Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - Strona 122 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-09-02, 17:43   #3631
Natalia 1
Zakorzenienie
 
Avatar Natalia 1
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 689
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez metamorfoza Pokaż wiadomość
Natalio a Ty jaki mocny ten mlekowy robisz?
20% - kwas mieszam tylko z wodą , trzymałam ponad 2 godz. dwa dni pod rząd .

Cytat:
Napisane przez aliś Pokaż wiadomość
Też mnie ten mlekowy zainteresował, bo ja chciałabym zobaczyć takie intensywne złuszczanie jak przy zdejmowaniu maseczki peel-off. Właściwie nie wiem jaki powinnam wykonywać. Robie migdała, bo chcę się pozbyć przebarwień. Ale chcę tez pozbyć się zakórników, wyprysków oraz spłycić zmarszki, które w wieku 25 lat zdobią moje czoło
Chcę kupic salicyla, ale pomyślę tez o mlekowym może.

Mnie mlekowy nie podrażnia ,tak jak salicyl , który jest na spirytusie .Złuszczanie nigdy nie jest takie jak po maseczce peel-off. że skóra zejdzie naraz , trzy dni schodzi . Grube płaty schodzą , przy dużym stężeniu i powtórzeniu peelingu na drugi dzień.


Cytat:
Napisane przez Anula123 Pokaż wiadomość
Robisz na spirytusie, czy na wodzie dest.?

Ja dziś wieczorem po raz pierwszy robię migdała
Pierwszy raz rób na wodzie , ja robie na wodzie ale kwas mlekowy

Cytat:
Napisane przez aliś Pokaż wiadomość
(w sytuacji, gdybym chciała zrobić peeling na alkocholu) On wtedy mocniej działa bo zachodza jakies związki (?), czy po prostu alkochol bardziej wysusza? I czy to wzmocnienie działania polega na szybszym, intensywniejszym czy tez bardziej efektownym złuszczaniu? Bo nie wiem własciwie po co stosować ten alkochol? Czym użycie (dla przykładu podaję) 20% peelingu z alkocholem będzie się róznić od uzycia 30% bez alkocholu? I co bardziej podrażni buzi, a co zadziała?
Spirytus zawsze zwiększa przenikanie substancji , peeling np. 20% będzie mocniejszy na spirytusie , lub z dodatkiem spirytusu od 20% peelingu na wodzie . Spirytus jest również potrzebny , gdy używamy wysokiego stężenia kwasu , bo na samej wodzie kwasy trudno już rozpuścić .A kwas salicylowy nie rozpuszcza się w wodzie .To są plusy spirytusu .
Minusem jest to że spirytus może podrażnić .

Dziewczyny nie szaleć , każda skóra jest inna . Zaczynać od niskich stężeń i obserwować reakcje i efekty . Przy kolejnych peelingach - wydłużacz czas trzymania na skórze , a później dopiero zwiększać jego stężenie

Edytowane przez Natalia 1
Czas edycji: 2009-09-02 o 17:45
Natalia 1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-02, 19:08   #3632
Anula123
Zakorzenienie
 
Avatar Anula123
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Brwinów
Wiadomości: 8 556
GG do Anula123
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Natalia dzięki

Właśnie nałożyłam 15% migdała na wodzie, przed nałożeniem tylko przetarłam twarz spirytusem.
Spirytusu się nie boję, bo robię na nim 25% salicyla. Nie podrażnia mnie
__________________
"In running, it doesn't matter whether you come in first, in the middle of the pack, or last. You can say, 'I have finished.' There is a lot of satisfaction in that."
-Fred Lebow, New York City Marathon co-founder
Anula123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-03, 06:12   #3633
aliś
Zadomowienie
 
