Ponowne starania po t. Zaczynamy - Strona 148 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2020-05-02, 20:01   #4411
mala_iskierka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 567
Dot.: Ponowne starania po t. Zaczynamy

Cytat:
Napisane przez Clara8 Pokaż wiadomość
Badania. Co warto zrobić?



Hej Dziewczyny!

Jestem po T (09/2019 - ZD) i po poronieniu (03/2020 - triploidia). Mamy z mężem prawidłowe kariotypy. Mój ginekolog zlecil mi całą serię badan. Kilka z nich udało mi się uzyskać na skierowanie z prywatnej opieki medycznej, ale większość muszę wykonać sama. Wyjdzie grubo ponad 1000 zł ;/ z lekarzem się nie potrafię teraz skontaktować, chciałam dopytać, które z badań spriorytetyzowac, a które być może można ominąć. Warto zrobić MTHFR? Biorę od ponad miesiąca 0.8 mg. Czy ewentualna mutacja pokaże coś innego niż potwierdzi, że taki kwas powinnam przyjmować?



Badania, które zrobię nieodpłatnie: białko C, białko S, mutacja czynnika V Leiden, antykoagulant toczniowy, przeciwciała antykardiolipinowe.



Dodatkowo (odpłatnie) musiałabym zrobić: mutacja genu protrombiny 20210 A, aktywność genu antytrombiny III, aktywność czynnika VIII, fibrynogen, przeciwciała przeciwko beta 2-glikoproteinie I, wariant MTHFR, homocysteina.



Straaaasznie dużo tego... Ktoras z Was miała doświadczenie z podobnymi badaniami? Jest sens/potrzeba to wszystko robić? Jest może jakaś bardziej zawężona "klasyka" badań w takich przypadkach?



Będę się jeszcze próbowała skontaktować z lekarzem, ale wiem, że wiele z Was ma ogromne doświadczenie w tej kwestii więc może coś doradzicie?



Dziękuję bardzo!
Ja robiłam tylko mtfhr ale to bardziej dlatego że szukałam przyczyny, czemu tak u nas się potoczyło. Zwłaszcza, że Starsza urodziła się zdrowa. Jak coś to lepiej zażywaj zmetylowany kwas foliowy, jest np. w folianie albo w pregnie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mala_iskierka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-02, 21:26   #4412
nowa13
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-04
Wiadomości: 47
Dot.: Ponowne starania po t. Zaczynamy

Cytat:
Napisane przez Clara8 Pokaż wiadomość
Badania. Co warto zrobić?



Hej Dziewczyny!

Jestem po T (09/2019 - ZD) i po poronieniu (03/2020 - triploidia). Mamy z mężem prawidłowe kariotypy. Mój ginekolog zlecil mi całą serię badan. Kilka z nich udało mi się uzyskać na skierowanie z prywatnej opieki medycznej, ale większość muszę wykonać sama. Wyjdzie grubo ponad 1000 zł ;/ z lekarzem się nie potrafię teraz skontaktować, chciałam dopytać, które z badań spriorytetyzowac, a które być może można ominąć. Warto zrobić MTHFR? Biorę od ponad miesiąca 0.8 mg. Czy ewentualna mutacja pokaże coś innego niż potwierdzi, że taki kwas powinnam przyjmować?



Badania, które zrobię nieodpłatnie: białko C, białko S, mutacja czynnika V Leiden, antykoagulant toczniowy, przeciwciała antykardiolipinowe.



Dodatkowo (odpłatnie) musiałabym zrobić: mutacja genu protrombiny 20210 A, aktywność genu antytrombiny III, aktywność czynnika VIII, fibrynogen, przeciwciała przeciwko beta 2-glikoproteinie I, wariant MTHFR, homocysteina.



Straaaasznie dużo tego... Ktoras z Was miała doświadczenie z podobnymi badaniami? Jest sens/potrzeba to wszystko robić? Jest może jakaś bardziej zawężona "klasyka" badań w takich przypadkach?



