Zakupy na Vinted - Strona 160 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2023-06-21, 18:23   #4771
Iwonalodz
Zakorzenienie
 
Avatar Iwonalodz
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 19 970
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez Kamilaa21 Pokaż wiadomość
A jak robicie czystkę w szafie i znajdujecie jakies ciuchy których przykładowo nie nosilyscie rok i chcecie sprzedac to pierzecie je żeby odświeżyć zapach? Czy może wystawiacie tak jak jest z adnotacja ze przeleżało coś rok w szafie…


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Znaczy się chyba nie rozumiem
W szafie mam tylko czyste, wyprane rzeczy, dodatkowo mam powieszone zapachowe karteczki przeciw molom, nie mam niefajnych zapachów w szafie


Cytat:
Napisane przez Noor Pokaż wiadomość
Mam dokładnie tak samo
Jeśli mam coś wyrzucić za darmo, to wolę sprzedać za kilka złotych. Ciuchów mam i tak ogromny nadmiar (ostatnio w Galileo był kawałek o jeansach - podobno przeciętnie w szafach mamy ich 6 par - ja mam lekko licząc ze 40 - nie mogę się powstrzymać, jak widzę coś fajnego ale pracuję nad sobą )
Hehe, nie będę mówiła czego ja mam w szafie za dużo
__________________
" – Pani Iwonko! Pani wytrze tę szminkę, bo klient znów się będzie pieklił ... "




NA PEWNO piszemy NA PEWNO oddzielnie!
NAPRAWDĘ piszemy NAPRAWDĘ łącznie!
Iwonalodz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-06-22, 16:32   #4772
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 975
Dot.: Zakupy na Vinted

Kupiłam na Vinted używaną (podobno raz założona) kurtkę ramoneskę i niestety rozczarowanie. Skóra w kilku miejscach popękana. Złożyłam reklamację i ciekawe jak się to rozwiąże. Pierwszy raz taka sytuacja.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-06-22, 17:12   #4773
Kamilaa21
Bang Bang Lucky Luck !
 
Avatar Kamilaa21
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: z daleka :)
Wiadomości: 10 033
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez Iwonalodz Pokaż wiadomość
Znaczy się chyba nie rozumiem
W szafie mam tylko czyste, wyprane rzeczy, dodatkowo mam powieszone zapachowe karteczki przeciw molom, nie mam niefajnych zapachów w szafie




Hehe, nie będę mówiła czego ja mam w szafie za dużo

Przecież nie napisałam ze mam śmierdząca szafę
Tylko pytam o odświeżanie ciuchów przed sprzedażą kiedy leżą one z dobry rok czasu gdzieś w szafie/szufladzie/komodzie itd wiec zapach po praniu może wywietrzyć się po takim długim czasie i nie wiem czego tu można nie zrozumieć


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Kamilaa21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-06-23, 08:38   #4774
Misia452
Zakorzenienie
 
Avatar Misia452
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36 050
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez Kamilaa21 Pokaż wiadomość
A jak robicie czystkę w szafie i znajdujecie jakies ciuchy których przykładowo nie nosilyscie rok i chcecie sprzedac to pierzecie je żeby odświeżyć zapach? Czy może wystawiacie tak jak jest z adnotacja ze przeleżało coś rok w szafie…


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Nie piorę. Jak jest czyste i nie śmierdzi to nie piorę.

Wysłane z mojego RMX3151 przy użyciu Tapatalka
__________________
sierpień 2017
💍30.01.2021💍
26.08.2023
Misia452 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-06-23, 11:01   #4775
weezie
Raczkowanie
 
Avatar weezie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 414
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez Kamilaa21 Pokaż wiadomość
Przecież nie napisałam ze mam śmierdząca szafę
Tylko pytam o odświeżanie ciuchów przed sprzedażą kiedy leżą one z dobry rok czasu gdzieś w szafie/szuflaężdzie/komodzie itd wiec zapach po praniu może wywietrzyć się po takim długim czasie i nie wiem czego tu można nie zrozumieć


