybciej zrobiłam przerwę tj. po 14 tabletkach, zostało mi 7. myślicie, że moge je wziać + kolejne opakowanie od razu i brać tabletki 4 tygodnie, czy wyrzucić te 7 i brać normalnie?
Weź normalnie opakowanie, a te 7 zatrzymaj przydadzą się jakbyś kiedyś chciała przedłużyć cykl o kilka dni.
alkaxy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-07, 17:54   #3523
aguSxD
Rozeznanie
 
Avatar aguSxD
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: drugi koniec świata.
Wiadomości: 507
Dot.: Naraya / Yasminelle / Lesinelle / Vibin Mini / Sidretella 20 - wątek zbiorczy!

Ok czyli w razie czego moge te tabletki dołożyć
Do innego opakowania bez problemu?


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
I think there is beauty in everything. What ‘normal’ people would perceive as ugly, I can usually see something of beauty in it.
— Alexander McQueen
aguSxD jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-07, 18:19   #3524
alkaxy
biegam dla Zabawy
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 5 181
Dot.: Naraya / Yasminelle / Lesinelle / Vibin Mini / Sidretella 20 - wątek zbiorczy!

Tak.
alkaxy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-07, 20:47   #3525
kloczki
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 2
Dot.: Naraya / Yasminelle / Lesinelle / Vibin Mini / Sidretella 20 - wątek zbiorczy!

Witam, mam problem, od 3 lat biorę tabletki, najpierw Yaz, później po zmianie ginekologa - Yasminelle. Po kilku miesiącach brania Yasminelle ktoś zwrócił mi uwagę, że chyba mi nie służą i lekko od nich tyję. W tej chwili biorę je już od roku i 4 miesięcy, w tym okresie ograniczyłam spożycie słodyczy, odżywiam się lepiej, ale nie jem więcej, a mimo tego przytyłam prawie 10 kg. Czy to możliwe żeby była to wina tabletek?
kloczki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-08, 08:23   #3526
marta858585
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 7
TABLETKA Yasminelle pominieta o 10h w 1 tygodniu!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!

Witam,

Chciałabym opisać moja sytuację bo zaczynam się już trochę stresować, wiem że nie jesteście wróżkami żeby wiedzieć czy jestem w ciąży czy nie, ale może ktoś miał podobna sytuację lub zna kogoś.....
Tydzień przerwy rozpoczął się u mnie 21.09, w środę tj. 23.09 i w piątek tj. 25.09 uprawiałam stosunek przerywany. Krwawienia z odstawienia dostałam w sobotę 26.09. W poniedziałek 30.09 uprawiałam również stosunek przerywany, mój facet za pierwszym razem nie skończył we mnie, a na mnie, ale bez czekania ani minuty zaczęliśmy kochać się 2 raz. Tego dnia przyjmowałam pierwszą tabletkę po przerwie o godz. jak zawsze 21:00, ale następnego dnia (wtorek)zasnęłam i nie wzięłam tabletki, zrobiłam to dopiero w środę o 7:00 rano czyli spóźniłam się o 10:00 godzin. Znam ulotkę i wiem, że do 12h skuteczność tabletek nie jest zmniejszona więc się nie stresowałam, dodam że krwawienie z odstawienia skończyło mi się w czwartek 03.09. Teraz mija tydzień i czuję ciągnięcie i kłucie w jajnikach, jest mi niedobrze i jestem ciągle głodna. Piersi co prawda nie bolą, ale są takie nabrzmiałe "ciężkie", nie mam żadnego śluzu, boli głowa. No i teraz się zastanawiam czy pominięcie 2 tabletki o 10h może skończyć się ciążą. Jeżeli nie to skąd te dziwne objawy? stres? nie mam pojęcia zazwyczaj tak się czuję na tydzień przed okresem, ale nie na 3 tygodnie przed tuz po przerwie. Z drugiej strony czy tydzień to nie za wcześnie na objawy ciąży? dodam, że test mogę wykonać za tydzień dopiero i dlatego tu jestem żeby się uspokoić albo nie.

Edytowane przez marta858585
Czas edycji: 2013-10-08 o 11:13
marta858585 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-08, 11:06   #3527
jasne_jasne
Zadomowienie
 
Avatar jasne_jasne
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 353
Dot.: Naraya / Yasminelle / Lesinelle / Vibin Mini / Sidretella 20 - wątek zbiorczy!

