Skręt na zakręcie - czyli offtopowo o życiu (z falą i lokiem) cz. III - Strona 132 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje

Notka

Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje Forum dla osób z kręconymi włosami. Rozmawiamy o stylizacji i pielęgnacji loków. Wejdź, podziel się doświadczeniem, zadaj pytanie.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-12-26, 21:42   #3931
Wizazanka5000
Zakorzenienie
 
Avatar Wizazanka5000
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 6 246
Dot.: Skręt na zakręcie - czyli offtopowo o życiu (z falą i lokiem) cz. III

Cytat:
Napisane przez Aziddee Pokaż wiadomość
Zrobiłam makowce bezglutenowe i o dziwo dałam radę normalnie je zrolować Co do uszek i pierogów to za nimi nie przepadam więc odpuściłam sobie jednak robienie bezglutenowych wersji Miałam w święta jeść "normalnie", ale jakiś czas temu miałam wigilię ze znajomymi i z kumpelą, która również je bezglutenowo, zjadłyśmy po pół pieroga, pół rogalika i po pierniczku. Potem wszyscy poszliśmy na film, a już pod koniec filmu rozbolały nas brzuchy Chociaż tłumaczę to sobie tak, że akurat byłam po detoksie, więc mogłam mieć nadwrażliwość na mąkę, a kumpela zawsze miała delikatniejszy żołądeczek ode mnie, to jednak póki co nic glutenowego mnie nie kusi
I właśnie to samo chciałabym zobacyć u siebie, że jak po jakimś casie bez glutenu zjem coś z glutenem to poczuję się gorzzej, to mi bardzo ułatwi sprawęwłaśnie czytam dietę bez pszenicy, ściągnełam też od razu na telefon, żeby w pracy czytać bo nagle stałam się głodna wiedzy mam nadzieję, że łatwo pójdzie, na stronie zyciebezglutenu.pl jest duzo fajnych przepisów, dla osoby bez pojecia to fajna pomoc na poczatek
Wizazanka5000 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-26, 22:02   #3932
konspiracja
Zakorzenienie
 
Avatar konspiracja
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 437
Dot.: Skręt na zakręcie - czyli offtopowo o życiu (z falą i lokiem) cz. III

Zdrowych i wesołych, pokręconych

Cytat:
Napisane przez Miskaa78 Pokaż wiadomość
bardzo dobrze


kiedys jak bedziesz chcieć Ci powiem
Chcę - możesz na pw jeśli wolisz...
Miśka Ty masz córę tak? Ile lat ma?

Cytat:
Napisane przez Jessenia Pokaż wiadomość
a co do ćwiczeń - ja zuzek i innych chodakowskich nie trawię. totalnie.
wszystko to prawda, oprócz tego zdania.
Prosze mi zuzki do jednego wora z chodakiem czy jillian i innymi nie wrzucać. Zuzka to połaczenie treningu interwalowego z siłowym.
I jej podstawowym ćwiczeniem są pompki i burpees, więc naprawdę to nie ten kierunkek co Ewka Trening zuzki to nie jest 30 min machania nożką na dywanie. Stanie na rękach tez występuje, więc nie wiem skąd masz takie negatwyne wyobrażenie... moze akcent Cię zniechęcił?


Cytat:
Napisane przez Wizazanka5000 Pokaż wiadomość
To super, ze jestescie z mezem tacy zgodni w tych tematach moj tz jak najbardziej rozumie ze chce przejsc na bezglutenowa bo wie jak duze priblemy alergiczne mam i popiera wsystko co mogloby mi pomoc, ale hego na diete bezgluteniwa nie dam rady namowic.. ciezko namowic go na cokolwiek co zdrowe, jest uzalezniony od pepsi, napojow energetycznych i pali prawie 2 paczki fajek dziennie, do tego nie przepada za warzywami i owocami. Ale zaczynamy szukac mieszkania, zeby razem wynajac, kiedy juz w jakims sensie przejme kontrole nad jego odzywianiem mam nadzieje ze przyzwyczai sie do zdrowszego jedzenia..
no to Ci powiem ze trudna to droga, oby Ci poszło lepiej ode mnie.
Mój fajek co prawda nie pali ale jedzenie... oczywiscie je dzieki mnie zdrowiej oczywiscie, bo ja w kuchni dowodzę.... ale slodycze... te cholerne slodycze... walczę z nimi bez sukcesu, niestety....
I też był zdziwiony ze do posiłku powinny byc warzywa
__________________
...najmniejsze państwo świata
Obok biegnie czas, lecz nas to nie dotyczy...

