Choroba Hashimoto - zbiorczy - Strona 165 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-09-03, 18:47   #4921
Asji
Zadomowienie
 
Avatar Asji
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1 763
Dot.: Choroba Hashimoto - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez principessina Pokaż wiadomość
Asji Kochana ale jak to pco moze byc pwoodem poronienia? myslalam, ze raczej jest rudno zajsc, ale jak juz sie zalapie to ok obecnie biore integrator inofert jest on na bazie kw. foliowego i inozytolu, przed pierwsza ciaza takze go bralam, bardzo pomogl "wyrownac" hormony, cykle nie sa takie dlugasne, wspomaga owulacje i tsh tez troszke sie obniza
Ja się nie raz się z taką opinią spotkałam (moja endo też coś mi wspominała, ale sama nie mam pco więc nie drążyłam...).
Na ten temat na szybko znalazłam:

ze strony mp. pl:
"Zwiększone ryzyko poronienia dotyczy chorych na zespół wielotorbielowatych jajników (polycystic ovary syndrome – PCOS), ale mechanizm leżący u podstaw tej zależności nie został dotychczas zidentyfikowany."

i tutaj: http://www.nichd.nih.gov/health/topi...pregnancy.aspx
"Women with PCOS are three times as likely to miscarry in the early months of pregnancy as are women without PCOS."

Sporo można na ten temat poczytać w sieci, ale jak zwykle najlepiej byłoby zapytać lekarza Gdzieś chyba czytałam, że wysoki poziom LH powoduje czasem, że komórka jajowa jest gorszej jakości i dlatego częściej dochodzi do poronienia.
Asji jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-03, 20:30   #4922
principessina
Zakorzenienie
 
Avatar principessina
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: sloneczna Italia
Wiadomości: 7 083
Dot.: Choroba Hashimoto - zbiorczy

Asji no ja mam dosc pozno owulacje i ginek cos wspominal, ze poprostu pozniejsza owu moze powodowac, ze jajeczko jest slabsze, ale wiesz pierwsze dziecko mam z 20tego dnia cyklu (wtedy mniej wiecej mialam owu przy cyklach 35 dniowych)....juz wole nie czytac, bo mam wszystkie chorob swiata jak slowo daje!
__________________
Podwojna mamusia polsko-wloskich Smieszkow
principessina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-04, 13:34   #4923
Sourir
Przyczajenie
 
Avatar Sourir
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: małopolskie
Wiadomości: 3
Dot.: Choroba Hashimoto - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Asji Pokaż wiadomość
Tzn miałaś dawkę stopniowo zwiększana, TSH masz między 5 a 7 teraz, a endo mówi, że jest już ok?
Moim zdaniem wynik masz wciąż za wysoki. Pewnie zmieniłabym lekarza Masz objawy?
Dzięki. W zasadzie nie miałam nigdy żadnych uciążliwych objawów, poza tymi, do których przez lata sie przyzwyczaiłam: lodowate ręce, trochę sucha skóra ale i tak od lat "jadę" na balsamach do ciała. Okresy zawsze miałam regularne a ostatno mam nawet takie bardzo skąpe, nie mam nadwagi.... na Hashi wpadłam robiąc profilaktycznie TSH.
Sourir jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-05, 14:03   #4924
principessina
Zakorzenienie
 
Avatar principessina
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: sloneczna Italia
Wiadomości: 7 083
Dot.: Choroba Hashimoto - zbiorczy

hej hej drugi dzien biore wieksza dawke eutyroxu i strasznie boli mnie glowa! zastanawialam sie czy to 0,75 nie jest za duzo w stosunku do mojej wagi ciala, slyszalyscie w ogole o takim czyms czy znowu cos sobie ubzduralam tsh mam 1,94

no i badanie tsh robicie na czczo czy po zazyciu tabletki? bo ja na czczo to z tego by wynikalo, ze po zazyciu tabletki tsh jest nizsze?

