Nasze zycie w Ameryce... - Strona 151 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-07-18, 19:18   #4501
zaaaabcia
Zakorzenienie
 
Avatar zaaaabcia
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Mahopac NY
Wiadomości: 13 283
Dot.: Nasze zycie w Ameryce...

Cytat:
Napisane przez ramonik Pokaż wiadomość
Zabcia - oj wiem ze dlugo zajelo mi klimatyzowanie, chyba nie bylam psychicznie przygotowana na tyle zmian w moim zyciu w tak krotkim czasie. W koncu przyjechalam tylko na wakacje a tu bach- troche sie wydluzyly Ciesze sie ze tak szybko poszlo ci z zaklimatyzowaniem, ogolnie podziwiam ludzi, ktorzy tak szybko potrafia odnalezc sie w nowej sytuacji.

Do Polski sie wybierasz! zazdroszcze (jeny ja tu na zazdrosnice wyjde), my bylismy dwa lata temu i juz nie moge wytrzymac bez mojej rodzinki. No ale przy dobrych wiatrach wyladujemy w polsce za rok.
Widzisz Twoja sytuacja byla inna bo nastawiona bylas ze lecisz tylko na wakacje a tu .. niespodzianka zostalas na stale .. u mnie wiedzialam wczesniej ze lece juz na dluzszy czas .. no i ja mialam o tyle lepiej ze moi rodzice tutaj sa brat no i TZeta bardzo szybko poznalam po przylocie takze napewno to mi pomoglo w szybszym zaklimatyzowaniu

Tak , dokladnie za 20 dni lecimy do PL juz sie nie moge doczekac
My bylismy rok temu na naszym slubie teraz lecimy na slub brata TZeta i pewnie dlugo nie wybierzemy sie do PL bo czekaja nas duze wydaki

Cytat:
Napisane przez ramonik Pokaż wiadomość

Dziewczyny u was tez taki gorac dzis?
Grzeje jak nie wiem
Ale lepsze to niz jak by mialo padac

Co dzisiaj porabiacie?
My wlasnie jedziemy z mezulem po garniak dla niego
__________________
Dominik 12.06.2012

Olivia 2.07.2014
zaaaabcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-18, 19:41   #4502
schoolcraft
Wtajemniczenie
 
Avatar schoolcraft
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 2 356
Dot.: Nasze zycie w Ameryce...

ramonik, spoko - nie chce sie wtracac w Twoja prywatnosc Milo wiedziec, ze mam tu sasiadke Ty jestes moja sasiadka z jednej strony, a z drugiej strony mam sasiadke Samanthe7 - no zyc nie umierac

Zaaabciu, powodzenia na zakupach! Ja dzis sie przygotowuje do urodzinek Adasia
__________________
I treat my patients with compassion,
Wearing scrubs is my fashion;
I fight sickness with aggression -
NURSING is my profession!
schoolcraft jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-18, 20:42   #4503
UrbanWarrior
Zakorzenienie
 
Avatar UrbanWarrior
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Z betonowej dzungli ...
Wiadomości: 4 876
Dot.: Nasze zycie w Ameryce...

Wow, dziewczyny, ale naprodukowalyscie przez te ostatnie pare dni Fajnie, ze watek zyje

U mnie dzis jest pochmurno, burzowo i w miare chlodno, tzn. na czuja cos okolo 25 stopni C W porownaniu z wczoraj jest b. przyjemnie - caly poranek spedzilismy z TZ na werandzie (jest obdaszona) , przy zapachu i dzwieku deszczu i goracej kawie Ah, bedzie mi tego straaaasznie brakowalo ... Za 3 dni lecimy do NYC, czeka nas szukanie mieszkania i cala masa innych watpliwych rewelacji Wiec staramy sie jak najbardziej nacieszyc Colorado, poki mozemy ...

school: Kiedy Adas ma urodzinki? Jesli dzisiaj to Happy Happy !!!!

zabcia: Zazdroszcze rodzicow/rodziny w Stanach ... wszyscy moi sa w Polsce i bardzo srednio lubia moja nowa "ojczyzne" :/ Ostatni raz widzialam ich niecaly miesiac temu, a juz tesknie Ale viva skype

Dziewczyny, mam jeszcze jedno pytanie odnosnie obywatelstwa - jak to jest z paszportami? Mozna miec i polski i amerykanski, czy przyjmujac obywatelstwo amikowe trzeba sie zrzec z polskiego? Sprawa o tyle wazna, ze planujemy tutaj zostac przez pierwsze 5-7 lat, ale (przyszle) dzieci chcemy wychowywac w Europie i polskie obywatelstwo bedzie w tym calkiem pomocne
__________________


Cytat:
Napisane przez emememsik Pokaż wiadomość
Im mniej rzeczy mnie denerwuje tym lepiej się czuję
UrbanWarrior jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-18, 21:12   #4504
schoolcraft
Wtajemniczenie
 
Avatar schoolcraft
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 2 356
Dot.: Nasze zycie w Ameryce...

