Niemcy III :) - Strona 121 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-09-03, 21:11   #3601
TrueLook
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 370
Dot.: Niemcy III :)

DSH to Die Deutsche Sprachprüfung für den Hochschulzugang jest to egzamin, który obcokrajowcy zdają przed podjęciem studiów na uczelni wyższej w Niemczech. Kolega, który razem ze mną zaczyna studia zdaje to w tym miesiącu i mówił, że sporo pułap podnieśli w tym roku.
TrueLook jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-04, 14:02   #3602
Babycake85
Przyczajenie
 
Avatar Babycake85
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 12
Smile Dot.: Niemcy III :)

Hej dziewczyny

Nie wiem czy umieszczam post w odpowiednim dziale ale pomyślałam ,że tutaj jest was naprawdę sporo i może tutaj uzyskam od Was może jakieś odpowiedzi/ rady na część moich pytan/wątpliwości..al e może zacznę od początku Jestem w 5 mscu ciaży i zastanawiam się gdzie bym chciała urodzić moje dziecko...dodam również ,że sama tam się urodziłam i mieszkałam w Niemczech ponad 13 lat... moi rodzice mieszkają i pracują w Niemczech i od samego początku namawiają mnie na poród tam....bo lepsza opieka medyczna itp itd moja siostra również urodziła tam dziecko i jest bardzo zadowolona... za to tutaj mam umowę o pracę i wyjazd tam byłby równoznaczny z wypowiedzeniem z pracy by móc się tam zameldować oraz mieć ubezpieczenie...wiem, że przez pierwszy rok otrzymywałabym Kindergeld w wysokości 184 Euro + Elterngeld 300Euro co wychodzi mniej niż dostaję obecnie tutaj w PL...ale najważniejsze jest dla mnie dobro dziecka oraz profesjonalna opieka medyczna , szczepionki itp.

znowu tutaj w PL pol roku urlopu macierzynskiego jest płatny 100% kolejne pół roku już tylko 60% a roczny urlop macierzyński 80%...proszę poprawcie mnie jeśli się mylę przepraszam za tego chaotycznego posta ale rozważam wszystkie możliwości, plusy i minusy takiej sytuacji... chce wszystkiego co najlepsze dla mojego dziecka..a pieniądze to tak naprawdę sprawa drugorzędna...

Jeżeli są tu jakieś kobiety które mają porównanie między porodem w PL i DE to bardzo baardzo proszę napiszcie o swoich doświadczeniach
Babycake85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-04, 14:31   #3603
karenina19
Zakorzenienie
 
Avatar karenina19
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Niedersachsen
Wiadomości: 6 905
Send a message via Skype™ to karenina19
Dot.: Niemcy III :)

Cytat:
Napisane przez tonia85 Pokaż wiadomość
To prawda u nas nawet w szkole były różne nauczycielki,a srod nich te lepsze i gorsze. Niektore osoby pozniej przepisywały sie do takich co wg nich byly lepsze bo wsyztsko pisali na tablicy, a nasza sie skupiala duzo na mówieniu.
A co to jest to DSH?

Dokladnie...u nas byly jeszcze dwie nauczycielki, ktore nie pochodzily z De i jedna z nich miala swietne pomysly na nauke jezyka, ktore sama kiedys stosowala i przekazywala dalej...

DHS to jak napisala Truelook


Cytat:
Napisane przez TrueLook Pokaż wiadomość
DSH to Die Deutsche Sprachprüfung für den Hochschulzugang jest to egzamin, który obcokrajowcy zdają przed podjęciem studiów na uczelni wyższej w Niemczech. Kolega, który razem ze mną zaczyna studia zdaje to w tym miesiącu i mówił, że sporo pułap podnieśli w tym roku.
No to wymyslili...jak na moj gust poziom byl juz wystraczajacy...
Do dzisiaj wspominam moja czesc pisemna...


Babycake nie moge porownac porodu w Pl i De, bo rodzilam tylko tutaj, ale moge napisac szczerze, ze bylam w 100% procentach zadowolona i tak to moge rodzic zawsze...
Opieka zarowna nad dzieckiem jak i mama jest swietna, szpital wyposazeny jest we wszystko, personel przemily...
Dlatego jak czasami slysze opowiesci o porodach w Pl to autentycznie wlosy mi deba staja...



