Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3 - Strona 141 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-12-11, 06:52   #4201
Noodle Soup
Zadomowienie
 
Avatar Noodle Soup
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 504
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Polecam poszukać w takich niesieciowych drogeriach, tam można trafić na Lumene - niestety nie wiem gdzie konkretnie można ją spotkać w Warszawie, bo to nie moje miasto
Pamiętam za bazę płaciła jakoś 20-30 zł.
Noodle Soup jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-20, 18:20   #4202
Radoja
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 66
Dot.: Uaktualniona lista kosmetyków i innych produktów (nie)testowanych na zwierzętac

Cytat:
Napisane przez blue2003 Pokaż wiadomość
Dodatkowo wybierając produkty ze skaczącym królikiem mamy pewność, że nie zawierają one substancji pochodzących z martwych zwierząt."
Jeśli i to kryterium bierzemy pod uwagę, to zadziwia mnie oznaczenie firmy Ava na zielono - mają np. krem z tłuszczem z norek. Nie widziałam też nigdy na ich opakowaniach oznaczeń o nietestowaniu na zwierzętach (a ich kosmetyki były na półkach jeszcze przed najnowsza dyrektywą UE w tej sprawie).

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _


Nie znalazłam na liście firmy Coloris (producent choćby serum do rzęs Inveo)
http://inveo.biz.pl/firma-i-kontakt,12,pl.html
Właścicielem marki INVEO jest polska firma COLORIS.
Produkujemy szeroką gamę kosmetyków do makijażu, pielęgnacji paznokci, dłoni, ust oraz ciała.

To, że jest to firma polska daje szansę, że nie testują na zwierzętach. Na tej samej str. czytamy dalej:
Każdy wyrób spełnia standardy Unii Europejskiej, kontrolowane w ramach zakładowego Systemu Kontroli Jakości oraz przez zewnętrzne laboratoria.
- to już te "zewnętrzne laboratoria" budzą niepokój
Radoja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-03, 18:08   #4203
a*a*a*
Ania
 
Avatar a*a*a*
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 2 036
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Cytat:
Napisane przez Kretka666 Pokaż wiadomość
Czy ta lista jest na pewno aktualna? Można jej wierzyć?
__________________
Wymianka
Durny nick ciągnie się przez całe życie...
a*a*a* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-05, 09:51   #4204
Agataalina
Raczkowanie
 
Avatar Agataalina
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 117
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Witajcie,

od kilku lat konsekwentnie nie kupuję kosmetyków firm testujących. Ostatnimi czasy ponownie zagłębiłam się w temat nietestowanych produktów w celu sprawdzenia czy coś w tej kwestii się nie zmieniło. Niestety przeczytałam ostatnio artykuł o tym, że polskie kosmetyki cieszą się dużym zainteresowaniem w Chinach, a pod koniec listopada odbyły się targi w Hong-Kongu. (Krótkie przypomnienie: Chińczycy wymagają testów na zwierzętach).

W tej edycji targów, która odbyła się w dniach 12-14 listopada, wzięło udział 27 rodzimych producentów, w tym Irena Eris, Eveline Cosmetics, Bell, Bielenda, Chantal, Clarena, Delia, Farmona, Floslek, i inne firmy.
żródło: http://www.rynekchinski.pl/rynek-chi...tegory/farmona

Dowiedziałam się, że firmy Irena Eris i Farmona są w trakcie certyfikacji swoich produktów przed wejściem na rynek chiński

Przez to te dwie firmy trafiają u mnie na czarną listę. Boję się, że więcej polskich firm będzie chciało iść w ich ślady.

Macie może jakieś informacje na ten temat? Czy w związku z tym są plany aktualizacji listy nietestowanych? Bardzo dużo osób opiera się na tym spisie i warto by była aktualna. W razie potrzeby służę pomocą, bo bardzo leży mi na sercu ta kwestia.

