Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 65. - Strona 168 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2022-07-28, 06:19   #5011
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 65.

Cytat:
Napisane przez gryx82 Pokaż wiadomość
U nas w miasteczku jest od lat taka drogeria jedna i mama moja proszki do prania tam kupuje, bo "on z Niemiec ma produkty", więc ostatnio poruszyłem ten temat (przy zakupach - dajemy zarobić "prywatnej inicjatywie"), że często to ściema to całe "Made in Germany", że przepakowują to w chuje-muje opakowania z odpowiednim nadrukiem i robią ludzi w ch... wała Zaśmiał się tylko i tak mi odpowiedział, że w sumie to "na dwoje babka wróżyła"




W domu rodziców czerwona MK to numer 1. od lat (wieeelu, dwudziestu co najmniej), jest super, sam bardzo lubię, ale czerwony Markus to dla mnie najlepsza kawa ever Serio NAJLEPSZA!


No i klasyczna Dallmayr
Ja uwielbiam kawę Markus Mild, ta niebieska.

Kupuję w Aldi, jest kilka rodzajów do wyboru

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-07-28, 06:47   #5012
Mahaszi
Rozeznanie
 
Avatar Mahaszi
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 520
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 65.

Cytat:
Napisane przez Pusheen_ Pokaż wiadomość

Jak ktoś może coś polecić- no nie wiem albo dobrą kawę smakowa, albo jakiś owocowy dodatek (fajne syropy?) czy lepsze mleko (bo zawsze piję z mlekiem), to będę wdzięczna, bo już nie mam pomysłu na lepszą kawę.

Likiery odpadają, najlepsza by była właśnie kawa smakowa.

Niniejszym każdemu, kto dotrwał do końca tego postu uściskam rękę i dziękuję :róża:


Wysłane z mojego SM-A202F przy użyciu Tapatalka
Nie jestem specjalistką od kawy, ale ze smakowych Biedronkowa o smaku orzechowym bardzo mi smakuje:

https://admin.czytamyetykiety.pl/wp-...e-dor-kawa.jpg
__________________
I don't want realism, I want magic!
Mahaszi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-07-28, 07:00   #5013
patusia22
Zakorzenienie
 
Avatar patusia22
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 18 590
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 65.

[1=6ab835231803f4b1cac896d 6aed120cccc2755ce_6576510 2cc8be;89300230]Teorię z Niemieckimi produktami potwierdzam - również niejednokrotnie słyszałam opinie,
że ten Niemiecki skład jest o wiele wyższej jakości. Tak jakbyśmy my otrzymywali od nich jakieś odpady z produkcji, choć to może zbyt ostre określenie
Ale nawet sam widok tych sklepików "Chemia z Niemiec" mówi o tym, że ma to być coś lepszego

Te konkretne filtry z załącznika,
może macie jakieś miejsca, w których wychodzi najtaniej?
Wiadomo, że wielopak, ale może widziałyście gdzieś ostatnio jakąś promocję?[/QUOTE]obecnie 1szt w Carrefour 7,49zl gdy się kupuje 2szt

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez patusia22
Czas edycji: 2022-07-28 o 07:02
patusia22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-07-28, 07:07   #5014
andra
Wtajemniczenie
 
Avatar andra
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: A kto to wie
Wiadomości: 2 884
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 65.

Cytat:
Napisane przez Mahaszi Pokaż wiadomość
Nie jestem specjalistką od kawy, ale ze smakowych Biedronkowa o smaku orzechowym bardzo mi smakuje:

https://admin.czytamyetykiety.pl/wp-...e-dor-kawa.jpg
Czuję w niej i waniliowej taka sztuczną nutkę. No nie po prostu.
Trudno chyba dobrą rozpuszczalną zrobić a z aromatyzowaną jeszcze gorzej.
Puscheen, Też bym chciała czasem takie smakowe kawy bez słodkości. W końcu stwierdziłam że to mogą być tylko gotowe aromatyzowane. Np sati albo na wagę.
Potwierdzam, caro jest naprawdę ok. Ze zbożowych uważam że ma najlepszy smak. Można pić ją jako zimny napój bez mleka, a rzadko która można.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
andra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-07-28, 07:35   #5015
Norluka
Wtajemniczenie
 
Avatar Norluka
 
Zarejestrowany: 2022-07
Wiadomości: 2 049
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 65.

