Nasze codzienne jadłospisy, część V - Strona 15 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-05-06, 08:16   #421
chfast
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 240
GG do chfast
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

Uf.. dobrze, że jest rano i jakos się zatrzymałam.
wszamalam już jednego wiesniaka 200g z dżemem ok 40g, i miałam iść dalej spac, ale za 30 min ze złości, ze nie umiem zasnąc poszłam jeść śniadanie i kolejnego wiesniaka 200g z dżemem 40g plus kromka razowca z masłem i już mam na koncie 700kcal, a gdzie tu reszta dnia Trzeba będzie jakos lżej zjeść. Wiem, ze to było przez moją złośc i brzydką pogode, czym sie tu zająć, żeby nie napadnać na nic(?)

Madziaaak cierpliwości ja też się męcze z 3 kg. Kiedys jak sie odchudzałam, to waga zaczeła spadac po miesiącu, tak nagle poleciało pare kg. Tak samo jest z tyciem, nic nic nic, a nagle pare kg więcej. Może tak jest u nas, ze nie tracimy od razu ale najgorsze miec napady, bo nie ma co marzyć, że waga zleci, a tak to po prostu organizm nieświadomie się przestawia i potem taki prezent, pare kg mniej 3maj się
chfast jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-06, 09:03   #422
madziaaakk
Rozeznanie
 
Avatar madziaaakk
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 550
GG do madziaaakk
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

Dzisiaj już nowy dzień, lepsze samopoczucie. Staram się więcej jeść ale to chyba nie pomaga bo mój metabolizm jest do dupy ( w ogóle sie nie wydalam ). Nieraz na redukcji jem więcej niż normalnie. Nie poddam się, pobędę sobie miesiąc na redukcji, zobaczymy co z tego wyniknie.

Właśnie wcinam owsiankę z 2 łyżek otrębów śliwkowych, 2 owsianych, 2 żytnich z 200 ml mleka i 1,5 łyżeczki budyniu oraz jabłkiem; za chwilę dojdzie wieśniak z połową pomidorka. Może być?

Dziękuję na wsparcie
madziaaakk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-06, 09:14   #423
tootsie
Zakorzenienie
 
Avatar tootsie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 4 604
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

mam do Was gorącą prośbę Mogłybyście ocenić wartość tego produktu na R? Zakładam,że zjadłabym ok 300 g fasolki

Mała fasolka w sosie pomidorowym w puszce marki Tesco

wartości dla 100g:
kcal- 49 (możliwe to?)
białko- 4,2 g/ 12,6 g
węgle- 7,4 g/ 22 g
tłuszcz- 0,3 g/ 0,9 g
błonnik- 4,4 g/ 13,2 g
sód- 0,2 g/ 0,6 g

Wiem,że nie jest to idealny produkt na obiad ale wydaje mi sie, że z braku czasu fasolka będzie lepsza niż zupka chińska czy jakieś gotowe danie w kubeczkach
__________________


tootsie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-06, 11:32   #424
cofeina88
Raczkowanie
 
Avatar cofeina88
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 62
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

Cytat:
Napisane przez madziaaakk Pokaż wiadomość
Dzisiaj już nowy dzień, lepsze samopoczucie. Staram się więcej jeść ale to chyba nie pomaga bo mój metabolizm jest do dupy ( w ogóle sie nie wydalam otręby moja droga! i pij dużo, to pomoże). Nieraz na redukcji jem więcej niż normalnie - ja też, ale to po to, żeby metabolizm nie zwalniał. Nie poddam się, pobędę sobie miesiąc na redukcji, zobaczymy co z tego wyniknie.

Właśnie wcinam owsiankę z 2 łyżek otrębów śliwkowych, 2 owsianych, 2 żytnich z 200 ml mleka i 1,5 łyżeczki budyniu oraz jabłkiem; za chwilę dojdzie wieśniak z połową pomidorka. Może być? Pewnie, że może! ślicznie

Dziękuję na wsparcie
Cytat:
Napisane przez tootsie Pokaż wiadomość
mam do Was gorącą prośbę Mogłybyście ocenić wartość tego produktu na R? Zakładam,że zjadłabym ok 300 g fasolki

Mała fasolka w sosie pomidorowym w puszce marki Tesco

wartości dla 100g:
kcal- 49 (możliwe to?) naprawde?
białko- 4,2 g/ 12,6 g
węgle- 7,4 g/ 22 g
tłuszcz- 0,3 g/ 0,9 g
błonnik- 4,4 g/ 13,2 g
sód- 0,2 g/ 0,6 g

Wiem,że nie jest to idealny produkt na obiad ale wydaje mi sie, że z braku czasu fasolka będzie lepsza niż zupka chińska czy jakieś gotowe danie w kubeczkach
W awaryjnej sytuacji no na pewno lepsza, ale niech sie dziewczyny wypowiedzą, bo też jestem ciekawa. Też bym sie chętnie skusiła czasem
__________________