Avatar aliś
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 878
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Natalia dziękuję, więc już wiem, że jesli będe robic salicyla to bez spirytusu się nie obejdzie
Domyslam się, że skóra nie zejdzie za jednym zamachem, to byłoby zbyt piękne, ale chciałabym by się włśnie mocniej złuszczyła, bo póki co to u mnie wygląda to zawsze tak, że mam maksymalnie ściągnięta i napięta buzię, potem robi się taki jakby marmurek i zaczyna powoli schodzić najpierw z brody okolic nosa potem czoła. Reszta też się łuszczy i to widocznie, ale nie odpadają z niej całe płaty. Największe schodza z nosa i brosy i sa to maxymalnie taki 3 milimetrowe kawałeczki. Kolejnego migdała zrobię w środę albo czwartek, jednak nadal na wodzie ale wyższe stężenie spróbuje ponad 20 %
__________________
7.04.2013 Brunio

aliś jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-03, 15:04   #3634
Natalia 1
Zakorzenienie
 
Avatar Natalia 1
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 689
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez aliś Pokaż wiadomość
mam maksymalnie ściągnięta i napięta buzię, potem robi się taki jakby marmurek i zaczyna powoli schodzić najpierw z brody okolic nosa potem czoła. Reszta też się łuszczy i to widocznie, ale nie odpadają z niej całe płaty. Największe schodza z nosa i brosy i sa to maxymalnie taki 3 milimetrowe kawałeczki.
bo taki jest właśnie migdał - bardzo delikatny . Przy wyższym stężeniu , będzie większe łuszczenie , ale nadal będa to takie cieniutki skórki
Natalia 1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-03, 16:43   #3635
aliś
Zadomowienie
 
Avatar aliś
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 878
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Natalia 1 Pokaż wiadomość
bo taki jest właśnie migdał - bardzo delikatny . Przy wyższym stężeniu , będzie większe łuszczenie , ale nadal będa to takie cieniutki skórki
Czyli po salicylu mogę liczyć na większe płatki? Sama nie wiem czy zdecydować sie na salicyla czy na mlekoy, ale mlekowy to jest AHA i na nie się "uodparnia" póki co stosuję migdała, więc może zrobię sobie przerwę od AHA i siegnę po salicyla
__________________
7.04.2013 Brunio

aliś jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-04, 01:50   #3636
Natalia 1
Zakorzenienie
 
Avatar Natalia 1
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 689
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez aliś Pokaż wiadomość
Czyli po salicylu mogę liczyć na większe płatki? Sama nie wiem czy zdecydować sie na salicyla czy na mlekoy, ale mlekowy to jest AHA i na nie się "uodparnia" póki co stosuję migdała, więc może zrobię sobie przerwę od AHA i siegnę po salicyla
Dopiero po paru miesiącach , skóra się "uodparnia" , a ty jeszcze nie robiłaś 20% , daj mu troche czasu , na działanie .
Po salicylu większe płatki , ból straszny ale za to krótki .2 minuty i już
Natalia 1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-04, 07:03   #3637
aliś
Zadomowienie
 
Avatar aliś
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 878
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Wprawdzie 20% nie robiłam, ale prawie 20% i to z przerwami juz od stycznia. A co do salicyla, może jakoś ten ból przetrwam, tylko jak rozróżnic ból własciwy od tak zwanego "przegięcia" i poparzenia.
P.S. To znaczy, że boli tylko własciwie przy nakładniau a potem już nie?
__________________
7.04.2013 Brunio

aliś jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-09-04, 11:35   #3638
_Ewelka___
Zakorzenienie
 
Avatar _Ewelka___
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 4 672
GG do _Ewelka___
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Ja migdala robilam 2 razy,raz to bylo tak że łuszczylam sie kilka dni, nieprzyjemne to bylo. Drugim razem to jakiejs wysypki dostalam. Teraz robie salicyla na pegu ale wlasnie nie wiem czy za slaby nie jest (chociaz luszczenia po tym nie ma, skora wygladzona , nic nie piecze nawet przy 30, no super ale efekty takie sobie) tak myslalam jakby dodac odrobine alkoholu, ale peg to oleista substancja i podejrzewam ze nic z tego nie wyjdzie
__________________
W życiu chodzi o ludzi których spotykasz na swojej drodze i o wszystko co z nimi możesz stworzyć!
_Ewelka___ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-04, 13:24   #3639
aliś
Zadomowienie
 
