Trądzik niszczy moją psychike :( - Strona 14 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-09-25, 16:52   #391
PaulinaGda
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 80
Dot.: Trądzik niszczy moją psychike :(

Cytat:
Napisane przez Morticia_91 Pokaż wiadomość
Kurcze, tyle tych wszystkich kosmetyków, że ja w sumie nie wiem co powinnam wybrać w ogóle. A jak już bym naprawdę chciała coś i kryjącego i niezapychającego to znowu cena powalająca.
powiem Ci ze bylam kilka miesiecy temu u Pani kosmetolog to powiedziala mi ze w podkladzie nie moze byc parafiny i gliceryny bo wiekszosc zapychaja.. no i w podkladzie mineralnym nie ma tych skladnikow no i krycie jest moim zdaniem dobre ..chociaz na poczatku nie wiedzialam jak go nalozyc ale teraz juz wiem no i przykladowo wychodzi to tak ze na miesiac wystarczy z 10probek jesli mocno sie zakrywa wiec wychodzi z 40 zl na miesiac to nie jest tak duzo a efekt jest ladny tzn twarz matowa i nie widac ze masz podklad;p a z la roche podklad tez podobnie by wyszlo cenowo ale on chyba ma gliceryne.. a estee lauder to juz mega drogo..najwyzej zamow sobie z allegro probki kilku podkladow to bedziesz wiedziala ktory Ci podpasuje..
PaulinaGda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-25, 19:10   #392
Judit1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 130
Dot.: Trądzik niszczy moją psychike :(

Ja znowu jestem załamana, niby już buźka się fajnie oczysiciła a tutaj na tym policzku na którym mam najwiecej blizn wychodzi mi pryszcz, taka gula podskórna. Załamka, ten rodzaj pryszczy najbardziej boli i pozostawia uszczerbek na mojej cerze i psychice chyba tez, a było tak fajnie... Boże błagam cie tylko o to zeby mi nie przyszło do głowy go wygniatać...
Judit1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-25, 19:21   #393
de_wu
Rozeznanie
 
Avatar de_wu
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 795
Dot.: Trądzik niszczy moją psychike :(

Cytat:
Napisane przez Judit1 Pokaż wiadomość
Ja znowu jestem załamana, niby już buźka się fajnie oczysiciła a tutaj na tym policzku na którym mam najwiecej blizn wychodzi mi pryszcz, taka gula podskórna. Załamka, ten rodzaj pryszczy najbardziej boli i pozostawia uszczerbek na mojej cerze i psychice chyba tez, a było tak fajnie... Boże błagam cie tylko o to zeby mi nie przyszło do głowy go wygniatać...

Ja właśnie siedze z taką powygniataną twarzą
Więc lepiej tego nie rób
de_wu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-25, 19:24   #394
Morticia_91
Raczkowanie
 
Avatar Morticia_91
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 143
Dot.: Trądzik niszczy moją psychike :(

Cytat:
Napisane przez Judit1 Pokaż wiadomość
Ja znowu jestem załamana, niby już buźka się fajnie oczysiciła a tutaj na tym policzku na którym mam najwiecej blizn wychodzi mi pryszcz, taka gula podskórna. Załamka, ten rodzaj pryszczy najbardziej boli i pozostawia uszczerbek na mojej cerze i psychice chyba tez, a było tak fajnie... Boże błagam cie tylko o to zeby mi nie przyszło do głowy go wygniatać...
Spokojnie. Nie wygnieciesz, zasmaruj, żebyś nie widziała. U mnie to czasami skutkuje.

Ja dzisiaj jak się sobie przyglądałam, to stwierdziłam, że okropnie się pokaleczyłam. Mam dosłownie pooraną twarz. Zwłaszcza policzki. Straszne ze doprowadziłam się sama do takiego stanu.
Morticia_91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-25, 19:26   #395
de_wu
Rozeznanie
 
Avatar de_wu
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 795
Dot.: Trądzik niszczy moją psychike :(

Witaj w klubie Morticia_91
Moje policzki wyglądają jakby mnie ktoś pobił, albo jakbym miała jakiś wypadek i skaleczyła się w twarz.

