Wakacyjne Mamy 2012 - część IV - Strona 161 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-12-04, 07:49   #4801
nadalka
Zakorzenienie
 
Avatar nadalka
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Hej Mazury, Mazury...
Wiadomości: 15 388
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 - część IV

Siem,

A ja zaś uważam że 5mc to nie tak późno na chrzciny, nie którzy chrzczą jeszcze później albo w ogóle

My się chrzciliśmy jak mała miała 2,5mc ale to tylko dlatego żeby jak najszybciej mieć to z głowy.


U nas noc... hmmm no całkiem normalna nie była.
Mała padła jak dętka o 20,30 , ja się obudziłam po 3 i zanim zasnęłam to zaczęła ryczeć (ok 4.) więc ją nakarmiłam i zasnęła mi na rękach. Jak ją odłożyłam to się obudziła i zaczęła sobie gadać,
tak więc do 5,20 nie spała, zasnęła spała do 7 więc nie tak źle to spałam z nią.
__________________
Iga i Ola
nadalka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-04, 07:49   #4802
allebazi
Rozeznanie
 
Avatar allebazi
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 708
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 - część IV

hej mały wlaśnie zasypia w łóżeczku a ja mimo słabej nocki jestem wyspana.
prince dzieki za opis masażu chyba wiem o co chodzi
wvictoria a gdzie dokłądnie ten zjazd w Bochni? sory że nudzę ale jak za rok będę dojezdzać do pracy do Tarnowa to ten zjazd się może przyda
nadal mamy katarek ale ja go nijak nie mogę odciągnąć fridą jest tak jakby głęboko i słyszę tylko furczenie a mały oddycha bez problemu to nie wiem już czy odciągać czy nie . A i doradźcie czy z katarem i chyba kaszelkiem (bo cały czas nie wiem czy to kaszel czy tylko zakrztuszenie) wychodzić na spacer?
__________________
17.08.2012 godz. 20.20 WOJTUŚ
http://tutusiek.blogspot.com/
allebazi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-04, 07:51   #4803
agunia82
Zakorzenienie
 
Avatar agunia82
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 10 931
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 - część IV

Hej
Mała się uparła na spanie na brzuszku i już z tym nie walczę, a to dlatego że teraz na nim śpi, a nie jęczy, że chce się przewrócić z powrotem i poobserwowałam ją i kontroluje ułożenie głowy. A skoro dzisiaj tak przespała całą noc i obudziła się dopiero o 8, to znaczy, że tak jej dobrze

Cytat:
Napisane przez LadyMagnolia Pokaż wiadomość
woli trzymać po jednej zabawce w każdej łapce i szuka sposobu, by 3 złapac
haha jaki zachłanny

Cytat:
Napisane przez phdwao Pokaż wiadomość

dzis na 10:00 szczepienie trzymajcie kciuki
trzymam

Jedzie dzisiaj do mnie kurier, ciekawe czy z książkami czy odkurzaczem (stawiam na książki)
EDIT: Aaaaa to już wiem, że nie książki, właśnie dostałam maila, że anulowali mi zamówienie, bo brak towaru u dostawców to ja się pytam: czy oni mogą sprzedawać coś, czego nie mają na stanie?
__________________




Edytowane przez agunia82
Czas edycji: 2012-12-04 o 07:55
agunia82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-04, 08:00   #4804
nel_a
Zakorzenienie
 
Avatar nel_a
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie
Wiadomości: 6 725
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 - część IV

Cytat:
Napisane przez nadalka Pokaż wiadomość
Siem,

A ja zaś uważam że 5mc to nie tak późno na chrzciny, nie którzy chrzczą jeszcze później albo w ogóle

My się chrzciliśmy jak mała miała 2,5mc ale to tylko dlatego żeby jak najszybciej mieć to z głowy.


U nas noc... hmmm no całkiem normalna nie była.
Mała padła jak dętka o 20,30 , ja się obudziłam po 3 i zanim zasnęłam to zaczęła ryczeć (ok 4.) więc ją nakarmiłam i zasnęła mi na rękach. Jak ją odłożyłam to się obudziła i zaczęła sobie gadać,
tak więc do 5,20 nie spała, zasnęła spała do 7 więc nie tak źle to spałam z nią.
nasi znajomi chrzcili roczne dziecko
chyba lepiej jak jest takie malutkie.

dzień dobry tak w ogóle

---------- Dopisano o 09:00 ---------- Poprzedni post napisano o 08:59 ----------

Cytat:
Napisane przez agunia82 Pokaż wiadomość
Hej
Mała się uparła na spanie na brzuszku i już z tym nie walczę, a to dlatego że teraz na nim śpi, a nie jęczy, że chce się przewrócić z powrotem i poobserwowałam ją i kontroluje ułożenie głowy. A skoro dzisiaj tak przespała całą noc i obudziła się dopiero o 8, to znaczy, że tak jej dobrze



haha jaki zachłanny



trzymam

Jedzie dzisiaj do mnie kurier, ciekawe czy z książkami czy odkurzaczem (stawiam na książki)
EDIT: Aaaaa to już wiem, że nie książki, właśnie dostałam maila, że anulowali mi zamówienie, bo brak towaru u dostawców to ja się pytam: czy oni mogą sprzedawać coś, czego nie mają na stanie?
no to ja tak miałam na allegro (nie wiem gdzie Ty zamawiałaś bo nie byłam wczoraj na bieżąco)
__________________
Emilowe całusy

nel_a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-04, 08:01   #4805
prince_polo
Zakorzenienie
 
Avatar prince_polo
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: z domku :)
Wiadomości: 10 684
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 - część IV

Cytat:
Napisane przez nadalka Pokaż wiadomość
My się chrzciliśmy jak mała miała 2,5mc ale to tylko dlatego żeby jak najszybciej mieć to z głowy.