UrbanWarrior, dziekuje za zyczenia Adas ma urodzinki jutro Juz 3-cie! I jest zakochany w Thomas the Tank Engine - takze Thomas kroluje w naszym domu

Ojjj zazdroszcze Ci tego wyjazdu do NYC! Kurcze, same przyjemnosci Ciebie czekaja Ja bym sprzedala ten nasz dom w cholere i jestem gotowa mieszkac w apartamnecie - byle w Nowym Yorku Mam nadzieje, ze kiedys bedzie mi to dane

A co do obywatelstwa, to bedziesz miala podwojne! Takze bedziesz miala tez 2 paszporty Tak samo po urodzeniu dzieci mozesz dla nich zalatwic polskie obywatelstwo. My mamy zamiar tak zrobic
__________________
I treat my patients with compassion,
Wearing scrubs is my fashion;
I fight sickness with aggression -
NURSING is my profession!
schoolcraft jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-18, 22:01   #4505
ramonik
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 191
Dot.: Nasze zycie w Ameryce...

Zabcia wlasnie w podpisie zauwazylam ze juz niedlugo obchodzicie rocznice I podgladnelam fotki, wygladacie na nich na prze szczesliwych!
Owocnych zakupow!

Schoolcraft oj nie chcialam zeby tak wyszlo, absolutnie sie nie wtracasz, pytasz i masz do tego prawo. Jakby nie bylo jestem tutaj nowa i kazdy chcialby sie nawzajem poznac

Nie lubisz Michigan? Ja jestem zakochana w NY ale od strony zwiedzajacej, nie wyobrazam sobie zycia tam, z drugiej strony nigdy nie probowalam zyc w duzym miescie. A jazda samochodem to juz musi byc wyczyn. Wcale sie nie dziwie ze dziewczyny maja leki, ja w NY czy Chicago nawet ze strony pasazera wciskam niewidzialny hamulec

Kiedy wyprawiasz urodzinki? jutro czy jeszcze dzis?

UrbanWarrior mozesz miec podwojne obywatelstwo. Ja sie ciesze ze mamy taka opcje, inaczej ciezko byloby wybrac.

Wybylismy na basen, ale nie moglam wylezec na tym goracu, no i teraz wieki glod sie objawil
ramonik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-18, 22:09   #4506
whoaboa
Zadomowienie
 
Avatar whoaboa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 486
Dot.: Nasze zycie w Ameryce...

Cytat:
Napisane przez Reign of light Pokaż wiadomość
Nie ma?? moze to zalezy od Stanu, bo ja ostatnio wlasnie kupowalam nowe scrubs do pracy i napewno placilam ponizej $11o, bo gora $19.99 + dol tyle samo + podatek, teraz nie chce mi sie szukac swistka, ale pamietam, ze wyszlo $40 pare, wiec musial byc wliczony podatek. a moze to zalezy od sklepu? Cos pisalyscie o Macy's, to tam tak jest?? szczerze, to nie zwracalam na to uwagi, myslalam, ze zawsze sie placi podatek, obojetnie ponizej czy powyzej $110
hmm, dobrze wiedziec, jakby co
Pisałam o stanie NY, bo o nim była mowa.

Cytat:
Napisane przez UrbanWarrior Pokaż wiadomość
Wow, dziewczyny, ale naprodukowalyscie przez te ostatnie pare dni Fajnie, ze watek zyje

U mnie dzis jest pochmurno, burzowo i w miare chlodno, tzn. na czuja cos okolo 25 stopni C W porownaniu z wczoraj jest b. przyjemnie - caly poranek spedzilismy z TZ na werandzie (jest obdaszona) , przy zapachu i dzwieku deszczu i goracej kawie Ah, bedzie mi tego straaaasznie brakowalo ... Za 3 dni lecimy do NYC, czeka nas szukanie mieszkania i cala masa innych watpliwych rewelacji Wiec staramy sie jak najbardziej nacieszyc Colorado, poki mozemy ...
Upał, upał.

Edytowane przez whoaboa
Czas edycji: 2010-07-18 o 22:11
whoaboa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-18, 22:19   #4507
schoolcraft
Wtajemniczenie
 
Avatar schoolcraft
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 2 356
Dot.: Nasze zycie w Ameryce...

ramonik, to ze nie lubie Michigan jest bardzo delikatnym okresleniem Nawet slowo "nienawidze" nie odda tego, jak bardzo nie lubie Michigan
Mam do tego mnostwo powodow, ale nie chce sie o tym tu rozpisywac

A co do urodzinek, to bedziemy swietowac jutro. Nie lubie przenosic urodzin na inny dzien
__________________
I treat my patients with compassion,
Wearing scrubs is my fashion;
I fight sickness with aggression -
NURSING is my profession!
schoolcraft jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-07-18, 22:56   #4508
Reign of light
Zakorzenienie
 
Avatar Reign of light
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 5 961
Dot.: Nasze zycie w Ameryce...

Cytat:
Napisane przez whoaboa Pokaż wiadomość
Pisałam o stanie NY, bo o nim była mowa.
geeeeeeeeez, juz chyba w koncu wiem o czy mowisz ale to jest permanentne?? Bo ja myslalam, ze to jest chyba tylko raz w roku na tydzien -dwa.

Czesc dziewczyny, upaly straszne.

Zabcia, gratuluje zakupu domu! Milego pobytu w Polsce

Ja do Polski latam coraz rzadziej i musze sie zmuszac, gdyby nie to, ze mam tam Rodzine, to bym juz wcale nie latala. Nie mieszkam w Polsce od 1993, wiec sie 'odzwyczailam' jesli mozna tak powiedziec

Pozdrawiam
Reign of light jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-19, 00:01   #4509
zaaaabcia
Zakorzenienie
 
Avatar zaaaabcia
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Mahopac NY
Wiadomości: 13 283
Dot.: Nasze zycie w Ameryce...

