Ciężarówki już na mecie, rozładunek będzie w lecie - mamy lipiec 2014 cz. VI - Strona 121 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-07-26, 20:50   #3601
bambusiek
Zakorzenienie
 
Avatar bambusiek
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 8 252
Dot.: Ciężarówki już na mecie, rozładunek będzie w lecie - mamy lipiec 2014 cz. VI

Cytat:
Napisane przez pszczola189 Pokaż wiadomość
26.07.2014 o godzinie jeszcze nie wiem dokładnie której przyszedł na świat Adam, waga 2600, malutka kruszynka poród CC - szybko, zwięźle i na temat
Gratulacje

Cytat:
Napisane przez Ines3037200 Pokaż wiadomość
Utuczylismy dziecko urodzil sie 3195g, a dzis rano przy przebieraniu wlozylam golasa na wage, a tam 4860.
.
Pięknie

Cytat:
Napisane przez i like it Pokaż wiadomość
a jeszcze jedno do mam dziewczynek, mogłybyście mnie dokładnie uświadomić jak dbac o higienę sromu u naszych ksiezniczek. bo mówili mi w szpitalu żeby tylko delikatnie przecierać gorną warstwę ale odkąd mała wali kupsztale, na poł pieluchy muszę ją tam równiez czyścic i do końca nie wiem czy robie to dobrze
Mi oprócz zasady od przodu do tyłu położna kazała nie wycierać wnętrza i tych białych upławów.

Cytat:
Napisane przez Iza188 Pokaż wiadomość
To jak z ta kawa? Które dziewczyny piją normalna z kofeina i mogą powiedzieć coś o wpływie na dziecko?
Ja piłam poprzednio ale jedną od rana i było ok.
Teraz czasem wypiję z ekspresu z mlekiem, a tak to zbożówkę, bo na normalną sypaną mnie póki co ochota nie naszła.

Cytat:
Napisane przez Iris1988 Pokaż wiadomość
Mamuśki mam pytanie ile czasu tak na oko dziecko jedzie na pampersach 1? Nie wiem czy powiekszac zapas 1 czy robic juz zapas 2
Zależy od dziecka, moja dopiero wczoraj przeszła na 1, a ze synkiem po pierwszej paczce 1 od razu przeszliśmy na 2 jak miał niecałe 2 tygodnie.
__________________
T. 16.1.12
Z. 30.6.14
A. 7.2.17
G. 9.1O.18
bambusiek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-26, 20:57   #3602
debesciara
Zadomowienie
 
Avatar debesciara
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Miasto Świętej Wieży
Wiadomości: 1 317
Dot.: Ciężarówki już na mecie, rozładunek będzie w lecie - mamy lipiec 2014 cz. VI

Cytat:
Napisane przez Celebrinfea Pokaż wiadomość
no wedle specyfikacji do 5 kg ale młoda ma około 3900 jesteśmy na 2. (3-6kg)- ale baby dream chyba wielkich różnic wielkościowych nie ma pomiędzy firmami. Mimo że mamy 2 kg zapasu to przy udach mogło by być trochę luźniej a z kolei na brzuszku ciaśniej. Budowa dziecia też ma trochę do powiedzenia. Może coś Ci to pomoże.
Dokładnie, Ignaś dziś skońćzył 3 tygodnie i dziś kupiłam kolejną pake pampersów 1, bo wagę powoli nadgania a póki co jest długi i chudy, jak narazie wydaje mi się że nawet "1" są na niego za szerokie
Także Iris moja rada, kup jedną dużą paczkę, jak Ci braknie to dokupisz, ja tak waśnie zrobiłam a grubsze zabasy "2" zrobiłam swoją drogą, przyjdzie na nie czas
Cytat:
Napisane przez robaczek-85 Pokaż wiadomość
Ale się tu zale leja, to ja też się pozale (choć u mnie depresji nie ma za to częściej bywam w☠☠☠☠iona) dzisiaj roboty masa, a teściowa mi jeszcze ogorki do zaprawy przyniosla. Ale najbardziej wkurza mnie jak ktokolwiek wezmie mala na rece i ona cos zaplacze to od razu każdy "a może ona glodna" jakbym świadomie dziecko glodzila, jak widzę ze glodna to cyca daje a nie czekam az ktos mi to zaproponuje
Ja kawe pije jedna rozpuszczalna z mlekiem, a herbaty to ze dwie- trzy, nie widzę jakiegos wpływu na zachowanie małej.
Jeżeli dziecko lepiej się zachowuje po mm to nie ma co się denerwować przy kp bo dziecko bardzo to odczuje, a na depresję to bardzo uważajcie, moja bratowa przeszła i to nieciekawa sprawa, zaczęło się właśnie od kp (wydawało jej się ze corcia glodna) a na myślach o oddaniu dziecka do adopcji bo ona nie jest dobra matka kończąc, musiała leczyć sie u psychiatry i o depresji nie ma śladu.
Bo to takie uniwersalne wytłumaczenie Mój tż też tak ma jak ma, pierwsze co to dziecię głodne... Ważne że my wiemy/domyślamy się co dziceiowi dolega, a inni nie mają takiego rozeznania i tyle

Edytowane przez debesciara
Czas edycji: 2014-07-26 o 21:37
debesciara jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-26, 21:05   #3603
mamaya
Zakorzenienie
 
Avatar mamaya
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 3 114
Dot.: Ciężarówki już na mecie, rozładunek będzie w lecie - mamy lipiec 2014 cz. VI

Moje Dziecko na dwójkach Premium Care jest od jakiegoś tygodnia. Głownie dlatego, ze po prostu w taki upał Dziecku - według mnie - jest wygodniej w luźniejszych pampersach Z resztą Jimmy pół dnia leży w ogóle z gołym tyłkiem Dzięki temu nie ma żadnych odparzeń, zaczerwienień, no i ewidentnie to uwielbia
mamaya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-26, 21:11   #3604
agnes208
Zakorzenienie
 