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Ja wysyłam czyste, wyprane chociaz jak wisi a nie pachnie praniem to można kupic lenor w sprayu (to się nazywa żelazko w sprayu) i tym popsikać w ramach "odświeżenia" ( nie twierdzę że to ma zastąpić pranie!); niestety wiele osób zamiast neutralnego zapachu preferuje pryskanie ubrań przed wysyłką perfumami co jest porażką bo nie dość, że perfumy są uciążliwe i ciężko je sprać to zwyczajnie mogą nie odpowiadać komuś i wręcz zniechęcać do noszenia danej rzeczy...
weezie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-06-23, 20:17   #4776
Indecence
nieprzyzwoita
 
Avatar Indecence
 
Zarejestrowany: 2022-04
Wiadomości: 1 134
Dot.: Zakupy na Vinted

Ja piorę i prasuję, ale ja trzymam rzeczy w piwnicy w workach (nie pytajcie ile ich mam). Robię fotki i znów pakuję do wora. Jak sprzedam i widzę, że z worka wyciągam nawet trochę pomięte, to prasuję drugi raz przed wysłaniem, żeby rzecz wyglądała idealnie. staram się, żeby zapach był neutralny, dlatego jak coś zbyt mocno pachnie płynem do płukania to wietrzę na balkonie. Popsikane perfumami rzeczy uznałabym, że ktoś ściągnął z siebie i wrzucił mi prosto do paczki

Edytowane przez Indecence
Czas edycji: 2023-06-23 o 20:18
Indecence jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-06-23, 20:24   #4777
kasiunia788742
Zakorzenienie
 
Avatar kasiunia788742
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 11 903
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez weezie Pokaż wiadomość
Ja wysyłam czyste, wyprane chociaz jak wisi a nie pachnie praniem to można kupic lenor w sprayu (to się nazywa żelazko w sprayu) i tym popsikać w ramach "odświeżenia" ( nie twierdzę że to ma zastąpić pranie!); niestety wiele osób zamiast neutralnego zapachu preferuje pryskanie ubrań przed wysyłką perfumami co jest porażką bo nie dość, że perfumy są uciążliwe i ciężko je sprać to zwyczajnie mogą nie odpowiadać komuś i wręcz zniechęcać do noszenia danej rzeczy...
To ja wolę aby nikt nie pryskał niczym. A bardzo często te ubrania po prostu śmierdzą płynem do płukania. Później ja piorę kilka razy aby ten zapach zszedł z ubrania.

Wysłane z mojego SM-G990B przy użyciu Tapatalka
kasiunia788742 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2023-06-23, 21:18   #4778
Iwonalodz
Zakorzenienie
 
Avatar Iwonalodz
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 19 970
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez Kamilaa21 Pokaż wiadomość
Przecież nie napisałam ze mam śmierdząca szafę
Tylko pytam o odświeżanie ciuchów przed sprzedażą kiedy leżą one z dobry rok czasu gdzieś w szafie/szufladzie/komodzie itd wiec zapach po praniu może wywietrzyć się po takim długim czasie i nie wiem czego tu można nie zrozumieć


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Nie piorę, nie mają nieprzyjemnych zapachów

---------- Dopisano o 22:18 ---------- Poprzedni post napisano o 22:17 ----------

Cytat:
Napisane przez Indecence Pokaż wiadomość
Ja piorę i prasuję, ale ja trzymam rzeczy w piwnicy w workach (nie pytajcie ile ich mam). Robię fotki i znów pakuję do wora. Jak sprzedam i widzę, że z worka wyciągam nawet trochę pomięte, to prasuję drugi raz przed wysłaniem, żeby rzecz wyglądała idealnie.
O dzizas! prawdziwa fabryka u Ciebie z tym praniem, prasowaniem i znowu prasowaniem podziwiam!
__________________
" – Pani Iwonko! Pani wytrze tę szminkę, bo klient znów się będzie pieklił ... "




NA PEWNO piszemy NA PEWNO oddzielnie!
NAPRAWDĘ piszemy NAPRAWDĘ łącznie!
Iwonalodz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-06-23, 23:40   #4779
Kamilaa21
Bang Bang Lucky Luck !
 