Cytat:
Napisane przez schoolcraft Pokaż wiadomość
Zaaabciu, powodzenia na zakupach! Ja dzis sie przygotowuje do urodzinek Adasia
a dziekuje
zakupy uwazam za udane Mezul kupil garniak jeszcze tylko koszule i krawat musi dokupic ale nie mogl sie zdecydowac jaki chce

co dobrego robisz?

Cytat:
Napisane przez UrbanWarrior Pokaż wiadomość



zabcia: Zazdroszcze rodzicow/rodziny w Stanach ... wszyscy moi sa w Polsce i bardzo srednio lubia moja nowa "ojczyzne" :/ Ostatni raz widzialam ich niecaly miesiac temu, a juz tesknie Ale viva skype

Dziewczyny, mam jeszcze jedno pytanie odnosnie obywatelstwa - jak to jest z paszportami? Mozna miec i polski i amerykanski, czy przyjmujac obywatelstwo amikowe trzeba sie zrzec z polskiego? Sprawa o tyle wazna, ze planujemy tutaj zostac przez pierwsze 5-7 lat, ale (przyszle) dzieci chcemy wychowywac w Europie i polskie obywatelstwo bedzie w tym calkiem pomocne
Napewno jak bys miala rodzicow rodzenstwo obok siebie to bardziej polubilabys stany

Jesli o obywatelstwo chodzi to mozesz miec dwa paszporty ( ja tak mam ) chociaz polski paszport mam juz nie wazny

Cytat:
Napisane przez ramonik Pokaż wiadomość
Zabcia wlasnie w podpisie zauwazylam ze juz niedlugo obchodzicie rocznice I podgladnelam fotki, wygladacie na nich na prze szczesliwych!
Owocnych zakupow!

No tak za tydzien nasza pierwsza rocznica
a ja nie mam pomyslu co by porobic
Dziekuje slicznie za komplement

Cytat:
Napisane przez Reign of light Pokaż wiadomość

Zabcia, gratuluje zakupu domu! Milego pobytu w Polsce

Ja do Polski latam coraz rzadziej i musze sie zmuszac, gdyby nie to, ze mam tam Rodzine, to bym juz wcale nie latala. Nie mieszkam w Polsce od 1993, wiec sie 'odzwyczailam' jesli mozna tak powiedziec

Pozdrawiam
Dzieki
Mam nadzieje ze pogoda bedzie piekna w PL

O kurcze to faktycznie juz dlugo jestes w stanach ja dopiero 6 rok wiec dalej mnie ciagnie ..
__________________
Dominik 12.06.2012

Olivia 2.07.2014
zaaaabcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-19, 00:02   #4510
ramonik
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 191
Dot.: Nasze zycie w Ameryce...

Schoolcraft w takim razie zycze szybkiej przeprowadzki do NY i owocnych przygotowan do jutrzejszego przyjecia. Taki trzylatek musi byc fajny, pewnie duzo juz mowi.

Cos chyba przeoczylam, ze zabcia kupila dom Gratuluje!
To kiedy watkowa parapetowka? trzeba poswietowac, coby sie wam dobrze mieszkalo.

Reign of light rozumiem Cie jesli chodzi o wyjazdy do Polski. Mysle ze jakby moja rodzina byla tutaj nie mialabym potrzeby tam jechac, no chyba ze pokazac naszym przyszlym dzieciom gdzie sie urodzilismy, wychowalismy, itd.
ramonik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-19, 00:15   #4511
zaaaabcia
Zakorzenienie
 
Avatar zaaaabcia
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Mahopac NY
Wiadomości: 13 283
Dot.: Nasze zycie w Ameryce...

Cytat:
Napisane przez ramonik Pokaż wiadomość
Cos chyba przeoczylam, ze zabcia kupila dom Gratuluje!
To kiedy watkowa parapetowka? trzeba poswietowac, coby sie wam dobrze mieszkalo..
Dziekuje
parepetowa bedzie jak dostaniemy klucze narazie sprawa jest w toku .. mamy juz wszystko podpisane ale czekamy na closing mial byc na poczatku sierpnia ( ale para ktora sprzedaje dom sie rozwodzi i robia sobie na zlosc takze czekalismy 3 tyg az facet podpisze kontrakt ) no i z tego powodu wszystko sie przesunelo na poczatek wrzesnia takze lecimy do PL wracamy 5 i pewnie niedlugo po tym dostaniemy klucze

mam pytanko ... z jakiej czesci Polski jestes?
__________________
Dominik 12.06.2012

Olivia 2.07.2014
zaaaabcia jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-07-19, 00:34   #4512
Reign of light
Zakorzenienie
 
Avatar Reign of light
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 5 961
Dot.: Nasze zycie w Ameryce...

Zabcia, ja wczesniej mieszkalam we Fr. W US jestem 4,5 roku mniej wiecej
Czesc Ramonik
Reign of light jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-19, 02:38   #4513
ramonik
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 191
Dot.: Nasze zycie w Ameryce...

Zabcia wybacz- jestem okropna, tak sie wprosic
To wyglada na to ze wrzesien bedzie dla was przelomowy

Skleroza - jestem z podkarpacia

Czesc Reign of light a jak Tobie zleciala niedziela?

