Oleje i olejki do włosów - Strona 163 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-12-19, 14:38   #4861
non so
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 119
Dot.: Oleje i olejki do włosów

Cytat:
Napisane przez mm111111 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny, jestem tu nowa :P Widzę, że dobrze się orientujecie w tym temacie, więc może któraś z Was doradzi mi jak się zabrać do rzeczy.
Moje włosy są suche, łamliwe, naturalnie lekko kręcone, fale, prostuję je niestety prostownicą i czasami suszę suszarką.Wypadają już od kilku miesiący w nadmiarze. Stosowałam już różne serie do włosów suchych i zniszczonych (loreal, dove, glisskur, wella professional, labiotica, sleek line itp). Ale niestety nic nie działało. Zastanawiałam się nad zakupem żółtej serii z Loreala Intense albo Absolute Repair, lub zielonej z cementem z Kerastase. Ale kosztują niemało, a coraz więcej mówi się o bardzo szkodliwych składnikach tych kosemtyków (silikony i parabeny itp.). Dlatego chciałabym spróbować olei, bo już kilka razy trafiłam na opinie, że żadna maska czy odżywka, nie dorówna maskom olejowym. I teraz pytanie od czego zacząć? Jakie składniki pomogą na moje dolegliwości? Jakie szampony stosować?Nie mam zielonego pojęcia o działaniach tych olejów i ich zastosowaniu. Czytam już różne fora od jakiegoś czasu, ale tych produktów jest tak dużo, że sama nie wiem od czego zacząć i co kupić. Pomożecie w tej kwestii? Z góry dziękuję
hej kochana nikt nie chce odpowiedziec na Twoje pytania wiec ja postaram sie pomoc, bo znam ten bol - przebrnac przez watek ktory ma ponad 150 stron gdy szuka sie natychmiastowej pomocy.
mialam kiedys ten szampon z loreal intense repair lub absolut nie pamietam dokladnie oba maja identyczne buteleczki. wiec jak dla mnie byl rewelacyjny w kwestii rozczesywania wlosow i polysku, ale po zaprzestaniu jego uzywania mialam niesamowite siano, niestety jest naladowany silikonami dlatego obciazal mi wlosy, ktore tego nie lubia wiec teraz tylko naturalna pielegnacja
no wiec na poczatku mialam sianko ale teraz olejuje regularnie od pazdziernika uzywam oleju kokosowego parachute i na razie nie mam zamiaru z niego zrezygnowac bo z posrod wszystkich mi znanych olejow zawiera najwiecej kw laurynowego ktory zatrzymuje proteiny we wlosach. co najmniej raz w tyg. trzymam duza ilosc oleju na mojej kitce (zwiazuje wlosy w wysoki kucyk, mocze go lapkami i ciepla woda i tylko na kucyk nakladam olej - na skalp nie bo powoduje mi swedzenie i wypadanie!), pozniej wsadzam w torebke foliowa i chodze tak ok 8 godzin. zmywam babydreamem, ale ostatnio placze mi wlosy dlatego na eve natura sie przezucilam czarna rzepa szampon, pozniej nie potrzebuje odzywki po zastosowaniu oleju. jak masz jeszcze jakies pytania to pisz odpowiem jak bede umiala pomoc
non so jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-19, 14:42   #4862
mm111111
Wtajemniczenie
 
Avatar mm111111
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 2 244
Dot.: Oleje i olejki do włosów

Cytat:
Napisane przez Indios Bravos Pokaż wiadomość
Od czego zacząć?
Przede wszystkim od przeczytania wątku od deski do deski
Widać, ze nie jesteś początkującą wizażanką, więc tę zasadę powinnaś już znać
A na pewno z niej nie skorzystałaś, bo opinie o szamponach wymieniałyśmy kilka stron temu, niedawno- więc pewnie czegoś byś się dowiedziała.
Zapraszam serdecznie do lektury- tam jest wiele informacji nt. poszczególnych olejów.
Nikt tu nie poda Ci gotowej recepty a jeśli chcesz zrobić coś dobrego dla swoich włosów- powinnaś w to włożyć trochę wysiłku i poczytać to, co tu namąciłyśmy przez wszystkie dni, tygodnie, miesiące...
To kopalnia wiedzy- dobrze gdybyś z niej skorzystała.
Pozdrawiam.
Owszem, skorzystałam, przeczytałam trochę wątku, ale wybacz, nie mam po prostu możliwości przeczytania każdego wątku (dotyczącego pielęgnacji włosów) od deski do deski, gdzie każdy ma zwykle grubo ponad 150 str. Ale jak napisałam, jest tu wiele informacji, jednakże dla osoby zielonej w tym temacie, ciężkie jest ogarnięcie tego wszystkiego i zdecydowanie który specyfik będzie najlepszy. Myślałam, że znajdzie się tu osoba, która ma już pojęcie w tym temacie, która używała już wielu odmian olejów i moglaby poradzić, który sprawdza się najlepiej. No ale trudno...

A co do szamponu, wiem, że polecacie Babydream, ale myślałam, że znacie może jeszcze jakies szapomony które by wspomagały dodatkowo działanie olejów.

Cytat:
Napisane przez dotka95 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, na każdej stronie wątku powtarzają się dokładnie te same pytania. Czy któraś z Was mogłaby się podjąć opracowania pigułki, do której możnba by wszystkich odsyłać? Ja chyba mam do tego za małe doświadczenie z olejami, ale może warto by było coś takiego zrobić?
Popieram prośbę, ale wychodzi na to, że to niemożliwe. Pozostaje nam przeczesanie kilkuset stron wpisów

Non so

Dziękuję za odpowiedź. Potrzebuję właśnie natychmiastowej pomcy w tej sprawie, bo już mam dość moich włosów. Kiedyś miałam gęste, grube, proste, lśniące włosy. Nistety gdy zaczęłam dorastać, ich wygląd i struktura zupełnie się zmieniły. Od kilku lat już walczę, żeby były bardziej nawilżone, zdyscyplinowane, niestety bez skutku. Dopiero niedawno dowiedziałam się o olejach, a także o tym, że te wszystkie kosmetyki popularne, a nawet te niby profesjonalne są naładowane chemią i tak naprawdę dobry wygląd włosów po ich zastosowaniu jest chwilowy. Na dodatek włosy zaczęły mi wypadać i mam ich coraz mniej. (I pomyśleć, że kiedyś nienawidziałam swoich gęstych włosów) :/ Reasumując szukam czegoś co by naprawdę nawilżyło i odbudowało moje włosy, i żeby przestały wypadać. Na pewno kupię babydream, znalazłam już ten olej kokosowy parachute, zastanawiam się też nad olejem rycynowym (już dawno słyszałam, że dobrze wzmacnia i pobudza włosy do wzrostu).Tylko obawiam się problemu ze spłukiwaniem go. Na biochemii urody widziałam też inne oleje, które wydają się pomóc na moje problemy, ale zastanawiam się czy wypróbowywać je po kolei. Czy na przykład kupić kilka składników i robić mieszanki. Hmmm kwestie te, dla osoby zupełnie nie znającej tematu są lekko kłopotliwe :P

Edytowane przez mm111111
Czas edycji: 2010-12-19 o 15:20
mm111111 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-19, 14:48   #4863
non so
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 119
Dot.: Oleje i olejki do włosów

moim skromnym zdaniem lepiej po raz 1000 napisac odpowiedz na zadane pytanie np. "jakiego szamponu uzywac" lub "jaki olejek jest dobry", niz zeby co 2 strone przewijala sie odpowiedz "takie pytanie juz bylo skorzystaj z wyszukiwarki itp"
non so jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-19, 14:58   #4864
mm111111
Wtajemniczenie
 
Avatar mm111111
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 2 244
Dot.: Oleje i olejki do włosów

