Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 67. - Strona 137 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2023-02-26, 16:25   #4081
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 67.

Cytat:
Napisane przez katniewojt Pokaż wiadomość
Czy w mikserze planetarnym można wyrobić kruche ciasto? Jeśli tak to użyć haka do pizzy?
Do kruchego jest płaskie mieszadło, np K. Zalezy od robota.
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-02-26, 17:04   #4082
avocado77
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 342
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 67.

Cytat:
Napisane przez Dobranka Pokaż wiadomość
Nie wiecie, co (na przykład) psychologia mówi o tym, że ktoś często używa w zdaniu wtrąceń typu "tak naprawdę" lub "jakby". Czy takie wtrącenia są używane automatycznie, czy można doszukać się jakichś nieuświadomionych intencji, coś takiego? Np. kiedy ktoś często mówi "tak naprawdę" to chce podkreślić, że to co mówi (nieświadomie), jest prawdą? , albo może przeciwnie - chcę skłamać? Niektórzy też często mówią "rozumiesz" co kilka zdań. Ciekawe, czy są np. jakieś badania na ten temat, tylko nie wiem, jak ich szukać w Google. Jak to się nazywa, wtrącenia?
Nie ma czegoś takiego.

To kwestia przyzwyczajeń językowych, również socjalizacji.

Tak samo, jak kiedyś popularna była bujda, że jak ktoś często używa sformułowań w stylu "bo widzisz", "widzę, że", to jest wzrokowcem, jak używa "słyszę, że..." słuchowcem, itd. To oczywiście bzdura a teoria stylów nauki też już od dawna uważana jest za pozbawioną podstaw naukowych.

Podobnie jest z kwestią języka ciała. Pamiętam jako dzieciak czytałam o "postawie zamkniętej" albo o tym, że jak ktoś patrzy w lewo to kłamie Oczywiście to też bzdura. Tak jak fakt, że jak ktoś nie patrzy w oczy to kłamie - szkoda tylko, że wszelcy autystycy, osoby z nerwicą albo po prostu osoby zdenerwowane z jakiegokolwiek powodu (dajmy na to, że chce mu się do łazienki albo się spieszy) mają często "rozbiegane oczy".

Albo, że jak ktoś długo się tłumaczy zamiast odpowiedzieć krótko to kłamie. Osoby z niską samooceną ogólnie mają tendencję do tłumaczenia się i z kłamstwem ma to niewiele wspólnego. Plus, niektórzy ludzie mówią dużo, inni są raczej lakoniczni. Cecha osobnicza.

Na youtubie jest facet, który pracował jako specjalista od komunikacji niewerbalnej chyba dla CIA i on wyjaśnia to z perspektywy naukowej, że wszelkie sygnały należy interpretować w konkretnym kontekście: sytuacji i osoby (co dla nadej osoby jest typowe). Wszystko inne to pseudonauka.

To co możesz wyłapać jeśli kogoś znasz chwilę to, że zachowuje się w sposób dla siebie niecharakterystyczny. Np. ktoś to zawsze jest ostoją spokoju wydaje się zdenerwowany. (Obejrzyj sobie jak policja weszła do domu Christophera Wattsa i jak jego sąsiad od razu wyłapał, że jego zachowanie nie jest normalne - czego policjant nie zauważył, bo go nie znał). Ale nawet wtedy niekoniecznie musi to oznaczać, że ta osoba kłamie, bo może np. mieć sr*czkę i musieć do kibelka.

Edytowane przez avocado77
Czas edycji: 2023-02-26 o 17:22
avocado77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-02-27, 05:42   #4083
ceccylia_paladin
Wtajemniczenie
 
Avatar ceccylia_paladin
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 2 576
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 67.

Gdzie stacjonarne kupie kawę Cellini?

Wysłane z mojego RMX3363 przy użyciu Tapatalka
ceccylia_paladin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-02-27, 13:47   #4084
meliandra
Zakorzenienie
 
Avatar meliandra
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 6 222
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 67.