__________________
>> I nga wa o mua << Timszel...
"The world is getting so hypersensitive. Soon I won´t be able to make fun of mysel without offending someone"

karenina19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-04, 14:34   #3604
Mitsukki
Naczelny Hipster
 
Avatar Mitsukki
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 9 341
Odp: Niemcy III :)

Jestem po tescie jezykowym, stwierdzono u mnie poziom A2.2/B.1.1. Mam kurs codziennie po 4h lekcyjne.
Nie uczylam sie niemieckiego od dwoch lat i jest ciezko, brakuje mi slownictwa :/ sporo rozumiem, ale bardzo boje sie mowic i mam straszna blokade :/

Dzisiaj przeprowadzam sie do akademika, bede musiala 3 razy z walizka sie wozic, masakra

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________


Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Jestem dzieckiem chaosu, tylko chaotyczne działania mają u mnie prawo bytu i nie przyprawiają mnie o zniechęcenie, poczucie bycia niewolnikiem, marazm i łzy w oczach.
Mitsukki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-04, 15:00   #3605
Bysanda
Zadomowienie
 
Avatar Bysanda
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 1 353
Odp: Niemcy III :)

I tak szacun ze bedziesz studiowac w De, bo zajecia w języku niemieckim?

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Bysanda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-04, 15:08   #3606
Babycake85
Przyczajenie
 
Avatar Babycake85
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 12
Dot.: Niemcy III :)

Babycake nie moge porownac porodu w Pl i De, bo rodzilam tylko tutaj, ale moge napisac szczerze, ze bylam w 100% procentach zadowolona i tak to moge rodzic zawsze...
Opieka zarowna nad dzieckiem jak i mama jest swietna, szpital wyposazeny jest we wszystko, personel przemily...
Dlatego jak czasami slysze opowiesci o porodach w Pl to autentycznie wlosy mi deba staja...



[/SIZE][/FONT][/QUOTE]

tak...mnie też te opowieści po prostu przerażają... dlatego jestem gotowa nawet zrezygnowac z pracy tutaj a urodzic w normalnych warunkach
Babycake85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-04, 15:27   #3607
TrueLook
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 370
Dot.: Niemcy III :)

A ja znalazłam mieszkanie, ale żeby nie było za kolorowo to dopiero od 1.10, co nie bardzo mi pasuje, bo muszę być we Frankfurcie tydzień wcześniej ze względu na jakieś papierki z uczelni. Ojciec wysyła mnie na dwa tygodnie do akademika, żebym tam poczekała na mieszkanie. Same problemy z tymi studiami
TrueLook jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-09-04, 19:09   #3608
Mitsukki
Naczelny Hipster
 
Avatar Mitsukki
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 9 341
Odp: Dot.: Odp: Niemcy III :)

Cytat:
Napisane przez Bysanda Pokaż wiadomość
I tak szacun ze bedziesz studiowac w De, bo zajecia w języku niemieckim?

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
To do mnie czy do TrueLook?
Ja mam troche latwiej, bo to erasmus, a do erasmusow maja zazwyczaj luzne podejscie
Na moim kierunku wszystko jest po niemiecku, ale moge wybierac tez przedmioty z innych kierunkow i uczelni.
Ale planuje mowic biegle, bo chcialabym tu zostac.

Wlasnie jade autobusem z dwiema wielkimi torbami do akademika

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________


Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Jestem dzieckiem chaosu, tylko chaotyczne działania mają u mnie prawo bytu i nie przyprawiają mnie o zniechęcenie, poczucie bycia niewolnikiem, marazm i łzy w oczach.
Mitsukki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-04, 19:11   #3609
ogorekpazurek
Wtajemniczenie
 
Avatar ogorekpazurek
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: niemcy
Wiadomości: 2 435
Dot.: Odp: Niemcy III :)

Cytat:
Napisane przez Mitsukki Pokaż wiadomość
Jestem po tescie jezykowym, stwierdzono u mnie poziom A2.2/B.1.1. Mam kurs codziennie po 4h lekcyjne.
Nie uczylam sie niemieckiego od dwoch lat i jest ciezko, brakuje mi slownictwa :/ sporo rozumiem, ale bardzo boje sie mowic i mam straszna blokade :/

