Wrześnióweczki już rozpakowane,pora na październikową zmianę,mamy IX-X 2013, cz. XXII - Strona 164 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Pokaż wyniki sondy: Aby było sprawiedliwie, sonda jest
Wrześniowo - październikowe mamusie 2013 0 0%
Wrześnióweczki już rozpakowane,pora na październikową zmianę 0 0%
Ręcznik na sucie, z igłą w tyłku, tak wyglądam w ciąży schyłku 15 39,47%
Poczekalni nadchodzi kres, wszystkie mamy cieszą się 2 5,26%
Większość dzieci jest już z nami, na ostatnie wciąż czekamy 12 31,58%
Rymowanie się skończyło, bo nam brzuchatek dużo na wątku ubyło 0 0%
Czary mary, czary mary, wychodź z brzucha szkrabie mały 9 23,68%
Głosujący: 38. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-10-17, 13:11   #4891
maharet1092
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 7 907
GG do maharet1092
Dot.: Wrześnióweczki już rozpakowane,pora na październikową zmianę,mamy IX-X 2013, cz

Cytat:
Napisane przez ladanseuse14 Pokaż wiadomość
bu nie podoba mi sie nowy tytul :/ i czemu z igla w tylku?

ciezarowki kciuki kciuki za was
Też tego nie rozumiem, ale głos wiekszości
maharet1092 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-17, 13:19   #4892
gorgulek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 6 591
Dot.: Wrześnióweczki już rozpakowane,pora na październikową zmianę,mamy IX-X 2013, cz

Cytat:
Napisane przez Izunia86 Pokaż wiadomość
Dziekuje
No teraz chyba bedzie lepiej z dostepem do netu i wogole ze wszystkim
Jak słodko się uśmiecha

Cytat:
Napisane przez jo_asiek Pokaż wiadomość
dzięki dziewczyny faktycznie pojadę już zaraz. Znów jestem tak zestresowana Do tej pory nic nie robili, bo jak w zeszły wtorek trafiłam na oddział, to codzienne ktg wychodziły dobre, więc stwierdzili, że czekamy aż się sama akcja rozkręci. Może dziś podejmą inne decyzje Odezwę się później!!


Cytat:
Napisane przez matallewar Pokaż wiadomość
Jem jogurt naturalny i mimo, że mi bardzo brakuje nabiału, to jest paskudny jak zawsze
A jaki jesz? Ja polecam Zott lub Dr Oetker. Skład też dobry.
Moja Zuzia Zott wcina aż miło.

Cytat:
Napisane przez Asiek84 Pokaż wiadomość
Hej

Byłam rano na ktg w przychodni i małemu tętno szalało, dostałam skierowanie na patologię i jestem w szpitalu. Szpitalny zapis jest już ok. mam mieć wykonane cc planowo, ale jeszcze nie wiem kiedy.

Informuj nas

Cytat:
Napisane przez maharet1092 Pokaż wiadomość
A tak na serio to się zastanawiam nad zastrzykami antykoncepcyjnymi.Bierze sie raz na 3 miesiące.
Pamiętaj, że jeśli będziesz je źle tolerowała to przez całe 3 msce możesz źle się czuć. Ja się bałam zaryzykować. Tabletki można odstawić z dnia na dzień, zastrzyku niestety nie...

Cytat:
Napisane przez LaLoca Pokaż wiadomość
Od 6 rano ciagle karmie. Nosz ileż można jesc i nie spać. Litosci. Zaraz zrobie mm i sie skonczy. W tym czasie wpierniczyłam banana, rogalika francuskiego z biedry i pół opakowania biszkoptów wrr a rano sniadanie. Czy też macie taki apetyt? Ja wiekszy niz w ciąży:/
Też

Cytat:
Napisane przez nena_milka Pokaż wiadomość
Moi rodzice są u nas od soboty. .. już sobie przypominam dlaczego wyprowadzlam się z domu po maturze ale jeszcze tylko dziś i jutro.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.


Cytat:
Napisane przez logoasia Pokaż wiadomość
hej dziewuszki zanim was nadrobię porządnie napiszę w skrócie co u nas. Marcin jest kochany, woła na szamke co 3godziny, dziś w nocy przespał 4g ciągiem mleka mam pod dostatkiem dla głodomora. Andzia z kolei nadal kaszląca, częściej absorbuje nas w nocy niż Marcin, no ale co zrobić. Mieliśmy juz wizytę położnej, a z kolei 25 października mamy wizytę patronażową, więc wszystko sie jakoś pomalutku układa tż załatwił juz wszystkie formalności, zostało nam becikowe, ale nie wiem czy zdążę do końca października a teraz wybaczcie, klepię opis porodu

Zdrówka dla Aneczki

Cytat:
Napisane przez kahunia Pokaż wiadomość
Nie szykuje sie powoli na KTG, trzymajcie kcuki zeby jakims cudem cos tam wyszlo
gorgulek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-17, 13:20   #4893
kropla_deszczu
Zadomowienie
 
Avatar kropla_deszczu
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 1 096
Dot.: Wrześnióweczki już rozpakowane,pora na październikową zmianę,mamy IX-X 2013, cz

cześć laseczi

udało mi się Was nadrobić od wczoraj
dzisiejsza noc to była jakaś makabra! jakoś koło 21:30 pisałam, że ide spac bo Ala zasnęła, a doopa! pospała 15 minut i męczylam się z nią aż do 23 o 1 obudziła się na szamę, a o 3:30 juz była w najlepsze wyspana i miała chęci na charce ja byłam pół przytomna...i ona tak do 7:30 nie spała, gaworzyła, potem stękała, prężyła się...no masakra, nad ranem na trochę zasnęła po karmieniu, ale do 9 nadal się wierciła i kręciła w łóżku a ja czuwałam bo spaniem nie można tego nazwać

nie wiem co tym naszym dzieciom było bo doczytałam, że Elanka od matall tez tak miała i jeszcze czyjeś dziecko, chyba Madziuchny? niepamiętam...

nie wiem czy się Alicji noc z dniem nie pokićkała? bo wczoraj prawie cały dzień przespała, ale myślałam, że to przez pogodę bo i mi się strasznie spać chciało jak ona dzisiaj nie będzie spała to sobie chyba zapałki w oczy wstawię bo mi się same zamykają normalnie!