Pozdrawiam
A.
Agataalina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-05, 18:35   #4205
Cindy28
Lux Mundi
 
Avatar Cindy28
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Kyoto ;D
Wiadomości: 13 603
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Cytat:
Napisane przez Agataalina Pokaż wiadomość
Witajcie,

od kilku lat konsekwentnie nie kupuję kosmetyków firm testujących. Ostatnimi czasy ponownie zagłębiłam się w temat nietestowanych produktów w celu sprawdzenia czy coś w tej kwestii się nie zmieniło. Niestety przeczytałam ostatnio artykuł o tym, że polskie kosmetyki cieszą się dużym zainteresowaniem w Chinach, a pod koniec listopada odbyły się targi w Hong-Kongu. (Krótkie przypomnienie: Chińczycy wymagają testów na zwierzętach).

W tej edycji targów, która odbyła się w dniach 12-14 listopada, wzięło udział 27 rodzimych producentów, w tym Irena Eris, Eveline Cosmetics, Bell, Bielenda, Chantal, Clarena, Delia, Farmona, Floslek, i inne firmy.
żródło: http://www.rynekchinski.pl/rynek-chi...tegory/farmona

Dowiedziałam się, że firmy Irena Eris i Farmona są w trakcie certyfikacji swoich produktów przed wejściem na rynek chiński

Przez to te dwie firmy trafiają u mnie na czarną listę. Boję się, że więcej polskich firm będzie chciało iść w ich ślady.

Macie może jakieś informacje na ten temat? Czy w związku z tym są plany aktualizacji listy nietestowanych? Bardzo dużo osób opiera się na tym spisie i warto by była aktualna. W razie potrzeby służę pomocą, bo bardzo leży mi na sercu ta kwestia.

Pozdrawiam
A.
No po prostu nie wierzę .
Używam Eveliny, Bielendy, Bell, Delii, Farmony, Flosleku...
Ręce mi opadły...
Chyba czas szukać zamienników.
__________________
"Nie ma czasu na całowanie
niewłaściwych chłopców"...
Cindy28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-05, 18:40   #4206
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Cytat:
Napisane przez Cindy28 Pokaż wiadomość
No po prostu nie wierzę .
Używam Eveliny, Bielendy, Bell, Delii, Farmony, Flosleku...
Ręce mi opadły...
Chyba czas szukać zamienników.
Dobrze, że nic z tego nie używam Jakby Ziaja jednak jakimś cudem przeszła na "złą stronę mocy" to bym się załamała, ale póki ona się trzyma swojego to jestem bezpieczna
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-05, 18:54   #4207
Cindy28
Lux Mundi
 
Avatar Cindy28
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Kyoto ;D
Wiadomości: 13 603
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Cytat:
Napisane przez Kretka666 Pokaż wiadomość
Dobrze, że nic z tego nie używam Jakby Ziaja jednak jakimś cudem przeszła na "złą stronę mocy" to bym się załamała, ale póki ona się trzyma swojego to jestem bezpieczna
Prócz tego, że używam, to jeszcze mama handluje. Muszę jej znaleźć jakieś inne firmy kosmetyczne, które wprowadzi do sklepu na miejsce tamtych.
Z Ziai używam jedynie 2 produktów, ale też byłby to dla mnie cios.
Nie ogarniam tego.
__________________
"Nie ma czasu na całowanie
niewłaściwych chłopców"...
Cindy28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-01-05, 21:15   #4208
Agataalina
Raczkowanie
 
Avatar Agataalina
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 117
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Chyba faktycznie z polskich firm w tym momencie zostaje Ziaja..

Wysłałam do większości bioracych udział w targach firm zapytanie czy planuja, badź czy już wprowadziły swoje produkty na rynek chiński. Powiem wprost jest mi zwyczajnie przykro i czuję się trochę oszukana, bo były to dla mnie zaufane firmy

Jeśli dostanę jakaś odpowiedź to się nia tutaj podzielę.