Avatar aliś
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 878
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Zastanawiam się jeszcze czy mogę uzyskac rezultat podobny do peelingu nakładając na buzię Tonik z 2%BHA na noc grubą wartswą, że tak to nazwę, czyli namaczając buzię. Zastosowałam to przez 2 noce i skórę mam napiętą, ale sie nie łuszczy. Coś chcę wykombinowac z salicylem póki nie mam czystego kwasu. Mam tez Lysanel Activ, ale odstawiałam ostatnio na jakiś czas, bo mi na "Ocena pielęgnacji początkujących z biochemią" odradzono taki miszmasz i kwaszenie kilkoma rodzajami kwasu, sugerując 1-2 razy w tygodniu. Ten Lysanel mnie trochę podrażnia, stosowany 2 noce pod rząd powoduje u mnie zaczerwienienie więc nie wiem czy jest szansa na to by nakładając go grubą wartwą przez kilka dni uzyskaoprócz zaczerwienienia jakieś łuszczenie.
__________________
7.04.2013 Brunio

aliś jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-04, 20:16   #3640
Natalia 1
Zakorzenienie
 
Avatar Natalia 1
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 689
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez aliś Pokaż wiadomość
Wprawdzie 20% nie robiłam, ale prawie 20% i to z przerwami juz od stycznia. A co do salicyla, może jakoś ten ból przetrwam, tylko jak rozróżnic ból własciwy od tak zwanego "przegięcia" i poparzenia.
P.S. To znaczy, że boli tylko własciwie przy nakładniau a potem już nie?
Nie wiem jak odróżnić , bo ja jeszcze nie przegiełam . Przy 20% salicylu . ból tak mocny , że twarz smaruje na trzy raty , spirytus wali po oczach nic nie widze .Po dwóch minutach , wyparowuje spiryt i na twarzy masz biały proszek , możesz zmywać , kwas już nie działa , nic nie boli . Wtrakcie peelingu , może się skóra zmarszczyć , potem się złuszczy
Natalia 1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-04, 20:54   #3641
_Ewelka___
Zakorzenienie
 
Avatar _Ewelka___
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 4 672
GG do _Ewelka___
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

strasznie to brzmi
__________________
W życiu chodzi o ludzi których spotykasz na swojej drodze i o wszystko co z nimi możesz stworzyć!
_Ewelka___ jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-09-05, 08:40   #3642
aliś
Zadomowienie
 
Avatar aliś
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 878
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

ja bym podczas tego bólu zemdlała ze strachu, że mi twarzy wypali A może można wypróbować ten ból np tylko na brodzie, albo punktowo na przebarwienia?
__________________
7.04.2013 Brunio

aliś jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-05, 10:09   #3643
Anula123
Zakorzenienie
 
Avatar Anula123
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Brwinów
Wiadomości: 8 556
GG do Anula123
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Mnie tam przy nakładaniu salicyla aż tak nie boli. Myślałam, że będzie gorzej

A po tym 15% migdale to nic się nie dzieje Nie mam napiętej skóry, żadnych początków łuszczenia. Chyba następny zrobię na spirycie
__________________
"In running, it doesn't matter whether you come in first, in the middle of the pack, or last. You can say, 'I have finished.' There is a lot of satisfaction in that."
-Fred Lebow, New York City Marathon co-founder
Anula123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-05, 16:04   #3644
anetkapoznan
Raczkowanie
 
Avatar anetkapoznan
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 106
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

ja obiecuje sobie ,że już nigdy nie nałożę sobie sama kwasu. najpierw nałożyłam sobie kw migdałowy po którym strasznie schodziła mi skówa przez tydzień nie wychodziłam nigdzie w sumie prawie żadnych skutków, potem po miesiącu nałożylam kw salicylowy po którym na calej twarzy mnie wysypalo mineły 2 tyg a skóra jest cała chropowata przesuszona łuszczy się a te wielkie gule co wyszły nie chcą zejść skóra jest tak napięta że nawet nie mogę sie uśmiechać.:co mam teraz robić pomóżcie??
anetkapoznan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-05, 16:17   #3645
norana
Zadomowienie
 