'Bułeczka z masełkiem nie dla nas, nie dla nas,
Apage, Apage, Apage Satanas! '
cofeina88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-06, 11:55   #425
bojestemtegowarta
Rozeznanie
 
Avatar bojestemtegowarta
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: -"Tam, gdzie..." Cholera. "Tam, gdzie..." - ''Dobranoc'' - powiedział Diabeł.
Wiadomości: 583
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

dziewczyny, mogłybyscie takiego ciemniaka jak ja zaznajomic z tymi wsyztskimi R,U,P itp ? prooooszę
__________________
uparcie i skrycie
Ah,życie,kocham cię,
kocham cię,kocham cię nad życie![B][COLOR=Blue]
bojestemtegowarta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-06, 12:04   #426
cofeina88
Raczkowanie
 
Avatar cofeina88
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 62
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

Cytat:
Napisane przez bojestemtegowarta Pokaż wiadomość
dziewczyny, mogłybyscie takiego ciemniaka jak ja zaznajomic z tymi wsyztskimi R,U,P itp ? prooooszę
Zajrzenie na pierwszą stronę wątku chyba nie zajęłoby Ci więcej niż napisanie tego postu co?
__________________

'Bułeczka z masełkiem nie dla nas, nie dla nas,
Apage, Apage, Apage Satanas! '
cofeina88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-06, 12:19   #427
bojestemtegowarta
Rozeznanie
 
Avatar bojestemtegowarta
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: -"Tam, gdzie..." Cholera. "Tam, gdzie..." - ''Dobranoc'' - powiedział Diabeł.
Wiadomości: 583
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

Cytat:
Napisane przez cofeina88 Pokaż wiadomość
Zajrzenie na pierwszą stronę wątku chyba nie zajęłoby Ci więcej niż napisanie tego postu co?

dzięki za aluzje bo bym nie wpadła.
niestety nie korzystam ze swojego komputera, tylko z publicznego,gdzie poza szeregiem zabezpieczeń pewne operacje są po prostu zakazane i napisanie posta było zdecydowanie łatwiejsze bo numeracja stron jest niedostepna.
w innym wypadku na pewno bym tak zrobiła, bo wiem, że wkurzajace jest jak kazda nowa osoba pyta o cos co było szczegółowo opisane w pierwszym poście.
__________________
uparcie i skrycie
Ah,życie,kocham cię,
kocham cię,kocham cię nad życie![B][COLOR=Blue]
bojestemtegowarta jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-05-06, 12:26   #428
greenv
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 30
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

Jak na razie uczę sie, R do oceny.

Dziś
Śn.: Płatki owsiane, żytnie i otręby, jabłko,kawałek twarogu
II Śn.: Serek wiejski z orzechami laskowymi, słonecznikiem i pestkami z dyni, marchewka
Obiad: makaron razowy z tuńczykiem w sosie własnym, ogórek/rzodkiewka, kawałek twarogu
Podwieczorek: kromka chleba razowego, liść sałaty, plaster twarogu, plastry ogórka/pomidora
Kolacja: Serek wiejski z 2 oliwkami

Jutro
Śn: Kromka chleba razowego z plastrem polędwicy z indyka, z ogórkiem
II Śn: Serek homogenizowany, jabłko, orzeszki
Ob: Ryż brązowy z warzywami na parze
Podw.: Kromka chleba żytniego z sałatką i pomidorem
K.: Serek wiejski zmieszany ze słonecznikiem
greenv jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-06, 12:38   #429
juliaaa161190
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 220
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

R:

śniadanie: 100g homo, owsianka: szklanka mleka 1,5% + 2 łyżki płatków owsianych + 1 łyżka otrąb owsianych + 3 łyżki otrąb pszennych
II śniadanie: 2*50g mieszanki studenckiej (na szczęście to już ostatnie 100g)
obiad: 50g makaronu pełnoziarnistego + 60g chudego twarogu zmiksowanego z łyżką mleka 1,5% + 140g warzyw z puszki (kukurydza, groszek, papryka)

planuję:

podwieczorek: jajko na miękko
kolacja: 100g chudego twarogu


I mam takie pytanko: ile tłuszczu mają Wasze homo naturalne? bo wczoraj wreszcie znalazłam taki w sklepie i miał 7,5g/100g ?! tak ma być ?
__________________
2-13.08 Hiszpania z moimi Świrami ;*

^Nothing suprises me any more.
juliaaa161190 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-06, 13:01   #430
Siris88
Rozeznanie
 
Avatar Siris88
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 668
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

Cytat:
Napisane przez bojestemtegowarta Pokaż wiadomość
dzięki za aluzje bo bym nie wpadła.
niestety nie korzystam ze swojego komputera, tylko z publicznego,gdzie poza szeregiem zabezpieczeń pewne operacje są po prostu zakazane i napisanie posta było zdecydowanie łatwiejsze bo numeracja stron jest niedostepna.
w innym wypadku na pewno bym tak zrobiła, bo wiem, że wkurzajace jest jak kazda nowa osoba pyta o cos co było szczegółowo opisane w pierwszym poście.
może gdybyś zadała konkretne pytania byłoby łatwiej, bo nie za bardzo wiem jak mam Cię 'wtajemniczyć w R, U, P'
__________________

