Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;) cz.VI - Strona 154 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2016-01-28, 13:22   #4591
201611240917
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 1 375
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez RoxyFM Pokaż wiadomość
To już zgłupiałam. Dziewczyny mówiły, że można wziąć przed czasem tabletkę. Ale ile przed czasem? Właśnie te 12 godz szybciej? Bo czasem zdarzy mi się wziąć te 2 godz szybciej przed spodziewaną porą.
Po co chcesz brac 12 h wczesniej?
Ja biore o 19, ale czasami sobie wezme o 17, bo wychodze z domu, a nie nosze ze soba tabsow.
201611240917 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-28, 13:24   #4592
RoxyFM
Raczkowanie
 
Avatar RoxyFM
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 250
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez shantai Pokaż wiadomość
Po co chcesz brac 12 h wczesniej?
Ja biore o 19, ale czasami sobie wezme o 17, bo wychodze z domu, a nie nosze ze soba tabsow.
Nie chce brać 12godz szybciej. Ale pytam się jaki odchył czasowy jest ok.
RoxyFM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-28, 16:19   #4593
kaskaa11_11
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 922
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

No jak parę godzin weźmiesz wcześniej to nic się nie stanie, ile dokładnie to nie wiem, ja zawsze 2-3 godziny wcześniej jak już to biorę.
kaskaa11_11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-28, 17:44   #4594
Strokrotkaaa
Raczkowanie
 
Avatar Strokrotkaaa
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 291
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez Frutti Pokaż wiadomość
To jest ryzyko, aczkolwiek niewielkie, naprawdę! W jeden dzień spóźnienia są znikome szanse na odblokowanie owulacji.
W końcu zrobić ten test ciążowy dla pewności czy nie skoro piszesz że szanse są znikome
Strokrotkaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-28, 18:09   #4595
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez Strokrotkaaa Pokaż wiadomość
W końcu zrobić ten test ciążowy dla pewności czy nie skoro piszesz że szanse są znikome
Możesz zrobić dla własnego spokoju To tylko kilka zł.
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-28, 18:13   #4596
Strokrotkaaa
Raczkowanie
 
Avatar Strokrotkaaa
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 291
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez Frutti Pokaż wiadomość
Możesz zrobić dla własnego spokoju To tylko kilka zł.
no w sumie tak ale nie ma chyba co martwić faceta z którym uprawiałam seks.
Strokrotkaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-28, 18:20   #4597
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez Strokrotkaaa Pokaż wiadomość
no w sumie tak ale nie ma chyba co martwić faceta z którym uprawiałam seks.
Nie musi o tym wiedzieć, tym bardziej że nie ma wielkiego prawdopodobieństwa
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-01-28, 18:26   #4598
Strokrotkaaa
Raczkowanie
 
Avatar Strokrotkaaa
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 291
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez Frutti Pokaż wiadomość
Nie musi o tym wiedzieć, tym bardziej że nie ma wielkiego prawdopodobieństwa
no tak nie ma co go straszyć. ale do zrobienia testu czeka mnie jeszcze tydzień więc trochę zaczynam mieć stracha mimo wszystko.
I najlepiej test zrobić 14 dni po stosunku prawda?

Edytowane przez Strokrotkaaa
Czas edycji: 2016-01-28 o 18:35
Strokrotkaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-28, 18:50   #4599
kaskaa11_11
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 922
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez Strokrotkaaa Pokaż wiadomość
no tak nie ma co go straszyć. ale do zrobienia testu czeka mnie jeszcze tydzień więc trochę zaczynam mieć stracha mimo wszystko.
I najlepiej test zrobić 14 dni po stosunku prawda?
Test na mocz 14 dni, z krwi 10 dni
kaskaa11_11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-28, 19:05   #4600
zdravo
Raczkowanie
 