1. Jak wykorzystać melona, oprócz zrobienia sałatki i dżemu?

2. Znacie jakieś sposób na twarde pięty, na jakieś rozmiękczenie? Chodzi mi o jakieś kremy, może moczenie w czymś.
Norluka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-07-28, 07:55   #5016
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 453
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 65.

Cytat:
Napisane przez Pusheen_ Pokaż wiadomość
Kurczę, nie pamiętam już smaku Inki

Mogę Ci powiedzieć, że to jest jedna z najlepszych kaw, jaką piłam - tzn. w takim sensie, że teraz to w zasadzie tylko Caro mi smakuje i mam wstręt do pozostałych

W ogóle coś mi się smak zmienił, bo zrobiłam się tak wybredna, że nic mi nie smakuje.

Chciałabym jakąś słodką kawę, ale znowu...Nie za słodką. No i to są takie właśnie rozważania...

Dorwalam w "Half price" mielona kawę z cynamonem i była lepsza niż się spodziewałam, ale trochę zbyt mdła.

Generalnie to doszłam do wniosku, że potrzebuję kawy, która nie jest zupełnie słodka, ale ma takie polslodkie nuty - np. wiśniowe. Więc wychodzi na to, że po prostu powinnam ją pić z wiśniowym syropem?

No ja nie jestem żadnym barista, ekspress też mam zwyczajny/typowy - po prostu robi kawę i tyle, bez żadnych kombinacji.

Jak ktoś może coś polecić- no nie wiem albo dobrą kawę smakowa, albo jakiś owocowy dodatek (fajne syropy?) czy lepsze mleko (bo zawsze piję z mlekiem), to będę wdzięczna, bo już nie mam pomysłu na lepszą kawę.

Likiery odpadają, najlepsza by była właśnie kawa smakowa.

Niniejszym każdemu, kto dotrwał do końca tego postu uściskam rękę i dziękuję :róża:



Wysłane z mojego SM-A202F przy użyciu Tapatalka
Ja lubię tę kawy: https://www.empik.com/kawa-mielona-b...4,delikatesy-p pierwszą kupiłam kiedyś w Aldi a potem zamawiałam z Empiku.
Z tym, że daję 1 łyżeczkę tej i 1 zwykłej.

---------- Dopisano o 08:55 ---------- Poprzedni post napisano o 08:49 ----------

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
Na shopee?

Dla mnie niemiecka chemia to jakiś Urban legend powtarzany przez ludzi mojego pokolenia, którzy wszystko co niemieckie uznają za lepsze.

Dla mnie te produkty są takie same, przekonałam się o tym, nie zamierzam przepłacać, bo przebitka w cenie jest duża.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dla mnie też. Kupiłam kiedyś kilka płynów do płukania niemieckich, nie widziałam żadnej różnicy w zapachu ani działaniu między nimi a tanimi dostępnymi w Polsce.
Jedyne płyny jakie faktycznie dla mnie się wyróżniają to Tessori de Oriente, szczególnie wersja piżmowa. Uwielbiam go do pościeli.
__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-07-28, 07:56   #5017
ceccylia_paladin
Wtajemniczenie
 
Avatar ceccylia_paladin
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 2 576
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 65.

Dzięki za opinie o Caro. Inkę lubiłam, ale z mlekiem, bez niego mniej mi wchodziła

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ceccylia_paladin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2022-07-28, 08:18   #5018
mpt
Zakorzenienie
 
Avatar mpt
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 7 346
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 65.

Cytat:
Napisane przez Pusheen_ Pokaż wiadomość
Jak ktoś może coś polecić- no nie wiem albo dobrą kawę smakowa, albo jakiś owocowy dodatek (fajne syropy?) czy lepsze mleko (bo zawsze piję z mlekiem), to będę wdzięczna, bo już nie mam pomysłu na lepszą kawę.