NAwet jak użyję wyszukiwarki, wpiszę "najlepszy olej" to co, nagle wyskoczy mi odpowiedź taaaadammmm "najlepszy jest z avocado, kup go czymprędzej" ? Nie, znajdę mnóstwo, mało przydatnych odnośników....no ale ok, postaram się przeczytać jak najwięcej wpisów z tego wątku. Może znajdę odpowiedzi na swoje pytania
Non so, dzięki
mm111111 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-19, 17:42   #4865
weegirl
Zakorzenienie
 
Avatar weegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 5 126
Dot.: Oleje i olejki do włosów

Cytat:
Napisane przez mm111111 Pokaż wiadomość
NAwet jak użyję wyszukiwarki, wpiszę "najlepszy olej" to co, nagle wyskoczy mi odpowiedź taaaadammmm "najlepszy jest z avocado, kup go czymprędzej" ? Nie, znajdę mnóstwo, mało przydatnych odnośników....no ale ok, postaram się przeczytać jak najwięcej wpisów z tego wątku. Może znajdę odpowiedzi na swoje pytania
Non so, dzięki
Mam pytanie: jak można się dowiedzieć, jaki olej jest najlepszy, skoro nie ma czegoś takiego, jak obiektywnie najlepszy olej? Każdemu pasuje co innego- na początku wątku są wymienione różne oleje (początek wątku czyli ok. 3 stron, naprawdę, przeczytanie ich zajmuje tyle, ile nałożenie na włosy oleju...), każdy może wybrać coś dla siebie. Wiadomo, że to i tak będą eksperymenty.

Z kolei pytanie z cyklu "jakim szamponem zmywać oleje" jest, według mnie, bez sensu. Takim samym, jakim zmywa się łój z głowy. Chyba nikt, kto ma bardzo przetłuszczone włosy nie będzie stosował specjalnego szamponu, żeby zmyć sebum. Tak samo jest z olejami- używamy sprawdzonych szamponów, nie ma co kombinować.

Zgadzam się z tym, że FAQ by się przydało, aczklwiek wszystkie najważniejsze informacje są na początku wątku. No i naprawdę, nie było tu żadnej naprawdę naglącej sprawy, jak komuś się chce testować różne oleje, by znaleźć ten, który będzie nam pasował (a testowanie oleju zazwyczaj trwa przynajmniej miesiąc, wcześniej mało kto widzi jakieś efekty), nakładać je na włosy/wmasowywać w skórę głowy, trzymać na łepetynce przez parę godzin... To wymaga samozaparcia i cierpliwości. Tak jak zdobywanie wiedzy wszelakiej, nie tylko tej dotyczącej pielęgnacji włosów.
weegirl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-19, 17:59   #4866
kropcia007
Wtajemniczenie
 
Avatar kropcia007
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: pomorze
Wiadomości: 2 782
Dot.: Oleje i olejki do włosów

zgadzam sie z przedmówczynią -brawo weegirl
__________________
"To możliwość spełnienia marzeń sprawia, że życie jest tak fascynujące."


Kwietniowa Mamusia - Maja

kropcia007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-19, 18:46   #4867
non so
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 119
Dot.: Oleje i olejki do włosów

a ja bym pragnela zaznaczyc ze kolezanka mm111111 zadajac pytanie o najlepszy olej opisala strukture swoich wlosow - w domysle mozemy sadzic ze pyta sie o najlepszy olej do swego rodzaju wlosow ...
a ja was zdziwie i mam np 2 szampony i nie wyobrazam sobie zmywac oleju z dlugosci szamponem ktory uzywam na sam skalp, bo jest to szampon do wlosow wypadajacych - i tutaj rowniez zaznacze ze mm111111 opisala, ze sie zmaga sie z tym problemem wiec w domysle uwazam ze tez stosuje specjalistyczne szampony ... szkoda by mi bylo zuzywac szampon za 70zl na zmycie oleju przy czym olejowanie dlugosci wlosow byloby dla mnie nieoplacalne gdyz ten szampon zawiera substancje silnie wysuszajaca .. :/
non so jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-12-19, 19:00   #4868
Indios Bravos
Zakorzenienie
 
Avatar Indios Bravos
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 3 927
GG do Indios Bravos
Dot.: Oleje i olejki do włosów

Cytat:
Napisane przez non so Pokaż wiadomość
moim skromnym zdaniem lepiej po raz 1000 napisac odpowiedz na zadane pytanie np. "jakiego szamponu uzywac" lub "jaki olejek jest dobry", niz zeby co 2 strone przewijala sie odpowiedz "takie pytanie juz bylo skorzystaj z wyszukiwarki itp"
Tak- to po jakiego czorta ten wątek został stworzony?
Po co dziewczyny (w tym i ja) zamieszczały dokładny opis każdego z olejów i tego, jak działał on na jej włosy?
Mamy po 1000 razy odpowiadać na to samo pytanie?
A co to jest? Czat?
Wybacz malutka, ale trochę wysiłku nikomu nie zaszkodzi.
Skoro my mogłyśmy go włożyć w każdy wątek to i Wy możecie.
Ty zresztą poruszasz temat po raz kolejny, ale wybacz- nie masz porażającej historii postów.
A uwierz mi, ze gdybyś ich już miała trochę na koncie i zdecydowana większość z nich była konkretną odpowiedzią, opisem, etc. to miałabyś szacunek do tego, co piszesz.
To jest forum z historią i każdy komu zależy na uzyskaniu rzetelnych informacji- zapoznaje się z tematem- jest tu wszystko podane jak na tacy.
Ale poczytać trochę już się nie chce, prawda?
Wybacz, ale ja nie mam zamiaru po raz kolejny powtarzać swoich opinii o danych olejach, zapewne jak wiele użytkowniczek.

Z czego robicie problem to ja nie rozumiem

Cytat:
Napisane przez mm111111 Pokaż wiadomość
NAwet jak użyję wyszukiwarki, wpiszę "najlepszy olej" to co, nagle wyskoczy mi odpowiedź taaaadammmm "najlepszy jest z avocado, kup go czymprędzej" ? Nie, znajdę mnóstwo, mało przydatnych odnośników....no ale ok, postaram się przeczytać jak najwięcej wpisów z tego wątku. Może znajdę odpowiedzi na swoje pytania
Non so, dzięki
Słoneczko- nikt ci nie da obiektywnej odpowiedzi
Pierwsza zasada to testuj i próbuj sama na sobie, bo każdy reaguje inaczej.
Aczkolwiek wiele z nas opisywało swój typ włosów i to, jak działały na nie poszczególne oleje.
Nie jesteśmy specjalistkami...używamy, testujemy i dzielimy się swoja wiedzą na tym forum.
Z której mogłabyś skorzystać gdybyś jednak podczytała trochę więcej tego wątku

Cytat:
Napisane przez weegirl Pokaż wiadomość
Mam pytanie: jak można się dowiedzieć, jaki olej jest najlepszy, skoro nie ma czegoś takiego, jak obiektywnie najlepszy olej? Każdemu pasuje co innego- na początku wątku są wymienione różne oleje (początek wątku czyli ok. 3 stron, naprawdę, przeczytanie ich zajmuje tyle, ile nałożenie na włosy oleju...), każdy może wybrać coś dla siebie. Wiadomo, że to i tak będą eksperymenty.

Z kolei pytanie z cyklu "jakim szamponem zmywać oleje" jest, według mnie, bez sensu. Takim samym, jakim zmywa się łój z głowy. Chyba nikt, kto ma bardzo przetłuszczone włosy nie będzie stosował specjalnego szamponu, żeby zmyć sebum. Tak samo jest z olejami- używamy sprawdzonych szamponów, nie ma co kombinować.