Avatar agnes208
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 3 098
Dot.: Ciężarówki już na mecie, rozładunek będzie w lecie - mamy lipiec 2014 cz. VI

Joanna mojego malego tez wysypalo bardziej tez zaczynam miec watpliwosci czy to normalne jak polozna zapewniala od jutra odstawiam nabial bo te pryszczyki robia sie taki suchawe na czolo mu weszly i za uszy albo skaza albo tradzik niemowlecy. Na tydzien odstawie nabial zobacze tylko co ja bede jesc.

mamaya no wlasnie wiedzialam ze ktoras z was uzuwa tylko nie wiedzialam ktora

iris my jeszcze na 1 jutro maly bedzie mial 5tyg wazy ok 4.20kg ale dupke ma chuda sa nadal ok mysle ze jeszcze ze 3 tyg spokojnie nam posluza

depresyjne dziewczynki jestem z wami ja dzis dzien spedzilam na pietrze bo maly nie dal sie odlozyc do lozeczka a nie chce go zostawiac juz na lozku samego bo to akrobata teraz upodobal sobie robienie mostkow podpiera sie nogami i dupka do gory ale to matke meczy zwlaszcA przy zmianie pampka. Wogole slabo dzis bylo ze spaniem w nagrode dostal karuzele haha bo juz go zaczynaja kolory interesowac.
agnes208 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-26, 21:23   #3605
kularek
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 1 328
Dot.: Ciężarówki już na mecie, rozładunek będzie w lecie - mamy lipiec 2014 cz. VI

Ines - myślałam o Tobie ostatnio i zastanawiałam się jak Twoja rana po cc


Fame - aaa no to masz rację, że szukacie innego mleka - a bebilon jest bardzo fajny - starszemu synusiowi nigdy nic po nim nie było i do tej pory go lubi a nawet mamy trochę problem bo w grudniu będzie miał 4 lata a nie chce pić nic innego
miałam się nie logować ale jak przeczytałam co napisałaś to musiałam Ci odpowiedzieć - niecierpię jak ktoś ma takie podejście do karmienia piersią !!! dziewczyny mają rację - bardziej obwiniasz siebie jak karmisz piersią i zjesz coś czego Ci nie wolno a potem brzuszek dzidzie boli - kto Ci tak powiedział wogóle ?! teściowa bym obstawiała...


Pszczoła - gratulacje!


Fame, Mamaya - kobitki tyle nie paliłyście to teraz trochę szkoda znowu zaczynać .... wiadomo, że zrobicie jak uważacie bo to Wasza sprawa ale ja nienawidzę palenia i najchętniej to każdego bym oduczała - udało mi się z moją mamą i tż chociaż było baaaardzo ciężko ale czego to ja nie wymyślałam



Iris - mój synuś ma 5 tyg i pampersy premium care wydają mi się już za małe troszkę ale skończymy paczkę, którą mamy i potem już 2

a jakby ktoś słyszał o promocji Pampers Premium Care to czekam na wieści - wczoraj szukałam ale nic nie znalazłam ....


jestem już taka zmęczona .... dwójka dzieci mnie wykańcza fizycznie nie mam chwili żeby usiąść na chwilę

zrobiłam dziś pierwszy w życiu tort malinowy i taki pyszny wyszedł (nie chwaląc się za bardzo zjadłam 2 kawałki i mam nadzieję, że nic małemu nie będzie
a moi dwj mężczyźni (Ci starsi) obudzili mnie dziś ogromnym bukietem kwiatów i to taka niespodzianka bo nie wiem kiedy tż je zdołał kupić i gdzie przechować

uciekam bo tż już wraca i będzie za jakieś 30 min

---------- Dopisano o 22:23 ---------- Poprzedni post napisano o 22:16 ----------

ja podobnie jak BAMBUSEK nie mam nastrojów depresyjnych ale za to wściekła często (no dobra baaardzo często) jestem i to chyba głównie z braku sił wszystko mnie denerwuje a to jak ktoś mi mówi, że synuś może/pewnie/NAPEWNO głodny zwłaszcza po tym jak z 30 min wisiał na cycu i wiem, że się najadł to normalnie działa na mnie jak czerwona płachta na byka
kularek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-26, 21:36   #3606
mamaya
Zakorzenienie
 
Avatar mamaya
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 3 114
Dot.: Ciężarówki już na mecie, rozładunek będzie w lecie - mamy lipiec 2014 cz. VI

kularek, dzisiaj kupowałam w Auchanie Premium Care dwójki za 50 zł To nie promocja, ale na pewno taniej niż w Rossmannie i Super Pharm
mamaya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-26, 21:41   #3607
ecencia
Raczkowanie
 
Avatar ecencia
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 292
Dot.: Ciężarówki już na mecie, rozładunek będzie w lecie - mamy lipiec 2014 cz. VI

Co do rozmiarow pieluszek to rozmiary roznych firm sie roznia pampersy premium care 1 sa tej wielkosci co dada 1 i babydream 1, mniejsze sa bella happy 1 i babydream fun&fit 1. To z tych ktore mialam okazje testwac. Mala ma 2,5 tygodnia i koncza mi sie wlasnie pampersy premium care i przechodze na belle happy 2 bo sa niewiele wieksze a pampki mam wrazenie ze sa takie na styk, wole jak malutka ma mniej obciskajace pieluszki.
ecencia jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-07-26, 22:23   #3608
pszczola189
Rozeznanie
 
Avatar pszczola189
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 615
Dot.: Ciężarówki już na mecie, rozładunek będzie w lecie - mamy lipiec 2014 cz. VI

To całe karmienie piersią to nie dla mnie..