Będę się jeszcze próbowała skontaktować z lekarzem, ale wiem, że wiele z Was ma ogromne doświadczenie w tej kwestii więc może coś doradzicie?



Dziękuję bardzo!
My nie robiliśmy tak naprawdę żadnych badań że względu na to że mieliśmy tylko raz triploidię.

Może zamiast sprawdzania mutacji wystarczy sprawdzić poziom kwasu foliowego? Jeśli będzie "w normie" to znaczy że obecna suplementacja jest ok i nie ma potrzeby zmian? Tak mi się przynajmniej wydaje. Ale oczywiście warto skonsultować z lekarzem.

Jeśli chodzi o mutacje to chyba nie ma "ważniejszych" i "mniej ważnych" bo to zależy która (jeśli w ogóle którakolwiek) Cię dotyczy i czy akurat zbadasz tę konkretną, czy ją akurat pominiesz...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
nowa13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-03, 11:18   #4413
Milla22
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 299
Dot.: Ponowne starania po t. Zaczynamy

Clara8

My podczas konsultacji z genetykiem dostaliśmy zalecenie zbadania poziomu homocysteiny, kwasu foliowego i B12. Jeśli homocysteina będzie wysoko i kwas też,a B12 nisko może to oznaczać,że masz mutacje jak połowa populacji i lepiej zacząć suplementację metalami. Ogólnie moim zdaniem najgorsze zalecenie jakie dają lekarze to branie tej dużej dawki syntetycznego kwasu :/

A i jeszcze warto sprawdzić poziom witaminy D bo wszyscy mamy niedobory, ja suplementuję dr Jacobs bo w jednej kropli jest 2000j .
Milla22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-03, 12:41   #4414
mala_iskierka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 567
Dot.: Ponowne starania po t. Zaczynamy

Cytat:
Napisane przez Milla22 Pokaż wiadomość
Clara8

My podczas konsultacji z genetykiem dostaliśmy zalecenie zbadania poziomu homocysteiny, kwasu foliowego i B12. Jeśli homocysteina będzie wysoko i kwas też,a B12 nisko może to oznaczać,że masz mutacje jak połowa populacji i lepiej zacząć suplementację metalami. Ogólnie moim zdaniem najgorsze zalecenie jakie dają lekarze to branie tej dużej dawki syntetycznego kwasu :/

A i jeszcze warto sprawdzić poziom witaminy D bo wszyscy mamy niedobory, ja suplementuję dr Jacobs bo w jednej kropli jest 2000j .
Dokładnie, też miałam dopisać jeszcze o witam D. W ciąży terminowanej miałam Wit. d na poziomie 13-17! Byłam w szoku, że taka niska, zwłaszcza, że ze Starszą byłam bardzo dużo na dworze. Także cały czas brałam Wit. D, najpierw 4000 j.. Potem już tylko 2000 j.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mala_iskierka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-03, 19:58   #4415
moli2iii
Zadomowienie
 
Avatar moli2iii
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 1 228
Dot.: Ponowne starania po t. Zaczynamy

Cytat:
Napisane przez mala_iskierka Pokaż wiadomość
Ja robiłam tylko mtfhr ale to bardziej dlatego że szukałam przyczyny, czemu tak u nas się potoczyło. Zwłaszcza, że Starsza urodziła się zdrowa. Jak coś to lepiej zażywaj zmetylowany kwas foliowy, jest np. w folianie albo w pregnie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Znalazłaś przyczynę? Przypadek?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
moli2iii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-03, 20:25   #4416
mala_iskierka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 567
Dot.: Ponowne starania po t. Zaczynamy

Przypadek

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mala_iskierka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-04, 09:41   #4417
Nulla66
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-05
Wiadomości: 1
Dot.: Ponowne starania po t. Zaczynamy

Cześć ,

Czytam Twój post i tak zastanawiam się czy trójploidia ma związek z zaśniadem? Czy lekarz coś Ci wspominał o tym? Też poroniłam tyle że u mnie przyczyną był zasniad częściowy.

