Ostatnio obejrzane filmy cz. IV - Strona 16 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-07-02, 18:12   #451
Ratatuj
Zadomowienie
 
Avatar Ratatuj
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Sląsk
Wiadomości: 1 145
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. IV

Cytat:
Napisane przez rinoa_woman Pokaż wiadomość
wybacz, ale nie bardzo rozumiem Twojego nawiązania do Ciacha
wnioskuję,że nie widziałaś żadnego z tych filmów bo zrozumiałabyś,daję słowo
myślałam,że ''Ciacho' było -wg mnie najbardziej żenująca komedią polską jednak znalazł się film ''Jak się pozbyć......''
Szkoda mi Karolka i Kota bo to dobrzy aktorzy a zagrali w okropnym gniocie.(Ciacho)
w Ciachu obronił się Małaszyński chociaż sam przyznał,że wstydzi się tej roli.
Dla mnie oba filmy 1/10.Za co jedynka? za dobrą obsadę,bo dla reżysera to nie ma żadnej skali oceny Bardzo złe filmy

Edytowane przez Ratatuj
Czas edycji: 2011-07-02 o 18:13
Ratatuj jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-02, 18:29   #452
Whim
...
 
Avatar Whim
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 4 993
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. IV

Ostatnio oglądałam Stay.
Po skończeniu musiałam pomyśleć o co w filmie chodziło - lubię takie filmy .
Bardzo fajny ;]
Whim jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-02, 21:51   #453
kathy8998
Rozeznanie
 
Avatar kathy8998
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 756
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. IV

Jestem Bogiem- przyjemny film, przystojny bohater, ale nie jestem przekonana do zakończenia- dość przewrotne Ale ładne "obrazki", ciekawa fabuła sprawiły, że się nie nudziłam. 7/10

Władcy umysłów- W moim odczuciu fabuła podobna do Jestem Bogiem. Też fantastyka, nieprawdopodobne sytuacje. Z tym, że w tym przypadku mam wrażenie, że fabuła jest trochę naciągana, dziwny pomysł z tym kierowaniem losem i próbą rozdzielenia. Osobiście mniej mi się podobał. 5/10

Mr. Nobody- genialny film, ale nie do oglądania późno w nocy. Dość długi, a ponadto trzeba się porządnie skupić, żeby się nie pogubić. Przez połowę filmu nie kojarzyłam o co chodzi, potem załapałam. Genialny montaż i zdjęcia. Takie minihistorie składające się na jeden duży film. A jeśli chodzi o interpretację, to wydaje mi się, że Nobody w wieku 100 lat to wymysł tego dziecka, stojącego przed wyborem, które wyobraża sobie siebie jako staruszka.
Ocena 10/10

Dziewczyna w czerwonej pelerynie- dla mnie hit! Uwielbiam takie filmy, średniowieczna sceneria, dzikie tańce wokół ogniska. Do końca trzymał w napięciu i nie domyśliłam się kto jest wilkiem I przede wszystkim fenomenalna muzyka. Polecam gorąco soundtrack. Oczywiście, spotkałam się z opiniami, że oklepany, przewidywalny, że kicz, ale jak dla mnie na wieczór z lampką wina i relaks po ciężkim dniu, idealny. Aha, i ta czerwona peleryna na białym śniegu- dla mnie mistrzostwo Ale ja wzrokowcem jestem 9/10

Och, Karol 2- lubię od czasu do czasu obejrzeć komedie polskie, ale ta mnie nie przekonała. Fabuła naciągana (że niby one zgadzają się na pięciokąt?? heloł??) Wiele nierealnych sytuacji: kelnerka miała nieźle "odpicowane" mieszkanko, piękne domy, niezłe fury. Można obejrzeć, ale szału nie ma 5/10

Jak się pozbyć cellulitu- Spodziewałam się czegoś zupełnie innego. Mnie on nie przekonuje. Kicz, tandeta, kiepska fabuła. Początek tragiczny, środek może być, koniec potworny. Pomysł z tym krojeniem ciał przez te babki- nosz kurcze... Kilka śmiesznych tekstów. Chyba najlepsza postać to ta ruda laska i Mcweldowski (czy jak mu tam ) 3/10



Edytowane przez kathy8998
Czas edycji: 2011-07-02 o 21:53
kathy8998 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-02, 22:17   #454
Apiska
Zakorzenienie
 
Avatar Apiska
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 501
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. IV

Cytat:
Napisane przez kathy8998 Pokaż wiadomość

Mr. Nobody- genialny film, ale nie do oglądania późno w nocy. Dość długi, a ponadto trzeba się porządnie skupić, żeby się nie pogubić. Przez połowę filmu nie kojarzyłam o co chodzi, potem załapałam. Genialny montaż i zdjęcia. Takie minihistorie składające się na jeden duży film. A jeśli chodzi o interpretację, to wydaje mi się, że Nobody w wieku 100 lat to wymysł tego dziecka, stojącego przed wyborem, które wyobraża sobie siebie jako staruszka.
[COLOR=Black]Ocena 10/10
Dla mnie film mega nudy, mega długi. Niestety przewijałam.


