Trening HIIT - Strona 17 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-02-02, 11:20   #481
selene211
Zakorzenienie
 
Avatar selene211
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: nie widać ;)
Wiadomości: 3 333
GG do selene211 Send a message via Skype™ to selene211
Dot.: Trening HIIT

Cytat:
Napisane przez ktsw Pokaż wiadomość
no to ja juz sie pogubiłam ja robie 20 minut interwałów, czyli co ? za mało intensywnie? bardziej nie dam rady - schodze purpurowa i cała mokra robie wersje najprostszą (2 min szybko - 2 min wolno) moze dlatego daje rade 20 min? do tego oczywiscie jeszcze 5 minut wolnej rozgrzewki na początek
Cytat:
Napisane przez ktsw Pokaż wiadomość
wiesz, przeczytałam cały wątek i od początku Pingwin zalecała zaczynać własnie tak 2 min na 2 min, przez 20 minut. A potem stopniowo skracać długości interwałów, do czego powoli sie przymierzam
Nie mam niestety czym mierzyc tętna, ale czuje ze jest bardzo wysokie i nie spada za szybko - jest jakis wzór jakim można wyliczyc jakie powinno byc tętno w czasie max wysiłku i ile powinno spadac?[
Ale ja nigdzie nie napisałam że robisz źle , tylko że powinnaś to modyfikować juz nawet po kilku intrerwałach bo purpurowa będziesz zawsze i nie znaczy to że nie mozna dlatego nic nie zmieniać .Skoro zapytałaś i stwierdziłaś swoją niepewność kilka postów wyżej to znaczy że cos chciałaś się dowiedzieć bo nie byłaś pewna .Ja Ci odpisałam nie negując nikogo wiedzy, co możesz zmienić żeby iść do przodu bo chyba nie masz zamiaru przez kilka miesięcy ciągnąć 2na 2 tylko dlatego że jestes po treningu zmęczona lub bo ktoś tak powiedział a nie sprecyzował okresu trwania . No i wykonywanie HIITów bez zielonego pojęcia o tetnie mija się z celem .Widocznie musisz przeczytać wątek jeszcze raz lub dopytać tego kogos kto Ci rozpisywał trening bo widze że rady gosci nie sa tu mile widziane
selene211 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-02, 14:09   #482
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Trening HIIT

Cytat:
Napisane przez selene211 Pokaż wiadomość
Pisząc dla początkującego miałam na myśli osobę początkującą z treningiem HIIT
Z treningiem HIIT akurat mam do czynienia bardzo długo i żeby zrobić 10 minutowy trening interwałowy nie trzeba być robocopem, ja to osiągnęłam. Zapewniam Cię równiez że treningi były interwałami i spełniały warunki treningu HIIT .
Cytat:
Napisane przez fryta1981 Pokaż wiadomość
To fakt, że domyślne programy są niezbyt interwałowe ;-D Ale zawsze można zapodac swój własny ;-D

To z jaką prędkością ty biegasz??? Ja bym przy 20km/h (a zazwyczaj to prędkość maksymalna na bieżniach) nie dała rady chyba nogami machać a co dopiero przy nachyleniu ...
Ot taka luźna uwaga ... odnośnie HIIT-a jestem laikiem
Cytat:
Napisane przez ktsw Pokaż wiadomość
no to ja juz sie pogubiłam ja robie 20 minut interwałów, czyli co ? za mało intensywnie? bardziej nie dam rady - schodze purpurowa i cała mokra robie wersje najprostszą (2 min szybko - 2 min wolno) moze dlatego daje rade 20 min? do tego oczywiscie jeszcze 5 minut wolnej rozgrzewki na początek
Cytat:
Napisane przez ktsw Pokaż wiadomość
wiesz, przeczytałam cały wątek i od początku Pingwin zalecała zaczynać własnie tak 2 min na 2 min, przez 20 minut. A potem stopniowo skracać długości interwałów, do czego powoli sie przymierzam
Nie mam niestety czym mierzyc tętna, ale czuje ze jest bardzo wysokie i nie spada za szybko - jest jakis wzór jakim można wyliczyc jakie powinno byc tętno w czasie max wysiłku i ile powinno spadac?


i tak własnie ja robie
Selene, ja wyraznie pisalem o 20 minutach intensywnych interwalow, a nie 10, ze trzeba byc robocopem. Zreszta, 7-8 interewalo 20-30/10-20odpoczynku jest zdecydowanie duzo ciezsze niz 60-90/60-90odpoczynku, choc jest krotsze.