U nas noc... hmmm no całkiem normalna nie była.
Mała padła jak dętka o 20,30 , ja się obudziłam po 3 i zanim zasnęłam to zaczęła ryczeć (ok 4.) więc ją nakarmiłam i zasnęła mi na rękach. Jak ją odłożyłam to się obudziła i zaczęła sobie gadać,
tak więc do 5,20 nie spała, zasnęła spała do 7 więc nie tak źle to spałam z nią.
my jak mała miala 2 miesiace jakos. Ale tez b miec to z glowy. Ale szczerze JA wolałam chrzcic wlasnie teraz na swieta. Tyle ze wybrałam lato bo mniej klopotu z ubieraniem.
moja padła o 20.30 tez spała do 3 o 3 na spiocha (bo sie wierciła) ją nakarmiłam i spała do 7. no i od 7.30 spi nadal.
zauwazylam ze jak w nocy ani ja ani tz do nij nie gadamy jak sie obudzi na karmienie to zaraz potem zasypia odrazu albo nawet na rekahc przy odbiciu. A jak tylko do niej sie cieszymy gadami itp to sie rozbudza i godzine potem gada do siebie
Cytat:
Napisane przez allebazi Pokaż wiadomość
.
prince dzieki za opis masażu chyba wiem o co chodzi
niema za co

---------- Dopisano o 09:01 ---------- Poprzedni post napisano o 09:01 ----------

Cytat:
Napisane przez nel_a Pokaż wiadomość
no to ja tak miałam na allegro (nie wiem gdzie Ty zamawiałaś bo nie byłam wczoraj na bieżąco)
ja tez tak mialam raz na all. Ale nie z ksiazkami. Ale miala wtedy wku.rwie.nie dosyc mocne
__________________

Ćwiczę
Zapuszczam naturalki!
prince_polo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-04, 08:05   #4806
agunia82
Zakorzenienie
 
Avatar agunia82
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 10 931
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 - część IV

Cytat:
Napisane przez nel_a Pokaż wiadomość
no to ja tak miałam na allegro (nie wiem gdzie Ty zamawiałaś bo nie byłam wczoraj na bieżąco)
na merlinie

Cytat:
Napisane przez prince_polo Pokaż wiadomość
zauwazylam ze jak w nocy ani ja ani tz do nij nie gadamy jak sie obudzi na karmienie to zaraz potem zasypia odrazu albo nawet na rekahc przy odbiciu. A jak tylko do niej sie cieszymy gadami itp to sie rozbudza i godzine potem gada do siebie
hmmm to nie wiedziałaś, że tak jest? Ja do Lu w nocy nigdy nic nie gadam
__________________



agunia82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-04, 08:13   #4807
karolka110
Wtajemniczenie
 
Avatar karolka110
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Stuttgart/Chocianów
Wiadomości: 2 352
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 - część IV

Hellołłł
za nam nocka w miarę-trochę Małą męczyły piredziki-czy kiedyś to minie??o 5 zjadła i spała do teraz, znów pojadła, ale już nie śpi, tylko wpatruje się w ulubioną poduszkę z Ikei-czerwoną w zarysy czarno-białe

pytanie do Mamuś na MM-Nadalki, Maciejki, Mamki, Depoison-jak wyglądał u Was schemat wprowadzania nowości po 4. miesiącu-od czego zaczęłyście, w jakiej ilości, o jakiej porze dnia, jak często, chodzi mi i o papki i o kaszki-dosypywanie do mleka itp.aha i czy te papki-nawet własne typu jabłko, marchew zawsze się podgrzewa????

z okazji 4. miesiąca, tudzież Mikołajek zamówiłam Lilce nową butlę MAM, smoczki 3 , nowe dwa uspokajacze oraz kubek niekapek, ten od 4. miesiąca-ciekawe jak sobie będzie z nim radzićbo do trzymania butli to się rwie zawsze
__________________
Nasza CaLileczka
karolka110 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-12-04, 08:32   #4808
nadalka
Zakorzenienie
 
Avatar nadalka
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Hej Mazury, Mazury...
Wiadomości: 15 388
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 - część IV

Cytat:
Napisane przez prince_polo Pokaż wiadomość
zauwazylam ze jak w nocy ani ja ani tz do nij nie gadamy jak sie obudzi na karmienie to zaraz potem zasypia odrazu albo nawet na rekahc przy odbiciu. A jak tylko do niej sie cieszymy gadami itp to sie rozbudza i godzine potem gada do siebie
bo to jest zachęta do zabawy. Jak tż małą usypia wieczorem i do niej coś mówi głośniej to go opie.przam . Jak ja ją usypiam to nie patrzę na nią a tym bardziej w oczy bo od razu się uśmiecha.
Cytat:
Napisane przez karolka110 Pokaż wiadomość
pytanie do Mamuś na MM-Nadalki, Maciejki, Mamki, Depoison-jak wyglądał u Was schemat wprowadzania nowości po 4. miesiącu-od czego zaczęłyście, w jakiej ilości, o jakiej porze dnia, jak często, chodzi mi i o papki i o kaszki-dosypywanie do mleka itp.aha i czy te papki-nawet własne typu jabłko, marchew zawsze się podgrzewa????
to żeś teraz zawaliła pytaniem aż mi się w głowie zakotłowało
muszę pomyśleć
Kaszki dawałam jak miała 3,5mc co jakiś czas, nawet teraz nie daję regularnie, raz dziennie albo w ogóle.
Wcześniej robiłam z przepisu, ale teraz tylko daję na 60ml mleka jedną płaską łyżeczkę.
Preferuję kaszki bezmleczne, łatwiej je mi robić, a te z mm muszę dawać łyżeczką bo przez butlę mi gęsta nie chce iść, choć czasem też daję do butli ale daję jej tak żeby była rzadka.