[1=4b27789c826749bd4d16893 be0ab05cdfb4777a2_659f2fa 2a88b4;89512376]Może to głupie pytanie Ale co tam. Wróciłam ostatnio na siłownię, bo chcę więcej się ruszać. Ta jesień i zima to jakaś porażka u mnie pod tym względem.
Dopisałam się do chłopaka na multisport i chodzimy razem na siłownię (ale on jest mega aktywny i niestety nam się rozjechały też grafiki ostatnio) i wtedy jest spoko. Ja potrzebuję żeby mi ktoś pokazał, powiedział czy dobrze wykonuje ćwiczenie (a on się na tym bardzo dobrze zna), a sama w ogóle się nie czuję na siłowni komfortowo. Jedyne co mi sprawia przyjemność to strefa cardio, po prostu uwielbiam te wszystkie rowerki, bieżnie i inne takie. Lubię ten wysiłek, lubię to, że w sumie nie muszę się na niczym wtedy skupiać - mogę odpalić podcast czy fajną muzykę i godzina leci nie wiadomo kiedy. Ale jestem totalnie zielona w tych tematach i co jakiś czas widzę jakieś wpisy, że tylko na cardio to bez sensu, że to złe bo to, bo tamto. I ja już nie wiem. Wydawało mi się kiedyś, że ruch to ruch i jeśli nie wpływa źle na moje zdrowie, to nic z nim złego. A teraz to już nie wiem... Chyba nie przekonam się do typowych ćwiczeń siłowych. Grupowych jeszcze nie próbowałam, chyba musiałabym popracować jednak nad kondycją.[/QUOTE]


Dobrze Ci się wydawało i ruch to jest ruch i ważne żeby był jakikolwiek. Tzn. wiadomo, że nieumiejętnie ćwicząc można sobie zrobić krzywdę i się przeforsować, ale to inna kwestia. Ja na siłowni też jak już lubię tylko cardio. Ćwiczenia siłowe na siłowni jakoś nigdy mnie nie jarały, robiłam do tego kilka podejść, ale jednak wolę zdecydowanie bardziej zajęcia grupowe. Do takich zajęć nie trzeba pracować nad kondycją. Tam naprawdę chodzą ludzie na różnym poziomie i nikt nie będzie Cię wytykał palcami. Do tego na grafikach zajęć często jest podane info jak intensywny to jest trening i czy jest dla początkujących czy dla zaawansowanych. Ogólnie jest tyle rodzajów zajęć, że myślę że każdy jest w stanie znaleźć coś dla siebie. Warto pochodzić na różne i sprawdzić co się nam spodoba. No i często to też nie jest kwestia samych zajęć a prowadzącego. Po możesz iść na zumbę do jednej osoby i mieć takie meh co to shit, a możesz iść do drugiej i uznać, że są mega. Ja najbardziej lubię treningi obwodowe, hiit, tabatę. Połączenie i cardio i siłowego i fajnie działa na całe ciało.


Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Skąd polecacie fajne i przede wszystkim ładne ciuchy sportowe w miarę rozsądnych cenach? Decathlon odpada. Chciałabym nareszcie mieć ładne ciuchy na siłownię, żeby się fajnie czuć podczas ćwiczeń. Tylko online, muszę sobie przymierzyć na spokojnie w domu, możliwość darmowego zwrotu, więc chyba najlepiej sieciówki. Na Zalando jest ogromny wybór, więc chętnie poznam jakieś polecane firmy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Ja najbardziej lubię najbardziej oczywiste typu Nike, Adidas, Reebok. Próbowałam innych, ale jednak to nie to, jeśli chodzi o jakość. No i można zamówić właśnie na Zalando albo na Zalando Lounge na jakiś wyprzedażach i wtedy wychodzi w całkiem fajnej cenie.

---------- Dopisano o 14:47 ---------- Poprzedni post napisano o 14:37 ----------

[1=4b27789c826749bd4d16893 be0ab05cdfb4777a2_659f2fa 2a88b4;89515091]zalogowałam się na swoje konto ppk i przypomniałam sobie, że w jednej pracy bylam do tego zapisana na 2 lub 3 miesiace, nie pamietam. I jest z tego kilka stów tam. W sumie teraz myślę, że mogłabym jednak w tym zostać. Na pewno nie będę czekała do 60 roku życia na wypłacenie, ale rok-dwa. Te 2% z mojej wypłaty - przezyje bez niego bez problemu.