Edytowane przez ramonik
Czas edycji: 2010-07-19 o 02:50 Powód: dopisek
ramonik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-19, 02:39   #4514
Samantha7
Zakorzenienie
 
Avatar Samantha7
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Z daleka
Wiadomości: 4 258
Dot.: Nasze zycie w Ameryce...

ramonik no wlasnie ja chodzilam na ESL taki darmowy na platny mysle, ze nie ma sensu choc kto wie moze soon o tym pomysle jak napadne na jakis bank

Goracao i parno u nas na maxa. We czwartek ma byc 94 cos czuje,ze odczuwalne bedzie ze 100. Wiecie jak bylam w Arizona to zupelnie te 100 innaczej sie czulo niz jak te 100 u mnie :/

Mozna miec obywatelstwo podwujne,ale co do dzieci to jesli sie tutaj urodza to nie wiem jak to dziala. Moj TZ mowil mi,ze lepiej do PL wjezdzac na PL paszporcie w zwiazku z tym,ze jestesmy w UE, a jak sie wraca do USA to na amerykanski paszport wjezdzac.

Nie chce nikogo straszyc wczoraj na lotnisku Ohare wyladowal samolot LOT-u z palacym sie silnikiem,moj TZ mowil,ze to wygladalo powaznie(pracowal wtedy).
Jego kolega mieszka niedaleko lotniska i akurat robil grill i widzial wielki dym za samolotem. Nikomu nic sie nie satlo,ale ludzie byli obsr.... wiadomo.
Ja dziewczyny bym chyba zawalu dostala.Ostatni lot moj byl taki,ze dostalam klaustrofobii i pol lotu siedzialam w bathroom wyobrazajac sobie,ze jade pociagiem. To byla tragedia, wysiadlam zielona z tego samolotu.

zaaaabcia gratulacje kupna domu kiedy ja kupie ehhh...marzenia.
Milego pobytu w PL, tam tez sa straszne upaly

schoolcraft 100latek synkowi
Zeby pokochac Michigan trezba pojechac do upper Michigan np. do Paradise. Mowie Ci bajka zakochasz sie w tym miejscu, ja tam bym bardzo chciala mieszkac lubie marzyc
Wole np. pojechac na plaze do Michigan do New Buffalo niz do Indiana (blizej).

Mieszkam teraz w condo, a tak bardzo bym chciala miec domek bo kocham sie grzebac w ziemi i kwiatki. W tym roku nawet nie posadzilam ani jednego stracilam jakos zapal, przed balkonem mam wielkie drzewo i w ogole jakos slonca malo. Szkoda mi bylo, zeby zwiedly i moj kot cierpi bo nie moze latac chodzi wsciekla po poreczy balkonu i kombinuje jak zwiac,ale jest malo skoczna staruszka, wiec nici z tego. Biedna kitka.

Pozdrawiam
__________________
Nie uzywam kosmetykow testowanych na zwierzetach https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=597085

Moja galeria pazurkowa https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=611423
Samantha7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-19, 03:01   #4515
ramonik
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 191
Dot.: Nasze zycie w Ameryce...

Czesc Samantha, gdzie sie podziewalas caly dzionek

Wlasnie jak to jest z tymi wyjazdami na polskim paszporcie a powrocie na amerykanskim? Czegos nie rozumie, jak wyjezdzasz na polskim, musisz przed odprawa pokazac rowniez GC, a jesli masz obywatelstwo, GC nie posiadasz. To jak to jest mozliwe wyjechac na polskim paszporcie?

O matko moja kolezanka jutro wyjezdza do Polski, wlasnie lotem.

Do jutra kobietki

Edytowane przez ramonik
Czas edycji: 2010-07-19 o 03:02
ramonik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-19, 03:16   #4516
Samantha7
Zakorzenienie
 
Avatar Samantha7
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Z daleka
Wiadomości: 4 258
Dot.: Nasze zycie w Ameryce...

Cytat:
Napisane przez ramonik Pokaż wiadomość
Czesc Samantha, gdzie sie podziewalas caly dzionek

Wlasnie jak to jest z tymi wyjazdami na polskim paszporcie a powrocie na amerykanskim? Czegos nie rozumie, jak wyjezdzasz na polskim, musisz przed odprawa pokazac rowniez GC, a jesli masz obywatelstwo, GC nie posiadasz. To jak to jest mozliwe wyjechac na polskim paszporcie?

O matko moja kolezanka jutro wyjezdza do Polski, wlasnie lotem.

Do jutra kobietki
Czesc

Caly dzionek u kuzynki bylam bylismy w Medieval Times byly mojego kuzyna urodziny,nawet fajnie tam jest cos innego.

Jak lecisz do PL to nie musisz pokazywac GC czy ze masz obywatelstwo USA pokazujesz PL paszport i that's it.

Nie mow nic kolezanze,po co ma sie stresowac

Do jutra ramonik
__________________
Nie uzywam kosmetykow testowanych na zwierzetach https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=597085

Moja galeria pazurkowa https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=611423
Samantha7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-19, 03:25   #4517
zaaaabcia
Zakorzenienie
 
Avatar zaaaabcia
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Mahopac NY
Wiadomości: 13 283
Dot.: Nasze zycie w Ameryce...

Cytat:
Napisane przez ramonik Pokaż wiadomość
Zabcia wybacz- jestem okropna, tak sie wprosic
To wyglada na to ze wrzesien bedzie dla was przelomowy

Skleroza - jestem z podkarpacia

?
e tam nie jestes
no tak od wrzesnia zacznie sie nowy etap w naszym zyciu

o a myslalam ze z gor jestes

Cytat:
Napisane przez Samantha7 Pokaż wiadomość

Mozna miec obywatelstwo podwujne,ale co do dzieci to jesli sie tutaj urodza to nie wiem jak to dziala. Moj TZ mowil mi,ze lepiej do PL wjezdzac na PL paszporcie w zwiazku z tym,ze jestesmy w UE, a jak sie wraca do USA to na amerykanski paszport wjezdzac.