Dodatkowo znalazłam czarna listę na blogu kocieuszy.blogspot.com. Wynika z niej, że m.in Iwostin, Clarins, E.O.S., PUIG i Soraya sa firmami testujacymi, zreszta zobaczcie:

http://kocieuszy.blogspot.com/p/blog-page_23.html
Agataalina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-05, 22:05   #4209
Noodle Soup
Zadomowienie
 
Avatar Noodle Soup
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 504
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Iwostin
Z kolorówką nie mam problemu, bo w większości przerzuciłam się już na minerały, ale powoli nie mam pomysłów co do pielęgnacji. Póki co trzymam się Himalaya Herbals, produktów Rossmanna i właśnie Ziaji - mam sprawdzone i nie chce mi się nawet kombinować. Ale Iwostin trochę mnie zawiódł, jedna z niewielu nietestujących firm z dermokosmetykami (SVR już nie do końca na moją kieszeń).
Noodle Soup jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-05, 22:05   #4210
Vault101
Raczkowanie
 
Avatar Vault101
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 165
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Ech, szkoda To co nam zostało? Ziaja, Biochemia Urody i Rossmannowe marki (Alterra, Isana, Rival de loop, Original Source, Alverde)?
__________________

Vault101 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-05, 22:23   #4211
Cindy28
Lux Mundi
 
Avatar Cindy28
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Kyoto ;D
Wiadomości: 13 603
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Cytat:
Napisane przez Vault101 Pokaż wiadomość
Ech, szkoda To co nam zostało? Ziaja, Biochemia Urody i Rossmannowe marki (Alterra, Isana, Rival de loop, Original Source, Alverde)?
Na to wygląda .

Ostatnio nie miałam czasu zagłębiać się w czeluści internetu, dziś nadrabiam i prócz tego, o czym dziś piszemy bardzo dotknęła mnie wiadomość o przegłosowaniu nowelizacji ustawy o GMO.
Czyli niedługo nie będzie ani co nakładać na ryjec, ani co do niego włożyć .
__________________
"Nie ma czasu na całowanie
niewłaściwych chłopców"...
Cindy28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-01-05, 22:47   #4212
Mahdab
Zakorzenienie
 
Avatar Mahdab
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 009
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Kurcze, weszlam zobaczyc czy dowiem sie czegos nowego a tu takie informacje
Akurat z Delii ostatnio cos kupilam...
Jesli chodzi o pielegnacje to jeszcze jest joanna (uzywam szamponow),
apart, pharma cf (4 pory roku), mam nadzieje ze moge je z czystym sumieniem kupowac?
__________________

Mahdab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-06, 00:22   #4213
a*a*a*
Ania
 
Avatar a*a*a*
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 2 036
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Cytat:
Napisane przez Agataalina Pokaż wiadomość
Chyba faktycznie z polskich firm w tym momencie zostaje Ziaja..

Wysłałam do większości bioracych udział w targach firm zapytanie czy planuja, badź czy już wprowadziły swoje produkty na rynek chiński. Powiem wprost jest mi zwyczajnie przykro i czuję się trochę oszukana, bo były to dla mnie zaufane firmy

Jeśli dostanę jakaś odpowiedź to się nia tutaj podzielę.

Dodatkowo znalazłam czarna listę na blogu kocieuszy.blogspot.com. Wynika z niej, że m.in Iwostin, Clarins, E.O.S., PUIG i Soraya sa firmami testujacymi, zreszta zobaczcie:

http://kocieuszy.blogspot.com/p/blog-page_23.html
O tak, daj znać jeśli Ci coś odpiszą. Może fakt, że wzięto udział w targach nie oznacza, że kosmetyki zostaną wprowadzone na tamtejszy rynek. Łudzę się. :/ Przez święta miałam trochę wolnego, zaczęłam grzebać w tych wszystkich tematach, przewartościowałam życie i powoli będę robić "porządki" z moimi kosmetykami, więc przyda się każde info.
Cytat:
Napisane przez Noodle Soup Pokaż wiadomość
Iwostin
Z kolorówką nie mam problemu, bo w większości przerzuciłam się już na minerały, ale powoli nie mam pomysłów co do pielęgnacji. Póki co trzymam się Himalaya Herbals, produktów Rossmanna i właśnie Ziaji - mam sprawdzone i nie chce mi się nawet kombinować. Ale Iwostin trochę mnie zawiódł, jedna z niewielu nietestujących firm z dermokosmetykami (SVR już nie do końca na moją kieszeń).
Ja podobnie, a jeśli chcę coś nieminerałowego to biorę z Gosha lub Nyxa.

