Spirala - wątek zbiorczy! - Strona 153 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2016-01-03, 13:16   #4561
ranka
Kici kici miau miau
 
Avatar ranka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: 3 city
Wiadomości: 26 574
spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Powiem Tobie ze kazda pacjentka reaguje inaczej, moze bedzie ok

---------- Dopisano o 14:16 ---------- Poprzedni post napisano o 14:13 ----------

Cytat:
Napisane przez klempaa Pokaż wiadomość

Niestety mi wróciły po 3 latach używania :/ Było tak pieknie kompletnie bez miesiączki, a teraz... no cóż, tak jak przed wkładką niestety.


Niestety na dwoje babka wróżyła. Zasadniczo wkładki hormonalne powinne skracać krwawienie lub je kompletnie eliminować (dzięki swojemu wpływowi na błonę śluzową macicy), ale tak wcale być nie musi.


Z moją nic się nie stało odkąd mam wkładkę. Mam Mirenę i jestem bardzo zadowolona Podobnie jak Ty szukałam zabezpieczenia na długo - niedawno okazało się, że to podwójnie dobry wybór, bo w tym momencie nie mogłabym brać tabletek.

[B]Klempaa[\B] jesli Tobie wrocily miesiaczki na Mirenie problemem moze byc zaburzona czynnosc hormonalna w sensie estrogenow. Wszystko zelezy od tego jak wygladaja te miesiaczki no injal wyglada sluzowka przed miesiaczka. Polecam przyklejac plaster Climara - 1/2 plastra 1x w tyg do ustania krwawien. W teorii nie powinny wrocic ale czasami wlasnie robi sie problem z estrogenami. Sposob dziala musisz zapytac ginekologa. No chyba ze sluzowka niestety sie rozrasta tak jak przed miesiaczka typowo.
__________________
wymienię

Instagram mój

Edytowane przez ranka
Czas edycji: 2016-01-03 o 13:19
ranka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-03, 14:34   #4562
klempaa
Zakorzenienie
 
Avatar klempaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z kupy gruzu
Wiadomości: 18 377
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez ranka Pokaż wiadomość
Powiem Tobie ze kazda pacjentka reaguje inaczej, moze bedzie ok

---------- Dopisano o 14:16 ---------- Poprzedni post napisano o 14:13 ----------




[B]Klempaa[\B] jesli Tobie wrocily miesiaczki na Mirenie problemem moze byc zaburzona czynnosc hormonalna w sensie estrogenow. Wszystko zelezy od tego jak wygladaja te miesiaczki no injal wyglada sluzowka przed miesiaczka. Polecam przyklejac plaster Climara - 1/2 plastra 1x w tyg do ustania krwawien. W teorii nie powinny wrocic ale czasami wlasnie robi sie problem z estrogenami. Sposob dziala musisz zapytac ginekologa. No chyba ze sluzowka niestety sie rozrasta tak jak przed miesiaczka typowo.

Niestety, to kwestia tego, że po prostu błona śluzowa się typowo rozrasta. I mój gin, i ja pierwsze o czym pomyslelismy to estrogeny własnie
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.


Śledź też pies! - blogujemy


klempaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-03, 14:42   #4563
ranka
Kici kici miau miau
 
Avatar ranka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: 3 city
Wiadomości: 26 574
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

A no ok
__________________
wymienię

Instagram mój
ranka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-03, 15:27   #4564
revelkove_love
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 39
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Póki co przy levosercie moje krwawienia znacznie się zmniejszyły - wcześniej miałam minimum tydzień, a teraz przez te kilka miesięcy od kiedy mam wkładkę trwają po 3-4 dni i nie są bolesne. Docelowo liczę na działanie tej wkładki w kierunku całkowitego wyeliminowania krawawienia, ale zobaczymy jak to będzie. Jestem pod stałą kontrolą ginekologa.
revelkove_love jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-03, 15:28   #4565
ranka
Kici kici miau miau
 
Avatar ranka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: 3 city
Wiadomości: 26 574
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Moze byc tak jak mowisz
__________________
wymienię

Instagram mój
ranka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-03, 22:01   #4566
dorris23
Pyskatka
 