Nie chce nikogo straszyc wczoraj na lotnisku Ohare wyladowal samolot LOT-u z palacym sie silnikiem,moj TZ mowil,ze to wygladalo powaznie(pracowal wtedy).
Jego kolega mieszka niedaleko lotniska i akurat robil grill i widzial wielki dym za samolotem. Nikomu nic sie nie satlo,ale ludzie byli obsr.... wiadomo.
Ja dziewczyny bym chyba zawalu dostala.Ostatni lot moj byl taki,ze dostalam klaustrofobii i pol lotu siedzialam w bathroom wyobrazajac sobie,ze jade pociagiem. To byla tragedia, wysiadlam zielona z tego samolotu.

zaaaabcia gratulacje kupna domu kiedy ja kupie ehhh...marzenia.
Milego pobytu w PL, tam tez sa straszne upaly
Ja zawsze latam na amerykanskim paszporcie do PL i spowrotem

o kurcze ! dobrze ze nikomu sie nie stalo
my tez lecimy LOTem ale dopiero za 3 tygodnie jak by to bylo jutro to chyba bym sie wystraszyla

Cytat:
Napisane przez ramonik Pokaż wiadomość
Wlasnie jak to jest z tymi wyjazdami na polskim paszporcie a powrocie na amerykanskim? Czegos nie rozumie, jak wyjezdzasz na polskim, musisz przed odprawa pokazac rowniez GC, a jesli masz obywatelstwo, GC nie posiadasz. To jak to jest mozliwe wyjechac na polskim paszporcie?
Hmm ... my jak latamy to ja zawsze na amerykanskim paszporcie a TZet na polskim i pokazuje GC .. nigdy nie myslalam co musialabym jeszcze pokazac jak bym leciala na polskim paszporcie ... ale chyba nic?! jest wiele osob ktore wracaja do polski a byli tutaj nielegalnie wiec pewnie sam paszport wystarczy? ( ale nie jestem pewna ) bo wiadomo ze na lotnisku w PL jak lecisz do stanow jak pokazujesz polski paszport to i GC

---------- Dopisano o 04:25 ---------- Poprzedni post napisano o 04:21 ----------

Cytat:
Napisane przez Samantha7 Pokaż wiadomość

Jak lecisz do PL to nie musisz pokazywac GC czy ze masz obywatelstwo USA pokazujesz PL paszport i that's it.
no wlasnie bo tak jak pisalam duzo ludzi ktorzy sa tutaj nie legalnie wracaja do PL i maja tylko paszport .. chociaz mojego TZeta zawsze pytaja o GC
__________________
Dominik 12.06.2012

Olivia 2.07.2014
zaaaabcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-19, 03:43   #4518
Reign of light
Zakorzenienie
 
Avatar Reign of light
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 5 961
Dot.: Nasze zycie w Ameryce...

Cytat:
Czesc Reign of light a jak Tobie zleciala niedziela?
a dziekuje Ci Ramonik, bardzo leniwie Na swiezym powietrzu, troche sie poopalam, dlugo nie wysiedzialam, bo za goraco

Ja w ogrodku dlubac nie lubie Moj maz tylko scina trawe, ja mu jedynie pomagam grabic liscie jesienia i na wiosne i serdecznie tego nie znosze, wszystko mnie potem boli

Ja jak latalam do Polski, to na polskim, bo jeszcze nie mam obywatelstwa, ale ja bralam tez ze soba akt slubu, bo moj paszport nadal na stare nazwisko, ale to jak pisala Samantha, dopiero jak wylatywalam z Polski do US, to pokazywalam to razem + GC.
Jak juz sobie wyrobie amerykanski, to bede tylko na nim jezdzic.
Tylko pamietac trzeba, ze na amerykanskim maxymalnie mozna zostac w Polsce 3 m-ce.

Pozdrawiam dziewczyny, milego wieczoru
Reign of light jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-19, 04:40   #4519
zaaaabcia
Zakorzenienie
 
Avatar zaaaabcia
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Mahopac NY
Wiadomości: 13 283
Dot.: Nasze zycie w Ameryce...

Cytat:
Napisane przez Reign of light Pokaż wiadomość
Tylko pamietac trzeba, ze na amerykanskim maxymalnie mozna zostac w Polsce 3 m-ce.
.. a jesli ktos chce zostac dluzej to musi starac sie o wize w polskim konsulacie tak?

Moj brat byl dluzej w PL niz 3 miesiace i wlasnie mial problemy na lotnisku
__________________
Dominik 12.06.2012

Olivia 2.07.2014
zaaaabcia jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-07-19, 05:47   #4520
Samantha7
Zakorzenienie
 
Avatar Samantha7
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Z daleka
Wiadomości: 4 258
Dot.: Nasze zycie w Ameryce...

Dlatego lepiej jest miec PL paszport jak sie leci do PL poza tym moja kuzynka mi mowila,ze ze wzgl. na ta UE to jak jestes z PL to jakos szybciej przechodzisz bo Ci co sa US to jakos ida gdzies indziej i wolniej. Ona z dzieciakami byla i poszla normalnie do jakiegokolwiek okienka, a Pani jej mowi ze ekhem,ale tutaj tylko dla UE, a ona so what? kobieto ja mam dzieciaka na reku a drugi kolo nogi, a ona sorry. Kuzynka nerwowa taka im tam awanture zrobila,ze dobrze,ze jej nie deprotowali do USA z powrotem BTW ciekawe czy to by bylo mozliwe deportacja takiego polako-amerykanina do USA
__________________
Nie uzywam kosmetykow testowanych na zwierzetach https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=597085

Moja galeria pazurkowa https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=611423
Samantha7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-19, 13:02   #4521
srubka
Zakorzenienie
 
Avatar srubka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 4 190
Dot.: Nasze zycie w Ameryce...