Zgadzam się z tym, że FAQ by się przydało, aczklwiek wszystkie najważniejsze informacje są na początku wątku. No i naprawdę, nie było tu żadnej naprawdę naglącej sprawy, jak komuś się chce testować różne oleje, by znaleźć ten, który będzie nam pasował (a testowanie oleju zazwyczaj trwa przynajmniej miesiąc, wcześniej mało kto widzi jakieś efekty), nakładać je na włosy/wmasowywać w skórę głowy, trzymać na łepetynce przez parę godzin... To wymaga samozaparcia i cierpliwości. Tak jak zdobywanie wiedzy wszelakiej, nie tylko tej dotyczącej pielęgnacji włosów.
Weegirl- kochana...
Ja juz wspominam o tym po raz kolejny i chyba nie daje to efektu
Po co my to wszystko piszemy to ja nie wiem- zacznijmy się wymieniać między sobą PW- tak chyba będzie lepiej

Cytat:
Napisane przez non so Pokaż wiadomość
a ja bym pragnela zaznaczyc ze kolezanka mm111111 zadajac pytanie o najlepszy olej opisala strukture swoich wlosow - w domysle mozemy sadzic ze pyta sie o najlepszy olej do swego rodzaju wlosow ...
a ja was zdziwie i mam np 2 szampony i nie wyobrazam sobie zmywac oleju z dlugosci szamponem ktory uzywam na sam skalp, bo jest to szampon do wlosow wypadajacych - i tutaj rowniez zaznacze ze mm111111 opisala, ze sie zmaga sie z tym problemem wiec w domysle uwazam ze tez stosuje specjalistyczne szampony ... szkoda by mi bylo zuzywac szampon za 70zl na zmycie oleju przy czym olejowanie dlugosci wlosow byloby dla mnie nieoplacalne gdyz ten szampon zawiera substancje silnie wysuszajaca .. :/
A co my możemy jej doradzić znając nawet strukturę jej włosów?
Mogłaby mieć identyczna jak moja a i tak w większości olejów miałybyśmy inne odczucia.
Powtarzam już po raz kolejny- każde włosy są indywidualnością.
I na podstawie czyichś doświadczeń można wyciągnąć korzystne dla siebie wnioski.
Ale nikt jej recepty gotowej nie poda- taka receptę w częściach ma rozsianą po całym wątku- jak sobie poczyta to coś sklei do kupy.
Jestem pewna.
Tylko oczywiście...główny problem...TRZEBA CHĘCI, PRAWDA?
__________________
"Look into my eyes
You will see...
You know it´s true

everything I do I do it for you..."

27.05.2009r.- najszczęśliwsza kobieta na Ziemi

www.radicalis.fbl.pl - strona mojego najzdolniejszego
Wybrałam kuszącą Lady Berry!

Indios Bravos jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-19, 19:02   #4869
mm111111
Wtajemniczenie
 
Avatar mm111111
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 2 244
Dot.: Oleje i olejki do włosów

Cytat:
Napisane przez weegirl Pokaż wiadomość
Mam pytanie: jak można się dowiedzieć, jaki olej jest najlepszy, skoro nie ma czegoś takiego, jak obiektywnie najlepszy olej? Każdemu pasuje co innego- na początku wątku są wymienione różne oleje (początek wątku czyli ok. 3 stron, naprawdę, przeczytanie ich zajmuje tyle, ile nałożenie na włosy oleju...), każdy może wybrać coś dla siebie. Wiadomo, że to i tak będą eksperymenty.

Z kolei pytanie z cyklu "jakim szamponem zmywać oleje" jest, według mnie, bez sensu. Takim samym, jakim zmywa się łój z głowy. Chyba nikt, kto ma bardzo przetłuszczone włosy nie będzie stosował specjalnego szamponu, żeby zmyć sebum. Tak samo jest z olejami- używamy sprawdzonych szamponów, nie ma co kombinować.

Zgadzam się z tym, że FAQ by się przydało, aczklwiek wszystkie najważniejsze informacje są na początku wątku. No i naprawdę, nie było tu żadnej naprawdę naglącej sprawy, jak komuś się chce testować różne oleje, by znaleźć ten, który będzie nam pasował (a testowanie oleju zazwyczaj trwa przynajmniej miesiąc, wcześniej mało kto widzi jakieś efekty), nakładać je na włosy/wmasowywać w skórę głowy, trzymać na łepetynce przez parę godzin... To wymaga samozaparcia i cierpliwości. Tak jak zdobywanie wiedzy wszelakiej, nie tylko tej dotyczącej pielęgnacji włosów.
JA rozumiem, że jeden olej może komuś pomóc a komuś nie. Chodziło mi o to czy macie jakiś swój najlepszy, który pomógł większości dziewczyn. Ale mniejsza o to....Wydawało mi się, że forum jest do tego żeby sobie pomagać, i radzić sobie nawzajem. Ale nie, po co komuś ułatwić życie, niech nie ma łatwo i niech poczyta sobie 160 stron forum z nudów. Ok, przyjęłam i dziękuję za pomoc.

Cytat:
Napisane przez kropcia007 Pokaż wiadomość
zgadzam sie z przedmówczynią -brawo weegirl
Brawo brawo...

Cytat:
Napisane przez non so Pokaż wiadomość
a ja bym pragnela zaznaczyc ze kolezanka mm111111 zadajac pytanie o najlepszy olej opisala strukture swoich wlosow - w domysle mozemy sadzic ze pyta sie o najlepszy olej do swego rodzaju wlosow ...
a ja was zdziwie i mam np 2 szampony i nie wyobrazam sobie zmywac oleju z dlugosci szamponem ktory uzywam na sam skalp, bo jest to szampon do wlosow wypadajacych - i tutaj rowniez zaznacze ze mm111111 opisala, ze sie zmaga sie z tym problemem wiec w domysle uwazam ze tez stosuje specjalistyczne szampony ... szkoda by mi bylo zuzywac szampon za 70zl na zmycie oleju przy czym olejowanie dlugosci wlosow byloby dla mnie nieoplacalne gdyz ten szampon zawiera substancje silnie wysuszajaca .. :/
Dzięki, ale widzę, że strzępię się nadaramnie. Dziękuję za Twoje wskazówki. W wolnym czasie (czyli za jakieś kilka mieś.) posiedzę sobie na forum i poczytam te 160 str. Dzięki za pomoc dziewczyny! I Sorry za offtop.

Edytowane przez mm111111
Czas edycji: 2010-12-19 o 19:07
mm111111 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-19, 19:41   #4870
non so
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 119
Dot.: Oleje i olejki do włosów

wole po raz 1000 czytac np "olej kokosowy dziala tak i tak" niz "skorzystaj z wyszukiwarki" i wole po raz 1000 widziec tu pomocne odpowiedzi bo moze jak ktos po raz enty napisze konkretna odpowiedz na zadane pytanie to ten watek rzeczywiscie bedzie skarbnica wiedzy i byc moze ludzie nie beda zadawac juz tych samych pytan.
tymczasem gdy widze watek majacy 160 stron (sama czytajac doszlam do 106) 1/4 tego to prywatne czaty dziewczyn, 1/4 to info o wyszukiwarce to mnie krew zalewa.
rozumiem ze kazdy wlos jest inny, ale dlaczego zamiast od razu tak nie napisac "ej sluchaj powinnas moze poczytac troche watku bo wiesz kazdy wlos jest inny u mnie dziala ten i ten olej blablabla polecam ten i ten szampon" to sie rozwodzicie nad ta wyszukiwarka ... skoro juz wszystko w tym watku bylo omawiane, pytania sa powielane to po co sie dalej udzielac? wyszukiwarka w dlon dziewczynki ^^ mmm111111 jak dojdziesz do 106 strony to powiadom mnie, bedziemy od tad razem czytac ten watek jakos mi razniej bedzie hehe
non so jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-19, 19:55   #4871
Indios Bravos
Zakorzenienie
 
Avatar Indios Bravos
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 3 927
GG do Indios Bravos
Dot.: Oleje i olejki do włosów

Cytat:
Napisane przez mm111111 Pokaż wiadomość
JA rozumiem, że jeden olej może komuś pomóc a komuś nie. Chodziło mi o to czy macie jakiś swój najlepszy, który pomógł większości dziewczyn. Ale mniejsza o to....Wydawało mi się, że forum jest do tego żeby sobie pomagać, i radzić sobie nawzajem. Ale nie, po co komuś ułatwić życie, niech nie ma łatwo i niech poczyta sobie 160 stron forum z nudów. Ok, przyjęłam i dziękuję za pomoc.
Weegirl napisała- większość informacji jest an początku wątku- tam obczytałabyś się w zachwyty nad olejem kokosowym np.
[/QUOTE]

Cytat:
Napisane przez non so Pokaż wiadomość
wole po raz 1000 czytac np "olej kokosowy dziala tak i tak" niz "skorzystaj z wyszukiwarki" i wole po raz 1000 widziec tu pomocne odpowiedzi bo moze jak ktos po raz enty napisze konkretna odpowiedz na zadane pytanie to ten watek rzeczywiscie bedzie skarbnica wiedzy i byc moze ludzie nie beda zadawac juz tych samych pytan.
Ty wolisz czytać, ale mi np. nie uśmiecha się po raz setny tego pisać.
I jak widać nie jestem osamotniona.