Cytat:
Napisane przez Izunia86 Pokaż wiadomość
Jeszcze pare zdjatek Zosi
Pepuszek odpadl jej po 10 dniach od narodzin. Wystraszylam sie troche ale juz jest wygojone zupelnie :O
Jakby mi ktos powiedzial,ze porod tak boli nigdy bym nie uwierzyla... Ale jak zobaczylam te male oczka i te czarne wloski i poczulam to cieple cialko na moim ciele, juz zapomnialam o calym bolu, warto bylo!
gratuluję! śliczne ma dołeczki swoją drogą ciekawe ile by mała ważyła jakbyś ją donosiła i czy byłaby jeszcze dłuższa moja też 3 tygodnie przed terminem, ale się może schować przy Twojej z wymiarami 1200 g i 8 cm mniej

czaszka współczuję, na prawdę nienawidzę takich ludzi i seryjnie nie wpuszczaj jej nastepnym razem, udaj że Cię nie ma

Kaśka ciekawe bo moja Ala przy butli się też tak rzuca, i też śpiewa "eja! eja!" w dodatku z takim smutkiem czasem to śpiewa i rozżaleniem w głosie, że normalnie

co do BOD, to ja od początku się zastanawiam co tchnęło Rozenkową, żeby wziąć do programu tych wieśniaków Anetkę i Pawełka

ladan gratki za kg w dół co do tytułu nowego to też jestem nim załamana

Larysa no mnie by chyba szlag trafil jasny jakbym jechała tyle km i by mi powiedzieli, że dzisiaj lekarza nie ma

tassia Ty to farciara jesteś trzepot rzęs podziałal

matall ja nie wiem czy dzisiaj wszystkie dzieci takie cyrki odwalały? Moja dzisiaj nie spała juz o 3:30

maharet nie bałam się żadnych infekcji, ja już tam miałam wszystko ładnie pogojone, nawet mnie nie bolało a co do stękania przez sen to też olewam z leksza bo bym wcale nie spała tak samo jak Ala się przebudzi na chwilę coś tam się pokręci i śpi dalej, co prawda zawsze kukam co się dzieje, ale jak widzę że nic takiego to śpię dalej a najlepsze jest jak jej się coś sni i tak czasem zapłacze, taki krótki jęk to jest

ej a z tymi lipcowymi to Ty poważnie mówisz? hehhe jjuż doczytałam

Asiek trzemaj się tam


trzymam kciuki za dwupaki bo widzę, że się powoli rozkręcają
__________________
"Zanim zostałaś poczęta - pragnęłam Cię,
zanim się urodziłaś - kochałam Cię,
nim minęła pierwsza minuta Twojego życia...
- byłam gotowa za Ciebie umrzeć..."
08.09.12 ŻONA
07.08.13 MAMA

Uganiamy się za uniesieniem takim, przy którym wszystko inne blednie...
kropla_deszczu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-17, 13:22   #4894
matallewar
Zakorzenienie
 
Avatar matallewar
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: mazowsze
Wiadomości: 20 478
Dot.: Wrześnióweczki już rozpakowane,pora na październikową zmianę,mamy IX-X 2013, cz

Jakby moje dziecko spało w nocy tak, jak w dzień, to byłabym wyspana
__________________
5.5.2011 Edzik
20.9.2013 Encia

Rok z Jillian i Mel B✓
Extreme shed&shred lvl 2 (9/15)
Killer abs lvl 3 (9/10)
Biegam (419,5 km)
Rower (43 km)
Zumba (13)
Joga (2)

Gluten, Sugar & Meat Free
More water&vegetables
13/100 sugarfree days
matallewar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-17, 13:25   #4895
kropla_deszczu
Zadomowienie
 
Avatar kropla_deszczu
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 1 096
Dot.: Wrześnióweczki już rozpakowane,pora na październikową zmianę,mamy IX-X 2013, cz

Cytat:
Napisane przez logoasia Pokaż wiadomość
hej dziewuszki zanim was nadrobię porządnie napiszę w skrócie co u nas. Marcin jest kochany, woła na szamke co 3godziny, dziś w nocy przespał 4g ciągiem mleka mam pod dostatkiem dla głodomora. Andzia z kolei nadal kaszląca, częściej absorbuje nas w nocy niż Marcin, no ale co zrobić. Mieliśmy juz wizytę położnej, a z kolei 25 października mamy wizytę patronażową, więc wszystko sie jakoś pomalutku układa tż załatwił juz wszystkie formalności, zostało nam becikowe, ale nie wiem czy zdążę do końca października a teraz wybaczcie, klepię opis porodu
zdrówka dla Ani
Cytat:
Napisane przez ladanseuse14 Pokaż wiadomość
bu nie podoba mi sie nowy tytul :/ i czemu z igla w tylku?

ciezarowki kciuki kciuki za was
mnie ten tytuł drażni strasznie poza tym uważam, że skoro większość jest już rozpakowana to nie powinno być tytułu o porodzie już bym wolała żeby był zwykły mamusie wrzesniowo-październikowe


idę jakiś obiad postawić
__________________
"Zanim zostałaś poczęta - pragnęłam Cię,
zanim się urodziłaś - kochałam Cię,
nim minęła pierwsza minuta Twojego życia...
- byłam gotowa za Ciebie umrzeć..."
08.09.12 ŻONA
07.08.13 MAMA