Avatar Kamilaa21
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: z daleka :)
Wiadomości: 10 033
Dot.: Zakupy na Vinted

O mamo, o psikania perfumami nawet bym nie pomyślała a to z Lenorem ciekawe chociaz nie słyszałam o tym wcześniej


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Kamilaa21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-06-26, 21:13   #4780
siarka40
Szef ds. Wymianek
 
Avatar siarka40
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 865
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez Iwonalodz Pokaż wiadomość
O dzizas! prawdziwa fabryka u Ciebie z tym praniem, prasowaniem i znowu prasowaniem podziwiam!
Też podziwiam! Nie znoszę prasowania.

W piątek przyszła do mnie paczka, niespodziewana, bo okazały się to być buty, które jakoś ponad miesiąc temu zaniosłam do punktu UPS aby nadać do Szwecji. Pieniądze za transakcję dawno dostałam, możliwe, że w momencie gdy paczka dostała dyspozycję zwrotu (acz nie było komunikatu tej treści). Ja do kupującej pisałam z prośbą o odebranie przesyłki (która dość długo była możliwa do odbioru, na pewno tydzień, ale chyba i dłużej), nie odezwała się ani razu, mimo logowania. Dziwna osoba. W każdym razie nie podjęłam kolejny raz kontaktu, nie widzę sensu, a buty bez wyrzutów sumienia wystawiłam ponownie. Ja ze swojej strony wykonałam ruchy, nie będę kogoś uszczęśliwiać na siłę, w szczególności nie poślę przecież za granicę na swój koszt paczki, skoro babka raz nie odebrała.
__________________
Rebecca Minkoff Bree Body Black (nowa, z metkami)
szuka nowego domu.
siarka40 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-06-26, 21:45   #4781
Iwonalodz
Zakorzenienie
 
Avatar Iwonalodz
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 19 970
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez siarka40 Pokaż wiadomość
Też podziwiam! Nie znoszę prasowania.
__________________
" – Pani Iwonko! Pani wytrze tę szminkę, bo klient znów się będzie pieklił ... "




NA PEWNO piszemy NA PEWNO oddzielnie!
NAPRAWDĘ piszemy NAPRAWDĘ łącznie!
Iwonalodz jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-06-27, 10:34   #4782
Luna1818
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 744
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez kasiunia788742 Pokaż wiadomość
To ja wolę aby nikt nie pryskał niczym. A bardzo często te ubrania po prostu śmierdzą płynem do płukania. Później ja piorę kilka razy aby ten zapach zszedł z ubrania.

Wysłane z mojego SM-G990B przy użyciu Tapatalka
Płynem jak płynem... Przynajmniej wiem, że wyprane. Ale najgorzej jak ktoś wysyła coś śmierdzącego papierosami, perfumami i przepoconego.. Kiedyś jeszcze zwracałam uwagę sprzedającym na to ale juz mi sil na to brakowało i po prostu bardzo rzadko kupuje na V.
Fakt, udaje sie tam dostac nowe z metkami ciuchy za ułamek ceny ale jakos juz stracilam cierpliwosc
Luna1818 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-06-27, 11:52   #4783
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 231
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez Luna1818 Pokaż wiadomość
Płynem jak płynem... Przynajmniej wiem, że wyprane. Ale najgorzej jak ktoś wysyła coś śmierdzącego papierosami, perfumami i przepoconego.. Kiedyś jeszcze zwracałam uwagę sprzedającym na to ale juz mi sil na to brakowało i po prostu bardzo rzadko kupuje na V.
Fakt, udaje sie tam dostac nowe z metkami ciuchy za ułamek ceny ale jakos juz stracilam cierpliwosc
Może jestem jakimś wyjątkiem, ale nigdy nie dostałam takiego ciucha, a kupuję w ten sposób już od lat.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-06-27, 16:01   #4784
Czarna2000
Inez
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 4 350
Dot.: Zakupy na Vinted