Cytat:
Napisane przez non so Pokaż wiadomość
tymczasem gdy widze watek majacy 160 stron (sama czytajac doszlam do 106) 1/4 tego to prywatne czaty dziewczyn, 1/4 to info o wyszukiwarce to mnie krew zalewa.
Zdecydowanie przesadzasz.
Może nie potrafisz patrzeć?
Wybacz, ale ciekawe jak ja czytając te ponad 100 stron wyciągnęłam wnioski dla siebie i jakoś tam czatu nie widziałam.
Może miałam do tego inne nastawienie?

Cytat:
Napisane przez non so Pokaż wiadomość
rozumiem ze kazdy wlos jest inny, ale dlaczego zamiast od razu tak nie napisac "ej sluchaj powinnas moze poczytac troche watku bo wiesz kazdy wlos jest inny u mnie dziala ten i ten olej blablabla polecam ten i ten szampon" to sie rozwodzicie nad ta wyszukiwarka ... skoro juz wszystko w tym watku bylo omawiane, pytania sa powielane to po co sie dalej udzielac? wyszukiwarka w dlon dziewczynki ^^ mmm111111 jak dojdziesz do 106 strony to powiadom mnie, bedziemy od tad razem czytac ten watek jakos mi razniej bedzie hehe
Udzielamy się, bo dorzucamy nowych informacji a nie zadajemy wytarte pytania powtarzane 5 tys. razy na 10 stron.
A na pomocne spostrzeżenia miejsca nigdy za dużo.
Pomocne oczywiście dla tych, którzy chcą czytać nasze wypociny
__________________
"Look into my eyes
You will see...
You know it´s true

everything I do I do it for you..."

27.05.2009r.- najszczęśliwsza kobieta na Ziemi

www.radicalis.fbl.pl - strona mojego najzdolniejszego
Wybrałam kuszącą Lady Berry!

Indios Bravos jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-12-19, 20:01   #4872
weegirl
Zakorzenienie
 
Avatar weegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 5 126
Dot.: Oleje i olejki do włosów

Cytat:
Napisane przez non so Pokaż wiadomość
a ja bym pragnela zaznaczyc ze kolezanka mm111111 zadajac pytanie o najlepszy olej opisala strukture swoich wlosow - w domysle mozemy sadzic ze pyta sie o najlepszy olej do swego rodzaju wlosow ...
a ja was zdziwie i mam np 2 szampony i nie wyobrazam sobie zmywac oleju z dlugosci szamponem ktory uzywam na sam skalp, bo jest to szampon do wlosow wypadajacych - i tutaj rowniez zaznacze ze mm111111 opisala, ze sie zmaga sie z tym problemem wiec w domysle uwazam ze tez stosuje specjalistyczne szampony ... szkoda by mi bylo zuzywac szampon za 70zl na zmycie oleju przy czym olejowanie dlugosci wlosow byloby dla mnie nieoplacalne gdyz ten szampon zawiera substancje silnie wysuszajaca .. :/
Ok, to faktycznie co innego Ale mało kto jednym szamponem myje skalp a innym włosy na długości. Tylko, że jakby Ci włosy nie wypadały to mogłabyś mieć jeden szampon, pierwszy lepszy ze sklepowej półki I taki by Ci wystarczył do zmycia swojego własnego tłuszczyku i jeszcze tego roślinnego.

A co do pytania o właściwy olej do swojego rodzaju włosów... widzisz, nawet u osób z pabrdzo podobnymi włosami występują często zupełnie inne preferencje odnośnie olejów. To tak samo, jak z nakłądaniem oleju na suche lub wilgotne włosy- naprawdę, nie da się przewidzieć, co się na jakich włosach sprawdzi.

Cytat:
Napisane przez mm111111 Pokaż wiadomość
JA rozumiem, że jeden olej może komuś pomóc a komuś nie. Chodziło mi o to czy macie jakiś swój najlepszy, który pomógł większości dziewczyn. Ale mniejsza o to....Wydawało mi się, że forum jest do tego żeby sobie pomagać, i radzić sobie nawzajem. Ale nie, po co komuś ułatwić życie, niech nie ma łatwo i niech poczyta sobie 160 stron forum z nudów. Ok, przyjęłam i dziękuję za pomoc.


Dzięki, ale widzę, że strzępię się nadaramnie. Dziękuję za Twoje wskazówki. W wolnym czasie (czyli za jakieś kilka mieś.) posiedzę sobie na forum i poczytam te 160 str. Dzięki za pomoc dziewczyny! I Sorry za offtop.
Ta ironia jest zbędna. Po prostu osoba, która sama ma sporo obowiązków, a w wolnym czasie próbuje się dowiedzieć, jak pielęgnować włosy ma dosyć tego, że co poniektórym nie chce nawet się zajrzeć na pierwszą stronę wątku Ani ja ani inne Wizażanki nie siedzimy w domu i nie piszemy postów 24h na dobę. Rozumiem, że mało komu chce się czytać długi wątek, ale szkoda, że ceni się tylko i wyłącznie swój czas.

Najgorsze jest to, że ciągle czytamy, jakie to jesteśmy niesympatyczne i mało pomocne... tylko, że piszą to osoby, które same nic z siebie na tym forum nie dały. Ja zawsze chętnie odpisuję na PW z pytaniami (tym bardziej, że wtedy nie zaśmieca się forum pytając X razy o to samo). Na początku wątku masz wymienione różne oleje oraz ich składy i właściwości. Naprawdę, my wszystkie startowałyśmy tylko z tą wiedzą (może poza paroma wyjątkami). Są podane adresy sklepów z półproduktami i tam znajdują się najlepsze opisy olejów.

Aha. Ja nie wiem, jak Wy, ale u mnie przeczytanie 160 stron forum zajmuje mniej niż 2 godziny. A ja wolno czytam. Jeśli ktoś nie ma 2 godzin (nie trzeba od razu czytać całości, można to rozłożyć na kilka "sesji") na przeczytanie tych naszych wypocin (chciałabym zauważyć, że my zdobywałyśmy doświadczenie poświęcając mnóstwo naszego czasu i, niejednokrotnie, niemało pieniędzy) to na taki żmudny zabieg jak olejowanie też czasu pewnie nie będzie.