na Groszka orbicie


Syzyf była kobietą
konspiracja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-27, 07:33   #3933
Floria
Zadomowienie
 
Avatar Floria
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 1 036
Dot.: Skręt na zakręcie - czyli offtopowo o życiu (z falą i lokiem) cz. III

Mój mąż na szczęście jest reformowalny Bardzo sceptycznie i z niedowierzaniem podchodził do tego całego czyszczenia wątroby, bo ja właściwie jestem całkiem zdrowym osobnikiem i wszystkie wyniki ( w tym hormonalne) zawsze miałam "w normie". Ale przekonał się i teraz sam pilnuje (robimy 2 razy w roku - na jesień i na wiosnę). Po jednych wakacjach z obżarstwem, to wydaliłam wyjątkowo dużo tych złogów. Ciekawe rzeczy się dzieją w trakcie - nagle język staje się obłożony, a potem sam się oczyszcza - wtedy widzę naocznie, że jelita pracują i oczyszczają krew. I na koniec - mam tak oczyszczone wszystko, że w ogóle nie czuję potrzeby mycia zębów na przykład. Mam też wrażenie, że po czyszczeniu przez jakiś czas przynajmniej, można się łatwo najeść (raczej nasycić) małą ilością jedzenia - więcej składników jest prawdziwie przyswajane i przerabiane tak, jak ma być.
Ja bym w każdym razie każdą kurację na cokolwiek zaczynała od tego. A na trądzik, to szczególnie.
Warunkiem jest tolerancja silnego środka przeczyszczającego i zmuszanie jelit do oczyszczającej pracy. Nie wiem jak się to ma do stwierdzonej celiakii. Z tym, że pracę oczyszczającą wykonuje jelito grube, a nie cienkie.
Floria jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-27, 09:22   #3934
Aziddee
Zadomowienie
 
Avatar Aziddee
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Warsaw
Wiadomości: 1 649
Dot.: Skręt na zakręcie - czyli offtopowo o życiu (z falą i lokiem) cz. III

Cytat:
Napisane przez konspiracja Pokaż wiadomość
wszystko to prawda, oprócz tego zdania.
Prosze mi zuzki do jednego wora z chodakiem czy jillian i innymi nie wrzucać. Zuzka to połaczenie treningu interwalowego z siłowym.
I jej podstawowym ćwiczeniem są pompki i burpees, więc naprawdę to nie ten kierunkek co Ewka Trening zuzki to nie jest 30 min machania nożką na dywanie. Stanie na rękach tez występuje, więc nie wiem skąd masz takie negatwyne wyobrażenie... moze akcent Cię zniechęcił?
Ja Zuzki nie znam, ale co do Chodakowskiej to się zgadzam, odrzuca mnie od wszelkich kochaniątek, serduszek itd. Na jej ćwiczenia nawet nie patrzę, bo sama jej otoczka powoduje u mnie mdłości

Cytat:
no to Ci powiem ze trudna to droga, oby Ci poszło lepiej ode mnie.
Mój fajek co prawda nie pali ale jedzenie... oczywiscie je dzieki mnie zdrowiej oczywiscie, bo ja w kuchni dowodzę.... ale slodycze... te cholerne slodycze... walczę z nimi bez sukcesu, niestety....
I też był zdziwiony ze do posiłku powinny byc warzywa

A co do słodyczy: próbowałaś robić własne, zdrowe? Np. czekoladki na karobie i oleju kokosowym z miodem lub ksylitolem zamiast cukru

Floria zainteresowało mnie to Twoje oczyszczanie, ale póki co odstrasza mnie wizja niejedzenia 2 dni i ta woda z solą Może jak trochę więcej poczytam na ten temat to się przełamię
__________________
Przed chorym perfekcjonizmem chroni mnie zdrowa doza lenistwa
Aziddee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-27, 12:03   #3935
Floria
Zadomowienie
 
Avatar Floria
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 1 036
Dot.: Skręt na zakręcie - czyli offtopowo o życiu (z falą i lokiem) cz. III

Cytat:
Napisane przez Aziddee Pokaż wiadomość
Ja Zuzki nie znam, ale co do Chodakowskiej to się zgadzam, odrzuca mnie od wszelkich kochaniątek, serduszek itd. Na jej ćwiczenia nawet nie patrzę, bo sama jej otoczka powoduje u mnie mdłości




A co do słodyczy: próbowałaś robić własne, zdrowe? Np. czekoladki na karobie i oleju kokosowym z miodem lub ksylitolem zamiast cukru

