Aparaty ortodontyczne cz. XV - Strona 131 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-09-22, 16:32   #3901
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez Nola_ Pokaż wiadomość
Hej
Witam się z Wami jako przyszła aparatka Już po konsultacji, wyciski zrobione, do wyleczenia zostały mi dwa zęby (z czego jeden niestety kanałowo), a 15 października zakładam aparat. Zdecydowałam się na samoligaturujący metalowy, góra i dół.


Powoli kompletuję zamówienie z wyprawką i w związku z tym mam kilka pytań.
Czy któraś z Was posiada podróżną szczoteczkę soniczną Slimsonic? Polecacie czy niekoniecznie? Miałaby mi służyć typowo jako sprzęt przenośny, w domu zamierzam używać szczoteczki elektrycznej Braun z ortodontyczną końcówką.

Chciałabym kupić też szczoteczkę do trudnodostępnych miejsc - taką stożkową? Polecacie coś konkretnego? W sklepach internetowych zauważyłam, że mają one różne rozmiary i mam mętlik w głowie

Czy używała któraś z Was pasty Elgydium? Nada się przy aparacie?
1. Nie znam szczoteczki, ale mam oral-b z końcówką ortodontyczną i zwykłymi też Jako podręczną mam zwykłą orto z Curaproxu, ubóstwiam! Szczerze mówiąc odechce Ci się czasami myć zęby szczotką elektryczną, tym bardziej jak zęby będą podrażnione i nawet niewielki nacisk będzie bolał. Manualna szczotka z miękkim włosiem sprawdza się super.

2. Chodzi Ci o szczoteczkę pęczkową, czy wyciorek? Z wyciorkami to nie ma większego znaczenia, nawet taki z Rossmana jest ok i się sprawdza. Szczotki pęczkowe podobnie.

3. Pasty nie mają większego znaczenia, ogólnie polecaną i stosowaną przez większość pastą jest Elmex (tylko żeby z nią nie przesadzać, np. 2x dziennie max). Poza tym te zwykłe drogeryjne też są ok. Bylebyś unikała past wybielających, bo te nie są zalecane. Ja sobie wyprawkę robiłam u dość popularnego na allegro sprzedawcy takich produktów Tyle że w sklepie internetowym-na każdym produkcie zaoszczędziłam.
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-22, 16:46   #3902
MartaMeiss
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 42
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Napiszcie mi proszę, czy ósemki się przesuwa? Górne ósemki mam dosyć wysoko za to nie mam szóstek.
MartaMeiss jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-22, 16:50   #3903
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez MartaMeiss Pokaż wiadomość
Napiszcie mi proszę, czy ósemki się przesuwa? Górne ósemki mam dosyć wysoko za to nie mam szóstek.
Ósemki prędzej wyrywają, niż przesuwają Najlepiej iść na konsultacje do ortodonty. Braki w uzębieniu często da się załatać przesunięciem zębów, niektórzy ortodonci za to będą kazać je wstawić. Wszystko zależy od przypadku i lekarza
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-22, 18:03   #3904
Nola_
Zakorzenienie
 
Avatar Nola_
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 6 515
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez Frutti Pokaż wiadomość
1. Nie znam szczoteczki, ale mam oral-b z końcówką ortodontyczną i zwykłymi też Jako podręczną mam zwykłą orto z Curaproxu, ubóstwiam! Szczerze mówiąc odechce Ci się czasami myć zęby szczotką elektryczną, tym bardziej jak zęby będą podrażnione i nawet niewielki nacisk będzie bolał. Manualna szczotka z miękkim włosiem sprawdza się super.

2. Chodzi Ci o szczoteczkę pęczkową, czy wyciorek? Z wyciorkami to nie ma większego znaczenia, nawet taki z Rossmana jest ok i się sprawdza. Szczotki pęczkowe podobnie.

3. Pasty nie mają większego znaczenia, ogólnie polecaną i stosowaną przez większość pastą jest Elmex (tylko żeby z nią nie przesadzać, np. 2x dziennie max). Poza tym te zwykłe drogeryjne też są ok. Bylebyś unikała past wybielających, bo te nie są zalecane. Ja sobie wyprawkę robiłam u dość popularnego na allegro sprzedawcy takich produktów Tyle że w sklepie internetowym-na każdym produkcie zaoszczędziłam.
Dzięki za rady

W takim razie dorzucę do koszyka miękką ortodontyczną, faktycznie przyda się w gorszych chwilach.