Siris88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-06, 13:14   #431
tootsie
Zakorzenienie
 
Avatar tootsie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 4 604
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

Cytat:
Napisane przez cofeina88 Pokaż wiadomość
W awaryjnej sytuacji no na pewno lepsza, ale niech sie dziewczyny wypowiedzą, bo też jestem ciekawa. Też bym sie chętnie skusiła czasem
100 g fasolki wg oznaczeń producenta to na prawdę 49 kcal
__________________


tootsie jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-05-06, 13:43   #432
LaSeniorita
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: top secret ;)
Wiadomości: 453
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

U:
1. moje kochane tosty - 2 kromki razowego, 2 plasterki zoltego sera gouda, 2 plasterki chudej szynki z indyka, kilka plasterkow pomidora, ketchup, herbata malinowa, mandarynka
2. pol malej grahamki z lyzeczka nutelli, drugie pol z ok. 30 g serka wiejskiego, male jablko
3.ok. 150 g piersi z kurczaka, warzywa na patelnie
deser: lód Big Toffi
4. 1 czekoladka kasztanka, pol grahamki z ok. 30 g twarożku, pół jajka na twardo, ogorek i rzodkiewki
trening
5. serek wiejski - 1 h przed snem
proszę o komentarzyk
__________________
Just Do It!
LaSeniorita jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-06, 13:57   #433
asienkaa87
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 1 354
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

U:


1. 40g platków fitella tropikalnych, 30g bran flakes, trochę suszonych bananów, mleko

2. serek homo waniliowy 140g

3. kawalki kurczaka 160g + cala paczka orientalnej mieszanki warzyw

jablko, 2 marchewki, dużo rzodkiewek

4. 3 wafle ryżowe + plastry lososia wędzonego

5. serek wiejski, pomidor, pol parówki
asienkaa87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-06, 14:25   #434
Maggie_90
Wtajemniczenie
 
Avatar Maggie_90
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Z Internetu :)
Wiadomości: 2 306
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

Cytat:
Napisane przez greenv Pokaż wiadomość
Jak na razie uczę sie, R do oceny.

Dziś
Śn.: Płatki owsiane, żytnie i otręby, jabłko,kawałek twarogu ok, chociaż nie wiem, jakie ilości
II Śn.: Serek wiejski z orzechami laskowymi, słonecznikiem i pestkami z dyni, marchewka ładnie
Obiad: makaron razowy z tuńczykiem w sosie własnym, ogórek/rzodkiewka, kawałek twarogu fajnie
Podwieczorek: kromka chleba razowego, liść sałaty, plaster twarogu, plastry ogórka/pomidora ok, ale tych warzywek mogłoby być więcej, albo jeszcze jednak kromeczka, bo mało wyjdzie
Kolacja: Serek wiejski z 2 oliwkami więcej warzyw? i może niekoniecznie oliwki?

Jutro
Śn: Kromka chleba razowego z plastrem polędwicy z indyka, z ogórkiem ok, ale mało- śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia
II Śn: Serek homogenizowany, jabłko, orzeszki niby ok, chociaż nie jestem pewna co do połączenia orzeszki i owoce (cukry proste), lepsze byłoby moim zdaniem warzywo
Ob: Ryż brązowy z warzywami na parze brak białka!!!
Podw.: Kromka chleba żytniego z sałatką i pomidorem brak białka!!!
K.: Serek wiejski zmieszany ze słonecznikiem ten słonecznik to lepiej dorzucić jeszcze do II sniadania, na noc raczej samo białeczko
Całkiem ładnie , podoba mi się, chociaż trudno powiedzieć coś więcej, nie znając gramatury.

Cytat:
Napisane przez juliaaa161190 Pokaż wiadomość
R:

śniadanie: 100g homo, owsianka: szklanka mleka 1,5% + 2 łyżki płatków owsianych + 1 łyżka otrąb owsianych + 3 łyżki otrąb pszennych a gdzie owoce, warywa?
II śniadanie: 2*50g mieszanki studenckiej (na szczęście to już ostatnie 100g) to orzechy? 100 g to chyba troszkę dużo, poza tym brak warzyw i białka
obiad: 50g makaronu pełnoziarnistego + 60g chudego twarogu zmiksowanego z łyżką mleka 1,5% + 140g warzyw z puszki (kukurydza, groszek, papryka) kukurydza i groszek niewskazane na R, lepiej ograniczyć

planuję:

podwieczorek: jajko na miękko mało!!! brak warzyw!!!
kolacja: 100g chudego twarogu dodaj warzywa!