Avatar dorris23
 
Zarejestrowany: 2015-04
Lokalizacja: Daleko w świecie
Wiadomości: 2 832
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez _Tinkerbell Pokaż wiadomość
Dziewczyny, mam 21 lat. Od prawie 6 lat biorę tabletki antykoncepcyjne. Po pierwsze - nie znajdę w ciążę i po drugie mam śliczną cerę. Zastanawiam się jak byłoby przy wkładce. Szukam czegoś na kilka lat, bo w ciągu najbliższych 5 lat chcę się poddać zabiegowi sterylizacji.
Wiem, że wkładka daje podobną skuteczność zabezpieczenia jak tabsy, a jak z cera?
Ja mam wkładkę niehormonalna , srebrną Nova T i cera ok.
__________________
Najważniejsza na świecie jest rodzina.
Najpierw ta, w której się urodziłeś.
Później ta, którą sam stworzyłeś.
dorris23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-04, 20:47   #4567
mrofka
wizażowy robalek
 
Avatar mrofka
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 779
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Cześć,

biorę tabsy od 2,5 roku, ale zdecydowałam się ostatnio na wkładkę, ponieważ nie chcę już łykać prochów. Z tego względu że jestem nieródką, mój gin polecił mi Jaydess.

Mam pytanie do nieródek, które miały zakładaną spiralkę: bardzo boli? Ja zaczynam panikować, bo mam tendencję do tego, że się spinam podczas badania ginekologicznego i ciężko mi się rozluźnić... a co dopiero grzebanie tam przy zakładaniu spirali
mrofka jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-01-04, 23:32   #4568
Radoja
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 66
Dot.: spirala - co i jak - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez klempaa Pokaż wiadomość

Jesli tak twierdzi Twoja ginekolog, to zwyczajnie kłamie albo nie ma pojęcia o czym mówi.
Mirena - 99,8, wkładka miedziana 99,2-99,4.
Wystarczy do netu zajrzec.
a może delikatniej ze słowami!
Nie obrażam Ciebie, Twoich wyborów, i nie wyzywam dlatego, że masz inne zdanie. Moja dr wiele razy i baardzo mi pomogła - jest wysokiej klasy lekarzem, z drugim stopniem specjalizacji. I bardzo mądrą kobietą.
Proszę o kulturę rozmowy.

1) net nie jest zawsze idealnym źródłem informacji. Zajrzeć to należy do badan, nie do netu.
2) OK, Ty widzisz te 0,4 %. To nie jest różnica choćby 2 %. Dla mnie ważne jest to, że dobrze się z tą wkładką czuję, że nie ingeruje w mój organizm. Przy - równie dobrym zabezpieczeniu.
Radoja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-04, 23:47   #4569
ranka
Kici kici miau miau
 
Avatar ranka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: 3 city
Wiadomości: 26 574
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Radoja nie przesadzaj. To co pisze klempaa to prawda. To nie jest jej zdanie tylko tak jest w teorii. Wystarczy troche poszukac
__________________
wymienię

Instagram mój
ranka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-04, 23:49   #4570
Radoja
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 66
Dot.: spirala - co i jak - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez klempaa Pokaż wiadomość

Jesli tak twierdzi Twoja ginekolog, to zwyczajnie kłamie albo nie ma pojęcia o czym mówi.
Mirena - 99,8, wkładka miedziana 99,2-99,4.
Wystarczy do netu zajrzec.
a może delikatniej ze słowami!
Nie obrażam Ciebie, Twoich wyborów, i nie wyzywam dlatego, że masz inne zdanie. Moja dr wiele razy i baardzo pomogła mnie i wielu dziewczynom. Jest wysokiej klasy lekarzem, z drugim stopniem specjalizacji. I bardzo mądrą kobietą.
Proszę o kulturę rozmowy.

1) net nie jest zawsze idealnym źródłem informacji. Zajrzeć to należy do badań, nie do netu. (to tak ogólnie, dla uporządkowania źródeł )
2) OK, Ty widzisz te 0,4 %. To nie jest różnica choćby 2 %. Dla mnie ważne jest to, że dobrze się z tą wkładką czuję, że nie ingeruje w mój organizm. Przy - równie dobrym zabezpieczeniu. Jak dla mnie, w tej skali - równie dobrym (nawet jeśli w cyferkach nie identycznym).
3) może teraz, po latach, badania są dokładniejsze - ja decydowałam się na pierwszą wkładkę, gdy Mirena dopiero co pojawiła się na rynku. I nie żałuje tego wyboru, i nadal stosuję miedziane - jak dla mnie ich zalety przeważają te 0,4 %.

