Niemcy IV :) - Strona 151 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-03-16, 06:49   #4501
86lola
Rotmistrz
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: Köln
Wiadomości: 2 530
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez Oddity Pokaż wiadomość
W drogerii Mueller widzialam samoopalacze St Tropez, w Rossmannie znajdziesz Isany. Szukaj, pytaj o 'selbstbraeuner'-samoopalacz.
Dzieki wam za pomoc.
86lola jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-16, 12:37   #4502
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez Marei Pokaż wiadomość
Ja też tak mam... chociaż mam i dowód, i paszport. Dowód z dokumentami a paszport zawsze w kieszonce lub w domu. Kiedyś zaginął mi dowód w drodze do polski i miałam okropne problemy- nie miałam jak wrócić do de, musiałam się prosić i pisać podania do samego dyrektora urzędu paszportowego o paszport tymczasowy, bo dowód w 8 dni nie zrobią. Dostałam z problemami (tyle dokumentów musialam przedstawiać... szef musiał im faks wysyłać, że u nich nadal pracuję, mimo że miałam karte chipowa z pracy i poprzedni pasek z wypłaty, dzwonili do mojej mamy, na uczelnie po kopie dyplomów) paszport tymczasowy na.... 3 dni (!!!). Tylko do przekroczenia granicy. Z 3-dniowym mialabym i tak problemy wsiąść do samolotu... na szczęście w urzędzie miasta zlitowali się i udało się nowy dowód wyrobić w te 8 dni roboczych. Później wyrobiłam od razu paszport normalny, żeby mieć jakby co dwa dokumenty. I w de paszport mam w domu, ale jak wyjeżdżam to zawsze oba dokumenty, by ta sytuacja się nie powtórzyła.
ja tez mam oba dokumenty, ale dowod jest w Pl, a tutaj posluguje sie paszportem.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-16, 14:50   #4503
Chardon
Zadomowienie
 
Avatar Chardon
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: zza zachodniej granicy
Wiadomości: 1 441
Dot.: Niemcy IV :)

Ja na razie mam też i dowód i paszport. Ale dowód mam ważny tylko do 2018 i nie wiem czy będę wyrabiać następny. Mnie paszport wystarczy, zwłaszcza, że i tak będę się za parę lat starać o obywatelstwo niemieckie.

Uff, kręci mi się w głowie. Spółdzielnia przysłała pana do lakierowania framug i od półtorej godziny masakrycznie śmierdzi mi w domu lakierem. Zanim TŻ wróci z pracy to będę z lekka naćpana
__________________
Znowu henna!
19.10.2013
Chardon jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-16, 15:05   #4504
dolinka881
Zadomowienie
 
Avatar dolinka881
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 1 922
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez Chardon Pokaż wiadomość
Ja na razie mam też i dowód i paszport. Ale dowód mam ważny tylko do 2018 i nie wiem czy będę wyrabiać następny. Mnie paszport wystarczy, zwłaszcza, że i tak będę się za parę lat starać o obywatelstwo niemieckie.

Uff, kręci mi się w głowie. Spółdzielnia przysłała pana do lakierowania framug i od półtorej godziny masakrycznie śmierdzi mi w domu lakierem. Zanim TŻ wróci z pracy to będę z lekka naćpana
Mmmm.. uwielbiam ten zapach!
Tak samo jak benzynę i butapren
dolinka881 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-16, 15:22   #4505
Chardon
Zadomowienie
 
Avatar Chardon
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: zza zachodniej granicy
Wiadomości: 1 441
Dot.: Niemcy IV :)

Z tych trzech to ewentualnie butapren Od lakieru mam zawroty głowy, a zapach benzyny wywołuje u mnie mdłości - serio, nienawidzę stacji paliw.
__________________
Znowu henna!
19.10.2013
Chardon jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-16, 17:43   #4506
Marei
Zakorzenienie
 
Avatar Marei
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 9 470
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
ja tez mam oba dokumenty, ale dowod jest w Pl, a tutaj posluguje sie paszportem.
Może powinnam też tak zrobić
Cytat:
Napisane przez Chardon Pokaż wiadomość
Z tych trzech to ewentualnie butapren Od lakieru mam zawroty głowy, a zapach benzyny wywołuje u mnie mdłości - serio, nienawidzę stacji paliw.
Ja z tych trzech tylko beznzyna ))
__________________
Wymiana Maj
Szukam
Marei jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-16, 19:49   #4507
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Niemcy IV :)

