Koty- część XII - Strona 150 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2016-11-20, 13:33   #4471
eibhlin87
Zakorzenienie
 
Avatar eibhlin87
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 5 329
Dot.: Koty- część XII

Cytat:
Napisane przez Kocurasek Pokaż wiadomość
A ja się jaram, że mój 2,5 letni kocurek dobił do tej wagi i jest taaaaaki wielki Jak miał 6mscy to ważył 3,2 kg Gdzieś spotkałam się z twierdzeniem, że czarnuchy są mniejsze od burasków czy innych maści. Prawda to czy jakiś mit? Dopóki nie zobaczyłam kota mojej siostry (biało-rudy) i mojej babci (żbik, bo to na bank nie jest bury kot ) to mój mi się wydawał być pumą

Co do kuwety. O panie, raz na 2 dni? To, że tego nie widać, bo jest zakryte, i nie czuć bo zasypkami jest stłumione, to nie znaczy, że jest to najzwyczajniej w świecie niehigieniczne. Opiekuję się kotami siostry czasami w weekendy i sprzątam im 2 razy dziennie. I serio, pomimo dwóch ogromnych kuwet, już wieczorem nie ma gdzie łapy wsadzić tak rozmieszczą kupy i mocz.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja mam burasy, kotka równe 4kg, kocur 5,4-5,6, mnie się nie wydają duże Kotka według mnie jest malutka, kocur gabarytowo znacznie większy (w sensie głowa, łapy) ale jakieś ogromne jak na tę wagę to nie są. W sumie nie mam porównania, bo za wiele kotów nie znam a to są moje pierwsze koty.
__________________
eibhlin87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-20, 14:11   #4472
LitttleHope
Raczkowanie
 
Avatar LitttleHope
 
Zarejestrowany: 2015-10
Lokalizacja: Z Sypialni
Wiadomości: 486
Dot.: Koty- część XII

Wiecie co. To już robi się śmieszne. Szukałam porady. Napisałam jak wygląda życie mojego kota. A tu najazd na mnie jaka to ja be bo nie zaglądam za każdym wejściem do kuwety kota i nie czyszcze każdej jego potrzeby. No sorry. Swoje życiowe flustracje wyladowujcie gdzieś indziej. A nie tylko biedny kotek bo ja to czy tamto. Kot nigdy nie był ubrudzony kupa. A kapie bo kot lubi wodę i uwielbia to poza tym ma długą sierść która trzeba pielęgnować. A wy byście chodziły nie umyte tylko wylizane? Skoro sprzatacie po.kazdej kupię jak po swojej to i myjcie jak siebie. Może dwa dni na wybieranie kup to dla Was długo Ale ja.Nie jestem24 H w domu by tylko za kotem biegać czy coś zrobił. Mam tak samo prace dom dziecko i wiele innych spraw o których muszę pamiętać. A to ze tak wybieram tak A nie inaczej to po prostu uznałam za optymalne biorąc racjonalnie pod uwagę wielkość kuwety i 20 L zwirku.tym bardziej że nic nie czuć A kot jest czysty. Na pewno się przestawie na raz dziennie. I nie karmię kota syfem tylko zamawiam przez Internet lub u weta dobre jedzenie. Dlatego nie wiem skąd taka nagonka na mnie. Nie umiecie rozmawiać w miłej atmosferze? W realu nie radzicie to nadrabiać w sieci trzeba? Po co ta opryskliwosc? Można było napisać normalnie, słuchaj rób to częściej czy kot lubi jak pusta kuweta itd A nie jakieś wynioslosci, to ze jesteście po drugiej stronie ekranu nie znaczy,ze trzeba być bez kultury człowiekiem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
3 lata i 6 miesięcy starań i CUD
Syn 6 Lat
TP 15.10.2017
drozny jeden jajowod

2 ciąże bez zarodkowe


LitttleHope jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-20, 14:29   #4473
Kocurasek
Zakorzenienie
 
Avatar Kocurasek
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 4 559
Dot.: Koty- część XII