Przy kolejnej chętnie rozważę srebrne, nie znałam ich dotąd w praktyce. Ale hormonalnej nie chcę. Wolno mi?
Dziękuję ;p



Cytat:
Napisane przez ranka Pokaż wiadomość
Cytat:
Napisane przez Radoja Pokaż wiadomość
Miałam miedziankę już przed porodem. Teraz mam już trzecią wkładkę. Ma moja przyjaciółka - młoda dziewczyna, 24 l, nieródka, też nie chciała więcej hormonów. I inne moje znajome.
U każdej z nas - cera idealna. Okresy - ten podczas którego jest zakładana i pierwszy po założeniu nowej wkładki jest nieco większy, kolejne wręcz mi się unormowały, skrócił się czas i ilość krwawienia. I mam niezakłócone libido (nie wiem, jak jest przy wkładce z hormonami, ale przy tabletkach wiele dziewczyn narzeka, że ma mniejszą ochotę na sex).
Moja ginekolog nie popiera wkładek hormonalnych. Miedziane dają takie samo zabezpieczenie (taki sam wskaźnik Pearla). A sztuczne hormony jednak obciążają organizm (tu - niepotrzebnie obciążają).
Dlatego ja - gorąco polecam.
Totalna bzdura.
co niby bzdura?
to, że mam miedziankę?, to, że stosują taką wkładkę również moje znajome?
może moje objawy? - znasz lepiej, niż ja? :O
czy to, że polecam!??!?
Radoja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-04, 23:51   #4571
ranka
Kici kici miau miau
 
Avatar ranka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: 3 city
Wiadomości: 26 574
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Polecam wdech i wydech. Głęboki.
__________________
wymienię

Instagram mój
ranka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-01-05, 06:03   #4572
klempaa
Zakorzenienie
 
Avatar klempaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z kupy gruzu
Wiadomości: 18 377
Dot.: spirala - co i jak - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Radoja Pokaż wiadomość
a może delikatniej ze słowami!
Nie obrażam Ciebie, Twoich wyborów, i nie wyzywam dlatego, że masz inne zdanie. Moja dr wiele razy i baardzo mi pomogła - jest wysokiej klasy lekarzem, z drugim stopniem specjalizacji. I bardzo mądrą kobietą.
Proszę o kulturę rozmowy.

1) net nie jest zawsze idealnym źródłem informacji. Zajrzeć to należy do badan, nie do netu.
2) OK, Ty widzisz te 0,4 %. To nie jest różnica choćby 2 %. Dla mnie ważne jest to, że dobrze się z tą wkładką czuję, że nie ingeruje w mój organizm. Przy - równie dobrym zabezpieczeniu.

Ja również Cię nie wyzywam ani nie obrażam. Stwierdzam fakt, więc zluzuj trochę.

I uwierz mi, akurat moje studia i wykształcenie wymagały przeczytania wiekszej ilości podręczników medycznych, badań niż sądzisz i prawdopodobnie sama przeczytałaś. To jest fakt, że Twoja lekarka opowiada durnoty - jeśli faktycznie tak powiedziała, a nie coś źle zrozumiałaś.

Nikt nie kwestionuje tego jak się czujesz, ale nie wprowadzaj innych w błąd.
Dla mnie te pół % było istotne, dla Ciebie nie.... ale udawanie że nie istnieje jest zaprzeczaniem rzeczywistości.

Sama się na wskaźnik Pearla powołałaś (a w zasadzie Twoja lekarka?) - więc ja Ci pokazuję, że tak nie jest.

A to, że ktoś jest po drugim stopniu specjalizacji nie zmienia faktu, że może być - delikatnie ujmując - niedouczony. No niestety, takie życie. I żeby nie było: nie mówię, że tak jest w przypadku Twojej lekarki.

Melisę polecam.
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.