Avatar zdravo
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: Wisła
Wiadomości: 126
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez zdravo Pokaż wiadomość
tak się teraz zastanawiam jak to będzie z skutecznością anty po tej ellaone bo brałam ją w dniu ostatniej tabletki anty i teraz 7 dniowa przerwa a w ulotce jest coś takiego:
ellaOne® sprawia, że standardowe hormonalne środki antykoncepcyjne, np. pigułki oraz plastry, są tymczasowo mniej skuteczne. Po zażyciu pigułki ellaOne® możesz kontynuować antykoncepcję hormonalną tak jak dotychczas, jednak powinnaś pamiętać o każdorazowym korzystaniu z prezerwatyw aż do następnego okresu.
to do tego okresu, który dostałam właśnie teraz przy tej 7-dniowej przerwie czy jeszcze do następnego i przez te 21 dni brania blistra najlepiej się zabezpieczać dodatkowo bo nie wiadomo jak wpłynęło to na skuteczność?
Witam Czy mogłabym uzyskać od Was na to odpowiedź? Bardzo bym prosiła ponieważ kochałam się z facetem w pierwszym tygodniu brania kolejnego blistra bez zabezpieczenia i nie wiem
zdravo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-29, 06:25   #4601
malootka
Zakorzenienie
 
Avatar malootka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 4 567
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez zdravo Pokaż wiadomość
Witam Czy mogłabym uzyskać od Was na to odpowiedź? Bardzo bym prosiła ponieważ kochałam się z facetem w pierwszym tygodniu brania kolejnego blistra bez zabezpieczenia i nie wiem
"do następnego okresu" czyli do tego, ktory juz byl
malootka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-01-29, 21:51   #4602
Tutinkopi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 7
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Hej, sluchajcie, czy 10 godzinna obsuwa z wzieciem tabletki moze czyms skutkowac? Dwuskladnikowa, wiec niby 12h tolerancji... A i drugi tydzien zażywania. Dodatkowa antykoncepcja chyba nie jest konieczna, co?
Tutinkopi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-29, 22:38   #4603
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez Tutinkopi Pokaż wiadomość
Hej, sluchajcie, czy 10 godzinna obsuwa z wzieciem tabletki moze czyms skutkowac? Dwuskladnikowa, wiec niby 12h tolerancji... A i drugi tydzien zażywania. Dodatkowa antykoncepcja chyba nie jest konieczna, co?
O spóźnieniu mówi się powyżej 12h, więc nie
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-30, 09:03   #4604
mila1122
Zakorzenienie
 
Avatar mila1122
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 3 473
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Hej dziewczyny, ostatnio tak sie zastanawiałam nad działaniem tabletek a zazywaniem leków. Bolała mnie głowa, sprawdziłam, czy Apap wpływa na działanie tabletek- nie. Więc długo się nie zastanawiając wzięłam 2. Później patrzę a paracetamol może wpływać na działanie tabletek anty, a co jest w Apapie? Paracetamol. W jednej tabletce jest 500 mg, ale jak wezmę już 2 to jest 1000 mg. Wiecie może jak to jest? Jaka dawka jest dozwolona?

Z ciekawości, co Wy stosujecie na ból głowy? Przeczytałam że ibuprofen jest bezpieczny i nie obniża skuteczności, więc może lepiej Ibuprom/ Ibum?
mila1122 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-30, 11:11   #4605
malootka
Zakorzenienie
 
Avatar malootka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 4 567
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez mila1122 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny, ostatnio tak sie zastanawiałam nad działaniem tabletek a zazywaniem leków. Bolała mnie głowa, sprawdziłam, czy Apap wpływa na działanie tabletek- nie. Więc długo się nie zastanawiając wzięłam 2. Później patrzę a paracetamol może wpływać na działanie tabletek anty, a co jest w Apapie? Paracetamol. W jednej tabletce jest 500 mg, ale jak wezmę już 2 to jest 1000 mg. Wiecie może jak to jest? Jaka dawka jest dozwolona?