---------- Dopisano o 09:41 ---------- Poprzedni post napisano o 09:37 ----------

Cześć Clara8

Czytam Twój post i tak zastanawiam się czy trójploidia ma związek z zaśniadem? Czy lekarz coś Ci wspominał o tym? Też poroniłam tyle że u mnie przyczyną był zasniad częściowy.

Czy któraś z dziewczyn z tego forum miała styczność z zasniadem? Tak bardzo chciała bym się starać ponownie ale wstrzymuje mnie czas który muszę odczekać
Nulla66 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-05-04, 14:24   #4418
Sosnanieradosna
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 1 060
Dot.: Ponowne starania po t. Zaczynamy

Czesc dziewczyny,
Terminacje mialam 18.03.20. Widze że każdy lekarz co innego mówi. Dzisiaj bylam na kontroli i moja lekarka powiedziala, że moge sie starac rowno trzy mieisace od T, czyli w połowie czerwca.
Boje sie ze yo za wczesnie psychicznie, ale mysle że czy odczekam 3 miesiące czy pol roku to i tak bede sie bala.
Wiec biore sie do roboty od lipca.
Trzymam kciuki za Was wszyskie ktore sa w ciazy i sie staraja o ciaze, dawajcie znac co u Was.
Czy kazda z Was robi amniopunkcje, czy jak usg i paapa wychodza okej to sobie darujecie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Sosnanieradosna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-04, 18:31   #4419
gabi121
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 441
Dot.: Ponowne starania po t. Zaczynamy

Cytat:
Napisane przez Sosnanieradosna Pokaż wiadomość
Czesc dziewczyny,
Terminacje mialam 18.03.20. Widze że każdy lekarz co innego mówi. Dzisiaj bylam na kontroli i moja lekarka powiedziala, że moge sie starac rowno trzy mieisace od T, czyli w połowie czerwca.
Boje sie ze yo za wczesnie psychicznie, ale mysle że czy odczekam 3 miesiące czy pol roku to i tak bede sie bala.
Wiec biore sie do roboty od lipca.
Trzymam kciuki za Was wszyskie ktore sa w ciazy i sie staraja o ciaze, dawajcie znac co u Was.
Czy kazda z Was robi amniopunkcje, czy jak usg i paapa wychodza okej to sobie darujecie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Chyba nikt Ci nie odpowie na to pytanie, czy trzy miesiace to za wczesnie. Tymbardziej, ze sami lekarze nie sa w tym zgodni ja akurat zaczelam sie starac niecaly rok po t., ale musialam sie ogarnac psychicznie i w moim przypadku czas (zaloba) byla wazna. Ale wiadomo kazda z nas jest inna. Strach jest zawsze. Dodatkowo mysle ze warto przyjmowac minimum kwas foliowy + witamine d. Duzo tez zalezy od wady przy terminowanej ciazy... trzymamy kciuki rowniez za Ciebie

P.S. Nie robilam amniopunkcji - prenatalne wyszlo ok i lekarka zaproonowala Neobone (Nifty), ktora jest bardzo czula jesli chodzi o ZD. W przypadku pozostalych wad twierdzila, ze USG powinno cos wykazac. Ale fakt jest taki, ze tylko amnipunkcja lub wczesniej biopsja daja 100% pewnosci i spokoj do konca ciazy. Ja skonczylam 25 tydzien, narazie wszystko w porzadku, natomiast strach jest caly czas i tak ciaza wcale spokojna to nie jest...