Hej dziolchy, no co wy? Jak bym jakies cpunki czytala hihihihihi

Ale nie bede zaprzeczac jak bylam mala to lubilam zapach benzyny a dokladnie spalin i to w czasach kiedy byl w niej olow, wiec nic czym powinnym sie chlubic :-(

Pozniej poznalam zapach butaprenu, ale nie zaciagalam sie nim, bo raz mi sie ciutke zdarzylo i omal sobie krzywdy nie zrobilam. Straszny bol glowy mialam, ja nie wiem jak narkomani ci co wachaja daja rade

Po tych smierdzacych lakierach tez szybko mnie glowy bolala, za to moja tesciowa lubi i moze godzinami w takich pomieszczaniach siedziec. Ja bym juz dawno byla zatruta, wymioty, zawroty glowy itp nie byly by mi obce.

Ja sie na cpunke jednak nie nadaje
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-03-16, 20:19   #4508
ogorekpazurek
Wtajemniczenie
 
Avatar ogorekpazurek
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: niemcy
Wiadomości: 2 435
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez Marei Pokaż wiadomość
U nas dają umowę na dwa lata, w tym pół roku to okres próbny podczas którego mogą wypowiedzieć umowę bez podania powodu z okresem wypowiedzenia 2 tygodnie. Po dwóch latach na stałe lub rezygnują. Chyba istnieje przepis mówiący, że po dwóch latach muszą dać umowę na stałe.

dokladnie po 2latach musza dac na stale albo zwolnic..

ale dzisiaj sie dowiedzialam ze w Aldi Nord beda nowe umowy od 2016 i bedzie tak ze po okresie probnym od razu umowa bezterminowa...ech... normalnie ja to mam szczescie zawsze

ja tez mam dowod i paszport i bede przedluzac oba..nie bede starac sie o niemieckie obwatelstwo, wiec kto wie czy mi sie na stare lata nie przyda

hehehe..ale sie watek rozwinal
__________________
16/2015
ogorekpazurek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-17, 08:23   #4509
Oddity
Raczkowanie
 
Avatar Oddity
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Weil am Rhein
Wiadomości: 209
Dot.: Niemcy IV :)

Ja tez mam i dowod i paszport, ale ten drugi dokument trzymam w DE w domu,a na codzien posluguje sie dowodem, ale tez mi sie konczy chyba w 2018, ale nie zastanawialam sie jeszcze czy bede wyrabiac ponownie. Moze wtedy juz bede miala inne nazwisko

Tez teraz do wtorku siedze w Polsce, pierwszy raz bez mojego partnera, odkad zamieszkalismy razem. Odkrylam, co najbardziej (poza brakiem pracy w moim zawodzie) doluje mnie tam, brak moich bliskich przyjaciol i rodziny. Niby jakis znajomych tam mam, ale mimo wszystko,kiedy spotykam sie tutaj z bliskimi, to jest zupelnie inaczej... eh. Glupia milosc! zeby jeszcze bokiem mi nie wyszla....
Oddity jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-17, 10:00   #4510
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Niemcy IV :)

Chwale sie mam ta prace, w czwartek bedziemy obgadywac papierkowe rzeczy i umowe podpisywac.
Teraz tylko przestawic sie na wstawanie o 5.30. Niby nic, ale ja od roku prawie nie spie, mam bardzo slaby sen i czesto sie w nocy budze. Wczoraj juz mnie z nog scielo o 21-szej .dziecko chcialo ze mna spac i co chwilke sie wiercil, wiec wogole nie spalam :-( Ale za to jak szybko do domu wracam?
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-17, 10:49   #4511
*majka*
Zakorzenienie
 
Avatar *majka*
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Nordrhein-Westfalen
Wiadomości: 7 497
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
Chwale sie mam ta prace, w czwartek bedziemy obgadywac papierkowe rzeczy i umowe podpisywac.
Teraz tylko przestawic sie na wstawanie o 5.30. Niby nic, ale ja od roku prawie nie spie, mam bardzo slaby sen i czesto sie w nocy budze. Wczoraj juz mnie z nog scielo o 21-szej .dziecko chcialo ze mna spac i co chwilke sie wiercil, wiec wogole nie spalam :-( Ale za to jak szybko do domu wracam?

