Starania o dziecko od 2022 - Strona 165 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2023-01-05, 13:19   #4921
Oska87
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 2 101
Dot.: Starania o dziecko od 2022

Cytat:
Napisane przez farfarae Pokaż wiadomość
O nie, ja już nawet na ubranka nie patrzę Postanowiłam się też trzymać tych samych marek (h&m, next, lindex), bo co firma, to inna rozmiarówka i boję się, że nie dojdę do porządku z tym.

A te pieluchy kupiłaś online czy stacjonarnie?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Stacjonarnie za 10xbody + 2xpolspiochy disney 150ziko więc dobry deal.
I jeszcze w pepco kilka dokupiłam też mają fajne opcje disney.
Ale to głównie jako od mojego brata dla małej prezenty

Wysłane z mojego SM-M317F przy użyciu Tapatalka
Oska87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-01-06, 13:09   #4922
Caro_Carolla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2022-04
Wiadomości: 450
Dot.: Starania o dziecko od 2022

Jak ten czas leci. Niedawno rozmowy o testach ciażowych a tu o ciuszkach. Zazdroszcze
U mnie kolejna @ - 13 albo 14 cykl, juz sie pogubilam. Czekamy na badania TZ na koniec stycznia i w lutym idziemy do kliniki ustalic co dalej.
Zastanawiamy sie miedzy Gameta a Invicta. Musze poczytac.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Caro_Carolla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-01-06, 14:04   #4923
Oska87
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 2 101
Dot.: Starania o dziecko od 2022

Cytat:
Napisane przez Caro_Carolla Pokaż wiadomość
Jak ten czas leci. Niedawno rozmowy o testach ciażowych a tu o ciuszkach. Zazdroszcze
U mnie kolejna @ - 13 albo 14 cykl, juz sie pogubilam. Czekamy na badania TZ na koniec stycznia i w lutym idziemy do kliniki ustalic co dalej.
Zastanawiamy sie miedzy Gameta a Invicta. Musze poczytac.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No leci czas mega szybko, niedawno test pozytywny, a zostało tylko 7-9tyg do spotkania malutkiej
I coraz silniejszy lęk głównie przed porodem, o tym co dalej to w ogóle się boję myslec.

Wysłane z mojego SM-M317F przy użyciu Tapatalka
Oska87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-01-06, 14:37   #4924
luffka
Zakorzenienie
 
Avatar luffka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 3 814
Dot.: Starania o dziecko od 2022

Podczytuje Was od marca, kiedy to zaczęłam starać się o dziecko. Test pod koniec marca pozytywny, ale poroniłam w 8 tygodniu. Po 3 miesiącach wróciliśmy do starań, ale bez rezultatu do tej pory. Witam i się podłącze już oficjalnie Mam 37 lat, późno się staramy, bo straciłam pierwszego męża po bardzo krótkiej ale ciężkiej chorobie i trochę to trwało zanim odważyłam się na znalezienie nowego związku.

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka
__________________
fata viam invenient
luffka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-01-06, 17:03   #4925
izan1222
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 761
Dot.: Starania o dziecko od 2022

Cytat:
Napisane przez luffka Pokaż wiadomość
Podczytuje Was od marca, kiedy to zaczęłam starać się o dziecko. Test pod koniec marca pozytywny, ale poroniłam w 8 tygodniu. Po 3 miesiącach wróciliśmy do starań, ale bez rezultatu do tej pory. Witam i się podłącze już oficjalnie Mam 37 lat, późno się staramy, bo straciłam pierwszego męża po bardzo krótkiej ale ciężkiej chorobie i trochę to trwało zanim odważyłam się na znalezienie nowego związku.

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka
Witamy w naszym gronie i powodzenia Współczuję Ci, że musiałaś przejść przez to wszystko.
izan1222 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-01-06, 21:59   #4926
luffka
Zakorzenienie
 
Avatar luffka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 3 814
Dot.: Starania o dziecko od 2022

Dziękuję, człowiek jak musi do daje radę ze wszytkim.
U mnie aktualnie 3 dzień po potwierdzonej owulacji.
Dziękuję za przyjęcie do wątku!