Śledź też pies! - blogujemy



Edytowane przez klempaa
Czas edycji: 2016-01-05 o 06:05
klempaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-05, 10:25   #4573
dorris23
Pyskatka
 
Avatar dorris23
 
Zarejestrowany: 2015-04
Lokalizacja: Daleko w świecie
Wiadomości: 2 832
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez mrofka Pokaż wiadomość
Cześć,

biorę tabsy od 2,5 roku, ale zdecydowałam się ostatnio na wkładkę, ponieważ nie chcę już łykać prochów. Z tego względu że jestem nieródką, mój gin polecił mi Jaydess.

Mam pytanie do nieródek, które miały zakładaną spiralkę: bardzo boli? Ja zaczynam panikować, bo mam tendencję do tego, że się spinam podczas badania ginekologicznego i ciężko mi się rozluźnić... a co dopiero grzebanie tam przy zakładaniu spirali
Mnie nie bolalo , rowniez się spinam ale nic nie czulam.
__________________
Najważniejsza na świecie jest rodzina.
Najpierw ta, w której się urodziłeś.
Później ta, którą sam stworzyłeś.
dorris23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-05, 15:08   #4574
revelkove_love
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 39
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez mrofka Pokaż wiadomość
Cześć,

biorę tabsy od 2,5 roku, ale zdecydowałam się ostatnio na wkładkę, ponieważ nie chcę już łykać prochów. Z tego względu że jestem nieródką, mój gin polecił mi Jaydess.

Mam pytanie do nieródek, które miały zakładaną spiralkę: bardzo boli? Ja zaczynam panikować, bo mam tendencję do tego, że się spinam podczas badania ginekologicznego i ciężko mi się rozluźnić... a co dopiero grzebanie tam przy zakładaniu spirali
Ja nie rodziłam jeszcze i mam taka wkładkę. Ja mam Levosert i ta wkładka moze byc również zakładana nieródkom jak to określiłaś. Mi gin tez wspominał o Jaydess, ale była sporo droższa i nie ma na celu powstrzymania długich i bolesnych miesiączek - a Levosert tak, wiec zdrcydowałam sie na taka wkladke. Ile Twoj ginekolog chce za założenie Jaydess?

A co do zakładania - mnie nie bolalo, chociaz te się stresowałam. Podobnie jak badanie ginekologiczne, może troche bardziej odczuwalne. Jak bardzo się boisz możesz porpsoic o znieczulenie miejscowe, ale uwierz mi to nic strasznego
revelkove_love jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-06, 07:51   #4575
klempaa
Zakorzenienie
 
Avatar klempaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z kupy gruzu
Wiadomości: 18 377
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez mrofka Pokaż wiadomość
Cześć,

biorę tabsy od 2,5 roku, ale zdecydowałam się ostatnio na wkładkę, ponieważ nie chcę już łykać prochów. Z tego względu że jestem nieródką, mój gin polecił mi Jaydess.

Mam pytanie do nieródek, które miały zakładaną spiralkę: bardzo boli? Ja zaczynam panikować, bo mam tendencję do tego, że się spinam podczas badania ginekologicznego i ciężko mi się rozluźnić... a co dopiero grzebanie tam przy zakładaniu spirali

Mnie bolało, ale do przeżycia - to trwa tylko chwilę. No i mój lekarz mnie zagadał
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.


Śledź też pies! - blogujemy


klempaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-06, 19:21   #4576
Radoja
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 66
Dot.: spirala - co i jak - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez klempaa Pokaż wiadomość
Ja również Cię nie wyzywam, ani nie obrażam.
mnie nie, ale nazwałaś słowa naprawdę znakomitego fachowca - kłamstwem. Owszem, czasem się zdarza, że stopień specjalizacji nie świadczy o wiedzy. Ale akurat ta osoba swoim doświadczeniem i tym jak wielu osobom pomogła dowiodła tego, że jest znakomitym fachowcem, niezależnie od stopnia specjalizacji.
Zatem ku porozumieniu: dla Ciebie te 0,4% to różnica, a dla mnie wartość tego samego rzędu.
Masz rację - powinna napisać "podobny poziom zabezpieczenia". OK?

