Ile wydajecie na jedzenie miesięcznie? - temat ekonomiczno-społeczny część II - Strona 13 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-11-01, 21:22   #361
Liara_Tsoni
Wtajemniczenie
 
Avatar Liara_Tsoni
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 2 056
Dot.: Ile wydajecie na jedzenie miesięcznie? - temat ekonomiczno-społeczny część II

Tesco koło mnie jest fatalne. Niby duży sklep a zero wyboru. Warzywa i owoce jak są, to zgniłe, ceny wszystkiego z kosmosu, w dodatku śmierdzi, jest syf i wieczne kolejki do kas.

Wysłane z mojego ONE E1003 przy użyciu Tapatalka
Liara_Tsoni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-01, 21:27   #362
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Ile wydajecie na jedzenie miesięcznie? - temat ekonomiczno-społeczny część II

Cytat:
Napisane przez Liara_Tsoni Pokaż wiadomość
Tesco koło mnie jest fatalne. Niby duży sklep a zero wyboru. Warzywa i owoce jak są, to zgniłe, ceny wszystkiego z kosmosu, w dodatku śmierdzi, jest syf i wieczne kolejki do kas.
W "moim" Tesco też bardzo śmierdziało wieczorami - podejrzewam, że przez niedokładne mycie stoisk mięsnych przez ich zamknięciem, ale ostatnio byliśmy z TŻ koło 21:30 i wyraźna poprawa.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-01, 21:38   #363
jaksy
Zasiedzenie
 
Avatar jaksy
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 627
Dot.: Ile wydajecie na jedzenie miesięcznie? - temat ekonomiczno-społeczny część II

Ja znam tylko Tesco wielkopowierzchniowe z Krakowa i Katowic i miałam zawsze bardzo dobre zdanie o tych sklepach, ale fakt ze od kilku lat jestem w nich tylko przelotem i nie robię większych zakupów (oprócz Tesco online, z którego korzystałam jeszcze z rok temu i wszystko przychodziło bardzo ok). Kiedyś, dawno temu byłam w małym Tesco w mniejszym mieście i tam faktycznie był syf.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Nie ma złych roślin, są tylko źli ludzie.
jaksy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-01, 21:55   #364
andra
Wtajemniczenie
 
Avatar andra
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: A kto to wie
Wiadomości: 2 884
Dot.: Ile wydajecie na jedzenie miesięcznie? - temat ekonomiczno-społeczny część II

U mnie na ślasku też brak takich lokalnych sklepików. Może jedynie tu wliczyć sieć stokrotek? Ew.lewiatana choć całe lata już nie widziałam...
Za to powstają nowe Spar-y. (czyt.szpar)
Jak to brzmi w liczbie mnogiej ;>

Co do tesco. 'Moje' jest duże i podłe. Kompletnie nic nie ma na półkach. A jak jest to fuj np.warzywa.

A ziemniaków brak za to regularnie w kauflandzie i lidlu, to faktycznie jakiś miejscowy problem...


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
andra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-02, 06:24   #365
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Ile wydajecie na jedzenie miesięcznie? - temat ekonomiczno-społeczny część II

Nienawidzę Tesco i kauflanda. U mnie bardzo dobrze są zorganizowane i przyjemne Lidl, Biedra i Leclerc. Carrefour nie lubię.
Nie mam żadnych małych lokalnych sieci.

wysłane telepatycznie
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-02, 06:32   #366
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 121
Dot.: Ile wydajecie na jedzenie miesięcznie? - temat ekonomiczno-społeczny część II

Cytat:
Napisane przez Liara_Tsoni Pokaż wiadomość
Tesco koło mnie jest fatalne. Niby duży sklep a zero wyboru. Warzywa i owoce jak są, to zgniłe, ceny wszystkiego z kosmosu, w dodatku śmierdzi, jest syf i wieczne kolejki do kas.