Dostałam właśnie białą bluzkę. Niby nową z metką, wszystko super. Oglądam i widzę kilka plam w różnych miejscach. Nie wierzę, że ktoś kto pakował tego nie zauważył.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Czarna2000 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-06-28, 14:40   #4785
Noor
Żandarm na emeryturze
 
Avatar Noor
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Czasem mam wrażenie, że jestem z Marsa ;-)
Wiadomości: 3 438
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez Luna1818 Pokaż wiadomość
Płynem jak płynem... Przynajmniej wiem, że wyprane. Ale najgorzej jak ktoś wysyła coś śmierdzącego papierosami, perfumami i przepoconego.. Kiedyś jeszcze zwracałam uwagę sprzedającym na to ale juz mi sil na to brakowało i po prostu bardzo rzadko kupuje na V.
Fakt, udaje sie tam dostac nowe z metkami ciuchy za ułamek ceny ale jakos juz stracilam cierpliwosc

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Może jestem jakimś wyjątkiem, ale nigdy nie dostałam takiego ciucha, a kupuję w ten sposób już od lat.
Mnie się raz trafiła kurtka skórzana woniająca papierosami. Wietrzenie trwało ze 3 miesiące. Na szczęście kupiłam ją zimą, więc na wiosnę była już ok (zapakowanie w worek z sodą nic nie dało - tylko balkon i świeże powietrze)
No i raz przyszedł do mnie koralik modułowy z Litwy, w paczce ewidentnie psikniętej perfumami. Na szczęście nie na niego bezpośrednio
__________________
Terenówki na front Wsparcie zakupu samochodów dla wojska i do ewakuacji rannych oraz cywilów.

Wsparcie polskich medyków pola walki na ukraińskim froncie: Grupa Damiana Dudy - W międzyczasie i Grupa Rudej - Awangarda
Noor jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-07-01, 21:50   #4786
agatanaturalnie
music is my best friend ♫
 
Avatar agatanaturalnie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Lokalizacja: in the middle of nowhere
Wiadomości: 31 658
Dot.: Zakupy na Vinted

Czy któraś z was sprzedawała może na Vinted coś powyżej 500 zł?
Chciałabym się pozbyć torebki ale mam pewne obawy. Boję się trafić na kogoś nieuczciwego. Zawsze sprzedaję przez Kup Teraz! Może warto zaznaczyć, że poza Vinted? A może sprzedać na olx? Tylko nigdy tego nie robiłam.
__________________
agatanaturalnie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-07-01, 21:58   #4787
Harmonia_95
Raczkowanie
 
Avatar Harmonia_95
 
Zarejestrowany: 2020-12
Wiadomości: 319
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez agatanaturalnie Pokaż wiadomość
Czy któraś z was sprzedawała może na Vinted coś powyżej 500 zł?
Chciałabym się pozbyć torebki ale mam pewne obawy. Boję się trafić na kogoś nieuczciwego. Zawsze sprzedaję przez Kup Teraz! Może warto zaznaczyć, że poza Vinted? A może sprzedać na olx? Tylko nigdy tego nie robiłam.
ja bym nie sprzedawała tak drogiej rzeczy przez Vinted.
__________________
Jeśli dojdziesz do ładu z własnym wnętrzem, wówczas to, co zewnętrzne, samo się ułoży. Rzeczywistość pierwotna tkwi wewnątrz, a zewnętrzna jest wobec niej wtórna.