Myślałam właśnie o wyciorkach (wydają mi się bardziej użyteczne?), ale widziałam też te szczoteczki pęczkowe - to coś, co może się przydać czy przy wyciorku jest już zbędnym gadżetem?

Elmexu używam obecnie i bardzo dobrze się sprawdza - o Elgydium myślałam w ramach zapobiegania kamieniowi, z którym ogólnie mam problem z powodu stłoczenia zębów, a podobno przy aparacie kamień osadza się bardziej niż bez niego.
__________________
Wymienię
Nola_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-22, 18:29   #3905
Eve00
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 809
Dot.: aparat ortodontyczne Damon kto ma załozone??????

Szczoteczke jednopeczkowa mam ale nie umiem jej chyba uzywac dla mnie zbedna rzecz
__________________
APARATKA
góra kryształ -16.06.2015 dół mieszany - 12.10.2015

DBAM O WŁOSY
Eve00 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-22, 19:22   #3906
hathayoga
perfumove love
 
Avatar hathayoga
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 12 640
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cześć, Nolu Pęczkowe nie mają większego sensu, podobnie działa zwykła szczoteczka. Nici, wyciorki - super sprawa, tego nigdy za wiele.
__________________

Kosmetyki

Wish
hathayoga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-22, 19:35   #3907
who cares
Raczkowanie
 
Avatar who cares
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 397
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez MartaMeiss Pokaż wiadomość
Napiszcie mi proszę, czy ósemki się przesuwa? Górne ósemki mam dosyć wysoko za to nie mam szóstek.
W niektórych przypadkach przesuwa się Wszystko zależy jednak od indywidualnego przypadku, ale wiem, że właśnie jest taka możliwość.
who cares jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-09-22, 19:47   #3908
saline
Raczkowanie
 
Avatar saline
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 125
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez Nola_ Pokaż wiadomość
Hej
Witam się z Wami jako przyszła aparatka Już po konsultacji, wyciski zrobione, do wyleczenia zostały mi dwa zęby (z czego jeden niestety kanałowo), a 15 października zakładam aparat. Zdecydowałam się na samoligaturujący metalowy, góra i dół.


Powoli kompletuję zamówienie z wyprawką i w związku z tym mam kilka pytań.
Czy któraś z Was posiada podróżną szczoteczkę soniczną Slimsonic? Polecacie czy niekoniecznie? Miałaby mi służyć typowo jako sprzęt przenośny, w domu zamierzam używać szczoteczki elektrycznej Braun z ortodontyczną końcówką.

Chciałabym kupić też szczoteczkę do trudnodostępnych miejsc - taką stożkową? Polecacie coś konkretnego? W sklepach internetowych zauważyłam, że mają one różne rozmiary i mam mętlik w głowie

Czy używała któraś z Was pasty Elgydium? Nada się przy aparacie?
Jako szczoteczkę "podróżną" mam szczoteczkę manualną ortodontyczną taką składaną. Nawet nie pamiętam jakiej firmy.
W domu używać szczoteczki elektrycznej Oral B, końcówki różne. Osobiście nie lubię końcówek ortodontycznych - szybko się zużywają i wg mnie jakoś mało dokładnie czyszczą. Wolę już TriZone. Za to bardzo lubię końcówki interspace. Dobrze się nimi czyści dookoła zamków. No i używam irygatora.
Na chwilę obecną nie jestem w stanie używać szczoteczki elektrycznej. Zęby tak mnie bolą od wyciągów, że musiałam się przeprosić z manualną szczoteczką ortodontyczną - tą akurat mam też Oral B.
Nie potrafię jakoś czyścić zębów tymi wyciorkami, szczoteczkami jednopęczkowymi więc stosuję tylko końcówkę interspace. A teraz jak mnie bolą zęby to muszę jednak sięgać po wyciorki. Używam też czasem nici dentystyczne te do aparatów ortodontycznych, jednak mam bardzo stłoczone żeby i ciężko mi nitkę wcisnąć. Wolę irygator.
Co do past to kupuję co akurat jest w promocji. Tak samo jest z płynami do płukania - tu jednak zwracam uwagę aby były bez zawartości alkoholu.