Floria zainteresowało mnie to Twoje oczyszczanie, ale póki co odstrasza mnie wizja niejedzenia 2 dni i ta woda z solą Może jak trochę więcej poczytam na ten temat to się przełamię
Poczytaj na spokojnie, bo trzeba być przekonanym do tego po co i dlaczego. Aha, nie czuje się głodu absolutnie. Najgorzej jest wypić 1/2 szklanki oliwy jak dla mnie. Ja piję trochę mniej, ale też działa. Metoda i działanie jest prosta jak budowa cepa. Tak prosta, że aż śmieszna w swojej prostocie. Tym bardziej szlag mnie trafia, że nie jest powszechnie stosowana. Ludzie niepotrzebnie dają sobie operować woreczki żółciowe, nie mówiąc o latach cierpień z powodu źle pracującej wątroby - naszego najważniejszego czyściciela, echhhhh
Floria jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-27, 15:49   #3936
wicherek1989
Zakorzenienie
 
Avatar wicherek1989
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 177
Dot.: Skręt na zakręcie - czyli offtopowo o życiu (z falą i lokiem) cz. III

Cytat:
Napisane przez Jessenia Pokaż wiadomość
a co do ćwiczeń - ja zuzek i innych chodakowskich nie trawię. totalnie. Trawie Hortona (P90 P90x i kolejne) ale nie ćwiczę juz tak.
W tej chwili biegam i przerzuciłam się razem z mężem na calistenikę (w skrócie ćwiczenia z obciążeniem własnego ciała - drążek, kółka gimnastyczne, pompki i pokrewne - aktualnei uczę sie stać na rękach) .
układam plan zarciowo-cwiczeniowy na nowy rok, zobaczymy jak będzie.
cel to zwalić resztą brzucha, waga mi nie robi, brzuch z blizną po cesarce juz tak.
Chodakowską z Zuzką się porównywać nie da, oczywiście na niekorzyść tej pierwszej Pani
A Tony fakt, łatwy i przyjemny do strawienia jako prowadzący trening
Super że ćwiczycie z mężem razem, u mnie to sporadycznie on się na to godzi, ale troszeczkę nabrał masy i od stycznia nie ma wyjścia, lepiej zacząć jak się zaczyna tyć a nie jak się już jest piłką
__________________
"W konfrontacji strumienia ze skałą, strumień zawsze wygrywa-nie przez swoją siłę, ale przez wytrwałość!!"
wicherek1989 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-28, 12:21   #3937
Jessenia
Raczkowanie
 
Avatar Jessenia
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 362
GG do Jessenia
Dot.: Skręt na zakręcie - czyli offtopowo o życiu (z falą i lokiem) cz. III

Cytat:
Napisane przez Wizazanka5000 Pokaż wiadomość
Jak dajecie rade bez glutenu w swieta?
Jessenia, mowisz ze twoj brat czasami pozwala sobie na produkty z glutenem, te jednorazowe wybryki maja duzy wplyw na niego?skora itd. Bo tak wlasnie widze swoje przejscie na ta diete, ze od swieta mimo wszystko chcialabym pozwolic sobie na jakis smakolyk z maki.
na Młodego to nei ma w tej chwili wielkiego wpływu. ale on na codzień nie tyka żadnych (w ogóle, nei tylko tycvh glutenowych) zbóż. nie je ryżu, nie je amarantusa czy gryki, nie dotyka się też strączkowych. je warzywa, trochę owoców, mięso, ryby i tluszcze (on głównie kokos, bo lubi)
Nie pije alkoholu, nie dotyka się gazowanych i przetworzonej żywności.
(nie jest mnichem )
Początkowo takie eksperymenty kończyły się u niego wysypem na twarzy, bezsennością itp. w tej chwili mówi, że czuje wyraźne zbulenie, ale sobie pozwala, szczególnei, gdy wraca do kraju.

co do świąt. moim występkiem jest kulebiak (drożdżowe ciasto nadziewane kapustą z grzybami). umarłam z bolu brzucha po tym. ale to nic.. warto było.

[QUOTE=konspiracja;4429865 7]
wszystko to prawda, oprócz tego zdania.
Prosze mi zuzki do jednego wora z chodakiem czy jillian i innymi nie wrzucać. Zuzka to połaczenie treningu interwalowego z siłowym.
I jej podstawowym ćwiczeniem są pompki i burpees, więc naprawdę to nie ten kierunkek co Ewka Trening zuzki to nie jest 30 min machania nożką na dywanie. Stanie na rękach tez występuje, więc nie wiem skąd masz takie negatwyne wyobrażenie... moze akcent Cię zniechęcił?