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka
__________________
fata viam invenient
luffka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-01-07, 13:24   #4927
izan1222
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 761
Dot.: Starania o dziecko od 2022

Cytat:
Napisane przez luffka Pokaż wiadomość
Dziękuję, człowiek jak musi do daje radę ze wszytkim.
U mnie aktualnie 3 dzień po potwierdzonej owulacji.
Dziękuję za przyjęcie do wątku!

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka
Byłaś na monitoringu, czy apka pokazała Ci owu?

U mnie organizm próbuje wyregulować cykl, dziś dużo śluzu jak na owu, ale chyba trochę za wcześnie, bo 11 dzień cyklu. U nas 4 cykl starań. Za tydzień mam wizytę u endo.
izan1222 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2023-01-07, 16:52   #4928
luffka
Zakorzenienie
 
Avatar luffka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 3 814
Dot.: Starania o dziecko od 2022

Nie, monitoring, mierzenie temp i dodatkowo testy owu w tym cyklu zastosowałam wszytko, co możliwe
Chciałam mieć pewność, że owulacja w ogóle występuje

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka
__________________
fata viam invenient
luffka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-01-08, 10:13   #4929
ateris
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 5 897
Dot.: Starania o dziecko od 2022

Ja idę w tym tygodniu na pierwszy monitoring Koniec zgadywania kiedy ta owu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ateris jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-01-08, 10:20   #4930
Oska87
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 2 101
Dot.: Starania o dziecko od 2022

Cytat:
Napisane przez ateris Pokaż wiadomość
Ja idę w tym tygodniu na pierwszy monitoring Koniec zgadywania kiedy ta owu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Trzymam kciuki za dobre wieści

U nas wybił 30tc, dzis wstawiłam pierwsza pralkę, I przeraziłam się, że nie wiem czy zdążę poprac tyle tego... wszystkie pieluszki, kocyki, rożki, przescieradla, o ciuszkach nie wspominajac
My w środę na 3prenatalne, a w czwartek wizyta u gin, jak ten czas leci, coraz bardziej boli jak mała wali mam wrażenie że chwilami napiera główka na szyjkę i jest bol straszny, na szczęście sekundowy, mam nadzieję że wszystko ok mimo to.
Ale jak pomysle że taki bol sekundowy zamienić ma się w kilku godzinny to przerażona strasznie jestem, I czym bliżej terminu tym większy strach, o tym co po porodzie w ogóle nie myślę, bo nie wyobrażam sobie tego.
Poki co nawet porodu se nie chce wyobrażać

Wysłane z mojego SM-M317F przy użyciu Tapatalka
Oska87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-01-08, 11:11   #4931
d63b8a062af6359c617c11f5dff2214bf44d9449_65540a02934eb
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2022-11
Wiadomości: 459
Dot.: Starania o dziecko od 2022

Cytat:
Napisane przez Oska87 Pokaż wiadomość
Trzymam kciuki za dobre wieści

U nas wybił 30tc, dzis wstawiłam pierwsza pralkę, I przeraziłam się, że nie wiem czy zdążę poprac tyle tego... wszystkie pieluszki, kocyki, rożki, przescieradla, o ciuszkach nie wspominajac
My w środę na 3prenatalne, a w czwartek wizyta u gin, jak ten czas leci, coraz bardziej boli jak mała wali mam wrażenie że chwilami napiera główka na szyjkę i jest bol straszny, na szczęście sekundowy, mam nadzieję że wszystko ok mimo to.
Ale jak pomysle że taki bol sekundowy zamienić ma się w kilku godzinny to przerażona strasznie jestem, I czym bliżej terminu tym większy strach, o tym co po porodzie w ogóle nie myślę, bo nie wyobrażam sobie tego.
Poki co nawet porodu se nie chce wyobrażać

Wysłane z mojego SM-M317F przy użyciu Tapatalka
No zwłaszcza że to pranie z dodatkowym chyba płukaniem można prać i prać tygodniami.
Mi też czasem wali i ból jest nieprzyjemny, chyba powinni już porody w znieczuleniu ogólnym proponować
d63b8a062af6359c617c11f5dff2214bf44d9449_65540a02934eb jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-01-08, 12:05   #4932
Oska87
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 2 101
Dot.: Starania o dziecko od 2022

[1=d63b8a062af6359c617c11f 5dff2214bf44d9449_65540a0 2934eb;89460143]No zwłaszcza że to pranie z dodatkowym chyba płukaniem można prać i prać tygodniami.