Cytat:
Napisane przez LitttleHope Pokaż wiadomość
Wiecie co. To już robi się śmieszne. Szukałam porady. Napisałam jak wygląda życie mojego kota. A tu najazd na mnie jaka to ja be bo nie zaglądam za każdym wejściem do kuwety kota i nie czyszcze każdej jego potrzeby. No sorry. Swoje życiowe flustracje wyladowujcie gdzieś indziej. A nie tylko biedny kotek bo ja to czy tamto. Kot nigdy nie był ubrudzony kupa. A kapie bo kot lubi wodę i uwielbia to poza tym ma długą sierść która trzeba pielęgnować. A wy byście chodziły nie umyte tylko wylizane? Skoro sprzatacie po.kazdej kupię jak po swojej to i myjcie jak siebie. Może dwa dni na wybieranie kup to dla Was długo Ale ja.Nie jestem24 H w domu by tylko za kotem biegać czy coś zrobił. Mam tak samo prace dom dziecko i wiele innych spraw o których muszę pamiętać. A to ze tak wybieram tak A nie inaczej to po prostu uznałam za optymalne biorąc racjonalnie pod uwagę wielkość kuwety i 20 L zwirku.tym bardziej że nic nie czuć A kot jest czysty. Na pewno się przestawie na raz dziennie. I nie karmię kota syfem tylko zamawiam przez Internet lub u weta dobre jedzenie. Dlatego nie wiem skąd taka nagonka na mnie. Nie umiecie rozmawiać w miłej atmosferze? W realu nie radzicie to nadrabiać w sieci trzeba? Po co ta opryskliwosc? Można było napisać normalnie, słuchaj rób to częściej czy kot lubi jak pusta kuweta itd A nie jakieś wynioslosci, to ze jesteście po drugiej stronie ekranu nie znaczy,ze trzeba być bez kultury człowiekiem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Nikt Ci tu źle nie doradza. Naprawdę sprzątanie raz na dwa dni lekko dziwi. Zwłaszcza jeśli masz dziecko to mogłabyś rozważyć te dwa razy dziennie. Rano i wieczorem i starczy.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

25.08.2012

Aparatka
08.04.2013 Damon Clear (góra)
18.11.2013 aparat metalowy mini (dół)

Kocurasek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-20, 14:29   #4474
Sarcastic
Raczkowanie
 
Avatar Sarcastic
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 207
Dot.: Koty- część XII

Ależ nikt na Ciebie nie naskoczył, prosiłaś o porady i właśnie je dostałaś. Ja przed wzięciem pod swój dach kota baaardzo się doedukowałam na ich temat i cały czas jeszcze czegoś się uczę, pytam o porady i wprowadzam je w życie, zamiast się obrażać. Robisz wszystko po prostu trochę na opak - częste mycie kota jest po prostu zbędne, ja też mam kota długowłosego i wystarczy go czesać, a on sam potrafi się umyć. I porównywanie śliny kota do śliny człowieka... to zostawię bez komentarza. I właśnie to jak koty potrafią się same umyć dowodzi jak bardzo lubią czystość, dlatego potrzebują też czystej kuwety. Jak nie wierzysz nam, to poczytaj sobie trochę w internecie, albo jakieś literaturze o kotach. I uwierz, że wszyscy mamy swoje życie, studia, pracę, dzieci, hobby i znajdujemy czas na sprzątanie kociej kuwety. Pozdrawiam i trochę mniej obrażania się, a więcej chęci na uczenie się (człowiek się całe życie uczy, to żaden wstyd) i wprowadzanie dobrych zmian, bo nikt tu Ci na złość nie robi, tylko radzimy jak będzie lepiej dla Twojego futerka.
__________________
I'm a loner. I don't have a gigantic group of friends. People don't miss me. I'm never the first person anyone looks for in a crowded room. I'm just me. Take it or leave.