Zresztą z pielęgnacją czy to twarzy, czy ciała też nie mam/nie będę mieć mega wielkiego problemu. Biochemia i kosmetyki własnoręcznie umerdane górą. Jedynie kilku gotowców mi szkoda, od Avene lub właśnie Iwostin. No ale cóż...

Polecę Wam polską firmę Sylveco. Mają zarówno kremy do twarzy, do ciała, do rąk, szampony, żele itd. Generalnie prężnie się rozwijają i nie testują na zwierzakach. Oby tak zostało.
Do tego marki GoCranberry albo Apis.
__________________
Wymianka
Durny nick ciągnie się przez całe życie...
a*a*a* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-06, 00:39   #4214
Bela03
Zadomowienie
 
Avatar Bela03
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 1 525
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Cytat:
Napisane przez a*a*a* Pokaż wiadomość

Polecę Wam polską firmę Sylveco.
Ich płyn micelarny <3 Nie podrażnił mnie i radzi sobie z makijażem.

A jak z Cosnovą i Inglotem?
Polecicie jakiś żel kolorowy do brwi za szczoteczką? Tzn bazowy lub czarny co by uczesał je i utrwalił ale niekoniecznie malował.

O ile sama z Delii, Bell i Eveline używam niewiele to mamę przerzuciłam praktycznie całkiem na Eveline i pokochała ich kosmetyki. Już teraz ciężko mi ją przekonać do nietestowanych jak na promocjach kuszą ją szafy L'oreala a teraz to będzie nierealne. Jakie kolorówki w Rossmanie i Hebe nam zostaną? Bo Wibo itp wyglądają niestety zbyt tandetnie dla niej.
Bela03 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-06, 01:35   #4215
Cindy28
Lux Mundi
 
Avatar Cindy28
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Kyoto ;D
Wiadomości: 13 603
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Cytat:
Napisane przez a*a*a* Pokaż wiadomość
Ja podobnie, a jeśli chcę coś nieminerałowego to biorę z Gosha lub Nyxa.
Muszę Cię zmartwić - Nyxa wchłonęło L'oreal ;/.

Z polskich firm natknęłam się ostatnio na poznański Lefrosch - kupiłam dla Tż Pilarix. Dobre działanie [choć ma parabeny, których wcześniej nie zauważyłam i więcej go nie kupię], znaczek nietestowania. Trzeba by do nich e-maila skrobnąć.

---------- Dopisano o 02:35 ---------- Poprzedni post napisano o 02:32 ----------

Cytat:
Napisane przez Bela03 Pokaż wiadomość
Jakie kolorówki w Rossmanie i Hebe nam zostaną? Bo Wibo itp wyglądają niestety zbyt tandetnie dla niej.
Z tego co kojarzę Catrice nie testuje [http://www.catrice.eu/pl/mn/faq-kontakt/faq.html] - ma przyjemną szatę graficzną i nie wygląda na kolorówkę z najniższej półki .
__________________
"Nie ma czasu na całowanie
niewłaściwych chłopców"...
Cindy28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-06, 03:39   #4216
Linusiaczek
Wtajemniczenie
 
Avatar Linusiaczek
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 874
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Cytat:
Napisane przez Agataalina Pokaż wiadomość
Witajcie,

od kilku lat konsekwentnie nie kupuję kosmetyków firm testujących. Ostatnimi czasy ponownie zagłębiłam się w temat nietestowanych produktów w celu sprawdzenia czy coś w tej kwestii się nie zmieniło. Niestety przeczytałam ostatnio artykuł o tym, że polskie kosmetyki cieszą się dużym zainteresowaniem w Chinach, a pod koniec listopada odbyły się targi w Hong-Kongu. (Krótkie przypomnienie: Chińczycy wymagają testów na zwierzętach).