Co do czasu trwania - po pierwsze, nie wierze po prostu, ze ktos zrobi np. 25 minut samych intensywnych interwalow, z sensownym rozlozeniem obydwu faz interwalu.

Po drugie, jesli zerknac chocby tutaj:
http://www.sfd.pl/Trening_Interwa%C5..._-t268582.html
Wyraznie napisane - maks 25minut wlacznie z rozgrzewka. To sie pokrywa z wszystkimi innymi informacjami, jakie mialem na ten temat. Pewnie, ze przy poczatkowych fazach bedzie relatywnie dlugi, bo te interwaly maja po 3minuty i wiecej kazdy; co nie zmienia ww pogrubionej zasady.
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-02, 14:46   #483
ktsw
Zakorzenienie
 
Avatar ktsw
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 6 667
Dot.: Trening HIIT

Cytat:
Napisane przez selene211 Pokaż wiadomość
Ale ja nigdzie nie napisałam że robisz źle , tylko że powinnaś to modyfikować juz nawet po kilku intrerwałach bo purpurowa będziesz zawsze i nie znaczy to że nie mozna dlatego nic nie zmieniać .Skoro zapytałaś i stwierdziłaś swoją niepewność kilka postów wyżej to znaczy że cos chciałaś się dowiedzieć bo nie byłaś pewna .Ja Ci odpisałam nie negując nikogo wiedzy, co możesz zmienić żeby iść do przodu bo chyba nie masz zamiaru przez kilka miesięcy ciągnąć 2na 2 tylko dlatego że jestes po treningu zmęczona lub bo ktoś tak powiedział a nie sprecyzował okresu trwania . No i wykonywanie HIITów bez zielonego pojęcia o tetnie mija się z celem .Widocznie musisz przeczytać wątek jeszcze raz lub dopytać tego kogos kto Ci rozpisywał trening bo widze że rady gosci nie sa tu mile widziane
jak to niemile widziane bardzo mile - po prostu wywiązała sie dyskusja
co do tętna, to dawniej cwiczyłam na sprzęcie który miał pomiar cisnienia i miałam tak ze musiałam zwalniac bo miałam za wysokie (nie byl to hiit) i dlatego mam mnie wiecej pojecie w jakim stanie mam jakie tętno.
Mogłabys mi troche pojaśnic jak to z tym tętnem? albo podac jakiegoś linka? jakos w wątku nie doczytałam. Moze warto zainwestowac w cos do mierzenia, hmm
ktsw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-02, 17:14   #484
summertime
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 488
Dot.: Trening HIIT

Cytat:
Napisane przez fryta1981 Pokaż wiadomość
To fakt, że domyślne programy są niezbyt interwałowe ;-D Ale zawsze można zapodac swój własny ;-D

To z jaką prędkością ty biegasz??? Ja bym przy 20km/h (a zazwyczaj to prędkość maksymalna na bieżniach) nie dała rady chyba nogami machać a co dopiero przy nachyleniu ...
Ot taka luźna uwaga ... odnośnie HIIT-a jestem laikiem
Ale jak zapodać swój własny? Jak się pytałam jakiegoś gościa czy mogę ustalić sama długości interwałów i ich predkosci to powiedział, że nie. Na biezni jak wybierzesz program to mozesz zwiekszyc level, ale wtedy wszystkie predkosci idąw górę. Ja jakoś zawsze spotykam 18km/h. No i wydaje mi się, że bym mogła szybciej biec tylko najwiekszym problemem jest przyciskanie przez jakies 5 s przycisku zeby predkosc zmieniac. A przy krotkich interwałach to tymbardziej jest uciazliwe. Gdyby chociaz była opcja, ze raz nacisne i zmienia mi predkośc na taka jaką chce....
summertime jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-02, 18:59   #485
selene211
Zakorzenienie
 