Uganiamy się za uniesieniem takim, przy którym wszystko inne blednie...
kropla_deszczu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-17, 13:31   #4896
gorgulek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 6 591
Dot.: Wrześnióweczki już rozpakowane,pora na październikową zmianę,mamy IX-X 2013, cz

Cytat:
Napisane przez kropla_deszczu Pokaż wiadomość
poza tym uważam, że skoro większość jest już rozpakowana to nie powinno być tytułu o porodzie już bym wolała żeby był zwykły mamusie wrzesniowo-październikowe
Też o tym pomyślałam.
gorgulek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-17, 13:34   #4897
matallewar
Zakorzenienie
 
Avatar matallewar
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: mazowsze
Wiadomości: 20 478
Dot.: Wrześnióweczki już rozpakowane,pora na październikową zmianę,mamy IX-X 2013, cz

Cytat:
Napisane przez kropla_deszczu Pokaż wiadomość
zdrówka dla Ani

mnie ten tytuł drażni strasznie poza tym uważam, że skoro większość jest już rozpakowana to nie powinno być tytułu o porodzie już bym wolała żeby był zwykły mamusie wrzesniowo-październikowe


idę jakiś obiad postawić
Cytat:
Napisane przez gorgulek Pokaż wiadomość
Też o tym pomyślałam.
A wg mnie nie ma co rozkminiać, była sonda, demokratycznie wybrałyśmy tytuł, nowy wątek założony. Więc teraz to takie gadanie nad rozlanym mlekiem
__________________
5.5.2011 Edzik
20.9.2013 Encia

Rok z Jillian i Mel B✓
Extreme shed&shred lvl 2 (9/15)
Killer abs lvl 3 (9/10)
Biegam (419,5 km)
Rower (43 km)
Zumba (13)
Joga (2)

Gluten, Sugar & Meat Free
More water&vegetables
13/100 sugarfree days
matallewar jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-10-17, 13:37   #4898
angelikada
Wtajemniczenie
 
Avatar angelikada
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 2 155
Dot.: Wrześnióweczki już rozpakowane,pora na październikową zmianę,mamy IX-X 2013, cz

widze ze martaK zagłosowała w sondzie ale jest w mamusiach zaginionych odezwij się co u was ???
angelikada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-17, 13:38   #4899
nena_milka
Wtajemniczenie
 
Avatar nena_milka
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Norwegia
Wiadomości: 2 660
Dot.: Wrześnióweczki już rozpakowane,pora na październikową zmianę,mamy IX-X 2013, cz

Cytat:
Napisane przez kropla_deszczu Pokaż wiadomość

mnie ten tytuł drażni strasznie poza tym uważam, że skoro większość jest już rozpakowana to nie powinno być tytułu o porodzie już bym wolała żeby był zwykły mamusie wrzesniowo-październikowe


idę jakiś obiad postawić
No ale nadal są tez te nierozpakowane a to jest poczekalnia wiec tytuł o porodzie jest jak najbardziej na miejscu wg mnie a to czy taki czy inny to inna sprawa. Tytuł odnosi się do sposobów wywolywania porodów. Tydzień czasu temat był walkowany na forum...

Ogólnie mi jest obojętne jaki będzie tytuł ale nadal są tutaj osoby przed porodem,

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
09 października 2013 18:45 Ninka
nena_milka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-17, 13:46   #4900
gorgulek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 6 591
Dot.: Wrześnióweczki już rozpakowane,pora na październikową zmianę,mamy IX-X 2013, cz

Cytat:
Napisane przez matallewar Pokaż wiadomość
A wg mnie nie ma co rozkminiać, była sonda, demokratycznie wybrałyśmy tytuł, nowy wątek założony. Więc teraz to takie gadanie nad rozlanym mlekiem


---------- Dopisano o 14:46 ---------- Poprzedni post napisano o 14:43 ----------

Moje dziecko ma dziś: 1 miesiąc, 1 tydzień i 1 dzień
gorgulek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-17, 13:52   #4901
matallewar
Zakorzenienie
 
Avatar matallewar
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: mazowsze
Wiadomości: 20 478
Dot.: Wrześnióweczki już rozpakowane,pora na październikową zmianę,mamy IX-X 2013, cz

A w ogóle to wypada skończyć tą część, bo ciągnie się jak guma do żucia

Ja mam dziś dzień lenia. Od godziny zbieram się pod prysznic, jako, że dziecko śpi i nie mogę się zebrać. Spać nie poszłam, bo godzinę temu powinna była wstać na jedzenie, a teraz to już bez sensu. Bleeeeee. Maruda dzień.
__________________
5.5.2011 Edzik
20.9.2013 Encia

Rok z Jillian i Mel B✓
Extreme shed&shred lvl 2 (9/15)
Killer abs lvl 3 (9/10)
Biegam (419,5 km)
Rower (43 km)
Zumba (13)
Joga (2)

Gluten, Sugar & Meat Free
More water&vegetables
13/100 sugarfree days
matallewar jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-10-17, 13:55   #4902
Asiek84
Wtajemniczenie
 
Avatar Asiek84
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Sdlc
Wiadomości: 2 206
Dot.: Wrześnióweczki już rozpakowane,pora na październikową zmianę,mamy IX-X 2013, cz