Inne pytanie -oszczędzacie w innych walutach? Jakich? W polskich bankach? Mam kartę z mojego banku, gdzie mogę wpłacać obce waluty. Korzystałam z niej, jak mieszkałam we Włoszech. Myślałam żeby tam wpłacać co miesiąc no nie wiem - 100 euro w ramach oszczędności. Ale nie lepiej nabzierac wieksza kwote i potem wplacic? Tu znowu nie planuje długich oszczednosci - za rok/dwa te pieniądze będą mi potrzebne

Aż wstyd, ale jestem totalnie zielona, jesli chodzi o finanse więc jeśli ktoś poleca jakies blogi, artykuły, podcasty to jestem otwarta[/QUOTE]


Jak chcesz oszczędzać w innej walucie, to euro jest jak najbardziej okej, bo to stabilna i bezpieczna waluta. Obok euro dolar amerykański, potem jeszcze funt brytyjski i frank szwajcarski.
__________________
🍀🍀🍀🍀🍀
meliandra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-02-27, 13:55   #4085
4b27789c826749bd4d16893be0ab05cdfb4777a2_659f2fa2a88b4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 12 340
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 67.

Cytat:
Napisane przez meliandra Pokaż wiadomość
Dobrze Ci się wydawało i ruch to jest ruch i ważne żeby był jakikolwiek. Tzn. wiadomo, że nieumiejętnie ćwicząc można sobie zrobić krzywdę i się przeforsować, ale to inna kwestia. Ja na siłowni też jak już lubię tylko cardio. Ćwiczenia siłowe na siłowni jakoś nigdy mnie nie jarały, robiłam do tego kilka podejść, ale jednak wolę zdecydowanie bardziej zajęcia grupowe. Do takich zajęć nie trzeba pracować nad kondycją. Tam naprawdę chodzą ludzie na różnym poziomie i nikt nie będzie Cię wytykał palcami. Do tego na grafikach zajęć często jest podane info jak intensywny to jest trening i czy jest dla początkujących czy dla zaawansowanych. Ogólnie jest tyle rodzajów zajęć, że myślę że każdy jest w stanie znaleźć coś dla siebie. Warto pochodzić na różne i sprawdzić co się nam spodoba. No i często to też nie jest kwestia samych zajęć a prowadzącego. Po możesz iść na zumbę do jednej osoby i mieć takie meh co to shit, a możesz iść do drugiej i uznać, że są mega. Ja najbardziej lubię treningi obwodowe, hiit, tabatę. Połączenie i cardio i siłowego i fajnie działa na całe ciało.



Jak chcesz oszczędzać w innej walucie, to euro jest jak najbardziej okej, bo to stabilna i bezpieczna waluta. Obok euro dolar amerykański, potem jeszcze funt brytyjski i frank szwajcarski.
Dzięki tak, na pewno będę próbowała różnych grupowych zajęć, bo nie wiem, co mogłoby mi się spodobac w sumie. Zumba i pilates ze słyszenia to moi faworyci

Tak, jak najbardziej euro, bo chcę to wydać w kraju, gdzie jest ta waluta a jak się nie uda, to wlasnie wydawalo mi sie, ze euro mimo wszystko jest stabilne
4b27789c826749bd4d16893be0ab05cdfb4777a2_659f2fa2a88b4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-02-27, 13:56   #4086
Trzepotka
Zakorzenienie
 
Avatar Trzepotka
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 20 984
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 67.

Treść usunięta
Trzepotka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-02-27, 14:02   #4087
meliandra
Zakorzenienie
 
Avatar meliandra
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 6 222
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 67.