Wysłane z mojego ONE E1003 przy użyciu Tapatalka
U mnie kolejki sa wszędzie, najgorzej w Biedronie temu tam bardzo rzadko chodzę choć mam w sumie 3 bardzo blisko. :/

natomiast bardzo mi się podoba ten nowy, samoobsługowy system zakupów w Tesco za pomocą jednostkowych czytników.

Pobieram czytnik przy wejściu, rozstawiam sobie w koszyku torby, wszystko na bieżąco skanuje, pakuje od razu na gotowo w torby, na skanerze widzę na bieżąco ile co kosztuje, jaka suma ogólnie.
Czytnik tez pokazuje czy ma się jakies kupony rabatowe do wykorzystania przypisane do swojej karty klubowej (mnie się często zapominało a szkoda potem tych 10-15 zeta rabatu)
Wyjeżdżam przez kasy samoobsługowe bez przekąldania spakowanych zakupów na kasę i pakowania za nia na szybko

Genialny system.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-02, 06:39   #367
stokrotenka18
Zakorzenienie
 
Avatar stokrotenka18
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 11 185
Dot.: Ile wydajecie na jedzenie miesięcznie? - temat ekonomiczno-społeczny część II

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
U mnie kolejki sa wszędzie, najgorzej w Biedronie temu tam bardzo rzadko chodzę choć mam w sumie 3 bardzo blisko. :/

natomiast bardzo mi się podoba ten nowy, samoobsługowy system zakupów w Tesco za pomocą jednostkowych czytników.

Pobieram czytnik przy wejściu, rozstawiam sobie w koszyku torby, wszystko na bieżąco skanuje, pakuje od razu na gotowo w torby, na skanerze widzę na bieżąco ile co kosztuje, jaka suma ogólnie.
Czytnik tez pokazuje czy ma się jakies kupony rabatowe do wykorzystania przypisane do swojej karty klubowej (mnie się często zapominało a szkoda potem tych 10-15 zeta rabatu)
Wyjeżdżam przez kasy samoobsługowe bez przekąldania spakowanych zakupów na kasę i pakowania za nia na szybko

Genialny system.
Swietny system
Ja nie chodze do tesco. Jedynie biedeonka i Kaufland
__________________
Dobro wraca


"Matka nie musi wszystkiego rozumieć – wystarczy, żeby kochała i ochraniała. No i była dumna."
Paulo Coelho
stokrotenka18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-11-02, 12:11   #368
andra
Wtajemniczenie
 
Avatar andra
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: A kto to wie
Wiadomości: 2 884
Dot.: Ile wydajecie na jedzenie miesięcznie? - temat ekonomiczno-społeczny część II

W jakim mieście ten system?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
andra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-02, 13:24   #369
201803120844
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2002-02
Wiadomości: 4 053
Dot.: Ile wydajecie na jedzenie miesięcznie? - temat ekonomiczno-społeczny część II

Cytat:
Napisane przez zakonna Pokaż wiadomość
Nienawidzę Tesco i kauflanda. U mnie bardzo dobrze są zorganizowane i przyjemne Lidl, Biedra i Leclerc. Carrefour nie lubię.
Nie mam żadnych małych lokalnych sieci.

wysłane telepatycznie

To zależy pewnie od konkretnego miasta, ale i Frac i Nasz sklep to sieci z Podkarpacia.
201803120844 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-02, 14:57   #370
siarka40
Szef ds. Wymianek
 
Avatar siarka40
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 865
Dot.: Ile wydajecie na jedzenie miesięcznie? - temat ekonomiczno-społeczny część II

Cytat:
Napisane przez andra Pokaż wiadomość
W jakim mieście ten system?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jest na pewno w Poznaniu, ale nie we wszystkich sklepach Tesco.
__________________
Rebecca Minkoff Bree Body Black (nowa, z metkami)
szuka nowego domu.
siarka40 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-02, 15:41   #371
narcyzowa
Zakorzenienie
 
Avatar narcyzowa
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Quahog, Rhode Island
Wiadomości: 7 568
Dot.: Ile wydajecie na jedzenie miesięcznie? - temat ekonomiczno-społeczny część II

Ja Tesco lubię, u mnie jest porządek, warzywa/owoce/mięso dobrej jakości, wystawiają kosze z fajnymi promocjami, kasy samoobsługowe bardzo sprawnie idą.
Tesco, o ile dobrze kojarzę, ma jakby dwie kategorie marek własnych - Tesco i Tesco Value. To drugie jest tańsze i jak dla mnie o wiele gorsze.
Ale rzadko kupuję w ogóle cokolwiek u nich z marki własnej, mogę polecić orzechy pistacjowe i mąkę pszenną i tortową (aczkolwiek chleba z nich nie piekłam).