Likiery odpadają, najlepsza by była właśnie kawa smakowa.
Były już kropelki słodzące Funku Flavors albo Krukam? Jak nie było, to polecam - kawa, owsianka, jogurty, wszystko z tym jest doskonałe.
mpt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-07-28, 08:31   #5019
kasiunia788742
Zakorzenienie
 
Avatar kasiunia788742
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 11 903
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 65.

Cytat:
Napisane przez lulka19 Pokaż wiadomość
Wszystko co leci na niemiecki rynek jest lepsze niż na nasz...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ale skąd w ogóle wiadomo, że WSZYSTKO? To że proszki to kiedyś coś mowili w jakims programie, że mamy mniej skoncentrowane bo Polacy lubią więcej go dawać więc też nie znaczy, zemamy gorsze. Dla mnie to takie wychwalanie cudzego. Może 20 lat temu tak było z niektorymi produktami, ale czy dalej jest?

Wysłane z mojego SM-G990B przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 07:23 ---------- Poprzedni post napisano o 07:20 ----------

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
Mój tż kupił ostatnio w Biedronce i ma olej palmowy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Sam w sobie olej palmowy nie jest zły, zły jest utwardzony olej palmowy. Producenci chyba nie piszą jaki wykorzystują?

Wysłane z mojego SM-G990B przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 07:28 ---------- Poprzedni post napisano o 07:23 ----------

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
No dla mnie jest. Skoro nie widzę różnicy, to po co przepłacać ?

Widziałam kiedyś filmik na YT, koleś festiwal produkty polskie i niemieckie i nie było żadnej różnicy.

O, tu

https://youtu.be/eki6fFBuWsU

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 21:04 ---------- Poprzedni post napisano o 21:02 ----------

Ja kiedyś byłam jakimś hotelu, gdzie był taki filtr zamontowany.

Ja byłam na nie, bo np. Moje włosy były bardzo dziwne po tej miękkiej wodzie, były jakby niedomyte, nieświeże? Takie mega przyklapniete...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dla mnie też i mnie wcale napis reklamowy "chemia z niemiec" nie przyciąga a wręcz odrzuca.

Wysłane z mojego SM-G990B przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 07:29 ---------- Poprzedni post napisano o 07:28 ----------

Cytat:
Napisane przez czekooczekolada Pokaż wiadomość
Dla mnie to nie urban legend, mam raz na jakiś czas płyn do prania lub do płukania z Niemiec i porównując jeśli chodzi o zapach to niemiecki bije nasz na łeb. A ja uwielbiam jak pranie mi pachnie płynem, niestety w polsce po polskim chociażby lenorze pachnie jakieś 2h i na tym koniec, ten niemiecki to jednak czuję dłużej.
No to dla mnie na plus. Zbędne są dla mnie te wszystkie zapachy w proszkach, płynów do płukania nie używam.

Wysłane z mojego SM-G990B przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 07:31 ---------- Poprzedni post napisano o 07:29 ----------

Cytat:
Napisane przez Pusheen_ Pokaż wiadomość
Ja już pisałam, że lubię Dallmayr, niektóre kawy Lavazza, no i jedną z kaw Starbucksa. Ostatnio testowałam też którąś Coste i też była ok.


Z rozpuszczalnych to kremową Jacobs.

Teraz przerzucilam się na Caro z Nestle - to kawa zbożowa i właściwie to taki substytut typowej kawy, ale dla mnie jest super.
Kawa jako pobudzacz już prawie w ogóle na mnie nie działa, za to generuje drganie powieki i nerwowość, więc ją ograniczam.

Caro piję dla smaku i jako poranny rytuał, jest smaczna i bardzo lekka.
Do tego ma przyjemny aromat i jest naprawdę tania - w Biedronce kosztuje chyba 7, 99 zł, także to spora oszczędność w portfelu kiedy się ją porówna do cen innych kaw. A podobno ceny kawy również mają wzrosnąć, więc tym bardziej mnie cieszy taka z(a)miana.