Mi też czasem wali i ból jest nieprzyjemny, chyba powinni już porody w znieczuleniu ogólnym proponować [/QUOTE]Ta, zależy od miasta, w Poznaniu chyba nigdzie nie podają z tego co się orientowałam, na polnej niby jest szansa niewielka ale zawsze, bo mają na miejscu anestezjologa, ale to ostateczność i decyzja lekarza, napewno nie ma opcji "na życzenie". Jest szereg innych udogodnień i metod łagodzenia bólu, co mnie chwilowo uspokoiło, ale jednak lęk coraz bardziej narasta, do tego stopnia ze zaczynam się zastanawiać czy ja to jestem w stanie wytrzymać.
Pralek wyjdzie serio chyba z 15, bo cala suszarka zawalona, a z kosza na pranie nic nie ubyło, a jeszcze nie ma w nim wszystkich ciuszków (kombinezony, czapeczki, skarpetki i jeszcze kilka innych rzeczy czekają na miejsce) juz nie wspomnę o prześcieradłach, kocykach, ręcznikach, otulaczach... cały czas się zastanawiam czy ochranicza na materac nie wyprac, w sensie ten na zamek co jest, ale myślę że skoro i tak będzie na nim mata nieprzemakalna to chyba nie ma sensu. Zobacze jak z tymi praniem się wyrobię, a jeszcze nasze pranie na bieżąco w sensie dorosłych trza robic mam wrażenie że mogę się nie wyrobić z tym wszystkim. Mimo ze ważne żeby prac w tych 40 stopniach, to ja wybralam jeden z krotszych programów bo inaczej se nie wyobrażam. I tak trwa 1,5h. Mam program "ubranka dzieciece" ale czas prania 3,5h i 60stopni których nie można nijak zmienić, a wszyscy mówią że 40 wystarczy a nawet 30, I żeby raz przeprasowac.


Wysłane z mojego SM-M317F przy użyciu Tapatalka
Oska87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-01-08, 12:12   #4933
natkurka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2022-05
Wiadomości: 2 330
Dot.: Starania o dziecko od 2022

Uprzejmie donosze ze co prawda te pieluchu z HM 39zl ale baaardzo fajne. Maja tez mniejsze wersje chyba jeszcze dokupie z dwie i bede miala komplet

IMG_8632.jpg
natkurka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-01-08, 17:06   #4934
farfarae
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 797
Dot.: Starania o dziecko od 2022

Powodzenia dla nowych staraczek! Za „stare” oczywiście nadal trzymam kciuki.

Dziewczyny w ciąży, czy u Was też pojawiły się zaparcia? Ja jestem teraz w 24 tc i jakoś od świąt mam z tym problem Na początku myślałam, że to kwestia świątecznego jedzenia, ale jednak nie. Staram się jeść produkty z błonnikiem, pić wodę, ruszać, ale jest słabo, a bywa tragicznie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 19:06 ---------- Poprzedni post napisano o 19:05 ----------

Cytat:
Napisane przez natkurka Pokaż wiadomość
Uprzejmie donosze ze co prawda te pieluchu z HM 39zl ale baaardzo fajne. Maja tez mniejsze wersje chyba jeszcze dokupie z dwie i bede miala komplet

Załącznik 7784691

Dzięki za informację, może jak się pojawi jakiś kod, to zamówię


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
farfarae jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-01-08, 17:14   #4935
Ciastko_Pomaranczowe
Raczkowanie
 
Avatar Ciastko_Pomaranczowe
 
Zarejestrowany: 2022-08
Wiadomości: 62
Dot.: Starania o dziecko od 2022

Zaparcia to niestety bardzo częsty objaw ciążowy Mi pomaga jedzenie jabłek
Ciastko_Pomaranczowe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-01-08, 17:16   #4936
farfarae
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 797
Dot.: Starania o dziecko od 2022