Edytowane przez de_wu
Czas edycji: 2012-09-25 o 19:27
de_wu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-25, 19:53   #396
_Shiloh_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Shiloh_
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 2 495
Dot.: Trądzik niszczy moją psychike :(

ja mam już w 75% wyleczoną buzię i w duchu się modlę by kolejnego wysypu nie było ...

ja jak mam czerwoną twarz po wyciskaniu lub peelingu to już po prostu nie chodzę do łazienki się przeglądać do następnego poranka, dobrze że wc mam osobno i mnie nie kusi, a w pokojach nie mam luster hehe
_Shiloh_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-25, 21:08   #397
Judit1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 130
Dot.: Trądzik niszczy moją psychike :(

ja nie chce wygniatać na siłę bo wiem że cięzko takie pryszcze wogole nie chcą wyjsc, i tylko niepotrzebnie probuję bo to i tak nie da. ale człowiek chce wycisnąć żeby zamiast rosnąć to aby się juz goiło po wyciśnięciu. Nic bardziej mylnego, takie rozognione to nie dosc ze nie chcą dojrzeć do wyciśnięcia to jeszcze zostawiają blizny. obiecałam sobie ze dzisiaj tego nie dotknę, jutro albo sie zmniejszy albo wyrośnie większe. Zamierzam się posmarować mocno nawilżającym kremem a nie jakims wysuszaczem. Poza tym po kilkukrotnym złuszczeniu moja twarz juz jest prawie wolna od przebarwien, i szczerze wam powiem że chciałabym to stosować na dłuzszą metę bo na drugi/ trzeci dzien twarz się mega łuszczy ale pozniej wyglada pięknie. Obecnie mogłam sobie na to pozwolić bo siedziałam w domu wiec tylko czekałam zacznę obłazić, ale teraz nietety to nie mozliwe, trzeba wrócić do ludzi a wierzcie mi że z takimi skórkami na twarzy nie da się nic zrobić, muszą zupełnie zejsc a wygląda to conajmniej jakby twarz odpadała
Judit1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-09-26, 10:32   #398
PaulinaGda
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 80
Dot.: Trądzik niszczy moją psychike :(

Cytat:
Napisane przez Judit1 Pokaż wiadomość
ja nie chce wygniatać na siłę bo wiem że cięzko takie pryszcze wogole nie chcą wyjsc, i tylko niepotrzebnie probuję bo to i tak nie da. ale człowiek chce wycisnąć żeby zamiast rosnąć to aby się juz goiło po wyciśnięciu. Nic bardziej mylnego, takie rozognione to nie dosc ze nie chcą dojrzeć do wyciśnięcia to jeszcze zostawiają blizny. obiecałam sobie ze dzisiaj tego nie dotknę, jutro albo sie zmniejszy albo wyrośnie większe. Zamierzam się posmarować mocno nawilżającym kremem a nie jakims wysuszaczem. Poza tym po kilkukrotnym złuszczeniu moja twarz juz jest prawie wolna od przebarwien, i szczerze wam powiem że chciałabym to stosować na dłuzszą metę bo na drugi/ trzeci dzien twarz się mega łuszczy ale pozniej wyglada pięknie. Obecnie mogłam sobie na to pozwolić bo siedziałam w domu wiec tylko czekałam zacznę obłazić, ale teraz nietety to nie mozliwe, trzeba wrócić do ludzi a wierzcie mi że z takimi skórkami na twarzy nie da się nic zrobić, muszą zupełnie zejsc a wygląda to conajmniej jakby twarz odpadała
a jakie zluszczenie? stosujesz cos w domu czy na jakies zabiegi chodzisz?;]
PaulinaGda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-26, 10:44   #399
brr
Raczkowanie
 
Avatar brr
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 498
Dot.: Trądzik niszczy moją psychike :(

Po moich ostatnich wyczynach z twarzą, masakrycznych wyciskaniach zaskórników, które i tak wróciły jak bumerang. Nosz cholera Myślałam, że wszystko się uspoki, a najbardziej ja. Jednak nic bardziej mylnego, żadne domowe sposoby nie pomagają. Dermatolog bardzo bardzo wskazany, ale jak przy ludziach pokazac się z czymś tak odrażającym. Mam milion suchych skórek na twarzy, jednak nie potraktuję ich peelingiem, bo boję się, że to dziadostwo sie rozniesie, a wtedy moja depresja sie powiększy.

p.s. do dziewczyn, które zażywają cynk. po jakim czasie zauważyłyście efekty?
__________________
“Zawsze byłem gotów na koniec,
tylko nie wtedy gdy następował.”