[1=4b27789c826749bd4d16893 be0ab05cdfb4777a2_659f2fa 2a88b4;89515150]Dzięki tak, na pewno będę próbowała różnych grupowych zajęć, bo nie wiem, co mogłoby mi się spodobac w sumie. Zumba i pilates ze słyszenia to moi faworyci

Tak, jak najbardziej euro, bo chcę to wydać w kraju, gdzie jest ta waluta a jak się nie uda, to wlasnie wydawalo mi sie, ze euro mimo wszystko jest stabilne[/QUOTE]


A widzisz, dla mnie pilates to jest nuda totalna, takie zajęcia nie są dla mnie Zumba też mi nie przypadła do gustu, ale może u Ciebie będzie inaczej


Tak to jest stabilna waluta i myślę, że dobrze mieć w niej jakiekolwiek oszczędności. Jak jest ze złotym to wiadomo. Ogólnie w tych walutach, które wymieniłam można mieć oszczędności i nie trzeba jakieś tam specjalnej wiedzy. Co do innych to trzeba się już coś tam znać, mieć pojęcie o sytuacji gospodarczej w danym kraju itp.
__________________
🍀🍀🍀🍀🍀
meliandra jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2023-02-27, 14:06   #4088
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 67.

Cytat:
Napisane przez meliandra Pokaż wiadomość
A widzisz, dla mnie pilates to jest nuda totalna, takie zajęcia nie są dla mnie Zumba też mi nie przypadła do gustu, ale może u Ciebie będzie inaczej
Dla mnie też pilates to nuda. Tak samo joga. Chociaż może kiedyś spróbuję się znowu zmusić - dla kręgosłupa. Zumbę za to uwielbiam. I w ogóle takie taneczne.
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-02-27, 14:31   #4089
Imperfecta
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 37 060
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 67.

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Dla mnie też pilates to nuda. Tak samo joga. Chociaż może kiedyś spróbuję się znowu zmusić - dla kręgosłupa. Zumbę za to uwielbiam. I w ogóle takie taneczne.
Dla mnie też nuda, kiedyś prawie zasnęłam na zajęciach zdrowy kręgosłup
Imperfecta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-02-27, 17:39   #4090
ceccylia_paladin
Wtajemniczenie
 
Avatar ceccylia_paladin
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 2 576
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 67.

Jak usunąć krew z jeansów? Zaprałam od razu ale została plama. Po dwóch dniach namoczylam w wodzie utlenionej i uprałam w normalnym cyklu 40 stopni. Mniejsza ale jednak plama na szwie. Jest szansa jeszcze? Myślałam o jakimś mydełku odplamiajacym

Wysłane z mojego RMX3363 przy użyciu Tapatalka
ceccylia_paladin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-02-27, 17:57   #4091
stotek
Zakorzenienie
 
Avatar stotek
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: zewsząd
Wiadomości: 11 012
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 67.

Cytat:
Napisane przez ceccylia_paladin Pokaż wiadomość
Jak usunąć krew z jeansów? Zaprałam od razu ale została plama. Po dwóch dniach namoczylam w wodzie utlenionej i uprałam w normalnym cyklu 40 stopni. Mniejsza ale jednak plama na szwie. Jest szansa jeszcze? Myślałam o jakimś mydełku odplamiajacym

Wysłane z mojego RMX3363 przy użyciu Tapatalka
Moim zdaniem już bez szans.

Wysłane z mojego M2102J20SG przy użyciu Tapatalka
__________________
. . .
stotek jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-02-27, 18:37   #4092
angellisia
Wtajemniczenie
 
Avatar angellisia
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 2 512
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 67.

Szukam dźwięku z filmu,który jest stosowany w takim nagłym zwrocie akcji z wielokrotnym przybliżeniem na postać, wiecie o co mi chodzi? Nie konkretnego filmu tylko bardziej jako sampel.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
angellisia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-02-27, 18:47   #4093
katniewojt
Zakorzenienie
 
Avatar katniewojt
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 11 570
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 67.

Cytat:
Napisane przez PaulinciaKWC Pokaż wiadomość
Do kruchego jest płaskie mieszadło, np K. Zalezy od robota.

Cytat:
Napisane przez lightangel Pokaż wiadomość
Można wyrobić kruche ciasto, najlepsze będzie to płaskie mieszadło (nie trzepaczka ani nie hak). Hak raczej nadaje się do ciast drożdżowych, takich w które podczas wyrabiania trzeba wtłoczyć jak najwięcej powietrza. Kruche tego nie potrzebuje.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Dziękuję za odpowiedzi
katniewojt jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-02-27, 18:54   #4094
lightangel
Zakorzenienie
 
Avatar lightangel
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8 102
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 67.