Sent from my Lumia 610 using Tapatalk
__________________
19.11.2013 Dwie kreseczki
TP: 21.07.2014

ADAŚ ur. 26.07.2014
waga: 2790g
długość: 54cm

: love:
pszczola189 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-26, 22:52   #3609
Iris1988
Rozeznanie
 
Avatar Iris1988
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: Oleśnica koło Wrocławia
Wiadomości: 508
Dot.: Ciężarówki już na mecie, rozładunek będzie w lecie - mamy lipiec 2014 cz. VI

Dzieki dziewczyny za rady z tego co piszecie wiekszosc maluchow na pampersach ja natomiast zakupilam dade. Moja siostra(lat5) byla na nich wychowana i tylko na nich i dlatego ja tez takie kupilam. I teraz nie wiem czy dobrze zrobilam?

Pszczoła nie zalamuj sie daj sobie czas a jak nie wyjdzie to trudno najwazniejsze jest to aby dziecko mialo niezestresowana mame.

Jak czytam o Waszych zalamaniach, zwatpieniach i wtracaniu sie innych to az nie chce myslec co bedzie u mnie...szczegolnie rady tesciowej. Wczoraj mi tlumaczyla jak przec i kazala nie stresowac sie. A stwierdzila ze sie stresuje bo ogladam porodowke...zawsze ja lubilam i bede ogladac nie analizuje czy u mnie tak to bedzie wygladac. Ehh uwielbiam ludzi wtracajacych swoje 3grosze


Wysłane przez HTC 7 Mozart przy użyciu Tapatalk
Iris1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-26, 23:33   #3610
Celebrinfea
Wtajemniczenie
 
Avatar Celebrinfea
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 2 783
Dot.: Ciężarówki już na mecie, rozładunek będzie w lecie - mamy lipiec 2014 cz. VI

Pszczoła a co się dzieje?

Iris a czemu mają być złe? Jak dzieć alergią nie reaguje tyłek się mieści to marka nie ważna
Celebrinfea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-26, 23:48   #3611
pszczola189
Rozeznanie
 
Avatar pszczola189
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 615
Dot.: Ciężarówki już na mecie, rozładunek będzie w lecie - mamy lipiec 2014 cz. VI

Wisiał mi na cycu najpierw z jednej potem z drugiej strony łącznie chyba z 1,5 godziny.. Następnie przyszła położna i stwierdziła ze nie dojadl i mam mu co 3 godziny butelkę dawać.. Teraz sie obudził i nie śpi, przebralam pampersa bo kupa była, a młody ziewa ale zasnąć nie może, marudzi, poplakuje, a ja bym chciała sie choć zdrzemnąć.. Z reszta kto to widział zeby dziecko z matka zostawiać w pierwsza noc po cc? A poza tym czy one sie spodziewaly ze ja po całym dniu nic nie jedzenia i pierwsza dobę po cc będę mieć nawał pokarmu w piersiach?? WTF?!




Sent from my Lumia 610 using Tapatalk
__________________
19.11.2013 Dwie kreseczki
TP: 21.07.2014

ADAŚ ur. 26.07.2014
waga: 2790g
długość: 54cm

: love:
pszczola189 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-07-27, 00:20   #3612
Iris1988
Rozeznanie
 
Avatar Iris1988
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: Oleśnica koło Wrocławia
Wiadomości: 508
Dot.: Ciężarówki już na mecie, rozładunek będzie w lecie - mamy lipiec 2014 cz. VI

Cytat:
Napisane przez pszczola189 Pokaż wiadomość
Wisiał mi na cycu najpierw z jednej potem z drugiej strony łącznie chyba z 1,5 godziny.. Następnie przyszła położna i stwierdziła ze nie dojadl i mam mu co 3 godziny butelkę dawać.. Teraz sie obudził i nie śpi, przebralam pampersa bo kupa była, a młody ziewa ale zasnąć nie może, marudzi, poplakuje, a ja bym chciała sie choć zdrzemnąć.. Z reszta kto to widział zeby dziecko z matka zostawiać w pierwsza noc po cc? A poza tym czy one sie spodziewaly ze ja po całym dniu nic nie jedzenia i pierwsza dobę po cc będę mieć nawał pokarmu w piersiach?? WTF?!




Sent from my Lumia 610 using Tapatalk

nie moga Ci go zabrac chociaz na troche ? Bez przesady po cesarce chyba nie powinny zostawiac na noc dziecia ! Przeciez masz szwy i ledwo zyjesz to w koncu operacja. Pokarm przyjdzie po cc jest pozniej przeciez wiec nie zakladaj ze to nie dla Ciebie. Dasz rade!


Wysłane przez HTC 7 Mozart przy użyciu Tapatalk
Iris1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-27, 01:00   #3613
ecencia
Raczkowanie
 
Avatar ecencia
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 292
Dot.: Ciężarówki już na mecie, rozładunek będzie w lecie - mamy lipiec 2014 cz. VI

Cytat:
Napisane przez pszczola189 Pokaż wiadomość
Wisiał mi na cycu najpierw z jednej potem z drugiej strony łącznie chyba z 1,5 godziny.. Następnie przyszła położna i stwierdziła ze nie dojadl i mam mu co 3 godziny butelkę dawać.. Teraz sie obudził i nie śpi, przebralam pampersa bo kupa była, a młody ziewa ale zasnąć nie może, marudzi, poplakuje, a ja bym chciała sie choć zdrzemnąć.. Z reszta kto to widział zeby dziecko z matka zostawiać w pierwsza noc po cc? A poza tym czy one sie spodziewaly ze ja po całym dniu nic nie jedzenia i pierwsza dobę po cc będę mieć nawał pokarmu w piersiach?? WTF?!