Nie przepadam za Biedronką, słaby wybór marek, niektórych rzeczy wcale nie ma, zazwyczaj są małe i jest w nich burdel. Co prawda moją okoliczną Biedrę ostatnio wyremontowali, chyba nawet powiększyli, porządek, wszystko przejrzyście, ale co z tego, skoro w kolejce się stoi pół godziny, bo dwie kasy otwarte O ile się orientuję, to wina ich systemu zatrudniania - każdy pracownik robi wszystko, siedzi na kasie, wstawia pieczywo do piekarnika, sprząta na zapleczu, rozkłada towar... Nic dziwnego, że mają co robić i nie starcza czasu na otworzenie dodatkowej kasy.
narcyzowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-11-02, 18:22   #372
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: Ile wydajecie na jedzenie miesięcznie? - temat ekonomiczno-społeczny część II

Ja tez ostatnio będąc w Polsce zauważyłam że w biedronkach straszny chaos i bałagan. A szkoda bo miewają fajne rzeczy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-03, 10:20   #373
LadyChatterbox
Zakorzenienie
 
Avatar LadyChatterbox
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 3 961
Dot.: Ile wydajecie na jedzenie miesięcznie? - temat ekonomiczno-społeczny część II

My ostatnio polubilismy się z lidlem, wybudowali nowy niedaleko nas, a jakość mies jednak znacznie lepsza niż w biedronce. No i maja różne ciekawe owoce czy warzywa których często mi brakowało w biedrze.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
LadyChatterbox jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-03, 10:28   #374
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Ile wydajecie na jedzenie miesięcznie? - temat ekonomiczno-społeczny część II

Cytat:
Napisane przez ridja devojka Pokaż wiadomość
Ja tez ostatnio będąc w Polsce zauważyłam że w biedronkach straszny chaos i bałagan. A szkoda bo miewają fajne rzeczy.
I jest brudnawo. Ale co się dziwić: chcą maksymalizować zyski kosztem obsługi (za mało etatów, długie godziny otwarcia), rzucają na sklep dużo towaru (kosze z ofertami czasowymi, wyprzedaże itd.), to niestety dużo lepiej nie będzie w najbliższym czasie.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-03, 10:38   #375
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Ile wydajecie na jedzenie miesięcznie? - temat ekonomiczno-społeczny część II

Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
I jest brudnawo. Ale co się dziwić: chcą maksymalizować zyski kosztem obsługi (za mało etatów, długie godziny otwarcia), rzucają na sklep dużo towaru (kosze z ofertami czasowymi, wyprzedaże itd.), to niestety dużo lepiej nie będzie w najbliższym czasie.
A jak jeszcze stali pracownicy idą na urlop i na zastępstwie sa osoby z przypadku (pracownicy, którzy nie mają stałego sklepu tylko rzucani są to tu, to tam - z reguły nikt nie chce z nimi pracować, info od koleżanki kierowniczki biedronkowej), to jest DRAMAT. Mam biedrę obok, stała ekipa ok, to są ludzie od lat tam pracujący, widać, że mają swój system pracy, organizowania się - w wakacje nie dało się przejść, bo stały sterty nierozpakowanych palet. Dziwnym trafem 2 dni po powrocie większej części ekipy stałej z urlopów palety rozpakowane, miejsca dużo... Widać się da
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-03, 14:05   #376
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: Ile wydajecie na jedzenie miesięcznie? - temat ekonomiczno-społeczny część II

Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
I jest brudnawo. Ale co się dziwić: chcą maksymalizować zyski kosztem obsługi (za mało etatów, długie godziny otwarcia), rzucają na sklep dużo towaru (kosze z ofertami czasowymi, wyprzedaże itd.), to niestety dużo lepiej nie będzie w najbliższym czasie.
No ja się natknęłam na wielkie kolejki i 2 kasy otwarte. Nie wierzę że nie znajdą się pracownicy do biedronki.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-03, 14:16   #377
201803120844
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2002-02
Wiadomości: 4 053
Dot.: Ile wydajecie na jedzenie miesięcznie? - temat ekonomiczno-społeczny część II

Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
I jest brudnawo. Ale co się dziwić: chcą maksymalizować zyski kosztem obsługi (za mało etatów, długie godziny otwarcia), rzucają na sklep dużo towaru (kosze z ofertami czasowymi, wyprzedaże itd.), to niestety dużo lepiej nie będzie w najbliższym czasie.
Ja już kompletnie jestem pogubiona w B. W promocjach to trzeba być moooocno zorientowanym.
201803120844 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-03, 18:06   #378
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Ile wydajecie na jedzenie miesięcznie? - temat ekonomiczno-społeczny część II

Cytat:
Napisane przez ridja devojka Pokaż wiadomość
No ja się natknęłam na wielkie kolejki i 2 kasy otwarte. Nie wierzę że nie znajdą się pracownicy do biedronki.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ale to nie chodzi o to, że nie ma kto pracować (aczkolwiek u nas ciągle ogłoszenie wisi na którejś biedrze, bo korzystam z 3 - od koleżanki wiem, że tu rzecz w koszmarnym kierowniku rejonowym). Biedra ma zatrudnienie w zależności od obrotów i tego, czy mają nocki czy nie. A niestety (i to też od koleżanki pracującej wiem, z-ca kierownika) czesto jest tak, że nagle okazuje się, że na zmianę nie przyjdą 2 osoby... Nie mają kogo ściągnąć, i na zmianie np w wielkim sklepie jest kasjerka + kierownik.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-14, 18:08   #379
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 121
Dot.: Ile wydajecie na jedzenie miesięcznie? - temat ekonomiczno-społeczny część II

Dziewczyny, macie - używacie garnek do gotowania ryżu?
Sprawdza się?
Chciałabym kupić bo córki gotują ryż nawet codziennie i wiecznie gary do skrobania.
Ale nie wiem czym się kierować. Czy są 2 systemy takich garnków, pierwszy to po prostu rodzaj podgrzewacza utrzymującego zrównoważoną temp. Gotowania, , a drugi gotuje ryż na parze w sensie, że para przez ten ryż przechodzi w trakcie gotowania?
Czy ja coś źle rozumiem opisy?

BTW , strasznie jedzenie zdrożało, nie zliczałam dokładnie ostatnio, ale kasa na żarcie wycieka jak z wodospadu.:/ Też macie takie odczucia?
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-01-14, 18:32   #380
gasolina84
Zakorzenienie
 
Avatar gasolina84
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 4 983
Dot.: Ile wydajecie na jedzenie miesięcznie? - temat ekonomiczno-społeczny część II

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Dziewczyny, macie - używacie garnek do gotowania ryżu?
Sprawdza się?
Chciałabym kupić bo córki gotują ryż nawet codziennie i wiecznie gary do skrobania.
Ale nie wiem czym się kierować. Czy są 2 systemy takich garnków, pierwszy to po prostu rodzaj podgrzewacza utrzymującego zrównoważoną temp. Gotowania, , a drugi gotuje ryż na parze w sensie, że para przez ten ryż przechodzi w trakcie gotowania?
Czy ja coś źle rozumiem opisy?