Cytat:
Napisane przez ceccylia_paladin Pokaż wiadomość
Jak usunąć krew z jeansów? Zaprałam od razu ale została plama. Po dwóch dniach namoczylam w wodzie utlenionej i uprałam w normalnym cyklu 40 stopni. Mniejsza ale jednak plama na szwie. Jest szansa jeszcze? Myślałam o jakimś mydełku odplamiajacym

Wysłane z mojego RMX3363 przy użyciu Tapatalka
Na przyszłość namocz w bardzo zimnej wodzie i potem upierz ręcznie nawet z odrobiną mydła - byle woda była zimna. Dopóki nie usuniesz plamy nie pierz w ciepłej wodzie, bo tylko utrwalisz plamę.
Teraz będzie już trudno usunąć tą plamę, ale możesz spróbować zaprać proszkiem enzymatycznym albo mydełkiem galasowym, ewentualnie jeszcze ocet mógłby pomóc rozpuścić tą utrwaloną krew.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lightangel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-02-27, 18:56   #4095
a5b2f04c728b42871bc12f2c24211f88ae37ff8d_643f21343ae75
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2022-06
Wiadomości: 2 742
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 67.

Cytat:
Napisane przez lightangel Pokaż wiadomość
Na przyszłość namocz w bardzo zimnej wodzie i potem upierz ręcznie nawet z odrobiną mydła - byle woda była zimna. Dopóki nie usuniesz plamy nie pierz w ciepłej wodzie, bo tylko utrwalisz plamę.
Teraz będzie już trudno usunąć tą plamę, ale możesz spróbować zaprać proszkiem enzymatycznym albo mydełkiem galasowym, ewentualnie jeszcze ocet mógłby pomóc rozpuścić tą utrwaloną krew.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja bym też jakimś vanishem wysmarowała porządnie (wetrzeć w plamę) I zostawić na dłuższą chwilę.

Wysłane z mojego SM-G780G przy użyciu Tapatalka
a5b2f04c728b42871bc12f2c24211f88ae37ff8d_643f21343ae75 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-02-27, 19:15   #4096
rukolka
Zakorzenienie
 
Avatar rukolka
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 3 184
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 67.

[1=a5b2f04c728b42871bc12f2 c24211f88ae37ff8d_643f213 43ae75;89515509]Ja bym też jakimś vanishem wysmarowała porządnie (wetrzeć w plamę) I zostawić na dłuższą chwilę.

Wysłane z mojego SM-G780G przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]


Też polecam ten sposób, u mnie niedawno podziałał, ale nie na jeansach. Ale warto spróbować.
rukolka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-02-27, 19:34   #4097
ceccylia_paladin
Wtajemniczenie
 
Avatar ceccylia_paladin
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 2 576
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 67.

Cytat:
Napisane przez lightangel Pokaż wiadomość
Na przyszłość namocz w bardzo zimnej wodzie i potem upierz ręcznie nawet z odrobiną mydła - byle woda była zimna. Dopóki nie usuniesz plamy nie pierz w ciepłej wodzie, bo tylko utrwalisz plamę.
Teraz będzie już trudno usunąć tą plamę, ale możesz spróbować zaprać proszkiem enzymatycznym albo mydełkiem galasowym, ewentualnie jeszcze ocet mógłby pomóc rozpuścić tą utrwaloną krew.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
[1=a5b2f04c728b42871bc12f2 c24211f88ae37ff8d_643f213 43ae75;89515509]Ja bym też jakimś vanishem wysmarowała porządnie (wetrzeć w plamę) I zostawić na dłuższą chwilę.

Wysłane z mojego SM-G780G przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]
Cytat:
Napisane przez rukolka Pokaż wiadomość
Też polecam ten sposób, u mnie niedawno podziałał, ale nie na jeansach. Ale warto spróbować.
Dzięki spróbuję. Podzialalam jeszcze trochę z h2o2 i wydaje mi się że mniej jest

Wysłane z mojego RMX3363 przy użyciu Tapatalka
ceccylia_paladin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-02-27, 20:24   #4098
Lumimi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 4 161
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 67.