Z ciekawości, co Wy stosujecie na ból głowy? Przeczytałam że ibuprofen jest bezpieczny i nie obniża skuteczności, więc może lepiej Ibuprom/ Ibum?
Przyjmuje sie, ze dzienna dawka 3000mg i mniej nie zaburza antykoncepcji. ja rzadko biore leki przeciwbolowe, ale gdybym miala taka potrzebe to nie spinalabym sie tymi dwiema tabletkami, spokojnie.
malootka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-01, 21:22   #4606
RoxyFM
Raczkowanie
 
Avatar RoxyFM
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 250
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Ja wolę Ibuprom/Ibum. Lepiej na mnie działa niż Apap.
RoxyFM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-02, 18:58   #4607
kaskaa11_11
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 922
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Brałam przez parę dni 600mg kwasu askorbinowego i 2600mg paracetamolu na dzień, nie muszę się martwić o działanie tabletek? Do tego nie przyjmowałam tych substancji wcześniej niż 1,5-2h po zażyciu pigułek.
kaskaa11_11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-03, 08:07   #4608
zyjesiedalej
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 1 184
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

cześć dziewczyny!
Mam nadzieję, że mnie tu nie zlinczujecie, bo dopiero zaczynam brać anty pierwszy raz w życiu. A biorę je po to, żeby bez stresu móc się kochać kiedy mam na to ochotę Ulotka przeczytana, fora studiuję, ale wiecie jak to jest..
Dostałam okres wczoraj, wzięłam 1 tabletkę zaraz po tym jak pojawiło się krwawienie (to było wieczorem, dlatego nie chciałam czekać do rana bo wolę je brać wieczorem - teraz zastanawiam się w ogóle,czy to pierwsze krwawienie to się zalicza już do okresu i czy skuteczność będzie od wczoraj")
W nocy jak w nocy,nie mam nigdy obfitych okresów,a ta pierwsza to całkiem takie plamienie. I dziś od rana to samo. Takie plamienie małe, ale krwią. Czy to już może być efekt tabletki? Że nie będę miała normalnego okresu, tylko bardziej skąpy?
Wiem,że później plamienia mogą się pojawiać i do 3 opakowań,powiedzcie jak to było u Was,czy uprawiałyście wtedy seks? Czy to było tak "uciążliwe"że nie było opcji?:d
I czy jak pierwszy raz brałyście,to od razu,bez spiny się kochałyście z facetami,czy się zabezpieczliście dodatkowa, albo on w Was nie kończył czy coś?
__________________
Can anybody find me somebody to love?
zyjesiedalej jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-03, 08:23   #4609
Strokrotkaaa
Raczkowanie
 
Avatar Strokrotkaaa
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 291
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez zyjesiedalej Pokaż wiadomość
cześć dziewczyny!
Mam nadzieję, że mnie tu nie zlinczujecie, bo dopiero zaczynam brać anty pierwszy raz w życiu. A biorę je po to, żeby bez stresu móc się kochać kiedy mam na to ochotę Ulotka przeczytana, fora studiuję, ale wiecie jak to jest..
Dostałam okres wczoraj, wzięłam 1 tabletkę zaraz po tym jak pojawiło się krwawienie (to było wieczorem, dlatego nie chciałam czekać do rana bo wolę je brać wieczorem - teraz zastanawiam się w ogóle,czy to pierwsze krwawienie to się zalicza już do okresu i czy skuteczność będzie od wczoraj")
W nocy jak w nocy,nie mam nigdy obfitych okresów,a ta pierwsza to całkiem takie plamienie. I dziś od rana to samo. Takie plamienie małe, ale krwią. Czy to już może być efekt tabletki? Że nie będę miała normalnego okresu, tylko bardziej skąpy?
Wiem,że później plamienia mogą się pojawiać i do 3 opakowań,powiedzcie jak to było u Was,czy uprawiałyście wtedy seks? Czy to było tak "uciążliwe"że nie było opcji?:d
I czy jak pierwszy raz brałyście,to od razu,bez spiny się kochałyście z facetami,czy się zabezpieczliście dodatkowa, albo on w Was nie kończył czy coś?