BTW , strasznie jedzenie zdrożało, nie zliczałam dokładnie ostatnio, ale kasa na żarcie wycieka jak z wodospadu.:/ Też macie takie odczucia?
Czemu masz gary do skrobania, gotujesz w woreczku? Może daj więcej wody.
__________________
Pielegnacja naturalnych loków, loczków, fal-cz. VI

10 przykazań żywieniowych


"Gdy zamykają się jedne drzwi do szczęścia,otwierają się inne,ale my patrzymy na pierwsze drzwi tak długo,że nie widzimy tych drugich"' -H.A.Keller


silikony w odżywkach, SLS, parabeny out
gasolina84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-14, 18:49   #381
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 981
Dot.: Ile wydajecie na jedzenie miesięcznie? - temat ekonomiczno-społeczny część II

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Dziewczyny, macie - używacie garnek do gotowania ryżu?
Sprawdza się?
Chciałabym kupić bo córki gotują ryż nawet codziennie i wiecznie gary do skrobania.
Ale nie wiem czym się kierować. Czy są 2 systemy takich garnków, pierwszy to po prostu rodzaj podgrzewacza utrzymującego zrównoważoną temp. Gotowania, , a drugi gotuje ryż na parze w sensie, że para przez ten ryż przechodzi w trakcie gotowania?
Czy ja coś źle rozumiem opisy?

BTW , strasznie jedzenie zdrożało, nie zliczałam dokładnie ostatnio, ale kasa na żarcie wycieka jak z wodospadu.:/ Też macie takie odczucia?
Jakim cudem
Kupiłabym zwykły garnek stalowy z grubym dnem.
Wrzucam ryż do garnka dopiero po doprowadzeniu wody do wrzenia.
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-14, 18:58   #382
62f33e9ec77d3cf0943e95da9955941e4a625c6c
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 6 085
Dot.: Ile wydajecie na jedzenie miesięcznie? - temat ekonomiczno-społeczny część II

Niektorzy gotuja tak, zeby woda sie calkowicie wchlonela i wtedy faktycznie trzeba skrobac. Ale uwaga, mama mi ostatnio czytala jakis artykul, to jest niezdrowe, bo w gotowanym ryzu jakas substancja sie wytraca, arsen? czy cos, dlatego zdrowiej jest gotowac w duzej ilosci wody i potem przelac przez sitko.
62f33e9ec77d3cf0943e95da9955941e4a625c6c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-14, 19:09   #383
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 121
Dot.: Ile wydajecie na jedzenie miesięcznie? - temat ekonomiczno-społeczny część II

Nienawidzę ryżu gotowanego z odcedzaniem. W worku gotowany w ogóle jest dla mnie be, nie wierzę ze to jest zdrowe, gotowanie jedzenia z plastikiem.
Już wolę z tym arsenem, ale żeby był suchy - odparowany, nieposklejany i sypki.

Ryż gotują w 90% moje córy, dlatego gary są potem do skrobania.

Chcę elektryczny garnek do ryżu, tylko właśnie nie wiem czym się kierować przy wyborze.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-14, 19:26   #384
morsmordre
sajkolidżist
 
Avatar morsmordre
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Beskidy
Wiadomości: 11 771
Dot.: Ile wydajecie na jedzenie miesięcznie? - temat ekonomiczno-społeczny część II

Ja mam wsad do parowaru do gotowania ryżu i kasz, sprawdza się bardzo dobrze, a ziarna mają zupełnie inny smak Co do cen jedzenia: dla mnie to też makabra, szczególnie jak się chce kupować coś bio, eko, bez cukru itd.
__________________
Wymieniam się

2017: 34
2018: 4
morsmordre jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-14, 19:38   #385
smerffie
Zakorzenienie
 
Avatar smerffie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Kraków/Przemyśl
Wiadomości: 12 514
Dot.: Ile wydajecie na jedzenie miesięcznie? - temat ekonomiczno-społeczny część II

Ja gotuję zawsze ryż bez woreczków i tylko basmati czasami mi się przykleja, ale też nie tak, żebym musiała garnek szorować... Generalnie zasadę mam taką, że wyłączam płytę jak widzę, że jest jeszcze ciut wody i zostawiam - wtedy ryż sam sobie dochodzi i się nie pali. Może córki dają mało wody albo nie pilnują? (kasze gotuję tak samo)
__________________
Good is never enough if better is possible