no i chcialam sie Was zapytac czy tez Wam tak wypadaja masakrycznie wlosy? moze to na jesien mi tak leca az boje sie czesac...
__________________
Podwojna mamusia polsko-wloskich Smieszkow

Edytowane przez principessina
Czas edycji: 2013-09-05 o 14:19
principessina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-05, 14:18   #4925
mezaga
Zakorzenienie
 
Avatar mezaga
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 10 169
Dot.: Choroba Hashimoto - zbiorczy

Euthyroxu nie bierze się stosunkowo do wagi. Ale ja tez przy zmianie na mocniejsze dawki miałam bóle głowy przez kilka dni. Potem mijało.
__________________
Twory - powrót do życia - kilka dłubanek
Zaproszenia - odkurzamy wątek - zaproszenia na Chrzest
mezaga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-06, 06:21   #4926
Aga8484
Zakorzenienie
 
Avatar Aga8484
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 3 828
GG do Aga8484
Odp: Dot.: Choroba Hashimoto - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez principessina Pokaż wiadomość
hej hej drugi dzien biore wieksza dawke eutyroxu i strasznie boli mnie glowa! zastanawialam sie czy to 0,75 nie jest za duzo w stosunku do mojej wagi ciala, slyszalyscie w ogole o takim czyms czy znowu cos sobie ubzduralam tsh mam 1,94

no i badanie tsh robicie na czczo czy po zazyciu tabletki? bo ja na czczo to z tego by wynikalo, ze po zazyciu tabletki tsh jest nizsze?

no i chcialam sie Was zapytac czy tez Wam tak wypadaja masakrycznie wlosy? moze to na jesien mi tak leca az boje sie czesac...
Badanie na czczo, bez zażywania tabletki. Tak mi moj endo kazał.
A włosy też mi lecą masakrycznie.

Wysłane z mojego GT-I8160 za pomocą Tapatalk 2
Aga8484 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-06, 06:50   #4927
Sourir
Przyczajenie
 
Avatar Sourir
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: małopolskie
Wiadomości: 3
Dot.: Odp: Dot.: Choroba Hashimoto - zbiorczy

Jeżeli chodzi o badanie TSH bez czy z hormonami, to pytałam już w kilkunastu miejscach (laboratoria, endokrynolodzy) i uzyskałam dokładnie 50/50 opinii. W końcu nie wiem. Jakie są o wasze doświadczenia?
Włosy też mi wypadają, ale za to dużo malutkich mi odrasta, to się chyba nazywa baby hair

---------- Dopisano o 07:50 ---------- Poprzedni post napisano o 07:37 ----------

Mam jeszcze jedno pytanie, od roku mam dziwne uczucie na podniebieniu i w gardle, które trudno opisać. Jest tam jakby sucha klucha, nawet jakby coś drażniło przełyk, włoski, wysypka czy coś. Muszę cały czas pić wodę, żeby się tego pozbyć. Nie boli ale jest "upierdliwe". Wymaz nic nie wykazał. Czy ktoś coś takiego miał i diagnozował?
__________________
Żyję dniem dzisiejszym i nie wybiegam zbyt daleko w przyszłość.
Sourir jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-09-06, 11:30   #4928
aniolekKB
Zakorzenienie
 
Avatar aniolekKB
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: K-na ;-)
Wiadomości: 3 183
GG do aniolekKB
Dot.: Choroba Hashimoto - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez principessina Pokaż wiadomość
no i badanie tsh robicie na czczo czy po zazyciu tabletki? bo ja na czczo to z tego by wynikalo, ze po zazyciu tabletki tsh jest nizsze?
no i chcialam sie Was zapytac czy tez Wam tak wypadaja masakrycznie wlosy? moze to na jesien mi tak leca az boje sie czesac...
Mi endo zawsze pisze na zaleceniach TSH i ft4 rano bez leku!!!
Co do drugiego, to jakiś czas temu leciały mi włosy tonami, ale to pewnie też po porodzie. Potem dostałam zwiększoną dawkę leku i się uspokoiło.
aniolekKB jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-06, 16:42   #4929
mezaga
Zakorzenienie
 