Po jednej tabletce uważam że to nie jest jej efekt. Piszesz że zawsze miałaś mało obfite krwawienia więc uznałabym to za okres. U mnie plamienie nie wystąpiło. Miałam normalny pierwszy dzień okresu od którego zaczęłam brać tabletki.. Tak uprawiałam seks ze swoim chłopakiem od samego początku brania tabletek bez zabezpieczenia.
Strokrotkaaa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-02-03, 09:09   #4610
201611240917
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 1 375
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez zyjesiedalej Pokaż wiadomość
cześć dziewczyny!
Mam nadzieję, że mnie tu nie zlinczujecie, bo dopiero zaczynam brać anty pierwszy raz w życiu. A biorę je po to, żeby bez stresu móc się kochać kiedy mam na to ochotę Ulotka przeczytana, fora studiuję, ale wiecie jak to jest..
Dostałam okres wczoraj, wzięłam 1 tabletkę zaraz po tym jak pojawiło się krwawienie (to było wieczorem, dlatego nie chciałam czekać do rana bo wolę je brać wieczorem - teraz zastanawiam się w ogóle,czy to pierwsze krwawienie to się zalicza już do okresu i czy skuteczność będzie od wczoraj")
W nocy jak w nocy,nie mam nigdy obfitych okresów,a ta pierwsza to całkiem takie plamienie. I dziś od rana to samo. Takie plamienie małe, ale krwią. Czy to już może być efekt tabletki? Że nie będę miała normalnego okresu, tylko bardziej skąpy?
Wiem,że później plamienia mogą się pojawiać i do 3 opakowań,powiedzcie jak to było u Was,czy uprawiałyście wtedy seks? Czy to było tak "uciążliwe"że nie było opcji?:d
I czy jak pierwszy raz brałyście,to od razu,bez spiny się kochałyście z facetami,czy się zabezpieczliście dodatkowa, albo on w Was nie kończył czy coś?
1.Tak, to efekt tabletek.
Jak robiłam przerwę i wracałam do tabsów, to też po 1 pigułce okres robił sie skąpy.
2.Nigdy nie miałam plamień w trakcie opakowania, więc spokojnie nie musisz mieć.
3.Od razu bez gumek.
201611240917 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-03, 18:19   #4611
RoxyFM
Raczkowanie
 
Avatar RoxyFM
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 250
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

To mnie po 1 tabletce zalało jak nigdy. xD A teraz moje "miesiączki" są skąpe. I dobrze.
RoxyFM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-03, 18:41   #4612
herrfrau
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 59
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Hej, a czy odżywki białkowe takie na siłownię (zawierają aminokwasy np kwas asparaignowy, seryna, treonina, prolina, glicyna itp) wchodzą w interakcje z tabletkami anty?
herrfrau jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-03, 20:13   #4613
Strokrotkaaa
Raczkowanie
 
Avatar Strokrotkaaa
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 291
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Wiem że panikuję ale czy test można zrobić 14 dnia czy poczekać do 15 dnia?
Strokrotkaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-03, 20:15   #4614
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez herrfrau Pokaż wiadomość
Hej, a czy odżywki białkowe takie na siłownię (zawierają aminokwasy np kwas asparaignowy, seryna, treonina, prolina, glicyna itp) wchodzą w interakcje z tabletkami anty?
Nie, bez przesady

Cytat:
Napisane przez Strokrotkaaa Pokaż wiadomość
Wiem że panikuję ale czy test można zrobić 14 dnia czy poczekać do 15 dnia?
Wystarczy 14 od stosunku, najlepiej rano
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-03, 20:20   #4615
Strokrotkaaa
Raczkowanie
 
Avatar Strokrotkaaa
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 291
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez Frutti Pokaż wiadomość


Wystarczy 14 od stosunku, najlepiej rano
Ok dziękuje za informacje
Strokrotkaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-04, 14:14   #4616
Figa634
Rozeznanie
 