Cytat:
Jak się pozbyć cellulitu- Spodziewałam się czegoś zupełnie innego. Mnie on nie przekonuje. Kicz, tandeta, kiepska fabuła. Początek tragiczny, środek może być, koniec potworny. [COLOR=White]Pomysł z tym krojeniem ciał przez te babki- nosz kurcze... [COLOR=Black]Kilka śmiesznych tekstów. Chyba najlepsza postać to ta ruda laska i Mcweldowski (czy jak mu tam ) 3/10
Zgadzam się !
__________________
Razem: 08.08.2009r
Zaręczyny
: 06.03.2011r
Ślub
: 28.09.2013r


41/40
Apiska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-03, 06:19   #455
Enchante
Raczkowanie
 
Avatar Enchante
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 136
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. IV

Był sobie chłopiec - komedia romantyczna, w głównej roli Hugh Grant. Historia przyjaźni wiecznego singla z nastolatkiem. Momentami przysypiałam. Mimo iż jest to komedia, jest w nim wiele wzruszających scen, które naprawdę poruszają... Dla mnie 7/10
Enchante jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-03, 11:12   #456
mrth
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 40
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. IV

Szkoła Uczuć.

Już wiele razy oglądałam ten film i pewnie jeszcze nie raz go obejrzę. Trzeba przyznać, że fabuła filmu jest dość banalna, być może nawet rodem z Harlequinu, ale mimo wszystko jest niesamowita, bardzo poruszająca. Porusza mnie do tego stopnia, że nawet zdarza mi się uronić łzy podczas oglądania. Mój numer jeden w kategorii melodramat.
mrth jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-03, 11:13   #457
withi_as
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Rzeszów->Warszawa->Białystok
Wiadomości: 3 812
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. IV

Cytat:
Napisane przez Enchante Pokaż wiadomość
Był sobie chłopiec - komedia romantyczna, w głównej roli Hugh Grant. Historia przyjaźni wiecznego singla z nastolatkiem. Momentami przysypiałam. Mimo iż jest to komedia, jest w nim wiele wzruszających scen, które naprawdę poruszają... Dla mnie 7/10
Niby w porządku, ale koszmarnie irytuje mnie to dziecko -.-
withi_as jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-07-03, 11:21   #458
Marbella85
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 158
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. IV

Ja po raz pierwszy od co najmniej 5 lat obejrzałam "Szkołę uwodzenia". Oglądałam ten film raz, może dwa, ale tak jak napisałam dość dawno i nie znałam dokładnie fabuły. Cóż mogę napisać - piękna historia o miłości, genialny wątek manipulacji i intrygi. Film świetnie pokazuje jak głupia intryga potrafi doprowadzić do tragedii. Daję 8/10.
Marbella85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-03, 12:01   #459
CLARA_F
Wtajemniczenie
 
Avatar CLARA_F
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 2 455
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. IV

"Piknik pod wiszącą skałą" Peter'a Weir'a z lat 70. Dramat. W mojej skromnej ocenie film wręcz nie do przejścia, można było zrobić go lepiej, bo pomysł ciekawy. Zdecydowanie nie mój typ, bardzo wynudził. Nie podobała mi się muzyka, a bijący z ekranu upał(akcja toczy się w Australii) wręcz przytłacza. Grupa wychowanek wraz ze swoimi opiekunkami wybiera się na piknik w dniu Św. Walentego w cieniu wielkiej góry. Na miejscu w niewyjaśnionych okolicznościach ginie kilkoro wypoczywających, a pozostali rozpoczynają poszukiwania, które niestety są bezowocne. Nie polecam, chyba, że ktoś lubuje się w tego typu owianych tajemnicą produkcjach. Jeśli sie nie mylę to powstał remake tego filmu. 2/10

Zostanę jeszcze przy wyżej podanym reżyserze i wspomnę o dziele, które również jest dramatem, ale widz pragnie więcej po jego obejrzeniu. "Stowarzyszenie Umarłych Poetów"- nie pamiętam kiedy ostatnio film tak poruszył szeroką gamę moich emocji. Naprawdę bardzo dobry. Nie bez przyczyny otrzymał nagrodę Bafta i kilka nominacji. Historia grupy uczniów prestiżowej szkoły, do której przybywa nowy nauczyciel angielskiego. Nieco ekscentryczny John Keating otwiera oczy młodych ludzi na życie przez pryzmat poezji...Opowieść o przyjaźni, lojalności. Polecam, szczególnie na takie deszczowe niedzielne popołudnie Na pewno zapomnicie o pogodzie 10/10
__________________
CLARA_F jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-03, 12:25   #460
seduction
Zakorzenienie
 
Avatar seduction
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 15 793
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. IV

Cytat:
Napisane przez Whim Pokaż wiadomość
Ostatnio oglądałam Stay.
Po skończeniu musiałam pomyśleć o co w filmie chodziło - lubię takie filmy .
Bardzo fajny ;]
Nie pamiętam już za dobrze tego filmu, ale pamiętam, że mi się bardzo podobał Też uwielbiam filmy, nad którymi muszę pomyśleć nad zakończeniem i całym filmem