W tej edycji targów, która odbyła się w dniach 12-14 listopada, wzięło udział 27 rodzimych producentów, w tym Irena Eris, Eveline Cosmetics, Bell, Bielenda, Chantal, Clarena, Delia, Farmona, Floslek, i inne firmy.
żródło: http://www.rynekchinski.pl/rynek-chi...tegory/farmona

Dowiedziałam się, że firmy Irena Eris i Farmona są w trakcie certyfikacji swoich produktów przed wejściem na rynek chiński

Przez to te dwie firmy trafiają u mnie na czarną listę. Boję się, że więcej polskich firm będzie chciało iść w ich ślady.

Macie może jakieś informacje na ten temat? Czy w związku z tym są plany aktualizacji listy nietestowanych? Bardzo dużo osób opiera się na tym spisie i warto by była aktualna. W razie potrzeby służę pomocą, bo bardzo leży mi na sercu ta kwestia.

Pozdrawiam
A.
Hej. Kilka lat temu, gdy miałam sporo czasu na szukanie informacji o firmach nie testujących produktów na zwierzętach, natknęłąm się gdzieś na informacje, że prawo Hong-Kongu różni się odrobinę od prawa generalnie Chin i stąd niektóre firmy, pomimo iż są na rynku azjatyckim, nie są uznawane za testujące na zwierzętach. Wiecie coś o tym?

Edytowane przez Linusiaczek
Czas edycji: 2015-01-06 o 03:40
Linusiaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-06, 10:23   #4217
xWybitnax
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 16
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Hej Dziewczyny
Przeglądając wizażową oraz Notestową listę nie znalazłam nigdzie Golden Rose... Na oficjalnej stronie zarzekają się, że nie testują, a jak jest naprawdę? ;P
xWybitnax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-06, 10:31   #4218
Florrrka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 137
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Cytat:
Napisane przez Vault101 Pokaż wiadomość
Ech, szkoda To co nam zostało? Ziaja, Biochemia Urody i Rossmannowe marki (Alterra, Isana, Rival de loop, Original Source, Alverde)?
Original Source należy do PZ Cussons, więc odpada.

NYX również, został wykupiony przez L'Oreal.

Cytat:
Napisane przez Bela03 Pokaż wiadomość
Jakie kolorówki w Rossmanie i Hebe nam zostaną? Bo Wibo itp wyglądają niestety zbyt tandetnie dla niej.
Catrice, Misslyn, Gosh - to z Hebe
Artdeco - kiedyś było w Douglas
Kobo - Drogeria Natura
Rossmann - tylko Wibo
Inglot - salony firmowe

Edytowane przez Florrrka
Czas edycji: 2015-01-06 o 10:37
Florrrka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-06, 11:46   #4219
Bela03
Zadomowienie
 
Avatar Bela03
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 1 525
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Artdeco tez słyszałam, że w Chinach.
Czyli z Cosnova nie ma zmian?
Jeszcze ostatnio odkryłam polska kolorowke naturalna - felicea, świetne szminki mają bez lanoliny. Trzeba do nich napisać jak z surowcami.
Bela03 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-01-06, 12:00   #4220
Noodle Soup
Zadomowienie
 
Avatar Noodle Soup
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 504
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Tylko z Cosnovą nie jest tak, że produkty są wytwarzane na zlecenie przez inne marki kosmetyczne? (coś mi się obiło o uszy, że ma w tym udział np. Bell).
KOBO, Sensique czy My Secret na 100% są robione przez Pierre Rene i Hean.
Noodle Soup jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-06, 12:11   #4221
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Cytat:
Napisane przez Vault101 Pokaż wiadomość
Ech, szkoda To co nam zostało? Ziaja, Biochemia Urody i Rossmannowe marki (Alterra, Isana, Rival de loop, Original Source, Alverde)?
Original Source nie jest do końca etyczny, należą do koncernu testującego - więc jak kto postrzega.