I mam takie pytanko: ile tłuszczu mają Wasze homo naturalne? bo wczoraj wreszcie znalazłam taki w sklepie i miał 7,5g/100g ?! tak ma być ?
Szukaj chudszych, ten jest na R za tłusty, wydaje mi się, ze na R to maksymalnie do 3-3,5% tłuszczu
__________________
Zapraszam na mój wątek wymiankowy- książki

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...6#post47604606
Maggie_90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-06, 14:31   #435
Maggie_90
Wtajemniczenie
 
Avatar Maggie_90
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Z Internetu :)
Wiadomości: 2 306
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

U mnie dzisiaj znowu brzyyydko, ale nie dopuszczę do tego, zeby dzień zakończy się tak fatalnie jak wczoraj.
U:

1. 2 łyżki zytnich, 2 otrąb, 50ml mleka 1,5%, 150g wiejskiego, kilka rodzynek pomarańcza, plaster ananasa z puszki

2. około 15 zozoli, truskawka, herbata z cukrem (u kolezanki....)

3. 1,5 talerza zupy z soczewicy, 3 cienkie kromki razowca z tostera, każda z plastrem oscypka i ketchupem, 2 plasterki szynki z indyka, truskawka, kilka liści szpinaku

4. sałatka- jajko na twardo, 1/2 pomidora, kilka liści szpinaku, kilka plastrów ogórka, rzodkiewka, kawałek papryki, kiełki lucerny 2 łyżeczki prażonych pestek, łyżeczka sezamu, trochę ketchupu

5. szpinak z patelni z cebulką (talerz) z 2 białkami jaja i łyżką twarogu
__________________
Zapraszam na mój wątek wymiankowy- książki

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...6#post47604606
Maggie_90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-06, 16:06   #436
bojestemtegowarta
Rozeznanie
 
Avatar bojestemtegowarta
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: -"Tam, gdzie..." Cholera. "Tam, gdzie..." - ''Dobranoc'' - powiedział Diabeł.
Wiadomości: 583
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

Cytat:
Napisane przez Siris88 Pokaż wiadomość
może gdybyś zadała konkretne pytania byłoby łatwiej, bo nie za bardzo wiem jak mam Cię 'wtajemniczyć w R, U, P'


dziękuję juz poprosiłam koleżankę żeby weszła na pierwszą stronę i mi wyjasniła oznaczenia


hmmm. mój dzisiejszy :
R ! (haaa, juz wiem, że to oznacza redukcję xD )

śniadanko : sałatka z : jednego ogórka, pół puszki groszku (tego takiego drobniutkiego), pół puszki fasolki szparagowej, kostki Tofu, 2 rzodkiewek.

II śn. : sałatka z 2 suszonych moreli, drugiej połówki puszki groszku, jednego pomidora, jednego ogórka.

obiad : zupa pomidorowa z 2 łyzkami ryzu, makaron z 2 łyzkami pesto, sałatka z pomidora + czosnek + oliwa z oliwek.

podwieczorek : sok z marchwi.

kolacja (planuję) : 5 migdałów.


a i między posiłkami herbata czerwona i różne ziółka.
__________________
uparcie i skrycie
Ah,życie,kocham cię,
kocham cię,kocham cię nad życie![B][COLOR=Blue]
bojestemtegowarta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-06, 16:14   #437
Siris88
Rozeznanie
 
Avatar Siris88
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 668
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

Cytat:
Napisane przez bojestemtegowarta Pokaż wiadomość
dziękuję juz poprosiłam koleżankę żeby weszła na pierwszą stronę i mi wyjasniła oznaczenia


hmmm. mój dzisiejszy :
R ! (haaa, juz wiem, że to oznacza redukcję xD )

śniadanko : sałatka z : jednego ogórka, pół puszki groszku (tego takiego drobniutkiego), pół puszki fasolki szparagowej, kostki Tofu, 2 rzodkiewek.

II śn. : sałatka z 2 suszonych moreli, drugiej połówki puszki groszku, jednego pomidora, jednego ogórka.

obiad : zupa pomidorowa z 2 łyzkami ryzu, makaron z 2 łyzkami pesto, sałatka z pomidora + czosnek + oliwa z oliwek.

podwieczorek : sok z marchwi.

kolacja (planuję) : 5 migdałów.