Cytat:
Napisane przez kathy8998 Pokaż wiadomość
Władcy umysłów- W moim odczuciu fabuła podobna do Jestem Bogiem. Też fantastyka, nieprawdopodobne sytuacje. Z tym, że w tym przypadku mam wrażenie, że fabuła jest trochę naciągana, dziwny pomysł z tym kierowaniem losem i próbą rozdzielenia. Osobiście mniej mi się podobał. 5/10
Mi sie bardzo ten film podobał, byłam wręcz zachwycona, ale są różne gusta w końcu u mnie 8.5/10

Cytat:
Napisane przez Enchante Pokaż wiadomość
Był sobie chłopiec - komedia romantyczna, w głównej roli Hugh Grant. Historia przyjaźni wiecznego singla z nastolatkiem. Momentami przysypiałam. Mimo iż jest to komedia, jest w nim wiele wzruszających scen, które naprawdę poruszają... Dla mnie 7/10
Film średni, jakieś 5/10. Nie podobała mi się ani fabuła, ani Grant z tym małym chłopcem. Czytałam też książkę i również nic specjalnego

Cytat:
Napisane przez mrth Pokaż wiadomość
Szkoła Uczuć.

Już wiele razy oglądałam ten film i pewnie jeszcze nie raz go obejrzę. Trzeba przyznać, że fabuła filmu jest dość banalna, być może nawet rodem z Harlequinu, ale mimo wszystko jest niesamowita, bardzo poruszająca. Porusza mnie do tego stopnia, że nawet zdarza mi się uronić łzy podczas oglądania. Mój numer jeden w kategorii melodramat.
Lubię Sparksa poczytać dla relaksu i również w tym celu obejrzeć filmy na jego podstawie. Kiedyś często oglądałam Szkołę Uczuć i chyba, aż za często, bo mi się przejadła, aczkolwiek nadal go lubię. Książka ciut lepsza, jak dla mnie to 8/10

---------- Dopisano o 13:25 ---------- Poprzedni post napisano o 13:23 ----------

Wczoraj oglądałam na TVP1 (o dziwo, bo rzadko oglądam tv) 9. Kompanię. Jak na film wojenny i dramat to słabiutki, ale jak już zaczęłam to dokończyłam. Zalatywało dla mnie propagandą chwilami, ale co się dziwić. 4/10
__________________


Daj dwójaka i nakarm zwierzaka

Lepiej żyć jeden dzień jak tygrys, niż sto dni jak owca.

seduction jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-03, 14:23   #461
Puszkaa
Rozeznanie
 
Avatar Puszkaa
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: okolice Krakowa
Wiadomości: 640
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. IV

Ray- troszkę o fabule z filmwebu:
Film opisuje życie muzyka, Raya Charlesa, począwszy od biednych czasów dzieciństwa spędzonych w Albany, aż do wielkiego sukcesu, okupionego walką z rasizmem, uzależnieniem od narkotyków i problemami miłosnymi. Charles stracił wzrok w wyniku cukrzycy, na jaką zachorował w wieku 6 lat. Znajomości nut nauczył się czytając podręczniki napisane językiem Braille'a.

A z mojej strony Wspaniały jak dla mnie, jeszcze ta muzyka Raya . A rola Jamiego Foxxa po prostu genialna 9/10
__________________
Mój decoupagowy wątek
Modelinowe wytwory



W oczekiwaniu na czworonożnego przyjaciela...

Puszkaa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-07-03, 15:44   #462
mrth
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 40
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. IV

Cytat:
Napisane przez seduction Pokaż wiadomość
Lubię Sparksa poczytać dla relaksu i również w tym celu obejrzeć filmy na jego podstawie. Kiedyś często oglądałam Szkołę Uczuć i chyba, aż za często, bo mi się przejadła, aczkolwiek nadal go lubię. Książka ciut lepsza, jak dla mnie to 8/10
Wiem, że Szkoła Uczuć została zekranizowana na podstawie książki "Jesienna Miłość" i w najbliższym czasie zamierzam ją w końcu przeczytać. Mówisz, że lepsza niż film? Sprawdzę
mrth jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-03, 17:30   #463
rinoa_woman
Wtajemniczenie
 
Avatar rinoa_woman
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 413
GG do rinoa_woman
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. IV

Cytat:
Napisane przez Ratatuj Pokaż wiadomość
wnioskuję,że nie widziałaś żadnego z tych filmów bo zrozumiałabyś,daję słowo
myślałam,że ''Ciacho' było -wg mnie najbardziej żenująca komedią polską jednak znalazł się film ''Jak się pozbyć......''
Szkoda mi Karolka i Kota bo to dobrzy aktorzy a zagrali w okropnym gniocie.(Ciacho)
w Ciachu obronił się Małaszyński chociaż sam przyznał,że wstydzi się tej roli.
Dla mnie oba filmy 1/10.Za co jedynka? za dobrą obsadę,bo dla reżysera to nie ma żadnej skali oceny Bardzo złe filmy
dlaczego twierdzisz że nie oglądałam "żadnego z tych filmów"? przecież napisałam że oglądałam jak się pozbyć cellulitu i go zrecenzowałam po swojemu, to że Tobie się jakieś filmy nie podobają nie oznacza że innym też nie, więc nie sugeruj mi że coś ma mi się podobać, a coś nie, bo to nie na tym polega. Znam różne opinie o obu tych filmach, jedni uważają że Ciacho jest super, że się na nim zdrowo naśmiali, tak samo jak na tym drugim więc nadal nie rozumiem dlaczego tak nawiązałaś do Ciacha. Nie wiesz że gusta są różne a zdania podzielone?
rinoa_woman jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-03, 20:16   #464
fiolka85
Wtajemniczenie
 