Cytat:
Napisane przez Oska87 Pokaż wiadomość
Ta, zależy od miasta, w Poznaniu chyba nigdzie nie podają z tego co się orientowałam, na polnej niby jest szansa niewielka ale zawsze, bo mają na miejscu anestezjologa, ale to ostateczność i decyzja lekarza, napewno nie ma opcji "na życzenie". Jest szereg innych udogodnień i metod łagodzenia bólu, co mnie chwilowo uspokoiło, ale jednak lęk coraz bardziej narasta, do tego stopnia ze zaczynam się zastanawiać czy ja to jestem w stanie wytrzymać.
Pralek wyjdzie serio chyba z 15, bo cala suszarka zawalona, a z kosza na pranie nic nie ubyło, a jeszcze nie ma w nim wszystkich ciuszków (kombinezony, czapeczki, skarpetki i jeszcze kilka innych rzeczy czekają na miejsce) juz nie wspomnę o prześcieradłach, kocykach, ręcznikach, otulaczach... cały czas się zastanawiam czy ochranicza na materac nie wyprac, w sensie ten na zamek co jest, ale myślę że skoro i tak będzie na nim mata nieprzemakalna to chyba nie ma sensu. Zobacze jak z tymi praniem się wyrobię, a jeszcze nasze pranie na bieżąco w sensie dorosłych trza robic mam wrażenie że mogę się nie wyrobić z tym wszystkim. Mimo ze ważne żeby prac w tych 40 stopniach, to ja wybralam jeden z krotszych programów bo inaczej se nie wyobrażam. I tak trwa 1,5h. Mam program "ubranka dzieciece" ale czas prania 3,5h i 60stopni których nie można nijak zmienić, a wszyscy mówią że 40 wystarczy a nawet 30, I żeby raz przeprasowac.


Wysłane z mojego SM-M317F przy użyciu Tapatalka

Tak właśnie myślałam, że z tym praniem to będzie masakra, ja póki co mam większość ubranek na 56 i 62, ze 3 kocyki i parę pieluch, a i tak zajmuje to 2 duże pudełka z ikea Jak uzbieram wszystkie tekstylia, to będzie pudeł chyba z 6.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
farfarae jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-01-08, 17:33   #4937
Oska87
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 2 101
Dot.: Starania o dziecko od 2022

Cytat:
Napisane przez farfarae Pokaż wiadomość
Tak właśnie myślałam, że z tym praniem to będzie masakra, ja póki co mam większość ubranek na 56 i 62, ze 3 kocyki i parę pieluch, a i tak zajmuje to 2 duże pudełka z ikea Jak uzbieram wszystkie tekstylia, to będzie pudeł chyba z 6.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
No ja mam z tekstyliów praktycznie wszystko na start, myślę o drugim prześcieradle i poszewce na klin, bo póki po co mam jedno do łóżeczka
Do tego dwie maty nienowlece dostaliśmy od rodziny chłopa, ale mowili żeby przeprac tak samo. No ja mam 2 kosze na pranie jeden mniejszy wypchany po brzegi z większością ciuszków, I jeden większy na nasze.
Ja mając większość swoich rzeczy letnich w dużych kartonach na szafie, myślę że żeby się zmieścić w 6 byłoby ciezko z tym wszystkim. Mamy 3 kocyki na start, 2 ręczniki, 2 rożki, 1 otulacz, I nie wiem co tam jeszcze w szafie małej znajdę a i jeszcze czekam na kilka rzeczy z allegro, m.in 2 prześcieradła do wózka.
Też trza wziąć pod uwagę, bo niby oczywiste, ale u mnie 1 pralka ubranek i kilku pieluch i pseudo kolderki z podusia do wózka, zajęło cala suszarkę na pranie. Gdzie jak wstawiam nasze, to spokojnie 2 pralki wmieszcze żeby powiesić.
Bo to jednak maleńkie ciuszki i wchodzi ich niby multum, a i tak do dna daleko.
Chyba zakup rozsuwanej na 2m suszarki na pranie zostanie przyspieszony