Avatar norana
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: fajne miasto
Wiadomości: 1 338
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez anetkapoznan Pokaż wiadomość
ja obiecuje sobie ,że już nigdy nie nałożę sobie sama kwasu. najpierw nałożyłam sobie kw migdałowy po którym strasznie schodziła mi skówa przez tydzień nie wychodziłam nigdzie w sumie prawie żadnych skutków, potem po miesiącu nałożylam kw salicylowy po którym na calej twarzy mnie wysypalo mineły 2 tyg a skóra jest cała chropowata przesuszona łuszczy się a te wielkie gule co wyszły nie chcą zejść skóra jest tak napięta że nawet nie mogę sie uśmiechać.:co mam teraz robić pomóżcie??
nawilżaj, nawilzaj i jeszcze raz nawilżaj skóre
ja po salicylu przemywam co jakiś czas buzię tonikiem aloesowym i nakładam później na to alantan, ewentualnie mieszam go jeszcze z witaminą B3 dla intensywniejszego nawilżenia.
a jakie stężenie nałożyłaś tego salicyla?
__________________
http://suwaczki.slub-wesele.pl/20101016310113.html

lubisz zwierzęta- nie bądź obojętny- tylko człowiek może im pomóc- podpisz petycję- okrucieństwo wobec zwierząt- http://www.petycjeonline.pl/petycja/...ia-wolnosci/66

norana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-05, 16:53   #3646
anetkapoznan
Raczkowanie
 
Avatar anetkapoznan
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 106
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

20%
anetkapoznan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-05, 17:15   #3647
Dronf
Rozeznanie
 
Avatar Dronf
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Śląskie
Wiadomości: 556
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Odnośnie schodzenia skóry jednym płatem, to mi się udało jakiś czas temu tak sciagnąć z kostki. Mam jedna kostkę taka strasznie zgrubiałą z takimi jakby bruzdami, od zawsze mnie potwornie wkurzała i nic nie dało się z nią zrobić więc jakoś przy okazji peelingu migdałowego na dekolt wysmarowałam ją chyba 20% migdałem jakoś specjalnie nie przykładając do tego żadnej uwagi. Po jakiś 2 dniach też nie specjalnie przykładając do tego uwagę wysmarowałam tą samą kostkę kremem 20% mocznika (taki prosty - mocznik, woda, olej, emulgator i koniec składu). Po kolejnych 2 dniach jak wyszłam z wanny po kąpieli to skóra z kostki zeszła w 2 kawałkach a jakbym się postarała to w jednym. Nowa skóra nie była podrażniona za to miła w dotyku i mięciutka. W sumie to był zupełny przypadek ale efekt zdumiewający ! no i na twarz raczej taki zabieg nie przejzie ale kostki, łokcie, kolana i pięty ah, muszę to powtórzyć Sam mocznik nie daje nawet w 1/4 takiego efektu.
Dronf jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-05, 19:58   #3648
Oli28
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 41
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez anetkapoznan Pokaż wiadomość
ja obiecuje sobie ,że już nigdy nie nałożę sobie sama kwasu. najpierw nałożyłam sobie kw migdałowy po którym strasznie schodziła mi skówa przez tydzień nie wychodziłam nigdzie w sumie prawie żadnych skutków, potem po miesiącu nałożylam kw salicylowy po którym na calej twarzy mnie wysypalo mineły 2 tyg a skóra jest cała chropowata przesuszona łuszczy się a te wielkie gule co wyszły nie chcą zejść skóra jest tak napięta że nawet nie mogę sie uśmiechać.:co mam teraz robić pomóżcie??
W takiej sytuacji robię mieszankę nawilżająco - natłuszczającą: kwas hialuronowy z dużą ilością pantenolu, dodaję do tego trochę frakcji sojowej lub olej wiesiołkowy albo z pachnotki. Ilość oleju musisz dopasować do swojej skóry, żeby z jednej strony nie zapchało, a z drugiej trochę zmiękczyło napiętą skórę. Prawdopodobnie lada moment zaczniesz się łuszczyć, dlatego nawilżanie i lekkie natłuszczanie powinno przynieść ulgę
Oli28 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-06, 09:59   #3649
Mini1991
Zakorzenienie
 