Avatar fiolka85
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 492
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. IV

kod nieśmierletności - niby nie jest wybitny, ale dobrze się go oglądało. Trochę trzeba poczekać aż się wyjaśni o co chodzi i dzięki temu jest wciągający od samego początku.
Dosyć ciekawy pomysł: naukowcom udało się dostać do umysłu zmarłej osoby i odtworzyć kilka ostatnich minut jej życia. Dzięki temu będzie można dowiedzieć się kto popełnił zbrodnię. W roli kapitana Coltera, wchodzącego do umysłu zmarłych osób -Jake Gyllenhall.
Myślę, że warto obejrzeć 7/10
__________________
"mur nie przeszkadza, dopóki nie zaczniemy walić w niego głową"
fiolka85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-04, 08:06   #465
Nightmare666
Holy Crap!
 
Avatar Nightmare666
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Misty Mountains
Wiadomości: 39 309
GG do Nightmare666
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. IV

Ślubne Wojny---Liv (Kate Hudson) i Emma (Anne Hathaway) są najlepszymi przyjaciółkami. Od dziecka wyobrażały sobie swoje śluby i obie marzyły o weselu w nowojorskim hotelu Plaza. Właśnie skończyły dwadzieścia sześć lat i wychodzą za mąż. Spełni się ich największe marzenie i będą żyły długo, i szczęśliwie. Albo i nie… Popełniono błąd i daty obu ślubów wyznaczono na ten sam dzień. To będzie prawdziwa próba przyjaźni…Film momentami jest nudnawy, a postać Hudson bardzo irytująca. Ale ogólnie da się przełknąć 5/10


Margot Jedzie Na Ślub---Komediodramat, którego akcja rozgrywa się podczas jednego weekendu, kiedy matka zabiera swojego syna w odwiedziny do domu jego ciotki. Kontakty rodzinne są bardzo słabe. Siostry nie mają ze sobą wiele wspólnego. Matka jest wg. mnie oschła względem dziecka.Do obejrzenia zachęciła mnie rola N. Kidman, lecz rozczarowałam się, film okazał się nudy. Musiałam oglądać go na raty. 3/10


Buena Vista Social Club---Film dokumentalny poświęcony grupie wiekowych muzyków kubańskich, którzy przed wieloma laty grywali ludową muzykę rytmiczną w hawańskim klubie. Kamera poszukuje lokalu, w którym odbywały się koncerty, pokazuje współczesne życie dawnych gwiazd, rejestruje wywiady. Momentem kulminacyjnym jest koncert weteranów w nowojorskim Carnegie Hall.Mimo, że nie słucham tego typu muzyki, muszę przyznać, że nie jest najgorsza. Pokazane jest, jak starsi ludzie tworzą tę muzykę z pasją i to jest urzekające.Dokument dostępny z najnowszym numerem magazynu"Film". 6/10


Miłość w Nowym Jorku---Historia wielkiego uczucia, które mogło przetrwać tylko kilka miesięcy. Choć z góry skazane na rychłą śmierć, stało się najważniejszym życiowym doświadczeniem obojga. Znakomita rola Gere'a i Ryder. Uwielbiam ten film. Mimo, że nie oglądałam go pierwszy raz wywoływał te same emocje a nawet powoduje, że łza się w oku kręci. 8/10
__________________
"Na to , co Bóg mi dzisiaj objawił niejeden ksiądz się oburzy :
Do nieba pójdą wszystkie zwierzęta , a ludzie tylko niektórzy " - Michał Zabłocki
Nightmare666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-04, 10:14   #466
Whim
...
 
Avatar Whim
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 4 993
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. IV

Wreszcie obejrzałem szósty zmysł.
Bardzo mi się podobał, nie spodziewałam się takiego zakończenia...
__________________
a short walk
in the light of the world
with breaks for coffee and snacks


Whim jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-04, 14:25   #467
201605040950
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 5 442
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. IV

Sherlock Holmes (Sherlock Holmes, 2009)
Historia znanego wszystkim detektywa i jego przyjaciela dr Watsona. Rozwiązują oni zagadkę, w której głównym elementem jest Lord Blackwood. Muszę przyznać, że zbierałam się do tego filmu od dłuższego czasu i jakoś nie mogłam się za niego wziąć.
Film jest dobry, szybko wciąga, fajnie buduje napięcie. Holmes oczywiście inteligentny, błyskotliwy i imponujący umiejętnościami dedukcji. Ogląda się naprawdę dobrze ciekawy początek, później coraz bardziej zawiłe rozwinięcie, wzbudzające zainteresowanie, przynajmniej mnie, wciągnęło do rozwiązywania zagadki. I na końcu dość przewidywalne zakończenie. Mimo to nie jestem zawiedziona świetnie aktorzy Robert Downey Jr. (świetnie zagrał Holmesa ) i Jude Law , niezbyt przekonała mnie Rachel McAdams, ale to pewnie dlatego, że cały czas kojarzyła mi się z rolą w 'Pamiętniku'. Niezła ścieżka dźwiękowa i fajny klimat Londynu
7,5/10