No i na zakończenie chciałabym zauważyć, że w tym wątku ciągle się przewija nazwa oleju kokosowego- to on jest tutaj najpopularniejszy, co nie oznacza, że najlepszy do któregokolwiek z rodzajów włosów. Ja już pisałam (jakby się komukolwiek chciało przeczytać...), że na początek najlepiej wypróbować to, co się ma w kuchni: oliwę z oliwek, olej rzepakowy, olej słonecznikowy. Każdy ma któryś z nich w domu i warto najpierw wypróbować to, co jest pod ręką.
weegirl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-19, 20:17   #4873
201605090958
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 833
Dot.: Oleje i olejki do włosów

Na większosci wątków fryzjerskich pisze jak byk-włosów nie prostować, a zniszczone sciać. I co? znowu kolejna panna, która prostuje i potrzebuje cudu na włosy juz, zaraz, natychmiast. Choć wystarczy przeczytać spis treści, żeby zauważyć, ze jeden genialny kosmetyk cudu nie zdziała. Dziewczyny testują, sprawdzają, układają programy pielęgnacyjne, wczytują sie w składy, robią własne mixtury. A potem pojawia sie panna, ktora stwierdza mam wlosy takie i takie potrzebuje panaceum- po pierwsze na podstawie subiektywnej opinii nie da sie autorytatywnie powiedziec co nalezy zastosowac najpierw, co potem. Po drugie naprawde przy dobrym tempie czytania interesujacego watku te 150 stron nie czyta sie tygodniami I po trzecie -po coś forum ze swą historia istnieje i naprawde regularne odpowiadanie w kazdym watku na post w stylu "moje wlosy wypadaja ale ja je musze prostowac"mija sie z celem.
P.S. i mala uwaga-prawidłowa odpowiedz na to pytanie nie sprowadza sie do firm syoss, avon, loreal, dove czy gliss kur.
Pozdrawiam
201605090958 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-19, 20:59   #4874
mm111111
Wtajemniczenie
 
Avatar mm111111
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 2 244
Dot.: Oleje i olejki do włosów

Cytat:
Napisane przez Indios Bravos Pokaż wiadomość
Weegirl napisała- większość informacji jest an początku wątku- tam obczytałabyś się w zachwyty nad olejem kokosowym np.


Ty wolisz czytać, ale mi np. nie uśmiecha się po raz setny tego pisać.
I jak widać nie jestem osamotniona.



Zdecydowanie przesadzasz.
Może nie potrafisz patrzeć?
Wybacz, ale ciekawe jak ja czytając te ponad 100 stron wyciągnęłam wnioski dla siebie i jakoś tam czatu nie widziałam.
Może miałam do tego inne nastawienie?



Udzielamy się, bo dorzucamy nowych informacji a nie zadajemy wytarte pytania powtarzane 5 tys. razy na 10 stron.
A na pomocne spostrzeżenia miejsca nigdy za dużo.
Pomocne oczywiście dla tych, którzy chcą czytać nasze wypociny[/QUOTE]



Cytat:
Napisane przez weegirl Pokaż wiadomość
Ok, to faktycznie co innego Ale mało kto jednym szamponem myje skalp a innym włosy na długości. Tylko, że jakby Ci włosy nie wypadały to mogłabyś mieć jeden szampon, pierwszy lepszy ze sklepowej półki I taki by Ci wystarczył do zmycia swojego własnego tłuszczyku i jeszcze tego roślinnego.

A co do pytania o właściwy olej do swojego rodzaju włosów... widzisz, nawet u osób z pabrdzo podobnymi włosami występują często zupełnie inne preferencje odnośnie olejów. To tak samo, jak z nakłądaniem oleju na suche lub wilgotne włosy- naprawdę, nie da się przewidzieć, co się na jakich włosach sprawdzi.



Ta ironia jest zbędna. Po prostu osoba, która sama ma sporo obowiązków, a w wolnym czasie próbuje się dowiedzieć, jak pielęgnować włosy ma dosyć tego, że co poniektórym nie chce nawet się zajrzeć na pierwszą stronę wątku Ani ja ani inne Wizażanki nie siedzimy w domu i nie piszemy postów 24h na dobę. Rozumiem, że mało komu chce się czytać długi wątek, ale szkoda, że ceni się tylko i wyłącznie swój czas.

Najgorsze jest to, że ciągle czytamy, jakie to jesteśmy niesympatyczne i mało pomocne... tylko, że piszą to osoby, które same nic z siebie na tym forum nie dały. Ja zawsze chętnie odpisuję na PW z pytaniami (tym bardziej, że wtedy nie zaśmieca się forum pytając X razy o to samo). Na początku wątku masz wymienione różne oleje oraz ich składy i właściwości. Naprawdę, my wszystkie startowałyśmy tylko z tą wiedzą (może poza paroma wyjątkami). Są podane adresy sklepów z półproduktami i tam znajdują się najlepsze opisy olejów.

Aha. Ja nie wiem, jak Wy, ale u mnie przeczytanie 160 stron forum zajmuje mniej niż 2 godziny. A ja wolno czytam. Jeśli ktoś nie ma 2 godzin (nie trzeba od razu czytać całości, można to rozłożyć na kilka "sesji") na przeczytanie tych naszych wypocin (chciałabym zauważyć, że my zdobywałyśmy doświadczenie poświęcając mnóstwo naszego czasu i, niejednokrotnie, niemało pieniędzy) to na taki żmudny zabieg jak olejowanie też czasu pewnie nie będzie.

No i na zakończenie chciałabym zauważyć, że w tym wątku ciągle się przewija nazwa oleju kokosowego- to on jest tutaj najpopularniejszy, co nie oznacza, że najlepszy do któregokolwiek z rodzajów włosów. Ja już pisałam (jakby się komukolwiek chciało przeczytać...), że na początek najlepiej wypróbować to, co się ma w kuchni: oliwę z oliwek, olej rzepakowy, olej słonecznikowy. Każdy ma któryś z nich w domu i warto najpierw wypróbować to, co jest pod ręką.
W takim razię zacznę od koksowego, dzięki

Cytat:
Napisane przez danusiaes Pokaż wiadomość
Na większosci wątków fryzjerskich pisze jak byk-włosów nie prostować, a zniszczone sciać. I co? znowu kolejna panna, która prostuje i potrzebuje cudu na włosy juz, zaraz, natychmiast. Choć wystarczy przeczytać spis treści, żeby zauważyć, ze jeden genialny kosmetyk cudu nie zdziała. Dziewczyny testują, sprawdzają, układają programy pielęgnacyjne, wczytują sie w składy, robią własne mixtury. A potem pojawia sie panna, ktora stwierdza mam wlosy takie i takie potrzebuje panaceum- po pierwsze na podstawie subiektywnej opinii nie da sie autorytatywnie powiedziec co nalezy zastosowac najpierw, co potem. Po drugie naprawde przy dobrym tempie czytania interesujacego watku te 150 stron nie czyta sie tygodniami I po trzecie -po coś forum ze swą historia istnieje i naprawde regularne odpowiadanie w kazdym watku na post w stylu "moje wlosy wypadaja ale ja je musze prostowac"mija sie z celem.
P.S. i mala uwaga-prawidłowa odpowiedz na to pytanie nie sprowadza sie do firm syoss, avon, loreal, dove czy gliss kur.
Pozdrawiam
KOLEJNA PANNA zdaje sobie doskonale sprawę, że z dnia na dzień cudu oleje nie zdziałają. Nie rób z ludzi debili Wiem, że prostowanie szkodzi włosom, staram się to robić coraz rzadziej, ale włosy bez wyprostowania i w tak złej kondycji po prostu źle wyglądają. Wierze, że po kilku miesiącach stosowania olejów itp. włosy będą już w lepszej kondycji i będą się lepiej układały bez użycia prostownicy. I apropo MAŁEJ uwagi.... napisałam kilka postów wcześniej, że wypróbowałam w swoim życiu dove gliss kur loreal itp. bo kiedyś nie miałam aż takich problemów jak teraz (i wiedzy na temat ekologicznych kosmetyków). Poza tym nie zdawałam sobie sprawy ile szkodliwej chemii zawierają. Wiem, że żadne Dove'y Syoss'y mi nie pomogą, dlatego weszłam na to forum. Ta Twoja mała uwaga była naprawdę zbędna, bo po razy kolejny starasz się zrobić ze mnie idiotkę.
NAprawdę odechciewa się odwiedzania takiego forum. Dostałam jedną, dwie uwagi, żebym wczytała się w cały wątek, i tak zrobie, jak będę miała możliwość. Nie rozumiem po co kolejna osoba wtrąca swoje 3 grosze i to w dodatku w mało przyjemny sposób. Tak właśnie robią się OT, zamiast konkretnych treści. :/
mm111111 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-19, 21:06   #4875
bernadka20
Wtajemniczenie
 
Avatar bernadka20
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Dębica / Aleksandrów Kujawski
Wiadomości: 2 722
Dot.: Oleje i olejki do włosów

mm11111111
Nie powinnaś nam tak pisać. Dziewczyny włożyły swoją ciężką pracę w opis każdego olejku, a Ty się tak odwdzięczasz ?
Moja Droga...Na każdym forum są jakieś zasady. Nie będzie je łamał byle kto...Tylko tutaj się tych zasad przestrzega.