Wysłane z mojego SM-A202F przy użyciu Tapatalka
To ja wybieram lokalne kawy z palarnii. Dla mnie są lepsze niz sklepowe - nie mają mocno ciemnych ziaren, wtedy widac, że ziarna nie są zniszczone, smakuje dobrze. Albo lubię blond że Starbucksa od czasu do czasu bp jest łagodna i kremowa

Wysłane z mojego SM-G990B przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez kasiunia788742
Czas edycji: 2022-07-28 o 08:33
kasiunia788742 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-07-28, 08:33   #5020
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 524
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 65.

Cytat:
Napisane przez kasiunia788742 Pokaż wiadomość
Ale skąd w ogóle wiadomo, że WSZYSTKO? To że proszki to kiedyś coś mowili w jakims programie, że mamy mniej skoncentrowane bo Polacy lubią więcej go dawać więc też nie znaczy, zemamy gorsze. Dla mnie to takie wychwalanie cudzego. Może 20 lat temu tak było z niektorymi produktami, ale czy dalej jest?

Wysłane z mojego SM-G990B przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 07:23 ---------- Poprzedni post napisano o 07:20 ----------

Sam w sobie olej palmowy nie jest zły, zły jest utwardzony olej palmowy. Producenci chyba nie piszą jaki wykorzystują?

Wysłane z mojego SM-G990B przy użyciu Tapatalka
Wiesz co? No trudno powiedzieć. Ale chyba nadal coś w tym jest.

Z reguły gdy jestem w PL to kupuję dla mamy wielkie paki proszków do prania i wielkie butle płynu do płukania z "chemii z Niemiec". Akurat kilka dni temu zapas się skonczył a mi się nie chciało drałować to kupiłam małą paczkę proszku z najbliższego sklepu (niby ta sama nazwa, której wielkie opakowanie zwykle kupuję w tej "chemii z N"). No i różnicę dało się zauważyć- od zapachu proszku i prania do efektu (od niedoprania do sztywności tkanin). Nie wiem, może mi się jakieś feralne pudełko trafiło, bo też tego nie wykluczam. Albo już jakies zwitki mam.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 524 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-07-28, 08:43   #5021
Snowdrop_
Animal Liberation
 
Avatar Snowdrop_
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 5 772
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 65.

Cytat:
Napisane przez Pusheen_ Pokaż wiadomość
Kurczę, nie pamiętam już smaku Inki

Mogę Ci powiedzieć, że to jest jedna z najlepszych kaw, jaką piłam - tzn. w takim sensie, że teraz to w zasadzie tylko Caro mi smakuje i mam wstręt do pozostałych

W ogóle coś mi się smak zmienił, bo zrobiłam się tak wybredna, że nic mi nie smakuje.

Chciałabym jakąś słodką kawę, ale znowu...Nie za słodką. No i to są takie właśnie rozważania...

Dorwalam w "Half price" mielona kawę z cynamonem i była lepsza niż się spodziewałam, ale trochę zbyt mdła.

Generalnie to doszłam do wniosku, że potrzebuję kawy, która nie jest zupełnie słodka, ale ma takie polslodkie nuty - np. wiśniowe. Więc wychodzi na to, że po prostu powinnam ją pić z wiśniowym syropem?

No ja nie jestem żadnym barista, ekspress też mam zwyczajny/typowy - po prostu robi kawę i tyle, bez żadnych kombinacji.

Jak ktoś może coś polecić- no nie wiem albo dobrą kawę smakowa, albo jakiś owocowy dodatek (fajne syropy?) czy lepsze mleko (bo zawsze piję z mlekiem), to będę wdzięczna, bo już nie mam pomysłu na lepszą kawę.

Likiery odpadają, najlepsza by była właśnie kawa smakowa.

Niniejszym każdemu, kto dotrwał do końca tego postu uściskam rękę i dziękuję :róża:



Wysłane z mojego SM-A202F przy użyciu Tapatalka
Normalnych kaw nie pijam, ale smakowe zbożowe Inki mi smakują - miodowa, malinowa, wanilia z pomarańczą, kokosowa.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Snowdrop_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-07-28, 09:05   #5022
d5f2b1fe262415f84dead746c1bee8c0d6ac2850_6340b0400d0a7
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2022-04
Wiadomości: 1 944
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 65.