Cytat:
Napisane przez klempaa Pokaż wiadomość
I uwierz mi, akurat moje studia i wykształcenie wymagały przeczytania większej ilości podręczników medycznych, badań
nie przeczę - i zaznaczyłam, że piszę to dla ogółu rozmowy, a nie personalnie.
Cytat:
Napisane przez klempaa Pokaż wiadomość
niż sądzisz i prawdopodobnie sama przeczytałaś. To jest fakt, że Twoja lekarka opowiada durnoty - jeśli faktycznie tak powiedziała, a nie coś źle zrozumiałaś.
i tu znów jesteś chamska. Sama gadasz durnoty.
Cytat:
Napisane przez klempaa Pokaż wiadomość
Melisę polecam.
chyba samej sobie.
Zatem - może i czytałaś, ale - czy zrozumiałaś...
(pisałam też o innej epoce, w jakiej wybierałam wtedy swoją pierwszą wkładkę).

Nadal to jest porównywalny wskaźnik, a nie jakaś wielka różnica.

czy tak mamy rozmawiać?
Ad rem: dla mnie to nie różnica., resztę wyjaśniłam w poprzednim wpisie. Przejdźmy do meritum.

Cytat:
Napisane przez klempaa Pokaż wiadomość
Dla mnie te pół % było istotne, dla Ciebie nie.... ale udawanie że nie istnieje jest zaprzeczaniem rzeczywistości.
zatem pytam merytorycznie: w czym istotny? Serio pytam.
Moim kryterium, jak pisałam, jest i stopień zabezpieczenia i wygoda i to, jak się z tym czuję. Oraz - mniejsza ingerencja w organizm.
Myślę, że ta kwestia jest interesująca - jakie są Wasze kryteria? Wyłącznie "wskaźnik Pearla" ;p, za wszelką cenę? Ale może nie jest ona tak duża?

Interesuje mnie czemu wybieracie wkładki hormonalne? Antykoncepcji hormonalnej jest kilka możliwości. Czemu muszą/mają to być hormony?

Edytowane przez Radoja
Czas edycji: 2016-01-06 o 20:26
Radoja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-06, 19:48   #4577
klempaa
Zakorzenienie
 
Avatar klempaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z kupy gruzu
Wiadomości: 18 377
Dot.: spirala - co i jak - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Radoja Pokaż wiadomość
mnie nie, ale nazwałaś słowa naprawdę znakomitego fachowca - kłamstwem. Owszem, czasem się zdarza, że stopień specjalizacji nie świadczy o wiedzy. Ale akurat ta osoba swoim doświadczeniem i tym jak wielu osobom pomogła dowiodła tego, że jest znakomitym fachowcem, niezależnie od stopnia specjalizacji.
Zatem ku porozumieniu: dla Ciebie te 0,4% to różnica, a dla mnie wartość tego samego rzędu.

nie przeczę - i zaznaczyłam, że piszę to dla ogółu rozmowy, a nie personalnie.
i tu znów jesteś chamska. Sama gadasz durnoty. chyba samej sobie.
Zatem - może i czytałaś, ale - czy zrozumiałaś...
(pisałam też o innej epoce, w jakiej wybierałam wtedy swoją pierwszą wkładkę).

Nadal to jest porównywalny wskaźnik, a nie jakaś wielka różnica.

czy tak mamy rozmawiać?
Ad rem: dla mnie to nie różnica., resztę wyjaśniłam w poprzednim wpisie. Przejdźmy do meritum.

zatem pytam merytorycznie: w czym istotny? Serio pytam.
Moim kryterium, jak pisałam, jest i stopień zabezpieczenia i wygoda i to, jak się z tym czuję. Oraz - mniejsza ingerencja w organizm.
Myślę, że ta kwestia jest interesująca - jakie są Wasze kryteria? Wyłącznie "wskaźnik Pearla" ;p, za wszelką cenę? Ale może nie jest ona tak duża?

Interesuje mnie czemu wybieracie wkładki hormonalne? Antykoncepcji hormonalnej jest kilka możliwości. Czemu muszą/mają to być hormony?

Pozwól że zacytuję:
Cytat:
Miedziane dają takie samo zabezpieczenie (taki sam wskaźnik Pearla).
I do tego się odnosimy. Jesli tak powiedziała Twoja lekarka - to opowiada bzdury.
Jesli Ty w ten sposób przeinaczylas jej słowa - to Ty opowiadasz bzdury. Proste jak konstrukcja cepa.
Twoje kryteria wyboru nie mają tu nic do rzeczy. Zaprzeczasz faktom.