Tak jak Weegirl, Indios, Kropcia i inne napisały to ja się z nimi w 100% zgadzam.
Trzeba poswiecic troszkę uwagi, jeśli chcesz pojąć większą wiedzę.
A 3 strony początkowe chyba Cię nie zbawią ?
Poza tym ja nie rozumiem Ciebie. Wchodzisz na to forum chcesz uzyskać odpowiedzi na swoje pytanie i tak nie wdzięcznie potem ludzi traktujesz...Coś tu jest nie w porządku.
Dostałaś odpowiedź, ze należy pojsc wstecz do początkowych stronic i poczytac i taki problem to Tobie sprawia ?
Trochę zasad i więcej pokory...Bo takie zachowanie jest wrecz niewybaczalne...
__________________
Narzeczona 11.10.2013
Dbam o włosy
Mój typ-2C. Od końca lipca 2010 dbam o swoje loczki !!
Stop suszarce od końca czerwca 2010
Kantorzyca/Kantorka Zakonu Curlitanek
Masz naturalne, kręcone włosy?Zajrzyj koniecznie: FaQ, Pigułka
bernadka20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-19, 21:45   #4876
mm111111
Wtajemniczenie
 
Avatar mm111111
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 2 244
Dot.: Oleje i olejki do włosów

Cytat:
Napisane przez bernadka20 Pokaż wiadomość
mm11111111
Nie powinnaś nam tak pisać. Dziewczyny włożyły swoją ciężką pracę w opis każdego olejku, a Ty się tak odwdzięczasz ?
Moja Droga...Na każdym forum są jakieś zasady. Nie będzie je łamał byle kto...Tylko tutaj się tych zasad przestrzega.

Tak jak Weegirl, Indios, Kropcia i inne napisały to ja się z nimi w 100% zgadzam.
Trzeba poswiecic troszkę uwagi, jeśli chcesz pojąć większą wiedzę.
A 3 strony początkowe chyba Cię nie zbawią ?
Poza tym ja nie rozumiem Ciebie. Wchodzisz na to forum chcesz uzyskać odpowiedzi na swoje pytanie i tak nie wdzięcznie potem ludzi traktujesz...Coś tu jest nie w porządku.
Dostałaś odpowiedź, ze należy pojsc wstecz do początkowych stronic i poczytac i taki problem to Tobie sprawia ?
Trochę zasad i więcej pokory...Bo takie zachowanie jest wrecz niewybaczalne...
A czy Ty czytasz to co napisałam? Bo póki co piszesz tylko, że jestem "niewdzięczna". Napisałam, że nie potrzebuję "reprymendy" od kolejnej osoby, tylko grzecznie, potulnie, przeczytam cały wątek od deski do deski, jak będę miała czas, i nie będę Was zamęczać "głupimi" pytaniami. A tu dalej to samo....ręce opadają człowiekowi. Do "opieprzania" kogoś i uczenia "pokory" to nagle tyle chętnych.... :/ EOT
mm111111 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-19, 22:00   #4877
non so
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 119
Dot.: Oleje i olejki do włosów

Cytat:
Napisane przez mm111111 Pokaż wiadomość
A czy Ty czytasz to co napisałam? Bo póki co piszesz tylko, że jestem "niewdzięczna". Napisałam, że nie potrzebuję "reprymendy" od kolejnej osoby, tylko grzecznie, potulnie, przeczytam cały wątek od deski do deski, jak będę miała czas, i nie będę Was zamęczać "głupimi" pytaniami. A tu dalej to samo....ręce opadają człowiekowi. Do "opieprzania" kogoś i uczenia "pokory" to nagle tyle chętnych.... :/ EOT
polska mentalnosc lubia oceniac i wytykac bledy, ale nie lubia byc oceniani i pouczani co widac w powyzszych postach

nie martw sie by powrocic do tematu olejow ... najpierw radze bys sprobowala kokosowego i pamietaj, ze testowanie powinno sie robic w ciagu 2 tyg - nie spodziewaj sie jakis efektow wczesniej no i uwazaj na skalp u mnie kokos wywoluje podraznienie i swedzenie.
swoja droga ostatnio marzy mi sie wypobowanie oleju palmowego ponoc ma wiecej kw laurynowego ktory zatrzymuje we wlosach proteiny, jednak dalej jest testowany przez naukowcow w celu wykrycia innych wlasciwosci

teraz w ogole to przerzucilam sie na angielskie forum o dlugich wlosach, maja fajna atmosfere i nikt nie straszy wyszukiwarka hehe, nie rzuci sie takze na Ciebie 5 babek z pretensjami gdy zadasz pytanie bo nie masz czasu na przeczytanie obszernego watku jak chcesz moge podac linka, ale mysle ze bedziesz znala adres
non so jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-19, 22:10   #4878
mm111111
Wtajemniczenie
 
Avatar mm111111
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 2 244
Dot.: Oleje i olejki do włosów

Cytat:
Napisane przez non so Pokaż wiadomość
polska mentalnosc lubia oceniac i wytykac bledy, ale nie lubia byc oceniani i pouczani co widac w powyzszych postach

nie martw sie by powrocic do tematu olejow ... najpierw radze bys sprobowala kokosowego i pamietaj, ze testowanie powinno sie robic w ciagu 2 tyg - nie spodziewaj sie jakis efektow wczesniej no i uwazaj na skalp u mnie kokos wywoluje podraznienie i swedzenie.
swoja droga ostatnio marzy mi sie wypobowanie oleju palmowego ponoc ma wiecej kw laurynowego ktory zatrzymuje we wlosach proteiny, jednak dalej jest testowany przez naukowcow w celu wykrycia innych wlasciwosci

teraz w ogole to przerzucilam sie na angielskie forum o dlugich wlosach, maja fajna atmosfere i nikt nie straszy wyszukiwarka hehe, nie rzuci sie takze na Ciebie 5 babek z pretensjami gdy zadasz pytanie bo nie masz czasu na przeczytanie obszernego watku jak chcesz moge podac linka, ale mysle ze bedziesz znala adres
Z chęcią zajrzę, możesz wysłać mi PW Tak zrobię, kupię kokosowy parachute, ale to dopiero w styczniu. (Muszę jeszcze wykorzystać wszystkie maski L'abiotica które mam). Nie wiem jak zareaguje moja skóra głowy, ale nie mam bardzo wrażliwej. Będę ostrożna w tej kwestii, dziękuję. Na szybkie efekty nie liczę, będę cierpliwa Muszę też kupić znowu jakiś suplement na włosy, bo ostatnio nic nie brałam. Może to też pomoże. Pozdrawiam i dobranoc!
mm111111 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-19, 23:24   #4879
bernadka20
Wtajemniczenie
 
Avatar bernadka20
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Dębica / Aleksandrów Kujawski
Wiadomości: 2 722
Dot.: Oleje i olejki do włosów

m11111
Mnie wręcz przeciwnie opadają ręce, kiedy widzę taki post jak Twój...
I nie życzę sobie, byś w taki sposób się do mnie wyrażała. Nie potrafisz odczytać na spokojnie moj post tylko się bez potrzeby rzucasz...No właśnie Ty się tu rzucasz.
Tak w ogole to Efavit jest dobry. Bynajmniej ten mogę Tobie polecić, bo ten olejek kokosowy stosowalam i stosuje, ale mniej czasu mam na niego.
Migdałowy też miałam