OOOK. COFAM co do ZUZKI przyjrzałam się i nawet fajne. ja mam generalnei uraz do ćwiczenia z telewzorem, ale może przeproszę się z Tonym (trzecie p90x wyszlo, a ja go naprawdę lubię, podoba mi się jak mówi i jak opowiada ogólnie o swoim programie). Może na Zuzkę też spojrzę. ale to jak skończe lenia


a co do mężów i tż. u mnie to akurat mąż jest siłą napędową, to on Cwiczy, powoli nabiera rzeźby, bez jakis specjalnych wyrzeczeń.
__________________
ja cię w czerwień powiodę w piekło - ból

5, 10, 21.975, 42.135
Jessenia jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-12-28, 20:43   #3938
wicherek1989
Zakorzenienie
 
Avatar wicherek1989
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 177
Dot.: Skręt na zakręcie - czyli offtopowo o życiu (z falą i lokiem) cz. III

No p90x-3 zaczynam od 2 stycznia, właśnie zasysam z internetu
__________________
"W konfrontacji strumienia ze skałą, strumień zawsze wygrywa-nie przez swoją siłę, ale przez wytrwałość!!"
wicherek1989 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-30, 09:10   #3939
Aziddee
Zadomowienie
 
Avatar Aziddee
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Warsaw
Wiadomości: 1 649
Dot.: Skręt na zakręcie - czyli offtopowo o życiu (z falą i lokiem) cz. III

Uwielbiam sprzedawców z eBaya z brakami w angielskim Pytam się takiego o długość obwodu i szerokość misek, a dostaję odpowiedź "I’m sorry that I’m not sure about your meaning, our size is regular size, bra size are the same" no szlag
__________________
Przed chorym perfekcjonizmem chroni mnie zdrowa doza lenistwa
Aziddee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-30, 10:35   #3940
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Skręt na zakręcie - czyli offtopowo o życiu (z falą i lokiem) cz. III

Cytat:
Napisane przez Aziddee Pokaż wiadomość
Uwielbiam sprzedawców z eBaya z brakami w angielskim Pytam się takiego o długość obwodu i szerokość misek, a dostaję odpowiedź "I’m sorry that I’m not sure about your meaning, our size is regular size, bra size are the same" no szlag
To ja się kiedyś zapytałam o coś, co właśnie dostałam, ale mi nie pasiła jedna rzecz i chciałam się dopytać. Dostałam w odpowiedzi coś w tym stylu:
"Przykro nam, że twoja rzecz jeszcze nie dotarła. Być może są opóźnienia na granicy. Zwróciliśmy ci pieniądze, prosimy o pozytywną ocenę i zwrot pieniędzy, jeśli przesyłka dojdzie"
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-30, 10:37   #3941
Aziddee
Zadomowienie
 
Avatar Aziddee
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Warsaw
Wiadomości: 1 649
Dot.: Skręt na zakręcie - czyli offtopowo o życiu (z falą i lokiem) cz. III

Cytat:
Napisane przez martaakow Pokaż wiadomość
To ja się kiedyś zapytałam o coś, co właśnie dostałam, ale mi nie pasiła jedna rzecz i chciałam się dopytać. Dostałam w odpowiedzi coś w tym stylu:
"Przykro nam, że twoja rzecz jeszcze nie dotarła. Być może są opóźnienia na granicy. Zwróciliśmy ci pieniądze, prosimy o pozytywną ocenę i zwrot pieniędzy, jeśli przesyłka dojdzie"


Wysłałam swoje pytanie do 10 innych sprzedawców. Jak żaden nie ogarnie to bardzo zwątpię
__________________
Przed chorym perfekcjonizmem chroni mnie zdrowa doza lenistwa
Aziddee jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-12-30, 13:30   #3942
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Skręt na zakręcie - czyli offtopowo o życiu (z falą i lokiem) cz. III

Kolejna akcja w stylu "przesyłki ebayowe z Chin":

Dostałam dziś przesyłkę, patrzę na stempel - 07.10.2013.
Myślę sobie, że pomyłka w dacie czy coś, otwieram, a tam kolczyk, który faktycznie zamawiałam jakoś w październiku czy na koniec września, ale z tydzień później dostałam wiadomość, że aukcja niestety została anulowana i zwrócili mi pieniądze.
Także ten...
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-30, 13:57   #3943
Aziddee
Zadomowienie
 
Avatar Aziddee
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Warsaw
Wiadomości: 1 649
Dot.: Skręt na zakręcie - czyli offtopowo o życiu (z falą i lokiem) cz. III

Cytat:
Napisane przez martaakow Pokaż wiadomość
Kolejna akcja w stylu "przesyłki ebayowe z Chin":

