BEZROBOTNI łączmy się część 2 - Strona 168 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-06-15, 20:09   #5011
Melissa86
Zakorzenienie
 
Avatar Melissa86
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 5 900
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się część 2

Cytat:
Napisane przez paraqua Pokaż wiadomość
uwazam, ze zle zrobilas. tym bardziej, ze planujesz isc na staz. wiadomo, ze im dluzej jest sie zarejestrowanym tym ma sie wieksze szanse tzn. predzej staz dostanie osoba po roku od zapisania sie w up niz po miesiacu. no ale to takie gdybanie bo pewnie za rok o 99% zmniejsza srodki dla up. zyc nie umierac!!
O wszystko wypytałam w urzędzie zanim się z niego wyrejestrowałam i to wyrejestrowanie nie będzie miało wpływu na przyznanie/nieprzyznanie mi stażu. Dodam,że mam już chętnego pracodawcę,który zagwarantuje mi 3-miesięczne zatrudnienie po stażu na umowę o pracę na cały etat.
A wyrejestrowałam się też dlatego,że właśnie u tego pracodawcy teraz praktykuję i wpadnie mi trochę pieniędzy i właśnie chcę wziąć umowę na siebie.

Już uciekamy na nowy wątek. ;P
A ten zgłoście do zamknięcia.
Melissa86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-15, 20:17   #5012
paraqua
Raczkowanie
 
Avatar paraqua
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: sprzed laptopa
Wiadomości: 300
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się część 2

Cytat:
Napisane przez Melissa86 Pokaż wiadomość
O wszystko wypytałam w urzędzie zanim się z niego wyrejestrowałam i to wyrejestrowanie nie będzie miało wpływu na przyznanie/nieprzyznanie mi stażu. Dodam,że mam już chętnego pracodawcę,który zagwarantuje mi 3-miesięczne zatrudnienie po stażu na umowę o pracę na cały etat.
A wyrejestrowałam się też dlatego,że właśnie u tego pracodawcy teraz praktykuję i wpadnie mi trochę pieniędzy i właśnie chcę wziąć umowę na siebie.

Już uciekamy na nowy wątek. ;P
A ten zgłoście do zamknięcia.


aaaa to super
paraqua jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-25, 13:20   #5013
* Raboussamai *
Zadomowienie
 
Avatar * Raboussamai *
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Mars
Wiadomości: 1 854
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się część 2

- nie zauważyłam, że jest nowy wątek...

Edytowane przez * Raboussamai *
Czas edycji: 2011-06-25 o 13:26
* Raboussamai * jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-04, 19:49   #5014
kamaP123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 84
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się część 2

Cześć Dziewczyny, witajcie po długiej nieobecności, wiem, że ten wątek jest zawsze bardzo żywy jeśli chodzi o sprawy związane z zatrudnieniem, dlatego chciałam Was o coś zapytać, w moim życiorysie zawodowym mam, gdybym chciała być szczera, ponad roczną przerwę w zatrudnieniu, nie wyglada to ładnie, kiedy starasz się o dobrą pracę, gdzie pracodawca ma ponadprzeciętne wymagania, dlatego chciałam się do tej przerwy nie przyznawać (krótko mówiąc skłamać i zmienić daty mojego przedostatniego zatrudnienia, żeby zlikwidować tę dziure. Problem tylko w tym, że w tym okresie, który chce wskazać w cv, jako przypadający na moje przedostatnie zatrudnienie byłam zarejestrowana jako bezrobotna....
Była to praca na umowe o dzieło, wiec same daty zatrudnienia są nie bardzo do zweryfikowania, chodzi tylko o to zarejestrowanie jako bezrobotna... Myślicie, że moje kłamstwo bedzie łatwe do odkrycia? I że pracodawcy mają w zwyczaju sprawdzanie takich rzeczy?
kamaP123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-04, 20:19   #5015
Ptysia78
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 80
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się część 2

ja mam przerwe w CV 2 lata i tez nie wiem co z tym zrobic
Ptysia78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-01, 14:50   #5016
kliwia
Zakorzenienie
 