Non so...
Adwokat ? A tak na poważnie...
Wręcz przeciwnie...Umiem znieść krytykę w porównaniu do m1111...Troszkę ciężej.
__________________
Narzeczona 11.10.2013
Dbam o włosy
Mój typ-2C. Od końca lipca 2010 dbam o swoje loczki !!
Stop suszarce od końca czerwca 2010
Kantorzyca/Kantorka Zakonu Curlitanek
Masz naturalne, kręcone włosy?Zajrzyj koniecznie: FaQ, Pigułka
bernadka20 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-12-20, 07:12   #4880
non so
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 119
Dot.: Oleje i olejki do włosów

Cytat:
Napisane przez bernadka20 Pokaż wiadomość
Umiem znieść krytykę w porównaniu do m1111...Troszkę ciężej.
tak? nie wiedzialam w szczegolnosci widac to po wczesniejszych postach....
a adwokatem nie jestem - po prostu wyrazam swoje zdanie gdy stado lasek atakuje innych ... a co mialabym niby sama po niej pocisnac by sie nie wyrozniac z tlumu? hehehe polskosc ...
mmm111111 tez uwazalam ze na moj skalp nic nie podziala drazniaco a tu prosze .... wydaje mi sie ze za duzo kladlam tego kokosa na glowe, niestety mam sklonnnosci do przesady w tej kwestii dlatego dzisiaj chodze z poltlusta glowa bo go nowy szampon dobrze nie zmyl
non so jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-20, 08:30   #4881
Indios Bravos
Zakorzenienie
 
Avatar Indios Bravos
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 3 927
GG do Indios Bravos
Dot.: Oleje i olejki do włosów

Cytat:
Napisane przez non so Pokaż wiadomość
polska mentalnosc lubia oceniac i wytykac bledy, ale nie lubia byc oceniani i pouczani co widac w powyzszych postach

nie martw sie by powrocic do tematu olejow ... najpierw radze bys sprobowala kokosowego i pamietaj, ze testowanie powinno sie robic w ciagu 2 tyg - nie spodziewaj sie jakis efektow wczesniej no i uwazaj na skalp u mnie kokos wywoluje podraznienie i swedzenie.
swoja droga ostatnio marzy mi sie wypobowanie oleju palmowego ponoc ma wiecej kw laurynowego ktory zatrzymuje we wlosach proteiny, jednak dalej jest testowany przez naukowcow w celu wykrycia innych wlasciwosci

teraz w ogole to przerzucilam sie na angielskie forum o dlugich wlosach, maja fajna atmosfere i nikt nie straszy wyszukiwarka hehe, nie rzuci sie takze na Ciebie 5 babek z pretensjami gdy zadasz pytanie bo nie masz czasu na przeczytanie obszernego watku jak chcesz moge podac linka, ale mysle ze bedziesz znala adres
Cytat:
Napisane przez non so Pokaż wiadomość
tak? nie wiedzialam w szczegolnosci widac to po wczesniejszych postach....
a adwokatem nie jestem - po prostu wyrazam swoje zdanie gdy stado lasek atakuje innych ... a co mialabym niby sama po niej pocisnac by sie nie wyrozniac z tlumu? hehehe polskosc ...
mmm111111 tez uwazalam ze na moj skalp nic nie podziala drazniaco a tu prosze .... wydaje mi sie ze za duzo kladlam tego kokosa na glowe, niestety mam sklonnnosci do przesady w tej kwestii dlatego dzisiaj chodze z poltlusta glowa bo go nowy szampon dobrze nie zmyl
Oj malutko masz Niunia pojęcie o polskiej mentalności- malutko
Wiesz kto sprawia, że atmosfera na forum robi się taka nie do zniesienia? Hmm? Pytanie za 10000 pkt.
Jakoś inne użytkowniczki (zarówno początkujace jak i te, które już troszke się na tym znają) przyjęły naszą uwagę/radę i nie robiły niepotrzebnego harmideru.
Zauważ w jaki sposób zarówno Tobie jak i Twojej następczyni została zwrócona uwaga- zazwyczaj byłam to ja.
Czy było to robione w sposób złośliwy, ironiczny czy bezczelny?
Mi sie wydaje, ze chyba nie.
Za to zobacz co Ty wyprawiasz- wyśmiewasz i obrażasz dziewczyny, które wiele wniosły zarówno do tego wątku jak i całego włosowego forum.
Naprawdę...Spójrz w jaki sposób sie odnosisz do uzytkowniczek i zastanów sie nad tym.
A na tym zagranicznym forum też długo z Toba nie wytrzymają jeśli podobnie zaczniesz je traktować- gwarantuję Ci to

Cytat:
Napisane przez mm111111 Pokaż wiadomość
A czy Ty czytasz to co napisałam? Bo póki co piszesz tylko, że jestem "niewdzięczna". Napisałam, że nie potrzebuję "reprymendy" od kolejnej osoby, tylko grzecznie, potulnie, przeczytam cały wątek od deski do deski, jak będę miała czas, i nie będę Was zamęczać "głupimi" pytaniami. A tu dalej to samo....ręce opadają człowiekowi. Do "opieprzania" kogoś i uczenia "pokory" to nagle tyle chętnych.... :/ EOT
Dużo chętnych jest też do pomocy.
Wbrew pozorom nasz odzew jest chęcia pomocy.
Dlaczego? Bo takie zasady obowiązują na tym forum.
Chciałyśmy Ci je przedstawić, bo częstokroć użytkownicy są stawiani do pionu w bardziej radykalny sposób.
Ale skoro Ty w tym widzisz tylko chęć opieprzania Cię to niestety współpraca chyba nam sie nie ułoży.
__________________
"Look into my eyes
You will see...
You know it´s true

everything I do I do it for you..."

27.05.2009r.- najszczęśliwsza kobieta na Ziemi

www.radicalis.fbl.pl - strona mojego najzdolniejszego
Wybrałam kuszącą Lady Berry!


Edytowane przez Indios Bravos
Czas edycji: 2010-12-20 o 09:06
Indios Bravos jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-20, 09:02   #4882
bernadka20
Wtajemniczenie
 
Avatar bernadka20
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Dębica / Aleksandrów Kujawski
Wiadomości: 2 722
Dot.: Oleje i olejki do włosów

non so
Z Twoich postów wnioskuje jak kolezanka Indios...Guzik wiesz o polskiej mentalności. A chciałaś się wyróżnić ja z tłumu i nie wyszło.

A na zagranicznym forum to nie wiem jak się zachowujesz, ale prędzej czy później się same przekonają pewnie jaka jesteś naprawdę.
Takze zastanów się nad tym.
Nie życzę obrażania mojej skromnej osoby...A Twoj śmiech jest wręcz za bezczelny i nie cieszyłabym się tak nim...

Indios
__________________
Narzeczona 11.10.2013
Dbam o włosy
Mój typ-2C. Od końca lipca 2010 dbam o swoje loczki !!
Stop suszarce od końca czerwca 2010
Kantorzyca/Kantorka Zakonu Curlitanek
Masz naturalne, kręcone włosy?Zajrzyj koniecznie: FaQ, Pigułka
bernadka20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-20, 09:20   #4883
dotka95
Zakorzenienie
 
Avatar dotka95
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 9 177
GG do dotka95
Dot.: Oleje i olejki do włosów

Dziewczyny, spokojnie, bo się banany posypią!

To ja spróbuję zrobić na czwartek takie FAQ... Pomożecie mi?
__________________
41 cm => 55 cm
Śpiewam i spełniam marzenia
dotka95 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-20, 09:47   #4884
kropcia007
Wtajemniczenie
 
Avatar kropcia007
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: pomorze
Wiadomości: 2 782
Dot.: Oleje i olejki do włosów

Faktycznie znów kłótnie i znów widzę tę samą osobą rzucającą się ;/ Masakra ...