Poczytałam Was ale nie jestem w stanie pocytowac na telefonie.
Jestem po badanku na samolocie, pani doktor była tak niedelikatna ze niech ją drzwi ścisną. Z kolei usg robił mi młody lekarz i był tak kompetentny ze na początku stwierdził ze młody jest głowa do dołu, po czym po moim wielkim zdziwieniu jeszcze raz wolniej zrobil usg i zaczął mnie przepraszać bo się pomylił bo dziecko jest ułożone dupka do dołu... Co za dupek...
Trzymam kciuk za koleżanki dwupaczki i mamusie, pozdrowki
Asiek84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-17, 13:57   #4903
matallewar
Zakorzenienie
 
Avatar matallewar
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: mazowsze
Wiadomości: 20 478
Dot.: Wrześnióweczki już rozpakowane,pora na październikową zmianę,mamy IX-X 2013, cz

Cytat:
Napisane przez Asiek84 Pokaż wiadomość
Poczytałam Was ale nie jestem w stanie pocytowac na telefonie.
Jestem po badanku na samolocie, pani doktor była tak niedelikatna ze niech ją drzwi ścisną. Z kolei usg robił mi młody lekarz i był tak kompetentny ze na początku stwierdził ze młody jest głowa do dołu, po czym po moim wielkim zdziwieniu jeszcze raz wolniej zrobil usg i zaczął mnie przepraszać bo się pomylił bo dziecko jest ułożone dupka do dołu... Co za dupek...
Trzymam kciuk za koleżanki dwupaczki i mamusie, pozdrowki
To nieźli oboje
__________________
5.5.2011 Edzik
20.9.2013 Encia

Rok z Jillian i Mel B✓
Extreme shed&shred lvl 2 (9/15)
Killer abs lvl 3 (9/10)
Biegam (419,5 km)
Rower (43 km)
Zumba (13)
Joga (2)

Gluten, Sugar & Meat Free
More water&vegetables
13/100 sugarfree days
matallewar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-17, 14:07   #4904
tassia
Zakorzenienie
 
Avatar tassia
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 141
Dot.: Wrześnióweczki już rozpakowane,pora na październikową zmianę,mamy IX-X 2013, cz

Cytat:
Napisane przez LaLoca Pokaż wiadomość
Od 6 rano ciagle karmie. Nosz ileż można jesc i nie spać. Litosci. Zaraz zrobie mm i sie skonczy. W tym czasie wpierniczyłam banana, rogalika francuskiego z biedry i pół opakowania biszkoptów wrr a rano sniadanie. Czy też macie taki apetyt? Ja wiekszy niz w ciąży:/
ja nie mam w ogole
chociaz co pare dni mam dzien gloda





Cytat:
Napisane przez matallewar Pokaż wiadomość
No gorzej, że dziś i jutro tż będzie późno
Ale w weekend się wyśpię, nie ma bata!

A ja też uważam, że trzeba być aktywnym
Tylko ja to nie mam pomysłu, co z dwójką robić



ja mam dziecko jedno, za to mam jeszce psa ktory nie zostaje sam w domu i musze go wszedzie ze soba ciagnac
a nie wszedzie wpuszczaja z psami


Cytat:
Napisane przez matallewar Pokaż wiadomość
Jakby moje dziecko spało w nocy tak, jak w dzień, to byłabym wyspana

jakby moje dziecko choc chwile spalo w dzien to moze bym zamiotla choc podloge
alvo garnki sprzed trzech dni pomyla




Cytat:
Napisane przez Asiek84 Pokaż wiadomość
Poczytałam Was ale nie jestem w stanie pocytowac na telefonie.
Jestem po badanku na samolocie, pani doktor była tak niedelikatna ze niech ją drzwi ścisną. Z kolei usg robił mi młody lekarz i był tak kompetentny ze na początku stwierdził ze młody jest głowa do dołu, po czym po moim wielkim zdziwieniu jeszcze raz wolniej zrobil usg i zaczął mnie przepraszać bo się pomylił bo dziecko jest ułożone dupka do dołu... Co za dupek...
Trzymam kciuk za koleżanki dwupaczki i mamusie, pozdrowki

tos trafila :/
Sent from my GT-P1000 using Wizaz Forum mobile app
__________________
Maciej





[/RIGHT]
tassia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-17, 14:10   #4905
kropla_deszczu
Zadomowienie
 
Avatar kropla_deszczu
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 1 096
Dot.: Wrześnióweczki już rozpakowane,pora na październikową zmianę,mamy IX-X 2013, cz

Cytat:
Napisane przez nena_milka Pokaż wiadomość
No ale nadal są tez te nierozpakowane a to jest poczekalnia wiec tytuł o porodzie jest jak najbardziej na miejscu wg mnie a to czy taki czy inny to inna sprawa. Tytuł odnosi się do sposobów wywolywania porodów. Tydzień czasu temat był walkowany na forum...

Ogólnie mi jest obojętne jaki będzie tytuł ale nadal są tutaj osoby przed porodem,

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Ja tylko wyrażam swoje zdanie ze się nie podoba tytuł mi już

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
"Zanim zostałaś poczęta - pragnęłam Cię,
zanim się urodziłaś - kochałam Cię,
nim minęła pierwsza minuta Twojego życia...
- byłam gotowa za Ciebie umrzeć..."
08.09.12 ŻONA
07.08.13 MAMA

Uganiamy się za uniesieniem takim, przy którym wszystko inne blednie...
kropla_deszczu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-17, 14:30   #4906
matallewar
Zakorzenienie
 
Avatar matallewar
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: mazowsze
Wiadomości: 20 478
Dot.: Wrześnióweczki już rozpakowane,pora na październikową zmianę,mamy IX-X 2013, cz

No obudziła się
Już jej chyba nie dam spać, bo w nocy spać nie będzie
__________________
5.5.2011 Edzik
20.9.2013 Encia