Dzisiaj przeprowadzam sie do akademika, bede musiala 3 razy z walizka sie wozic, masakra

.
zobaczysz te kursy sa super, ja robilam jeden semestr i to byl najfajnieszy czas z calch studiow tle ludzi fajnych poznalam, duzo sie nauczylam..a tak naprawde prawdziwego studiowania nauczysz sie pozniej..dojdzie Tobie slownictwo uniwersyteckie, naukowe tez bedzie inaczej A jak trafisz na fajny akademik to niemieckiego w mig sie nauczysz, tylko badz otwarta, bo Niemc czesto sa zamknieci w sobie


Ja jako aupair robilam kursy na VHS i nauczylam sie niemca, w domu robilam zadania domowe, a tak naprawde jezyka, slownictwa uczylam sie w zyciu codziennym

Babycake ja tez rodzilam tylko tutaj i bylam zadowolona Ale naprawde zalezy od personelu medycznego i wiem, ze wiele osob bylo niezadowolonych z tego szpitala...Moja kolezanka drugie dziecko rodzila juz w innym ..Ja oboje w tym samym..Zalezy od oczekiwan danej osoby, od poloznych ktore maja dyzur, od tego czy porod jest spokojny czy stresujacy itd.....Tak samo z pediatra i czy innym lekarzem, wszystko zelezy jakie masz oczekiwania..Plus jest taki ze mozesz w kazdej chwili lekarza zmienic i nie nalezysz do jakies przychodni..Moj pediatra jest super, ale pod koniec roku idzie na rente i bede szukala nowego i zobaczymy czy bede zadowolona

dowiedz sie moze jak to u Ciebie w Pl wyglada czy naprawde jest tak strasznie, przeciez kobiety tez tam rodza i dzieci zdrowe na swiat przychodza...
ogorekpazurek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-04, 20:16   #3610
Brook
Zakorzenienie
 
Avatar Brook
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 9 691
Dot.: Odp: Niemcy III :)

Babycake, ale bys wtedy zostac w de ile chciala po porodzie?
potem powrot do PL? a masz pewnosc ze latwo znajdziesz rownie dobra prace jak masz?

ja osobiscie dla samego porodu(opieki) bym nie wyjechala( nie mam dzieci) ale uwazam ze rowniez mozna w Pl urodzic i byc zadowolonym- wszystko zalezy od personelu.
Mozna chyba znalezc w Pl placowke nawet prywatna gdzie odbieraja porody?.. nie wiem, moze warto zapytac kogos ze znajomych gdzie kto rodzil i byl zadowolony
__________________
"Believe in magic"

Brook jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-05, 11:15   #3611
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Odp: Niemcy III :)

hej dziewczyny, wrocilam z urlopu, ale przyznam sie nie chce mi sie siedziec i przegladac te prawie 4 tyg. i nadrabiac o czym pisalyscie. Wogole odwyk od kompa dob rze mi zrobil i chcialabym to utrzymac ;o)
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-09-05, 13:58   #3612
Mitsukki
Naczelny Hipster
 
Avatar Mitsukki
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 9 341
Odp: Niemcy III :)

Ogorekpazurek, prawdziwe studiowanie juz za mna, jestem teraz na 5 roku teraz juz relaks. Bylam w dm, kupilam jagodowy zel pod prysznic i kokosowy balsam <3

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________


Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Jestem dzieckiem chaosu, tylko chaotyczne działania mają u mnie prawo bytu i nie przyprawiają mnie o zniechęcenie, poczucie bycia niewolnikiem, marazm i łzy w oczach.
Mitsukki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-05, 15:45   #3613
ogorekpazurek
Wtajemniczenie
 
Avatar ogorekpazurek
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: niemcy
Wiadomości: 2 435
Dot.: Niemcy III :)

Mitsukki To najpierw studiowalas a teraz robisz kurs?? chyba czegos nie zrozumialam

Monika hej

u nas w pracy masakra...lato bylo spokojne a od poczatku wrzesnia jakies tornado przechodzi przez nasza Filiale a i Weihnachtszeit sie zaczal, mamy ciastka, i stolen swiateczne a co najlepsze ludzie kupuja
ogorekpazurek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-05, 16:15   #3614
Mitsukki
Naczelny Hipster
 
Avatar Mitsukki
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 9 341
Odp: Dot.: Niemcy III :)