Oczywiście, że antykoncepcji hormonalnej jest kilka opcji - wkładka daje najlepsze zabezpieczenie + w porównaniu do tabletek/zastrzyków/implantów najmniej ingeruje w gospodarkę hormonalną + nie trzeba pamiętać o braniu tabletek + zmniejsza miesiączkę + obniża ryzyko ciąży pozamacicznej i infekcji przydatków.

W czym istotny jest dla mnie ten 0,5%? Może w tym, że nie chcę mieć dzieci i chcę zabezpieczyć się najelpiej jak to możliwe?
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.


Śledź też pies! - blogujemy



Edytowane przez klempaa
Czas edycji: 2016-01-06 o 19:50
klempaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-06, 20:40   #4578
Radoja
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 66
Dot.: spirala - co i jak - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez klempaa Pokaż wiadomość
- to opowiada bzdury.
Jesli Ty w ten sposób przeinaczylas jej słowa - to Ty opowiadasz bzdury. Proste jak konstrukcja cepa.
Twoje kryteria wyboru nie mają tu nic do rzeczy. Zaprzeczasz faktom.
nadal masz bardzo nieprzyjemny sposób rozmowy.
Dla mnie to: taki sam poziom zabezpieczenia.
(poprawiłam też w poprzednim wpisie: powinnam od początku napisać: poziom zabezpieczenia, a nie "wskaźnik Pearla")


Cytat:
Napisane przez klempaa Pokaż wiadomość
W czym istotny jest dla mnie ten 0,5%? Może w tym, że nie chcę mieć dzieci i chcę zabezpieczyć się najlepiej jak to możliwe?
to odpowiadasz, czy pytasz? :O (nie rozumiem tego "?" na końcu. Zadziorność? ). Serio spytałam. Nie retorycznie, ani podchwytliwie.

Cytat:
Napisane przez klempaa Pokaż wiadomość
antykoncepcji hormonalnej jest kilka opcji - wkładka daje najlepsze zabezpieczenie + w porównaniu do tabletek/zastrzyków/implantów najmniej ingeruje w gospodarkę hormonalną + nie trzeba pamiętać o braniu tabletek + zmniejsza miesiączkę + obniża ryzyko ciąży pozamacicznej i infekcji przydatków.
wygoda niebrania tabletek - zdecydowanie (też to cenię xDD)
W jaki sposób - najmniej ingeruje w gospodarkę hormonalna? Kwestia dawki zawieranych hormonów?
Dziękuję za Twoje zdanie

Ponawiam moje pytanie, również do innych:
czemu wybieracie wkładkę hormonalna? Co Was do niej przekonuje?
(nie zamierzam zbijać niczyich powodów, po prostu interesuje mnie Wasze zdanie w tej sprawie).
Radoja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-06, 20:43   #4579
dorris23
Pyskatka
 
Avatar dorris23
 
Zarejestrowany: 2015-04
Lokalizacja: Daleko w świecie
Wiadomości: 2 832
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Dajcie spokoj , roznica jakas tam jest niewielka bo niewielka ale jest , ja osobiscie mam srebrna niehormonalna i tez sobie chwale a wlasnie mija rok odkad ja mam.
__________________
Najważniejsza na świecie jest rodzina.
Najpierw ta, w której się urodziłeś.
Później ta, którą sam stworzyłeś.
dorris23 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-01-06, 20:47   #4580
ranka
Kici kici miau miau
 
Avatar ranka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: 3 city
Wiadomości: 26 574
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Wybieram hormonalna bo: nigdy nie widzialam ciazy na wkladce hormonalnej a na miedzianej tak, poza tym uwielbiam nie miec miesiaczki to dwa, i generalnie czuje sie pewniej a hormonow doustnie nie chce bo zle toleruje no i moge zapomniec
__________________
wymienię

Instagram mój
ranka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-06, 21:02   #4581
mrofka
wizażowy robalek
 
Avatar mrofka
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 779
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez revelkove_love Pokaż wiadomość
Ja nie rodziłam jeszcze i mam taka wkładkę. Ja mam Levosert i ta wkładka moze byc również zakładana nieródkom jak to określiłaś. Mi gin tez wspominał o Jaydess, ale była sporo droższa i nie ma na celu powstrzymania długich i bolesnych miesiączek - a Levosert tak, wiec zdrcydowałam sie na taka wkladke. Ile Twoj ginekolog chce za założenie Jaydess?