a i między posiłkami herbata czerwona i różne ziółka.
aaaa... chodziło Ci o oznaczenie skrótów A ja myślałam, że o sposoby żywienia
No więc na początek. Posiłek = białko + warzywa + tłuszcze
Lub
białko + warzywa + węglowodany.
Dzienne zapotrzbowanie białka to 2 g na kilogram masy ciała. Łatwo zauważyć, że twój 'podwieczorek' to nie posiłek, podobnie jak kolacja, obiad i w sumie reszta też jest mizerna - nie wiem jak dużo białka ma fasolka szparagowa czy groszek, ale z całą pewnością niewystarczająco.
idźmy dalej - kolacja powinna być czystobiałkowa, lub białko + coś (np. warzywa) nie wcześniej niż 3 godziny przed snem... o której jesz kolację? Tłuszcze na kolację to nie jest dobry pomysł. Niby najesz się? 5 migdałami? Po podwieczorku składającym się z 'soku z marchwi'? Proszę cię. Wspaniała droga do spowolnienia metabolizmu
Na R nie są wskazane niektóre produkty takie jaaaak: groszek, fasolka szparagowa, białe pieczywo, białe makarony...
I ogólnie ten twój pseudo jadłospis ile ma kalorii? Jest tutaj 1000? Coś m isię nie wydaje...
TO JEST NIEZDROWA, SZKODLIWA GŁODÓWKA

Więc do zdecydowanej poprawki.
__________________

Siris88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-06, 16:25   #438
bojestemtegowarta
Rozeznanie
 
Avatar bojestemtegowarta
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: -"Tam, gdzie..." Cholera. "Tam, gdzie..." - ''Dobranoc'' - powiedział Diabeł.
Wiadomości: 583
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

Cytat:
Napisane przez Siris88 Pokaż wiadomość
aaaa... chodziło Ci o oznaczenie skrótów A ja myślałam, że o sposoby żywienia
No więc na początek. Posiłek = białko + warzywa + tłuszcze
Lub
białko + warzywa + węglowodany.
Dzienne zapotrzbowanie białka to 2 g na kilogram masy ciała. Łatwo zauważyć, że twój 'podwieczorek' to nie posiłek, podobnie jak kolacja, obiad i w sumie reszta też jest mizerna - nie wiem jak dużo białka ma fasolka szparagowa czy groszek, ale z całą pewnością niewystarczająco.
idźmy dalej - kolacja powinna być czystobiałkowa, lub białko + coś (np. warzywa) nie wcześniej niż 3 godziny przed snem... o której jesz kolację? Tłuszcze na kolację to nie jest dobry pomysł. Niby najesz się? 5 migdałami? Po podwieczorku składającym się z 'soku z marchwi'? Proszę cię. Wspaniała droga do spowolnienia metabolizmu
Na R nie są wskazane niektóre produkty takie jaaaak: groszek, fasolka szparagowa, białe pieczywo, białe makarony...
I ogólnie ten twój pseudo jadłospis ile ma kalorii? Jest tutaj 1000? Coś m isię nie wydaje...
TO JEST NIEZDROWA, SZKODLIWA GŁODÓWKA

Więc do zdecydowanej poprawki.


dziękuję dodam jeszcze jajko na kolację (ok 19), jakies 3 h przed snem.
a na podwieczorek zjem jeszcze tuńczyka. Makaron jem razowy, chleb jesli jem to tak samo, pieczony przez mamę z mąki orkiszowej, razowej itp. Niestety groszke uwielbiam, ale postaram sie ograniczyc, to samo z fasolką. Z tymi kaloriami to nie mam pojęcia, zawsze mi sie wydaje że jem za dużo.
dziękuje jeszcze raz
__________________
uparcie i skrycie
Ah,życie,kocham cię,
kocham cię,kocham cię nad życie![B][COLOR=Blue]
bojestemtegowarta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-06, 16:43   #439
Siris88
Rozeznanie
 
Avatar Siris88
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 668
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

Cytat:
Napisane przez bojestemtegowarta Pokaż wiadomość
dziękuję dodam jeszcze jajko na kolację (ok 19), jakies 3 h przed snem.
a na podwieczorek zjem jeszcze tuńczyka. Makaron jem razowy, chleb jesli jem to tak samo, pieczony przez mamę z mąki orkiszowej, razowej itp. Niestety groszke uwielbiam, ale postaram sie ograniczyc, to samo z fasolką. Z tymi kaloriami to nie mam pojęcia, zawsze mi sie wydaje że jem za dużo.
dziękuje jeszcze raz
Zamiast jajka proponuję omlet z dwóch białek - żółtko to źródło tłuszczu, niezbyt polecane na R - a już zwłaszcza na kolację. A jedno białko jajka nie zaspokoi Twojego zapotrzebowania na białko w posiłku . Tuńczyk w puszce jest dobrym pomysłem. Do śniadania pododawaj naturalne (!) serki homogenizowane, chude twarożki, chude serki wiejskie...
__________________

Siris88 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-05-06, 16:48   #440
cukiereczeQ
Rozeznanie
 
Avatar cukiereczeQ
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 545
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

teraz kolej na mnie

R



Śniadanie :
30g owsianki na wodzie z odrobina mleka, cynamonem i 1/3 banana


II Śniadanie :
2 wasy z makrela , 1/2 pomidora i szczypiorkiem


Przekąska :

jablko


Obiad:
mieszanka - brokuły z kurczakiem i pieczarkami na patelni z salata i pomidorem w odrobinie smietany (pychaa) do tego 2 lyczki czerwonego winka na trawienie