Sent from my Lumia 610 using Tapatalk
Postaraj sie zeby malutka zabrali na troche. U mnie pierwsze dwie noce po cc zabierali. A karmieniem sie nie martw. Przystawiaj do piersi na troche a pozniej dokarmiaj, ja dostalam pokarmu dopiero w 3 dobie po cc i po powrocie do domu juz nie musialam dokarmiac. Wczesniej niby cos bylo w piersiach ale mala glodna jak jej nie dokarmilam mm. Wiec dasz rade jesli tylko chcesz karmic tylko daj i sobie i malej czas bo po cc czesto pokarm sie pozniej pojawia.
ecencia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-27, 03:41   #3614
pszczola189
Rozeznanie
 
Avatar pszczola189
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 615
Dot.: Ciężarówki już na mecie, rozładunek będzie w lecie - mamy lipiec 2014 cz. VI

Ja juz nie mam sił.. Depresja jak nic, mowie Wam..




Sent from my Lumia 610 using Tapatalk

---------- Dopisano o 04:41 ---------- Poprzedni post napisano o 04:21 ----------

Ile kup w ciągu zaledwie 15 minut może zrobić noworodek? Sorki, ale nie wyrobie na pampersy i chusteczki..


Sent from my Lumia 610 using Tapatalk
__________________
19.11.2013 Dwie kreseczki
TP: 21.07.2014

ADAŚ ur. 26.07.2014
waga: 2790g
długość: 54cm

: love:
pszczola189 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-27, 03:56   #3615
Lillian_
Rozeznanie
 
Avatar Lillian_
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 670
Dot.: Ciężarówki już na mecie, rozładunek będzie w lecie - mamy lipiec 2014 cz. VI

hej pszczola gratulacje dla ciebie nie śpię bo mam strasxna zgaga jak się podłoże i brzuch mnie na kibelkowe boli ale nic nie idzie jestem 3dni przed terminem moją siostra mnie tak wkurzyla że szkoda gadać
A co do kp to przejściowe problemy tak jak dziewczyny mówią po ccm pokarm może być później a dziecko może nawet nie chcieć jeść przez 2doby bo np jest opite wodami i zmęczone zmiana warunków a płacze bo chcę być przy mamie tu gdzie mu najlepiej

---------- Dopisano o 04:54 ---------- Poprzedni post napisano o 04:48 ----------

Depresyjne mamy pamiętajcie że wami teraz w 100% sterują hormony to naprawdę nie jest zależne od was. Nie obwiniajcie się o nic na pewno jestem o tym przekonana jesteście fajnymi troskliwymi mamami początki są trudne Ale poradzucie sobie!! 'w końcu czekalyscie 9 mc na wasze szczęścia i potrzeba też kilka tyg zanim organizmy wasze i waszych dzieci się uregulują

---------- Dopisano o 04:56 ---------- Poprzedni post napisano o 04:54 ----------

Wiecie że zawsze się zastanawiałam jak wychodziłam tu na wątek " jak można nie spać o tej godzinie? " teraz już wiem że można hahaha
__________________
Pod moim sercem, inne bije serce, Nieznane, a jakże bliskie i jakże kochane, Pod moim sercem małe rączki dziecka, cichutko pukaja do mojego serca, Myślę sobie wtedy: może być wspanialej? Nosze w sobie życie które Bog mi daje !
Lillian_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-27, 05:27   #3616
pszczola189
Rozeznanie
 
Avatar pszczola189
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 615
Dot.: Ciężarówki już na mecie, rozładunek będzie w lecie - mamy lipiec 2014 cz. VI

Ja sie jeszcze dokładnie zastanowię czy decydować sie na kp czy nie..przemyśle to 100 razy..





Sent from my Lumia 610 using Tapatalk

---------- Dopisano o 06:27 ---------- Poprzedni post napisano o 05:00 ----------







Sent from my Lumia 610 using Tapatalk
__________________
19.11.2013 Dwie kreseczki
TP: 21.07.2014

ADAŚ ur. 26.07.2014
waga: 2790g
długość: 54cm

: love:
pszczola189 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-27, 06:00   #3617
agnes208
Zakorzenienie
 
Avatar agnes208
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 3 098
Dot.: Ciężarówki już na mecie, rozładunek będzie w lecie - mamy lipiec 2014 cz. VI

Pszczola daj sobie czas to sie unormuje wszystko. Widze potraktowalicie systemem jak tu stosuja i po cc matki tez sa z dziecmi ale zawsze moga polozna zawolac o pomoc.


moje dziecie dobudzilam po 5 dzis sam jeszcze nie byl do konca przekonany o wstawaniu spal od 22
agnes208 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-27, 06:38   #3618
mamaya
Zakorzenienie
 
Avatar mamaya
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 3 114
Dot.: Ciężarówki już na mecie, rozładunek będzie w lecie - mamy lipiec 2014 cz. VI

Cytat:
Napisane przez pszczola189 Pokaż wiadomość
Wisiał mi na cycu najpierw z jednej potem z drugiej strony łącznie chyba z 1,5 godziny.. Następnie przyszła położna i stwierdziła ze nie dojadl i mam mu co 3 godziny butelkę dawać.. Teraz sie obudził i nie śpi, przebralam pampersa bo kupa była, a młody ziewa ale zasnąć nie może, marudzi, poplakuje, a ja bym chciała sie choć zdrzemnąć.. Z reszta kto to widział zeby dziecko z matka zostawiać w pierwsza noc po cc? A poza tym czy one sie spodziewaly ze ja po całym dniu nic nie jedzenia i pierwsza dobę po cc będę mieć nawał pokarmu w piersiach?? WTF?!