Edytowane przez gabi121
Czas edycji: 2020-05-04 o 18:40
gabi121 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-04, 18:34   #4420
mala_iskierka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 567
Dot.: Ponowne starania po t. Zaczynamy

Cytat:
Napisane przez Sosnanieradosna Pokaż wiadomość
Czesc dziewczyny,
Terminacje mialam 18.03.20. Widze że każdy lekarz co innego mówi. Dzisiaj bylam na kontroli i moja lekarka powiedziala, że moge sie starac rowno trzy mieisace od T, czyli w połowie czerwca.
Boje sie ze yo za wczesnie psychicznie, ale mysle że czy odczekam 3 miesiące czy pol roku to i tak bede sie bala.
Wiec biore sie do roboty od lipca.
Trzymam kciuki za Was wszyskie ktore sa w ciazy i sie staraja o ciaze, dawajcie znac co u Was.
Czy kazda z Was robi amniopunkcje, czy jak usg i paapa wychodza okej to sobie darujecie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja nie robiłam. U nas było ZE. Kariotypy prawidłowe. USG wyszło ok, pappa wyszło ok. Zarówno moja lekarka jak i p. Doktor, która robiła prenatalne mówiły, żeby nie robić amniopunkcji. Nikt nawet tego nie proponował. W 25 TC wyszły bright spot w sercu u malutkiej. Ja oczywiście usłyszałam tylko , że kiedyś to był marker lekki ZD, ale na badaniu III w prenatalnym już było tylko coś malutkiego, na normalnym USG nie było by nawet widać. Wtedy się zastanawiałam, że można było zrobić nifty albo coś. No ale nie robiliśmy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mala_iskierka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-04, 18:44   #4421
gabi121
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 441
Dot.: Ponowne starania po t. Zaczynamy

Clara8 - Witaj! Moze warto wybrac sie jeszcze do dobrego genetyka i zapytac o jego zalecenia? Zapewne mial do czynienia z podobnymi przypadkami to bedzie w stanie cos doradzic. Wiem, ze bylo kilka dziewczyn na tym forum ktore przezyly poronienie zaraz po terminacji - moze przesledz forum i sie do nich odezwij na priv? Trzymam kciuki!

---------- Dopisano o 19:44 ---------- Poprzedni post napisano o 19:35 ----------

Cytat:
Napisane przez mala_iskierka Pokaż wiadomość
Ja nie robiłam. U nas było ZE. Kariotypy prawidłowe. USG wyszło ok, pappa wyszło ok. Zarówno moja lekarka jak i p. Doktor, która robiła prenatalne mówiły, żeby nie robić amniopunkcji. Nikt nawet tego nie proponował. W 25 TC wyszły bright spot w sercu u malutkiej. Ja oczywiście usłyszałam tylko , że kiedyś to był marker lekki ZD, ale na badaniu III w prenatalnym już było tylko coś malutkiego, na normalnym USG nie było by nawet widać. Wtedy się zastanawiałam, że można było zrobić nifty albo coś. No ale nie robiliśmy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mala_iskierka kiedy rodzisz? bo to juz blisko chyba? Odezwij sie do nas jak juz bedziesz po!

Edytowane przez gabi121
Czas edycji: 2020-05-04 o 18:36
gabi121 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-05-04, 18:55   #4422
mala_iskierka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 567
Dot.: Ponowne starania po t. Zaczynamy

Cytat:
Napisane przez gabi121 Pokaż wiadomość
Clara8 - Witaj! Moze warto wybrac sie jeszcze do dobrego genetyka i zapytac o jego zalecenia? Zapewne mial do czynienia z podobnymi przypadkami to bedzie w stanie cos doradzic. Wiem, ze bylo kilka dziewczyn na tym forum ktore przezyly poronienie zaraz po terminacji - moze przesledz forum i sie do nich odezwij na priv? Trzymam kciuki!

---------- Dopisano o 19:44 ---------- Poprzedni post napisano o 19:35 ----------



mala_iskierka kiedy rodzisz? bo to juz blisko chyba? Odezwij sie do nas jak juz bedziesz po!
Jeszcze trochę dopiero 22/25.06 także teraz końcówka trochę ciezka. W piatek czułam się jeszcze super, a od soboty mam wrażenie że brzuch urosl 2 razy, i jest już bardzo wysoko, także ciężko ze spaniem i leżeniem. Plusem jest to, że miskę z chipsami mogę na brzuchu postawić 🤣 ważne, że Młoda fika z resztą sobie poradzę. Ciekawa jestem tylko jak z ktg? W poprzedniej ciąży już tak od 34 TC jeździłam raz albo 2 razy w tyg. Ciekawe jak teraz w związku z korona.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mala_iskierka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-04, 18:57   #4423
mala_iskierka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 567
Dot.: Ponowne starania po t. Zaczynamy