Jest trochę nietestujących firm, dodam jeszcze np. Zielone Laboratorium, Pat&Rub, E.L.F. (kolorówka), Beauty Without Cruelty (też mają kolorówkę), Desert Essence.
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-06, 13:05   #4222
Agataalina
Raczkowanie
 
Avatar Agataalina
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 117
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Poszukałam jeszcze trochę na ten temat. Faktycznie Hong Kong ma inne niż Chiny regulacje dotyczace testów na zwierzętach i sa tam one zabronione. Na stronie Eveline znalazłam informację, że sprzedaja tam swoje kosmetyki. Firma Bell również źródło:
http://serwisy.gazetaprawna.pl/msp/a...a-swiecie.html

Faktycznie wzięcie udziału w targach nie musi oznaczać, że firmy biorace w nich udział będa chciały wejść na rynek chiński. Może wystarczy im sam Hong Kong. Pozostaje czekać na informacje od firm w sprawie ich planów.

Firma Irena Eris i Farmona sa u mnie niezmiennie na czarnej liście

http://www.bwhs.pl/data/news/47/phot...ls-Biznesu.pdf

I smutna ciekawostka. W chwili obecnej tylko Unia Europejska, Izrael i Indie maja surowe prawo dotyczace zakazu testów na zwierzętach. Dziwi mnie to, że w XXI wieku coś tak barbarzyńskiego jak testy na zwierzętach jeszcze maja miejsce

Tu więcej informacji:
http://www.hsi.org/issues/becrueltyf...nfographic/en/
Agataalina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-06, 13:08   #4223
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Cytat:
Napisane przez Agataalina Pokaż wiadomość
I smutna ciekawostka. W chwili obecnej tylko Unia Europejska, Izrael i Indie maja surowe prawo dotyczace zakazu testów na zwierzętach. Dziwi mnie to, że w XXI wieku coś tak barbarzyńskiego jak testy na zwierzętach jeszcze maja miejsce

Tu więcej informacji:
http://www.hsi.org/issues/becrueltyf...nfographic/en/
W XXI wieku jeszcze wiele barbarzyńskich rzeczy ma miejsce, także testy na zwierzętach nie są najbardziej zadziwiające.
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-06, 15:43   #4224
Cindy28
Lux Mundi
 
Avatar Cindy28
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Kyoto ;D
Wiadomości: 13 603
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Cytat:
Napisane przez Florrrka Pokaż wiadomość
Artdeco - kiedyś było w Douglas
Artdeco weszło na chiński rynek.
__________________
"Nie ma czasu na całowanie
niewłaściwych chłopców"...
Cindy28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-06, 17:03   #4225
Linusiaczek
Wtajemniczenie
 
Avatar Linusiaczek
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 874
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Cytat:
Napisane przez xWybitnax Pokaż wiadomość
Hej Dziewczyny
Przeglądając wizażową oraz Notestową listę nie znalazłam nigdzie Golden Rose... Na oficjalnej stronie zarzekają się, że nie testują, a jak jest naprawdę? ;P
Pamiętam, że przez kilka wątków wałkowałyśmy to Golden Rose, ale chyba nie mogłyśmy nic na 100% znaleźć, więc na wszelkie wypadek nigdzie ich nie umieściłam.

Cytat:
Napisane przez Agataalina Pokaż wiadomość
Poszukałam jeszcze trochę na ten temat. Faktycznie Hong Kong ma inne niż Chiny regulacje dotyczace testów na zwierzętach i sa tam one zabronione. Na stronie Eveline znalazłam informację, że sprzedaja tam swoje kosmetyki. Firma Bell również źródło:
http://serwisy.gazetaprawna.pl/msp/a...a-swiecie.html

Faktycznie wzięcie udziału w targach nie musi oznaczać, że firmy biorace w nich udział będa chciały wejść na rynek chiński. Może wystarczy im sam Hong Kong. Pozostaje czekać na informacje od firm w sprawie ich planów.