Sent from my Lumia 610 using Tapatalk
W szpitalu, w którym rodziłam tylko na pooperacyjnej polozna pomagała przy Dzieciach. Pozniej juz nikogo nie interesowało czy kobieta jest po cc czy po porodzie sn. Można było opłacić polozna, ktora zabierze Dziecko na noc.
Szczerze mówiąc uważam, ze to jest plus. Bo, uwierz mi, niesamowicie wazne jest po cc, zeby od razu zacząć sie ruszac, przystosowywać do nowych warunkow, bo pozniej bedzie Ci bardzo trudno wdrożyć się z bolącą raną.
Może zrób tak, ze jak mąż przyjdzie do Was do szpitala to ustal z nim, że Ty idziesz na godzinę spac a on zajmuje się Dzieckiem?
mamaya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-27, 07:00   #3619
i like it
Rozeznanie
 
Avatar i like it
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 786
Dot.: Ciężarówki już na mecie, rozładunek będzie w lecie - mamy lipiec 2014 cz. VI

pszczoła poproś aby dziecia zabrali choć na 3 h abyś mogła odpocząć i zregenerować siły trzymaj się kochana każda z nas przezywa chyba kryzys kp ale nie możemy się tak łatwo poddawać

dzięki, za odpowiedz w sprawie higieny stosuję się do zasady od góry do dołu bo wiem,że to świętość natomiast boję się wycierać tą maź tak jak pisała debesciara zabraniają jej wycierać ale moje słonko dwa razy narobiło tak,że prawie po pępek wyszło więc musiałam ją Tam dokładnie przetrzeć,mam nadzieje,że nie popelniłam jakiegos strasznego błędu. Położna bedzie dopiero we wtorek...

co do pieluszek to jak skończę to opakowanie pampek to mam zamiar eksperymentować z dadami czylia za jakieś 68 pieluszek podzielę się wrażeniami

Mam zamiar powoli wprowadzać jakis system karmienia bo jak na razie karmimy na żądanie ale powoli robi się to coraz bardziej męczące... co sądzicie o tym, bo do końca nie jestem przekonana???jak jest u Was?

i jeszcze jedno pytanie ja dlugo po nacięciu, rana względnie pozwala normalnie funkcjonować tj, siadać, wstawać z łóżka itp? ja obecnie jakieś akrobacje normalnie odprawiam, bo boli nie znośnie przy tych czynnościach poduchę poporodowa już mam podmywam się tantum rosa i pryskam od dziś octeniseptem mam nadzieję,że efekty przyjdą szybko...

Sorry,za tyle pytań
i like it jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-07-27, 07:16   #3620
agnes208
Zakorzenienie
 
Avatar agnes208
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 3 098
Dot.: Ciężarówki już na mecie, rozładunek będzie w lecie - mamy lipiec 2014 cz. VI

I like it co do karmienia to moj maly ma 5tyg karmie na rzadanie a rana pozwalala mi siadac po ok 1,5-2tyg ale jeszcze ja czulam nie bolalo ale troche niekonfortowe to bylo.
agnes208 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-27, 07:43   #3621
mamaya
Zakorzenienie
 
Avatar mamaya
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 3 114
Dot.: Ciężarówki już na mecie, rozładunek będzie w lecie - mamy lipiec 2014 cz. VI

i like it, przy kp zawsze karmi się na żądanie, ponieważ nigdy nie wiesz ile Dziecko zjadło. Moze przy jednym karmieniu 10 - 20 ml. Tylko przy mm mozna sobie ustalić mniej więcej jakiś grafik, na przykład, ze Dziecko powinno jeść co 3 godziny powiedzmy. Ale to tez nie jest tak, ze ustale sobie i tak jest. Jimmy czasem zjada 120 ml i za pół godziny ma ochotę jeszcze na 10 ml na przykład A czasami zje 120 ml i spi 5 godzin.
Ale tak jak mowię, częstotliwość karmienia mozna sobie mniej więcej zaplanować przy mm, nigdy przy kp.
mamaya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-27, 07:57   #3622
Celebrinfea
Wtajemniczenie
 
Avatar Celebrinfea
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 2 783
Dot.: Ciężarówki już na mecie, rozładunek będzie w lecie - mamy lipiec 2014 cz. VI

Cytat:
Napisane przez pszczola189 Pokaż wiadomość
Ja juz nie mam sił.. Depresja jak nic, mowie Wam..




Sent from my Lumia 610 using Tapatalk

---------- Dopisano o 04:41 ---------- Poprzedni post napisano o 04:21 ----------

Ile kup w ciągu zaledwie 15 minut może zrobić noworodek? Sorki, ale nie wyrobie na pampersy i chusteczki..


Sent from my Lumia 610 using Tapatalk
U mnie w szpitalu też każda mama miała brzdąca przy sobie czy po cc czy sn. A jeśli chodzi o pieluchy to nasz rekord to 5 w 5 minut. Dlatego przeszliśmy na coś tańszego. A chusteczki to fitti z biedronki polecam. Fajny skład i cena też raczej ok 9,90 za 3 paczki.
Celebrinfea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-27, 08:58   #3623
Marianna 54
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 310
Dot.: Ciężarówki już na mecie, rozładunek będzie w lecie - mamy lipiec 2014 cz. VI

Cytat:
Napisane przez Iza188 Pokaż wiadomość
Marianna ja tez płakałam i to nie raz. Teraz już tylko czasem mi sie łezka w oku zakręci. Wszystko sie ułoży, figury wrócą do normy, spotkania towarzyskie nadrobimy, rytm z dzieciakami wypracujemy tylko czasu trzeba. a do braku snu sie organizm w końcu prZyzwyczai.. I tez panicznie sie boje jak sama podołam ze wszystkimi obowiązkami bo na razie jesteśmy we dwoje. Ale co tam najwyżej będzie bałagan
U Mikołaja pępek tez nie odpadł ( 2 tyg i 2 dni) i na dodatek dzisiaj zaczął podkrwawiac !!! :/ faktycznie zawsze na wizycie położna wacha małego brzuszek
Dziękuję
Ja właśnie nie wiem skąd u mnie te smutki, Mała prawie że idealna, z kp nie mam problemów, Mała zjada i śpi 3 godziny, w nocy wstaję tylko raz na karmienie. Kładzie się spać między 19-20.30 potem budzi się 1-2.30 a póżniej między 6-7. Jedynie awanturkę urządza po powrocie ze spaceru, chyba czuje że czas na kąpiel bo jak tylko ją zrobimy to się uspokaja.
Martwi mnie że zaczeła mocno ulewać, od początku ulewała ale tak troszkę, a wczoraj w nocy to aż jej nosem poszło i dzis rano to samo, będę obserwować a jak się nie zmieni to pojdziemy do lekarza. Mam nadzieję że się wszytsko szybko unormuje.