Cytat:
Napisane przez mala_iskierka Pokaż wiadomość
Jeszcze trochę dopiero 22/25.06 także teraz końcówka trochę ciezka. W piatek czułam się jeszcze super, a od soboty mam wrażenie że brzuch urosl 2 razy, i jest już bardzo wysoko, także ciężko ze spaniem i leżeniem. Plusem jest to, że miskę z chipsami mogę na brzuchu postawić 🤣 ważne, że Młoda fika z resztą sobie poradzę. Ciekawa jestem tylko jak z ktg? W poprzedniej ciąży już tak od 34 TC jeździłam raz albo 2 razy w tyg. Ciekawe jak teraz w związku z korona.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Teraz chyba zabiedlugo ma termin haniutka33 i lubieCie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mala_iskierka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-05, 11:49   #4424
Clara8
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 10
Dot.: Ponowne starania po t. Zaczynamy

Bardzo Wam dziękuję za porady!

Genetyk powiedziała tylko, że jej przykro, że to przypadek i że nic więcej nie ma sensu robić (cóż, może nie była to dobra genetyk)

Pogrzebalam w internetach, podzwonilam do kilku punktów i wyobraźcie sobie, że te badania odpłatne w jednym miejscu (gdzie mogę wykonać tez badania ze skierowania) wychodziłoby 1216 zł. Jeśli badania odpłatne zrobie w dwóch różnych miejscach to koszt tego już spada do 647 zł. Niezly rozstrzał cenowy.

Chyba zrobię dodatkowo Wit D i B12 jak radzicie.

Poszukam też na forum podobnych przypadków.

Chciałabym się moc dobrze przygotować bo to już chyba byłoby dla mnie ostatnie podejście. Na więcej nie mam sił...

Dużo wytrwałości dla wszystkich
Clara8 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-05, 12:38   #4425
Sosnanieradosna
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 1 060
Dot.: Ponowne starania po t. Zaczynamy

http://www.zespoldowna.info/ile-poda...foliowego.html na tej stronie jest bardzo duzo informacji na temat badań, suplementów, jak sie przygotować do ciazy. Wklejam linka do jednego z artykułów (jest tam ich duzo wiecej)

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Sosnanieradosna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-05, 20:23   #4426
poczwarkah
Rozeznanie
 
Avatar poczwarkah
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 936
Dot.: Ponowne starania po t. Zaczynamy

Cześć, dołączam do wątku bo pora wziąć się za siebie przed staraniami Za dużo piję na tej kwarantannie
18 lutego miałam terminację, więc teoretycznie mogę zaczynać w tym miesiącu, ale raz ze się trochę boję i zwlekam, a dwa ze muszę chyba porobić trochę badań.

Przy okazji witam się z Foleciasto z którą byłam na sierpniowym wątku jak sie dowiedziałam o ciąży. Oj będę pewnie przeżywać Twój poród
I z Sosnanieradosna z którą w podobnym czasie przeżywałyśmy T. Siostro, damy radę!
__________________
20.10.2014 Witek

poczwarkah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-06, 08:04   #4427
haniutka33
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 180
Dot.: Ponowne starania po t. Zaczynamy

Cytat:
Napisane przez mala_iskierka Pokaż wiadomość
Teraz chyba zabiedlugo ma termin haniutka33 i lubieCie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak, Ja już nie długo, wstępnie mam się wstawić 1.06 i 02.06 i mam mieć cc ze względu na ułożenie miednicowe. Końcówka już to ciężko, spać nie mogę ale też już nie mogę się doczekać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
haniutka33 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-06, 08:52   #4428
mala_iskierka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 567
Dot.: Ponowne starania po t. Zaczynamy