brr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-26, 13:24   #400
prettysimple
Zadomowienie
 
Avatar prettysimple
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: tam gdzie nie sięga wzrok;)
Wiadomości: 1 818
Dot.: Trądzik niszczy moją psychike :(

Cytat:
Napisane przez brr Pokaż wiadomość
Po moich ostatnich wyczynach z twarzą, masakrycznych wyciskaniach zaskórników, które i tak wróciły jak bumerang. Nosz cholera Myślałam, że wszystko się uspoki, a najbardziej ja. Jednak nic bardziej mylnego, żadne domowe sposoby nie pomagają. Dermatolog bardzo bardzo wskazany, ale jak przy ludziach pokazac się z czymś tak odrażającym. Mam milion suchych skórek na twarzy, jednak nie potraktuję ich peelingiem, bo boję się, że to dziadostwo sie rozniesie, a wtedy moja depresja sie powiększy.

p.s. do dziewczyn, które zażywają cynk. po jakim czasie zauważyłyście efekty?
Na takie skórki jest świetny peeling enzymatyczny z Biochemii Urody. Przy okazji nie roznosi krost.
Ja kiedyś brałam cynk i efekty zauważyłam po ok. miesiącu.
__________________
Młodość to...
prettysimple jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-26, 14:03   #401
brr
Raczkowanie
 
Avatar brr
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 498
Dot.: Trądzik niszczy moją psychike :(

Cytat:
Napisane przez prettysimple Pokaż wiadomość
Na takie skórki jest świetny peeling enzymatyczny z Biochemii Urody. Przy okazji nie roznosi krost.
Ja kiedyś brałam cynk i efekty zauważyłam po ok. miesiącu.
Stosowałam wiele enzymatycznych peelingów z różnych półek cenowych, jednak żaden nie poradził sobie z tymi większymi suchymi plackami...
__________________
“Zawsze byłem gotów na koniec,
tylko nie wtedy gdy następował.”


brr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-09-26, 14:56   #402
chindarella
Zadomowienie
 
Avatar chindarella
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 1 518
Dot.: Trądzik niszczy moją psychike :(

To i ja się dołączam do Was...
Z trądzikiem męczę się już od 6 lat, aktualnie łykam antybiotyk Unidox (9 dzień). Jak narazie stan mojej skóry pogorszył się, wszystkie zmiany się zaostrzyły, codziennie wyskakuje mi nowe stado pryszczy, mam czerwone placki, zaskórniki, grudki, które jak wiecie pod warstwą makijażu i w świetle dziennym wyglądają okropnie Do tego moja skóra jest sucha, piecze i jakby "pali się" od środka. Czy któraś z Was stosowała ten antybiotyk i czy takie gwałtowne pogorszenie to normalka? Co 5 minut patrzę w lusterko i coraz bardziej wpadam w depresje;/ Bu!
chindarella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-26, 15:03   #403
Venstar
Raczkowanie
 
Avatar Venstar
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 124
Dot.: Trądzik niszczy moją psychike :(

Hej dziewczyny..
U mnie masakra. Wróciłam dziś ze szkoły i co? Najpierw przyrzekłam sobie, że wyduszę jednego zaskórnika a skończyło sie na 4...
Czoło zaorane + między oczami pryszcz ewoluował i jest wielka, twarda, czerwona podskórna gula. Boooooooli okropnie. Nie mam pojęcia co robić. A mam spotkanie z kimś fajnym w sobote i co ja teraz zrobie?
__________________

Venstar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-26, 15:37   #404
Morticia_91
Raczkowanie
 
Avatar Morticia_91
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 143
Dot.: Trądzik niszczy moją psychike :(

Cytat:
Napisane przez chindarella Pokaż wiadomość
To i ja się dołączam do Was...
Z trądzikiem męczę się już od 6 lat, aktualnie łykam antybiotyk Unidox (9 dzień). Jak narazie stan mojej skóry pogorszył się, wszystkie zmiany się zaostrzyły, codziennie wyskakuje mi nowe stado pryszczy, mam czerwone placki, zaskórniki, grudki, które jak wiecie pod warstwą makijażu i w świetle dziennym wyglądają okropnie Do tego moja skóra jest sucha, piecze i jakby "pali się" od środka. Czy któraś z Was stosowała ten antybiotyk i czy takie gwałtowne pogorszenie to normalka? Co 5 minut patrzę w lusterko i coraz bardziej wpadam w depresje;/ Bu!
Witamy Myślę, że przy rozpoczęciu każdej kuracji wysyp to normalna sprawa. Skóra się oczyszcza, więc wyrzuca wszystko na zewnątrz. Bądź dobrej myśli. Nawilżaj skórę i trzymaj się kuracji. I NIE PATRZ W LUSTERKO. Zajmij się czymś, co odwróci Twoją uwagę.