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Wiesz co? No trudno powiedzieć. Ale chyba nadal coś w tym jest.

Z reguły gdy jestem w PL to kupuję dla mamy wielkie paki proszków do prania i wielkie butle płynu do płukania z "chemii z Niemiec". Akurat kilka dni temu zapas się skonczył a mi się nie chciało drałować to kupiłam małą paczkę proszku z najbliższego sklepu (niby ta sama nazwa, której wielkie opakowanie zwykle kupuję w tej "chemii z N"). No i różnicę dało się zauważyć- od zapachu proszku i prania do efektu (od niedoprania do sztywności tkanin). Nie wiem, może mi się jakieś feralne pudełko trafiło, bo też tego nie wykluczam. Albo już jakies zwitki mam.
Gdzieś kiedyś czytałam badania, że chemia w Niemczech w porównaniu do tej w Polsce jest składowo taka sama tylko bardziej stężona (w sensie proszki i płyny należące do tej samej marki), bo Polacy zwykle i tak się nie trzymają zaleceń z opakowań i sypią/leją w opór, bo ma pachnieć na kilometr. Niemcy natomiast zwykle są bardziej oszczędni, więc summa summarum wychodzi im ekonomiczniej.
d5f2b1fe262415f84dead746c1bee8c0d6ac2850_6340b0400d0a7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-07-28, 09:05   #5023
meliandra
Zakorzenienie
 
Avatar meliandra
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 6 222
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 65.

Cytat:
Napisane przez rukolka Pokaż wiadomość
W ogóle to taka podstawowa waga kosztuje z 3 dychy to po co tak kombinować.

Dokładnie. Iść do sklepu do dla mnie januszowanie. Przecież potem to ktoś kupuje.


Cytat:
Napisane przez olabambola Pokaż wiadomość
Suknię ślubną to się raczej po wymiarach, obwodach mierzy, a nie po masie ciała. Już prędzej bym się wymierzyła niz szukała wagi

No właśnie też nie wiem co, ma waga do tego.


Cytat:
Napisane przez Nuova Pokaż wiadomość
Ja mam od roku ponad. Jestem zadowolona, mam ładniejsze włosy od czasu zamontowania filtra. Mój TŻ ma AZS i też twierdzi, że skóra po kąpieli go mniej swędzi.

A ciężko się to montuje? To pasuje do każdego kranu? Ja też mam strasznie zakamienioną wodę i moje włosy i skóra strasznie przez to cierpią.
__________________
🍀🍀🍀🍀🍀
meliandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-07-28, 09:31   #5024
kasiunia788742
Zakorzenienie
 
Avatar kasiunia788742
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 11 903
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 65.

[1=d5f2b1fe262415f84dead74 6c1bee8c0d6ac2850_6340b04 00d0a7;89300762]Gdzieś kiedyś czytałam badania, że chemia w Niemczech w porównaniu do tej w Polsce jest składowo taka sama tylko bardziej stężona (w sensie proszki i płyny należące do tej samej marki), bo Polacy zwykle i tak się nie trzymają zaleceń z opakowań i sypią/leją w opór, bo ma pachnieć na kilometr. Niemcy natomiast zwykle są bardziej oszczędni, więc summa summarum wychodzi im ekonomiczniej. [/QUOTE]No ja właśnie takie coś też słyszałam

Wysłane z mojego SM-G990B przy użyciu Tapatalka
kasiunia788742 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-07-28, 09:40   #5025
Lottie69
Zakorzenienie
 
Avatar Lottie69
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 13 308
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 65.

Cytat:
Napisane przez Norluka Pokaż wiadomość
1. Jak wykorzystać melona, oprócz zrobienia sałatki i dżemu?

2. Znacie jakieś sposób na twarde pięty, na jakieś rozmiękczenie? Chodzi mi o jakieś kremy, może moczenie w czymś.
Melona to bym zużyła na smoothie albo na lody sorbetowe

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Lottie69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-07-28, 09:55   #5026
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 65.