A co do zakładania - mnie nie bolalo, chociaz te się stresowałam. Podobnie jak badanie ginekologiczne, może troche bardziej odczuwalne. Jak bardzo się boisz możesz porpsoic o znieczulenie miejscowe, ale uwierz mi to nic strasznego
Mój lekarz koszt wkładki z założeniem wycenił na 700 zł. Jak usłyszałam cenę to mi trochę kopara opadła że tak taniuśko - no ale nie zamierzam na ten temat się kłócić

Ja akurat bolesnych miesiączek nie mam, więc to nie jest dla mnie kryterium. Zakładam wkładkę przede wszystkim z tego względu że (zdaję sobie sprawę z tego że to co zaraz tu napiszę jest dość kontrowersyjne...) mam migrenowe bóle głowy (choć i tak jestem cudownym przypadkiem, bo na tabsach bóle mi się nie zaostrzyły... ) i się boję brać z tego względu dłużej tabsy. Ponadto chcę odciążyć organizm łykaniem tabsów i na pewno dziecko pojawi się nie wcześniej niż za 3 lata.

Rozmawiałam ze swoim ginem i powiedział mi to samo, co napisałaś: "Prosze paaani, założenie wkładki powinno być podobne do badania ginekologicznego". Więc mam nadzieję że tak będzie. Idę jutro po południu. Idzie ze mną mój TŻ, no bo nigdy nic nie wiadomo
mrofka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-06, 21:38   #4582
201611240917
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 1 375
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Dla mnie przeciwko miedzianym przemawia fakt możliwości ciąży pozamacicznej.
Ale sama się jednak narazie na wkładkę nie zdecyduję.
201611240917 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-07, 03:15   #4583
Radoja
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 66
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez ranka Pokaż wiadomość
Wybieram hormonalna bo: nigdy nie widzialam ciazy na wkladce hormonalnej a na miedzianej tak, poza tym uwielbiam nie miec miesiaczki to dwa, i generalnie czuje sie pewniej a hormonow doustnie nie chce, bo zle toleruje no i moge zapomniec
o, dzięki
Te argumenty - doskonale rozumiem
Dzięki.
Radoja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-07, 06:03   #4584
ranka
Kici kici miau miau
 
Avatar ranka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: 3 city
Wiadomości: 26 574
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Tylko jak juz pewnie czytalas z ta miesiaczka roznie bywa
__________________
wymienię

Instagram mój
ranka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-07, 06:24   #4585
klempaa
Zakorzenienie
 
Avatar klempaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z kupy gruzu
Wiadomości: 18 377
Dot.: spirala - co i jak - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Radoja Pokaż wiadomość
W jaki sposób - najmniej ingeruje w gospodarkę hormonalna? Kwestia dawki zawieranych hormonów?

Bo hormony w niej zawarte mają działanie głównie miejscowe, na błonę śluzową macicy, a działanie hamujące owulację występuje lub nie (ja np. mam normalnie owulację na wkładce).

+ to co pisze ranka - ja również źle tolerwałam antykoncepcję doustną

__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.


Śledź też pies! - blogujemy


klempaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-07, 07:01   #4586
fi
Zadomowienie
 
Avatar fi
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 1 731
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez dorris23 Pokaż wiadomość
Dajcie spokoj , roznica jakas tam jest niewielka bo niewielka ale jest , ja osobiscie mam srebrna niehormonalna i tez sobie chwale a wlasnie mija rok odkad ja mam.

Dokładnie ja powiedziałabym ze oba rodzaje wkładek maja taki sam współczynnik dla mnie np. 0,4% jest zupełnie nieistotny, różnica byłaby między 80 i 90 %.