Rok z Jillian i Mel B✓
Extreme shed&shred lvl 2 (9/15)
Killer abs lvl 3 (9/10)
Biegam (419,5 km)
Rower (43 km)
Zumba (13)
Joga (2)

Gluten, Sugar & Meat Free
More water&vegetables
13/100 sugarfree days
matallewar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-17, 14:33   #4907
papuga_69
Zakorzenienie
 
Avatar papuga_69
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: krakow
Wiadomości: 3 326
Dot.: Wrześnióweczki już rozpakowane,pora na październikową zmianę,mamy IX-X 2013, cz

Hej
Byłam dzisiaj u gina. Uśmiał się bo pierwszy raz usłyszał od pacjentki " Panie doktorze bo ja nie wiem czy mam teraz okres" Zrobił usg, przebadał dowcipnie i z moją piczą wszystko ok, nie zostały żadne złogi więc bardzo prawdopodobne że to jednak jest ciotka

co do anty to zostalam poinformowana ze podczas kp nie mozna stosowac krążka :/ pozostają tabletki jednoskładnikowe na które sie jak narazie zdecydowalam albo zastrzyk na 3 miesiace.
tabsy ktore przepisal nazywaja sie Limetic , okaze sie czy nie bedzie skutków ubocznych jak doktorek zapewniał

tylko sie teraz zastanawiam po co mi ta anty

W przyszłą środe ide z Antkiem na szczepienie stresuje sie.

Podeszlam do urzedu zeby złożyć wniosek o becikowe i zasiłek i oczywiscie okazało sie ze brakuje mi jakiegoś świstka z zusu o niezaleganiu w składkach wiecznie cos z tym zusem
__________________
08.09.2013 Antoś, mój Skarb

"Beztroski uśmiech dziecka to jak promyk słońca w szarym życiu"
papuga_69 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-17, 14:38   #4908
czaszka_
Zakorzenienie
 
Avatar czaszka_
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 3 132
Dot.: Wrześnióweczki już rozpakowane,pora na październikową zmianę,mamy IX-X 2013, cz

dziewczyny boli mnie zoladek:/ myslicie ze jak dam zaraz cyca to Julke tez bedzie bolec? jak sie cos zje to jak szybko sie wchlania do mleka wiecie moze?
__________________
Razem od 04.12.2004
Zaręczeni od 27.12.2008
Zaobrączkowani od 11.09.2010

Nasz skarb...Julka... 06.10.2013




czaszka_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-17, 14:49   #4909
cotynato
Zakorzenienie
 
Avatar cotynato
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: wroclove
Wiadomości: 29 129
Send a message via Skype™ to cotynato
Dot.: Wrześnióweczki już rozpakowane,pora na październikową zmianę,mamy IX-X 2013, cz

mikolajek wielkoludek od 14.10 z nami 4200g 55cm 10pkt sn ) kurde ale sie ciesze ze to za mna . serio zapomina sie jak to kure.... boli

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
FILIP'11 MIKI'13

Wymianka.
cotynato jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-10-17, 14:50   #4910
papuga_69
Zakorzenienie
 
Avatar papuga_69
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: krakow
Wiadomości: 3 326
Dot.: Wrześnióweczki już rozpakowane,pora na październikową zmianę,mamy IX-X 2013, cz

Cytat:
Napisane przez jo_asiek Pokaż wiadomość
Cześć! Ja tylko na chwilę. Byłam na KTG, zapisało się kilka skurczy (na 80-90), ale znów po największym skurczu był spadek tętna małego do 70 Lekarz oglądający zapis dał mi skierowanie do szpitala, bo to już kolejny raz się tak zdarzyło i powinnam być na obserwacji znów jakiś czas....

Zastanawiam się tylko, czy jechać już zaraz czy czekać (sama nie wiem na co...).
tak bedzie bezpieczniej dla maleństwa

---------- Dopisano o 15:50 ---------- Poprzedni post napisano o 15:49 ----------