Eckhart Tolle
Harmonia_95 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-07-01, 22:13   #4788
ewelinka_
Zakorzenienie
 
Avatar ewelinka_
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 3 490
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez agatanaturalnie Pokaż wiadomość
Czy któraś z was sprzedawała może na Vinted coś powyżej 500 zł?
Chciałabym się pozbyć torebki ale mam pewne obawy. Boję się trafić na kogoś nieuczciwego. Zawsze sprzedaję przez Kup Teraz! Może warto zaznaczyć, że poza Vinted? A może sprzedać na olx? Tylko nigdy tego nie robiłam.
Na Vinted jest dużo uczciwych kupujących, ale 100% pewności nie ma.
__________________


wymiana kosmetyki https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1279427







wymiana ubrania https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1272992



Moda przemija, styl pozostaje


Poszukuję La Cautiva Fueguia



Edytowane przez ewelinka_
Czas edycji: 2023-07-10 o 19:50
ewelinka_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-07-02, 12:53   #4789
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 231
Dot.: Zakupy na Vinted

Przy okazji generalnych porządków przetrzepałam też moje oferty na vinted. Te najdłużej wiszące skasowałam i wrzuciłam od nowa z mocno obniżonymi cenami, tak w przedziale 1-5 euro. Jak się nie sprzedadzą do jesieni, to pójdą do kontenera.

Wystawiłam też dużo starych kolczyków, których już od dawna nie noszę, a niektórych to nigdy nie nosiłam. W większości żadne metale szlachetne, więc też je wystawiłam po 1-2 euro i o dziwo 10 par sprzedało się w ciągu kilku dni.
Z ciuchami jakoś tak łatwo nie idzie
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-07-02, 18:49   #4790
wankaw
Zakorzenienie
 
Avatar wankaw
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 28 466
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez agatanaturalnie Pokaż wiadomość
Czy któraś z was sprzedawała może na Vinted coś powyżej 500 zł?
Chciałabym się pozbyć torebki ale mam pewne obawy. Boję się trafić na kogoś nieuczciwego. Zawsze sprzedaję przez Kup Teraz! Może warto zaznaczyć, że poza Vinted? A może sprzedać na olx? Tylko nigdy tego nie robiłam.
ja sprzedawałam i wszystko było ok
wankaw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-07-02, 22:33   #4791
c6b6756720a205d307becdde1d052a7f45362f96_64ed273165c68
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 647
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Przy okazji generalnych porządków przetrzepałam też moje oferty na vinted. Te najdłużej wiszące skasowałam i wrzuciłam od nowa z mocno obniżonymi cenami, tak w przedziale 1-5 euro. Jak się nie sprzedadzą do jesieni, to pójdą do kontenera.

Wystawiłam też dużo starych kolczyków, których już od dawna nie noszę, a niektórych to nigdy nie nosiłam. W większości żadne metale szlachetne, więc też je wystawiłam po 1-2 euro i o dziwo 10 par sprzedało się w ciągu kilku dni.
Z ciuchami jakoś tak łatwo nie idzie
Ja właśnie oddałam wszystko praktycznie biedniejszej rodzinie, bo pomimo spuszczania cen i czasami faktu, że mam jakieś rzeczy nowe/nieużywane nawet (niestety bez metek) to nic nie schodzi. Ludzie oczekują, że taka rzecz pójdzie za 2 złote... Gdzie 2 złote to mnie kosztuje zakup koperty, żeby to wysłać i kolejne 2 to etykieta, żeby wydrukować na paczkę. Mam np. jeden stanik, zupełnie nieużywany i z metką (czekałam aż schudnę), cena minus 30 zł od tego za ile można kupić w sklepie - zero zainteresowania.
Jedyne rzeczy jakie mi się udało sprzedać to bardzo drogie kosmetyki, które puściłam bardzo tanio. Widzę, że ludzie np. wystawiają często jakieś szmatki, takie co trzeba wyrzucić do kosza, no to rozumiem, że nikt nie chce kupić. Ale ja wystawiałam raczej fajne rzeczy, dobrej jakości - nic to nie dało.
Ostatnio np. torebka kosztująca 150 w sklepie, zupełnie niezniszczona, brak śladów użytkowania, dobre wykonanie, wystawiona za 35... zero zainteresowania. tzn. polubienia są i tyle.
Mam też sytuacje, gdzie ktoś pisze proponowaną cenę, ja się zgadzam, a osoba znika bez śladu - zastanawiam się czy to boty, czy celowe działanie vinted?
c6b6756720a205d307becdde1d052a7f45362f96_64ed273165c68 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-07-02, 23:49   #4792
theMonique
Zakorzenienie
 