Najpierw dałam marchewkę po 4mc a potem jabłko.
Jadła średnio bo wiadomo, coś nowego a i łyżeczką jeść nie umiała.
Dawałam jej po tochu.
Ale następne potrawki dawałam jej już bez "tygodniowej próby"
Zupę jarzynową na raz jadła pół słoiczka, Sol pytała o tą zupkę z porem, ja dawałam i było ok
Moja owoce tak średnio chce jeść.
Jak jadła tak średnio to dawałam jej o 18, ale teraz lepiej jej idzie więc ok 12-13 obiadek a ok 18 trochę deserku - choć wczoraj jej nie dawałam.
Wczoraj zjadła pierwszy raz cały słoik.
Mięsko też już jadła - ze słoików po 5mc - cielęcinę i kurczaka

Ja podgrzewam, chociaż trochę, lepiej wchodzi
__________________
Iga i Ola
nadalka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-04, 08:32   #4809
prince_polo
Zakorzenienie
 
Avatar prince_polo
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: z domku :)
Wiadomości: 10 684
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 - część IV

Cytat:
Napisane przez agunia82 Pokaż wiadomość
na merlinie



hmmm to nie wiedziałaś, że tak jest? Ja do Lu w nocy nigdy nic nie gadam
nie tzn juz od poltorej tyg wiem ale wczesniej nie

ale ona tak slodko sie smiała do nas po tych godzinach które przespała taka steskniona ze sie nie moglismy powstrzymac az do momentu gdy sie tak rozbudzila ze 2 godizny nie chciala spac a ja oczywiscie razem z nia bo ja nie usne jak ona nie zasnie. Jakos tak mam juz, I czekałam czekałam az mnie nerw wziąl a ta sie cieszyła jak opetana
__________________

Ćwiczę
Zapuszczam naturalki!
prince_polo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-04, 08:33   #4810
KarolinaPW
Zadomowienie
 
Avatar KarolinaPW
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: okolice Warszawy
Wiadomości: 1 924
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 - część IV

Cytat:
Napisane przez muminek88 Pokaż wiadomość
hehe,tak was dzis podczytuje i mysle ze mala miala 9.11 sie urodzic a ma juz 3 msc,powoli bierze sie za obracanie a dzis slysalam pierwsze guuu i sie poryczałam ...nie moge czasem uwierzyc ze ona juz tyle z nami jest.Przez te 2,5 msc jezdzilam codziennie do szpitala ale to jakos bylo inaczej,teraz mam wrazenie ze dopiero co ją urodzilam i przyszlysmy do domu....

kiedy wasze dzieci calkiem same zaczely sie obracac??
Mój ma ponad 3,5 miesiąca i świadomie się nie obraca, jego obroty wynikają ze zwiększonego napięcia mięśniowego więc to się nie liczy
Cytat:
Napisane przez blueberry88 Pokaż wiadomość

Dostałam wezwanie do stawienia się w Straży Miejskiej za parkowanie na terenie zielonym (nigdy nie widziałam, żeby był zielony). Dostałam je 28.11, czas na stawienie się miałam do 29.11, a zobaczyłam kartkę dzisiaj... Za wycieraczką. Znowu będziemy szczuplejsi o niemałą kasę, a pensję w tym miesiącu dostanę po raz ostatni. Nie miałam pojęcia, że te kawałek piaszczystego terenu to teren zielony. Załamka.
Nie denerwuj się, wezwanie to jeszcze nie mandat, wiem bo tak miałam. Też dostałam kartke za wycieraczką. Poszłam do straży i zaczęłam robić z siebie słodką idiotkę- że nie wiedziałam, że przepraszam, że się na pociąg spieszyłam a pod dworcem jest mało miejsc, ze sobie kupię rower do dojazdów na dworzec i tego typu farmazony i dali mi pouczenie tylko. Więc głowa do góry
Cytat:
Napisane przez Soleilka Pokaż wiadomość
Karolka co do psa - mój nie miał kontaktu z dziećmi wcześniej. Ale to taki wymagający pies, trzeba go dużo tulić, bawić się, bo inaczej jest osowiały. Szczeka na nieznajomych i to głośno , ma bardzo wymagającą sierść, trzeba ją dokładnie wyczesywać i to codziennie bo bardzo szybko się kołtuni. W stosunku do Fabisia jest ok ale bez szaleństw,jest zazdrosna ale powoli się do niego przekonuje i powoli się do niego przyzwyczaja. Ostatnio Fabi łapał ją za sierść i była spokojna A , Kika jest bardzo wredna z charakteru - jak jest zła na kogoś to sika na łóżkach

dla małej B!
Nie wygląda na wredną tylko słodką
__________________
"When you’re in my arms
The world makes sense
There is no pretence
And you’re crying
When you’re by my side
There is no defence
I forget to sense I’m dying"