Mam nadzieje, że Nas wszystkie szybko opuści kiepski nastrój i będziemy sie w pełni cieszyc naszymi pociechami

Cytat:
Napisane przez Iris1988 Pokaż wiadomość
Mamuśki mam pytanie ile czasu tak na oko dziecko jedzie na pampersach 1? Nie wiem czy powiekszac zapas 1 czy robic juz zapas 2
Moja ma niecałe 3 tygodnie i od wczoraj jesteśmy na 2 bo z jedynek już jej rowek wystawał niecałe 4 kg waży.

Cytat:
Napisane przez Caramel 85 Pokaż wiadomość
Marianna mojemu Andrzejowi odpadł dopiero po ponad 3 tygodniach, Witkowi już po tygodniu, na to nie ma reguły, jak wygląda dobrze to nie ma się co martwić
Dziękuję, widze że nie mam się czym martwić przyjdzie i czas na nasz pępek

Cytat:
Napisane przez bambusiek Pokaż wiadomość
Mi oprócz zasady od przodu do tyłu położna kazała nie wycierać wnętrza i tych białych upławów.
Widać co kraj to obyczaj i co położna to inne zasady, nam raz na kilka kąpieli kazała wycierać tą wydzielinę oliwką

Cytat:
Napisane przez pszczola189 Pokaż wiadomość
Ja juz nie mam sił.. Depresja jak nic, mowie Wam.
[/COLOR]Ile kup w ciągu zaledwie 15 minut może zrobić noworodek? Sorki, ale nie wyrobie na pampersy i chusteczki.
Nasz rekord 5 w pół godziny
Nie martw się wszytsko się ułozy, kp jeszcze się unormuje, w pierwszych dobach po porodzie jest mało pokarmu i dziecko mało je bo jest opite wodami, u mnie pokarm przyszedł w 4 dobie w dużych ilościach. Także głowa do góry początki są ciężkie ale wszytko będzie dobrze.

Cytat:
Napisane przez i like it Pokaż wiadomość
i jeszcze jedno pytanie ja dlugo po nacięciu, rana względnie pozwala normalnie funkcjonować tj, siadać, wstawać z łóżka itp? ja obecnie jakieś akrobacje normalnie odprawiam, bo boli nie znośnie przy tych czynnościach poduchę poporodowa już mam podmywam się tantum rosa i pryskam od dziś octeniseptem mam nadzieję,że efekty przyjdą szybko...
U mnie było ok zaraz po wyjściu ze szpitala i zdjęciu szwów zewnętrznych czyli po około tygodniu, a teraz od 2 dni znowu boli, jak tam patrzyłam, to widzę szwy w środku,a wcześniej ich nie widziałam, więc może się rozpuszczają i stąd ten ból

Ja podobnie jak Mamaya duzo wietrzę pupkę Uli i żadnych odparzeń odpukać naszczęście nie mamy. Wczoraj na wieczór pojawiła się wysypka na pupie, takie drobne czerwone krostki, ale dziś po niej nie ma śladu nie wiem skąd to się wzieło. Może któraś z was wie jaka mogła być przyczyna ?
Wracając do tematu kremów na pupę o których rozmawiałyśmy będą jeszcze w ciąży, to teraz nie używam nic bo tak w szpitalu kazali, wietrzyć i niczym nie smarować chyba że jakieś odparzenie sie pojawi. I tak oto zostałam z dwiema tubami bephantenu i 3 tubami la roche

Edytowane przez Marianna 54
Czas edycji: 2014-07-27 o 09:02
Marianna 54 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-27, 09:06   #3624
Ines3037200
Rozeznanie
 
Avatar Ines3037200
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 768
Dot.: Ciężarówki już na mecie, rozładunek będzie w lecie - mamy lipiec 2014 cz. VI

Cytat:
Napisane przez Fame Pokaż wiadomość
PSZCZOŁA gratulacje!!

INES odzywaj się częściej

Co do połogu/miesiączki, ostatnio wysyłam tż po podpaski a on zaskoczony "okresu dostalas?!" dopiero mu wytlumaczylam pobieżnie ci to jest połóg...

Powiem Wam że na prawdę dopada mnie depresja.. Nie potrafię cieszyć się macierzyństwem, bo chodzę cały czas zestresowana z powodu mojego dziecka
KULAREK pytałas czego chcę zmienić mleko ( a propos to Babilon dzisiaj jej posmakowal już), bo od tygodnia Mała tylko płacze, spina się, boli brzuszek, a to nie może jej się odbić, a to bez przerwy puszcza gazy i do tego ciągle zatwardzenie
Jeszcze wczoraj usłyszałam przykre słowa ze to wszystko przeze mnie bo nie karmię piersią i weź się człowieku nie zalam

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Fame!!! Ja wiem, doskonale to wiem, ze po porodzie to ktos Ci powie cos, jedno slowo nie tak i sie bierze to wszystko do siebie. Moze ten ktos wcale nie powiedzial tego w zlej wierze, ale hormony nasze buzuja i nie ma rady. Trzeba otoczyc sie pancerzem i nie sluchac.