Super Moni,gratki!
__________________
*majka* jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-03-17, 11:33   #4512
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Niemcy IV :)

majka jak bys tez byla chetna, to szukaja osob
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-17, 11:34   #4513
Dragusia88
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Berlin
Wiadomości: 5 748
Dot.: Niemcy IV :)

Gratulacje za prace
__________________

Dragusia88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-17, 13:56   #4514
Chardon
Zadomowienie
 
Avatar Chardon
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: zza zachodniej granicy
Wiadomości: 1 441
Dot.: Niemcy IV :)

MonikaPogrzeba no to super, że tak wyszło z pracą

Oddity heh, rozumiem Cię. Może rodziny mi jako tako nie brakuje, bo w sumie teraz nawet częściej z nimi się "widzę" i rozmawiam niż jak w Pl byliśmy (ach ten skype (; ) ale bardzo, bardzo brakuje mi znajomych.

Ja muszę się Wam trochę na ludzi z kursu poskarżyć. Kurcze, połowa grupy chyba olewa sprawę i tracimy dużo czasu przez to. Na poprzednim module tego nie było widać, bo A1.2 był łatwy. Teraz musimy więcej mówić i bardziej myśleć i wychodzą takie braki, że głowa mała. A mnie to drażni, bo ja na przykład bardzo się staram, dużo się uczę w domu i szkoda mi tego straconego na ciągłe powtórki czasu
__________________
Znowu henna!
19.10.2013
Chardon jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-17, 14:04   #4515
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Niemcy IV :)

A jak bys pogadala z nauczycielem, zeby zwrocil uwage tym co olewaja, ze nie bedzie powtarzal, ze jak sie nie douczyli to musza to zrobic, bo dla tych innych co sie staraja to strata czasu. Pogadaj z nim/nia ze tak to widzisz, moze cos pomoze?
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-17, 14:14   #4516
Chardon
Zadomowienie
 
Avatar Chardon
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: zza zachodniej granicy
Wiadomości: 1 441
Dot.: Niemcy IV :)

Myślisz, że to by mogło coś zmienić? W sumie faktycznie, może warto zwrócić uwagę, że druga część grupy się zwyczajnie nudzi i denerwuje, że powtarzamy materiał z poprzedniego modułu zamiast iść dalej...
__________________
Znowu henna!
19.10.2013
Chardon jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-17, 15:20   #4517
ogorekpazurek
Wtajemniczenie
 
Avatar ogorekpazurek
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: niemcy
Wiadomości: 2 435
Dot.: Niemcy IV :)

Monia gratki
ja wstaje codziennie o 5.00 od dwoch lat juz..chodze bardzo pozno spac a jednak daje rade, choc czasami popoludniu jak dzieci cos maluja albo sie bawia to ja zasypiam na sofie na pol godzinki

tak to jest z grupami..u mnie bylo podobnie..ale mialam fajna nauczycielke i ona mowila, ze mamy isc w miasto i cwiczyc mowe a w domu tylko zadania z gramatyki robic...

ja tez najbardziej za rodzinka tesknie, za pojsciem spontanicznym na kawke do brata, albo na obiadek do babci w niedziele ja mam duzo tutaj znajomych, przyjaciol, ale to jednak nie to samo co rodzinka

ja dzisiaj mialam wolne..bylam na silowni, ogarnelam mieszkanie, dwa prania zrobione, jedno dziecko na pilce recznej a drugie u kolegi, wiec do 18.00 mam jeszcze czas na NIC robienie ale wieczorem mamy wywiadowke u cory w szkole i sie klocimy kto ma pojsc
__________________
16/2015
ogorekpazurek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-17, 16:12   #4518
Neferath
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Lokalizacja: zza zachodniej granicy
Wiadomości: 122
Dot.: Niemcy IV :)

Słuchajcie, mam problem... Zameldowałam się w AOK na koniec stycznia, żeby się prywatnie ubezpieczyć. Chyba olali sprawę, bo przelew nie poszedł, a na minijob potrzebne jest ubezpieczenie. I teraz nie wiem, co mam zrobić, bo brak przelewu odkryłam dzisiaj, jak facet z pracy do mnie zadzwonił. No i zaniepokoił mnie brak karty, ale wcześniej nie zwróciłam na to uwagi :/ wyczuwam kłopoty, bo coś mi się dzieje ze zdrowiem...
Neferath jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-17, 16:52   #4519
kajaccn
Rozeznanie
 