A i tak to są tylko te ciuszki na start od 50-62. Resztę ubranek co dostaje co jakiś czas od koleżanki juz co ma córeczkę z kwietnia, czekają u przyszłej babci, już tego też mam chyba z 2 kartony i worek, I już mi pisała ze powoli ma nastepny.
Dużo zależy jak duży noworodek będzie i w jakim tempie będzie przybierać, przykładowo ona zaczęła od 56 chyba z tydzień, potem na 62 chyba ze 2 tygodnie, ale jej mała taka dosyć duża urodzeniowo i szybko przybiera, wagę na start miala 3950, I pieluszki w rozmiarze noworodkowym używała z tydzień, obecnie mała ma 9mcy i uzywa 5tek, a z kolei w jej rodzinie jest mama z listopada, I tamta mała mając 2mce nadal używa pieluszek 2. Także nie ma reguły i rozmiaru 62.
Inna sprawa ze rozmiar rozmiarowi tez nie równy, wiem że właśnie z hm mają zawyzona rozmiarowke, ale nie tylko. Tak jak 56 w hm, w smyku jest np jako 62 ta sama wielkość.

Także ja skupiam się poki co na bieżącym praniu, bo też nie wiem ile razy dzieciątko będzie wymagało przebrań w ciągu dnia, też roznie to wygląda, niektóre 5x dziennie, niektóre 10x dziennie. A chce chociaz na start mieć uszykowane wszystko, bo zapewne pierwsze 2tyg to będzie Armageddon, że nawet watpie ze w ogóle pomysle o praniu czegokolwiek

Na szczęście z szykowaniem wyprawki na start, jesteśmy prawie na finiszu, zostało dosłownie moze z 10 rzeczy do dokupienia, lub załatwienia. Więc o tyle dobrze.
Ale mam stracha i takie jakieś dziwne ciśnienie ze nie zdążę ogarnac wszystkiego na czas. Ale ponoć to normalne.

Wysłane z mojego SM-M317F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Oska87
Czas edycji: 2023-01-08 o 17:57
Oska87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-01-08, 17:51   #4938
d63b8a062af6359c617c11f5dff2214bf44d9449_65540a02934eb
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2022-11
Wiadomości: 459
Dot.: Starania o dziecko od 2022

Dziewczyny, a co należy mieć do gondoli na spacery wiosną? Ok, tam jest materacyk, na niego prześcieradło. Coś jeszcze? Czy jest potrzebna poduszka/coś w tym stylu? Czy można na materacyk z prześcieradlem układać malucha w różku?

Na promkach kupiłam 2 koszuli nocnych, chcę użyć je do szpitala na sam poród, ale nie wiem czy bez tych rozcięć do karmienia nie będzie problemu? Z rozcięciem zostawiłabym na szpital po porodzie.
d63b8a062af6359c617c11f5dff2214bf44d9449_65540a02934eb jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-01-08, 18:02   #4939
Oska87
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 2 101
Dot.: Starania o dziecko od 2022

[1=d63b8a062af6359c617c11f 5dff2214bf44d9449_65540a0 2934eb;89460432]Dziewczyny, a co należy mieć do gondoli na spacery wiosną? Ok, tam jest materacyk, na niego prześcieradło. Coś jeszcze? Czy jest potrzebna poduszka/coś w tym stylu? Czy można na materacyk z prześcieradlem układać malucha w różku?



Na promkach kupiłam 2 koszuli nocnych, chcę użyć je do szpitala na sam poród, ale nie wiem czy bez tych rozcięć do karmienia nie będzie problemu? Z rozcięciem zostawiłabym na szpital po porodzie.[/QUOTE]Ja właśnie do gondoli mam 2xprzescieradla, I taka cienka kolderke i płaska poduszkę w razie co, ale ta kolderka i poduszka takie cieniutkie ze moje kocyki są o wiele grubsze, więc szczerze nie wiem czy sens. Ale już kupilam, więc pewnie wykorzystamy. Kolderke na pewno, a podusie to najwyżej później, choć jest na tyle płaska, że chyba nikt nie będzie miał przeciwskazań.
Koszula do porodu jeśli wolisz swoje to myślę że warto też rozpinana, bo jeśli planujesz porod SN to pamiętaj o kontakcie skóra do skóry, o ile będzie możliwy.