Avatar mezaga
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 10 169
Dot.: Choroba Hashimoto - zbiorczy

Jeżeli badane jest samo TSH można iść na badanie po tabletce a jak ft3,4 to wtedy tabletka po badaniu.
__________________
Twory - powrót do życia - kilka dłubanek
Zaproszenia - odkurzamy wątek - zaproszenia na Chrzest
mezaga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-06, 17:04   #4930
principessina
Zakorzenienie
 
Avatar principessina
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: sloneczna Italia
Wiadomości: 7 083
Dot.: Choroba Hashimoto - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Aga8484 Pokaż wiadomość
Badanie na czczo, bez zażywania tabletki. Tak mi moj endo kazał.
A włosy też mi lecą masakrycznie.

Wysłane z mojego GT-I8160 za pomocą Tapatalk 2
Cytat:
Napisane przez Sourir Pokaż wiadomość
Jeżeli chodzi o badanie TSH bez czy z hormonami, to pytałam już w kilkunastu miejscach (laboratoria, endokrynolodzy) i uzyskałam dokładnie 50/50 opinii. W końcu nie wiem. Jakie są o wasze doświadczenia?
Włosy też mi wypadają, ale za to dużo malutkich mi odrasta, to się chyba nazywa baby hair

---------- Dopisano o 07:50 ---------- Poprzedni post napisano o 07:37 ----------

Mam jeszcze jedno pytanie, od roku mam dziwne uczucie na podniebieniu i w gardle, które trudno opisać. Jest tam jakby sucha klucha, nawet jakby coś drażniło przełyk, włoski, wysypka czy coś. Muszę cały czas pić wodę, żeby się tego pozbyć. Nie boli ale jest "upierdliwe". Wymaz nic nie wykazał. Czy ktoś coś takiego miał i diagnozował?
jak nic zostaniemy lyse

Sourir ja mam pelno takich malych wloskow, lepsze takie niz zadne
hmm nie wiem co mozesz miec z tym przelykiem a moze masz candydoze?
__________________
Podwojna mamusia polsko-wloskich Smieszkow
principessina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-06, 17:05   #4931
Matitka87
Raczkowanie
 
Avatar Matitka87
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 421
Odp: Choroba Hashimoto - zbiorczy

Hej dziewczynki. Ja rozpoczelam....jejku juz sie poglubilam, ale chyba 35cs....musze przeliczyc sobie pozniej. Od 2 tyg biore Letrox na zmniejszenie TSH no i moja @ jest bardzo obfita nie wiem czy przez leki, czy przez to wczesniejsze wysokie TSH mialam skape....ale sie troche wystraszylam i zaskoczylam. Czy to normalne?

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Matitka87 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-09-06, 17:12   #4932
principessina
Zakorzenienie
 
Avatar principessina
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: sloneczna Italia
Wiadomości: 7 083
Dot.: Choroba Hashimoto - zbiorczy

Matitka87 a co to jest 35cs? nie zrozumialam...hmmm nie wiem czy eutyrox wplywa na krwawienia
__________________
Podwojna mamusia polsko-wloskich Smieszkow
principessina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-06, 17:37   #4933
Matitka87
Raczkowanie
 
Avatar Matitka87
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 421
Odp: Choroba Hashimoto - zbiorczy

35 CYKL STARAN

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Matitka87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-06, 19:02   #4934
principessina
Zakorzenienie
 
Avatar principessina
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: sloneczna Italia
Wiadomości: 7 083
Dot.: Choroba Hashimoto - zbiorczy

Matitka87 przepraszam za ignorancje Kochana a jak dlugie masz cykle, masz owu? to hasimoto czesto wydluza troche cykle, ja mam takie dlugie, ale tez mam pco, obecnie biore inofert, Ty masz jakies leczenie zalecone?
__________________
Podwojna mamusia polsko-wloskich Smieszkow
principessina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-06, 19:11   #4935
Matitka87
Raczkowanie
 