Sarcastic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-20, 14:40   #4475
LitttleHope
Raczkowanie
 
Avatar LitttleHope
 
Zarejestrowany: 2015-10
Lokalizacja: Z Sypialni
Wiadomości: 486
Dot.: Koty- część XII

Na pewno wezmę sobie do serca to sprzątanie. Bo nie sądziłam ze wech koci jest aż tak czuly. Chodziło mi tylko o milsze podejście. Bo chce dla swego kota jak najlepiej. Jeśli chodzi o czystość w domu jestem wręcz pedantyczna. . Muszę podejść i tak do kuwety.
Sąsiadka ma kota i wkłada w kuwety worki. Co o tym sadzicie?? Bo mi się wydaje że kotek się pewnie pazurkami zaczepił i niezbyt to dla niego przyjemne. Nie wiem tylko jak to oduczyć tego porannego drapanie.W drzwi..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
3 lata i 6 miesięcy starań i CUD
Syn 6 Lat
TP 15.10.2017
drozny jeden jajowod

2 ciąże bez zarodkowe


LitttleHope jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-20, 15:44   #4476
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Koty- część XII

Kota się nie kąpie, psów też nie, jeśli nie ma potrzeby. Zaburzasz równowagę mikrobiologiczną naskórka i jest to prosta droga do schorzeń skóry.
Koty muszą mieć coś, w czym zakopią odchody, żwirek, piasek itp. Worek nie spełnia takiej roli.
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-20, 15:53   #4477
daf502bc9430c04b8cbdbd94f51a8624bed02f84_61e0bd2ac4d4e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 16 867
Dot.: Koty- część XII

Cytat:
Swoje życiowe flustracje


Cytat:
A wy byście chodziły nie umyte tylko wylizane?
To jest kot...
daf502bc9430c04b8cbdbd94f51a8624bed02f84_61e0bd2ac4d4e jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-11-20, 15:55   #4478
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Koty- część XII

Muha ha ha
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-20, 16:58   #4479
b82ed09e83d6cc96f3cec4b39c6008ed9e8c5acd_5dd330825eb9e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 6 592
Dot.: Koty- część XII

Cytat:
Napisane przez LitttleHope Pokaż wiadomość
Wiecie co. To już robi się śmieszne. Szukałam porady. Napisałam jak wygląda życie mojego kota. A tu najazd na mnie jaka to ja be bo nie zaglądam za każdym wejściem do kuwety kota i nie czyszcze każdej jego potrzeby. No sorry. Swoje życiowe flustracje wyladowujcie gdzieś indziej. A nie tylko biedny kotek bo ja to czy tamto. Kot nigdy nie był ubrudzony kupa. A kapie bo kot lubi wodę i uwielbia to poza tym ma długą sierść która trzeba pielęgnować. A wy byście chodziły nie umyte tylko wylizane? Skoro sprzatacie po.kazdej kupię jak po swojej to i myjcie jak siebie. Może dwa dni na wybieranie kup to dla Was długo Ale ja.Nie jestem24 H w domu by tylko za kotem biegać czy coś zrobił. Mam tak samo prace dom dziecko i wiele innych spraw o których muszę pamiętać. A to ze tak wybieram tak A nie inaczej to po prostu uznałam za optymalne biorąc racjonalnie pod uwagę wielkość kuwety i 20 L zwirku.tym bardziej że nic nie czuć A kot jest czysty. Na pewno się przestawie na raz dziennie. I nie karmię kota syfem tylko zamawiam przez Internet lub u weta dobre jedzenie. Dlatego nie wiem skąd taka nagonka na mnie. Nie umiecie rozmawiać w miłej atmosferze? W realu nie radzicie to nadrabiać w sieci trzeba? Po co ta opryskliwosc? Można było napisać normalnie, słuchaj rób to częściej czy kot lubi jak pusta kuweta itd A nie jakieś wynioslosci, to ze jesteście po drugiej stronie ekranu nie znaczy,ze trzeba być bez kultury człowiekiem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kota natura jest tak zaprogramowana, ze one sie liza. Ludzie nie maja takiej zdolnosci ani gibkosci, dla nas przeznaczeniem jest mydlo i woda. Tak samo jak nie kapiesz kociakow po urodzeniu, od tego maja matke, zeby je umyla. Nie powinno sie czesto kapac kota bez potrzeby, dluga siersc to nie powod, zeby regularnie moczyc kota w wodzie i szamponie.
b82ed09e83d6cc96f3cec4b39c6008ed9e8c5acd_5dd330825eb9e jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-20, 18:02   #4480
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Koty- część XII

Koci język i ślina są inne niż ludzkie i zazwyczaj wystarczają do utrzymania czystości ciała kota.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-20, 18:28   #4481
semantique
Zadomowienie
 
Avatar semantique
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1 646
Dot.: Koty- część XII

Legowisko dla kota.