Cytat:
Napisane przez ogorekpazurek Pokaż wiadomość
Mitsukki To najpierw studiowalas a teraz robisz kurs?? chyba czegos nie zrozumialam

Monika hej

u nas w pracy masakra...lato bylo spokojne a od poczatku wrzesnia jakies tornado przechodzi przez nasza Filiale a i Weihnachtszeit sie zaczal, mamy ciastka, i stolen swiateczne a co najlepsze ludzie kupuja
Ogorekpazurek, studiowalam w Polsce, w Berlinie jestem w ramach Erasmusa dlatego robie kurs
Nie zrozumialysmy sie

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________


Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Jestem dzieckiem chaosu, tylko chaotyczne działania mają u mnie prawo bytu i nie przyprawiają mnie o zniechęcenie, poczucie bycia niewolnikiem, marazm i łzy w oczach.
Mitsukki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-05, 16:30   #3615
ogorekpazurek
Wtajemniczenie
 
Avatar ogorekpazurek
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: niemcy
Wiadomości: 2 435
Dot.: Niemcy III :)

aaa wszystko jasne ja myslalam ze zaczynasz tutaj studiowac dlatego robisz kurs no moi znajomi tez robili
ogorekpazurek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-05, 18:51   #3616
Sofiaa6
Raczkowanie
 
Avatar Sofiaa6
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 100
Dot.: Niemcy III :)

Hej

Też się przywitam po dłuższej nieobecności tu i powiem za MoniąP mi też czas bez kompa służył..

A teraz nadrabiam zaległości i melduję się we wszystkich Dmach, Rossach i Mullerach po zniżki i kupony na rzeczy dla dzidziusia w końcu niewiele ponad miesiąc został do porodu
Sofiaa6 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-06, 09:09   #3617
aniusia82
Rozeznanie
 
Avatar aniusia82
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 639
Dot.: Niemcy III :)

Witajcie dziewczyny Napiszcie mi proszę, czy przedszkole od 3 roku dziecka jest w Niemczech obowiązkowe czy nie? Moje koleżanki, które mieszkają tutaj ok. 5 lat nie mają na ten temat zielonego pojęcia Może Wy mi pomożecie? Pozdrawiam
aniusia82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-06, 10:46   #3618
Sofiaa6
Raczkowanie
 
Avatar Sofiaa6
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 100
Dot.: Niemcy III :)

Cytat:
Napisane przez aniusia82 Pokaż wiadomość
Witajcie dziewczyny Napiszcie mi proszę, czy przedszkole od 3 roku dziecka jest w Niemczech obowiązkowe czy nie? Moje koleżanki, które mieszkają tutaj ok. 5 lat nie mają na ten temat zielonego pojęcia Może Wy mi pomożecie? Pozdrawiam
O to samo pytałam jakiś czas temu :P


Mężuś jedzie dziś do Düsseldorfu.. on służbowo, ale ja miałam w planach jechać z nim i synkiem, pozwiedzać centrum, bo mimo że tak blisko mieszkamy nie miałam okazji :/ jedynie kilka razy w docelowych miejscach byłam, ale nigdy w rynku Ale taki upał, 30 stopni, jednak odpuszczam spacerowanie.. już nie ta kondycja i brzusio taaaki wielki!!

A u Was jak pogoda? Lato w pełni czy już jesiennie?

Edytowane przez Sofiaa6
Czas edycji: 2013-09-06 o 10:48
Sofiaa6 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-06, 11:34   #3619
Bysanda
Zadomowienie
 
Avatar Bysanda
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 1 353
Dot.: Niemcy III :)

słonce swieci ale zimny wiatr wieje
Bysanda jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-09-06, 12:57   #3620
kinga1701
Zakorzenienie
 
Avatar kinga1701
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 6 467
Dot.: Niemcy III :)

U nas też dziś ciepło 27 stopni a już się bałam że jesień przyszła, cały tamten tydzień tak brzydko i zimno było, ale nie, na szczęście jeszcze ciepełko zawitało.
kinga1701 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-06, 14:23   #3621
Mitsukki
Naczelny Hipster
 
Avatar Mitsukki
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 9 341
Odp: Niemcy III :)