Cytat:
Napisane przez Reign of light Pokaż wiadomość
Aaaa, z CT to masz polskie sklepy szczesciaro to nawet nie tak daleko ode mnie, bierzemy tam ferry, jak jedziemy na Long Island odwiedzic tesciowa
A w ogole to wielkie gratki z okazji slubu ))
Ten certyfikat to wlasnie podpiszesz zaraz po slubie i tam jest taka rubryczka, ajkie chcesz nosic nazwisko, no i pozniej bedziesz musiala to pokazywac, przy zmianie w dokumentach w ktorych kroluje Twoje panienskie Nie wiem, czy Ty chcesz od razu zmieniac dane w paszporcie, ja nie zmienialam, latalam do Polski na starym z panienskim nazwiskiem, ale bralam GC i ten certyfikat slubu. I nikt sie nie czepal, wiele osob tak robi. a teraz to bede sie ubiegala o obywatelstwo amerykanskie, wiec nie bede wyrabiala nowego paszportu polskiego, wyrobie amerykanski, szybciej wyrabiaja heheh Przy okazji dzieki za info w sprawie testu na obywatelstwo
4 miechy, nie tak zle

Co do ssn, to jak Twoj maz wysle na Ciebie te forms na GC, to, to mowie Ci, szybko przychodzi ten SSN i pozwolenie na prace, ale nawet, oni, w tym urzedzie imigracyjnym wiedza, ze nie da sie miec konta bez SSN, wiec gdyby cos na czas nie doszlo, to oni sie nie czepiaja, tak nam mowila ta IO.
Powodzenia w zalatwianiu spraw
dziekuje

no mam polskie sklepy najblizszy 20 minut ode mnie, ale dobre i to, tylko jak na zlosc zamkniety jest w poniedzialek

to mowisz ze jest jakas rubryka w tym license? bo ja narazie w domu mam taki papier z town hall, z naszymi danymi, musimy go wziac na slub, facet ktory nam sluby udzieli ma go podpisac i odeslac do town hall i dopiero oni pozniej nam dadza papiery. WIec kiedy ja mam to wpisac? bo tam zadnej rubryki na takie cos nie ma a pytalam sie w town hall, no to one ze ja to musze zalatwiac w social i w kolko haha ale poczekam i zobacze, jak cos baby w town hall zawalily to ja sie tam przejde

Cytat:
Napisane przez Samantha7 Pokaż wiadomość
Srubka mowie Ci ze jak zlozysz po slubie papiery o GC to do 3mcy dostaniesz wezwanie na finger prints, a potem tam Ci dadza taka karte plastikowa wyglada cos jak ID ale nie jest ID i wtedy z tym jak pojdziesz tam gdzie sie wyrabia SSN i wez ze soba certyfikat slubu idz najlepiej z Twoim TZ i tam Ci dadza SSN. Ja tak zrobilam. Ta plastikowa karta to jest Twoje pozwolenie na prace, a to logiczne ze do pracy musisz miec SSN,wiec bedzie dobrze mowie Ci. Tylko skladaj papiery o GC jak najszybciej. Nie martwo sie nikt tu z nas nie byl taki madry jak przyjechal
dziekuje
no bedziemy chcieli jak najszybciej zlozyc te papiery, bo ta wiza moja nie chce jej juz utrzymywac

Cytat:
Napisane przez zaaaabcia Pokaż wiadomość
o to faktycznie juz niedlugo
kiecke juz masz kupiona?
woow w parku to bardzo romatycznie bedzie

fajnie ze znalezliscie adwokata
ale faktycznie sporo sobie ceni 300$ za sama konsultacje?
to za kazdym razem jak idziecie to tyle placicie?

nasz tez jest bardzo dobry szybko sie uwinal z naszymi papierami jak i znajomych ale tak sie nie ceni .. moze dlatego ze to polak?



---------- Dopisano o 00:06 ---------- Poprzedni post napisano Wczoraj o 23:46 ----------
niecale 2 tygodnie zostaly wczoraj bylismy po obraczki

sukienki jeszcze nie mam, nie chce kupowac slubnej, chce taka dluga albo krotka jasna, jakas kosc sloniowa czy cos, cos czuje ze bedzie ciezko znalezc taka no i tez nie chce stowki na nia dawac.
no $300 to troche duzo, teraz jeszcze u niego nie bylismy, pewnie znowu trzeba bedzie dac tyle kasy. Poprzendio TZ zaplacil 300 za konsultacje i ze pozniej sie zdecydowal na jego pomoc to za calosc zalatwienia sprawy wyszlo $500.

doczytalam sie ze dom kupiliscie gratulacje pokaz jakiegos linka do domu jak wyglada

(ale duzo pisalyscie przez weekend nie macie co robic? )
__________________
srubka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-19, 15:35   #4522
Reign of light
Zakorzenienie
 
Avatar Reign of light
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 5 961
Dot.: Nasze zycie w Ameryce...