INSTA
smerffie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-14, 19:49   #386
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 121
Dot.: Ile wydajecie na jedzenie miesięcznie? - temat ekonomiczno-społeczny część II

Cytat:
Napisane przez smerffie Pokaż wiadomość
Ja gotuję zawsze ryż bez woreczków i tylko basmati czasami mi się przykleja, ale też nie tak, żebym musiała garnek szorować... Generalnie zasadę mam taką, że wyłączam płytę jak widzę, że jest jeszcze ciut wody i zostawiam - wtedy ryż sam sobie dochodzi i się nie pali. Może córki dają mało wody albo nie pilnują? (kasze gotuję tak samo)
Nie pilnują. I chcą jak najszybciej. I gotują bo lubią te najokropniejsze białe ryże które żeby nie wiem co i tak się zrobią nabklej z twardym w środku..
Razem wszystko do kupy daje efekt tragiczny.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-14, 20:01   #387
Paprotka_
Zakorzenienie
 
Avatar Paprotka_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 4 486
Dot.: Ile wydajecie na jedzenie miesięcznie? - temat ekonomiczno-społeczny część II

Jestem przerażona. Ostatnie zakupy w Auchan na kilka dni wyniosły nas 4 stówki. I nie kupujemy żadnych produktów bio, eko, gluten free czy innych fikuśnych. Normalne podstawowe produkty. No, trochę chemii było więc powiedzmy 100 poszła na proszki i inne domestosy. Ale to i tak bardzo dużo. Mam wrażenie, że jedzenie wciąż drożeje.
__________________
Czasami bywa się gołębiem a czasami pomnikiem.
----------------------------------------------------------
PRETENSJONALNY nie oznacza "pełen pretensji"
Za słownikiem PWN:
pretensjonalny to
1. «zachowujący się sztucznie, krygujący się»
2. «zbyt wyszukany, świadczący o złym guście»
Paprotka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-14, 20:02   #388
7ff68c701155e8d8df718a53d4dcd8f42fe80c19_6010ad0234c28
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 47 805
Dot.: Ile wydajecie na jedzenie miesięcznie? - temat ekonomiczno-społeczny część II

Masło tanieje o mikroskopijne różnice, ale zawsze
7ff68c701155e8d8df718a53d4dcd8f42fe80c19_6010ad0234c28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-14, 20:13   #389
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 121
Dot.: Ile wydajecie na jedzenie miesięcznie? - temat ekonomiczno-społeczny część II

Cytat:
Napisane przez morsmordre Pokaż wiadomość
Ja mam wsad do parowaru do gotowania ryżu i kasz, sprawdza się bardzo dobrze, a ziarna mają zupełnie inny smak Co do cen jedzenia: dla mnie to też makabra, szczególnie jak się chce kupować coś bio, eko, bez cukru itd.
Czy ten wsad jest „sitkowy” i para przechodzi przez ryż?
Namierzyłam Tefala garnek/parowar do gotowania ryżu, ma chyba funkcje gotowania też warzyw.
Nie ogarniam właśnie czy są 2 metody czy 1 rodzaj tych garnków do ryżu

Widziałam dziś masło w Lidlu poniżej 4 zł. Ale nie wiem czy miało 200gr czy mniej.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-14, 20:15   #390
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Ile wydajecie na jedzenie miesięcznie? - temat ekonomiczno-społeczny część II

Cytat:
Napisane przez Paprotka_ Pokaż wiadomość
Jestem przerażona. Ostatnie zakupy w Auchan na kilka dni wyniosły nas 4 stówki. I nie kupujemy żadnych produktów bio, eko, gluten free czy innych fikuśnych. Normalne podstawowe produkty. No, trochę chemii było więc powiedzmy 100 poszła na proszki i inne domestosy. Ale to i tak bardzo dużo. Mam wrażenie, że jedzenie wciąż drożeje.
Wzrosła płaca minimalna, więc ceny standardowo poszły w górę. Dobra zmiana.
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-11-17 16:55:51


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:37.