---------- Dopisano o 19:38 ---------- Poprzedni post napisano o 19:36 ----------

Cytat:
Napisane przez MartaMeiss Pokaż wiadomość
Napiszcie mi proszę, czy ósemki się przesuwa? Górne ósemki mam dosyć wysoko za to nie mam szóstek.
Z tego co kiedyś wyczytałam to czasem 8ki też podpina się do łuku. Ale to chyba bardzo mało spotykane. Porozmawiaj z orto.

---------- Dopisano o 19:47 ---------- Poprzedni post napisano o 19:38 ----------

A ja muszę powiedzie, że na chwilę obecną mam dość aparatu. Chciałabym go zdjąć. A wszystko to "zasługa" wyciągów.
To jest jakaś masakra. Ból całej twarzy, skroni, okropny ból głowy... W nocy budzenie się co chwila. Do tego straszny ślinotok. Nie mogę sobie z tym poradzić. Wytrzymałam do poniedziałkowego poranka i niestety poległam. Ściągnęłam dziadostwo i założyłam dopiero dzisiaj rano. No i dziś już jest lepiej. Nadal czuję ból, ale nie jest już taki przeszywający. Niestety jeść nie mogę. Albo będę ściągać gumki na jakiś czas przed posiłkiem albo znów czeka mnie dieta płynna. No a skoro mam to nosić 24 h na dobę to chyba znów trzeba będzie się zaopatrzyć w jogurty. Zastanawiam się czy na dzień dobry nie dostałam zbyt silnych wyciągów. Dobrze, że mam tydzień wolnego bo nie wyobrażam sobie siebie w pracy.
__________________
12/03/2015 - aparat samoligaturujący - górny łuk
02/06/2015 - aparat samoligaturujący - dolny łuk
Kompletnie zadrutowana
saline jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-22, 19:57   #3909
Nola_
Zakorzenienie
 
Avatar Nola_
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 6 515
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez hathayoga Pokaż wiadomość
Cześć, Nolu Pęczkowe nie mają większego sensu, podobnie działa zwykła szczoteczka. Nici, wyciorki - super sprawa, tego nigdy za wiele.

W takim razie odpuszczam pęczkowe i zrobię zapas wyciorków.

Cytat:
Napisane przez saline Pokaż wiadomość
Jako szczoteczkę "podróżną" mam szczoteczkę manualną ortodontyczną taką składaną. Nawet nie pamiętam jakiej firmy.
W domu używać szczoteczki elektrycznej Oral B, końcówki różne. Osobiście nie lubię końcówek ortodontycznych - szybko się zużywają i wg mnie jakoś mało dokładnie czyszczą. Wolę już TriZone. Za to bardzo lubię końcówki interspace. Dobrze się nimi czyści dookoła zamków. No i używam irygatora.
Na chwilę obecną nie jestem w stanie używać szczoteczki elektrycznej. Zęby tak mnie bolą od wyciągów, że musiałam się przeprosić z manualną szczoteczką ortodontyczną - tą akurat mam też Oral B.
Nie potrafię jakoś czyścić zębów tymi wyciorkami, szczoteczkami jednopęczkowymi więc stosuję tylko końcówkę interspace. A teraz jak mnie bolą zęby to muszę jednak sięgać po wyciorki. Używam też czasem nici dentystyczne te do aparatów ortodontycznych, jednak mam bardzo stłoczone żeby i ciężko mi nitkę wcisnąć. Wolę irygator.
Co do past to kupuję co akurat jest w promocji. Tak samo jest z płynami do płukania - tu jednak zwracam uwagę aby były bez zawartości alkoholu.
Dzięki za opinie
Na szczęście wyciągi mnie ominą, mam nadzieję, że ból zębów nie będzie bardzo duży... Jestem przyzwyczajona do elektrycznej szczoteczki i jak myję manualną to, choćbym nie wiem jak się namachała, zawsze mam wrażenie, że zęby nie są do końca oczyszczone
__________________
Wymienię
Nola_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-22, 20:13   #3910
who cares
Raczkowanie
 