Dostałam dziś przesyłkę, patrzę na stempel - 07.10.2013.
Myślę sobie, że pomyłka w dacie czy coś, otwieram, a tam kolczyk, który faktycznie zamawiałam jakoś w październiku czy na koniec września, ale z tydzień później dostałam wiadomość, że aukcja niestety została anulowana i zwrócili mi pieniądze.
Także ten...
Ej fajnie tak, mi nigdy nie płacili za kupowanie ich towarów
__________________
Przed chorym perfekcjonizmem chroni mnie zdrowa doza lenistwa
Aziddee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-30, 14:33   #3944
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Skręt na zakręcie - czyli offtopowo o życiu (z falą i lokiem) cz. III

Cytat:
Napisane przez Aziddee Pokaż wiadomość
Ej fajnie tak, mi nigdy nie płacili za kupowanie ich towarów
To akurat były kwoty 0,99$.
Zauważyłam, że oni na każde "ale" wolą zwrócić takie pieniądze niż cokolwiek zrobić innego.
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-31, 08:59   #3945
Aziddee
Zadomowienie
 
Avatar Aziddee
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Warsaw
Wiadomości: 1 649
Dot.: Skręt na zakręcie - czyli offtopowo o życiu (z falą i lokiem) cz. III

Ok, dostałam odpowiedzi od 9 sprzedawców (10ty na pewno totalnie nic nie ogarnął z mojego pytania) i cycki mi opadły. Tylko jeden podjął się próby zrozumienia i dostałam szerokość miski i długość obwodu bez misek (w sensie te boczne paski xD). Wśród reszty dominują odpowiedzi typu "it's standard size" albo takie kwiatki "we do not have this size" mimo, że w aukcji stoi jak wół Mam też przypadki podawania mi wymiarów na jakie biustonosz powinien pasować zamiast tego o co pytałam Poddaję się. Następnym razem wyślę rysunek ze znakami zapytania, bo inaczej się nie da
__________________
Przed chorym perfekcjonizmem chroni mnie zdrowa doza lenistwa
Aziddee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-02, 09:37   #3946
Wizazanka5000
Zakorzenienie
 
Avatar Wizazanka5000
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 6 246
Dot.: Skręt na zakręcie - czyli offtopowo o życiu (z falą i lokiem) cz. III

Azidee mozesz podac jeszcze jakies tytuly ksiazek o diecie bezglutenowej, ktore bys polecala?
Wizazanka5000 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-02, 09:48   #3947
Aziddee
Zadomowienie
 
Avatar Aziddee
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Warsaw
Wiadomości: 1 649
Dot.: Skręt na zakręcie - czyli offtopowo o życiu (z falą i lokiem) cz. III

Cytat:
Napisane przez Wizazanka5000 Pokaż wiadomość
Azidee mozesz podac jeszcze jakies tytuly ksiazek o diecie bezglutenowej, ktore bys polecala?
Zdecydowanie "Dieta bez pszenicy" Williama Davisa, on ma jeszcze drugą część "Kuchnia bez pszenicy", gdzie jest dużo więcej przepisów Szczerze mówiąc u mnie ta pierwsza wystarczyła by mnie nastawić rewolucyjnie Jessenia poleciła mi ją jako pierwsza i ona rzucała jeszcze jakimiś tytułami chyba A jeśli chcesz fajne przepisy to lubię zdrowienawidelcu.pl i smakoterapia.blogspot.com . Poza tym na youtubie są ultra zdrowe rzeczy po wpisaniu "Raw. Vegan. Not Gross.", nie jestem weganką, ani nawet wegetarianką, ale i tak się czaję na wypróbowanie przepisów tej babki Nie wiem czy patrzysz bardziej na przepisy, czy na naukowe podejście. Mi Davis do tego drugiego wystarczył I tak u mnie liczy się głównie test organoleptyczny

Wczoraj upiekłam ciasto czekoladowo-marchewkowe bez cukru, bez glutenu i bez czekolady Wyszło cudnie Mojemu bratu bardzo smakowało, a gdyby znał składniki nawet by nie spróbował
__________________
Przed chorym perfekcjonizmem chroni mnie zdrowa doza lenistwa
Aziddee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-02, 09:55   #3948
Wizazanka5000
Zakorzenienie
 
Avatar Wizazanka5000
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 6 246
Dot.: Skręt na zakręcie - czyli offtopowo o życiu (z falą i lokiem) cz. III