Cytat:
Napisane przez logoasia Pokaż wiadomość
Opis porodu
Jak juz wam pisałam w piątek 11.10 pojechaliśmy z tż i Andzią do pediatry, jak wracaliśmy do auta to tż przez przypadek wrzucił kluczyki do studzienki i nie mieliśmy jak wrócić do domu zanim przyjechała po nas moja siostra zaszlismy do sklepów, zdążyłam kupić sobie bavarie pszeniczną zeby wieczorkiem sobie wypić. w drodze powrotnej jakiś taki mocniejszy skurcz mnie złapał, ale raczej nie przejęlam się tym, bo w koncu takie skurcze męczyły mnie od dobrych tygodni. gdy wysiadłam z auta poczułam ze coś ze mnie popłynęło, stanęłam jak wryta i sie złapałam za krocze. pomyślalam sobie : " nie, nie, niemożliwe, nie teraz, przeciez nie mamy auta". Mąż i siostra przerażeni, a ja zaczęłam się śmiać, poszłam sprawdzić co jest grane, napisałam jeszcze do was bo nie byłam pewna czy to na pewno wody, zrobiłam Andzi obiad, poszłam pod prysznic, popłynęło ze mnie trochę więcej, zadzwonilam do położnej z pytaniem co mam robić i pojechałam na IP. Pożyczyliśmy auto od siostry i jechaliśmy do szpitala ponad godzinę w korkach, ja cały czas uśmiechnięta, skurcze byly lekkie i nieregularne, jakbym ich w ogole nie czula. Na IP lekarka zbadała i powiedziala ze pięknie sączą się wody, 5 cm rozwarcia i ze dobrze ze przyjechałam bo jeszcze rano nie bylo miejsc i nie wiadomo co byloby później (jak się okazało przede mną urodziły 2 babeczki, a po mnie jeszcze 4 więc położne miały hardcore w nocy ) Na porodówce wszystkie formalności, krew, wyniki i czekamy na skurcze położna zaproponowała piłkę, to skakałam przez 3godziny żeby coś zaczęło się dziać. o 21:30 przyszła lekarka i powiedziala ze podłączamy oxy . Około 22:30 zaczęły się skurcze, pamiętam że powiedziałam do męża, że sie zaczyna poród i żee boję się bólu. Skurcze nasilały się do ogromnych rozmiarów, ratowała mnie piłka, skakałam pod niebiosa i dyszałam jak pies zeby tylko wytrzymać te minute. Coraz badały mnie położne, po godzinie było 8cm rozwarcia, a o północy pełne rozwarcie ( położne non stop masowały szyjkę i ustawiały młodego, bo nie okręcił się odpowiednio). No i wtedy zaczęło się piekło przez prawie dwie godziny musiałam stopować parcie przy pełnym rozwarciu bo malutki się nie obrócił odpowiednio, położne dalej go tam ustawiały. między badaniem przez godzinę klęczałam na skurczach a mąż masował plecy, powtarzałam przed każdym skurczem "bądź dzielna, bądź dzielna", a tż całował mnie w głowę po skurczu i mówił, że świetnie sobie radzę. ostatnie badanie, położne kazały sie obracać na boki i w końcu żebym poszła na kibelek na skurcze. no to na kibelku 3 skurcze parte, których juz nie mogłam powstrzymać i w koncu sie wydarłam " przeeeć!", no to położne sie zerwały, na łóżko i krzyczą " pani nie prze, proszę zaczekać, proszę zaczekać bo musimy łóżko złożyć" no i 5 minut i było po robocie Marcin wylazł ze mnie bo lekkim nacięciu, poleżał przy cycu 15 minut, później zabrali go do mierzenia i ważenia, łożysko po 30 minutach dopiero wyszło, więc lekarka profilaktycznie wyłyżeczkowała macicę, zaszyła wszystko i mogliśmy spokojnie kangurować się z Marcinem 2godzinki na poporodowej
Jeśli chodzi o ból... to po porodzie powiedziałam, że następne dziecko adoptuje między skurczami mówiłam, że straciłam wiarę, że jestem już bardzo zmęczona i dlatego pewnie Maarcin nie chce wyleźć. Mówiłam do położnej że specjalnie mnie zwodzi, żebym miała nadzieję na szybszy koniec, już nie miałam siły, bolało piekielnie. Nie da się jednak opisać szczęścia jakie pojawia się w chwili położenia dziecka na brzuchu, zarówno przy Ani, jak i przy Marcinie zapamiętam to na całe życie, masz świadomość że te małe żyjątko oddycha, jest cieplutkie, krzyczy, rusza paluszkami..eh.. piękne
Podsumowując, poród trwał niecałe 4 godziny, był mega bolesny, choć czułam się szczęśliwa, że za moment poznamy nasze maleństwo i to mnie ratowało
a teraz lece karmić ssaka

Jeszcze raz gratuluję Bolało ale przynajmniej szybko poszło

---------- Dopisano o 15:50 ---------- Poprzedni post napisano o 15:50 ----------

Cytat:
Napisane przez teacherka Pokaż wiadomość
Hej, widziałam że Cotka przekazała wieści.

Jutro z samego rana jedziemy, Tż mnie odstawi i pojedzie do pracy.
Wiem, że szybko sie lekarz zdecydował na wywoływanie ale chyba nieźle pozamykana musze być, mówił że główka wysoko Zuzce po prostu świetnie w moim brzuszku choć już bardzo ciasno. Waży blisko 3900, więc sporo. W sumie powiem Wam, że chyba dobrze, że tak wyszło, bo jeśli miałabym się bujać taka pozamykana jeszcze tydzień i wtedy mieliby się wziąć za wywoływanie to nie wiem jak bym to zniosła...

Już i tak dzisiaj cyrk w poczekalni zrobiłam... Ponad 2 godziny obsuwy, poryczałam się i nie mogłam się uspokoić. W gabinecie podczas szykowania się do badania to samo. Aż gin uspokajał mojego Tża, że to normalne na końcówce, że te hormony teraz już tak szaleją... No to może wzięłam go na litość, nie wiem.

Pewnie jutro jeszcze Zuza nie zdecyduje sie na wyjście, mam nadzieję, że do końca weekendu się uwinie chociaż... Odezwę się pewnie po powrocie, bo moja komórka nie obsługuje Wizażu.


Powodzenia reszcie Dwupaczków I uściski dla Mamusiek i Dzieciaczków



Wrócę jako Mama

Powodzenia
__________________
08.09.2013 Antoś, mój Skarb

"Beztroski uśmiech dziecka to jak promyk słońca w szarym życiu"
papuga_69 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-17, 14:56   #4911
matallewar
Zakorzenienie
 
Avatar matallewar
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: mazowsze
Wiadomości: 20 478
Dot.: Wrześnióweczki już rozpakowane,pora na październikową zmianę,mamy IX-X 2013, cz

Cytat:
Napisane przez cotynato Pokaż wiadomość
mikolajek wielkoludek od 14.10 z nami 4200g 55cm 10pkt sn ) kurde ale sie ciesze ze to za mna . serio zapomina sie jak to kure.... boli

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Jeeeeeeeeej
GRATULACJE!!
__________________
5.5.2011 Edzik
20.9.2013 Encia

Rok z Jillian i Mel B✓
Extreme shed&shred lvl 2 (9/15)
Killer abs lvl 3 (9/10)
Biegam (419,5 km)
Rower (43 km)
Zumba (13)
Joga (2)