Avatar who cares
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 397
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez saline Pokaż wiadomość
A ja muszę powiedzie, że na chwilę obecną mam dość aparatu. Chciałabym go zdjąć. A wszystko to "zasługa" wyciągów.
To jest jakaś masakra. Ból całej twarzy, skroni, okropny ból głowy... W nocy budzenie się co chwila. Do tego straszny ślinotok. Nie mogę sobie z tym poradzić. Wytrzymałam do poniedziałkowego poranka i niestety poległam. Ściągnęłam dziadostwo i założyłam dopiero dzisiaj rano. No i dziś już jest lepiej. Nadal czuję ból, ale nie jest już taki przeszywający. Niestety jeść nie mogę. Albo będę ściągać gumki na jakiś czas przed posiłkiem albo znów czeka mnie dieta płynna. No a skoro mam to nosić 24 h na dobę to chyba znów trzeba będzie się zaopatrzyć w jogurty. Zastanawiam się czy na dzień dobry nie dostałam zbyt silnych wyciągów. Dobrze, że mam tydzień wolnego bo nie wyobrażam sobie siebie w pracy.
Biedna Pierwszy raz nosisz wyciągi? Jak długo w nich wytrzymałaś? Dla mnie zawsze jak dostawałam nowe najgorsza była noc po założeniu i kolejny dzień, potem było już coraz lepiej. Może spróbuj się pomęczyć ten dzień i będzie już tylko z górki.

---------- Dopisano o 21:13 ---------- Poprzedni post napisano o 21:11 ----------

Dziewczyny, a dlaczego podczas noszenia aparatu zalecane są płyny bez alkoholu?
who cares jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-22, 20:46   #3911
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Ja też kupiłam pęczkową i leży nieodpakowana Wątpię żeby mi się przydała.

Z tymi płynami to nie ważne czy nosi się aparat czy nie, ale alkohol zabija w ustach wszystko, łącznie z tą dobrą florą bakteryjną + za bardzo wysusza śluzówkę. Jakoś tak to było
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-09-22, 20:53   #3912
saline
Raczkowanie
 
Avatar saline
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 125
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez Nola_ Pokaż wiadomość

W takim razie odpuszczam pęczkowe i zrobię zapas wyciorków.



Dzięki za opinie
Na szczęście wyciągi mnie ominą, mam nadzieję, że ból zębów nie będzie bardzo duży... Jestem przyzwyczajona do elektrycznej szczoteczki i jak myję manualną to, choćbym nie wiem jak się namachała, zawsze mam wrażenie, że zęby nie są do końca oczyszczone
Szczęściara Ja niestety będę musiała z wyciągami się zaprzyjaźnić na dłużej.
Co do szczoteczki manualnej to też mam odczucia jak i Ty, ale niestety są momenty kiedy nie da się inaczej.
Mam nadzieję, że będziesz jak najmniej/bądź wcale cierpiała podczas noszenia aparatu

---------- Dopisano o 20:53 ---------- Poprzedni post napisano o 20:46 ----------

Cytat:
Napisane przez who cares Pokaż wiadomość
Biedna Pierwszy raz nosisz wyciągi? Jak długo w nich wytrzymałaś? Dla mnie zawsze jak dostawałam nowe najgorsza była noc po założeniu i kolejny dzień, potem było już coraz lepiej. Może spróbuj się pomęczyć ten dzień i będzie już tylko z górki.

Dziewczyny, a dlaczego podczas noszenia aparatu zalecane są płyny bez alkoholu?
Tak, to mój pierwszy raz z wyciągami. Wytrzymałam od południa w sobotę do poniedziałku rano (z przerwami na mycie zębów). I dłużej nie dałam rady. Dziś rano znów się zmusiłam do założenia i jest lepiej, chociaż i tak źle. Wiem, że będzie z każdym dniem lepiej, ale ciężko to przetrzymać. Nie lubię moich nosorożców
Co do płynów to sama nie wiem czemu, ale mnie te z alkoholem strasznie podrażniają śluzówkę odkąd mam aparat. A jak mm jakąś ranę, obtarcie to już w ogóle sajgon. Wolę płyny 0%.
__________________
12/03/2015 - aparat samoligaturujący - górny łuk
02/06/2015 - aparat samoligaturujący - dolny łuk
Kompletnie zadrutowana
saline jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-22, 22:59   #3913
Minai
Rozeznanie
 
Avatar Minai
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 732
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Dziś myłam zęby o 8 rano, a potem dopiero po 22, bo taki szalony dzień miałam. I takie okroooopne były, płytka nazębna fufu.
__________________
21.08.2015 - Damon góra
30.11.2015 - Damon dół
Minai jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-22, 23:19   #3914
Katuszka89
Zakorzenienie
 
Avatar Katuszka89
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 8 148
Dot.: aparat ortodontyczne Damon kto ma załozone??????