Cytat:
Napisane przez haniutka33 Pokaż wiadomość
Tak, Ja już nie długo, wstępnie mam się wstawić 1.06 i 02.06 i mam mieć cc ze względu na ułożenie miednicowe. Końcówka już to ciężko, spać nie mogę ale też już nie mogę się doczekać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Gdzie odczuwasz ruchy przy takim ułożeniu ? Jak czujesz Maleństwo ?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mala_iskierka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-06, 08:56   #4429
Zosia105
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 61
Dot.: Ponowne starania po t. Zaczynamy

Witajcie dziewczyny, dawno nie pisałam. U mnie bywa różnie ,kończę 27 tydzień czasem jest dobrze czasem ciężej. Brxuch juz jest duży, zle sie śpi, naciagaja sie wiązadła .Spada mi tez hemoglobinsbi nie moge jej niczym podbić. Ogólnie to siedzę w domu,termin na początek sierpnia, chciałabym żeby już było po...choć boję się w moim mieście nie ma szpitala, przekształcili co na jednoimienny, będę musiała szukać gdzieś indziej .Miałam też akcje że mały przestał się ruszać A nikt mnie nie chciał przyjąć...koszmar przeżyłam, ale wszystko jest ok. Czekam.na lepsza pogodę i sierpień
Zosia105 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-05-06, 09:00   #4430
haniutka33
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 180
Dot.: Ponowne starania po t. Zaczynamy

Cytat:
Napisane przez mala_iskierka Pokaż wiadomość
Gdzie odczuwasz ruchy przy takim ułożeniu ? Jak czujesz Maleństwo ?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja generalnie słabo czuję ruchy bo mam łożysko na przedniej ścianie. Ale jak poruszy się trochę bardziej to najwięcej na dole.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
haniutka33 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-06, 12:10   #4431
Martynapoznan
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 18
Dot.: Ponowne starania po t. Zaczynamy

Cześć Dziewczyny

15.04 urodziłam zdrowego Syna

(jestem po terminacji w lutym 2019- ZD, mam 43 lata)

życzę Wszystkim powodzenia i trzymam kciuki!
Martynapoznan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-06, 12:20   #4432
Sosnanieradosna
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 1 060
Dot.: Ponowne starania po t. Zaczynamy

Cytat:
Napisane przez Martynapoznan Pokaż wiadomość
Cześć Dziewczyny

15.04 urodziłam zdrowego Syna

(jestem po terminacji w lutym 2019- ZD, mam 43 lata)

życzę Wszystkim powodzenia i trzymam kciuki!
Super, gratuluje! Zdrówka dla maluszka

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Sosnanieradosna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-06, 12:40   #4433
haniutka33
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 180
Dot.: Ponowne starania po t. Zaczynamy

Cytat:
Napisane przez Martynapoznan Pokaż wiadomość
Cześć Dziewczyny

15.04 urodziłam zdrowego Syna

(jestem po terminacji w lutym 2019- ZD, mam 43 lata)

życzę Wszystkim powodzenia i trzymam kciuki!
Gratuluję i dużo zdrówka dla Was ️ Ja tez jestem po dwóch T 2018 ZE i 2029 ZD. Też mam 43 lata i czekam na córeczkę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
haniutka33 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-06, 13:26   #4434
fioleciasto
Zakorzenienie
 
Avatar fioleciasto
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 113 781
Dot.: Ponowne starania po t. Zaczynamy

Cytat:
Napisane przez Sosnanieradosna Pokaż wiadomość
Czesc dziewczyny,
Terminacje mialam 18.03.20. Widze że każdy lekarz co innego mówi. Dzisiaj bylam na kontroli i moja lekarka powiedziala, że moge sie starac rowno trzy mieisace od T, czyli w połowie czerwca.
Boje sie ze yo za wczesnie psychicznie, ale mysle że czy odczekam 3 miesiące czy pol roku to i tak bede sie bala.
Wiec biore sie do roboty od lipca.
Trzymam kciuki za Was wszyskie ktore sa w ciazy i sie staraja o ciaze, dawajcie znac co u Was.
Czy kazda z Was robi amniopunkcje, czy jak usg i paapa wychodza okej to sobie darujecie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Strach będzie zawsze, ale na pewno warto!