Edytowane przez 201605040950
Czas edycji: 2011-07-04 o 14:27
201605040950 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-04, 14:49   #468
CLARA_F
Wtajemniczenie
 
Avatar CLARA_F
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 2 455
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. IV

"Wybrzeże Moskitów" inny film Peter'a Weir'a, w którym główną rolę gra Harrison Ford. Główny bohater jest już zmęczony otaczającą rzeczywistością, pragnie wyrwać się z okowów ów szarości, materializmu i postanawia wraz z rodzinką przenieść się do dżungli, gdzie niestety nie będzie im dane odnaleźć upragniony spokój...Z początku wszystko idzie po myśli Szalonego Wynalazcy, lecz wkrótce los zgotuje im wiele niespodzianek. Główny bohater zapomniał, że w życiu, w rodzinie trzeba dostrzegać i szanować również potrzeby innych. Film wart obejrzenia, choć ostrzegam, że wyszedł spod ręki reżysera, który bardzo specyficznie manipuluje emocjami. 6,5/10
__________________

Edytowane przez CLARA_F
Czas edycji: 2011-07-04 o 21:59
CLARA_F jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-04, 18:43   #469
black_prinsess
Zakorzenienie
 
Avatar black_prinsess
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Mordor
Wiadomości: 3 340
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. IV

Świątynia Po tym, jak młody amerykański turysta zaginął w Europie, grupa dziennikarzy łączy jego zniknięcie z małą wioską w Polsce zwaną Alwainia. Dzięki późniejszemu śledztwu odkrywają historię Alwainii związaną z dziwnym kultem opartym na składaniu w ofierze ludzi. Zdeterminowani chęcią odkrycia prawdy docierają do małej wioski, gdzie prześladuje ich tajemnicza grupa. Rozpoczyna się walka o życie. Odkrywają wkrótce, że Alwainia skrywa tajemnicę o wiele mroczniejszą niż mogli sobie wyobrazić... film nudny do potegi i kiepska gra aktorska..strata czasu 1/10
__________________
http://blacqueem.blogspot.com/ -



Don't ever give up your Dreams!
black_prinsess jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-07-04, 21:02   #470
CLARA_F
Wtajemniczenie
 
Avatar CLARA_F
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 2 455
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. IV

Cytat:
Napisane przez Nightmare666 Pokaż wiadomość

Buena Vista Social Club---Film dokumentalny poświęcony grupie wiekowych muzyków kubańskich, którzy przed wieloma laty grywali ludową muzykę rytmiczną w hawańskim klubie. Kamera poszukuje lokalu, w którym odbywały się koncerty, pokazuje współczesne życie dawnych gwiazd, rejestruje wywiady. Momentem kulminacyjnym jest koncert weteranów w nowojorskim Carnegie Hall.Mimo, że nie słucham tego typu muzyki, muszę przyznać, że nie jest najgorsza. Pokazane jest, jak starsi ludzie tworzą tę muzykę z pasją i to jest urzekające.Dokument dostępny z najnowszym numerem magazynu"Film". 6/10
Przymierzam się do tej produkcji, być może dlatego, że ostatnio koleżanka wspominała o tej grupie muzyków Zainteresowała mnie. Podobno "Buena" Blue Cafe jest kopią ich stylu muzyki

Mam oto do zaprezentowania film z 2010 roku, który ma w sobie motyw biograficzny, ale nie przeciągając- "Niepokonani" z Edem Harrisem, byłym mężem Curusiowej i Jimem Sturgessem. Panowie Ci zgodzili się wspierać Peter'a Weir'a w pracy nad historią pewnego Polaka, któr podczas drugiej wojny światowej zostaje zesłany na Sybir, by wkrótce uciec z niego i ruszyć w trudną, acz nie zapomnianą podróż... Opinie co do filmu są podzielone, jednak mi się spodobał choćby dlatego, że nie jest to kolejna opowieść o Polaku-męczenniku, który summa summarum oddaje życie za ojczyznę...Bleh! coś takiego można nakręcić tylko w Polsce, na szczęście nie jest to produkcja rodzima :P
8,5/10
__________________

Edytowane przez CLARA_F
Czas edycji: 2011-07-04 o 21:03
CLARA_F jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-04, 21:27   #471
black_prinsess
Zakorzenienie
 
Avatar black_prinsess
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Mordor
Wiadomości: 3 340
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. IV

Super 8 Latem 1979 r. grupa nastolatków z małego miasteczka w Ohio kręci amatorski film na taśmie 8 mm. Są świadkami katastrofy kolejowej i podejrzewają, że nie była ona przypadkowa. Wkrótce potem w mieście mają miejsce niezwykłe zjawiska, a miejscowy szeryf próbuje odkryć prawdę - coś bardziej przerażającego, niż ktokolwiek mógł przypuszczać.
Całkiem przyjemny film o przyjaźni, pierwszej miłości i potworowi "z pociągu", zakończenie jest wg mnie niedopracowane. 7/10