Ja mam takie schizy z czyszczeniem zębów ze je umyje wieczorem a w nocy się budzę bo wydaje mi się ze ich nie umiałam :-P

Ktoś wyzej się pytał czy ósemki się przesuwa. Nie mam szostek na dole z dwóch stron, po długich przemyśleniach podjęliśmy z orto próbę przesunięcia siódemek w miejsce szostek (o ósemkach orto nic nie mówiła) Na Siódemkach mam pierścienie i tu się kończy aparat, siódemki przesuwamy, jedna jest juz prawie na miejscu i o dziwo ósemka sama podąża za siódemka. Mam lukę 2 mm między piątka a siódemka i 2 mm między siódemka a ósemka. Nie wiem jak to się dzieje :-P ale jest to proces długotrwały i może zakończyć się tym że będę mieć jakieś szpary między tymi zębami.
__________________
07.02.2016

Katuszka89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-23, 08:26   #3915
Eve00
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 809
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez saline Pokaż wiadomość

ja muszę powiedzie, że na chwilę obecną mam dość aparatu. Chciałabym go zdjąć. A wszystko to "zasługa" wyciągów.
To jest jakaś masakra. Ból całej twarzy, skroni, okropny ból głowy... W nocy budzenie się co chwila. Do tego straszny ślinotok. Nie mogę sobie z tym poradzić. Wytrzymałam do poniedziałkowego poranka i niestety poległam. Ściągnęłam dziadostwo i założyłam dopiero dzisiaj rano. No i dziś już jest lepiej. Nadal czuję ból, ale nie jest już taki przeszywający. Niestety jeść nie mogę. Albo będę ściągać gumki na jakiś czas przed posiłkiem albo znów czeka mnie dieta płynna. No a skoro mam to nosić 24 h na dobę to chyba znów trzeba będzie się zaopatrzyć w jogurty. Zastanawiam się czy na dzień dobry nie dostałam zbyt silnych wyciągów. Dobrze, że mam tydzień wolnego bo nie wyobrażam sobie siebie w pracy.
ojej aż tak źle?? JA sobie w tej chwili nie wyobrażam tego, ale w niedługiej przyszłości też mnie czekają wyciągi. 24 h na dobe to długo, mam nadzieje, że nie będe musiała nosić ich cały dzień, bo w pracy dziwnie bym się czuła
__________________
APARATKA
góra kryształ -16.06.2015 dół mieszany - 12.10.2015

DBAM O WŁOSY
Eve00 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-23, 09:11   #3916
lilianna90
Kocia i psia mama :)
 
Avatar lilianna90
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 6 653
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Dziewczyny która z Was ma kryształowy estetyczny aparat a;e z metalowym drucikiem?
Ortodonta, u którego miałam wczoraj na konsultację zakłada tylko metalowe druciki i jestem ciekawa jak to wygląda na żywo
lilianna90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-23, 10:30   #3917
niepozorna
Zakorzenienie
 
Avatar niepozorna
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 016
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez lilianna90 Pokaż wiadomość
Dziewczyny która z Was ma kryształowy estetyczny aparat a;e z metalowym drucikiem?

Ortodonta, u którego miałam wczoraj na konsultację zakłada tylko metalowe druciki i jestem ciekawa jak to wygląda na żywo

Ja mam gdzieś wcześniej wrzucałam zdjęcia. Wg mnie dobrze to wygląda.
__________________
Instagram
♥♥♥

Prostujemy zą
bki
niepozorna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-23, 10:35   #3918
Minai
Rozeznanie
 
Avatar Minai
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 732
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

saline współczuję bólu, mnie też czekają wyciągi

Cytat:
Napisane przez Nola_ Pokaż wiadomość
Hej
Witam się z Wami jako przyszła aparatka Już po konsultacji, wyciski zrobione, do wyleczenia zostały mi dwa zęby (z czego jeden niestety kanałowo), a 15 października zakładam aparat. Zdecydowałam się na samoligaturujący metalowy, góra i dół.