Avatar Mini1991
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 846
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

dziewczyny czy kwasem salicylowym robi sie peelingi tak jak z migdalem? czy tylko toniki.. jesli mozecie podac proporcje
__________________
INSTAGRAM: https://www.instagram.com/kalinowskaiza/
Mini1991 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-09-06, 12:09   #3650
aliś
Zadomowienie
 
Avatar aliś
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 878
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

http://www.wizaz.pl/forum/showpost.p...postcount=3061 peeling salicylowy

Mnie od wczoraj obłazi nos i miejsca po pryszczach. I to chyba skutek intensywnego smarowania tonikiem z 2%BHA oraz na to Lysanel Activ. Do tego często ten Lysanel punktowo na wypryski. W środę zrobie kolejnego migdała tym razem 20 pare procent.

Dziewczyny, mam zamiar włąśnie zmówić sobie minerłay z EDM ale ma do was pztanie, cyz wz jak si tak cigle kwasicie to wogle użwacie podkładó? Jeszzce w dodatku takich sypkich? Chcę kupic te minerały by wreszcie wyglądać jak człowiek, ale jak mam zamiar się kwasić przez jesień/zimę to chyba ich nie bedę miałą kiedy używać
__________________
7.04.2013 Brunio

aliś jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-06, 12:51   #3651
Mini1991
Zakorzenienie
 
Avatar Mini1991
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 846
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

czyli wode zastapic spirytusem?
__________________
INSTAGRAM: https://www.instagram.com/kalinowskaiza/
Mini1991 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-06, 14:36   #3652
Natalia 1
Zakorzenienie
 
Avatar Natalia 1
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 689
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Mini1991 Pokaż wiadomość
czyli wode zastapic spirytusem?
tak , lub glikolami , salicyl nie rozpuszcza się w wodzie , proporcje też beda inne - w zależności od uzytego rozpuszczalnika
Natalia 1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-06, 15:57   #3653
anetkapoznan
Raczkowanie
 
Avatar anetkapoznan
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 106
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

nie nie skóra już mi się łuszczy od 5 dni.... ale i tak nadal mam cała twarz jakby naciągnięta i cała w takich gulach i krostach( sama się oszpeciłam na własne życzenie
anetkapoznan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-06, 16:24   #3654
alkaxy
biegam dla Zabawy
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 5 181
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez anetkapoznan Pokaż wiadomość
ja obiecuje sobie ,że już nigdy nie nałożę sobie sama kwasu. najpierw nałożyłam sobie kw migdałowy po którym strasznie schodziła mi skówa przez tydzień nie wychodziłam nigdzie w sumie prawie żadnych skutków, potem po miesiącu nałożylam kw salicylowy po którym na calej twarzy mnie wysypalo mineły 2 tyg a skóra jest cała chropowata przesuszona łuszczy się a te wielkie gule co wyszły nie chcą zejść skóra jest tak napięta że nawet nie mogę sie uśmiechać.:co mam teraz robić pomóżcie??
No więc tak - albo te gule i krostki to dziwna alergia, jakaś zła reakcja skóry na kwas i kwasy nie dla Ciebie, albo po prostu powyłaziło wszystko to co gdzieś głęboko pod skórą się kryło. Jest jeszcze możliwość, że coś co nałożyłaś po kwasach Ciebie zapchało.
Rozumiem Ciebie, że już pewnie po kwasy nie sięgniesz, nawet jak to tylko oczyszczanie - też bym pewnie tak zrobiła.
Nawilżaj dalej i stosuj coś łagodzącego - pantenol, jakiś gojący krem?
Wydaje mi się, że jeszcze ci wszystko się nie złuszczyło skoro skóra jest napięta.


Cytat:
Napisane przez aliś Pokaż wiadomość
Mnie od wczoraj obłazi nos i miejsca po pryszczach. I to chyba skutek intensywnego smarowania tonikiem z 2%BHA oraz na to Lysanel Activ. Do tego często ten Lysanel punktowo na wypryski. W środę zrobie kolejnego migdała tym razem 20 pare procent.