Gdy zapada mrok Historia Darkness Falls - pewnego tajemniczego miasteczka które przez ponad 150 lat było nawiedzane przez tajemniczą złą moc i było miejscem niewyjaśnionych zniknięć dzieci i dorosłych. Pewien chłopiec -Kyle twierdził że gdy pewnego razu w nocy obudził się, widział Tooth Fairy, zjawę która próbowała go zabić. Nikt w miasteczku jednak, nie traktował opowieści chłopca poważnie, jedynie jego przyjaciółka Caitlin i jej młodszy braciszek Michael uwierzyli mu.
Po latach miasteczko się rozrosło i dzieci dorosły, ale nadal zła sława nie mijała. Zło powróciło w postaci ciemnego długowłosego ducha przeznaczenia. Kyle musi wrócić do miasteczka by ratować sympatię z przed lat, jej brata i przerwać złe fatum.
Strata czasu, film jest potwornie naciagany, 2/10
__________________
http://blacqueem.blogspot.com/ -



Don't ever give up your Dreams!

Edytowane przez black_prinsess
Czas edycji: 2011-07-04 o 23:31
black_prinsess jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-05, 10:29   #472
l4lena
Rozeznanie
 
Avatar l4lena
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 598
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. IV

Cytat:
Napisane przez CLARA_F Pokaż wiadomość
Przymierzam się do tej produkcji, być może dlatego, że ostatnio koleżanka wspominała o tej grupie muzyków Zainteresowała mnie. Podobno "Buena" Blue Cafe jest kopią ich stylu muzyki
Uwielbiam Buena Vista Social Club, (album) - są absolutnie genialni. Jeśli ktoś lubi kubańską muzykę to bardzo, bardzo polecam. Zresztą, będą niedługo w warszawskiej Sali Kongresowej.
A filmu nie miałam okazji oglądać i wciąż go poszukuję.
l4lena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-05, 14:01   #473
Whim
...
 
Avatar Whim
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 4 993
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. IV

Obejrzałam 'Memento'.
Ciekawie przedstawione sytuacje w filmie - od końca. Miło też się oglądało głównego bohatera . Wciągające dość, zakończenie nieprzewidywalne, obejrzałabym jeszcze raz, by wszystko dokładnie przeanalizować
__________________
a short walk
in the light of the world
with breaks for coffee and snacks


Whim jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-05, 16:40   #474
seduction
Zakorzenienie
 
Avatar seduction
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 15 793
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. IV

Cytat:
Napisane przez Whim Pokaż wiadomość
Obejrzałam 'Memento'.
Ciekawie przedstawione sytuacje w filmie - od końca. Miło też się oglądało głównego bohatera . Wciągające dość, zakończenie nieprzewidywalne, obejrzałabym jeszcze raz, by wszystko dokładnie przeanalizować
Też obejrzę sobie jeszcze raz, bo oglądałam kilka lat temu i nie pamiętam już w ogóle filmu, a bardzo mi się podobał
__________________


Daj dwójaka i nakarm zwierzaka

Lepiej żyć jeden dzień jak tygrys, niż sto dni jak owca.

seduction jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-05, 19:32   #475
black_prinsess
Zakorzenienie
 
Avatar black_prinsess
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Mordor
Wiadomości: 3 340
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. IV

Mum & Dad Tytułowi Mama i Tata, wraz z adoptowanymi dziećmi - Birdie i Elbie, pracują na lotnisku. Pewnego dnia spotykają Lenę - dziewczynę z Polski, która przybyła do Wielkiej Brytanii szukać lepszego życia, a utknęła tu jako sprzątaczka. Rodzina wciąga młodą dziewczynę do swojego koszmarnego świata tortur, bólu i perwersji, gdzie jedynym sposobem by nie zginąć jest przyłączyć się do ich chorego stylu życia.
Film ogląda się jednym tchem, i pomyśleć że na świecie naprawdę istnieją tacy psychopaci... 8/10

Knockin' on heaven's door Film przedstawia historię dwóch nieuleczalnie chorych na raka mężczyzn. Martin i Rudi poznają się w szpitalnej sali i postanawiają spędzić czas jaki im pozostał tak, by były to najlepsze dni w ich życiu, a nie bierne oczekiwanie na śmierć w szpitalnym łóżku. Uciekają ze szpitala skradzionym z parkingu ekskluzywnym mercedesem, w którego bagażniku znajdują walizkę pełną pieniędzy... Teraz mężczyźni mogą spełnić swe najskrytsze życiowe marzenia, ale ściga ich nieubłagany czas, niemiecka policja i bezlitośni gangsterzy, do których należy skradziony wóz wraz z milionem marek..
piękny film, kilka razy popłakałam się ze śmiechu a na samym końcu ze smutku...niemiecki film na wysokim poziomie 10/10

W stronę morza Jeden z najbardziej kontrowersyjnych obrazów roku poruszający temat eutanazji. Film jest opowieścią o życiu Ramona Sampedro (Javier Bardem), człowieka który przez prawie 30 lat swojego życia toczył walkę o... śmierć, która w jego rozumieniu była ucieczką od cierpień. Po ciężkim wypadku został sparaliżowany. Mimo, ze otoczony był miłością rodziny i przyjaciół od tamtej pory cały czas starał się o skrócenie cierpień. W końcu, rozgoryczony postawą sądu, postanawia popełnić samobójstwo.
Swietna gra aktorska ledwo poznałam Javiera. Polecam 9/10
__________________
http://blacqueem.blogspot.com/ -



Don't ever give up your Dreams!