Wysłane z mojego SM-M317F przy użyciu Tapatalka
Oska87 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-01-08, 18:11   #4940
Ciastko_Pomaranczowe
Raczkowanie
 
Avatar Ciastko_Pomaranczowe
 
Zarejestrowany: 2022-08
Wiadomości: 62
Dot.: Starania o dziecko od 2022

Cytat:
Napisane przez Oska87 Pokaż wiadomość
Koszula do porodu jeśli wolisz swoje to myślę że warto też rozpinana, bo jeśli planujesz porod SN to pamiętaj o kontakcie skóra do skóry, o ile będzie możliwy.
To prawda.


Ja nie będę dawać poduszki do gondoli na pewno, tak samo jak i do łóżeczka. W obu miejscach ta sama zasada, myślę, do spania dla niemowlaka. Czyli w miarę twardo, na plecach i bez poduszki.
Ciastko_Pomaranczowe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-01-08, 18:31   #4941
Oska87
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 2 101
Dot.: Starania o dziecko od 2022

Cytat:
Napisane przez Ciastko_Pomaranczowe Pokaż wiadomość
To prawda.


Ja nie będę dawać poduszki do gondoli na pewno, tak samo jak i do łóżeczka. W obu miejscach ta sama zasada, myślę, do spania dla niemowlaka. Czyli w miarę twardo, na plecach i bez poduszki.
No ja do łóżeczka mam poduszkę klin, bo polozna mowila ze musi być, bo jednak lekki kąt snu tez powinien być zachowany, z uwagi na możliwy bezdech. I też nie jestem pewna dokonca jak to działa w przypadku wózka typu gondola no ale podpytam, tak jak mowie poduszka która my mamy w ostateczności będzie później wykorzystana, dla mnie to nie problem. Ważne że jest komplet
Tak jak zaleca monitor oddechu w formie płytek pod materac, aczkolwiek na start nie wymaga a zaleca, wymaga jeśli dziecko urodzi się wcześniej, lub jeśli ma poniżej 8pktow w apgar. My myślimy nad zakupem używanego, ale też nie wiem na ile jednak warto zainwestować w nowy, I czy to wielka różnica czy jest nowy czy po 1 dziecku użytkowany kilka miesięcy, bo się na tym nie znam.
Jedynie intuicja podpowiada ze skoro już uzywany to tak jak pisałam po 1 dziecku i kilka miesięcy, a nie po użytkowaniu przez np 3 lata przez dwójkę czy więcej dzieci.


Wysłane z mojego SM-M317F przy użyciu Tapatalka
Oska87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-01-08, 18:39   #4942
d63b8a062af6359c617c11f5dff2214bf44d9449_65540a02934eb
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2022-11
Wiadomości: 459
Dot.: Starania o dziecko od 2022

dzięki, no to pomyślę nad tymi koszulami. są na ramiączkach więc pewnie można zdjąć z góry. generalnie myślałam że na 1 fazę porodu i tak będzie zużyte pewnie z 2 koszule bo chyba jest mocny wysiłek, dużo potu, może będzie konieczność się przebrać w suchą, dlatego się☠zastanawiam nad 2 koszulami konkretnie do porodu

też myślę że oprócz materacyka i prześcieradła nic nie używać, jak w łóżeczku. oby tylko zrozumieć jakie dodatki na jaką pogodę
d63b8a062af6359c617c11f5dff2214bf44d9449_65540a02934eb jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-01-08, 19:46   #4943
Nimfa20Melman
Rozeznanie
 
Avatar Nimfa20Melman
 
Zarejestrowany: 2017-12
Lokalizacja: Jelenia Góra/Montaña de Ciervos
Wiadomości: 983
Dot.: Starania o dziecko od 2022

Cytat:
Napisane przez Ciastko_Pomaranczowe Pokaż wiadomość
Zaparcia to niestety bardzo częsty objaw ciążowy Mi pomaga jedzenie jabłek
I śliwki też pomagają. Zobacz czy możesz pić Xennę, tą herbatkę ziołową.
Nimfa20Melman jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-01-08, 22:32   #4944
miszel92
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2022-02
Wiadomości: 378
Dot.: Starania o dziecko od 2022