Macie? Koty korzystają? Właśnie kupiłam im nowe, bo stare zostało porwane za kocięctwa ;-) tylko teraz zaczęłam się zastanawiać ile w sumie z niego korzystają. Nasze koty mają dostęp wszędzie i śpią tam gdzie im wygodnie.
__________________
semantique jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-11-20, 18:40   #4482
eibhlin87
Zakorzenienie
 
Avatar eibhlin87
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 5 329
Dot.: Koty- część XII

Cytat:
Napisane przez semantique Pokaż wiadomość
Legowisko dla kota.

Macie? Koty korzystają? Właśnie kupiłam im nowe, bo stare zostało porwane za kocięctwa ;-) tylko teraz zaczęłam się zastanawiać ile w sumie z niego korzystają. Nasze koty mają dostęp wszędzie i śpią tam gdzie im wygodnie.
My w sumie takich typowych legowisk nie mamy. Śpią w hamaku na drapaku, pod łóżkiem mają dużą poduchę. Czasami leżakują na kartonowych drapakach. Śpią też oczywiście z nami w łóżku albo w salonie na narożniku (szczególnie na akrylowych kocach). Jak mają do dyspozycji transporter to też tam śpią. Z budek w drapaku nie korzystają w ogóle.
__________________
eibhlin87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-20, 19:19   #4483
b82ed09e83d6cc96f3cec4b39c6008ed9e8c5acd_5dd330825eb9e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 6 592
Dot.: Koty- część XII

Moje spia w budce w drapaku, planujemy kupic im na swieta takie legowisko w ksztalcie igloo. Simba to meliniarz, od malego lubi spac w skrzynkach na posciel, w szufladzie w biurku.
b82ed09e83d6cc96f3cec4b39c6008ed9e8c5acd_5dd330825eb9e jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-20, 19:32   #4484
Kocurasek
Zakorzenienie
 
Avatar Kocurasek
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 4 559
Dot.: Koty- część XII

Cytat:
Napisane przez semantique Pokaż wiadomość
Legowisko dla kota.

Macie? Koty korzystają? Właśnie kupiłam im nowe, bo stare zostało porwane za kocięctwa ;-) tylko teraz zaczęłam się zastanawiać ile w sumie z niego korzystają. Nasze koty mają dostęp wszędzie i śpią tam gdzie im wygodnie.

Ja mam legowisko i hamak na kaloryfer - olane. Śpi tam gdzie chce byle nie na tym co jest jego

[1=b82ed09e83d6cc96f3cec4b 39c6008ed9e8c5acd_5dd3308 25eb9e;67743511]Moje spia w budce w drapaku, planujemy kupic im na swieta takie legowisko w ksztalcie igloo. Simba to meliniarz, od malego lubi spac w skrzynkach na posciel, w szufladzie w biurku.[/QUOTE]




Cytat:
Napisane przez eibhlin87 Pokaż wiadomość
Ja mam burasy, kotka równe 4kg, kocur 5,4-5,6, mnie się nie wydają duże Kotka według mnie jest malutka, kocur gabarytowo znacznie większy (w sensie głowa, łapy) ale jakieś ogromne jak na tę wagę to nie są. W sumie nie mam porównania, bo za wiele kotów nie znam a to są moje pierwsze koty.

Właśnie ja też. Nie zwracałam uwagi na koty, bo mało moich znajomych ma. Dlatego mój taki duży mi się wydaje


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

25.08.2012

Aparatka
08.04.2013 Damon Clear (góra)
18.11.2013 aparat metalowy mini (dół)

Kocurasek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-20, 19:51   #4485
Sarcastic
Raczkowanie
 
Avatar Sarcastic
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 207
Dot.: Koty- część XII

Mój zazwyczaj olewa wszystko co jest miłe i miękkie, na rzecz twardych i zimnych powierzchni - parapet przy oknie, twardy stół, komoda. Jak mu kiedyś przygotowałam miejsce żeby sobie mógł przez okno świat obserwować, polozylam miękki kocyk, to w ogóle nie chciał tam leżeć. Jak tylko zabrałam koc, od razu się tam zmaterializował Podejrzewam że to kwestia puszystego futerka i że mu za ciepło. Jak jedzie w transporterze to czuję na nogach jak się nagrzewa tam gdzie on leży, a ma go wyłożonego materiałem i kocykiem.
__________________
I'm a loner. I don't have a gigantic group of friends. People don't miss me. I'm never the first person anyone looks for in a crowded room. I'm just me. Take it or leave.