W Berlinie cieplutko

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________


Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Jestem dzieckiem chaosu, tylko chaotyczne działania mają u mnie prawo bytu i nie przyprawiają mnie o zniechęcenie, poczucie bycia niewolnikiem, marazm i łzy w oczach.
Mitsukki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-06, 14:36   #3622
Brook
Zakorzenienie
 
Avatar Brook
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 9 691
Dot.: Odp: Niemcy III :)

u nas upaly nie wiem moze 29 stopni ( termometr sie popsul) w sloncu wiecej
nad woda i opalac sie mozna bylo w ciagu tych 2 dni napewno)) tez sie ciesze ze jeszcze letnie sie zrobilo
__________________
"Believe in magic"

Brook jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-06, 19:38   #3623
ogorekpazurek
Wtajemniczenie
 
Avatar ogorekpazurek
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: niemcy
Wiadomości: 2 435
Dot.: Niemcy III :)

Przedszkole nie jest obowiazkowe!!! Przeciez chca nawet matka placic zeby siedzialy dluzej z dzieciakami w domu, bo nie ma wystarczajaco miejsc w przedszkolach dla dzieci

u nas tez uuupal ja to kocham siedzielismy do 19.00 na placu zabaw
ogorekpazurek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-06, 22:29   #3624
mimi05
Raczkowanie
 
Avatar mimi05
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 331
GG do mimi05 Wyślij wiadomość przez MSN do mimi05 Send a message via Skype™ to mimi05
Dot.: Niemcy III :)

Od tygodnia jestem w Niemczech, staram sie oswoic z nowa rzeczywistoscia. Jestem na etapie szukania kursu, niestety w moim miescie nie ma tych szkol o ktorych pisalyscie, zalezy mi zeby nauczyc sie niemieckiego i tak sie zastanawiam nad kursem online, znacie moze jakis godnny polecenia, z ktorego mozna sie sporo nauczyc?
Na razie nie mam zadnych wiekszych obowiazkow wiec w tym czasie chce sie skupic na jezyku, zeby moc normalnie funkcjonowac, a nie tylko czekac na meza jak wroci z pracy.
__________________
رحلة الألف ميل تبدأ بخطوة

The journey a 1000 miles begins with one step.
mimi05 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-07, 02:48   #3625
Mitsukki
Naczelny Hipster
 
Avatar Mitsukki
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 9 341
Odp: Dot.: Niemcy III :)

Cytat:
Napisane przez mimi05 Pokaż wiadomość
Od tygodnia jestem w Niemczech, staram sie oswoic z nowa rzeczywistoscia. Jestem na etapie szukania kursu, niestety w moim miescie nie ma tych szkol o ktorych pisalyscie, zalezy mi zeby nauczyc sie niemieckiego i tak sie zastanawiam nad kursem online, znacie moze jakis godnny polecenia, z ktorego mozna sie sporo nauczyc?
Na razie nie mam zadnych wiekszych obowiazkow wiec w tym czasie chce sie skupic na jezyku, zeby moc normalnie funkcjonowac, a nie tylko czekac na meza jak wroci z pracy.
No to obie jestesmy tyle samo w Niemczech

Ja online nie polecam, mialam taki i to nie dla mnie i nie zastapi normalnych zajec. Musisz nauczyc sie mowic, komunikowac z ludzmi, a kurs online ci tego nie da moim zdaniem...

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________


Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Jestem dzieckiem chaosu, tylko chaotyczne działania mają u mnie prawo bytu i nie przyprawiają mnie o zniechęcenie, poczucie bycia niewolnikiem, marazm i łzy w oczach.
Mitsukki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-07, 05:28   #3626
Butterfly_27
Zakorzenienie
 
Avatar Butterfly_27
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 7 740
Dot.: Niemcy III :)

Cytat:
Napisane przez mimi05 Pokaż wiadomość
Od tygodnia jestem w Niemczech, staram sie oswoic z nowa rzeczywistoscia. Jestem na etapie szukania kursu, niestety w moim miescie nie ma tych szkol o ktorych pisalyscie, zalezy mi zeby nauczyc sie niemieckiego i tak sie zastanawiam nad kursem online, znacie moze jakis godnny polecenia, z ktorego mozna sie sporo nauczyc?
Na razie nie mam zadnych wiekszych obowiazkow wiec w tym czasie chce sie skupic na jezyku, zeby moc normalnie funkcjonowac, a nie tylko czekac na meza jak wroci z pracy.
Miałam kiedyś kurs online ale z angielskiego, jak dla mnie to nie warto za takie coś płacić.
A jeśli można zapytać to skąd jesteś?
Butterfly_27 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-07, 06:19   #3627
windowS17
Zadomowienie
 
Avatar windowS17
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 1 637
Dot.: Niemcy III :)

Cytat:
Napisane przez Sofiaa6 Pokaż wiadomość
Hej

Też się przywitam po dłuższej nieobecności tu i powiem za MoniąP mi też czas bez kompa służył..