Schoolcraft, wszystkiego najlepszego dla Adasia!!! niech sie zdrowo chowa i bedzie Wasza pociecha ))

Srobka, mnie chodzilo o certyfikat, nie licencje. ta licencja to cos innego niz certyfikat slubu.
Ta licencja to cos , jakby tu powiedziec hmm, ze spelniasz wszystkie warunki do zawarcia slubu. A ten certyfikat to dostajesz po slubie, przysla Ci, ale podpisujesz zaraz po ceremonii i na tymze certyfikacie jest ta rubryczka z nowym nazwiskiem, jakie chcesz uzywac.

Zabcia, nie wiem, co w tym przypadku, chyba faktycznie, jak Samantha napisala, trza ten polski wziac. ale to tylko takie gdybanie, serio, nie wiem, mozna spytac w ambasadzie co i jak.

Pozdrawiam
Reign of light jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-19, 16:14   #4523
zaaaabcia
Zakorzenienie
 
Avatar zaaaabcia
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Mahopac NY
Wiadomości: 13 283
Dot.: Nasze zycie w Ameryce...

Cytat:
Napisane przez Samantha7 Pokaż wiadomość
Dlatego lepiej jest miec PL paszport jak sie leci do PL poza tym moja kuzynka mi mowila,ze ze wzgl. na ta UE to jak jestes z PL to jakos szybciej przechodzisz bo Ci co sa US to jakos ida gdzies indziej i wolniej. Ona z dzieciakami byla i poszla normalnie do jakiegokolwiek okienka, a Pani jej mowi ze ekhem,ale tutaj tylko dla UE, a ona so what? kobieto ja mam dzieciaka na reku a drugi kolo nogi, a ona sorry. Kuzynka nerwowa taka im tam awanture zrobila,ze dobrze,ze jej nie deprotowali do USA z powrotem BTW ciekawe czy to by bylo mozliwe deportacja takiego polako-amerykanina do USA
no tak na lotnisku w krakowie sa dwie kolejki dla obywateli USA i dla osob ktore maja europejskie paszporty



Cytat:
Napisane przez srubka Pokaż wiadomość
dziekuje

no mam polskie sklepy najblizszy 20 minut ode mnie, ale dobre i to, tylko jak na zlosc zamkniety jest w poniedzialek




niecale 2 tygodnie zostaly wczoraj bylismy po obraczki

sukienki jeszcze nie mam, nie chce kupowac slubnej, chce taka dluga albo krotka jasna, jakas kosc sloniowa czy cos, cos czuje ze bedzie ciezko znalezc taka no i tez nie chce stowki na nia dawac.
no $300 to troche duzo, teraz jeszcze u niego nie bylismy, pewnie znowu trzeba bedzie dac tyle kasy. Poprzendio TZ zaplacil 300 za konsultacje i ze pozniej sie zdecydowal na jego pomoc to za calosc zalatwienia sprawy wyszlo $500.

doczytalam sie ze dom kupiliscie gratulacje pokaz jakiegos linka do domu jak wyglada
mowisz o tym deli u nas w Mahopac?

pochwal sie jakie obraczki wybraliscie

a patrzylas na sukienki w Macys ? w Dress Barn tez maja duzy wybor wiec napewno cos dla siebie znajdziesz tyloko czasu nie masz za wiele a duza impreze robicie? bo mowilas ze chcesz skromna

Zdjec domu jeszcze nie mam bo on wogole nie byl wystawiony tylko sasiedzi do nas zagadali czy nie jestesmy zainteresowani po closingu dopiero bede mogla zrobic w srodku

a Wy jak zmieniacie mieszkanko?

Cytat:
Napisane przez Reign of light Pokaż wiadomość
Zabcia, nie wiem, co w tym przypadku, chyba faktycznie, jak Samantha napisala, trza ten polski wziac. ale to tylko takie gdybanie, serio, nie wiem, mozna spytac w ambasadzie co i jak.

Pozdrawiam
no chyba takie wyjscie jest najlepsze zeby miec obydwa paszporty ze soba ..


Schoolcraft - wszystkiego najlepszego dla Adasia
__________________
Dominik 12.06.2012

Olivia 2.07.2014
zaaaabcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-19, 17:11   #4524
ramonik
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 191
Dot.: Nasze zycie w Ameryce...

Witam

To ja juz sama nie wiem, trzykrotnie przekraczalam granice i przed wyjazdem za kazdym razem pokazywalam i paszport i GC.

Reign of light wlasnie na takiej samej zasadzie polecialam do Polski, z aktem malzenstwa i panienski paszport i wyobraz sobie ze mnie rodacy chcieli zatrzymac, bo moj akt malzenstwa nie zawiera notki, ze przyjelam nazwisko meza.

Schoolcraft wszystkiego najlepszego dla Twojego synka
ramonik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-19, 17:23   #4525
zaaaabcia
Zakorzenienie
 
Avatar zaaaabcia
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Mahopac NY
Wiadomości: 13 283
Dot.: Nasze zycie w Ameryce...

Cytat:
Napisane przez ramonik Pokaż wiadomość
Witam

To ja juz sama nie wiem, trzykrotnie przekraczalam granice i przed wyjazdem za kazdym razem pokazywalam i paszport i GC.
u mnie mezul tez zawsze pokazuje paszport no i GC

Dziewczyny mam pytanko zamowilam bilety na stronie Orbitz ... no i nie bylo mozliwosc wybrania miejsc gdzie chcemy siedziec .. przyszlo mi potwierdzenie z emaila ze mamy miejsca w E i F w tym samym rzedzie .. no ale przeciez E jest w trojce a F w dwojce wiec bedzimy siedzieli miedzy przyjsciem no ale do rzeczy nie wiecie gdzie moge zmienic czy musze do Orbitz dzwonic czy do LOTu? raczej do LOTu nie ?
__________________
Dominik 12.06.2012

Olivia 2.07.2014
zaaaabcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-19, 17:44   #4526
OYE
Zakorzenienie
 
Avatar OYE
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 3 073
Dot.: Nasze zycie w Ameryce...