Sarcastic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-20, 19:56   #4486
semantique
Zadomowienie
 
Avatar semantique
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1 646
Dot.: Koty- część XII

Dzięki za wasze doświadczenia;-) chyba doszłam do wniosku że legowisko idzie do zwrotu
__________________
semantique jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-20, 19:57   #4487
tekila901
Zakorzenienie
 
Avatar tekila901
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Biegun północny
Wiadomości: 8 098
Dot.: Koty- część XII

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi w kwestii wychowania kota. W sumie to powinny być gdzieś podpięte, bo wiem, że nie ja jedna się nad tym głowię

Kocio powinno być ze mną za około 2 tygodnie
__________________
tekila901 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-20, 20:21   #4488
eibhlin87
Zakorzenienie
 
Avatar eibhlin87
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 5 329
Dot.: Koty- część XII

A moje właśnie uwielbiają miękkie rzeczy .Lubią też gazety i korek, na stole zawsze kładą się na korkowych podkładkach albo ulotkach Na parapecie leżą na tapicerowanej desce albo kartonowym drapaku. A najbardziej lubią leżeć na moich ciuchach, gdziekolwiek by nie leżały
__________________
eibhlin87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-20, 21:44   #4489
Mocny Akcent
Dolce vita
 
Avatar Mocny Akcent
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 6 409
Dot.: Koty- część XII

Cytat:
Napisane przez semantique Pokaż wiadomość
Legowisko dla kota.

Macie? Koty korzystają? Właśnie kupiłam im nowe, bo stare zostało porwane za kocięctwa ;-) tylko teraz zaczęłam się zastanawiać ile w sumie z niego korzystają. Nasze koty mają dostęp wszędzie i śpią tam gdzie im wygodnie.
Ja mam legowisko.kupilam w Pepco.takie dla psa Kicia śpi w nim kiedy ją oglądam TV. A w nocy śpi w innych miejscach. Więc to zależy.

Byłam z kotem u weta. W nosku robią się jej "kozy" i zadrapanie wynika z tego,ze ona sama sobie to drapie. Na suchosc w nosie dostałam tabletki i za 2 tyg kontrola

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mocny Akcent jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-11-21, 01:57   #4490
witchwq
Zakorzenienie
 
Avatar witchwq
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 6 798
Dot.: Koty- część XII

Nigdy bym na to nie wpadła! Ze to od gili w nosku!

Malutka strasznie się drapie po uszach, aż płacze przy drapaniu. I potrząsa lebkiem. Niby uszy ma czyste. Ale wizyta u weta być musi. Coś tam się z uszami dzieje

Wysłane z mojego Elephone P8000 przy użyciu Tapatalka
__________________
Windows is now a 64 bit tweak of a 32 bit extension to a 16 bit user interface for an 8 bit operating system based on a 4 bit architecture from a 2 bit company that can't stand 1 bit of competition.
witchwq jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-21, 05:27   #4491
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Koty- część XII

Może ona ma alergię skoro i biegunka i drapanie uszu?

wysłane telepatycznie
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-21, 06:44   #4492
witchwq
Zakorzenienie
 
Avatar witchwq
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 6 798
Dot.: Koty- część XII

Nie ma biegunki właśnie. Ten wypadek w kuwecie to był raczej z nie ogarnięcia się, bo kupa była ok (tak, aż poszlam sprawdzić).