Avatar theMonique
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Nibyland
Wiadomości: 5 571
Dot.: Zakupy na Vinted

Drukujesz etykietę za 2 zł? W jaki sposób tak drogo? Popsuła mi się drukarka, więc chodzę do punktu xero i płace 20 gr

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Nic mi się nie chce, bo mam depresję a gdy mam depresję to nic mi się nie chce

ja UMIEM
ja ROZUMIEM

BLOG http://themonique-girlsjustwant.blogspot.com/
theMonique jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-07-03, 04:18   #4793
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 231
Dot.: Zakupy na Vinted

[1=c6b6756720a205d307becdd e1d052a7f45362f96_64ed273 165c68;89619015]Ja właśnie oddałam wszystko praktycznie biedniejszej rodzinie, bo pomimo spuszczania cen i czasami faktu, że mam jakieś rzeczy nowe/nieużywane nawet (niestety bez metek) to nic nie schodzi. Ludzie oczekują, że taka rzecz pójdzie za 2 złote... Gdzie 2 złote to mnie kosztuje zakup koperty, żeby to wysłać i kolejne 2 to etykieta, żeby wydrukować na paczkę. Mam np. jeden stanik, zupełnie nieużywany i z metką (czekałam aż schudnę), cena minus 30 zł od tego za ile można kupić w sklepie - zero zainteresowania.
Jedyne rzeczy jakie mi się udało sprzedać to bardzo drogie kosmetyki, które puściłam bardzo tanio. Widzę, że ludzie np. wystawiają często jakieś szmatki, takie co trzeba wyrzucić do kosza, no to rozumiem, że nikt nie chce kupić. Ale ja wystawiałam raczej fajne rzeczy, dobrej jakości - nic to nie dało.
Ostatnio np. torebka kosztująca 150 w sklepie, zupełnie niezniszczona, brak śladów użytkowania, dobre wykonanie, wystawiona za 35... zero zainteresowania. tzn. polubienia są i tyle.
Mam też sytuacje, gdzie ktoś pisze proponowaną cenę, ja się zgadzam, a osoba znika bez śladu - zastanawiam się czy to boty, czy celowe działanie vinted?[/QUOTE]

Też mam stanik Panache z metkami za 40% ceny wyjściowej, wisi już 2 lata. Nie wiem, może rozmiar niechodliwy.
Na pewno jednak nie sprzedam za bezcen paru rzeczy vintage, zwłaszcza że to wełna i jedwab. Chyba spróbuję wystawić je gdzie indziej.

Ofert kupna, gdzie ktoś przestaje reagować już po dogadaniu szczegółów też mam sporo, mam wrażenie, że z czasem coraz więcej tego jest.

Co do kopert to ja nigdy nie kupuję nowych. Zawsze używam tych, w których przychodzą kupione przeze mnie rzeczy i sama też w takich dostaję moje zakupy.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-07-03, 07:06   #4794
olabambola
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2022-06
Wiadomości: 1 538
Dot.: Zakupy na Vinted