Powoli kompletuję zamówienie z wyprawką i w związku z tym mam kilka pytań.
Czy któraś z Was posiada podróżną szczoteczkę soniczną Slimsonic? Polecacie czy niekoniecznie? Miałaby mi służyć typowo jako sprzęt przenośny, w domu zamierzam używać szczoteczki elektrycznej Braun z ortodontyczną końcówką.

Chciałabym kupić też szczoteczkę do trudnodostępnych miejsc - taką stożkową? Polecacie coś konkretnego? W sklepach internetowych zauważyłam, że mają one różne rozmiary i mam mętlik w głowie

Czy używała któraś z Was pasty Elgydium? Nada się przy aparacie?
Hej!
Ja podobnie jak saline polecam końcówkę interspace do szczoteczki elektrycznej. W sumie to zwykłą końcówką nie próbowałam myć nawet, bo mam taki galimatias z tymi zębami i spore zamki które zajmują mi dużą powierzchnię, że nie wiem jak bym miała taką myć, a taką interspace to wokół zamków idealnie, albo tak od dołu pod drut wsadzam i żadna manualna szczoteczka nie daje mi takiej czystości. Tylko na początku to pewnie będziesz mieć wrażliwe zęby i nie dasz rady myć elektryczną, ja dopiero po jakimś czasie zaczęłam, ale jeszcze mam taki sposób, że jak mam wrażliwy ząb to jak myje go elektrykiem, to po 1 delikatnie a po 2 z drugiej strony podtrzymuje ten ząb językiem. Tak jakby z 1 strony naciskam szczoteczką a z drugiej językiem i to mi bardzo pomaga. Oprócz tego to też używam irygatora.

---------- Dopisano o 10:35 ---------- Poprzedni post napisano o 10:33 ----------

Aha i mi polecili używać pasty i płynu Vitis Orthodontis, że niby te produkty są takie super.
__________________
21.08.2015 - Damon góra
30.11.2015 - Damon dół
Minai jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-23, 10:52   #3919
Nola_
Zakorzenienie
 
Avatar Nola_
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 6 515
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez saline Pokaż wiadomość
Szczęściara Ja niestety będę musiała z wyciągami się zaprzyjaźnić na dłużej.
Co do szczoteczki manualnej to też mam odczucia jak i Ty, ale niestety są momenty kiedy nie da się inaczej.
Mam nadzieję, że będziesz jak najmniej/bądź wcale cierpiała podczas noszenia aparatu
Dziękuję! Liczę, że nie będzie źle, choć zęby mam dość wrażliwe, więc jestem przygotowana na to, że w pierwszych tygodniach może być ciężko.
I współczuję bólu - oj kosztują nas te piękne uśmiechy sporo cierpienia...

Cytat:
Napisane przez Minai Pokaż wiadomość
Hej!
Ja podobnie jak saline polecam końcówkę interspace do szczoteczki elektrycznej. W sumie to zwykłą końcówką nie próbowałam myć nawet, bo mam taki galimatias z tymi zębami i spore zamki które zajmują mi dużą powierzchnię, że nie wiem jak bym miała taką myć, a taką interspace to wokół zamków idealnie, albo tak od dołu pod drut wsadzam i żadna manualna szczoteczka nie daje mi takiej czystości. Tylko na początku to pewnie będziesz mieć wrażliwe zęby i nie dasz rady myć elektryczną, ja dopiero po jakimś czasie zaczęłam, ale jeszcze mam taki sposób, że jak mam wrażliwy ząb to jak myje go elektrykiem, to po 1 delikatnie a po 2 z drugiej strony podtrzymuje ten ząb językiem. Tak jakby z 1 strony naciskam szczoteczką a z drugiej językiem i to mi bardzo pomaga. Oprócz tego to też używam irygatora.