Kolacja:
przedemna , najadlam sie na obiad a to byla godz 17 wiec kolacja bedzie skromna
pol wiesniaka z truskawkami i kawaleczkiem banana



pzdrrrrrr
__________________
58-- 57,5--57 --56,5-- 56 --55,5 --55-- 54,5-- 54


"Jeśli chcesz znajdziesz sposób, jeśli nie znajdziesz powód"

cukiereczeQ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-06, 17:20   #441
Siris88
Rozeznanie
 
Avatar Siris88
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 668
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

Cytat:
Napisane przez cukiereczeQ Pokaż wiadomość
teraz kolej na mnie

R



Śniadanie :
30g owsianki na wodzie z odrobina mleka, cynamonem i 1/3 banana brak białka...


II Śniadanie :
2 wasy z makrela , 1/2 pomidora i szczypiorkiem wasa nie jest dobra na R. Lepszy byłby zwykły chleb razowy czy inny ciemny


Przekąska :

jablko


Obiad:
mieszanka - brokuły z kurczakiem i pieczarkami na patelni z salata i pomidorem w odrobinie smietany (pychaa) do tego 2 lyczki czerwonego winka na trawienie
no czerwone winko i śmietana na R odpadają Może jogurt nat? na czym smażone?

Kolacja:
przedemna , najadlam sie na obiad a to byla godz 17 wiec kolacja bedzie skromna
pol wiesniaka z truskawkami i kawaleczkiem banana możesz spokojnie zjeść całego wieśniaka. Owoce w pierwszej połowie dnia.



pzdrrrrrr
j.w.
__________________

Siris88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-06, 18:04   #442
Asilos Magdalena
Zadomowienie
 
Avatar Asilos Magdalena
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 588
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

Cześć dziewczyny, nie było mnie tu jakiś czas, ale trzymam się dzielnie redukcji, nawet zauważyłam drobny spadek wagi

Moja dzisiejsza R:

9.00 śniadanie: marchewka; owsianka na wodzie: 3 łyżki płatków owsianych, 2 łyżki otrębów pszennych, jabłko, cynamon, 200g. serka wiejskiego light. Po śniadaniu mocna kawa mielona z odrobiną mleka.

12.00 II śniadanie: 2 kromki razowca, 180g. wieśniaka light, pomidor, 5 rzodkiewek.

15.00 obiad: ok. pół torebki ryżu brązowego, pokrojona w kostkę szynka wegetariańska (duuuużo), odrobina sosu sojowego, papryka czerwona.

18.00 podwieczorek: 200g. homo naturalnego, kilka orzechów włoskich, łyżka pestek dyni, marchewka, pomidor.

przede mną:

20.00 godzinka marszu interwałowego

po 21.00 kolacja: 100g. tuńczyka, kawałek świeżgo ogórka.

Dzisiejsze posiłki wyszły trochę mało urozmaicone, ale lodówka pusta i dopiero jutro wybieram się na większe zakupy
__________________
Rozmawiając ze mną wcale nie musisz być świrem... Ale miałbyś dużo łatwiej!
K.V.
odzyskuję serce do życia

Asilos Magdalena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-06, 18:08   #443
Gatha
Raczkowanie
 
Avatar Gatha
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: .
Wiadomości: 347
GG do Gatha
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

Jestem na U. Proszę o ocenę

I śniadanie 8:00
2 kromki chleba razowego z masłem, wędlina drobiowa, ogórek zielony

II śniadanie 10:30
jabłko+jogurt naturalny(150g)

III śniadanie 12:30
2 kromki razowca z masłem, ser

Obiad 15.00
250ml botwinki + 150g piesrsi z kurczaka+4 łyżki soczewicy+surówka (150g)

Podwieczorek 17:30
batonik corny linea+jogurt owocowy jogobella light

Kolacja 19:00
5 łyżek musli (czekoladowe corny linea) z mlekiem 0,5%

Do każdego posiłku pije przynajmniej szklankę woy mineralnej lub herbaty zielonej/czerwonej.
Gatha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-06, 18:15   #444
misis188
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 70
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

Moje dzisiejsze R

S: 2 kromki chleba razowego z serkiem typu almette z piatnicy, 2 plasterki szynki, pomarancza, garsc słonecznika
IIŚ:mały jogurt naturalny zmiksowany z łyzeczka borowek i 4 tuskawkami plus troche soku z tych owoców
gdzies po drodze 2 galki lodów:truskawka i grapefruit
O:nozka z kurczaka z grila, ok. 80 gr ryzu brazowego, salatka z pomidora, ogorka z sezamem, 2 garsci slonecznika
P:jogutr z owocami(ten sam co na II śniadanie), kromka z serkiem typu almette
Kmlet z 1 jajka i 1 białka z cebulka, plasterek szynki.