No ale nawet jakby, to właśnie skończyliśmy animonde i chyba więcej jej nie kupię. Coś się ostatnio zepsuła :/

Wysłane z mojego Elephone P8000 przy użyciu Tapatalka
__________________
Windows is now a 64 bit tweak of a 32 bit extension to a 16 bit user interface for an 8 bit operating system based on a 4 bit architecture from a 2 bit company that can't stand 1 bit of competition.
witchwq jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-21, 09:05   #4493
blue3
dead & alive
 
Avatar blue3
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 3 330
Dot.: Koty- część XII

Co do agresywnego zachowania kota: moj drapał i gryzł do krwi, jak to robił to dawałam mu pstryczka w ucho, żeby poczuł, że zadawanie komuś bólu nie jest przyjemne i oduczył się tego typu zachowań w stosunku do mnie. Nie stał się lękliwy, jak wchodzę do domu po pracy to przybiega do mnie i mnie liże, więc chyba nie uważa, że zrobiłam mu tym ogromną krzywdę. Tż za to dalej chodzi podrapany, kot wspina się po nim, skacze, siada na głowie i traktuje jak drapak.
blue3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-21, 09:22   #4494
tekila901
Zakorzenienie
 
Avatar tekila901
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Biegun północny
Wiadomości: 8 098
Dot.: Koty- część XII

Właśnie trochę się boję tego, że nie dam rady oduczyć kota takiego zachowania (jeśli będzie drapał). Nie wiem na co się piszę, bo nie wiem jak tego kota traktują tam gdzie teraz jest i jak był traktowany wcześniej.


Gdzie lepiej robić kocie zakupy? Zooplus czy allegro? Jeśli allegro, to polecicie jakiegoś konkretnego sprzedawcę, u którego będę mogła zrobić większe zakupy?
__________________
tekila901 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-21, 09:47   #4495
Vivienne
... choć nie Westwood
 
Avatar Vivienne
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Polska B
Wiadomości: 27 979
Dot.: Koty- część XII

Ja regularnie kupuje na zooplusie od lat, i jestem zadowolona. Jedynie juz dwa razy mialam problemy ze zwirkiem i juz go nie bede tam zamawiać, ale zwracają kase za uszkodzony towar.
__________________
Dopóki nie skorzystałem z Internetu,
nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów

Stanisław Lem

Vivienne jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-21, 09:58   #4496
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: Koty- część XII

Cytat:
Napisane przez LitttleHope Pokaż wiadomość
Na pewno wezmę sobie do serca to sprzątanie. Bo nie sądziłam ze wech koci jest aż tak czuly. Chodziło mi tylko o milsze podejście. Bo chce dla swego kota jak najlepiej. Jeśli chodzi o czystość w domu jestem wręcz pedantyczna. . Muszę podejść i tak do kuwety.
Sąsiadka ma kota i wkłada w kuwety worki. Co o tym sadzicie?? Bo mi się wydaje że kotek się pewnie pazurkami zaczepił i niezbyt to dla niego przyjemne. Nie wiem tylko jak to oduczyć tego porannego drapanie.W drzwi..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

A co z Twoim węchem? Kocie kupy po sklepowych karmach nie pachną jaśminem Każdy kto do Ciebie wejdzie czuje ten smród... Moje koty są na barfie (qpy są mniejsze i tak nie śmierdzą jak na karmach), sprzątamy kuwetę kilka razy dziennie, żwir mamy drewniany, zapachowy pochłaniacz. 99% gości nie czuje kota/kuwety. Nie wyobrażam sobie nawet jak to jest u Was...
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-21, 11:36   #4497
blue3
dead & alive
 
Avatar blue3
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 3 330
Dot.: Koty- część XII

My też kupujemy od kilku lat na zooplusie, wcześniej rzeczy dla psów, teraz też dla kota i wszystko jest ok (żwirek jeszcze nie trafił mi się uszkodzony).
blue3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-21, 11:38   #4498
eibhlin87
Zakorzenienie
 
Avatar eibhlin87
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 5 329
Dot.: Koty- część XII

Cytat:
Napisane przez witchwq Pokaż wiadomość
Nie ma biegunki właśnie. Ten wypadek w kuwecie to był raczej z nie ogarnięcia się, bo kupa była ok (tak, aż poszlam sprawdzić).