Cytat:
Napisane przez Norluka Pokaż wiadomość
1. Jak wykorzystać melona, oprócz zrobienia sałatki i dżemu?

2. Znacie jakieś sposób na twarde pięty, na jakieś rozmiękczenie? Chodzi mi o jakieś kremy, może moczenie w czymś.
A po co chcesz te pięty "rozmiękczać"? Masz tendencje do rogowacenia, czy jak?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-07-28, 09:58   #5027
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 231
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 65.

Cytat:
Napisane przez Norluka Pokaż wiadomość
2. Znacie jakieś sposób na twarde pięty, na jakieś rozmiękczenie? Chodzi mi o jakieś kremy, może moczenie w czymś.
Regularne ścieranie zrogowaciałej skóry tarką. Raz na tydzień-dwa powinno wystarczyć.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-07-28, 10:16   #5028
Imperfecta
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 37 060
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 65.

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Regularne ścieranie zrogowaciałej skóry tarką. Raz na tydzień-dwa powinno wystarczyć.
Mi podolożka mówiła, żeby absolutnie żadnych tarek czy pumeksów nie używać.
Krem z mocznikiem regularnie.
Imperfecta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-07-28, 10:30   #5029
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 65.

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Regularne ścieranie zrogowaciałej skóry tarką. Raz na tydzień-dwa powinno wystarczyć.
Właśnie u mnie działa odwrotnie- im częściej ścieram, tym bardziej narasta. Staram się używać maks raz na 2 tygodnie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-07-28, 11:01   #5030
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 231
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 65.

Cytat:
Napisane przez Imperfecta Pokaż wiadomość
Mi podolożka mówiła, żeby absolutnie żadnych tarek czy pumeksów nie używać.
Krem z mocznikiem regularnie.

To dziwne, bo usuwanie zrogowaciałej skóry to jest właśnie to, co podolodzy robią.
U mnie krem z mocznikiem nie działa. Nawet 50% nie dziala.
Usuwanie zrogowaceń na piętach to to samo co peeling twarzy czy innych części ciała.

---------- Dopisano o 12:01 ---------- Poprzedni post napisano o 11:59 ----------

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
Właśnie u mnie działa odwrotnie- im częściej ścieram, tym bardziej narasta. Staram się używać maks raz na 2 tygodnie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To jest oczywiste, jak zaczniesz codziennie peelingować twarz, to też będziesz mieć coraz więcej suchych skórek. Nikt nie twierdzi, że taki trzeba używać codziennie.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-07-28, 11:03   #5031
ojejuniu1974
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 715
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 65.

Cytat:
Napisane przez Pusheen_ Pokaż wiadomość
Kurczę, nie pamiętam już smaku Inki

Mogę Ci powiedzieć, że to jest jedna z najlepszych kaw, jaką piłam - tzn. w takim sensie, że teraz to w zasadzie tylko Caro mi smakuje i mam wstręt do pozostałych

W ogóle coś mi się smak zmienił, bo zrobiłam się tak wybredna, że nic mi nie smakuje.

Chciałabym jakąś słodką kawę, ale znowu...Nie za słodką. No i to są takie właśnie rozważania...

Dorwalam w "Half price" mielona kawę z cynamonem i była lepsza niż się spodziewałam, ale trochę zbyt mdła.

Generalnie to doszłam do wniosku, że potrzebuję kawy, która nie jest zupełnie słodka, ale ma takie polslodkie nuty - np. wiśniowe. Więc wychodzi na to, że po prostu powinnam ją pić z wiśniowym syropem?

No ja nie jestem żadnym barista, ekspress też mam zwyczajny/typowy - po prostu robi kawę i tyle, bez żadnych kombinacji.

Jak ktoś może coś polecić- no nie wiem albo dobrą kawę smakowa, albo jakiś owocowy dodatek (fajne syropy?) czy lepsze mleko (bo zawsze piję z mlekiem), to będę wdzięczna, bo już nie mam pomysłu na lepszą kawę.

Likiery odpadają, najlepsza by była właśnie kawa smakowa.