Avatar Figa634
 
Zarejestrowany: 2013-10
Lokalizacja: Podlasie
Wiadomości: 658
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Hej dziewczyny
Mam pewien problem. Drugi miesiąc przyjmuję nowe tabletki, zmieniałam je, ponieważ biorąc poprzednie miałam już plamienia międzymiesiączkowe.
Wczoraj wzięłam 15 tabletkę i w nocy dostałam miesiączki i to dość obfitej, stąd moje pytania:
Powinnam kontynuować przyjmowanie tabletek, czy przerwać opakowanie i zrobić przerwę?
Czy jeśli skończę opakowanie i wtedy zrobię przerwę, czy ponownie dostanę miesiączkę?
Wszystkie tabletki przyjmuję regularnie, nie pominęłam żadnej, nie brałam leków.
__________________
my
wszystkowątek: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1100551 zapraszam
Odpisz proszę u mnie

03.09.2012
Figa634 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-04, 16:22   #4617
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez Figa634 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny
Mam pewien problem. Drugi miesiąc przyjmuję nowe tabletki, zmieniałam je, ponieważ biorąc poprzednie miałam już plamienia międzymiesiączkowe.
Wczoraj wzięłam 15 tabletkę i w nocy dostałam miesiączki i to dość obfitej, stąd moje pytania:
Powinnam kontynuować przyjmowanie tabletek, czy przerwać opakowanie i zrobić przerwę?
Czy jeśli skończę opakowanie i wtedy zrobię przerwę, czy ponownie dostanę miesiączkę?
Wszystkie tabletki przyjmuję regularnie, nie pominęłam żadnej, nie brałam leków.
To co masz, to krwawienie śródcykliczne a nie miesiączka. Po co chcesz przerywać branie tabletek? Przez pierwsze 3-4 opakowania można mieć krwawienia śródcykliczne, nawet obfite.
Tabletki bierz dalej.
__________________
quench jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-04, 21:12   #4618
xxizax_x
Raczkowanie
 
Avatar xxizax_x
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 52
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Hej mam pytanie od maja brałam tabletki regularnie o 21 ale styczniowe opakowanie zaczęłam brać o 22:15, to opakowanie (innych tabletek) zaczęłam znowu o 21, ale doszłam do wniosku, że bardziej pasowała mi późniejsza godzina i następne chcę wziąć już o 22:15 i tego się trzymać. Czy takie zmiany godzin (wszystkie przy 1 tabletce nowego bistra) mają jakiś wpływ na skuteczność? :P
xxizax_x jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-04, 21:23   #4619
kaskaa11_11
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 922
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez xxizax_x Pokaż wiadomość
Hej mam pytanie od maja brałam tabletki regularnie o 21 ale styczniowe opakowanie zaczęłam brać o 22:15, to opakowanie (innych tabletek) zaczęłam znowu o 21, ale doszłam do wniosku, że bardziej pasowała mi późniejsza godzina i następne chcę wziąć już o 22:15 i tego się trzymać. Czy takie zmiany godzin (wszystkie przy 1 tabletce nowego bistra) mają jakiś wpływ na skuteczność? :P
nie
kaskaa11_11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-05, 11:27   #4620
hollow
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 22
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Hej dziewczyny. Biorę Vibin mini od czerwca. Zawsze brałam regularnie, ale dość często z opoznieniem takim do dwóch godzin. W niedzielę po raz pierwszy odkąd biorę kompletnie zapomniałam tabletki, o czym przypomniałam sobie dzień pozniej przy braniu kolejnej. Zgodnie z zaleceniami ulotki wzięłam dwie naraz(to był środek drugiego tygodnia). Jednak minęło około 25 godzin spóznienia, a ponoć powyżej 24 nalezy skontaktować sie z lekarzem. Od początku tego opakowania nie uprawialiśmy seksu(nie polecam związku na odległość), dopiero wczoraj, w czwartek dwukrotnie uprawialiśmy seks przerywany, więc od poniedziałku, kiedy to wzięłam obie naraz minęło kilka dni. Myślicie, że jest jakieś ryzyko? Czy przez te 4 dawki tabletek od niedzieli hormoty się wyregulowały? Buziole
hollow jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-05-22 23:51:15


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:05.