... i w sumie dlatego jestem przeszczesliwa, ze mieszkamy 300km od babc i cioc dobra rada

A z gazami i bakami i zatwardzeniem to standard. Uklad pokarmowy niedojrzaly i trzeba to przejsc. Ja sie staram, zeby niunio wiecej pil chociazby wody, zeby kupe rozmiekczyc, masuje brzuszek i przyciagam nozki do brzuszka, albo klade go w lozeczku na brzuchu na podkladzie. Masakrycznie to wyglada, bo on lezy, placze, prezy sie i wkurza, ale przy tym macha rekami i nogami i to jest zbawienne. Zaraz ida baki i kupsko po tych "cwiczeniach"






Cytat:
Napisane przez Iza188 Pokaż wiadomość
Przyłączam sie do podziękowań za pampersowy cynk. Tez nabyłam wczoraj. Info bylo, widziałam po zalogowaniu w dziale promocje czy jakoś tak...sporo produktów było.

Dziewczyny moj mały często jak leży na boku to jakoś mocz wydostaje sie na zewnątrz i bardzo często jest cały mokry i wszystko pod jego boczkiem....Nie wiem, czy ja zle pampersy zakładam??? Wywijam brzeg zeby pempuszka nie drażnić i tyle. Którejś z was sie to zdarzało???
Tez to rozkminialismy ostatnio.
Doszlismy do wniosku, ze to po prostu przelana pielucha, bo zdarza sie nam to tylko, kiedy pielucha od siku jest tak ciezka, ze moznaby nia zabic. A swoja droga czesciej sie to zdarzalo przy wywijaniu pieluchy, takze moze to tez ma taki wplyw.






Cytat:
Napisane przez Marianna 54 Pokaż wiadomość
Rybka,Fame u mnie też mega depresyjnie i nie wiem dlaczego, mąż wziął urlop, pomoga mi we wszystkim, a mi cały czas chce się płakać, przez całą ciążę tyle nie płakałam co teraz. Tylko jak Mała nie śpi to jakoś się trzymam o położna w szpitalu mi powiedziała że jak dziecko widzi jak matka płacze to niesokojne jest. Wszystko jest nie tak ehh, już sie martwie jak to będzie od poniedziałku jak mąż do pracy wróci i same zostaniemy. Do tego się naokrągło martwię, że z Małą coś nie tak, wiem że nie powinnam, ale cały czas się czegoś doszukuje . Do tego po porodzie wcale mi nie przeszedł ból kręgosłupa a czasem wręcz jest gorzej .
I jeszcze pępek nam nie odpadł a to już prawie 3 tygodnie i się martwię że coś źle robię.
No to się wyżaliłam.

Pszczoła gratulacje
Powiem Ci tak. To, ze maz wroci do pracy to dobrze Ci zrobi.
Jak moj wrocil do pracy i zobaczylam, ze sama daje sobie rade- wszystkie watpliwosci i depresyjne nastroje minely.
O pepek sie nie martw, nam odpadl po 20 dniach. Tzn maz mu pomogl jak juz dyndal na takiej niteczce to sie wkurzyl podczas kapieli i go urwal Tylko nie boj sie go smialo odginac do czyszczenia




Cytat:
Napisane przez Iris1988 Pokaż wiadomość
Mamuśki mam pytanie ile czasu tak na oko dziecko jedzie na pampersach 1? Nie wiem czy powiekszac zapas 1 czy robic juz zapas 2


Wysłane przez HTC 7 Mozart przy użyciu Tapatalk
My zuzylismy 1 paczke jedynek, pozniej od razu dwojki i tez tak Ci radze, jak beda nawet ciut za duze to sie nic nie stanie.






Cytat:
Napisane przez pszczola189 Pokaż wiadomość
To całe karmienie piersią to nie dla mnie..





Sent from my Lumia 610 using Tapatalk





Cytat:
Napisane przez pszczola189 Pokaż wiadomość
Ja juz nie mam sił.. Depresja jak nic, mowie Wam..




Sent from my Lumia 610 using Tapatalk

---------- Dopisano o 04:41 ---------- Poprzedni post napisano o 04:21 ----------

Ile kup w ciągu zaledwie 15 minut może zrobić noworodek? Sorki, ale nie wyrobie na pampersy i chusteczki..


Sent from my Lumia 610 using Tapatalk
Oj pszczolo. Skad ja to znam. Moje cyce tez nie do konca wspolpracuja, ale ponad miesiac juz sie karmimy na zasadzie ile wyssie to wyssie.

Haha a co do kup to faktycznie przerabane, tym bardziej, ze u Was jeszcze pewnie smolka



Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Ines3037200 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-27, 09:06   #3625
aga__tka
Zakorzenienie
 
Avatar aga__tka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 9 899
Dot.: Ciężarówki już na mecie, rozładunek będzie w lecie - mamy lipiec 2014 cz. VI

hej dziewczyny
wróciłam wczoraj ze szpitala, teraz nie bardzo mogę, wpadłam tylko się zameldować, dzieciaki zagłaszczą mi małą, więc muszę cały czas pilnować, żeby było delikatnie mąż ma ich potem zabrać do kościoła to jak będę mieć siłę i Basia będzie spać to zajrzę
aga__tka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-27, 09:11   #3626
Celebrinfea
Wtajemniczenie
 
Avatar Celebrinfea
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 2 783
Dot.: Ciężarówki już na mecie, rozładunek będzie w lecie - mamy lipiec 2014 cz. VI

Cześć Agatka witamy
Celebrinfea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-27, 09:52   #3627
Marianna 54
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 310
Dot.: Ciężarówki już na mecie, rozładunek będzie w lecie - mamy lipiec 2014 cz. VI

Fame nie ważne jak karmisz, ważne że karmisz. Wiadomo że każda matka chce jak najlepiej dla swojego dziecka, lepiej by było gdybys na siłę karmiła kp, mała by nie dojadała, płakała i nie rosła. Eh głupie gadanie ludzi. Jesteś dobra matka nieważne jak karmisz. Znam kobiety które nie karmią kp z wyboru bo nie chcą wolą podawać mm i nie uważam że są gorszymi matkami. A ludzie zawsze będą gadać cobyśmy nie robiły.
Jakbyś karmiła piersią a Mała miała by kolki to pewnie by powiedzieli ze zle przystawiasz albo coś się najadłaś, taka natura, ludzie lubią krytykować i zawsze wiedzą lepiej.