Czy moge jesc bialy ser z krowiego mleka?? Bo on chyba jest troche tlusty.:/
A czy kielbaski drobiowe moga znaleazc sie w mojej diecie?? Bo bardzo lubie kielbase

Oczywiscie prosze o ocene
misis188 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-06, 18:33   #445
marga_zg
Zadomowienie
 
Avatar marga_zg
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: mój własny świat
Wiadomości: 1 407
GG do marga_zg
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

Pyyy
S: 4 tosty graham (ser 20%, papryka, pieczarka, cebula, ogorek), jablko
IIS: 2 kromki razowca z twarogiem i rzodkiewka, jablko
O: wege leczo (takie jak zwykle tylko zamiast miesa kostka sojowa)-->caly talerz, grahamka
D: 2 galki lodow
P: 350ml zupy mlecznej (z platkami ryzowymi)
K: omlet z 3 jajek z pomidorem

I?
__________________
Cierpienie należy do życia.
Jeśli cierpisz, znaczy, że żyjesz.
Pogódź się z tym mała dziewczynko.


akcja regeneracja: włosy


I'm just a little girl...
marga_zg jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-06, 18:45   #446
marga_zg
Zadomowienie
 
Avatar marga_zg
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: mój własny świat
Wiadomości: 1 407
GG do marga_zg
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

Cytat:
Napisane przez Asilos Magdalena Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny, nie było mnie tu jakiś czas, ale trzymam się dzielnie redukcji, nawet zauważyłam drobny spadek wagi gratuluje

Moja dzisiejsza R:

9.00 śniadanie: marchewka; owsianka na wodzie: 3 łyżki płatków owsianych, 2 łyżki otrębów pszennych, jabłko, cynamon, 200g. serka wiejskiego light. Po śniadaniu mocna kawa mielona z odrobiną mleka. ladnie

12.00 II śniadanie: 2 kromki razowca, 180g. wieśniaka light, pomidor, 5 rzodkiewek. ok

15.00 obiad: ok. pół torebki ryżu brązowego, pokrojona w kostkę szynka wegetariańska (duuuużo), odrobina sosu sojowego, papryka czerwona. pasuje

18.00 podwieczorek: 200g. homo naturalnego, kilka orzechów włoskich, łyżka pestek dyni, marchewka, pomidor. oki

przede mną:

20.00 godzinka marszu interwałowego

po 21.00 kolacja: 100g. tuńczyka, kawałek świeżgo ogórka. gra

Dzisiejsze posiłki wyszły trochę mało urozmaicone, ale lodówka pusta i dopiero jutro wybieram się na większe zakupy
Chyba sama wiesz ze wszystko jest okej. Nie mam sie do czego przyczepic czekamy na kolejne jadlospisy

I mam jeszcze do ciebie takie pytanie kupujesz jakies gotowe produkty sojowe tudziez inne cuda dla wegetarian? Co moglabys mi polecic?
__________________
Cierpienie należy do życia.
Jeśli cierpisz, znaczy, że żyjesz.
Pogódź się z tym mała dziewczynko.


akcja regeneracja: włosy


I'm just a little girl...
marga_zg jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-06, 18:51   #447
asienkaa87
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 1 354
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

Cytat:
Napisane przez asienkaa87 Pokaż wiadomość
U:


1. 40g platków fitella tropikalnych, 30g bran flakes, trochę suszonych bananów, mleko

2. serek homo waniliowy 140g

3. kawalki kurczaka 160g + cala paczka orientalnej mieszanki warzyw

jablko, 2 marchewki, dużo rzodkiewek

4. 2 wafle ryżowe + plastry lososia wędzonego, serek wiejski, pomidor, pol parówki

5. serek wiejski, pomidor,
malutka 30g grahamka z plastrem lososia
zmienilam nieco, dodalam trochę bo bylam glodna i jak moje U ?
asienkaa87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-06, 18:52   #448
agness51
Zakorzenienie
 
Avatar agness51
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 10 154
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

Moje R .

Śn : coś a'la leniwe (mąka żytnia razowa i homo naturalny) polane jogurtem naturalnym i odrobiną dżemu czarna porzeczka
O : kotletciki jęczmienno - jajeczno - twarogowe,oprócz nich warzywa gotowane
P : serek wiejski lekki z orzechami ziemnymi,1/4 kostki twarogu,kawałek świeżego ogórka
K : połowa twarożku domowego z 1/4 kostki twarogu i szczypiorkiem

IIŚn nie było,bo dosyć późno było pierwsze.