Ja mam juz trzecia niehormonalna, przyczyna jest prosta chce antykoncepcji ale z daleka od hormonów bo bardzo dużo złego wyrządziły w moim organizmie.
__________________
Potwor z Bagien
fi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-07, 07:52   #4587
klempaa
Zakorzenienie
 
Avatar klempaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z kupy gruzu
Wiadomości: 18 377
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez fi Pokaż wiadomość
Dokładnie ja powiedziałabym ze oba rodzaje wkładek maja taki sam współczynnik dla mnie np. 0,4% jest zupełnie nieistotny, różnica byłaby między 80 i 90 %.

Ja mam juz trzecia niehormonalna, przyczyna jest prosta chce antykoncepcji ale z daleka od hormonów bo bardzo dużo złego wyrządziły w moim organizmie.

Myslałam, że zakończyłysmy już tą dyskusję i wszystko jest jasne, ale widze, że nie.
To nie jest ten sam wskaźnik (wskaźnik, nie współczynnik). Te 0,4-0,6% oznacza, ze 4-6 kobiet na kazdy 1000 stosujących zaszło w ciągu roku stosowania w ciąże. Dla Ciebie mało? Dla mnie wystarczająco - ale nie bronię Ci uważać, że mało. Nie bronię Ci również uważać, że to lepsza dla Ciebie opcja.
Mówienie, że to to samo to wypaczanie rzeczywistości... szczególnie, że od wkładki miedzianej wyższy wskaźnik Pearla ma chocby metoda objawowo-termiczna, pomijając nawet tabletki, krążki, plastry itd.....
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.


Śledź też pies! - blogujemy


klempaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-07, 09:06   #4588
fi
Zadomowienie
 
Avatar fi
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 1 731
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez klempaa Pokaż wiadomość

Myslałam, że zakończyłysmy już tą dyskusję i wszystko jest jasne, ale widze, że nie.
To nie jest ten sam wskaźnik (wskaźnik, nie współczynnik). Te 0,4-0,6% oznacza, ze 4-6 kobiet na kazdy 1000 stosujących zaszło w ciągu roku stosowania w ciąże. Dla Ciebie mało? Dla mnie wystarczająco - ale nie bronię Ci uważać, że mało. Nie bronię Ci również uważać, że to lepsza dla Ciebie opcja.
Mówienie, że to to samo to wypaczanie rzeczywistości... szczególnie, że od wkładki miedzianej wyższy wskaźnik Pearla ma chocby metoda objawowo-termiczna, pomijając nawet tabletki, krążki, plastry itd.....

Dlaczego wypaczanie rzeczywistości? Szacowanie mało - dużo jest bardzo subiektywne dlatego zaznaczyłam wyraźnie, ze "dla mnie"
__________________
Potwor z Bagien
fi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-07, 10:20   #4589
klempaa
Zakorzenienie
 
Avatar klempaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z kupy gruzu
Wiadomości: 18 377
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez fi Pokaż wiadomość
Dlaczego wypaczanie rzeczywistości? Szacowanie mało - dużo jest bardzo subiektywne dlatego zaznaczyłam wyraźnie, ze "dla mnie"

Matko z córką, ja nie wiem co w tym niezrozumiałego: gdybyś (gdybyście) napisała "praktycznie się nie różni" to nie widziałabym problemu. Ale piszesz taki sam. A taki sam nie jest. Więc tak, pisanie o dwóch różnych wartościach liczbowych że są takie same gdy nie są to wypaczanie rzeczywistości.
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.


Śledź też pies! - blogujemy


klempaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-07, 10:27   #4590
fi
Zadomowienie
 
Avatar fi
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 1 731
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez klempaa Pokaż wiadomość

Matko z córką, ja nie wiem co w tym niezrozumiałego: gdybyś (gdybyście) napisała "praktycznie się nie różni" to nie widziałabym problemu. Ale piszesz taki sam. A taki sam nie jest. Więc tak, pisanie o dwóch różnych wartościach liczbowych że są takie same gdy nie są to wypaczanie rzeczywistości.

Było napisane " dla mnie taki sam"
Po prostu ludzie inaczej odbierają wartości liczbowe. Dla jednego bedzie to "dużo" dla kogoś " mało" a dla trzeciego bedzie to " to samo". Ja nie rozumiem po co ta agresja i wytykanie komuś 0,4%???
__________________
Potwor z Bagien
fi jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-08-07 18:10:42


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:03.