Cytat:
Napisane przez Venstar Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny..
U mnie masakra. Wróciłam dziś ze szkoły i co? Najpierw przyrzekłam sobie, że wyduszę jednego zaskórnika a skończyło sie na 4...
Czoło zaorane + między oczami pryszcz ewoluował i jest wielka, twarda, czerwona podskórna gula. Boooooooli okropnie. Nie mam pojęcia co robić. A mam spotkanie z kimś fajnym w sobote i co ja teraz zrobie?
Spróbuj maści ichtiolowej jeśli masz, powinna wyciągnąć z niego wszystko na zewnątrz tak, żebyś mogła wygnieść i się pozbyć gulo. Nie rozdrapuj jej, bo tylko pogorszysz wszystko.
Morticia_91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-26, 15:43   #405
Venstar
Raczkowanie
 
Avatar Venstar
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 124
Dot.: Trądzik niszczy moją psychike :(

Cytat:
Napisane przez Morticia_91 Pokaż wiadomość
Spróbuj maści ichtiolowej jeśli masz, powinna wyciągnąć z niego wszystko na zewnątrz tak, żebyś mogła wygnieść i się pozbyć gulo. Nie rozdrapuj jej, bo tylko pogorszysz wszystko.
Jeju, marzę żeby to się wchłonęło/ zmniejszyło do soboty! Jak mam sie pokazać fajnemu kolesiowi z taką gulą między oczami ....
Na razie traktuję to brevoxylem. Może na noc nałożę ichtiolu.
__________________

Venstar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-27, 07:25   #406
_Shiloh_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Shiloh_
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 2 495
Dot.: Trądzik niszczy moją psychike :(

Cytat:
Napisane przez chindarella Pokaż wiadomość
To i ja się dołączam do Was...
Z trądzikiem męczę się już od 6 lat, aktualnie łykam antybiotyk Unidox (9 dzień). Jak narazie stan mojej skóry pogorszył się, wszystkie zmiany się zaostrzyły, codziennie wyskakuje mi nowe stado pryszczy, mam czerwone placki, zaskórniki, grudki, które jak wiecie pod warstwą makijażu i w świetle dziennym wyglądają okropnie Do tego moja skóra jest sucha, piecze i jakby "pali się" od środka. Czy któraś z Was stosowała ten antybiotyk i czy takie gwałtowne pogorszenie to normalka? Co 5 minut patrzę w lusterko i coraz bardziej wpadam w depresje;/ Bu!
Witamy w naszych skromnych progach ...
Stan skóry Ci się pogorszył, to normalne - skóra się oczyszcza. Musisz być cierpliwa, to minie
U każdej z nas pod światło widać każdą krostkę, nawet mając na buzi podkład. Nie stresuj się i nie denerwuj, bo to zwiększa występowanie trądziku

Cytat:
Napisane przez Venstar Pokaż wiadomość
Jeju, marzę żeby to się wchłonęło/ zmniejszyło do soboty! Jak mam sie pokazać fajnemu kolesiowi z taką gulą między oczami ....
Na razie traktuję to brevoxylem. Może na noc nałożę ichtiolu.
Ja na takie gule stosuję Effaclar Duo krem (klik),dobrze wyciąga wszystko na wierzch, w dość szybkim tempie i nie przejmuj się. Jak facet jest wart uwagi,to nie będzie patrzył na jakiś mało istotny szczegół w postaci pryszcza

Widzę, że dbasz o figurę, zdradź sekret jaki masz sposób?

Cytat:
Napisane przez prettysimple Pokaż wiadomość
Na takie skórki jest świetny peeling enzymatyczny z Biochemii Urody. Przy okazji nie roznosi krost.
Ja kiedyś brałam cynk i efekty zauważyłam po ok. miesiącu.
Cytat:
Napisane przez brr Pokaż wiadomość
Stosowałam wiele enzymatycznych peelingów z różnych półek cenowych, jednak żaden nie poradził sobie z tymi większymi suchymi plackami...
Ja używam peeling enzymatyczny Ziaja klik. W ogóle nie czuć ścierania bo ma konsystencję lekkiego kremu. Ale to tylko wrażenie, bo po zmyciu czuć, że buzia jest gładka.