Mam pytanie o e pita. Wciąż nie dostałam pita papierowego od byłego pracodawcy. Logując się na e pit też go tam nie ma. Czy jeśli jutro go nie będzie na e pit czy powinnam już interweniować czy poczekać? Ile czasu mija od wyslania pita do pokawienia sie na e pit? Dodam że ogólnie mój były pracodawcą jest osobą która ma gdzieś terminy i pieniadze też zawsze były z opóźnieniem więc szlag mnie trafia już na jego zachowanie. A kurcze też chciałabym już się rozliczyć

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka
Lumimi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-02-27, 21:21   #4099
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 67.

Cytat:
Napisane przez Lumimi Pokaż wiadomość
Mam pytanie o e pita. Wciąż nie dostałam pita papierowego od byłego pracodawcy. Logując się na e pit też go tam nie ma. Czy jeśli jutro go nie będzie na e pit czy powinnam już interweniować czy poczekać? Ile czasu mija od wyslania pita do pokawienia sie na e pit? Dodam że ogólnie mój były pracodawcą jest osobą która ma gdzieś terminy i pieniadze też zawsze były z opóźnieniem więc szlag mnie trafia już na jego zachowanie. A kurcze też chciałabym już się rozliczyć

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka
A to nie jest tak, że pracodawca ma obowiązek wystawić pit do końca lutego?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-02-27, 21:26   #4100
Imperfecta
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 37 060
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 67.

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
A to nie jest tak, że pracodawca ma obowiązek wystawić pit do końca lutego?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A do US powinien dosłać już do końca stycznia o ile się nie mylę.
Imperfecta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-02-27, 21:45   #4101
Lumimi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 4 161
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 67.

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
A to nie jest tak, że pracodawca ma obowiązek wystawić pit do końca lutego?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Właśnie ma... Ale ogólnie tak jak wspominałam ma też problem z dotrzymywaniem terminów. Po prostu nie wiem co zrobić gdy jutro tego nie będzie na e pit. A nie chce mi się z nią już kontakowac

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 22:45 ---------- Poprzedni post napisano o 22:33 ----------

Cytat:
Napisane przez Imperfecta Pokaż wiadomość
A do US powinien dosłać już do końca stycznia o ile się nie mylę.
Czyli powinien być już na e pit?

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka
Lumimi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-02-28, 05:54   #4102
squirrelqa
Zakorzenienie
 
Avatar squirrelqa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W podróży
Wiadomości: 6 906
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 67.

Dwa razy pisałam post na zamkniętej grupie na FB i dwa razy ten post rozpłynął się w powietrzu. Czekał na akceptację moderatora, a teraz już ani nie czeka, ani nie jest odrzucony, ani opublikowany.
To jakiś błąd FB?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

squirrelqa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-02-28, 07:36   #4103
rebeccaa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Warsaw
Wiadomości: 1 347
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 67.

Jak czyścicie skórzane rękawiczki? No bo normalnie wyprać to się raczej zniszczą

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
KOCHAM GO NAJBARDZIEJ NA ŚWIECIE!
rebeccaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-02-28, 08:44   #4104
meliandra
Zakorzenienie
 
Avatar meliandra
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 6 222
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 67.

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Dla mnie też pilates to nuda. Tak samo joga. Chociaż może kiedyś spróbuję się znowu zmusić - dla kręgosłupa. Zumbę za to uwielbiam. I w ogóle takie taneczne.

To ja mam tak samo. Wiem, że dla kręgosłupa ok, ale dla mnie nuda straszna


Cytat:
Napisane przez rebeccaa Pokaż wiadomość
Jak czyścicie skórzane rękawiczki? No bo normalnie wyprać to się raczej zniszczą

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

W sensie w środku czy na zewnątrz? Do czyszczenia skór są specjalne preparaty, w środku to średnio jest jak, trzeba by wyprać całe. Ja nie czyszczę wcale
__________________
🍀🍀🍀🍀🍀
meliandra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-02-28, 08:50   #4105
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 67.