KarolinaPW jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-04, 08:33   #4811
nadalka
Zakorzenienie
 
Avatar nadalka
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Hej Mazury, Mazury...
Wiadomości: 15 388
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 - część IV

A miałam napisać że od soboty jesteśmy oficjalnie na niekapku, butelka schowana
__________________
Iga i Ola
nadalka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-12-04, 08:34   #4812
prince_polo
Zakorzenienie
 
Avatar prince_polo
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: z domku :)
Wiadomości: 10 684
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 - część IV

własnie czytam swoj pamietnik z okresu ciązy jaaaaaaacie
przenosze wpisy na bloga w odpowiednią datą

---------- Dopisano o 09:34 ---------- Poprzedni post napisano o 09:33 ----------

Cytat:
Napisane przez nadalka Pokaż wiadomość
A miałam napisać że od soboty jesteśmy oficjalnie na niekapku, butelka schowana
a wlasnie mialam sie pytac juz???? nie za wczesnie? u mnie niekapek tez stoi i czeka, ale nie myslalam ze to juz?
nie boisz sie ze sie zachlusnie?
__________________

Ćwiczę
Zapuszczam naturalki!
prince_polo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-04, 08:37   #4813
nel_a
Zakorzenienie
 
Avatar nel_a
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie
Wiadomości: 6 725
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 - część IV

Cytat:
Napisane przez prince_polo Pokaż wiadomość
własnie czytam swoj pamietnik z okresu ciązy jaaaaaaacie
przenosze wpisy na bloga w odpowiednią datą

---------- Dopisano o 09:34 ---------- Poprzedni post napisano o 09:33 ----------



a wlasnie mialam sie pytac juz???? nie za wczesnie? u mnie niekapek tez stoi i czeka, ale nie myslalam ze to juz?
nie boisz sie ze sie zachlusnie?
aaaa to wszystko tłumzczy.
wczoraj widziałam na mojej liście blogów wpis sprzed 11m
__________________
Emilowe całusy

nel_a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-04, 08:43   #4814
prince_polo
Zakorzenienie
 
Avatar prince_polo
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: z domku :)
Wiadomości: 10 684
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 - część IV

Cytat:
Napisane przez nadalka Pokaż wiadomość
A miałam napisać że od soboty jesteśmy oficjalnie na niekapku, butelka schowana
Cytat:
Napisane przez nel_a Pokaż wiadomość
aaaa to wszystko tłumzczy.
wczoraj widziałam na mojej liście blogów wpis sprzed 11m
haha
do pamietnika juz nie zagladam. nie am czasu. Pokasowąłam wposy od urodzin córeczki zostawiłam jedynie wspo,mnienia z ciazy. Ale przenosz eje by cąlkiem pamietn ik usunac.

takie mało ogarniete te wpisy (jak to ja ) ale zawsze jakies wspomnienie bardzo miłe jestem juz na 21 tygodniu
__________________

Ćwiczę
Zapuszczam naturalki!
prince_polo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-04, 08:46   #4815
ewka5891
Zakorzenienie
 
Avatar ewka5891
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 4 422
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 - część IV

Witam

Synek kończy dzisiaj 4 miesiące

Nocka była spoko, mały budził sie tylko na jedzenie a teraz żali sie coś i skrzczy
Phdwao trzymamy kciuki za szczepienie, my mamy jutro
Agunia nie fajnie wyszło w tym merlinie, widocznie w tym samym momencie co kupilas książki skończył sie nakład albo maja błąd w systemie.
Blue tez uważam ze możesz zabrać mała na spotkanie ze strażą
__________________
http://suwaczki.maluchy.pl/li-60657.png



Synek


"Wędrówką jedną życie jest człowieka..."
ewka5891 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-04, 08:47   #4816
nadalka
Zakorzenienie
 
Avatar nadalka
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Hej Mazury, Mazury...
Wiadomości: 15 388
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 - część IV

Cytat:
Napisane przez prince_polo Pokaż wiadomość
własnie czytam swoj pamietnik z okresu ciązy jaaaaaaacie
przenosze wpisy na bloga w odpowiednią datą

---------- Dopisano o 09:34 ---------- Poprzedni post napisano o 09:33 ----------



a wlasnie mialam sie pytac juz???? nie za wczesnie? u mnie niekapek tez stoi i czeka, ale nie myslalam ze to juz?
nie boisz sie ze sie zachlusnie?
chyba zachłyśnie

nie , dobrze jej idzie, na razie ja jej trzymam bo jeszcze nie umie sama dobrze chwycić.

---------- Dopisano o 09:47 ---------- Poprzedni post napisano o 09:46 ----------

Cytat:
Napisane przez ewka5891 Pokaż wiadomość
Witam

Synek kończy dzisiaj 4 miesiące

Nocka była spoko, mały budził sie tylko na jedzenie a teraz żali sie coś i skrzczy
Phdwao trzymamy kciuki za szczepienie, my mamy jutro
Agunia nie fajnie wyszło w tym merlinie, widocznie w tym samym momencie co kupilas książki skończył sie nakład albo maja błąd w systemie.
Blue tez uważam ze możesz zabrać mała na spotkanie ze strażą
__________________
Iga i Ola
nadalka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-04, 08:47   #4817
karolka110
Wtajemniczenie
 
Avatar karolka110
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Stuttgart/Chocianów
Wiadomości: 2 352
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 - część IV

Cytat:
Napisane przez nadalka Pokaż wiadomość
to żeś teraz zawaliła pytaniem aż mi się w głowie zakotłowało
muszę pomyśleć
Kaszki dawałam jak miała 3,5mc co jakiś czas, nawet teraz nie daję regularnie, raz dziennie albo w ogóle.
Wcześniej robiłam z przepisu, ale teraz tylko daję na 60ml mleka jedną płaską łyżeczkę.
Preferuję kaszki bezmleczne, łatwiej je mi robić, a te z mm muszę dawać łyżeczką bo przez butlę mi gęsta nie chce iść, choć czasem też daję do butli ale daję jej tak żeby była rzadka.