Edytowane przez black_prinsess
Czas edycji: 2011-07-06 o 00:14
black_prinsess jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-06, 20:02   #476
black_prinsess
Zakorzenienie
 
Avatar black_prinsess
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Mordor
Wiadomości: 3 340
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. IV

Lesbian vampire killers zaaal, zaluje ze dalam sie na niego namowic, strata czasu i pieniedzy na wypozyczalnie. 2 zyciowych nieudacznikow spędza wakacje w pewnej angielskiej wsi, ktora jest opetana przez wampiry lesbijki, by przezyc musza zlamac ta klatwe. 0/10

My bloody Valentine Tom (Ackles) powraca do swojego rodzinnego miasteczka. Jest to akurat dziesiąta rocznica masakry, która wydarzyła się w dzień Walentynek i pochłonęła życie 22 osób. Mężczyzna zamiast cieszyć się z powrotu w rodzinne strony, zostaje oskarżony o popełnienie serii tajemniczych morderstw.
Film całkiem okej, nie przynudzał i mimo krwi przyjemnie się go oglądało :P 7/10

The torturedŻycie młodego małżeństwa legło w gruzach, gdy ich jedyny syn został porwany i zamordowany. Zdesperowani rodzice za wszelką cenę starają się odnaleźć porywacza i wymierzyć mu brutalną karę. Wstrząsający film, bardzo podobny do "7 Days". Polecam 9/10

Legion Charlie, kelnerka w przydrożnym barze, jest w ósmym miesiącu ciąży. Nawet nie przypuszcza, że jej nienarodzone dziecko jest jedyną szansą na przetrwanie gniewu Boga, który ma już dość występków ludzi i postanawia raz na zawsze naprawić błąd, jakim było dzieło stworzenia naszej rasy. Mają tego dokonać anioły, ale nie wszystkie zgadzają się wykonać jego rozkaz. Oto sam Archanioł Michał sprzeciwia się woli boskiej i przybywa by ocalić niemowlę.
Przyjemnie się ogłada, dużo akcji, dobra muzyka i gra aktorska, polecam 9/10
__________________
http://blacqueem.blogspot.com/ -



Don't ever give up your Dreams!

Edytowane przez black_prinsess
Czas edycji: 2011-07-07 o 00:53
black_prinsess jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-07, 09:53   #477
SorbetMalinowy
Zakorzenienie
 
Avatar SorbetMalinowy
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Birmingham//Białystok
Wiadomości: 4 958
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. IV

Wszystko gra - zdecydowanie spodziewałam się czegoś lepszego, widząc tak wysoką ocenę na filmweb'ie. Film opowiada historię biednego, byłego tenisisty, którego życie się zmienia po poznaniu Toma -syna biznesmena, który wprowadza go w rodzinę. Główny bohater żeni się z jego siostrą, choć jest zakochany w byłej narzeczonej swojego szwagra. Nawiązuje się romans, kochanka zachodzi w ciążę, Chris nie chce zostawić żony i dobrego statusu społecznego, jaki dzięki niej posiada i postanawia się pozbyć kochanki. Ogólnie historia jest strasznie oklepana, na dodatek główny aktor miał w sobie coś irytującego. Film ma straszną oprawę dźwiękową chyba, że ktoś lubi operę. 4/10

Incepcja - jestem pod wrażeniem, niesamowity pomysł i bardzo dobra realizacja, znakomicie dobrani aktorzy. Dzięki temu filmowi zainteresowałam się tematem świadomych snów. Myślę, że jest to jeden z lepszych filmów jakie oglądałam. 9/10
SorbetMalinowy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-07, 11:12   #478
Naomi21
Zakorzenienie
 
Avatar Naomi21
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 10 085
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. IV

"Wszystko gra" to dla mnie 8/10

Z ostatnich, które pamietam:

"Plan B" - Wszyscy narzekali na ten film, a mi się podobał. Lekka, niegłupia komedia romantyczna. Co prawda, Jennifer Lopez jest kiepską aktorką (i co mnie zawsze zaskakuje - jej uroda blednie w filmach), ale w deszczowy wieczór można obejrzeć. Mnie film zniechęcił do macierzyństwa na kilka lat 6/10

"Nie opuszczaj mnie" - Książką byłam zachwycona, zrobiła na mnie ogromne wrazenie i myślałam o niej przez wiele dni. Bardzo chciałam obejrzeć film, zwłaszcza, ze obsada nie zawiodła. Ale rozczarowałam się bardzo. Starsznie przygnębiajacy, smutny i nudny, z tych, które obejrzałam i chciałam jak najszybciej o nich zapomnieć. 3/10
__________________
Książki 2021 98
(2020-125, 2019 - 67, 2018 - 87, 2017 - 108, 2016 - 56, 2015 - 54, 2014 - 42, 2013 - 66)
Naomi21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-08, 12:11   #479
black_prinsess
Zakorzenienie
 