Avatar selene211
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: nie widać ;)
Wiadomości: 3 333
GG do selene211 Send a message via Skype™ to selene211
Dot.: Trening HIIT

KTSW
HIIT polega na przeplataniu intensywnego wysiłku 90-95 mHR z wysiłkiem o umiarkowanej intensywności ok 60-70 % mHR. Z ta górną wartością nie jest problem-dajesz z siebie wszystko do momentu uczucia palenia w mięsniach . Najważniejsze żeby zejść do tych 60% . Jeżeli podczas załozonego czasu umiarkowanego Twoje tętno nie wróci do tych około 60-70 % musisz tę przerwę wydłuzyć-inaczej nie będzie to trening HIIT .Szybkośc opadania tętna jest zależna od Twojego wytrenowania.
Skoro nie masz jak sprawdzić swojego tętna- umownie tętno maksymalne obliczamy poprzez odjęcie liczby swojego wieku od 220. Np. dla osoby mającej 25 lat, HRmax wynosi 220 minus 25, co daje 195 .Ale to jest umowna więc najmniej dokładna . Metodą idealną jest zwyczajnie test wysiłkowy, czyli 2-4 minutowy wysiłek maksymalny po czym sprawdzasz swoje tętno. Potem sprawdzasz swoje tętno z rana ,zaraz po przebudzeniu i masz dokładnie określone swoje spoczynkowe i maksymalne. Jeżeli chcesz prawdziwy wzór wpisz w wyszukiwarkę formuła Karvonena.
Wyrak Rzecz o nadinterpretacji - super artykuł

---------- Dopisano o 19:59 ---------- Poprzedni post napisano o 19:52 ----------

Sumertime... Ja tez nie wiidziałam opcji długosci interwału , ale wszystkie bieznie którę mają jakiekolwiek interwały zapamietują pierwszy interwał i później same przyspieszaja lub zwalaniają lub idą góra-dół. Chyba że nie miałam do czynienia ze stara bieżnią....

Edytowane przez selene211
Czas edycji: 2010-02-02 o 18:56
selene211 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-17, 10:13   #486
hit_me
Raczkowanie
 
Avatar hit_me
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 96
Dot.: Trening HIIT

Wszyscy zachwalą, że HIIT jest o wiele lepszy od aerobów,

A czy jest tu ktoś, kto rzeczywiscie schudl? Spadly mu cm?

Ja od miesiaca cwicze na orbitreku, systematycznie 1hi20min i waga cos nie spada, a zdrowo sie odzywiam.
Dlatego zastanawiam sie nad tym treningiem
__________________
Anatomki, 350cc, Es - Dr Brzuchański
hit_me jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-17, 10:47   #487
iza_wiosenna
Zakorzenienie
 
Avatar iza_wiosenna
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 11 917
GG do iza_wiosenna
Dot.: Trening HIIT

Cytat:
Napisane przez hit_me Pokaż wiadomość
Wszyscy zachwalą, że HIIT jest o wiele lepszy od aerobów,

A czy jest tu ktoś, kto rzeczywiscie schudl? Spadly mu cm?

Ja od miesiaca cwicze na orbitreku, systematycznie 1hi20min i waga cos nie spada, a zdrowo sie odzywiam.
Dlatego zastanawiam sie nad tym treningiem
no to chyba jasne, że czas coś zmienić ;-))
zwiększ intensywność treningów*

* zakladajac ze dietę masz w porządku. podaj moze swoj jadlospis przykladowy z uwzglednieniem posilkow okolotreningowych.
__________________
uśmiech pięknie zagrany.



sometimes i feel like screaming
iza_wiosenna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-02-17, 13:17   #488
hit_me
Raczkowanie
 
Avatar hit_me
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 96
Dot.: Trening HIIT

Znaczy, ze za wolno cwicze?