Dziewczyny, mam zamiar włąśnie zmówić sobie minerłay z EDM ale ma do was pztanie, cyz wz jak si tak cigle kwasicie to wogle użwacie podkładó? Jeszzce w dodatku takich sypkich? Chcę kupic te minerały by wreszcie wyglądać jak człowiek, ale jak mam zamiar się kwasić przez jesień/zimę to chyba ich nie bedę miałą kiedy używać
Edm to akurat nie moja ulubiona firma mineralna, ale ogólnie o minerałach:
Poczytaj sobie o stosowaniu na mokro - bardziej sprawdza się w przypadku skórek i pamiętaj o cieniutkich warstwach. Koniecznie nawilżaj przed nałożeniem i będzie dobrze. Minerały na mnie nie podkreślają skórek jakoś bardziej niż tradycyjne płynne podkłady. Pod względem skóry o wiele lepszy jest taki mineralny makijaż po kwasach niż zwykłe podkłady - minerały są lżejsze, nie zawierają alko i innych substacji - więc nie podrażniają.

Co do łączenia kwasków, zdziwiło mnie, że poradzili Ci żeby nie łączyć - chyba, że na zasadzie, żeby za bardzo nie podrażniać.
Bo samo łączenie nie jest złe, jak poczytasz ten wątek, albo ten drugi o kwasach, to dziewczyny i w jednym peelingu łączyły czy to migdała z salicylem czy też salicyla z mlekowym itp. A na to następnego dnia jeszcze retinoid. Jasne do wszystkiego powoli, ale jak efekt ma być porządny to czasem i trzeba tak porządnie zadziałać. Nie ma zasady, żeby nie łączyć kwasów.
Chodzi bardziej o to, żeby nie przesadzić z częstotliwością czy stężeniem. Wszystko wprowadzać powoli i obserwować skórę.
alkaxy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-07, 06:15   #3655
aliś
Zadomowienie
 
Avatar aliś
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 878
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Nie do końca anpisały, aby nie łączyc, raczej bym tyle nie łączyła i nie mieszała, aby nie podrażnić włąśnie Ale aktualnie podrażnieńnie mam więc wczoraj na noc nałożyłam tonik z BHA. Dzisiaj cos mnie łapie katar więc pewnie nos będę mieć obszczypany i dam sobie luz z kwaszeniem, będe sie tylko nawilżać i BHA punktowo na przebarwienia.
Muszę poczytać o minerałach na mokro
__________________
7.04.2013 Brunio

aliś jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-07, 11:49   #3656
iwona200
Zakorzenienie
 
Avatar iwona200
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 14 498
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Witam Ostatnio kupiłam na allegro ten kwas migdałowy:

http://www.allegro.pl/item717192841_...g_wys_24h.html

Oczywiście, nie znałam się za bardzo i bardzo dobrze, że natrafiłam na ten wątek ponieważ na początek radzicie stężenie 15% (1ml kwasu+4ml wody) a ten to stężenie 40% Dobrze, że jeszcze nie zrobiłam Myślicie, że jeśli już będę miała jakieś doswiadczenie z kwasem migdalowym to czy będę mogla zrobic ten 40%?

Aha i jeszcze pytanko, skoro 15% to 1ml proszku (kwasu) z mazideł + 4 ml wody destylowanej to aby zrobic stężenie 30% trzeba wziąć 1ml kwasu + 2ml wody?