Najpierw dałam marchewkę po 4mc a potem jabłko.
Jadła średnio bo wiadomo, coś nowego a i łyżeczką jeść nie umiała.
Dawałam jej po tochu.
Ale następne potrawki dawałam jej już bez "tygodniowej próby"
Zupę jarzynową na raz jadła pół słoiczka, Sol pytała o tą zupkę z porem, ja dawałam i było ok
Moja owoce tak średnio chce jeść.
Jak jadła tak średnio to dawałam jej o 18, ale teraz lepiej jej idzie więc ok 12-13 obiadek a ok 18 trochę deserku - choć wczoraj jej nie dawałam.
Wczoraj zjadła pierwszy raz cały słoik.
Mięsko też już jadła - ze słoików po 5mc - cielęcinę i kurczaka

Ja podgrzewam, chociaż trochę, lepiej wchodzi
: roza:
dzięki
a co znaczy wg Ciebie ta "tygodniowa próba"??
__________________
Nasza CaLileczka
karolka110 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-04, 08:54   #4818
prince_polo
Zakorzenienie
 
Avatar prince_polo
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: z domku :)
Wiadomości: 10 684
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 - część IV

Cytat:
Napisane przez nadalka Pokaż wiadomość
chyba zachłyśnie

:
mialo byc zachlysnie
ale ja pisze szybko i czasem na klawe nie patrze bo sie gapie w tv poki mała spi bo jak wstanie to znowu caly dzien bez telewizji

---------- Dopisano o 09:54 ---------- Poprzedni post napisano o 09:52 ----------

no i to by bylo na tyle bo kaczorek moj juz nie spi
__________________

Ćwiczę
Zapuszczam naturalki!
prince_polo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-04, 08:54   #4819
nadalka
Zakorzenienie
 
Avatar nadalka
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Hej Mazury, Mazury...
Wiadomości: 15 388
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 - część IV

Cytat:
Napisane przez karolka110 Pokaż wiadomość
: roza:
dzięki
a co znaczy wg Ciebie ta "tygodniowa próba"??
że podajesz przez tydzień po 1 łyżeczce i sprawdzasz czy nie ma uczulenia.
__________________
Iga i Ola
nadalka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-12-04, 09:06   #4820
karolka110
Wtajemniczenie
 
Avatar karolka110
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Stuttgart/Chocianów
Wiadomości: 2 352
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 - część IV

Cytat:
Napisane przez nadalka Pokaż wiadomość
że podajesz przez tydzień po 1 łyżeczce i sprawdzasz czy nie ma uczulenia.
ah ok na początku chyba zrobię tak-zaczynam od marchewki
__________________
Nasza CaLileczka
karolka110 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-04, 09:09   #4821
nadalka
Zakorzenienie
 
Avatar nadalka
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Hej Mazury, Mazury...
Wiadomości: 15 388
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 - część IV

Cytat:
Napisane przez karolka110 Pokaż wiadomość
ah ok na początku chyba zrobię tak-zaczynam od marchewki
powodzenia
__________________
Iga i Ola
nadalka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-04, 09:11   #4822
Maciejka__
Zakorzenienie
 
Avatar Maciejka__
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 3 222
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 - część IV

Dzięcię chyba do 2 w nocy było rozbawione i ani myślało spać, a teraz też sobie leży i gada. Ja byłam zaspana, ale smartfon piknął, że dostałam maila i po przeczytaniu od razu się obudziłam.


Dostałam wiadomość z Merlina, że produkt jet niedostępny. Ja im dam niedostępny!
Cytat:
Napisane przez LadyMagnolia Pokaż wiadomość
Mały dyskutuje z dziadkiem, a ja wsuwam śniadanie
Mamcia, ale Ty masz z tą pralką. Dobrze, że już oki.
Soleilka dopiero się chrzcicie? My 2 miesiące po jesteśmy a i tak się nasłuchałam, że za późno. Nasza zimówka nr 1 jeszcze wchodzi- tak na styk. Większy czeka w pogotowiu.

Widocznie do mamy chce...

Moje dziecię to dziwne jest. Da stania chce się podciągać, a leżenie na brzuchu jest be. Nawet mu się nie chce przewracać, mimo, że potrafi. Zabawek oglądać w rece nie chce, ani przekładać z ręki do ręki, chociaż też potrafi, woli trzymać po jednej zabawce w każdej łapce i szuka sposobu, by 3 złapac
Dziecko przekłada zabawki na jakimś etapie rozwoju. Niedługo zacznie.

Kładź częściej na brzuszku, to go polubi. Moja położona na plecy najczęściej przewraca się na brzuszek i tak sobie wędruje po łóżeczku od jednej zabawki do drugiej. Przy niektórych zatrzymuje się na dłużej.