(...)
Dzięki za sprawdzenie Tak mi się właśnie coś wydawało, że gdzieś o tym czytałam.

Cytat:
Napisane przez Kretka666 Pokaż wiadomość
W XXI wieku jeszcze wiele barbarzyńskich rzeczy ma miejsce, także testy na zwierzętach nie są najbardziej zadziwiające.
Niestety się zgadzam

*****************

Dziewczyny, jakiś czas temu (ze 2 lata temu będzie ) rozgorzała tu dyskusja na temat nietestowanych na zwierzętach kostek bądź płynów do zmywarek. Nic wtedy nie mogłyśmy znaleźć. Ostatnio przeglądałam internet i natknęłam się na bloga jakiejś babki, która stara się żyć oszczędnie i ekologicznie i ona podała środek do zmywarek... tylko nie pomyślcie, że jestem świrnięta, bo środek brzmi dość idiotycznie...

Do miejsca, gdzie normalnie wlewamy płyn do zmywarki albo wkładamy kostkę, trzeba wlać dokładnie 2 krople skoncentrowanego młynu do ręcznego mycia naczyć. 2 KROPLE, NIE WIĘCEJ! Bo inaczej to pianę ze zmywarki będziemy czyścić przez tydzień w kuchni Posypujemy naczynia odrobiną sody oczyszczonej, ok. 2 łyżeczkami. Nieważne gdzie damy sodę, ale płyn musi iść do miejsca gdzie normalnie dajemy płyn do zmywarki.

Tu strona ze zdjęciami: KLIK

Wypróbowałam to sama i to naprawdę działa. Co prawda zmywarka pachnie nieco dziwnie, tak jakby proszkiem, ale naczynia były czyste! Możliwe, że dałam za dużo sody. Jedyne, z czym sobie ten środek nie poradził, to z zaschniętą częścią blendera, ale z tym nie poradził sobie i zwykły płyn do zmywarki. I jaka oszczędność pieniędzy

Edytowane przez Linusiaczek
Czas edycji: 2015-01-06 o 17:07
Linusiaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-06, 21:12   #4226
Cindy28
Lux Mundi
 
Avatar Cindy28
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Kyoto ;D
Wiadomości: 13 603
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Cytat:
Napisane przez Linusiaczek Pokaż wiadomość
Do miejsca, gdzie normalnie wlewamy płyn do zmywarki albo wkładamy kostkę, trzeba wlać dokładnie 2 krople skoncentrowanego młynu do ręcznego mycia naczyć. 2 KROPLE, NIE WIĘCEJ! Bo inaczej to pianę ze zmywarki będziemy czyścić przez tydzień w kuchni Posypujemy naczynia odrobiną sody oczyszczonej, ok. 2 łyżeczkami. Nieważne gdzie damy sodę, ale płyn musi iść do miejsca gdzie normalnie dajemy płyn do zmywarki.

Tu strona ze zdjęciami: KLIK

Wypróbowałam to sama i to naprawdę działa. Co prawda zmywarka pachnie nieco dziwnie, tak jakby proszkiem, ale naczynia były czyste! Możliwe, że dałam za dużo sody. Jedyne, z czym sobie ten środek nie poradził, to z zaschniętą częścią blendera, ale z tym nie poradził sobie i zwykły płyn do zmywarki. I jaka oszczędność pieniędzy
Też tak robiłam, tylko wlewałam za dużo płynu i faktycznie piana była w całej kuchni .
A przy 2 kroplach i sodzie, to świetny sposób.
Jak moja zmywarka wróci do żywych, to wykończę tabletki i będę 'prać' naczynia właśnie w taki sposób .