Cytat:
Napisane przez rebeccaa Pokaż wiadomość
Jak czyścicie skórzane rękawiczki? No bo normalnie wyprać to się raczej zniszczą

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Pralam niedawno zamszowe. Nakladasz rekawiczki na rece, moczysz niezbyt ciepla woda - taka jak do mycia rak. Mydlisz delikatnym mydlem do rak (najlepiej w plynie) i myjesz jak rece. Splukujesz sama woda. Delikatnie sciagasz nie wykrecasz ani nic tylko czekasz az wyschna w powietrzu. Ja wlozylam do miednicy by sciekala tam woda. Schna dlugo okolo dwoch dni z dala od kaloryfera. Ale warto, bo sa jak nowe.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-02-28, 09:28   #4106
rebeccaa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Warsaw
Wiadomości: 1 347
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 67.

Cytat:
Napisane przez meliandra Pokaż wiadomość
To ja mam tak samo. Wiem, że dla kręgosłupa ok, ale dla mnie nuda straszna





W sensie w środku czy na zewnątrz? Do czyszczenia skór są specjalne preparaty, w środku to średnio jest jak, trzeba by wyprać całe. Ja nie czyszczę wcale
Na zewnątrz, dotyka się różnych rzeczy, więc takie niepranie mnie przeraża

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 11:28 ---------- Poprzedni post napisano o 11:27 ----------

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
Pralam niedawno zamszowe. Nakladasz rekawiczki na rece, moczysz niezbyt ciepla woda - taka jak do mycia rak. Mydlisz delikatnym mydlem do rak (najlepiej w plynie) i myjesz jak rece. Splukujesz sama woda. Delikatnie sciagasz nie wykrecasz ani nic tylko czekasz az wyschna w powietrzu. Ja wlozylam do miednicy by sciekala tam woda. Schna dlugo okolo dwoch dni z dala od kaloryfera. Ale warto, bo sa jak nowe.
Dzięki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
KOCHAM GO NAJBARDZIEJ NA ŚWIECIE!
rebeccaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-02-28, 10:54   #4107
I am Rock
lokalna gwiazda
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 19 804
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 67.

Cytat:
Napisane przez ceccylia_paladin Pokaż wiadomość
Jak usunąć krew z jeansów? Zaprałam od razu ale została plama. Po dwóch dniach namoczylam w wodzie utlenionej i uprałam w normalnym cyklu 40 stopni. Mniejsza ale jednak plama na szwie. Jest szansa jeszcze? Myślałam o jakimś mydełku odplamiajacym

Wysłane z mojego RMX3363 przy użyciu Tapatalka
https://pl.dr-beckmann.com/nasze-pro.../krew-i-mleko/
I am Rock jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-02-28, 13:54   #4108
avocado77
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 342
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 67.

Za każdym razem jak robię morfologię to cholesterol (całkowity) wychodzi mi blisko normy - 190 mg/dl I zastanawiam się co z tym zrobić. Czy powinnam np. zbadać poziom złego cholesterolu?

Inna sprawa, że zupełnie nie rozumiem, dlaczego jest tak źle.

Odżywiam się bardzo zdrowo, jem bardzo mało produktów przetworzonych, mało słodyczy i praktycznie zero fast foodu, alkohol piję może z 4 razy w roku i tylko małe ilości, nie mam nadwagi - jestem w połowie swojego idealnego BMI, nie palę, uprawiam co drugi dzień sport. Błonnika jem pewnie trochę za mało, ale to mój jedyny grzech. Piję kawę, ale kawa podobno zdrowa. Nie kumam tego zupełnie.

Edytowane przez avocado77
Czas edycji: 2023-02-28 o 13:56
avocado77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-02-28, 13:57   #4109
Cinde_x
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2022-11
Wiadomości: 328
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 67.

Wysoki cholesterol jest czesto dziedziczny.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Cinde_x jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-02-28, 13:58   #4110
avocado77
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 342
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 67.

Cytat:
Napisane przez Cinde_x Pokaż wiadomość
Wysoki cholesterol jest czesto dziedziczny.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Nie mam w rodzinie nikogo, kto chorowałby albo umarłby na choroby serca.
avocado77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-03-26 15:05:44


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:03.