Avatar Matitka87
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 421
Odp: Choroba Hashimoto - zbiorczy

Od 8 cykli biore Norprolac i Duphston, bo w styczniu 2013 mialam zdiagnozowana hiperprolaktynemie czynnosciowa. Od tamtej pory cykle mam super regularne 28dc. Owulacje jedynie wiem z obserwacji, sluz plodny wustepuje...bol owulacyjny zawsze w 14dc. W lipcu bedac na wizycie lekarz rowniez stwierdzil owulacje. Teraz wyszlo wysokie tsh...w sumie skaczace. Przez te 3 lata mialam tsh....2.97, 1.97, 3.54 i 2,87. Wiec mam letrox. Nikt konkretnej diagnozy nie postwil co do niemoznosci zajscia w ciaze. Bylismy z mezem badani kilka razy we wszelakich dziedzinach....nic konkretnego nie ma....nie wiemy co dalej robic.....

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Matitka87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-06, 21:37   #4936
solaola
Zakorzenienie
 
Avatar solaola
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 4 439
Dot.: Odp: Choroba Hashimoto - zbiorczy

Dziewczyny w jakim tempie następuje przyrost tsh? Mojemu TŻ wzrosło w ciągu dwóch miesięcy prawie o 1. Wcześniej miał 0,58 teraz 1,424 przy normie od 0,55-4,78
ft3 5,89 przy normie 3,5 do 6,5
ft4 17,80 przy normie 11,5 do 22,7

Co myślicie o wynikach, jest okej?
__________________
"Ludzie, którzy odnoszą sukcesy na tym świecie,sami szukają odpowiadających im okoliczności,
a jeśli nie mogą ich znaleźć, to je tworzą."


Blog o życiu w Walii z przymrużeniem oka:
#23. Cieszę się ze złej pogody i wrzucam moje motywujące linki!
http://blondiewales.blogspot.co.uk/
solaola jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-07, 19:32   #4937
principessina
Zakorzenienie
 
Avatar principessina
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: sloneczna Italia
Wiadomości: 7 083
Dot.: Choroba Hashimoto - zbiorczy

Matitka Kochana ja hiperprolaktemie leczylam bromergonem pozniej doxitexem, niestety te wszystkie porblemy hormonalne lubia isc w parze, a naszym najwiekszym wrogiem jest stres! trzymma kciuki za Was, ja w pon mam wizyte u ginka, mam nadzieje ze wszystko ok...
__________________
Podwojna mamusia polsko-wloskich Smieszkow
principessina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-08, 00:58   #4938
Asji
Zadomowienie
 
Avatar Asji
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1 763
Dot.: Odp: Choroba Hashimoto - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez solaola Pokaż wiadomość
Dziewczyny w jakim tempie następuje przyrost tsh? Mojemu TŻ wzrosło w ciągu dwóch miesięcy prawie o 1. Wcześniej miał 0,58 teraz 1,424 przy normie od 0,55-4,78
ft3 5,89 przy normie 3,5 do 6,5
ft4 17,80 przy normie 11,5 do 22,7

Co myślicie o wynikach, jest okej?
Myślę, że ok


Matitka87, nie wydaje mi się żeby letrox aż tak zadziałał po zaledwie 2 tygodniach brania. Organizm pewnie się dopiero przyzwyczaja. Raczej jest jakaś inna przyczyna tego krwawienia.
Asji jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-08, 13:33   #4939
Ramona_85
Zakorzenienie
 
Avatar Ramona_85
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 7 202
Dot.: Choroba Hashimoto - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez principessina Pokaż wiadomość
no i badanie tsh robicie na czczo czy po zazyciu tabletki? bo ja na czczo to z tego by wynikalo, ze po zazyciu tabletki tsh jest nizsze?
dokładnie tak
mnie tak tłumaczyła endo, a przy niedoczynności lepiej na wyniku mieć nieco wyższe TSH, bo lekarze "lubią" przy niskim wyniku odstawić hormony, co przy Hashimoto jest totalną nieodpowiedzialnością

co innego przy nadczynności, ale to już inna bajka

---------- Dopisano o 14:33 ---------- Poprzedni post napisano o 14:30 ----------