Cytat:
Napisane przez Aziddee Pokaż wiadomość
Zdecydowanie "Dieta bez pszenicy" Williama Davisa, on ma jeszcze drugą część "Kuchnia bez pszenicy", gdzie jest dużo więcej przepisów Szczerze mówiąc u mnie ta pierwsza wystarczyła by mnie nastawić rewolucyjnie Jessenia poleciła mi ją jako pierwsza i ona rzucała jeszcze jakimiś tytułami chyba A jeśli chcesz fajne przepisy to lubię zdrowienawidelcu.pl i smakoterapia.blogspot.com . Poza tym na youtubie są ultra zdrowe rzeczy po wpisaniu "Raw. Vegan. Not Gross.", nie jestem weganką, ani nawet wegetarianką, ale i tak się czaję na wypróbowanie przepisów tej babki Nie wiem czy patrzysz bardziej na przepisy, czy na naukowe podejście. Mi Davis do tego drugiego wystarczył I tak u mnie liczy się głównie test organoleptyczny

Wczoraj upiekłam ciasto czekoladowo-marchewkowe bez cukru, bez glutenu i bez czekolady Wyszło cudnie Mojemu bratu bardzo smakowało, a gdyby znał składniki nawet by nie spróbował
Davisa wlasnie przeczytalam i tak mnie to zaintrygowalo, ze szukam wiecej teraz w sylwestra dalam sobie jeszcze upust bo bylismy w warszawie u przyjaciol i pani domu rzadzila w kuchni wiec nie chcialam wymyslac i dlatego jadlam normalnie i wcziraj na pozeganie tego jedzenia wszamalam pyszne spagetti a od dzis znowu walcze dalej
chodzilo mi bardziej o to naukowe podejscie. Davis jak najbardziej w pelni mnie przekonal, ale jestem ciekawa ci ciekawego inni pisza na ten temat
bo jesli chodzi o przepisy to narazie pozostane przy tych prostszych rzeczach. A najbardziej z tego wszystiego boli mnie odstawienie piwa wiem ze brzmi to dosc alkoholicznie ale bardzo lubie wyjscia ze znajomymi ba pieko
Wizazanka5000 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-02, 10:02   #3949
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Skręt na zakręcie - czyli offtopowo o życiu (z falą i lokiem) cz. III

Cytat:
Napisane przez Wizazanka5000 Pokaż wiadomość
A najbardziej z tego wszystiego boli mnie odstawienie piwa wiem ze brzmi to dosc alkoholicznie ale bardzo lubie wyjscia ze znajomymi ba pieko
Zawsze możesz szukać piw bezglutenowych Chociaż w wielu knajpkach pewnie takowych nie ma
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-01-02, 10:11   #3950
Aziddee
Zadomowienie
 
Avatar Aziddee
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Warsaw
Wiadomości: 1 649
Dot.: Skręt na zakręcie - czyli offtopowo o życiu (z falą i lokiem) cz. III

Cytat:
Napisane przez Wizazanka5000 Pokaż wiadomość
Davisa wlasnie przeczytalam i tak mnie to zaintrygowalo, ze szukam wiecej teraz w sylwestra dalam sobie jeszcze upust bo bylismy w warszawie u przyjaciol i pani domu rzadzila w kuchni wiec nie chcialam wymyslac i dlatego jadlam normalnie i wcziraj na pozeganie tego jedzenia wszamalam pyszne spagetti a od dzis znowu walcze dalej
chodzilo mi bardziej o to naukowe podejscie. Davis jak najbardziej w pelni mnie przekonal, ale jestem ciekawa ci ciekawego inni pisza na ten temat
bo jesli chodzi o przepisy to narazie pozostane przy tych prostszych rzeczach. A najbardziej z tego wszystiego boli mnie odstawienie piwa wiem ze brzmi to dosc alkoholicznie ale bardzo lubie wyjscia ze znajomymi ba pieko
To Jessenia powinna Ci coś polecić, bo ja po Davisie skupiłam się na innych aspektach żywienia jak post wg dr Dąbrowkiej, detoks cukrowy itd. Teraz czytam dr Fuhrmana "Jeść, by żyć", ale ta jedna póki co opornie mi idzie.

Za spaghetti już nie tęsknie tak bardzo jak na początku, teraz raczej mam straszną chcicę na owoce i warzywa jak nigdy Za to odrzuca mnie od mięsa, więc ograniczam.