Non so może zamiast wdawać się w niepotrzebne kłótnie i spory powiesz coś sensownego na temat olejków, a nie tylko szukasz zaczepki. Skoro tak Ci to forum wadzi to albo go nie subskrybuj albo cierpliwie udzielaj odpowiedzi na zadawane pytania.

Dla dziewczyn zainteresowanych olejowaniem:
Na początek może spróbujcie jakichś olejów ogólnodostępnych -poszukajcie w zielarniach w sklepach ze zdrową żywnością itd.
Wtedy jeżeli np zdobędziecie olej ze słodkich migdałów (kupiłam w zielarni w małym mieście) lub kokos (sklep ze zdrową żywnością) spróbujcie nałożyć na wilgotne włosy, później na suche i sprawdzajcie same na sobie jak na nie reagujecie. Nacierajcie końcówki kilka godzin przed myciem włosów.
Nie zrażajcie się pierwszymi niepowodzeniami Ja za pierwszym razem (prawie 2 lata temu) źle spłukałam olej kokosowy i miałam strąki czasem włosy wychodzą po olejowanu sianowate, nieciekawe. Ale metodą prób dojdziecie do tego jak używać jaki olejek Póżniej możecie zacząć eksperymentować z innymi olejami z hefy.pl lub innych stronek. Mój ukochany akurat był zakupiony w Malezji niedostępny nigdzie indziej
Co do szamponów ja oleje zmywam sles-ami bo idę na łatwiznę, jestem osobą niecierpliwą Ale wiele dziewczyn zmywa babydreamem lub nawet odżywką!
Ze swojej strony polecam do zmywania szampon joanna naturia pokrzywa i zielona herbata lub pokrzywowy z barwy.
I na prawdę nie złośćcie się że odsyłamy do początku wątku - bo to jest specyficzny wątek i nie jesteśmy w stanie udzielić pewnej odpowiedzi z powodu tego ze każdy włos to indywidualność i inaczej reaguje na olejki
Ja juz wiem że najlepsze efekty u mnie otrzymuję gdy nałożę olej na wilgotne włosy które wcześniej zwilżam odżywką isana w sprayu. A jak będzie u Was same się przekonacie gdy troszkę pokombinujecie
Także Cierpliwości bo na prawdę warto
__________________
"To możliwość spełnienia marzeń sprawia, że życie jest tak fascynujące."


Kwietniowa Mamusia - Maja


Edytowane przez kropcia007
Czas edycji: 2010-12-20 o 09:52
kropcia007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-20, 10:39   #4885
weegirl
Zakorzenienie
 
Avatar weegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 5 126
Dot.: Oleje i olejki do włosów

Non So, nie widziałam na LHC, żeby ktoś pisał wprost, że mu się NIE CHCE czegoś przeczytać. I każdy grzecznie czeka na odpowiedź i nie pojawia się żaden trzeci krzykacz, który wszystkich zaczyna krytykować.

A z tym krytykowaniem polskiej mentalności... cóż, sama siebie w tym momencie podsumowałaś Nie podoba mi się Twoja działaność na tym forum (to jest moja subiektywna opinia), irytuje mnie np. zwyczaj szybkiego porzucania założonego przez siebie wątku. Jak tak Ci się tutaj nie podoba, proszę bardzo, możesz zostać na LHC, aczkolwiek nie wiem, czy jesteś w stanie zastosować się do zasady KNIT.

I ta krytyka "polskości" jest poniżej pewnego poziomu. Proszę bardzo, jak Ci tak nie pasuje bycie Polką, to zrzeknij się polskiego obywatelstwa. Nikt Cię nie trzyma na siłę ani na Wizażu ani w Polsce.

Zresztą, zamiast od razu doradzić koleżance odpowiedni olej, Ty zaczęłaś się awanturować. Czy to jest konstruktywne zachowanie? Zastanów się, jak TY jesteś w stanie pomóc innym w tym wątku. Samymi awanturami?

Edytowane przez weegirl
Czas edycji: 2010-12-20 o 10:54
weegirl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-20, 12:23   #4886
caskada
Zakorzenienie
 
Avatar caskada
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: BXL
Wiadomości: 9 124
Dot.: Oleje i olejki do włosów

to kto chce banana? watek jest o olejach a nie o sratata i swoim zdaniu na tematy nie zwiazane z tym watkiem


Kropcia ja tez nakladam na zwilzone wlosy oleje(olej migdalowy) ale woda inaczej jak nakladam na suche to chyba nie widze zadnego tematu
kusiiiii mnie ten kokos ale mam problem gdzie go szukac w bxl i czy bedzie dobry
ostatnio tez podoba mi jojoba? czy mozna ja kupic w aptece?,chyba nie co?
__________________
dlugosc 74 /cel 80 cm
blond przyciemniony(7wn)
caskada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-20, 12:39   #4887
kropcia007
Wtajemniczenie
 
Avatar kropcia007
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: pomorze
Wiadomości: 2 782
Dot.: Oleje i olejki do włosów

Cytat:
Napisane przez caskada Pokaż wiadomość
to kto chce banana? watek jest o olejach a nie o sratata i swoim zdaniu na tematy nie zwiazane z tym watkiem


Kropcia ja tez nakladam na zwilzone wlosy oleje(olej migdalowy) ale woda inaczej jak nakladam na suche to chyba nie widze zadnego tematu
kusiiiii mnie ten kokos ale mam problem gdzie go szukac w bxl i czy bedzie dobry
ostatnio tez podoba mi jojoba? czy mozna ja kupic w aptece?,chyba nie co?
bardziej w zielarskim... A może byś z jakiejś Polskiej stronki sobie zamówiła? Może któraś wysyła za granicę Poszukaj w dużych marketach półek ze zdrową żywnością lub takich skepów typu Organic lub hinduskich sklepików tam powinien być kokos Czasem z allegro sprzedawcy wysyłają za granicę wystarczy zapytać
__________________
"To możliwość spełnienia marzeń sprawia, że życie jest tak fascynujące."


Kwietniowa Mamusia - Maja

kropcia007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-20, 12:48   #4888
caskada
Zakorzenienie
 
Avatar caskada
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: BXL
Wiadomości: 9 124
Dot.: Oleje i olejki do włosów

Cytat:
Napisane przez kropcia007 Pokaż wiadomość
bardziej w zielarskim... A może byś z jakiejś Polskiej stronki sobie zamówiła? Może któraś wysyła za granicę Poszukaj w dużych marketach półek ze zdrową żywnością lub takich skepów typu Organic lub hinduskich sklepików tam powinien być kokos Czasem z allegro sprzedawcy wysyłają za granicę wystarczy zapytać
musze kupic tu na miejscu
polatam po hinduskich sklepach zazwyczaj oni miewali mleczko kokosowe
poszukam tez na necie jakies sklepy ze zdrowa zywnoscia tu na miejscu
__________________
dlugosc 74 /cel 80 cm
blond przyciemniony(7wn)
caskada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-20, 13:11   #4889
kropcia007
Wtajemniczenie
 
Avatar kropcia007
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: pomorze
Wiadomości: 2 782
Dot.: Oleje i olejki do włosów

Cytat:
Napisane przez caskada Pokaż wiadomość
musze kupic tu na miejscu
polatam po hinduskich sklepach zazwyczaj oni miewali mleczko kokosowe
poszukam tez na necie jakies sklepy ze zdrowa zywnoscia tu na miejscu
to trzymam kciuki
__________________
"To możliwość spełnienia marzeń sprawia, że życie jest tak fascynujące."


Kwietniowa Mamusia - Maja

kropcia007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-20, 14:31   #4890
5f42baaf55c99c9383de422acc0cb88e1da365bd_65628aba0b01a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 7 310
Dot.: Oleje i olejki do włosów

olej kokosowy Efavit jest dostępny w delikatesach Bomi tak jak wiele innych ciekawych olejów właśnie siedzę z migdałowym na głowie od rana - nigdzie dzis nie wychodzę to mogę poszaleć
5f42baaf55c99c9383de422acc0cb88e1da365bd_65628aba0b01a jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:48.