---------- Dopisano o 10:49 ---------- Poprzedni post napisano o 10:23 ----------

Jeszcze jedno mnie nurtuje: mam w domu neutralizator kwasów, czyli zamiast mydła po peelingu mogę nałożyć ten neutralizator, ale później moge to wszystko zmyć wodą czy poczekać ileś czasu, aż się porządnie zneutralizuje?
iwona200 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-07, 13:02   #3657
Natalia 1
Zakorzenienie
 
Avatar Natalia 1
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 689
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez iwona200 Pokaż wiadomość
Witam Ostatnio kupiłam na allegro ten kwas migdałowy:

http://www.allegro.pl/item717192841_...g_wys_24h.html

Oczywiście, nie znałam się za bardzo i bardzo dobrze, że natrafiłam na ten wątek ponieważ na początek radzicie stężenie 15% (1ml kwasu+4ml wody) a ten to stężenie 40% Dobrze, że jeszcze nie zrobiłam Myślicie, że jeśli już będę miała jakieś doswiadczenie z kwasem migdalowym to czy będę mogla zrobic ten 40%?

Aha i jeszcze pytanko, skoro 15% to 1ml proszku (kwasu) z mazideł + 4 ml wody destylowanej to aby zrobic stężenie 30% trzeba wziąć 1ml kwasu + 2ml wody?

---------- Dopisano o 10:49 ---------- Poprzedni post napisano o 10:23 ----------

Jeszcze jedno mnie nurtuje: mam w domu neutralizator kwasów, czyli zamiast mydła po peelingu mogę nałożyć ten neutralizator, ale później moge to wszystko zmyć wodą czy poczekać ileś czasu, aż się porządnie zneutralizuje?
witam
Jakbyś kilka ostatnich stron poczytała ( nie cierpie tego pisać) to wiedziałabyś że kupiłaś bardzo słaby peeling ,zacznij od niego , miedzyczasie poczytaj pare stron
Natalia 1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-07, 13:50   #3658
aliś
Zadomowienie
 
Avatar aliś
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 878
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Ale dzisiaj mam dobry dzien zakupowy, nie dość, że pozamawiałam sobie prodykty z Everyday Minerals, to własnie zapłaciłam za zamówienie z Mazideł. Wzięłam kwas migdalowy (a co tam, on ma 2 lata gwarancj) i salicylowy (ciekawe na ile straczy takie opakowanko 20g). Wzięłam też hydrolat oczarowy i olej z nasion czarnej maliny (bo niby lekki), będe go stosować jako nawilżacz po kwasach, zmieszany z 1% roztworem kwasu hialuronowego (który też zamówiłam). Poprosiłam tez o próbki oleju z czarnej porzeczki i hydrolatu z nerlo, może dostanę Ale się cieszę Mam nadzieję, że dostane paczkę w piątek. Czy taki olej z nasion tej czarnej maliny+hialuronowy wystaczy za nawilżenie po kwasach? Bo nie znoszę jak mam całą poduszkę i włosy w Kremie sutkowym albo innej wazelinie
__________________
7.04.2013 Brunio

aliś jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-07, 17:30   #3659
iwona200
Zakorzenienie
 
Avatar iwona200
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 14 498
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Natalia 1 Pokaż wiadomość
witam
Jakbyś kilka ostatnich stron poczytała ( nie cierpie tego pisać) to wiedziałabyś że kupiłaś bardzo słaby peeling ,zacznij od niego , miedzyczasie poczytaj pare stron
narazie jestem na 17 stronie wątku także trochę minie zanim tam dojdę

A i mam jeszcze pytanko (nie bić? ): czy 1ml kwasu i 4ml wody to stężenie 15%? I czy taka ilość starcza na całą twarz? Czy trzeba zrobić więcej np. 3ml kwasu i 12 ml wody?
iwona200 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-07, 18:07   #3660
aliś
Zadomowienie
 
Avatar aliś
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 878
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

http://www.wizaz.pl/forum/showpost.p...postcount=1764 tak, ale to musi być parwdziwy 100% kwas, nie taki jaki kupiłaś z allegro. Można kupic np. na mazidłach za pare złotych. Taka ilość spokojnie starcza, bo to jest płyn, ja nakładam wacikiem - moczę go po kilka razy i tak ciapam po buzi i przecieram. Mililitry odmierzam strzykawką, kwas też w ten sposób wsypując do strzykawki z zablokowaną końcówką i dociskając.
__________________
7.04.2013 Brunio


Edytowane przez aliś
Czas edycji: 2009-09-07 o 18:09
aliś jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:18.