U mnie zostały na twarzy zamiast gul, małe czerwone krosteczki na policzkach i czole, wyglądają jak pokrzywka ... wczoraj trochę pękłam psychicznie i parę łez poleciało. Szybko się jednak pozbierałam i powiedziałam sobie to co zwykle, że ... zwykły pryszcz nie zapanuje nade mną moja psychiką

Edytowane przez _Shiloh_
Czas edycji: 2012-09-27 o 07:26
_Shiloh_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-27, 12:23   #407
Dizzy19
Raczkowanie
 
Avatar Dizzy19
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 389
Dot.: Trądzik niszczy moją psychike :(

Dziewczyny Wam też tak wypadają włosy ?
Nie wiem czy to po lecie tak mam, czy może czegoś im brakuje.
Dizzy19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-27, 13:53   #408
de_wu
Rozeznanie
 
Avatar de_wu
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 795
Dot.: Trądzik niszczy moją psychike :(

Cytat:
Napisane przez Dizzy19 Pokaż wiadomość
Dziewczyny Wam też tak wypadają włosy ?
Nie wiem czy to po lecie tak mam, czy może czegoś im brakuje.

Mi wypadają zawsze na jesień i wiosne
Ale też w moim przypadku to może być efekt odstawienia hormonów.
de_wu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-27, 21:03   #409
Judit1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 130
Dot.: Trądzik niszczy moją psychike :(

Cytat:
Napisane przez PaulinaGda Pokaż wiadomość
a jakie zluszczenie? stosujesz cos w domu czy na jakies zabiegi chodzisz?;]
Stosuje sama w domy preperat, który nazywa sie artederm. Powoduje okropne łuszczenie się skóry, ale nie są to suche placki a jedynie takie skórki jakie tworzą się po poparzeniu słonecznym. To juz ostatnie moje złuszczenie ponieważ wracam na studia a łażenie z takimi farfoclami to przesada

---------- Dopisano o 22:03 ---------- Poprzedni post napisano o 22:00 ----------

Cytat:
Napisane przez de_wu Pokaż wiadomość
Mi wypadają zawsze na jesień i wiosne
Ale też w moim przypadku to może być efekt odstawienia hormonów.
Mi lecą włosy garściami wręcz. Kogo nie zapytam każdy ma ten sam problem, to chyba wina jesieni, poki co pięknej naszczęscie
Judit1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-09-28, 07:26   #410
_Shiloh_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Shiloh_
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 2 495
Dot.: Trądzik niszczy moją psychike :(

Cytat:
Napisane przez Judit1 Pokaż wiadomość
Mi lecą włosy garściami wręcz. Kogo nie zapytam każdy ma ten sam problem, to chyba wina jesieni, poki co pięknej naszczęscie
Mnie też zaczęły wypadać, ale nie są to jakieś duże ilości. Człowiek, tak jak i zwierzątko- sierść na zimę zmienia
_Shiloh_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-28, 10:17   #411
Dizzy19
Raczkowanie
 
Avatar Dizzy19
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 389
Dot.: Trądzik niszczy moją psychike :(

Cytat:
Napisane przez _Shiloh_ Pokaż wiadomość
Mnie też zaczęły wypadać, ale nie są to jakieś duże ilości. Człowiek, tak jak i zwierzątko- sierść na zimę zmienia

Właśnie na zimę powinno ich rosnąc więcej, żeby było ciepło :P
Mogłyb tak grzać, zamiast czapki, której nieznooosze.. gryzie
Dizzy19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-28, 19:43   #412
Judit1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 130
Dot.: Trądzik niszczy moją psychike :(

a ja mam doła. Własnie dostałam okres i na mojej twarzy przybyły 4 gule, 3 na czole i jedna na policzku... załamka. Moja skóra podczas okresu ogolnie wyglada źle, rozszerzone pory, więcej pryszczy i ogolnie taka szara. Zalezało mi zeby w poniedziałek ładnie wyglądać, tak świeżo bez pryszczy tak jakbym przez te wakacje super wypoczęła Dodatkowo mam w pokoju obok w akademiku dwóch facetów ktorzy przyjechali do polski z angli i dzielimy razem łazienkę i kuchnię i myslalam że bede nawet spoko wygladac matko!! coś mnie trafi zaraz!
Judit1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-28, 20:18   #413
de_wu
Rozeznanie
 