Z półsiadu siada od dawna (a oczka jej błyszczą z radości ), ale leci w bok, z leżenia na lekkim podwyższeniu próbuje siadać, a z leżenia na płasko rzadko chce jej się podnosić. Od 2-3 dni próbuje, ale słabiutko. Trzymana za rączki podniesie się nawet do stania i to też już od dawna, ale nie odczuwa takiej potrzeby, więc raz na tydzień sprawdzam, jak się zachowa i na tym koniec.
Jak była zupełnie malutka (w pierwszym i drugim miesiącu), to trzymana za dół żeber brzuszkiem w dół wysoko podnosiła do góry główkę i tułów, a z drugiej strony nogi. Teraz z nóżkami jest gorzej, czyli mięśnie brzuszka nie nadążyły za rozwojem wagi.

Kilka z nas organizuje chrzest w święta (jedna później), bo tylko wtedy uda się zebrać chrzestnych i całą rodzinę w jednym miejscu.

Gdybym miała chrzestnych na miejscu, to załatwiłabym wszystko do końca trzeciego miesiąca, ale może nawet lepiej, że tak nie było, bo w tamtym czasie mała na przemian jadła i ulewała, a teraz są jakieś okresy przerwy.
Oby tylko nie było wielkiego mrozu.

Edytowane przez Maciejka__
Czas edycji: 2012-12-04 o 09:13
Maciejka__ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-04, 09:13   #4823
agunia82
Zakorzenienie
 
Avatar agunia82
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 10 931
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 - część IV

Cytat:
Napisane przez karolka110 Pokaż wiadomość
ah ok na początku chyba zrobię tak-zaczynam od marchewki
aż tydzień nie trzeba czekać, wystarczy około 4 dni przerwy w podawaniu kolejnych nowości.
W poradniku bobovity mam napisane, żeby rozszerzanie diety zacząć od łyżeczki kleiku ryżowego wymieszanego z odrobiną mleka, a dopiero po wprowadzeniu kleiku przejść do warzyw. Zacząć od ziemniaka albo marchewki a potem wprowadzać owoce (jabłko, banan). Później można przejść do potraw dwuskładnikowych i zupki jarzynowej. W pierwszym etapie rozszerzania diety wprowadza się takie smaki jak: kleik ryżowy, marchew, brokuł, ziemniak, cukinia, szpinak, dynia, jabłko, brzoskwinia, banan.
To wszystko wyżej przepisane z poradnika bobovita, mam nadzieję, że pomocne
__________________



agunia82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-04, 09:19   #4824
karolka110
Wtajemniczenie
 
Avatar karolka110
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Stuttgart/Chocianów
Wiadomości: 2 352
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 - część IV

W temacie chrztów-nie rozumiem komentarzy typu "co tak późno??"
wydaje mi się, że po pierwsze to sprawa rodziców, a po drugie jak pisze Maciejka, często chrzest robi się w dogodnym nie tylko dla siebie terminie....
My mieliśmy na początku stycznia chrzcić, ale wcale nie wiem czy tak będzie, bo nie wiem ile T. będzie miał urlopu i czy zechce zam się na szybko wszystko organizować....a jeśli nie teraz, to dopiero latem-wiem późno, ale tylko 2x w roku mamy dłuższy okres pobytu w PL i od tego chrzest jest uzależniony, bo chcemy i musimy go zrobić w Polsce
__________________
Nasza CaLileczka
karolka110 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-04, 09:19   #4825
asia665
Wtajemniczenie
 
Avatar asia665
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: **Marzenia**
Wiadomości: 2 996
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 - część IV

Cytat:
Napisane przez Mandragorrka Pokaż wiadomość
Hejka
Póki co przez kilka dni będę u mamy. Mam neta z playa i coś mi szwankuje, jakoś słabo łapie sygnał. Do tej pory u mamy ten net śmigał, a teraz ma problem z połączeniem. Mam nadzieję, że potem mu się odwidzi i będę mogła ponadrabiać



No właśnie coś mi na mózg padło. Powinnam wiedzieć, że sektowe zakupy najważniejsze
To tak jak u moich rodziców. Był czas,że play śmigał aż miło. A teraz dupa:/

Cytat:
Napisane przez LadyMagnolia Pokaż wiadomość

Widocznie do mamy chce...
On chyba sam nie wie czego chce. Męczące to jest

Cytat:
Napisane przez phdwao Pokaż wiadomość
dzis na 10:00 szczepienie trzymajcie kciuki


Cytat:
Napisane przez agunia82 Pokaż wiadomość
Hej
Mała się uparła na spanie na brzuszku i już z tym nie walczę, a to dlatego że teraz na nim śpi, a nie jęczy, że chce się przewrócić z powrotem i poobserwowałam ją i kontroluje ułożenie głowy. A skoro dzisiaj tak przespała całą noc i obudziła się dopiero o 8, to znaczy, że tak jej dobrze