Cytat:
Napisane przez solaola Pokaż wiadomość
Dziewczyny w jakim tempie następuje przyrost tsh? Mojemu TŻ wzrosło w ciągu dwóch miesięcy prawie o 1. Wcześniej miał 0,58 teraz 1,424 przy normie od 0,55-4,78
ft3 5,89 przy normie 3,5 do 6,5
ft4 17,80 przy normie 11,5 do 22,7

Co myślicie o wynikach, jest okej?
tez uważam że są ok

mój miał TSH 2,76 (norma 0,27 - 4,2), więc rewelacyjnie nie jest, musi się pilnować, bo w młodości miał lekką niedoczynność
Ramona_85 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-09-08, 15:58   #4940
VVeronika
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 106
Unhappy Hashimoto - wyniki w normie, ja dłużej już nie wytrzymam.

Witajcie
Krótko i na temat - mam 17 lat, stwierdzoną chorobę Hashimoto, obecnosc przeciwciał itp. ale to jest nie ważne.
Moje TSH wynosi 3,5, gdzie norma jest do 4. Od mojej pani endokrynolog usłyszałam, że wyniki są w NORMIE, wskazana jest tylko dalsza obserwacja.
Jednak mam szereg objawów, które utrudniają mi codzienne życie. Włosy lecą garściami, skóra jest sucha, twarz blada, opuchnięta, wiecznie mi zimno, częste zaparcia, bóle stawów, itp...
Od końca poprzedniego roku szkolnego czułam narastające zmęczenie, ale ok- wiadomo, szkoła, duzo nauki itp... Jednak przez wakacje nie poprawiło mi się to. Od połowy siepnia czuję sie coraz gorzej, śpię 3-4 godziny dziennie, potem w nocy. Teraz jestem po tygodniu szkoły i czuję, że tak dalej nie pociągnę. Płacze codziennie, bez powodu, ściska mnie brzuch, boli głowa, czuję się wyczerpana! Jak pomyślę, że czeka mnie matura to wiem, że na chwile obecną nie poradzę sobie. Mam niechęć do wszystkiego- do lekcji, do ludzi. A szkołe i naukę zawsze raczej lubiłam...

Mówiłam to już mojej pani doktor, może nie tak szczegółowo, ale ona swoje... wyniki w normie, dalsza obserwacja...
Jak myslicie, czy to wszystko jest spowodowane czym innym niż chorobą? Może to przez moją psychikę? Może powinnam iść do psychologa (byłam juz nie raz, standard- depresja, leki, do widzenia)? Czy po prostu zmienić lekarza? Czy może to wszystko jest po prostu w NORMIE?
VVeronika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-08, 18:27   #4941
solaola
Zakorzenienie
 
Avatar solaola
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 4 439
Dot.: Hashimoto - wyniki w normie, ja dłużej już nie wytrzymam.

Cytat:
Napisane przez VVeronika Pokaż wiadomość
Witajcie
Krótko i na temat - mam 17 lat, stwierdzoną chorobę Hashimoto, obecnosc przeciwciał itp. ale to jest nie ważne.
Moje TSH wynosi 3,5, gdzie norma jest do 4. Od mojej pani endokrynolog usłyszałam, że wyniki są w NORMIE, wskazana jest tylko dalsza obserwacja.
Jednak mam szereg objawów, które utrudniają mi codzienne życie. Włosy lecą garściami, skóra jest sucha, twarz blada, opuchnięta, wiecznie mi zimno, częste zaparcia, bóle stawów, itp...
Od końca poprzedniego roku szkolnego czułam narastające zmęczenie, ale ok- wiadomo, szkoła, duzo nauki itp... Jednak przez wakacje nie poprawiło mi się to. Od połowy siepnia czuję sie coraz gorzej, śpię 3-4 godziny dziennie, potem w nocy. Teraz jestem po tygodniu szkoły i czuję, że tak dalej nie pociągnę. Płacze codziennie, bez powodu, ściska mnie brzuch, boli głowa, czuję się wyczerpana! Jak pomyślę, że czeka mnie matura to wiem, że na chwile obecną nie poradzę sobie. Mam niechęć do wszystkiego- do lekcji, do ludzi. A szkołe i naukę zawsze raczej lubiłam...