[1=c6b6756720a205d307becdd e1d052a7f45362f96_64ed273 165c68;89619015]Ja właśnie oddałam wszystko praktycznie biedniejszej rodzinie, bo pomimo spuszczania cen i czasami faktu, że mam jakieś rzeczy nowe/nieużywane nawet (niestety bez metek) to nic nie schodzi. Ludzie oczekują, że taka rzecz pójdzie za 2 złote... Gdzie 2 złote to mnie kosztuje zakup koperty, żeby to wysłać i kolejne 2 to etykieta, żeby wydrukować na paczkę. Mam np. jeden stanik, zupełnie nieużywany i z metką (czekałam aż schudnę), cena minus 30 zł od tego za ile można kupić w sklepie - zero zainteresowania.
Jedyne rzeczy jakie mi się udało sprzedać to bardzo drogie kosmetyki, które puściłam bardzo tanio. Widzę, że ludzie np. wystawiają często jakieś szmatki, takie co trzeba wyrzucić do kosza, no to rozumiem, że nikt nie chce kupić. Ale ja wystawiałam raczej fajne rzeczy, dobrej jakości - nic to nie dało.
Ostatnio np. torebka kosztująca 150 w sklepie, zupełnie niezniszczona, brak śladów użytkowania, dobre wykonanie, wystawiona za 35... zero zainteresowania. tzn. polubienia są i tyle.
Mam też sytuacje, gdzie ktoś pisze proponowaną cenę, ja się zgadzam, a osoba znika bez śladu - zastanawiam się czy to boty, czy celowe działanie vinted?[/QUOTE]
ja dość często tak robię oj, niedobra ja
co do ceny sklepowej obniżonej o 30 zł to dla mnie jest to słaba obniżka, zwłaszcza gdy doliczy się koszt obłsugi vinted i dostawę. W sklepie można mieć go taniej niż po dodaniu tych kosztów.
olabambola jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-07-03, 08:13   #4795
elizka1987
Zakorzenienie
 
Avatar elizka1987
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 9 933
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez olabambola Pokaż wiadomość
[/B] ja dość często tak robię oj, niedobra ja
co do ceny sklepowej obniżonej o 30 zł to dla mnie jest to słaba obniżka, zwłaszcza gdy doliczy się koszt obłsugi vinted i dostawę. W sklepie można mieć go taniej niż po dodaniu tych kosztów.
Nie mówiąc o tym, że może być niepasujący rozmiar.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Ciężki jest los współczesnej kobiety. Musi ubierać się jak chłopak,
wyglądać jak dziewczyna, myśleć jak mężczyzna i pracować jak koń.

elizka1987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-07-03, 08:28   #4796
siarka40
Szef ds. Wymianek
 
Avatar siarka40
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 865
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez agatanaturalnie Pokaż wiadomość
Czy któraś z was sprzedawała może na Vinted coś powyżej 500 zł?
Chciałabym się pozbyć torebki ale mam pewne obawy. Boję się trafić na kogoś nieuczciwego. Zawsze sprzedaję przez Kup Teraz! Może warto zaznaczyć, że poza Vinted? A może sprzedać na olx? Tylko nigdy tego nie robiłam.
Miałam niedawno do sprzedania torebkę bardzo popularnej wśród oszustów marki, zaznaczyłam, że nie sprzedaję przez KT. Za duże ryzyko. Sprzedałam ją ostatecznie za 550 zł, pewnie przez KT udałoby mi się drożej (moja cena była dość niska, jak na tę torebkę), ale przynajmniej bez stresu. Kupującej "zweryfikowałam się" na priv, tak że sama napisała, że nie boi się, ze ją oszukam.

Cytat:
Napisane przez theMonique Pokaż wiadomość
Drukujesz etykietę za 2 zł? W jaki sposób tak drogo? Popsuła mi się drukarka, więc chodzę do punktu xero i płace 20 gr
Też mnie zaskoczyła cena wydruku etykiety. Poza tym zamiast kupować nową kopertę z bąblami, można zbierać opakowania po własnych zakupach. I taniej, i bardziej ekologicznie.