Jedzie dzisiaj do mnie kurier, ciekawe czy z książkami czy odkurzaczem (stawiam na książki)
EDIT: Aaaaa to już wiem, że nie książki, właśnie dostałam maila, że anulowali mi zamówienie, bo brak towaru u dostawców to ja się pytam: czy oni mogą sprzedawać coś, czego nie mają na stanie?
Ad.1 U mnie Patryk już 2 nocki spał na brzuchu, i jakiś taki spokojniejszy się wydawał.
Dziwi mnie to w nim,że umiał obracać się z brzuszka na plecki. A odkąd nauczył się obracać z plecków na brzuszek to robi to non stop. Na początku potrafi leżec nawet 20-30 minut. Ale już później jego cierpliwość się kończy i płacze.
Obracam go więc na plecki a on co? Ponownie kładzie się na brzuszku i płacze . Chyba tak się mu to spodobało,ze zapomniał o wcześniejszej umiejętności . Wcześniej zostawiałam go na łóżku w salonie (odkąd się obraca mam cały czas rozłożone) i mogłam iśc np. obrać ziemniaki.
Ale tydzień temu,podczas sprzątania zauważyłam,że leży dalej niż go zostawiłam,więc go poprawiłam (dosunęłam do oparcia łóżka). Odwróciłam się na moment,żeby przetrzeć TV. Jakoś zdziwiła mnie cisza (młody wcześniej jęczał),odwracam się -patrze a onna samej krawędzi łóżka . Zrobiło mi się gorąco ze strachu szybko podbiegłam do niego i postanowiłam,że zobacze jak on to robi. A ten mały cwaniak obraca się póki nie zastanie przeszkody (kocyka ,poduszki) i robi to z rozpędu . Muszę go nagrać .

Ad.2 Pewnie tyle osób na raz kupowało,że system nie dał rady aktualizować na bieżąco ilości magazynowej.Lipa

Cytat:
Napisane przez karolka110 Pokaż wiadomość
Hellołłł
za nam nocka w miarę-trochę Małą męczyły piredziki-czy kiedyś to minie??o 5 zjadła i spała do teraz, znów pojadła, ale już nie śpi, tylko wpatruje się w ulubioną poduszkę z Ikei-czerwoną w zarysy czarno-białe

pytanie do Mamuś na MM-Nadalki, Maciejki, Mamki, Depoison-jak wyglądał u Was schemat wprowadzania nowości po 4. miesiącu-od czego zaczęłyście, w jakiej ilości, o jakiej porze dnia, jak często, chodzi mi i o papki i o kaszki-dosypywanie do mleka itp.aha i czy te papki-nawet własne typu jabłko, marchew zawsze się podgrzewa????

z okazji 4. miesiąca, tudzież Mikołajek zamówiłam Lilce nową butlę MAM, smoczki 3 , nowe dwa uspokajacze oraz kubek niekapek, ten od 4. miesiąca-ciekawe jak sobie będzie z nim radzićbo do trzymania butli to się rwie zawsze
Ja nie jestem z wymienionych ale mogę powiedzieć,że ja od 3 miesiąca dodawałam trochę kleiku do mleka.Żeby Patryś dłużej spał.
Po 4.miesiącu spróbowałam dać jabłko-wysypało go. Więc odpuściłam.
Dałam jabłko tarkowane,bo słoiczkowego nie chciał.
Później chciałam dać mu marchewke-własnej roboty nie chce jeść,słoiczkową zje ze smakiem. Ale ,odobjętnie o której porze podam nowy posiłek i tak caly dzień mam do tyłka. Młody 6. kończy 5 miesięcy ale jego brzuszek nie jest przystosowany do nowości.Po stałych pokarmach płacze (mimo tego,że kupka jest OK) . Więc czekam do skończonego 6. miesiąca,
A dawałam o różnych porach,żeby sprawdzić czy ten płacz będzie miał miejsce.
Al z tego co słyszalam to zalecane jest by dawać nowości przed południem.W razie bólu brzuszka itp wszystko wyjdzie na wieczór,albo szybciej.
Ja początkowo dawałam po 1-2 łyżeczki dziennie. A próbowałam rozszerzać przez 2,5 tygodnia.




Cytat:
Napisane przez ewka5891 Pokaż wiadomość
Witam

Synek kończy dzisiaj 4 miesiące


Blue- też myślę,że powinnać zabrać Malutką ze sobą
__________________
Mów mi : Asia


"...i jesteś już mym świadomym tak wolnym w niewoli."


Jestem mamą


asia665 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-04, 09:23   #4826
agunia82
Zakorzenienie
 
Avatar agunia82
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 10 931
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 - część IV

Cytat:
Napisane przez asia665 Pokaż wiadomość
Ad.1 U mnie Patryk już 2 nocki spał na brzuchu, i jakiś taki spokojniejszy się wydawał.
Dziwi mnie to w nim,że umiał obracać się z brzuszka na plecki. A odkąd nauczył się obracać z plecków na brzuszek to robi to non stop. Na początku potrafi leżec nawet 20-30 minut. Ale już później jego cierpliwość się kończy i płacze.
Obracam go więc na plecki a on co? Ponownie kładzie się na brzuszku i płacze . Chyba tak się mu to spodobało,ze zapomniał o wcześniejszej umiejętności . Wcześniej zostawiałam go na łóżku w salonie (odkąd się obraca mam cały czas rozłożone) i mogłam iśc np. obrać ziemniaki.
Ale tydzień temu,podczas sprzątania zauważyłam,że leży dalej niż go zostawiłam,więc go poprawiłam (dosunęłam do oparcia łóżka). Odwróciłam się na moment,żeby przetrzeć TV. Jakoś zdziwiła mnie cisza (młody wcześniej jęczał),odwracam się -patrze a onna samej krawędzi łóżka . Zrobiło mi się gorąco ze strachu szybko podbiegłam do niego i postanowiłam,że zobacze jak on to robi. A ten mały cwaniak obraca się póki nie zastanie przeszkody (kocyka ,poduszki) i robi to z rozpędu . Muszę go nagrać .
ja jestem właściwie już przekonana, że zgodnie z tym co wszędzie piszą, przewracanie się na plecy z brzucha początkowo jest przypadkowe i dziecko świadomie uczy się tego dopiero po tym, jak opanuje przekręcanie na brzuch. Bo u nas było identycznie, odkąd Luśka zaczęła się przekręcać na brzuch na plecy przekręciła się tylko raz, ewidentnie przez przypadek, z rozpędu przy przewrocie na brzuch. I też jak tylko odkryła jak się przekręcać na brzuch robiła to non stop a potem marudziła.
No i odkąd pierwszy raz świadomie przekręciła się na brzuch już na łóżku samej jej nie zostawiam, oj nie
__________________