Nie wiem jakie miałabym reakcje po piwie, ale praktycznie nie piję, więc nigdy się tym nie przejmowałam. Nawet w Sylwestra wypiłam tylko jednego drinka
__________________
Przed chorym perfekcjonizmem chroni mnie zdrowa doza lenistwa
Aziddee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-02, 10:12   #3951
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Skręt na zakręcie - czyli offtopowo o życiu (z falą i lokiem) cz. III

Cytat:
Napisane przez Chatul Pokaż wiadomość
Zawsze możesz szukać piw bezglutenowych Chociaż w wielu knajpkach pewnie takowych nie ma
Myślę, że wyłącznie w tych sprzedających piwa regionalne. Sama znam takich knajp trzy tylko, ale nie chadzam tam zbyt często, bo zwykle wolimy napić się zwykłego piwa za 6 zł niż tam za 10-12.
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-02, 10:29   #3952
Wizazanka5000
Zakorzenienie
 
Avatar Wizazanka5000
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 6 246
Dot.: Skręt na zakręcie - czyli offtopowo o życiu (z falą i lokiem) cz. III

Cytat:
Napisane przez Chatul Pokaż wiadomość
Zawsze możesz szukać piw bezglutenowych Chociaż w wielu knajpkach pewnie takowych nie ma
No wlasnie w tym najwiekszy problem, ze malo takich..





Cytat:
Napisane przez martaakow Pokaż wiadomość
Myślę, że wyłącznie w tych sprzedających piwa regionalne. Sama znam takich knajp trzy tylko, ale nie chadzam tam zbyt często, bo zwykle wolimy napić się zwykłego piwa za 6 zł niż tam za 10-12.
A ja u mnie w miescie nie widzialam nigdzie
Wizazanka5000 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-02, 10:31   #3953
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Skręt na zakręcie - czyli offtopowo o życiu (z falą i lokiem) cz. III

Można jeszcze szukać knajpek, gdzie sprzedają cydry. One chyba też są zwykle bezglutenowe.
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-02, 10:37   #3954
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Skręt na zakręcie - czyli offtopowo o życiu (z falą i lokiem) cz. III

Cytat:
Napisane przez Wizazanka5000 Pokaż wiadomość
A ja u mnie w miescie nie widzialam nigdzie
To zależy, gdzie mieszkasz. Myślę, że najprościej w dużych miastach je znaleźć. W mniejszych sporadycznie też mogą być, ale pewna już tego nie jestem, bo ja mam knajp wszelkiego rodzaju pod dostatkiem.
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-02, 11:10   #3955
Wizazanka5000
Zakorzenienie
 
Avatar Wizazanka5000
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 6 246
Dot.: Skręt na zakręcie - czyli offtopowo o życiu (z falą i lokiem) cz. III

Cytat:
Napisane przez martaakow Pokaż wiadomość
To zależy, gdzie mieszkasz. Myślę, że najprościej w dużych miastach je znaleźć. W mniejszych sporadycznie też mogą być, ale pewna już tego nie jestem, bo ja mam knajp wszelkiego rodzaju pod dostatkiem.
No ja mieszkam w malenkiej miescinie wiec u mnie to narazie nierealne jest dostac taki wynalazek jak piwo bezglutenowe.
Wizazanka5000 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-03, 09:10   #3956
konspiracja
Zakorzenienie
 
Avatar konspiracja
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 437
Dot.: Skręt na zakręcie - czyli offtopowo o życiu (z falą i lokiem) cz. III

Piwo bezglutenowe??? zaintrygowalyscie mnie... znacie jakieś konkretne marki?


Cytat:
Napisane przez Floria Pokaż wiadomość
Ciekawe rzeczy się dzieją w trakcie - nagle język staje się obłożony, a potem sam się oczyszcza - wtedy widzę naocznie, że jelita pracują i oczyszczają krew. I na koniec - mam tak oczyszczone wszystko, że w ogóle nie czuję potrzeby mycia zębów na przykład. Mam też wrażenie, że po czyszczeniu przez jakiś czas przynajmniej, można się łatwo najeść (raczej nasycić) małą ilością jedzenia - więcej składników jest prawdziwie przyswajane i przerabiane tak, jak ma być.
Ja bym w każdym razie każdą kurację na cokolwiek zaczynała od tego. A na trądzik, to szczególnie.
Warunkiem jest tolerancja silnego środka przeczyszczającego i zmuszanie jelit do oczyszczającej pracy. Nie wiem jak się to ma do stwierdzonej celiakii. Z tym, że pracę oczyszczającą wykonuje jelito grube, a nie cienkie.
Floria, z ktorego konkrenie "przepisu" robisz? Jestem żywo zainteresowana, lubię takie doświadczenia

Cytat:
Napisane przez Aziddee Pokaż wiadomość

A co do słodyczy: próbowałaś robić własne, zdrowe? Np. czekoladki na karobie i oleju kokosowym z miodem lub ksylitolem zamiast cukru
Nie ma zdrowych slodyczy, to raz. Slodycze potrafią rozwalic wszystko, system immunologiczny nawet. A poza tm kazdy cukier szkodzi i oprócz tych naturalnie przyswajalnych nie jest nam do niczego potrzebny, nawet te z owocow w bardzo znikomychh ilosciach czemuś slużą.
A poza tym... każdy cukier niweczy starania o ładny brzuch.