Jakieś słowa mile widziane .
__________________

'' W życiu nie ma takiej chwili, abyśmy nie mieli wszystkiego, co potrzebne, aby czuć się szczęśliwymi. Pomyśl o tym przez minutę (...). Jeśli jesteś nieszczęśliwy, to dlatego, że cały czas myślisz raczej o tym, czego nie masz, zamiast koncentrować się na tym, co masz w danej chwili. ''
agness51 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-06, 18:56   #449
agness51
Zakorzenienie
 
Avatar agness51
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 10 154
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

Cytat:
Napisane przez misis188 Pokaż wiadomość
Moje dzisiejsze R

S: 2 kromki chleba razowego z serkiem typu almette z piatnicy, 2 plasterki szynki, pomarancza, garsc słonecznika nie łącz tłuszczy z węglami (chleb i słonecznik),ten serek odpada
IIŚ:mały jogurt naturalny zmiksowany z łyzeczka borowek i 4 tuskawkami plus troche soku z tych owoców brak białka
gdzies po drodze 2 galki lodów:truskawka i grapefruit hmmm
O:nozka z kurczaka z grila, ok. 80 gr ryzu brazowego, salatka z pomidora, ogorka z sezamem, 2 garsci slonecznika znów łączysz tłuszcze i węgle
P:jogutr z owocami(ten sam co na II śniadanie), kromka z serkiem typu almette owoce na R do 16,ten serek jak wcześniej pisałam nie nadaje się za bardzo na R,tutaj mogłabyś zjeść białko z NNKT i warzywami
Kmlet z 1 jajka i 1 białka z cebulka, plasterek szynki. ok

Czy moge jesc bialy ser z krowiego mleka?? Bo on chyba jest troche tlusty.:/ no nie bardzo
A czy kielbaski drobiowe moga znaleazc sie w mojej diecie?? Bo bardzo lubie kielbase kiełbasa ma sporo tłuszczu

Oczywiscie prosze o ocene


Cytat:
Napisane przez marga_zg Pokaż wiadomość
Pyyy
S: 4 tosty graham (ser 20%, papryka, pieczarka, cebula, ogorek), jablko
IIS: 2 kromki razowca z twarogiem i rzodkiewka, jablko
O: wege leczo (takie jak zwykle tylko zamiast miesa kostka sojowa)-->caly talerz, grahamka
D: 2 galki lodow
P: 350ml zupy mlecznej (z platkami ryzowymi)
K: omlet z 3 jajek z pomidorem

I?
Moim zdaniem powinnaś jeść większe śniadania,zarówno pierwsze jak i drugie jak leczo sporo to ok,do deserku mogłabyś coś dodać,no i do kolacji jakiś chlebek .
__________________

'' W życiu nie ma takiej chwili, abyśmy nie mieli wszystkiego, co potrzebne, aby czuć się szczęśliwymi. Pomyśl o tym przez minutę (...). Jeśli jesteś nieszczęśliwy, to dlatego, że cały czas myślisz raczej o tym, czego nie masz, zamiast koncentrować się na tym, co masz w danej chwili. ''
agness51 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-06, 18:58   #450
iza_wiosenna
Zakorzenienie
 
Avatar iza_wiosenna
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 11 917
GG do iza_wiosenna
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

Cytat:
Napisane przez Asilos Magdalena Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny, nie było mnie tu jakiś czas, ale trzymam się dzielnie redukcji, nawet zauważyłam drobny spadek wagi

Moja dzisiejsza R:

9.00 śniadanie: marchewka; owsianka na wodzie: 3 łyżki płatków owsianych, 2 łyżki otrębów pszennych, jabłko, cynamon, 200g. serka wiejskiego light. Po śniadaniu mocna kawa mielona z odrobiną mleka. ładnie

12.00 II śniadanie: 2 kromki razowca, 180g. wieśniaka light, pomidor, 5 rzodkiewek. ładnie bardzo

15.00 obiad: ok. pół torebki ryżu brązowego, pokrojona w kostkę szynka wegetariańska (duuuużo), odrobina sosu sojowego, papryka czerwona. ok

18.00 podwieczorek: 200g. homo naturalnego, kilka orzechów włoskich, łyżka pestek dyni, marchewka, pomidor. ok

przede mną:

20.00 godzinka marszu interwałowego

po 21.00 kolacja: 100g. tuńczyka, kawałek świeżgo ogórka. ok

Dzisiejsze posiłki wyszły trochę mało urozmaicone, ale lodówka pusta i dopiero jutro wybieram się na większe zakupy
no troszkę. ale co tu dużo mówić - redukcja wzorowa jak zwykle u Ciebie

Cytat:
Napisane przez marga_zg Pokaż wiadomość
Pyyy
S: 4 tosty graham (ser 20%, papryka, pieczarka, cebula, ogorek), jablko ok
IIS: 2 kromki razowca z twarogiem i rzodkiewka, jablko mało, dodaj serek homo, banana, orzechy...
O: wege leczo (takie jak zwykle tylko zamiast miesa kostka sojowa)-->caly talerz, grahamka to dużo? ile kcal mniej więcej ?
D: 2 galki lodow
P: 350ml zupy mlecznej (z platkami ryzowymi) ok
K: omlet z 3 jajek z pomidorem może pieczywko??

I?
hm. Ładne U ^^ do P brakuje trochę...
__________________
uśmiech pięknie zagrany.



sometimes i feel like screaming
iza_wiosenna jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:44.