Avatar black_prinsess
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Mordor
Wiadomości: 3 340
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. IV

Wersja Barneya Adaptacja powieści Mordecai Richler, pod tym samym tytułem, jest niepozbawioną humoru opowieścią o miłości, rodzinie, przyjaźni. Barney Panofsky (Paul Giamatti) był trzykrotnie żonaty, ma dwoje dzieci. Jego pierwsza żona Calara, miała niespokojną duszę artystki, druga żona, Pani "P.", była irytująco zrzędzącą kobietą, dopiero Pipe, trzecia żona, stała się prawdziwą miłością. Bohater traktuje swoje życie z dystansem, jest niepokorny, niepoprawny politycznie, przekorny. Jego priorytetowymi przekonaniami są stwierdzenia, że "życie jest absurdalne" i "nikt nigdy nikogo nie zrozumie". Pewnego dnia w tajemniczych okolicznościach znika jego przyjaciel Boogie. Policja podejrzewa morderstwo, a Barney staje się głównym podejrzanym.
świetny film obyczajowy ze smutnym końcem, choć czasami przynudza da się go obejrzeć. 7/10
__________________
http://blacqueem.blogspot.com/ -



Don't ever give up your Dreams!
black_prinsess jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-09, 07:17   #480
Nightmare666
Holy Crap!
 
Avatar Nightmare666
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Misty Mountains
Wiadomości: 39 309
GG do Nightmare666
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. IV

Pod Słońcem Toskanii---Film obyczajowy w reżyserii Audrey Wells, scenarzystki "Jak pies z kotem", "George prosto z drzewa" i "Dzieciaka". Diane Lane w roli Amerykanki, która wyjeżdża do Włoch w poszukiwaniu nowego życia i wielkiej miłości. Bohaterka świeżo po rozwodzie kupuje starą willę w otoczeniu pięknych krajobrazów Toskanii.Bardzo polecam ten film! Genialna scenografia, piękna Toskania!. 8/10

Drugie Podejście---Melissa "Mel" Rochester i Gabby Castellani są licealnymi przyjaciółkami. Mel zakochuje się w koledze, który jednak bardziej niż nią interesuje się Carą Cabot. Ta ośmiesza Mel, pisząc do niej list miłosny w imieniu Drew. Mel i Gabby przenoszą się do żeńskiej szkoły katolickiej. Po 11 latach od tamtych wydarzeń pracująca w agencji reklamowej Mel rozpoznaje Drew w nowym kliencie. Gabby radzi jej rozkochać w sobie mężczyznę i porzucić go. Mel i Drew zaczynają ze sobą romansować. Cara dowiaduje się o tym i stara się odzyskać uczucia Drew.Ten film to totalna klapa. Strasznie męczący a na dodatek główna bohaterka strasznie irytuje swoją mimiką twarzy, normalnie myślałam, że nie wytrzymam.2/10


Alicja w Krainie Czarów---Kiedy Alicja była małą dziewczynką, pobiegła za Białym Królikiem, wpadła do jego nory i niespodziewanie znalazła się fantastycznym i nieco dziwacznym świecie, gdzie żyją bajkowe stwory, mówiące zwierzęta i śpiewające kwiaty, a mieszkańcy obchodzą nie-urodziny. Teraz Alicja ma już 19 lat i powraca do tej niezwykłej krainy, by ponownie spotkać dawnych znajomych. Film jest w porządku, jak zwykle Deep genialny.7/10


Ciśnienie---Historia młodej brytyjskiej lekarki, która w czasie II Wojny Światowej zostaje uratowana przez załogę amerykańskiej łodzi podowodnej. Okazuje się jednak, iż nadal nie jest bezpieczna, ponieważ okręt jest nawiedzany przez duchy. Załoga musi stawić czoła całkiem realnemu niebezpieczeństwu jakim są patrolujące ocean niemieckie łodzie podwodne oraz pochodzącym z zaświatów istotom. Film momentami nudny, w ogóle nie trzyma w napięciu. 4/10


Hooligans---z Harvardu tuż przed ukończeniem studiów. Nie mając pomysłu na dalsze życie postanawia odwiedzić swoją zamężną siostrę w Londynie, gdzie poznaje Pete'a, który wprowadza go do Green Street Elite-ekskluzywnego "bractwa" kibiców West Ham, któremu sam przewodzi. Głównymi zajęciami członków GSE jest oglądanie meczy Hammerów i regularne walki z kibicami innych drużyn piłkarskich. Obcy nie są mile widziani w szeregach GSE, więc Matt nie może liczyć, że zostanie tam powitany z otwartymi ramionami.Choć nie przepadam za piłką, film ukazał ile ludzie w imię czegoś co kochają potrafią zrobić a czasami oddać życie. 7/10
__________________
"Na to , co Bóg mi dzisiaj objawił niejeden ksiądz się oburzy :
Do nieba pójdą wszystkie zwierzęta , a ludzie tylko niektórzy " - Michał Zabłocki
Nightmare666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:34.