A dwa : coś tam kiedyś probowałam, Zrezygnowalam kiedy bylo na dwa fronty, te zdrowe zrobione w domu + cola, baton i herbatniki ;-)

Cytat:
Napisane przez Jessenia Pokaż wiadomość
Nie pije alkoholu, nie dotyka się gazowanych i przetworzonej żywności.
(nie jest mnichem )


Cytat:
Napisane przez Jessenia Pokaż wiadomość
OOOK. COFAM co do ZUZKI przyjrzałam się i nawet fajne. ja mam generalnei uraz do ćwiczenia z telewzorem, ale może przeproszę się z Tonym (trzecie p90x wyszlo, a ja go naprawdę lubię, podoba mi się jak mówi i jak opowiada ogólnie o swoim programie). Może na Zuzkę też spojrzę. ale to jak skończe lenia
__________________
...najmniejsze państwo świata
Obok biegnie czas, lecz nas to nie dotyczy...

na Groszka orbicie


Syzyf była kobietą

Edytowane przez konspiracja
Czas edycji: 2014-01-03 o 09:12
konspiracja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-03, 09:45   #3957
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Skręt na zakręcie - czyli offtopowo o życiu (z falą i lokiem) cz. III

Cytat:
Napisane przez konspiracja Pokaż wiadomość
Piwo bezglutenowe??? zaintrygowalyscie mnie... znacie jakieś konkretne marki?
Sama nie znam, ale google pomaga.
Na przykład:
http://smakpiwa.pl/Piwa_bezglutenowe-k177-0--.html
Cena dość zawrotna. Pewnie, jeśli są inne, kosztują podobnie i nie wiem, czy jakiś pub by je zamówił, bo raczej by mu się to mało opłacało. Zresztą w pubie to piwo na pewno nie zeszłoby poniżej 18-20 zł. Trochę szał.
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-03, 10:08   #3958
konspiracja
Zakorzenienie
 
Avatar konspiracja
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 437
Dot.: Skręt na zakręcie - czyli offtopowo o życiu (z falą i lokiem) cz. III

No wieeelki szal! w zyciu bym tyle za piwo nie zaplacia...
__________________
...najmniejsze państwo świata
Obok biegnie czas, lecz nas to nie dotyczy...

na Groszka orbicie


Syzyf była kobietą
konspiracja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-03, 10:21   #3959
Aziddee
Zadomowienie
 
Avatar Aziddee
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Warsaw
Wiadomości: 1 649
Dot.: Skręt na zakręcie - czyli offtopowo o życiu (z falą i lokiem) cz. III

Cytat:
Napisane przez konspiracja Pokaż wiadomość
Nie ma zdrowych slodyczy, to raz. Slodycze potrafią rozwalic wszystko, system immunologiczny nawet. A poza tm kazdy cukier szkodzi i oprócz tych naturalnie przyswajalnych nie jest nam do niczego potrzebny, nawet te z owocow w bardzo znikomychh ilosciach czemuś slużą.
A poza tym... każdy cukier niweczy starania o ładny brzuch.
Eee tam, jak zrobiłam ciasto słodzone daktylami na kaszy jaglanej to uznaję to zdecydowanie za zdrową słodycz Chociaż teraz też trochę inaczej patrzę na pojęcie słodyczy - wolę zjeść granata niż batona

Cytat:
A dwa : coś tam kiedyś probowałam, Zrezygnowalam kiedy bylo na dwa fronty, te zdrowe zrobione w domu + cola, baton i herbatniki ;-)
Mój brat na szczęście nie gardzi O ile oczywiście nie wie co jest w środku
__________________
Przed chorym perfekcjonizmem chroni mnie zdrowa doza lenistwa
Aziddee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-03, 13:48   #3960
wicherek1989
Zakorzenienie
 
Avatar wicherek1989
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 177
Dot.: Skręt na zakręcie - czyli offtopowo o życiu (z falą i lokiem) cz. III

Aziddee, piękny nowy awatar
__________________
"W konfrontacji strumienia ze skałą, strumień zawsze wygrywa-nie przez swoją siłę, ale przez wytrwałość!!"
wicherek1989 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-06-01 09:31:43


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:44.