Jeżeli chodzi o koszule do porodu to miałam spotkanie z moją położną która pracuje w szpitalu w którym będę rodzić i mówiła, że albo będę miała taką typową do porodu (czyli rozpinana cała z przodu i z tyłu) albo dostanę ich koszulę bo musi być możliwość dostępu z każdej strony do rodzącej Myślałam, że wezmę stary tshirt męża ale stwierdziła, że nie lubią na porodówkach bo brak dostępu do piersi i pleców przy ewentualnej nagłej konieczności CC. Chociaż nie wiem jaki problem zdjąć szybko tą koszulę no ale stwierdziłam, że skoro mają krzywo patrzeć to będę miała taką rozpinaną jak chcą albo ich wezmę 🤷☠♀️

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
miszel92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-01-09, 08:03   #4945
theali
Zakorzenienie
 
Avatar theali
 
Zarejestrowany: 2016-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 604
Dot.: Starania o dziecko od 2022

Cytat:
Napisane przez miszel92 Pokaż wiadomość
Jeżeli chodzi o koszule do porodu to miałam spotkanie z moją położną która pracuje w szpitalu w którym będę rodzić i mówiła, że albo będę miała taką typową do porodu (czyli rozpinana cała z przodu i z tyłu) albo dostanę ich koszulę bo musi być możliwość dostępu z każdej strony do rodzącej Myślałam, że wezmę stary tshirt męża ale stwierdziła, że nie lubią na porodówkach bo brak dostępu do piersi i pleców przy ewentualnej nagłej konieczności CC. Chociaż nie wiem jaki problem zdjąć szybko tą koszulę no ale stwierdziłam, że skoro mają krzywo patrzeć to będę miała taką rozpinaną jak chcą albo ich wezmę 🤷♀️

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U mnie szpitalne takiego dostępu nie oferują Z przy jest rozcięcie od góry mniej więcej do pasa, z tyłu nie ma wcale.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
theali jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-01-09, 17:15   #4946
ateris
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 5 897
Dot.: Starania o dziecko od 2022

Hej starające pojawił się wątek 2023 więc możemy się tam przenieść o ile ktoś jeszcze tu jest
Chociaż jeśli się uda to tutaj też wpadnę się pochwalić na pewno
Kciuki za wszystkie ciężarne abyście lekko zniosły porody!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ateris jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-01-09, 20:16   #4947
natkurka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2022-05
Wiadomości: 2 330
Dot.: Starania o dziecko od 2022

Ej wpadajcie tutaj

Trzymam za Was kciucki wiec co jakie czas dawajcie znac co u Was
natkurka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-01-10, 13:12   #4948
Oska87
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 2 101
Dot.: Starania o dziecko od 2022

O właśnie dajcie znaka co u was, I jak wyszły starania, będziemy zaglądać. Powodzenia
Nakturka jak nastroje? I przygotowania?
U mnie po 4 pralkach ciuszków, widać w końcu pol kosza, więc myślę że max 10 wyjdzie, ale prasowanie takich małych to już wiem że tylko na start, potem już nie
U mnie nastrój się jakoś wyrównał ostatnio, już jestem mniej czepialska i mniej płaczliwa,chociaż wczoraj jak jechałam do dentysty się wzruszyłam że pierwszy raz, a to już 8my miesiac starszy pan chciał mi zejść w tramwaju. Ale jechałam tylko dwa przystanki więc podziękowałam i nie skorzystałam.
My jutro wreszcie 3prenatalne mam nadzieję na same dobre wieści.
Pojutrze do gin, ciekawe ile jeszcze wizyt będzie my już 30tc, ostatnio coraz silniejsze przeczucie ze będzie szybciej mała się do mnie tulić. W apce pokazuje 68dni, ja stawiamna około 50-55dni, ciekawe czy się sprawdzi.
Dzis w nocy śniło mi się że tule mała, jej buzia itd oby tylko nie za szybko.