A teraz nadrabiam zaległości i melduję się we wszystkich Dmach, Rossach i Mullerach po zniżki i kupony na rzeczy dla dzidziusia w końcu niewiele ponad miesiąc został do porodu
ale twoja ciaza mi szybko leci
a samba nic sie nie odzywala jak tam u niej?
Cytat:
Napisane przez mimi05 Pokaż wiadomość
Od tygodnia jestem w Niemczech, staram sie oswoic z nowa rzeczywistoscia. Jestem na etapie szukania kursu, niestety w moim miescie nie ma tych szkol o ktorych pisalyscie, zalezy mi zeby nauczyc sie niemieckiego i tak sie zastanawiam nad kursem online, znacie moze jakis godnny polecenia, z ktorego mozna sie sporo nauczyc?
Na razie nie mam zadnych wiekszych obowiazkow wiec w tym czasie chce sie skupic na jezyku, zeby moc normalnie funkcjonowac, a nie tylko czekac na meza jak wroci z pracy.
to tak jak u mnie nie ma kursow integracyjnych. tylko takie raz w tygodniu. kurs online sie nie oplaca wg mnie. rownie dobrze mozesz sie uczyc z ksiaazki. ogladaj duzo tv po niemiecku, przebywaj wsrod niemcow, cwicz jezyk na kim sie da. jak chcesz wymowe pocwiczyc to nawet tu http://pl.bab.la/slownik/niemiecki-polski/duerfen masz obok slowa do posluchania tez.

a ja niedlugo jade do polski
windowS17 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-08, 09:09   #3628
mimi05
Raczkowanie
 
Avatar mimi05
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 331
GG do mimi05 Wyślij wiadomość przez MSN do mimi05 Send a message via Skype™ to mimi05
Dot.: Niemcy III :)

Ja jestem z Kothen, godzina od Lipska. My z mezem wolelibysmy mieszkac w wiekszym miescie, ale tutaj dostal prace wiec musimy to pomieszkac jakis czas i nie wybrzydzac tylko cieszyc sie, ze ma prace.
Czyli kurs online odradzacie, to chyba pozostaja mi dojazdy do Halle, moze tam uda sie cos na poczatek znalezc. W sumie moglabym sie uczyc w domu, ale nie mam az takiej mobilizacji jednak jak ktos nas ukierunkuj i sprawdza jest bardziej mobilizujace.
Ja w szkole kiedys mialam niemiecki, ale wiekszosc zapomnialam i np rozumiem jak ktos cos do mnie mowi, ale nie potrafie odpowiedziec od razu odpowiadam po angielsku
__________________
رحلة الألف ميل تبدأ بخطوة

The journey a 1000 miles begins with one step.
mimi05 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-08, 09:57   #3629
Martii=*
Zadomowienie
 
Avatar Martii=*
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 713
Dot.: Niemcy III :)

Dziewczyny, we wtorek idę do VHS na test, zobaczymy, do jakiej grupy mnie przypiszą U mnie w mieście podobno z VHSu dobre mają te kursy, wszyscy mi polecają, bo z tego co kiedyś czytałam, to nie wszędzie są dobre.
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama
Martii=* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-08, 10:34   #3630
cayenneOna
Zadomowienie
 
Avatar cayenneOna
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: München/Gräfelfing
Wiadomości: 1 300
AW: Niemcy III :)

Czesc dziewczyny, chciałam się podpytac zwłaszcza mam, czy oprócz KG możnaby się starać o jakieś inne bonusy z tytułu urodzenia dziecka? Wiecie moze jak to jest z Babyersterstattung? Pozdrawiam

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
cayenneOna jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-11 09:30:41


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:14.