No ale nawet jakby, to właśnie skończyliśmy animonde i chyba więcej jej nie kupię. Coś się ostatnio zepsuła :/

Wysłane z mojego Elephone P8000 przy użyciu Tapatalka
brakło mi mieszanki surowego i tż kupił puszkę animody, ani jedno ani drugie nie chce jej jeść a jedno w dodatku robi na rzadko wcześniej jadły animodę i nie pamiętam takich problemów, więc może rzeczywiście coś tam z nią zmienili

Cytat:
Napisane przez tekila901 Pokaż wiadomość
Właśnie trochę się boję tego, że nie dam rady oduczyć kota takiego zachowania (jeśli będzie drapał). Nie wiem na co się piszę, bo nie wiem jak tego kota traktują tam gdzie teraz jest i jak był traktowany wcześniej.


Gdzie lepiej robić kocie zakupy? Zooplus czy allegro? Jeśli allegro, to polecicie jakiegoś konkretnego sprzedawcę, u którego będę mogła zrobić większe zakupy?
robię na zooplusie ale chyba z przyzwyczajenia, bo ceny nie są super atrakcyjne. tzn. nie wiem jak karmy kocie bo kupuję sporadycznie jakieś saszetki, żeby awaryjnie były w domu, ale karmy dla psów zdarza mi się w tej samej cenie kupić stacjonarnie u mnie. zawsze zamawiam u nich duży wór żwirku, do tej pory problemów nie miałam. plus, że mają sporo asortymentu, zbieranie punktów i wymiana na gifty, mozna wykupić dodatkową zniżkę chyab 3%. minus za długi czas realizacji, zazwyczaj czekam 3-5 dni więc zamawiać trzeba z wyprzedzeniem.
__________________
eibhlin87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-21, 11:57   #4499
blue3
dead & alive
 
Avatar blue3
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 3 330
Dot.: Koty- część XII

Cytat:
Napisane przez eibhlin87 Pokaż wiadomość
brakło mi mieszanki surowego i tż kupił puszkę animody, ani jedno ani drugie nie chce jej jeść a jedno w dodatku robi na rzadko wcześniej jadły animodę i nie pamiętam takich problemów, więc może rzeczywiście coś tam z nią zmienili



robię na zooplusie ale chyba z przyzwyczajenia, bo ceny nie są super atrakcyjne. tzn. nie wiem jak karmy kocie bo kupuję sporadycznie jakieś saszetki, żeby awaryjnie były w domu, ale karmy dla psów zdarza mi się w tej samej cenie kupić stacjonarnie u mnie. zawsze zamawiam u nich duży wór żwirku, do tej pory problemów nie miałam. plus, że mają sporo asortymentu, zbieranie punktów i wymiana na gifty, mozna wykupić dodatkową zniżkę chyab 3%. minus za długi czas realizacji, zazwyczaj czekam 3-5 dni więc zamawiać trzeba z wyprzedzeniem.
Dla mnie to jest normalny czas realizacji, nie oczekuję od sprzedawcy, że pobiegnie pakować paczkę od razu po wpłynięciu zamówienia i z każdą jedną paczką będzie latał do kuriera. Zamawiam z wyprzedzeniem, mają normalne ceny, szeroki asortyment, wybieram wszystko co chcę, kurier wnosi mi paczkę do domu, nie jeżdżę do kilku sklepów, bo w jednym jest karma, a w drugim żwirek, nie dźwigam tego wszystkiego. Ja nie widzę minusów chyba, że ktoś zna tańszy sklep z równie szerokim asortymenten to chętnie się zapoznam z ofertą
blue3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-21, 12:39   #4500
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Koty- część XII

Cytat:
Napisane przez semantique Pokaż wiadomość
Legowisko dla kota.