Avatar kajaccn
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Wegberg/Niemcy
Wiadomości: 762
Dot.: Niemcy IV :)

Monia gratulacje
Neferath idz albo zadzwoń do AOK i wyjaśnij sprawę nic innego w zasadzie poradzić nie można
kajaccn jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-03-17, 17:57   #4520
Neferath
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Lokalizacja: zza zachodniej granicy
Wiadomości: 122
Dot.: Niemcy IV :)

W sumie to racja :P

Monika gratulacje
Neferath jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-17, 18:51   #4521
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Niemcy IV :)

ogorek ja to juz dawno mowilam, ze ty to jakis robokop jestes. ja nie wiem skad ty tego powera masz...
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-17, 18:57   #4522
Marei
Zakorzenienie
 
Avatar Marei
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 9 470
Dot.: Niemcy IV :)

Gratulacje, Monika!

Oddity też mnie to męczyło na początku. Teraz lepiej, ale i tak tęsknię za rodziną.

---------- Dopisano o 19:57 ---------- Poprzedni post napisano o 19:57 ----------

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
ogorek ja to juz dawno mowilam, ze ty to jakis robokop jestes. ja nie wiem skad ty tego powera masz...
:yes:
__________________
Wymiana Maj
Szukam
Marei jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-17, 19:35   #4523
Czarnooka_Paula
Zakorzenienie
 
Avatar Czarnooka_Paula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 11 023
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
Chwale sie mam ta prace, w czwartek bedziemy obgadywac papierkowe rzeczy i umowe podpisywac.
Teraz tylko przestawic sie na wstawanie o 5.30. Niby nic, ale ja od roku prawie nie spie, mam bardzo slaby sen i czesto sie w nocy budze. Wczoraj juz mnie z nog scielo o 21-szej .dziecko chcialo ze mna spac i co chwilke sie wiercil, wiec wogole nie spalam :-( Ale za to jak szybko do domu wracam?

gratuluje kochana kl aski:


Cytat:
Napisane przez Chardon Pokaż wiadomość
MonikaPogrzeba no to super, że tak wyszło z pracą

Oddity heh, rozumiem Cię. Może rodziny mi jako tako nie brakuje, bo w sumie teraz nawet częściej z nimi się "widzę" i rozmawiam niż jak w Pl byliśmy (ach ten skype (; ) ale bardzo, bardzo brakuje mi znajomych.

Ja muszę się Wam trochę na ludzi z kursu poskarżyć. Kurcze, połowa grupy chyba olewa sprawę i tracimy dużo czasu przez to. Na poprzednim module tego nie było widać, bo A1.2 był łatwy. Teraz musimy więcej mówić i bardziej myśleć i wychodzą takie braki, że głowa mała. A mnie to drażni, bo ja na przykład bardzo się staram, dużo się uczę w domu i szkoda mi tego straconego na ciągłe powtórki czasu
jak mnie denerwowały zawsze takie akcje na studiach... połowa grypy skupiona, np na logice a połowa gada i w dupie to ma... a biedna baba im tłumaczy jak do ściany

a jak oni test przeszli jak maja takie braki ?
trzeba by było cos z tym zrobic, bo po tojest kurs zeby sie nauczyc tego jezykaa nie jaja sobie robić. Ludzie ciezko walcza by dostac miejsce w grupie a tu takie cos
__________________


Mia i Tosia <3


Czarnooka_Paula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-17, 21:13   #4524
madeline555
Raczkowanie
 
Avatar madeline555
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 254
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez Czarnooka_Paula Pokaż wiadomość
a jak oni test przeszli jak maja takie braki ?
Ściągali?
Miałam znajomego w liceum, który ściągał na teście dzielącym nas na grupy. Nie chciał trafić do najsłabszej, trafił do jednej z najlepszych a nie potrafił odmienić prawidłowo czasownika "być"

MonikaPogrzebaGratuluję pracy!!
madeline555 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-18, 05:36   #4525
Chardon
Zadomowienie
 
Avatar Chardon
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: zza zachodniej granicy
Wiadomości: 1 441
Dot.: Niemcy IV :)