Gluten, Sugar & Meat Free
More water&vegetables
13/100 sugarfree days
matallewar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-17, 14:56   #4912
karolson
Zakorzenienie
 
Avatar karolson
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 4 039
Dot.: Wrześnióweczki już rozpakowane,pora na październikową zmianę,mamy IX-X 2013, cz

Tytul jest taki bo w pl niestosowana jest akupunktura jako patent na przyspieszenie porodu a tu chyba nena chodzila na nakuwanie iglami i mialysmy pompe
__________________
F I L I P 22-08-2013
karolson jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-17, 14:57   #4913
papuga_69
Zakorzenienie
 
Avatar papuga_69
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: krakow
Wiadomości: 3 326
Dot.: Wrześnióweczki już rozpakowane,pora na październikową zmianę,mamy IX-X 2013, cz

Cytat:
Napisane przez cotynato Pokaż wiadomość
mikolajek wielkoludek od 14.10 z nami 4200g 55cm 10pkt sn ) kurde ale sie ciesze ze to za mna . serio zapomina sie jak to kure.... boli
Cytat:
Napisane przez cotynato Pokaż wiadomość

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Czyli jednak to było to
Gratuluje Spory chłopczyk z niego

(i jest pierwsza co wymęczyła bułę)
__________________
08.09.2013 Antoś, mój Skarb

"Beztroski uśmiech dziecka to jak promyk słońca w szarym życiu"
papuga_69 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-17, 15:00   #4914
butterfly20
Zakorzenienie
 
Avatar butterfly20
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 20 814
Dot.: Wrześnióweczki już rozpakowane,pora na październikową zmianę,mamy IX-X 2013, cz

Cytat:
Napisane przez jo_asiek Pokaż wiadomość
wszystko bedzie dobrze!
coś te nasze maluchy szaleją z tymi serduszkami...








Ja już w szpitalu, trafiłam na tą samą zmianę co poprzednim razem, więc jest dość miła atmosfera i się śmieją, że się za nimi stesknilam. Miałam ktg na izbie przyjęć - tetno ok, jeden większy skurcz. Wzięli mnie na porodówke, tu ktg 45min- tętno ok, ładne regularne skurcze (czułam tylko napinanie brzucha,.lekkie klucie i ból jak na @), czyli już coraz bliżej. Glowka nisko, rozwarcie na dobre 1,5 palca (czyli około 3cm???), szyjki jeszcze trochę zostało, więc dostałam jakieś czopki, które mają jej pomóc. Od czasu do czasu coś mnie boli...położna mówi, że może do nocy albo rana coś się rozkręci, ale może też być tak, że moja macica będzie tak sobie ćwiczyć niewiadomo ile. Dostalam obiad, a gin coś wspomnial, że jutro rano mam nic nie jeść do obchodu, bo niewiadomo jakie decyzje będą.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

ooo mammo to kciukam!!!

Cytat:
Napisane przez gorgulek Pokaż wiadomość
Jak słodko się uśmiecha







A jaki jesz? Ja polecam Zott lub Dr Oetker. Skład też dobry.
Moja Zuzia Zott wcina aż miło.




Informuj nas



Pamiętaj, że jeśli będziesz je źle tolerowała to przez całe 3 msce możesz źle się czuć. Ja się bałam zaryzykować. Tabletki można odstawić z dnia na dzień, zastrzyku niestety nie...



Też








Zdrówka dla Aneczki



Dokładnie, podobno Danone to syf.

Cytat:
Napisane przez nena_milka Pokaż wiadomość
No ale nadal są tez te nierozpakowane a to jest poczekalnia wiec tytuł o porodzie jest jak najbardziej na miejscu wg mnie a to czy taki czy inny to inna sprawa. Tytuł odnosi się do sposobów wywolywania porodów. Tydzień czasu temat był walkowany na forum...

Ogólnie mi jest obojętne jaki będzie tytuł ale nadal są tutaj osoby przed porodem,


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Egzakli

Cytat:
Napisane przez Asiek84 Pokaż wiadomość
Poczytałam Was ale nie jestem w stanie pocytowac na telefonie.
Jestem po badanku na samolocie, pani doktor była tak niedelikatna ze niech ją drzwi ścisną. Z kolei usg robił mi młody lekarz i był tak kompetentny ze na początku stwierdził ze młody jest głowa do dołu, po czym po moim wielkim zdziwieniu jeszcze raz wolniej zrobil usg i zaczął mnie przepraszać bo się pomylił bo dziecko jest ułożone dupka do dołu... Co za dupek...
Trzymam kciuk za koleżanki dwupaczki i mamusie, pozdrowki
Konowały...

Cytat:
Napisane przez papuga_69 Pokaż wiadomość
Hej
Byłam dzisiaj u gina. Uśmiał się bo pierwszy raz usłyszał od pacjentki " Panie doktorze bo ja nie wiem czy mam teraz okres" Zrobił usg, przebadał dowcipnie i z moją piczą wszystko ok, nie zostały żadne złogi więc bardzo prawdopodobne że to jednak jest ciotka

co do anty to zostalam poinformowana ze podczas kp nie mozna stosowac krążka :/ pozostają tabletki jednoskładnikowe na które sie jak narazie zdecydowalam albo zastrzyk na 3 miesiace.
tabsy ktore przepisal nazywaja sie Limetic , okaze sie czy nie bedzie skutków ubocznych jak doktorek zapewniał

tylko sie teraz zastanawiam po co mi ta anty

W przyszłą środe ide z Antkiem na szczepienie stresuje sie.

Podeszlam do urzedu zeby złożyć wniosek o becikowe i zasiłek i oczywiscie okazało sie ze brakuje mi jakiegoś świstka z zusu o niezaleganiu w składkach wiecznie cos z tym zusem
To skoro masz okres to masz je zacząć brać jak się skończy?
Kurczaki, j nigdy nie brałam tabsów,a chyba będę musiała...Liczę na wasze cenne porady, bo czuję się zagubiona w tym temacie.