Mówiłam to już mojej pani doktor, może nie tak szczegółowo, ale ona swoje... wyniki w normie, dalsza obserwacja...
Jak myslicie, czy to wszystko jest spowodowane czym innym niż chorobą? Może to przez moją psychikę? Może powinnam iść do psychologa (byłam juz nie raz, standard- depresja, leki, do widzenia)? Czy po prostu zmienić lekarza? Czy może to wszystko jest po prostu w NORMIE?
Według mnie powinnaś zmienić lekarza i zobaczyć co powie, kobiety w wieku rozrodczym powinny mieć niższe TSH, koło 1,5. A jeśli Twoja lekarka ignoruje Twoje objawy to coś jest nie tak. Wiem jak się czujesz, bo sama obecnie czekam na wyniki i wiedz że nie jesteś sama.
__________________
"Ludzie, którzy odnoszą sukcesy na tym świecie,sami szukają odpowiadających im okoliczności,
a jeśli nie mogą ich znaleźć, to je tworzą."


Blog o życiu w Walii z przymrużeniem oka:
#23. Cieszę się ze złej pogody i wrzucam moje motywujące linki!
http://blondiewales.blogspot.co.uk/
solaola jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-08, 22:20   #4942
Eneajla
Zakorzenienie
 
Avatar Eneajla
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 6 974
Dot.: Hashimoto - wyniki w normie, ja dłużej już nie wytrzymam.

Kochana, ja mam zbliżoną TSH do Twojej bo po badaniach robionych jakiś czas temu wyszło mi, że mam 3.2 i objawy podobne do Twoich z tym, że mam jeszcze podwyższoną prolaktynę. A powiedz mi, z miesiączkami u Ciebie wszystko regularnie?
__________________
Wymiana wszystkowątek:

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1268152
Eneajla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-09, 01:44   #4943
R_uda
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 54
Dot.: Hashimoto - wyniki w normie, ja dłużej już nie wytrzymam.

VVeronika, wzięłaś pod uwagę to, że możesz mieć nerwicę? Ja się takowej nabawiłam przez przewlekłe problemy z żołądkiem, które mi nie dawały normalnie funkcjonować. I w mojej opinii to właśnie nerwica spowodowała u mnie autoimmunologiczną reakcję w stronę tarczycy.

Tak jak solaola napisała - powinnaś mieć niższe TSH, a już na pewno powinnaś brać leki, skoro stwierdzono nadmiar przeciwciał. Nie mniej jednak nie sądzę, żeby TSH rzędu 4 miało aż taki wpływ na zdrowie, wszystko mógłby tłumaczyć stres. Zdarzyło mi się mieć nawet ponad 7 i poza większą ospałością nic mi się takiego nie działo.
R_uda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-09, 14:12   #4944
VVeronika
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 106
Dot.: Choroba Hashimoto - zbiorczy

@Eneajla - mam bardzo długie, obfite, bolesne, nieregularne miesiączki. Miałam robioną prolaktynę, wyszła podwyższona, jednak dla pani doktor była ona w górnej granicy normy.

@R_uda- nerwicy nie brałam pod uwagę, jednak po poprzednich doświadczeniach czuję, że nie mam co liczyć na pomoc psychologów.