Mam trochę czasu w związku z przeziębieniem i wertuję cały czas temat testowania.
Natknęłam się na ten blog i taki wpis ==> http://poszukiwane-okazje.blogspot.c...ierzetach.html.
Błagam, niech się któraś tam jakoś kulturalnie wypowie, bo mnie się cisną na usta jedynie same ku.rwy i inne takie .
__________________
"Nie ma czasu na całowanie
niewłaściwych chłopców"...
Cindy28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-07, 07:26   #4227
Florrrka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 137
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Cytat:
Napisane przez Bela03 Pokaż wiadomość
Artdeco tez słyszałam, że w Chinach.
Bez jaj, kolejna firma! Jeśli Artdeco odpada, to Misslyn również (ten sam producent).

A co do Cosnovy, to nic nie słyszałam, żeby się coś zmieniło. Ale jak widać po powyższym, to nie jestem na bieżąco. Proszę o potwierdzenie, czy Cosnova jest ok.
Florrrka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-07, 09:36   #4228
ad27e677e0de2ac722847c16e33c0345a33b686d_62afaa71a8be5
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 14
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Cytat:
Napisane przez a*a*a* Pokaż wiadomość
O tak, daj znać jeśli Ci coś odpiszą. Może fakt, że wzięto udział w targach nie oznacza, że kosmetyki zostaną wprowadzone na tamtejszy rynek. Łudzę się. :/ Przez święta miałam trochę wolnego, zaczęłam grzebać w tych wszystkich tematach, przewartościowałam życie i powoli będę robić "porządki" z moimi kosmetykami, więc przyda się każde info.

Ja podobnie, a jeśli chcę coś nieminerałowego to biorę z Gosha lub Nyxa.

Zresztą z pielęgnacją czy to twarzy, czy ciała też nie mam/nie będę mieć mega wielkiego problemu. Biochemia i kosmetyki własnoręcznie umerdane górą. Jedynie kilku gotowców mi szkoda, od Avene lub właśnie Iwostin. No ale cóż...

Polecę Wam polską firmę Sylveco. Mają zarówno kremy do twarzy, do ciała, do rąk, szampony, żele itd. Generalnie prężnie się rozwijają i nie testują na zwierzakach. Oby tak zostało.
Do tego marki GoCranberry albo Apis.

NYX niestety według listy na blogu kocie uszy testuje
ad27e677e0de2ac722847c16e33c0345a33b686d_62afaa71a8be5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-07, 15:28   #4229
Linusiaczek
Wtajemniczenie
 
Avatar Linusiaczek
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 874
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

[1=ad27e677e0de2ac722847c1 6e33c0345a33b686d_62afaa7 1a8be5;49635442]NYX niestety według listy na blogu kocie uszy testuje[/QUOTE]

NYX jest na bezpiecznej liscie Pety, wiec jak dla mnie to oni wciaz sa firma nietestujaca na zwierzetach. Natomiast NYX nalezy obecnie do koncernu L'Oreal, wiec osoby, ktore nie kupuja kosmetykow takich firm uwazaja ich obecnie za firme 'zla'. Jest to kwestia indywidualnego wyboru.

Ja jednak uwazam, ze zadne nasze polskie listy nie dysponuja takimi srodkami ani taka iloscia ludzi jak sprawdzone, wieloletnie i preznie dzialajace organizacje jak Peta, dlatego glownie kieruje sie informacjami od nich. Pete mozna lubic albo nie, ale z listami to odwalaja kawal dobrej roboty i stale sa na biezaco.

P.s. Wybacznie brak polskich znakow, pisze z nieswojego kompa i za licho nie moge sie polapac jak wlaczyc polska klawiature.

Edytowane przez Linusiaczek
Czas edycji: 2015-01-07 o 15:30
Linusiaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-08, 14:41   #4230
slaaave13
Zadomowienie
 
Avatar slaaave13
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 1 265
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Przeciez na liscie Loreal, nivea i Palmolive sa na czerwono, a na blogu, ze nie testuja poza tymi momentami gdzie wymaga prawo, czyli tylko wtedy jak te produkty ida do Chin? Nie rozumiem za bardzo.
__________________
slaaave13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-11-11 15:38:09


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:00.