Boshe...baba lat 27 a nie wie nic o tabsach
__________________
13.09.2013 godz.9.05 - T.

04.02.2016 godz.8.55 - Z.

06.05.2019 godz.10.46 - K.
butterfly20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-17, 15:00   #4915
kropla_deszczu
Zadomowienie
 
Avatar kropla_deszczu
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 1 096
Dot.: Wrześnióweczki już rozpakowane,pora na październikową zmianę,mamy IX-X 2013, cz

Cytat:
Napisane przez cotynato Pokaż wiadomość
mikolajek wielkoludek od 14.10 z nami 4200g 55cm 10pkt sn ) kurde ale sie ciesze ze to za mna . serio zapomina sie jak to kure.... boli

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Gratki jeszcze raz bo już na fb pisałam

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
"Zanim zostałaś poczęta - pragnęłam Cię,
zanim się urodziłaś - kochałam Cię,
nim minęła pierwsza minuta Twojego życia...
- byłam gotowa za Ciebie umrzeć..."
08.09.12 ŻONA
07.08.13 MAMA

Uganiamy się za uniesieniem takim, przy którym wszystko inne blednie...
kropla_deszczu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-17, 15:01   #4916
butterfly20
Zakorzenienie
 
Avatar butterfly20
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 20 814
Dot.: Wrześnióweczki już rozpakowane,pora na październikową zmianę,mamy IX-X 2013, cz

Cytat:
Napisane przez cotynato Pokaż wiadomość
mikolajek wielkoludek od 14.10 z nami 4200g 55cm 10pkt sn ) kurde ale sie ciesze ze to za mna . serio zapomina sie jak to kure.... boli

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Aaa ale z Ciebie ekspres!!! Graty, wymęczyłaś
__________________
13.09.2013 godz.9.05 - T.

04.02.2016 godz.8.55 - Z.

06.05.2019 godz.10.46 - K.
butterfly20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-17, 15:02   #4917
karolson
Zakorzenienie
 
Avatar karolson
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 4 039
Dot.: Wrześnióweczki już rozpakowane,pora na październikową zmianę,mamy IX-X 2013, cz

Cytat:
Napisane przez cotynato Pokaż wiadomość
mikolajek wielkoludek od 14.10 z nami 4200g 55cm 10pkt sn ) kurde ale sie ciesze ze to za mna . serio zapomina sie jak to kure.... boli

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Gratulacje!
__________________
F I L I P 22-08-2013
karolson jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-17, 15:11   #4918
matallewar
Zakorzenienie
 
Avatar matallewar
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: mazowsze
Wiadomości: 20 478
Dot.: Wrześnióweczki już rozpakowane,pora na październikową zmianę,mamy IX-X 2013, cz

Cytat:
Napisane przez butterfly20 Pokaż wiadomość
To skoro masz okres to masz je zacząć brać jak się skończy?
Kurczaki, j nigdy nie brałam tabsów,a chyba będę musiała...Liczę na wasze cenne porady, bo czuję się zagubiona w tym temacie.

Boshe...baba lat 27 a nie wie nic o tabsach
Ja niby brałam, ale za każdym razem krótko, krążek też miałam i też krótko. I boję się, że hormony nie są dla mnie, męczyłam się okrutnie i mi się w ogóle nie chciało, więc miały 100% skuteczności
No i nie wiem, co teraz. Spytam 4.11 na wizycie u gin Szkoda, że prywatnie, bo kaska poleci
__________________
5.5.2011 Edzik
20.9.2013 Encia

Rok z Jillian i Mel B✓
Extreme shed&shred lvl 2 (9/15)
Killer abs lvl 3 (9/10)
Biegam (419,5 km)
Rower (43 km)
Zumba (13)
Joga (2)

Gluten, Sugar & Meat Free
More water&vegetables
13/100 sugarfree days
matallewar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-17, 15:11   #4919
dirtymagic85
Zadomowienie
 
Avatar dirtymagic85
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 1 546
Dot.: Wrześnióweczki już rozpakowane,pora na październikową zmianę,mamy IX-X 2013, cz

Cytat:
Napisane przez maharet1092 Pokaż wiadomość
Co do seksu to ja chyba teraz do mam lipcowych dołącze...
ale że jak???jesteś w ciąży??????

dziewczyny w dwupakach, u których się zaczęło dziać kciuki mocne za rozwój akcji!!!!

a mi gardło zaciska i łzy napływają do oczu, bo oglądam program o wcześniakach....wracają wspomnienia jak na to patrzę, nie wiem czy to nie jest masochizm, ale w końcu widze coś, co i mnie dotknęło................. ...ku.wa.
dirtymagic85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-17, 15:13   #4920
misia332
Zakorzenienie
 
Avatar misia332
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 10 955
Dot.: Wrześnióweczki już rozpakowane,pora na październikową zmianę,mamy IX-X 2013, cz

Cytat:
Napisane przez cotynato Pokaż wiadomość
mikolajek wielkoludek od 14.10 z nami 4200g 55cm 10pkt sn ) kurde ale sie ciesze ze to za mna . serio zapomina sie jak to kure.... boli

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Gratulacje.
Super. Ciekawe jak teacherka.


A całą winę za tytuł ponoszę ja, ot tak sobie napisałam kiedyś i zostało.
Przepraszam wszystkie mamusie, że jest tak głupi.
__________________
Ślub 6 lipiec 2013
Kornel 24 październik 2013
Antoni 8 stycznia 2015


http://onaiich3.blogspot.com.es/
misia332 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:05.