Zaczęłaś się martwić, a przez to zaczęłaś doszukiwać się oznak ciąży... które przyszły, bo za wszelką cenę chciałaś je znaleźć. Mózg jest naprawdę niesamowity i sama jestem tego dowodem- kiedyś podobnie jak ty nawkręcałam sobie że coś jest nie tak, sprawdzałam piersi, doszukiwałam się nudności. Wszystko po kilku dniach się pojawiło. Oczywiście ciąży nie było. Wyluzuj się.
__________________

jasne_jasne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-08, 13:01   #3528
marta858585
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 7
Yasminelle pominięta druga tabletka z 1 tygodnia!!!!!!!!!!

Przepraszam dubel mi się wkradł.

---------- Dopisano o 14:01 ---------- Poprzedni post napisano o 12:18 ----------

ale ja pierwszy raz tak się czuję, może czasami psychika płata figle, ale w tym przypadku jest trochę inaczej. zawsze martwiłam się przed okresem kiedy to myliłam objawy okresowe i ciążowe, ale teraz jestem dopiero tydzień po przerwie do okresu jeszcze daleko i stąd te nerwy. Nie wiem co myśleć.

Edytowane przez marta858585
Czas edycji: 2013-10-08 o 12:58
marta858585 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-08, 13:06   #3529
jasne_jasne
Zadomowienie
 
Avatar jasne_jasne
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 353
Dot.: Naraya / Yasminelle / Lesinelle / Vibin Mini / Sidretella 20 - wątek zbiorczy!

Nie martw się, naprawdę! Wszystko jest ok, może to też taki miesiąc po prostu. Mnie w tym wyjątkowo boli podbrzusze, a ledwo co wzięłam kilka tabletek z nowego opakowania. I co? Też mam się martwić?
Zrobiłaś wszystko prawidłowo, więc nawet nie powinnaś wiedzieć co to znaczy słowo ciąża.
Organizm na tabletkach też ma prawo się ''buntować''.
__________________

jasne_jasne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-10-08, 14:08   #3530
marta858585
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 7
Dot.: Naraya / Yasminelle / Lesinelle / Vibin Mini / Sidretella 20 - wątek zbiorczy!

pocieszające ale nie wierze w zbiegi okoliczności, zapomniana tabletka i nagle inny miesiąc na tabletkach hehe, ale dzięki na pewno będę trochę spokojniejsza. też nie słyszałam o takich przypadkach więc pewnie wszystko jest ok najgorsze, że później człowiek naczyta się tych wszystkich postów na forach i okazuje się, że co 2 kobieta biorąca regularnie tabletki zachodzi w ciąże i jak tu nie zgłupieć.
marta858585 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-08, 14:13   #3531
balletoevs
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 5 130
Dot.: Naraya / Yasminelle / Lesinelle / Vibin Mini / Sidretella 20 - wątek zbiorczy!

Ja też wróciłam do zamartwiania się. Pierwszy raz połączyłam dwa opakowania i teraz po ich skończeniu czekam na krwawienie. Niby zrobiłam wszystko zgodnie z ulotką, ale psychika lubi płatać figle i dostrzegać symptomy ciąży tam gdzie jej nie ma (mam nadzieję ).
balletoevs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-08, 14:31   #3532
jasne_jasne
Zadomowienie
 
Avatar jasne_jasne
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 353
Dot.: Naraya / Yasminelle / Lesinelle / Vibin Mini / Sidretella 20 - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez marta858585 Pokaż wiadomość
pocieszające ale nie wierze w zbiegi okoliczności, zapomniana tabletka i nagle inny miesiąc na tabletkach hehe, ale dzięki na pewno będę trochę spokojniejsza. też nie słyszałam o takich przypadkach więc pewnie wszystko jest ok najgorsze, że później człowiek naczyta się tych wszystkich postów na forach i okazuje się, że co 2 kobieta biorąca regularnie tabletki zachodzi w ciąże i jak tu nie zgłupieć.
Po prostu nie czytaj tych bredni. Owszem, ciąża na tabletkach może się zdarzyć, ale tylko wtedy, jeśli kobieta zrobi coś nie tak, nawet tego nie dostrzegając. I tak rodzą się dzieci, a mamy zarzekają się, że tabletki brały co do minuty i żadnej nie zapomniały. Przejrzyj sobie wątek zbiorczy o tabsach- tyle części, tyle problemów i zmartwień, a jednak żadna przez tyle lat nie nabawiła się ciąży z zaskoczenia. To o czymś świadczy.
__________________