Macie? Koty korzystają? Właśnie kupiłam im nowe, bo stare zostało porwane za kocięctwa ;-) tylko teraz zaczęłam się zastanawiać ile w sumie z niego korzystają. Nasze koty mają dostęp wszędzie i śpią tam gdzie im wygodnie.
Jak na razie nie mam.Moje lubią spać na krzesłach, fotelach, na kanapie, na najniższej półce regału ze sprzętem audio-wideo. (tam mają swój ręczniczek).
Próbowaliśmy zrobić prowizoryczne legowisko, ale nic z tego. Nasze koty to innowatorzy i muszą same stwierdzić, że dana przestrzeń da się zaadaptować jako legowisko. Gotowe rozwiązania podsuwane przez człowieka najwyraźniej im nie odpowiadają. Sama myślałam o budce z miękką poduchą bo robimy małe zmiany w mieszkaniu, ale nie wiem czy się sprawdzi. Moje koty lubią mieć miękko i ciepło w tyłek -to na pewno. Legowisko zrobiły np. na stercie zagłówków zawieszonych prowizorycznie na oparciu fotela. Jak się można domyślić teraz to prowizoryczne rozwiązanie stało się stałym elementem wystroju naszego mieszkania. A wczoraj księżniczka Zuzanna spała z łebkiem na poduszkach dekoracyjnych na kanapie, więc po co jej legowisko jak cała kanapa jej?

---------- Dopisano o 13:39 ---------- Poprzedni post napisano o 13:24 ----------

Cytat:
Napisane przez Kusum Pokaż wiadomość
A co z Twoim węchem? Kocie kupy po sklepowych karmach nie pachną jaśminem Każdy kto do Ciebie wejdzie czuje ten smród... Moje koty są na barfie (qpy są mniejsze i tak nie śmierdzą jak na karmach), sprzątamy kuwetę kilka razy dziennie, żwir mamy drewniany, zapachowy pochłaniacz. 99% gości nie czuje kota/kuwety. Nie wyobrażam sobie nawet jak to jest u Was...
Jak kuweta jest zamknięta to człowiek może nie wyczuć.
U mnie smrodliwe kupy są po wszelkich kocich saszetkach itp. Jak są na mięsie plus dodatek suchej to po 5 minutach zapachu odchodów nie czuć. A moczu w tym drewnianym żwirku jeśli tuż po wizycie kota nie nachylić się nad kuwetą nie da się wcale wyczuć. U nas mocz nie ma szans zacząć śmierdzieć po pewnym czasie bo często czyścimy i przecieramy kuwetę chusteczkami mokrymi- i dezynfekcja i zabicie zapachu moczu na raz. Ilekroć ktoś nas odwiedza są w szoku, że u nas nie czuć kotem. Jedynie co no to w czasie wylinki sierści nieco fruwa i to wszystko.
Można wydłużyć świeżość żwirku w kuwecie sypiąc na dno sodę oczyszczoną, ale ja robię tak od wielkiego dzwonu- np. jak wyjeżdżamy na dłużej. Worki i gazety wiem, że ludzie dają, ale dla mnie to głupota. Kot tylko drze to na strzępy i robi się większy syf niż bez tego. U nas najmniej smrodliwe odchody są po mięsie drobiowym gotowanym- np. po udkach czy podudziach z kurczaka nic nie czuć. O tym, że w kuwecie jest kupa wiem tylko dlatego, że widzę, że któraś z dziewczyn znów usypała Kopiec Kościuszki. Gdyby nie to mogłabym się nie zorientować w porę.
Jak ten czas leci- dopiero miałam 40 litrów żwirku, a już widać w torbie dno i trzeba zamawiać od nowa.
Widzę, że sensacje żołądkowe po Aniomoda. No niestety, moje te puszki odchorowały. Biegunka, wymioty, cyrk na kółkach. U jednej było leczenie lekiem przeciwzapalnym. Te karmy wszystkie mają z tak 30% wołowiny w składzie z tego co pamiętam. A dużo kotów ma alergię na wołowinę, więc pewnie to jest to. Mnie ta karma nauczyła jednego, żeby nie kupować dla dziewczyn karm z mieszanych rodzajów mięsa. Trzymamy się drobiu, najlepiej w formie mięcha i jest ok. Kura, kaczka, indyk w różnych formach i dziewczyny mają się dobrze. Rosną w oczach, brak smrodu czy nieprzyjemnych przygód w kuwecie. Raz w tygodniu maksymalnie rybka i tyle. Próby poszerzenia menu były, ale jakoś dziewczyny nie miały ochoty na eksperymenty. Lubią jeść to, co już znają.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-12-20 18:34:23


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:10.