---------- Dopisano o 10:35 ---------- Poprzedni post napisano o 10:33 ----------

Aha i mi polecili używać pasty i płynu Vitis Orthodontis, że niby te produkty są takie super.
W końcówki interspace na pewno się zaopatrzę
Dzięki za wskazówki
__________________
Wymienię
Nola_ jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-09-23, 11:00   #3920
lilianna90
Kocia i psia mama :)
 
Avatar lilianna90
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 6 653
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez niepozorna Pokaż wiadomość
Ja mam gdzieś wcześniej wrzucałam zdjęcia. Wg mnie dobrze to wygląda.
Znalazłam, ładnie to wygląda. Myślałam, że bardziej będzie się rzucać w oczy
lilianna90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-23, 11:04   #3921
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez Minai Pokaż wiadomość
Aha i mi polecili używać pasty i płynu Vitis Orthodontis, że niby te produkty są takie super.
Dostałam próbki tych produktów przy okazji większego zamówienia i szczerze-bez szału Działa jak każde inne
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-23, 11:28   #3922
Minai
Rozeznanie
 
Avatar Minai
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 732
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez Frutti Pokaż wiadomość
Dostałam próbki tych produktów przy okazji większego zamówienia i szczerze-bez szału Działa jak każde inne
No pewnie żadna do codziennego stosowania nie zrobi cudów z zębami Niby ma jakiś składnik zapobiegający gromadzeniu się płytki (ale nie wiem czy w innych pastach też tego nie ma) i coś łagodzącego na błonę śluzową.
__________________
21.08.2015 - Damon góra
30.11.2015 - Damon dół
Minai jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-23, 12:13   #3923
kakamaka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 110
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Mam aparat od dwóch dni, wzięłam metalowy. I na zamkach są takie kolorowe kropki, które miały zejść przy myciu zębów, ale nic nie schodzi. Dziwnie to wygląda i nie wiem jak się tego pozbyć?
kakamaka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-23, 12:24   #3924
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez kakamaka Pokaż wiadomość
Mam aparat od dwóch dni, wzięłam metalowy. I na zamkach są takie kolorowe kropki, które miały zejść przy myciu zębów, ale nic nie schodzi. Dziwnie to wygląda i nie wiem jak się tego pozbyć?
Nie zejdą od razu Po prostu myć zęby systematycznie, pozbędziesz się ich w końcu
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-23, 13:52   #3925
Minai
Rozeznanie
 
Avatar Minai
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 732
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Ja te kropki zdrapałam od razu w klinice w łazience
__________________
21.08.2015 - Damon góra
30.11.2015 - Damon dół
Minai jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-23, 14:03   #3926
Nola_
Zakorzenienie
 
Avatar Nola_
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 6 515
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

A od czego takie kropki się robią?
__________________
Wymienię
Nola_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-23, 14:06   #3927
Minai
Rozeznanie
 
Avatar Minai
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 732
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez Nola_ Pokaż wiadomość
A od czego takie kropki się robią?
To są znaczniki dla ortodonty, żeby ułatwić mu przyklejenie zamków w odpowiednim miejscu.
__________________
21.08.2015 - Damon góra
30.11.2015 - Damon dół
Minai jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-23, 14:09   #3928
Eve00
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 809
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez lilianna90 Pokaż wiadomość
Dziewczyny która z Was ma kryształowy estetyczny aparat a;e z metalowym drucikiem?
Ortodonta, u którego miałam wczoraj na konsultację zakłada tylko metalowe druciki i jestem ciekawa jak to wygląda na żywo
ja mam co prawda białe druciki, ale te metalowe wyglądają spoko
__________________
APARATKA
góra kryształ -16.06.2015 dół mieszany - 12.10.2015

DBAM O WŁOSY
Eve00 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-23, 14:15   #3929
Nola_
Zakorzenienie
 
Avatar Nola_
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 6 515
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez Minai Pokaż wiadomość
To są znaczniki dla ortodonty, żeby ułatwić mu przyklejenie zamków w odpowiednim miejscu.
Aa, ok, dzięki Widać, że ja jeszcze przed zakładaniem
__________________
Wymienię
Nola_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-23, 14:17   #3930
niepozorna
Zakorzenienie
 
Avatar niepozorna
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 016
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez lilianna90 Pokaż wiadomość
Znalazłam, ładnie to wygląda. Myślałam, że bardziej będzie się rzucać w oczy

Niee, naprawdę to fajnie wygląda Dużo osób nie zauważa aparatu u mnie więc chyba naprawdę nie rzuca się w oczy
__________________
Instagram
♥♥♥

Prostujemy zą
bki
niepozorna jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-12-29 12:26:21


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:21.