Avatar kliwia
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 16 907
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się część 2

ja bylam wczoraj w PUP, bo jakis plan trzeba bylo uaktualnic - bezsnesu papierkowa robota. jak wszytsko maja juz w systemie. no ale podpis trzeb abylo zlozyc na 3 egzemplarzach.
BYla fajna oferta pracy, ale tylko dla osob z orzeczeniem niepelnosprawnosci. CO druga oferta z tym orzeczeniem

kamaja mam tez roczna przerwe z uwagi na urodzenie dziecka. no coz zrobic, takie koleje losu.
A w datach bym nie klamala. bo czesto gesto na rozmowy zanosisz umowy [kopie] ja zanosilam w kazdym bardz razie umowy zlecenia, - a czesto do rekrutacji chcieli komplet dokumentow potwierdzajacy zatrudnienie, wiec musialam wyslac kopie, oczywiscie z utajniona kwota wynagrodzenia.
Napisz prawde.

Edytowane przez kliwia
Czas edycji: 2011-11-01 o 14:53
kliwia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-29, 21:54   #5017
szakal165
Zakorzenienie
 
Avatar szakal165
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 5 812
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się część 2

Jestem 2,5 czy ok. 3 lat bez pracy
szakal165 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-11-30, 12:40   #5018
kalae
Rozeznanie
 
Avatar kalae
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 864
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się część 2

ten temat jest juz nieaktualny

tutaj jest link do aktualnego
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=537656&page=144

Edytowane przez kalae
Czas edycji: 2011-11-30 o 12:42
kalae jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-05, 22:03   #5019
My_and_Myself
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 1
Unhappy Dot.: BEZROBOTNI łączmy się część 2

Cześć !
W ferworze przeczesywania internetu pod kątem szukania pracy, zabrnęłam aż tutaj. Ponieważ nie chcę tu wylewać morza goryczy, której upuszczanie powoduje tylko otrzymanie kolejnej dawki i to w nadmiarze, przejdę od razu do rzeczy.

Jestem ze Śląska i tu kończę studia.Z końcem ubiegłego roku wyjechałam do Stolicy ponieważ tylko tam udało mi się znaleźć pracę, która była do przyjęcia. Przez czas jakiś wynajmowałam tam mieszkanie jednak koszty i trud powodowane dojazdami na studia zaoczne do Wrocławia, skutecznie spędzały mi sen z powiek. W końcu ekonomia wygrała i postanowiłam wrócić w rodzinne strony.

Po powrocie zaczęłam szukać pracy. Początkowo bazowałam na tym, że w stolicy często byłam zapraszana na rozmowy kwalifikacyjne, oraz miałam już doświadczenie w międzynarodowej korporacji ( niewielkie ale jednak). We Wrocławiu zatem powinno być podobnie.
Mając profesjonalnie wykonane CV i wiarę w siebie, rozpoczęłam procedurę wysyłania...Na tym moje "domniemane"zatrudnie nie się kończy.

Od około 3-ech m-cy wysyłam setki jak nie tysiące Cefałek, ostatnio również na oferowane staże, okresy próbne i prace dorywcze. Niestety. Nie dość, że nie mam KOMPLETNIE żadnego zaproszenia to jeszcze co jakiś czas (może 2 razy?)dzwoni do mnie ktoś z HR, podpyta mnie z danych, umiejętności etc. po czym NIGDY już nie daje znaku życia. Coraz bardziej przeraża mnie sytuacja , nie zdawałam sobie sprawy , że poza "Watykanem" jest tak niewyobrażalnie trudno znaleźć pracę. Podjęłam decyzję o emigracji, na razie jednak muszę pozostać tu przez jakiś czas.


Tak bardzo boję się tego, że w tym czasie pozostanę bezrobotna i wstydzę się tego, że zerwałam część kontaktów ze znajomymi.

Może ktoś z Was jest/był w podobnej sytuacji i powie mi jak znalazł pracę po podobnej absencji ?? Będę wdzięczna za każdy post .

Pozdrawiam
My_and_Myself jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:08.