Cytat:
Napisane przez olabambola Pokaż wiadomość
co do ceny sklepowej obniżonej o 30 zł to dla mnie jest to słaba obniżka, zwłaszcza gdy doliczy się koszt obłsugi vinted i dostawę. W sklepie można mieć go taniej niż po dodaniu tych kosztów.
Zgadzam się. Sama jako sprzedająca oczywiście narzekam z tego powodu, ale prawda jest taka, że nie ma co oczekiwać, że się dostanie zwrot albo prawie zwrot wydanego kosztu zakupu. Oczywiście, są wyjątki, jakieś unikaty albo coś kupione baaardzo promocyjnie.
Przy czym pytanie, jaka była cena wyjściowa, bo jeśli np. 50 zł, to OK, ale zakładam, że wyższa.
__________________
Rebecca Minkoff Bree Body Black (nowa, z metkami)
szuka nowego domu.
siarka40 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-07-03, 09:28   #4797
PumpkinEyes
Zakorzenienie
 
Avatar PumpkinEyes
 
Zarejestrowany: 2022-10
Wiadomości: 3 099
Dot.: Zakupy na Vinted

Ja się staram recyklingować opakowania, ale nie mam też miejsca w mieszkaniu, żeby trzymać folie czy kartony. Czasem zmuszona jestem wysłać w kupnym.

A MessAround myślę, że chodziło o przybliżone koszty. Ja poniżej 10 zł też nie sprzedaję rzeczy, bo za tyle to uważam, że mi się nawet do paczkomatu nie opłaca ruszyć.

---------- Dopisano o 09:28 ---------- Poprzedni post napisano o 09:27 ----------

Z tym, że ja sprzedaje głównie rzeczy nowe albo w stanie bardzo dobrym, a i tak staram się obniżyć cenę o jakieś 50% w stosunku do tej z metki.
PumpkinEyes jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-07-03, 12:06   #4798
beatiska
Zakorzenienie
 
Avatar beatiska
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 13 110
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez theMonique Pokaż wiadomość
Drukujesz etykietę za 2 zł? W jaki sposób tak drogo? Popsuła mi się drukarka, więc chodzę do punktu xero i płace 20 gr

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie do mnie pytanie, ale u mnie tak samo. Jeden punkt za 1 zł, a drugi za 2 zł drukuje.

Dlatego uwielbiam paczkomat, bo tam jest ta elektroniczna etykieta i wystarczy podać kod.



Wysłane z mojego SM-S911B przy użyciu Tapatalka
__________________
Zdognie z perzporawdzomyni baniadmai nie ma zenacznia kojnolesc ltier przy zpiasie dengao solwa. Nwajzanszyeim jest, aby prieszwa i otatsnia lteria byla na siwom mijsecu, ptzosałoe mgoą być w niaedziłe i w dszalym cąigu nie pwinono to sawrztać polbemórw ze zozumierniem tksetu.

Narysuj mi coś

23/6
beatiska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-07-03, 12:15   #4799
Misia452
Zakorzenienie
 
Avatar Misia452
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36 050
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez beatiska Pokaż wiadomość
Nie do mnie pytanie, ale u mnie tak samo. Jeden punkt za 1 zł, a drugi za 2 zł drukuje.

Dlatego uwielbiam paczkomat, bo tam jest ta elektroniczna etykieta i wystarczy podać kod.



Wysłane z mojego SM-S911B przy użyciu Tapatalka
Strasznie drogo. Byłam ostatnio w ksero i jedna strona kosztuje chyba 30 groszy.

Wysłane z mojego RMX3151 przy użyciu Tapatalka
__________________
sierpień 2017
💍30.01.2021💍
26.08.2023
Misia452 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-07-03, 12:33   #4800
panna_felicjanna
Zakorzenienie
 
Avatar panna_felicjanna
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 16 565
Dot.: Zakupy na Vinted

Ja płacę 1 zł za jedną stronę. Właśnie sprzedała mi się sukienka. Zapakowałam, pomyślałam że skoczę do paczkomatu, bo mam blisko. Patrzę, a tu DPD. Specjalnie muszę jechać do miasta. W jednym miejscu wydrukować etykietę, w drugim miejscu nadać.
Wkurza mnie to, że nie da się odznaczyć tej opcji.
panna_felicjanna jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-08-27 16:02:09


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:36.