Niniejszym każdemu, kto dotrwał do końca tego postu uściskam rękę i dziękuję :róża:



Wysłane z mojego SM-A202F przy użyciu Tapatalka
Moze sprawdz kawy Po Prostu Naturalnie
ojejuniu1974 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-07-28, 11:10   #5032
Nuova
( ͡° ͜ʖ ͡°)
 
Avatar Nuova
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 5 437
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 65.

Szukam niedrogiego szlafroka, najlepszej z "pluszowego", puchatego materiału, najchętniej z kapturem, ale nie obowiązkowo. Może macie coś do polecenia (Allegro, Zalando?)
Nuova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-07-28, 11:20   #5033
Minayo
Raczkowanie
 
Avatar Minayo
 
Zarejestrowany: 2020-08
Wiadomości: 86
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 65.

Czy kobieta w ciąży jest jakos chroniona przez prawo jako najemca?
Właściciel mieszkania, które wynajmuję dowiedział się, że jestem w ciąży i podejrzewam, że z tego powodu chce wypowiedzieć umowę najmu. Jestem w trudnej sytuacji, bo za dwa-trzy miesiące przeprowadzam się na swoje, a okres wypowiedzenia to jeden miesiąc i autentycznie nie mam gdzie mieszkać przez czas między wypowiedzeniem, a przeprowadzką. Nie zalegam z żadnym opłatami, stosunki miedzy mną a właścicielem były do tej pory poprawne. Czy mogę coś zrobić oprócz dogadania się (na co nie wiem, czy będą chętni)?
Minayo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-07-28, 12:20   #5034
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 735
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 65.

Cytat:
Napisane przez Minayo Pokaż wiadomość
Czy kobieta w ciąży jest jakos chroniona przez prawo jako najemca?
Właściciel mieszkania, które wynajmuję dowiedział się, że jestem w ciąży i podejrzewam, że z tego powodu chce wypowiedzieć umowę najmu. Jestem w trudnej sytuacji, bo za dwa-trzy miesiące przeprowadzam się na swoje, a okres wypowiedzenia to jeden miesiąc i autentycznie nie mam gdzie mieszkać przez czas między wypowiedzeniem, a przeprowadzką. Nie zalegam z żadnym opłatami, stosunki miedzy mną a właścicielem były do tej pory poprawne. Czy mogę coś zrobić oprócz dogadania się (na co nie wiem, czy będą chętni)?
Jeśli miałaś zwykłą umowę najmu, to nie może Ci ot tak wypowiedzieć, a zapisy w umowach o okresie wypowiedzenia nie są zgodne z ustawą o ochronie praw lokatorów.
staska_stasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-07-28, 12:29   #5035
franfran
Przyczajenie
 
Avatar franfran
 
Zarejestrowany: 2022-07
Wiadomości: 16
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 65.

Cytat:
Napisane przez Mahaszi Pokaż wiadomość
Nie jestem specjalistką od kawy, ale ze smakowych Biedronkowa o smaku orzechowym bardzo mi smakuje:
Waniliowa też daje radę
franfran jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-07-28, 12:32   #5036
Minayo
Raczkowanie
 
Avatar Minayo
 
Zarejestrowany: 2020-08
Wiadomości: 86
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 65.

Cytat:
Napisane przez staska_stasia Pokaż wiadomość
Jeśli miałaś zwykłą umowę najmu, to nie może Ci ot tak wypowiedzieć, a zapisy w umowach o okresie wypowiedzenia nie są zgodne z ustawą o ochronie praw lokatorów.
Mogłabyś napisać coś więcej? W umowie mamy właśnie miesięczny okres wypowiedzenia, a mieszkam tu juz 6 lat, jesli to ma znaczenie.
Minayo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-07-28, 12:38   #5037
Natuś-77
Zakorzenienie
 
Avatar Natuś-77
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wro..w
Wiadomości: 26 721
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 65.

Cytat:
Napisane przez Norluka Pokaż wiadomość
1. Jak wykorzystać melona, oprócz zrobienia sałatki i dżemu?