CzarnookaPaula jednym lepiej, innym gorzej. Pisemna część była mega łatwa i każdy tam pkt nazbierał. A na ustną jakby VHS przymknęło oko

Ale ale... Ja Wam pisałam, że zdałam ale się chyba wynikiem nie pochwaliłam 95% I zgadnijcie kto mnie najbardziej chwalił? Teściowa!
__________________
Znowu henna!
19.10.2013
Chardon jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-18, 06:21   #4526
Butterfly_27
Zakorzenienie
 
Avatar Butterfly_27
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 7 740
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez Chardon Pokaż wiadomość
CzarnookaPaula jednym lepiej, innym gorzej. Pisemna część była mega łatwa i każdy tam pkt nazbierał. A na ustną jakby VHS przymknęło oko

Ale ale... Ja Wam pisałam, że zdałam ale się chyba wynikiem nie pochwaliłam 95% I zgadnijcie kto mnie najbardziej chwalił? Teściowa!
A jaki ty poziom zdawałaś? bo ja idę jutro na test sprawdzający, czy nadaję się na A2, aż się boję. To w tymjest też test ustny? to ja się dopiero boję
Butterfly_27 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-18, 06:25   #4527
Czarnooka_Paula
Zakorzenienie
 
Avatar Czarnooka_Paula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 11 023
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez Chardon Pokaż wiadomość
CzarnookaPaula jednym lepiej, innym gorzej. Pisemna część była mega łatwa i każdy tam pkt nazbierał. A na ustną jakby VHS przymknęło oko

Ale ale... Ja Wam pisałam, że zdałam ale się chyba wynikiem nie pochwaliłam 95% I zgadnijcie kto mnie najbardziej chwalił? Teściowa!

gratuluje!!!


aha, takie madrale ...

u mnie w mojejokolicy powiedzieli ze na kurs mozez isc jak jestes z RPa, USa czy turasem... a skoro jestem europejczykiem to mozesz sie sam nauczyc i nie ma miejs na kursach dla plaków... ciekawe czy sie gdzies kiedys załapie.
__________________


Mia i Tosia <3


Czarnooka_Paula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-18, 06:26   #4528
dolinka881
Zadomowienie
 
Avatar dolinka881
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 1 922
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez Butterfly_27 Pokaż wiadomość
A jaki ty poziom zdawałaś? bo ja idę jutro na test sprawdzający, czy nadaję się na A2, aż się boję. To w tymjest też test ustny? to ja się dopiero boję
Ja dostałam ten test sprawdzający i miałam go w domu wypełnić:p
To w sumie jest tylko informacja dla nas, na co nas stać i gdzie pójść żeby nie czuć się głupio. . Także nie chodzi o to żeby zdać go na 100%, kein Panik! :p
No chyba, że robicie jakieś inne kursy.. ja za swoje płaciłam, więc nie robiliby mi łaski gdybym chciała iść nawet na C1 z zerową znajomością języka:p
dolinka881 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-18, 10:14   #4529
bejata440
Zakorzenienie
 
Avatar bejata440
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: Oberbayern
Wiadomości: 8 014
Dot.: Niemcy IV :)

hej!!
Ja zniknęłam na dłuższy czas, bo z powodu ciagłego przemieszczania się między Bayernem a Wrocławiem, energii mi ubywało, a stresu związanego z obroną przybywało! Tak więc wczoraj miałam obronę inż, na 5! radość, ulga etc

Podczytywałam Was przyznaję, ale spokojnie muszę po nadrabiać, poczytać, co tam u której się dzieje ;-)!
__________________
inst
bejata440 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-18, 10:31   #4530
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez Czarnooka_Paula Pokaż wiadomość
gratuluje!!!


aha, takie madrale ...

u mnie w mojejokolicy powiedzieli ze na kurs mozez isc jak jestes z RPa, USa czy turasem... a skoro jestem europejczykiem to mozesz sie sam nauczyc i nie ma miejs na kursach dla plaków... ciekawe czy sie gdzies kiedys załapie.
wiesz co? Masz moze Rechtschutz? Idz do adwokata niech im liscic odpowiedni posle, to sie odrazu dla ciebie plac znajdzie i nie beda marudzic zes polka, to sie nie nalezy
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-05-23 20:32:18


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:07.