Wysłane z mojego SM-M317F przy użyciu Tapatalka
Oska87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-01-10, 17:52   #4949
natkurka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2022-05
Wiadomości: 2 330
Dot.: Starania o dziecko od 2022

Hej

U mnie nastroje jeszcze rozne. Raz spoko a innym razem jestem jakas placzliwa. Ogolnie denerwuje mnie brak zainteresowania meza ciąża ale rozmawialam z kolezanką i troche mi sie oczy otworzyly wspomniala ze w sumie to my kobiety tylko to odczuwamy, czujemy ruchy dziecka i w zasadzie od poczatku dzieci kochamy a faceci dopiero czują to co my w momencie jak sie rodzi dziecko. Mowila ze sama robila mężowi awantury o brak zainteresowania ale jak sie interesowal to tez to bylo takie sztuczne

Oska ty masz bardzo duzo prania.. ja wszystkie kupione ubranka ( duzo kupowalam na vinted) wypralam juz dawno ale to nie bylo docelowe pranie bo wypralam poprostu tak zeby przeprac w Naszym proszku bo nie chcialam zeby lezaly taki z transportu, pudla itp. I podzielilam to na dwa prania - ubranka jasne i biale i ubranka kolorowe u mnie by sie tyle pran co u ciebie nie naskladalo w zyciu a tez mi sie wydaje ze az za duzo mam ubran. Kocykow, pieluch itp jeszcze nie pralam.

Bylismy ogladac tez mieszkanie jedno i znalezlismy przepiekne w samym centrum Krakowa w meeega okazyjnej cenie ( od przyjaciol ktorzy kupili pod inwestycje) ale i tak przekracza moj budzet ( o 2k)Mowie mój bo w zwiazku jesli chodzi o hajs to ja jestem bardziej rozsadna mimo ze tez rozrzutna no ale mąż namawia bo cena okazyjna ale ja co jakis czas wylewam mu kubel wody na glowe i mowie ze w zasadzie nie wiemy z jakimi kosztami sie wiąże dziecko tak czy siak mieszkanie super i jedynie co potrzebowalibysmy ze soba wziac to tylko ubrania. Pralki/suszarki/ ekspresy itp wszystko na miejscu.

Dzisiaj tez zrobilam sobie koszyk w Aptece Gemini i pododawalam rzeczy ktore musze kupic i kurcze nie mam tam nic nadzywczajnego i mam w koszyku 1400zl. Co prawda 470zl to inhalator ale i tak…

---------- Dopisano o 17:52 ---------- Poprzedni post napisano o 17:29 ----------

Oska a jeszcze opierdziel! Nawet jak jedziesz 2 przystanki to serio siadaj. Czasami są takie glupie sytuacje ze autobus czy tramwaj musi zahamowac nagle i mimo ze sie trzymasz to i tak moze cie szarpnac i mozesz uspasc a to bylo by nie za ciekawe. Ja ogolnie mam swoj samochod i wszedzie sie nim przemieszczam ale mam u mechanika i musialam jechac autbusem ostatnio i nie bylo miejsca na pętli to poczekalam na kolejny bo oczywiscie nie umialam sie upomniec o swoje
natkurka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-01-10, 18:47   #4950
farfarae
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 797
Starania o dziecko od 2022

Oska, kciuki za 3. prenatalne 30 tygodni to już poważna ciąża Ile masz kg na plusie? Ty bardzo mało przytyłaś z tego co kojarzę. Zazdro Dobrze, że poprawił Ci się nastrój, a jak tam się dogadujecie z TŻ? To pranie brzmi jak jakiś niekończący się koszmar, ja już teraz wiem, że wyprasuję wszystko dwa razy - pierwszy i ostatni A może w ogóle parownicą przelecę, muszę poczytać o tym. Co do ustępowania miejsca, to Ci się z jednej strony nie dziwię, bo też nie lubię robić afery wokół siebie, ale w środkach transportu może wydarzyć się tyle nieprzewidzianych rzeczy, że musisz mieć na względzie bobasa.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez farfarae
Czas edycji: 2023-01-10 o 18:49
farfarae jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-02-01 21:25:41


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:59.