jasne_jasne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-08, 15:05   #3533
marta858585
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 7
Dot.: Naraya / Yasminelle / Lesinelle / Vibin Mini / Sidretella 20 - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez jasne_jasne Pokaż wiadomość
Po prostu nie czytaj tych bredni. Owszem, ciąża na tabletkach może się zdarzyć, ale tylko wtedy, jeśli kobieta zrobi coś nie tak, nawet tego nie dostrzegając. I tak rodzą się dzieci, a mamy zarzekają się, że tabletki brały co do minuty i żadnej nie zapomniały. Przejrzyj sobie wątek zbiorczy o tabsach- tyle części, tyle problemów i zmartwień, a jednak żadna przez tyle lat nie nabawiła się ciąży z zaskoczenia. To o czymś świadczy.
ja tez wyznaję zasadę, że nie da się zajść w ciąże na tabletkach chyba, że bierze się cos czego nie wolno, albo zdarzają się jakies wypadki, albo co chwilę się zapomina, ale takie fora potrafią zryć głowe hehe a ja z natury jestem paranoiczką poczekam ten tydzień, zrobie test i będę mieć pewność, a od dzisiaj już postaram się o tym nie myśleć może wyluzują mi się tez jajniki a jak będę w ciąży to uznam to za cud hehe

---------- Dopisano o 16:03 ---------- Poprzedni post napisano o 16:01 ----------

Cytat:
Napisane przez balletoevs Pokaż wiadomość
Ja też wróciłam do zamartwiania się. Pierwszy raz połączyłam dwa opakowania i teraz po ich skończeniu czekam na krwawienie. Niby zrobiłam wszystko zgodnie z ulotką, ale psychika lubi płatać figle i dostrzegać symptomy ciąży tam gdzie jej nie ma (mam nadzieję ).
skoro łączyłaś 2 opakowania to kiedy chciałaś zajść w ciąże? w takim przypadku to nawet mój paranoiczny umysł by się nie stresował

---------- Dopisano o 16:05 ---------- Poprzedni post napisano o 16:03 ----------

dbl

Edytowane przez marta858585
Czas edycji: 2013-10-08 o 15:07
marta858585 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-08, 18:29   #3534
marta858585
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 7
Dot.: Naraya / Yasminelle / Lesinelle / Vibin Mini / Sidretella 20 - wątek zbiorczy!

na dlugo sie nie pocieszylam,leze i ciagle czuje te jajnik przeciez to nie moze byc moja wyobraznia.nie az tak. Jezeli to nie ciaza to co? Ciagniecie w jajnikach kilka dni po okresie przy 8 tabletce,dokladnie takie jak przed okresem.dziwne.mam coraz wieksze obawy
marta858585 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-08, 18:52   #3535
balletoevs
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 5 130
Dot.: Naraya / Yasminelle / Lesinelle / Vibin Mini / Sidretella 20 - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez marta858585 Pokaż wiadomość
skoro łączyłaś 2 opakowania to kiedy chciałaś zajść w ciąże? w takim przypadku to nawet mój paranoiczny umysł by się nie stresował
Właśnie przy jednym się nie stresuję, a teraz mi coś odbiło bo robiłam to pierwszy raz Piersi pobolewają, jajniki też, w dodatku częstomocz - ale staram się to tłumaczyć reakcją organizmu na wysoki poziom hormonów