Cytat:
Napisane przez zaaaabcia Pokaż wiadomość
u mnie mezul tez zawsze pokazuje paszport no i GC

Dziewczyny mam pytanko zamowilam bilety na stronie Orbitz ... no i nie bylo mozliwosc wybrania miejsc gdzie chcemy siedziec .. przyszlo mi potwierdzenie z emaila ze mamy miejsca w E i F w tym samym rzedzie .. no ale przeciez E jest w trojce a F w dwojce wiec bedzimy siedzieli miedzy przyjsciem no ale do rzeczy nie wiecie gdzie moge zmienic czy musze do Orbitz dzwonic czy do LOTu? raczej do LOTu nie ?
do Lotu

---------- Dopisano o 17:44 ---------- Poprzedni post napisano o 17:40 ----------

Cytat:
Napisane przez zaaaabcia Pokaż wiadomość
.. a jesli ktos chce zostac dluzej to musi starac sie o wize w polskim konsulacie tak?
Tak
__________________

Haters Gonna Hate
OYE jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-19, 17:48   #4527
zaaaabcia
Zakorzenienie
 
Avatar zaaaabcia
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Mahopac NY
Wiadomości: 13 283
Dot.: Nasze zycie w Ameryce...

Cytat:
Napisane przez OYE Pokaż wiadomość
do Lotu

Tak
dzieki za odpowiedz


Wlasnie wymyslilam co robimy na rocznice
jedziemy na " New York Dinner Cruise"
http://www.cloud9living.com/new-york...-dinner-cruise
__________________
Dominik 12.06.2012

Olivia 2.07.2014
zaaaabcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-19, 17:49   #4528
sabinkaa1
Rozeznanie
 
Avatar sabinkaa1
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 639
Dot.: Nasze zycie w Ameryce...

Ja zawsze od kiedy pamiętam rezerwowałam na Orbitz.com , z tym że miejsce mi jakoś zwykle obojętne było. Najlepiej przy korytarzu aby nikomu po kolanach nie chodzić .
Jakbym miala z tym problem to raczej byl do Ortiz'a dzwoniła niz do lini lotniczych , wkoncu to u nich rezerwuje.

LOT wybieracie żeby nie było przesiadek z NY ?
No ja akurat nie mialam nigdy tak fajnie bo bezpośrednich nie mam. I zawsze przez Paryż albo Frankfurt musze sie przeczołgać :/
__________________

Powrót za ocean 08.Sep.2012






If you loan someone money and never see them again it was probably worth it.




sabinkaa1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-19, 18:23   #4529
ramonik
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 191
Dot.: Nasze zycie w Ameryce...

Zabcia ja bym chyba uderzala do lotu ze zmiana miejsc, mysle ze bedzie szybciej po prostu, a tak to musisz zwrocic sie do orbitz, orbitz do lotu a pozniej znow do Ciebie. A rezultat prawdopodobnie bedzie taki sam.

Romantycznie sie wasza rocznica zapowiada
ramonik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-19, 18:44   #4530
zaaaabcia
Zakorzenienie
 
Avatar zaaaabcia
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Mahopac NY
Wiadomości: 13 283
Dot.: Nasze zycie w Ameryce...

Cytat:
Napisane przez sabinkaa1 Pokaż wiadomość
Ja zawsze od kiedy pamiętam rezerwowałam na Orbitz.com , z tym że miejsce mi jakoś zwykle obojętne było. Najlepiej przy korytarzu aby nikomu po kolanach nie chodzić .
Jakbym miala z tym problem to raczej byl do Ortiz'a dzwoniła niz do lini lotniczych , wkoncu to u nich rezerwuje.

LOT wybieracie żeby nie było przesiadek z NY ?
No ja akurat nie mialam nigdy tak fajnie bo bezpośrednich nie mam. I zawsze przez Paryż albo Frankfurt musze sie przeczołgać :/
Gdybym leciala sama to miejsce bylo by mi obojetne ale lecimy w dwojke wiec chciemy siedziec obok siebie a nie wiadomo czy ktos bedzie chcial sie zamienic miejscami juz w samolocie wiec lepiej wczesniej to zalatwic

Zazwyczaj latalismy Aerlingus ( z przesiadka w Dublinie ) a tym razem lecimy LOTem z JFK przesiadke mamy w Warszawie do Krk .. a spowrotem mamy bezposredni z Krk do NY

Cytat:
Napisane przez ramonik Pokaż wiadomość
Zabcia ja bym chyba uderzala do lotu ze zmiana miejsc, mysle ze bedzie szybciej po prostu, a tak to musisz zwrocic sie do orbitz, orbitz do lotu a pozniej znow do Ciebie. A rezultat prawdopodobnie bedzie taki sam.

Romantycznie sie wasza rocznica zapowiada
no wlasnie chyba do lotu zadzwonie od razu

No romantyyyycznie
juz sie nie moge doczekac
__________________
Dominik 12.06.2012

Olivia 2.07.2014
zaaaabcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:16.