Avatar de_wu
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 795
Dot.: Trądzik niszczy moją psychike :(

Cytat:
Napisane przez Judit1 Pokaż wiadomość
a ja mam doła. Własnie dostałam okres i na mojej twarzy przybyły 4 gule, 3 na czole i jedna na policzku... załamka. Moja skóra podczas okresu ogolnie wyglada źle, rozszerzone pory, więcej pryszczy i ogolnie taka szara. Zalezało mi zeby w poniedziałek ładnie wyglądać, tak świeżo bez pryszczy tak jakbym przez te wakacje super wypoczęła Dodatkowo mam w pokoju obok w akademiku dwóch facetów ktorzy przyjechali do polski z angli i dzielimy razem łazienkę i kuchnię i myslalam że bede nawet spoko wygladac matko!! coś mnie trafi zaraz!
Wiem jak się czujesz, ja nie jestem przed okresem ( po ) i przybywają mi ciągle pryszcze. Staram się ich już nie wyduszać bo po ostatnich moich wyczynach wyglądałam jak potwór ( dosłownie).
Po prostu nic z nimi nie rób, spróbuj zająć się czymś i myśleć o czymś innym
Aha jeszcze ciekawa jestem w jakim jesteście wieku bo ja mam 23 lata i od 13 roku życia nie miałam czystej skóry, po prostu nie wiem jak to jest żyć bez tego świństwa.

Edytowane przez de_wu
Czas edycji: 2012-09-28 o 20:21
de_wu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-28, 21:07   #414
Judit1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 130
Dot.: Trądzik niszczy moją psychike :(

ja mam 22 lata skonczone w czerwcu. Kiedyś nie miałam takiego problemu. Całe liceum moja twarz nie widziała podkładu, dosłownie zero makijażu wliczając nawet to ze nie nosiłam tuszu. Poprostu nie miałam na sobie nic. Nie wiem może cos miałam ale jakoś się tym zbytnio nie przejmowałam. Poszłam na studia zmieniła się woda, pryszczy zaczęło przybywać... Zaczełam się nagle interesować tym jak wyglądam, zupelnie przypadkiem tak naprawde pewnego razu spojrzalam w lustro i mówie: kurcze, za duzo tych pryszczy! I od tej pory na okragło myslalam i mysle o swojej twarzy. Zaczełam nakładać podkład, wygladalam w miare fajnie bo wtedy mialam taką równą cerę, jednolitą z jakimiś tam pryszczami. Pozniej codziennie ogladalam swoją twarz i pewnego razu wydusiłam jednego wielkiego zaskórnika który byl pod skórą, męczylam go i meczyla bo widzialam ze jest duzy ale taki pod skórą. Może brzmi to głupio ale ja naprawde nie wiedziałam, że zostanie mi po tym blizna. No i stało się, rana jakiej mało, wszyscy pytali mnie co się stało, pozniej blizna. i od tego pory zawsze wychodze w podkładzie, zapamietalam to szczegolnie bo naprawde w tym momencie zaczela sie moja przygoda z malowaniem. Pozniej starałam się nie wygniatac pryszcze tzn"starałam sie" nie zawsze znaczyło ze to robilam ale wiedzialam ktore pryszcze mogę wygnieść bo tylko te nie zostawiały blizn. Niekiedy robią mi się większe, nie wyciskam ich a i tak pozostawiają po sobie blizne. Żeby było smiesznie, moje problemy dotyczą tylko i wyłącznie jednego policzka, drugi jest nieskazitelny! Dodatkowo na twarzy mam kilka takich bliz po zadrapaniach z dziecinstwa jak biłam się z moją siostrą. one akurat są do zaakceptowania ale pozostałe mnie dobijają. Mam je zlokalizowane w jednym obrzasze, moze kiedys wobec tego skuszę się na laser, kiedys widziałam w jakims gabinecie ze można zrobic tylko pewnien obszar a 1cm kosztował 100zł.
Judit1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-29, 07:06   #415
_Shiloh_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Shiloh_
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 2 495
Dot.: Trądzik niszczy moją psychike :(

Hej dziewczyny, ja już na nogach w sobotni poranek mój organizm przyzwyczajony jest do porannego wstawania do pracy i dlatego w weekendy też budzę się dość wcześnie.