Ból jajników też występuje przy przeziębieniu, koleżankę bolą gdy się stresuje. Nie zrobiłaś nic niezgodnie z ulotką - ciąża wykluczona.
balletoevs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-08, 20:40   #3536
izyda30
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 234
Dot.: Naraya / Yasminelle / Lesinelle / Vibin Mini / Sidretella 20 - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez didyy Pokaż wiadomość
Witajcie dziewczyny
mam pytanie czy któraś z was miała podczas brania narayi wysyp pryszczy i o odstawieniu tak samo? brałam naraye rzez 4 miesiące i odstawiłam z powodu ciągłych wahań nastroju, migren, byłam napuchnięta jak balon i do tego cera masakra, nigdy nie miałam takich problemów z cera a teraz odstawiłam kilka miesięcy temu a stan cery w ogóle sie nie poprawia, teraz nie wiem czekać czy sie ureguluje samo czy uderzać do dermatologa czy ginekologa
Moim zdaniem były źle dobrane, idź koniecznie do ginekologa i nie zrażaj się. Gdyby nie migrena brałabym do dziś, nawet już nie chodzi o to że miałam po nich bóle głowy bo wcale nie częściej niż normalnie ale ze względu na ryzyko udaru nie powinnam ich stosować. Byłam bardzo zadowolona, waga w normie, żadnych pryszczy, libido jak zawsze. Trzeba dobrze dobrać tabletki i tyle.
Tylko nie wiem co teraz z Twoimi pryszczami, na wszelki wypadek zapytaj jeszcze dermatologa.
izyda30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-09, 08:03   #3537
marta858585
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 7
Dot.: Naraya / Yasminelle / Lesinelle / Vibin Mini / Sidretella 20 - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez balletoevs Pokaż wiadomość
Właśnie przy jednym się nie stresuję, a teraz mi coś odbiło bo robiłam to pierwszy raz Piersi pobolewają, jajniki też, w dodatku częstomocz - ale staram się to tłumaczyć reakcją organizmu na wysoki poziom hormonów

Ból jajników też występuje przy przeziębieniu, koleżankę bolą gdy się stresuje. Nie zrobiłaś nic niezgodnie z ulotką - ciąża wykluczona.
Na Twoim miejscu w ogóle bym się nie stresowała ale na swoim już nie wiem co myśleć dzisiaj doszedł biały śluz i to już nie może być moja psychika nie wiem do końca co on oznacza, ale nie przypominam sobie żebym miała śluz na tabletkach. masakra za dużo byłoby tych zbiegów okoliczności.
marta858585 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-09, 08:35   #3538
jasne_jasne
Zadomowienie
 
Avatar jasne_jasne
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 353
Dot.: Naraya / Yasminelle / Lesinelle / Vibin Mini / Sidretella 20 - wątek zbiorczy!

Nie ma obserwacji na podstawie śluzu przy tabletkach. To one go zagęszczają, to przez nie zmienia kolor, rozciągliwość i tak dalej. Ja co miesiąc mam inny i nie panikuję.
__________________

jasne_jasne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-09, 09:32   #3539
marta858585
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 7
Dot.: Naraya / Yasminelle / Lesinelle / Vibin Mini / Sidretella 20 - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez jasne_jasne Pokaż wiadomość
Nie ma obserwacji na podstawie śluzu przy tabletkach. To one go zagęszczają, to przez nie zmienia kolor, rozciągliwość i tak dalej. Ja co miesiąc mam inny i nie panikuję.
pozostaje mi jeszcze poczekać tydzień i zrobić test, ale to wszystko jest jakieś dziwne, za dziwne. dzisiaj jajniki bola mnie już nawet przy chodzeniu. nie wspomniałam jeszcze o tym, że często chodzę siku, ale nie dawno miałam chyba zapalenie pęcherza bo bolało przy oddawaniu moczu i tez często chodziłam, już nie boli co prawda ale sikam nadal często. masakra co mi się w głowie od myślenia dzieje. wszystko tak idealnie pasuje i to na 2 tygodnie przed przerwą i 3 przed krwawieniem.
marta858585 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-11, 20:52   #3540
Screamoline
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 17
Dot.: Naraya / Yasminelle / Lesinelle / Vibin Mini / Sidretella 20 - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez annakarenina123 Pokaż wiadomość
Dziewczyny czy ktoras z Was majac niskie libido na tabletkach, przy zmianie ten problem minal?
Mi libido znacznie spadło po 4 latach brania Cilestu, później gin zmienił mi tabletki na Midianę i podskoczyło. Wiadomo, że każdy organizm inaczej reaguje, ale mi pomogło.
Screamoline jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-07-24 08:26:23


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:45.