Edytowane przez agunia82
Czas edycji: 2012-12-04 o 09:25
agunia82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-04, 09:24   #4827
karolka110
Wtajemniczenie
 
Avatar karolka110
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Stuttgart/Chocianów
Wiadomości: 2 352
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 - część IV

Cytat:
Napisane przez agunia82 Pokaż wiadomość
aż tydzień nie trzeba czekać, wystarczy około 4 dni przerwy w podawaniu kolejnych nowości.
W poradniku bobovity mam napisane, żeby rozszerzanie diety zacząć od łyżeczki kleiku ryżowego wymieszanego z odrobiną mleka, a dopiero po wprowadzeniu kleiku przejść do warzyw. Zacząć od ziemniaka albo marchewki a potem wprowadzać owoce (jabłko, banan). Później można przejść do potraw dwuskładnikowych i zupki jarzynowej. W pierwszym etapie rozszerzania diety wprowadza się takie smaki jak: kleik ryżowy, marchew, brokuł, ziemniak, cukinia, szpinak, dynia, jabłko, brzoskwinia, banan.
To wszystko wyżej przepisane z poradnika bobovita, mam nadzieję, że pomocne
wielkie dzięki
moja pediatra mówiła by zacząć od marchewki....
co do kleiku ryżowego-próbowałam jej kilka razy podać do mleka-miała okropne gazy, więc odpada....zacznę może od kaszki jaglanej??może ona będzie lepiej strawna??
marchewkę mam, marchew+ziemniaczek, marche+dynia oraz jabłko i gruszkę....
czyli podaję np 4 dni marchewkę i jak nic się nie dzieje, mogę podać jabłuszko??czy lepiej marchewkę, ziemniaczka, a potem jabłko/grucha??

dzięki Asiu
jeśli zauważę ból brzuszka-zrezygnuję na razie z rozszerzania-nie chcę męczyć Małej...
__________________
Nasza CaLileczka

Edytowane przez karolka110
Czas edycji: 2012-12-04 o 09:29
karolka110 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-04, 09:28   #4828
agunia82
Zakorzenienie
 
Avatar agunia82
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 10 931
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 - część IV

Cytat:
Napisane przez karolka110 Pokaż wiadomość
wielkie dzięki
moja pediatra mówiła by zacząć od marchewki....
co do kleiku ryżowego-próbowałam jej kilka razy podać do mleka-miała okropne gazy, więc odpada....zacznę może od kaszki jaglanej??może ona będzie lepiej strawna??
marchewkę mam, marchew+ziemniaczek, marche+dynia oraz jabłko i gruszkę....
czyli podaję np 4 dni marchewkę i jak nic się nie dzieje, mogę podać jabłuszko??czy lepiej marchewkę, ziemniaczka, a potem jabłko/grucha??
lepiej zacząć od warzyw. Jak to napisali w poradniku
Cytat:
Warzywa są mniej słodkie niż owoce. Dlatego możesz zacząć od warzyw. Gdy maluch już je polubi, z owocami będzie tylko łatwiej, ponieważ dziecko ma naturalne upodobanie do słodkich smaków
ale przygotuj się na to, że jeśli po kleiku były problemy, to dziecko może nie tolerować jeszcze innych pokarmów niż mleko i może być u Was jak u Asi - trzeba będzie poczekać z rozszerzaniem aż układ pokarmowy dziecka będzie gotowy
__________________



agunia82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-04, 09:31   #4829
nadalka
Zakorzenienie
 
Avatar nadalka
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Hej Mazury, Mazury...
Wiadomości: 15 388
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 - część IV

A ja nie rozumiem jak sprzedawca może coś sprzedawać a potem pisać że produkt nie dostępny? Przecież to się wkur. można



Ja czytam poradniki, ale zerkam na nie pół okiem, i raczej tak średnio się do nich stosuję.
Przecież my mamy , mamy intuicję która nam podpowiada co może być dobre a co złe
__________________
Iga i Ola
nadalka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-04, 09:32   #4830
Maciejka__
Zakorzenienie
 
Avatar Maciejka__
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 3 222
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 - część IV

Cytat:
Napisane przez nel_a Pokaż wiadomość
nasi znajomi chrzcili roczne dziecko
chyba lepiej jak jest takie malutkie.
Dlaczego lepiej?

Największy sens miałoby chrzczenie dziecka, które samo zdecydowało, że tego chce (i nie wcześniej, niż w wieku 12 lat). Chrzeczenie maluszka jest i tak tylko deklaracją rodziców, że chcą je wychować w takiej, a nie innej wierze.

Nasza będzie miała 5,5 miesiąca... tzn. taką mam nadzieję.

Ciekawe, kto z nią będzie chodził do kościoła, bo ja na stojąco słabnę i nawet jak z jakiejś okazji idę, to przed końcem muszę albo usiąść, albo wyjść (ew. zostać wyprowadzona, jeśli za długo zwlekam z wyjściem). Mam tak od dziecka.
Maciejka__ jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:50.