Ja bym chciala tylko wiedziec, czy rzeczywiscie HIIT to taki hit Bo na początku wszyscy mają tu wielki entuzjazm do tego, ale jakoś nikt nie pisze o wynikach.

Przykladowe posilki:
sniadanie: platki pelnoziarniste i chude mleko, lub dwie kromki chleba pelnoziarnistego z maslem

lunch- zwykle jakas salatka: grecka, badz z kurczakiem. Albo kanapki z pomidorem, ogorkiem i jakas wedzona szynka
podwieczorek: owoce, glownie jablka, mandarynki, kiwi
kolacja: tez roznie, zalezy czy bylam w pracy, czy mialam wolne. Jem duzo chudych zup, robię bez miesa, za to daje mnostwo warzyw.
Lubie spaghetti pelnoziarniste ze szpinakiem, nalesniki z bialym serem, sałatke z jajkiem, warzywa z ryzem.

---------- Dopisano o 15:17 ---------- Poprzedni post napisano o 14:24 ----------

Zaczełam.
Zrobilam 3 interwaly: 3minuty wolniejszej jazdy, 30sek na maxa i rozgrzewka 10 minutowa.
Razem zajelo mi to jakies 20min. Jestem zlana potem jak nigdy.
Czuje sie swietnie
__________________
Anatomki, 350cc, Es - Dr Brzuchański

Edytowane przez hit_me
Czas edycji: 2010-02-17 o 12:25
hit_me jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-31, 21:26   #489
JellyJumper
Zadomowienie
 
Avatar JellyJumper
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 372
Dot.: Trening HIIT

Przeglądałam jakiś czas temu ten wątek ale postanowiłam go trochę odświeżyć, gdyż mam kilka pytań.

Od wczoraj zaczęłam te ćwiczenia, kiedyś już próbowałam ale po 2 tyg się mi znudziło
teraz mam większa motywacje, bo ćwiczę wraz z chłopakiem

Po pierwsze, dlaczego zaleca się aby wykonywać HIIT ok 3-4 razy tygodniowo?
dlaczego nie mogę codziennie?

Czy jeżeli moje 2 dni ćwiczeń wyglądały następująco:

2 min rozgrzewka
45 s tempo ok 50%, 30 s ok 9o% i 3 takie powtórzenia, plus minuta na zakończenie jazdy swobodnej
Przy czym starałam się wykonywać to jak należy, byłam potem na maksa zmęczona, chciała mi sie jednym słowem żyg*ć
Zmierzyłam sobie tetno wynosiło ok 185 podczas gdy spoczynkowe mam ok 75
to terning wykonałam prawidłowo?

Planowałam stopniowo wydłuzać czas ćwiczen.
__________________
ODCHUDZAM SIĘ

Waga:67kg--> 63 kg-->60
Udo: 55 cm-->52
Łydka: 34cm
Biodra: 96cm-->94
Talia: 68cm-->66

ZAPUSZCZAM WŁOSY

21.11 Jest: 33 cm

JellyJumper jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-31, 11:30   #490
Mary333
Zadomowienie
 
Avatar Mary333
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: dalekoo..
Wiadomości: 1 089
Dot.: Trening HIIT

Odswiezam wątek

Przejrzalam cały i widze, ze duzo osob stosuje ten trening, jest wiele mozliwosci jak i na czym go wykonywac, ale zauwazylam, ze nikt nie pisal o jego efektach Spadło wam cos cm, w jakim czasie? Niedawno zaczelam, narazie zwykle interwaly i chciałabym sie bardziej zmotywowac i dowiedziec czy warto?
__________________
Mary333 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-11, 14:27   #491
ispe
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 24
Dot.: Trening HIIT

Jeśli to możliwe, to bardzo proszę o podesłanie tego treningu, który tutaj był na priva rozpowszechniany:p rosi:


ispe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-31, 06:54   #492
Arta
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 256
Dot.: Trening HIIT

Ja również proszę o trening z pierwszych stron wątku
__________________
Arta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-31, 11:59   #493
poldzik
Zadomowienie
 