Ja w kolejnych ciążach nie robiłam amniopunkcji.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 14:25 ---------- Poprzedni post napisano o 14:21 ----------

Cytat:
Napisane przez poczwarkah Pokaż wiadomość
Cześć, dołączam do wątku bo pora wziąć się za siebie przed staraniami Za dużo piję na tej kwarantannie
18 lutego miałam terminację, więc teoretycznie mogę zaczynać w tym miesiącu, ale raz ze się trochę boję i zwlekam, a dwa ze muszę chyba porobić trochę badań.

Przy okazji witam się z Foleciasto z którą byłam na sierpniowym wątku jak sie dowiedziałam o ciąży. Oj będę pewnie przeżywać Twój poród
I z Sosnanieradosna z którą w podobnym czasie przeżywałyśmy T. Siostro, damy radę!
Hej, trzymam mocno za ciebie kciuki!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 14:26 ---------- Poprzedni post napisano o 14:25 ----------

Cytat:
Napisane przez Martynapoznan Pokaż wiadomość
Cześć Dziewczyny

15.04 urodziłam zdrowego Syna

(jestem po terminacji w lutym 2019- ZD, mam 43 lata)

życzę Wszystkim powodzenia i trzymam kciuki!
Gratulacje, dobrze czytać takie wiadomości

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
08.2017 (8tc)[*]
12.2017 (15tc)[*]

Najszczęśliwsza na świecie podwójna mama



2021 :82
2022 :26
fioleciasto jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-06, 13:39   #4435
mala_iskierka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 567
Dot.: Ponowne starania po t. Zaczynamy

Cytat:
Napisane przez Martynapoznan Pokaż wiadomość
Cześć Dziewczyny

15.04 urodziłam zdrowego Syna

(jestem po terminacji w lutym 2019- ZD, mam 43 lata)

życzę Wszystkim powodzenia i trzymam kciuki!
Piękna wiadomość ! Dużo zdrówka dla Was!!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mala_iskierka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-06, 18:20   #4436
moli2iii
Zadomowienie
 
Avatar moli2iii
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 1 228
Dot.: Ponowne starania po t. Zaczynamy

Cytat:
Napisane przez Martynapoznan Pokaż wiadomość
Cześć Dziewczyny

15.04 urodziłam zdrowego Syna

(jestem po terminacji w lutym 2019- ZD, mam 43 lata)

życzę Wszystkim powodzenia i trzymam kciuki!
Ogromne gratulacje!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
moli2iii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-07, 14:02   #4437
gabi121
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 441
Dot.: Ponowne starania po t. Zaczynamy

Gratulacje!)

---------- Dopisano o 14:53 ---------- Poprzedni post napisano o 14:52 ----------

Cytat:
Napisane przez haniutka33 Pokaż wiadomość
Tak, Ja już nie długo, wstępnie mam się wstawić 1.06 i 02.06 i mam mieć cc ze względu na ułożenie miednicowe. Końcówka już to ciężko, spać nie mogę ale też już nie mogę się doczekać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Trzymamy kciuki

---------- Dopisano o 14:55 ---------- Poprzedni post napisano o 14:53 ----------

Cytat:
Napisane przez Clara8 Pokaż wiadomość
Bardzo Wam dziękuję za porady!

Genetyk powiedziała tylko, że jej przykro, że to przypadek i że nic więcej nie ma sensu robić (cóż, może nie była to dobra genetyk)

Pogrzebalam w internetach, podzwonilam do kilku punktów i wyobraźcie sobie, że te badania odpłatne w jednym miejscu (gdzie mogę wykonać tez badania ze skierowania) wychodziłoby 1216 zł. Jeśli badania odpłatne zrobie w dwóch różnych miejscach to koszt tego już spada do 647 zł. Niezly rozstrzał cenowy.

Chyba zrobię dodatkowo Wit D i B12 jak radzicie.