@solaola- dziękuje z słowa wsparcia. Jedyny inny endokrynolog w mojej okolicy (i tak dość daleko) będzie prowadził zapisy od listopada na przyszły rok... więc ręce mi opadają.
VVeronika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-09, 17:08   #4945
Eneajla
Zakorzenienie
 
Avatar Eneajla
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 6 974
Dot.: Choroba Hashimoto - zbiorczy

VVeronika-No to witaj w klubie, u mnie bylo to samo, z tym że nie miała sie juz czego czepic moja gin, to brałam przez ponad rok tabletki anty na uregulowanie, ale teraz wrocila sytuacja sprzed brania tabsów i w niczym one nie pomogły..
__________________
Wymiana wszystkowątek:

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1268152
Eneajla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-09, 17:50   #4946
principessina
Zakorzenienie
 
Avatar principessina
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: sloneczna Italia
Wiadomości: 7 083
Dot.: Choroba Hashimoto - zbiorczy

VVeronika hmmm Twoje tsh wydaje mi ste troche za wysokie jak na kobiete w wieku rozrodczym, moze zmien endo

ja wlasnie wrocilam z wizyty u ginka wszystko ok, wrocila owulacja mowil, ze to niekoniecznie tarczyca mogla byc przyczyna poronienia, juz sama nie wiem bo sie tak skupilam na zbijaniu tego tsh, a mam 1,97, mowi ze nie jest jakies szczegolnie wysokie, ze do 2 ok
__________________
Podwojna mamusia polsko-wloskich Smieszkow
principessina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-09, 21:18   #4947
aniolekKB
Zakorzenienie
 
Avatar aniolekKB
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: K-na ;-)
Wiadomości: 3 183
GG do aniolekKB
Dot.: Choroba Hashimoto - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez principessina Pokaż wiadomość
VVeronika hmmm Twoje tsh wydaje mi ste troche za wysokie jak na kobiete w wieku rozrodczym, moze zmien endo

ja wlasnie wrocilam z wizyty u ginka wszystko ok, wrocila owulacja mowil, ze to niekoniecznie tarczyca mogla byc przyczyna poronienia, juz sama nie wiem bo sie tak skupilam na zbijaniu tego tsh, a mam 1,97, mowi ze nie jest jakies szczegolnie wysokie, ze do 2 ok
W ciąży fT4 ważniejsze. Im wyżej tym lepiej
aniolekKB jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-10, 01:46   #4948
R_uda
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 54
Dot.: Choroba Hashimoto - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez VVeronika Pokaż wiadomość
@R_uda- nerwicy nie brałam pod uwagę, jednak po poprzednich doświadczeniach czuję, że nie mam co liczyć na pomoc psychologów.
Przed Tobą matura, musisz coś zrobić teraz, żeby później całe życie nie mieć sobie tego zaniedbania za złe. Szukaj, próbuj, może akurat coś pomoże.
Życzę szybkiego terminu u endo i dużo siły
R_uda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-10, 22:29   #4949
la_meilleure
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 159
Dot.: Choroba Hashimoto - zbiorczy

Hej dziewczyny ostatnio, hmm ponad miesiąc temu w sumie, zauważyłam że wypada mi o wiele więcej włosów niż wcześniej. Po myciu włosów o już totalna masakra... Zaczynam się martwić. I zastanawiać, czym jest to spowodowane... Rozmyślam nad możliwościami:
-pracuję w sushi, więc jem głównie ryż i ryby, mięso rzadko
-dużo pracuję i podróżuję, a więc zmęczenie
-częsta zmiana wody?
-uczesanie - codziennie robię kucyk lub kok, wcześniej miałam zawsze rozpuszczone
-choroba Hashimoto

Robiłam badanie tsh w lipcu i wyszło w normie. Letrox 100 biorę regularnie, ale martwię się, że to przez Hashi..... Co robić? Pomóżcie
la_meilleure jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-11, 00:53   #4950
R_uda
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 54
Dot.: Choroba Hashimoto - zbiorczy

Szukanie przyczyny to jedno, ale warto też dać coś włosom z zewnątrz. Osobiście polecam wcieranie naparu z kozieradki - mniej włosów zaczęło wypadać, a do tego urosła cała gromada nowych
R_uda jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:36.