2. Znacie jakieś sposób na twarde pięty, na jakieś rozmiękczenie? Chodzi mi o jakieś kremy, może moczenie w czymś.
Mój sposób to starcie na dużych oczkach 2-3 przerośniętych ogórków, do tego sok z cytryny i 2 łyżki soli najlepiej morskiej. Trzymam tak sobie ze 20 min co najmniej. Stopy są bardzo fajnie nawilżone, skóra rozjaśniona. Wcześniej staram się oczywiście usunąć na sucho zgrubienia tarką Cudo (Hebe).

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 12:38 ---------- Poprzedni post napisano o 12:34 ----------

Cytat:
Napisane przez Imperfecta Pokaż wiadomość
Mi podolożka mówiła, żeby absolutnie żadnych tarek czy pumeksów nie używać.
Krem z mocznikiem regularnie.
Mi z kolei kremy z mocznikiem jeszcze bardziej wysuszają stopy.
Najbardziej lubię polecony tu kiedyś krem Terapia naprawcza 8w1 z Nivelazione.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie . " JP II
Natuś-77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-07-28, 12:45   #5038
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 65.

Cytat:
Napisane przez Natuś-77 Pokaż wiadomość
Mój sposób to starcie na dużych oczkach 2-3 przerośniętych ogórków, do tego sok z cytryny i 2 łyżki soli najlepiej morskiej. Trzymam tak sobie ze 20 min co najmniej. Stopy są bardzo fajnie nawilżone, skóra rozjaśniona. Wcześniej staram się oczywiście usunąć na sucho zgrubienia tarką Cudo (Hebe).

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 12:38 ---------- Poprzedni post napisano o 12:34 ----------

Mi z kolei kremy z mocznikiem jeszcze bardziej wysuszają stopy.
Najbardziej lubię polecony tu kiedyś krem Terapia naprawcza 8w1 z Nivelazione.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja kupiłam kiedyś zupełnie przypadkiem piankę do stóp z delii, to jest taki sztos za grosze, że zakupiłam od razu 25 sztuk
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...a-do-stop.html

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-07-28, 14:57   #5039
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 735
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 65.

Do dziewczyn z PCOS (bo się okazało dzisiaj, że mam): czy każda z Was przyjmuje tabletki anty? Rozmawiałam z koleżanką, ona sama mi poleciła tę lekarkę i jej przy PCOS przypisała luteinę.

---------- Dopisano o 15:57 ---------- Poprzedni post napisano o 15:41 ----------

Cytat:
Napisane przez Minayo Pokaż wiadomość
Mogłabyś napisać coś więcej? W umowie mamy właśnie miesięczny okres wypowiedzenia, a mieszkam tu juz 6 lat, jesli to ma znaczenie.
Najem lokali mieszkalnych reguluje ustawa o ochronie praw lokatorów, mieszkaniowym zasobie gminy i o zmianie kodeksu cywilnego (tak brzmi pełna nazwa). Według niej umowę zawartą na czas nieoznaczony można rozwiązać tylko i wyłącznie w przypadkach wskazanych w ustawie LINK do art. 11 ustawy
Wpisywanie w umowę okresów wypowiedzenia, np. miesiąc czy dwa, jest bezskuteczne. Oznacza to, że jeśli wynajmujący wypowie Ci taką umowę, a Ty się nie wyprowadzisz, to gdy on pójdzie do sądu po wyrok eksmisyjny to powództwo zostanie oddalone.
staska_stasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-07-28, 15:02   #5040
lightangel
Zakorzenienie
 
Avatar lightangel
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8 102
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 65.

Cytat:
Napisane przez staska_stasia Pokaż wiadomość
Do dziewczyn z PCOS (bo się okazało dzisiaj, że mam): czy każda z Was przyjmuje tabletki anty? Rozmawiałam z koleżanką, ona sama mi poleciła tę lekarkę i jej przy PCOS przypisała luteinę.
Nie biorę antykoncepcji, ale była to jedna z opcji. Na tą chwilę biorę Glucophage, choć w dawce mniejszej niż zalecana. Jak była potrzeba zmniejszenia konkretnych torbieli to dostałam Duphaston.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lightangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-07-29 09:10:45


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:59.