Ja po kilku dniowej przerwie z kremem Effaclar Duo (podrażnił mnie) znów zaczęłam go używać. Wiem, że powinno się go stosować nieprzerwanie przez 4 tyg., ale jak narazie widzę znaczną poprawę . I zaczynam dochodzić do wniosku, że mojej skórze i walce z trądzikiem odpowiadają tylko produkty z kwasami
_Shiloh_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-29, 08:43   #416
PaulinaGda
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 80
Dot.: Trądzik niszczy moją psychike :(

a ile ten krem stosujesz? poprawe widzisz tzn mniej Ci wyskakujeczy jak?
PaulinaGda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-29, 09:03   #417
prettysimple
Zadomowienie
 
Avatar prettysimple
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: tam gdzie nie sięga wzrok;)
Wiadomości: 1 818
Dot.: Trądzik niszczy moją psychike :(

Dziewczyny uważajcie też na "przekarmienie" skóry. Ja stosuję serum z wit. C i serum granat naprzemiennie i wydaje mi się, że jednak dla skóry skłonnej do zapychania to może być za dużo. Troszkę mi takich mikropryszczyków wyszło i znowu trzeba się wziąć za niwelowanie ustrojstwa :P
__________________
Młodość to...
prettysimple jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-29, 10:24   #418
_Shiloh_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Shiloh_
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 2 495
Dot.: Trądzik niszczy moją psychike :(

Cytat:
Napisane przez PaulinaGda Pokaż wiadomość
a ile ten krem stosujesz? poprawe widzisz tzn mniej Ci wyskakujeczy jak?
Krem stosuje łącznie jakieś dwa tygodnie. Na początku stsowania miałam wysyp, bo skóra się oczyszczała. Ale trzeba być cierpliwym. Teraz jestem na etapie gojenia trądziku na twarzy. Mnie wyskakuje, na policzkach zniknęło już w 80%, broda jest bardziej oporna - ale tez znikają. Dla mnie krem jest ok wiadomo, że w ciągu 2 tygodni nie zrobi mi na twarzy jakichś cudów i nie zagoi wszystkiego w ekspresowym tempie

Jednakże, jeszcze 2 tyg. przede mną i jestem dobrej mysli bo widzę już spore efekty.

Cytat:
Napisane przez prettysimple Pokaż wiadomość
Dziewczyny uważajcie też na "przekarmienie" skóry. Ja stosuję serum z wit. C i serum granat naprzemiennie i wydaje mi się, że jednak dla skóry skłonnej do zapychania to może być za dużo. Troszkę mi takich mikropryszczyków wyszło i znowu trzeba się wziąć za niwelowanie ustrojstwa :P
Miałam tak samo. Za często i za dużo nakładasz je na buzię, zapchało Cię. Serum granat + HA ok. 2 razy w tyg. najlepiej mi pasuje
_Shiloh_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-29, 13:52   #419
Morticia_91
Raczkowanie
 
Avatar Morticia_91
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 143
Dot.: Trądzik niszczy moją psychike :(

hello, hello ja jestem po okresie i cóż, moja skóra wygląda jak zawsze, czyli jakbym upadła na twarz pryszcze na razie poznikały, ale mam mnóstwo blizn i podskórnych takich białych pryszczków, to chyba też są zaskórniki, skubane niczym się ich nie da pokonać, to trochę irytujące... jedyne z czego się ciesze, to to, że pierwszy tydzień w akademiku minął o dziwo całkiem fajnie, nikt nie patrzył na mnie jak na obcego czy coś myślę, że ogólnie się już wszyscy przyzwyczaili, więc chyba nie będzie tragicznie
Morticia_91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-29, 18:41   #420
brr
Raczkowanie
 
Avatar brr
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 498
Dot.: Trądzik niszczy moją psychike :(

Ja już jestem psychicznie wyczerpana. Codziennie ryczę bo już nie mogę znieść swojej paskudnej twarzy. Mam ochotę strzelić sobie w łeb ;(((((((
__________________
“Zawsze byłem gotów na koniec,
tylko nie wtedy gdy następował.”


brr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:23.