Poszukam też na forum podobnych przypadków.

Chciałabym się moc dobrze przygotować bo to już chyba byłoby dla mnie ostatnie podejście. Na więcej nie mam sił...

Dużo wytrwałości dla wszystkich
Z tym ostatnim podejsciem to chyba wiekszosc sie tak nastawia. Bedzie dobrze

---------- Dopisano o 15:02 ---------- Poprzedni post napisano o 14:55 ----------

Cytat:
Napisane przez Zosia105 Pokaż wiadomość
Witajcie dziewczyny, dawno nie pisałam. U mnie bywa różnie ,kończę 27 tydzień czasem jest dobrze czasem ciężej. Brxuch juz jest duży, zle sie śpi, naciagaja sie wiązadła .Spada mi tez hemoglobinsbi nie moge jej niczym podbić. Ogólnie to siedzę w domu,termin na początek sierpnia, chciałabym żeby już było po...choć boję się w moim mieście nie ma szpitala, przekształcili co na jednoimienny, będę musiała szukać gdzieś indziej .Miałam też akcje że mały przestał się ruszać A nikt mnie nie chciał przyjąć...koszmar przeżyłam, ale wszystko jest ok. Czekam.na lepsza pogodę i sierpień
Zosia, my tak podobnie rodzimy, ja mam termin na polowe sierpnia , w pon. koncze 26 tydzien i tez wlasnie jak ktos pyta jak sie czuje to odpowiadam roznie. Dzisiaj nie moglam totalnie spac - w sumie od poczatku ciazy trafiaja mi sie bezsenne noce, potem caly dzien jestem nie do zycia... a maly caly dzien sobie delikatnie urzeduje, a od 22 dyskoteka, ewidentnie prowadzi tryb nocny ciekawe bo mierze cisnienie - niskie (moze nawet za bardzo), mierze puls - 75-90 wiec tez wyglada ok. Aktualnie biore 4 razy magne b6 forte i to mi pomaga na naciaganie wiazadel, wczesniej brzuch mnie pobolewal, czy plecy, szlam na kontrole i wszystko ok. Czuje sie jak totalna nowicjuszka, z corka wszystko bylo spiewajaco i totalnie nic mi nie dolegalo
gabi121 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-07, 14:36   #4438
poczwarkah
Rozeznanie
 
Avatar poczwarkah
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 936
Dot.: Ponowne starania po t. Zaczynamy

Ja tu sobie planuje starania, a tymczasem cykl robi mi figle...
Po terminacji miałam okres dopiero po 6 tygodniach. Teraz minęły znowu 4 i okresu ani widu ani słychu.
Przydałoby się chyba mieć 3 okresy po t. przed rozpoczęciem starań, jak myślicie?
__________________
20.10.2014 Witek

poczwarkah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-08, 06:40   #4439
Clara8
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 10
Dot.: Ponowne starania po t. Zaczynamy

Nulla_66

Przepraszam, jakoś ominelam Twój wątek. Nie, to nie był zaśniad. Więc tu historia inna.

Zrobię ten cały zestaw badan, zobaczę czy one dadzą jakąś wskazówkę.
Clara8 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-08, 12:05   #4440
gabi121
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 441
Dot.: Ponowne starania po t. Zaczynamy

Cytat:
Napisane przez poczwarkah Pokaż wiadomość
Ja tu sobie planuje starania, a tymczasem cykl robi mi figle...
Po terminacji miałam okres dopiero po 6 tygodniach. Teraz minęły znowu 4 i okresu ani widu ani słychu.
Przydałoby się chyba mieć 3 okresy po t. przed rozpoczęciem starań, jak myślicie?
Patrzac na ten watek to nie ma zadnych odgornych wytycznych, jedi lekarze zalecaja czekac 3 cykle, inni 6... mnie bardziej przekonuje kwestia suplementacji kwasu foliowego / wit. d / choliny niz odczekiwania konkretnej liczby cykli
gabi121 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-08-27 08:54:41


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:24.