Avatar poldzik
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Sycylia
Wiadomości: 1 746
Dot.: Trening HIIT

Czesc wszystkim i jesli takie pytanie juz zostalo zadane to przepraszam i prosze o odeslanie...

od wczoraj mam nowy program treningowy ulozony przez trenera na silowni. jest to trening silowy full body 3 razy w tygodniu, po okolo 45 minut i potem HIIT na biezni- zaczynajac od 5 minut (interwaly 30 sekund/30 sekund). no i wszystko fajnie, kondycje mam niezla, tluszczu niewiele, walcze z tym "upartym" - faldka na brzuchu.
i teraz pytania.

najpierw powinnam zrobic kilkuminutowa rozgrzewke zeby dotrzec do tego "minimalnego" tetna 125 (trener napisal ze powinny byc to interwaly 125 /170 w moim przypadku... zaraz po skonczeniu treningu silowego moje tetno jest na poziomie 100-110 wiec rozgrzewka konieczna, prawda?)
i potem... 30 sekund przy tetnie 125, potem przyspieszam maksymalnie do biegu - a tu tetno mi rosnie powolutku, juz 30 sekund a ja jestem na 140 zamiast 170... i co teraz? zwalniam? czy biegne dalej az tetno dotrze do 170 i od tego momentu licze 30 sekund?
ja wybralam wczoraj ta pierwsza opcje czyli zwolnilam po 30 sekundach i jakiez bylo moje zdziwienie kiedy zobaczylam ze tetno zamiast spadac nadal rosnie, ba, nagle skacze do 170 (w "fazie odpoczynku"), no i po 30 sek. znowu przyspieszylam...

czy dobrze robie? czy to normalne z tym tetnem?
mam nadzieje ze nie nakrecilam za bardzo i ze cos z tego zrozumieliscie
dzieki z gory za odpowiedzi
poldzik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-31, 13:35   #494
Tigressa
Rozeznanie
 
Avatar Tigressa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Radom
Wiadomości: 545
Dot.: Trening HIIT

ja niestety nie pomoge, bo jak sobie mierzylam tetno podczas treningu interwalowego, to tez cos dziwnego mi wychodzilo. Gdybym zmianialam tempo rzeczywiscie wtedy gdy tetno osiaga powiedzmy 90% maksymalnego poziomu i pozniej czekac na 60% tetne, to strasznie dlugie by mi wychodzily te odcinki, bo teteno dlugo sie podnosi i dlugo spada. Tak ze wybralam taka wersje HIITu ktorej przeczytalam w SHAPE ze jest najskuteczniejsza czyli 2:1. Oznacza to ze najpierw jest jakis odcinek niskiej predkosci a pozniej 2 razy dluzszy odcinek duzej predkosci i tak kilka razy powtorzyc. Wraz z rozgrzewka i zakonzceniem z 25 min tak zazwyczaj biegalam.
Tigressa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-31, 18:22   #495
anniaa
 
Avatar anniaa
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 13 672
Dot.: Trening HIIT

arta ten wątek utworzony został 5 lat temu i wątpię aby ktoś pamiętał jaki trening w tedy był rozsyłany,

zazwyczaj hiit wykonujemy tak:
5 min rozgrzewki
hiit
5 min zejścia z tętna
__________________

Nigdy nie zmienisz swojego życia dopóki nie zmienisz czegoś, co codziennie robisz..


Edytowane przez anniaa
Czas edycji: 2011-03-31 o 18:24
anniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-05, 00:16   #496
santos
Zakorzenienie
 
Avatar santos
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: skad wracali Litwini ?
Wiadomości: 4 631
GG do santos
Dot.: Trening HIIT

Co do cm nie pomoge, bo nigdy sie hiitem nie odchudzalam.

Mam za to pytanie: moje tentno max wynosi 185. Czyli w czasie intrwaku z nizszym tentnem to powinnam miec jakie tentno? 160? 150? Dodam, ze moj puls dostosowuje sie praktycznie momentalnie po zmianie predkosci, jestem dosc dobrze wytrenowana. Ktos tu pisze o 5 minutach zejscia z tetna. Tyle to potrzebuje na zejscie moze z 185, bo gdy biegam na dluzsze dystanse to do zejscia z 160 potrzeba mi moze 3 minuty.