Cytat:
Napisane przez Ines3037200 Pokaż wiadomość
Powiem Ci tak. To, ze maz wroci do pracy to dobrze Ci zrobi.
Jak moj wrocil do pracy i zobaczylam, ze sama daje sobie rade- wszystkie watpliwosci i depresyjne nastroje minely.
O pepek sie nie martw, nam odpadl po 20 dniach. Tzn maz mu pomogl jak juz dyndal na takiej niteczce to sie wkurzyl podczas kapieli i go urwal Tylko nie boj sie go smialo odginac do czyszczenia
Dziękuję
Mam nadzieję że dam rade i podołam wszystkim obowiązkom, chyba muszę trochę wyluzować, przecież nie wszytsko musi byc idealnie. Ale ja taka jestem że się przemuje tym co ludzie mówią i biorę to wszystko niepotrzebnie do siebie.

Agatka jeszcze raz gratuleję
Marianna 54 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-27, 10:00   #3628
Celebrinfea
Wtajemniczenie
 
Avatar Celebrinfea
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 2 783
Dot.: Ciężarówki już na mecie, rozładunek będzie w lecie - mamy lipiec 2014 cz. VI

Cytat:
Napisane przez Marianna 54 Pokaż wiadomość
Fame nie ważne jak karmisz, ważne że karmisz. Wiadomo że każda matka chce jak najlepiej dla swojego dziecka, lepiej by było gdybys na siłę karmiła kp, mała by nie dojadała, płakała i nie rosła. Eh głupie gadanie ludzi. Jesteś dobra matka nieważne jak karmisz. Znam kobiety które nie karmią kp z wyboru bo nie chcą wolą podawać mm i nie uważam że są gorszymi matkami. A ludzie zawsze będą gadać cobyśmy nie robiły.
Jakbyś karmiła piersią a Mała miała by kolki to pewnie by powiedzieli ze zle przystawiasz albo coś się najadłaś, taka natura, ludzie lubią krytykować i zawsze wiedzą lepiej.



Dziękuję
Mam nadzieję że dam rade i podołam wszystkim obowiązkom, chyba muszę trochę wyluzować, przecież nie wszytsko musi byc idealnie. Ale ja taka jestem że się przemuje tym co ludzie mówią i biorę to wszystko niepotrzebnie do siebie.

Agatka jeszcze raz gratuleję
Marianka będzie dobrze trochę wyluzujesz i pamiętaj że nie musisz być idealna. Ja już porzuciłam myśl o idealnym porządku nie da się a robotem nie jestem i nerwy odrazu opadają
Celebrinfea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-27, 10:31   #3629
i like it
Rozeznanie
 
Avatar i like it
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 786
Dot.: Ciężarówki już na mecie, rozładunek będzie w lecie - mamy lipiec 2014 cz. VI

Cytat:
Napisane przez agnes208 Pokaż wiadomość
I like it co do karmienia to moj maly ma 5tyg karmie na rzadanie a rana pozwalala mi siadac po ok 1,5-2tyg ale jeszcze ja czulam nie bolalo ale troche niekonfortowe to bylo.
dzięki za info
Cytat:
Napisane przez mamaya Pokaż wiadomość
i like it, przy kp zawsze karmi się na żądanie, ponieważ nigdy nie wiesz ile Dziecko zjadło. Moze przy jednym karmieniu 10 - 20 ml. Tylko przy mm mozna sobie ustalić mniej więcej jakiś grafik, na przykład, ze Dziecko powinno jeść co 3 godziny powiedzmy. Ale to tez nie jest tak, ze ustale sobie i tak jest. Jimmy czasem zjada 120 ml i za pół godziny ma ochotę jeszcze na 10 ml na przykład A czasami zje 120 ml i spi 5 godzin.
Ale tak jak mowię, częstotliwość karmienia mozna sobie mniej więcej zaplanować przy mm, nigdy przy kp.
hmm kurcze myslalam włansie bardziej o wybudzaniu co 3 h bo mala potrafi jesc czasem co 1 godzin a czasem tak jak dzis prawie 5 h i juz ja wybudzałam bo jednak to zadlugo,czyli mowisz aby nie kombinowac i zostawic tak jak jest?

Cytat:
Napisane przez aga__tka Pokaż wiadomość
hej dziewczyny
wróciłam wczoraj ze szpitala, teraz nie bardzo mogę, wpadłam tylko się zameldować, dzieciaki zagłaszczą mi małą, więc muszę cały czas pilnować, żeby było delikatnie mąż ma ich potem zabrać do kościoła to jak będę mieć siłę i Basia będzie spać to zajrzę
witaj

chyba dołacze jednak do depresyjnych mam... nie mogłam dzis małej uspokoic nakarmiona,przewinieta wszystko na pozór dobrze a dalej ryk i do tego jeszcze mamy jakaś awarie hydrauliczna w kuchnii, tż własnie tam walczy ale wcześniej musial uspokoic mała potem mnie....
i like it jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-27, 10:37   #3630
mamaya
Zakorzenienie
 
Avatar mamaya
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 3 114
Dot.: Ciężarówki już na mecie, rozładunek będzie w lecie - mamy lipiec 2014 cz. VI

i like it, ja bym na Twoim miejscu w ogóle nie wybudzała Jeśli Mała przybiera na wadze to nie ma sensu
mamaya jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-08-20 13:13:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:10.