BTW czy HIIT ma, poza schudzaniem szybszym i oszczednoscia czasu, jakiekolwiek zalety nad bieganiem ze zmiena predkoscia przez dluzszy czas? Bo ja nie chce sie odchudzac, a wole biegac sobie dluzej. Czy to robi jakas roznice w sumie?
__________________
"Thunderstorms seldom clear the air"

Santosowa rzezba ;-)

nie jestem zawodowym dietetykiem ani trenerem, to moje hobby. Chetnie udziele rad, ale korzystasz z nich na wlasna odpowiedzialnosc. Dziekuje za uwage

Edytowane przez santos
Czas edycji: 2011-04-05 o 00:18
santos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-09, 09:50   #497
poldzik
Zadomowienie
 
Avatar poldzik
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Sycylia
Wiadomości: 1 746
Dot.: Trening HIIT

dzieki aniaaa... rozmawialam z trenerem, powiedzial ze wystarcza nawet 2-3 minuty zamiast 5 ale tak jak mowisz - przed i po! wczoraj zrobilam juz 9 minutowy hiit... ojojojo
poldzik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-31, 13:48   #498
Opiumalfa
Zakorzenienie
 
Avatar Opiumalfa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: BE
Wiadomości: 10 381
Dot.: Trening HIIT

podbijam watek, sa tu dalej HITowcy?
Opiumalfa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-31, 14:21   #499
santos
Zakorzenienie
 
Avatar santos
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: skad wracali Litwini ?
Wiadomości: 4 631
GG do santos
Dot.: Trening HIIT

ja robilam przez jakis czas, ostatnio zaprzestalam, ale chyba wroce .
__________________
"Thunderstorms seldom clear the air"

Santosowa rzezba ;-)

nie jestem zawodowym dietetykiem ani trenerem, to moje hobby. Chetnie udziele rad, ale korzystasz z nich na wlasna odpowiedzialnosc. Dziekuje za uwage
santos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-31, 22:16   #500
Opiumalfa
Zakorzenienie
 
Avatar Opiumalfa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: BE
Wiadomości: 10 381
Dot.: Trening HIIT

ja zrobilam hitt na biezni wczoraj i nie czuje nog dzis. wczesniej biegalam i chodzilam okolo 45min, normlne aeroby, ale po tym hicie to padlam. a i tak to nie byl taki hiit hiiit tylko interwaly 30sek sprint i 2 min trucht. przez 20min, myslalam ze ducha wyzione. jutro sproboje jeszcze raz ale male interwaly i mnie powtorzen, moze 15/45 3 razy.
Opiumalfa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-06, 13:04   #501
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Trening HIIT

Witam, zamierzam zacząć ćwiczyć, potem dam znac, jak poszło
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-07, 09:56   #502
anniaa
 
Avatar anniaa
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 13 672
Dot.: Trening HIIT

Cytat:
Napisane przez Opiumalfa Pokaż wiadomość
ja zrobilam hitt-u na biezni wczoraj i nie czuje nog dzis. wczesniej biegalam i chodzilam okolo 45min, normlne aeroby, ale po tym hicie to padlam. a i tak to nie byl taki hiit hiiit tylko interwaly 30sek sprint i 2 min trucht. przez 20min, myslalam ze ducha wyzione. jutro sproboje jeszcze raz ale male interwaly i mnie powtorzen, moze 15/45 3 razy.
na bieżni nie jesteś w stanie wykonać prawidłowo interwałów/hiitu bo nie da się od razu przejść z jednej prędkości w druga - parę sekund mija oraz nigdy nie wykonać na maxa bo to bieżnia narzuca Ci tempo biegu a nie Ty sama. spróbuj wykonać na rowerku stacjonarnym , wioślarzu a najlepiej biegając na powietrzu,
__________________

Nigdy nie zmienisz swojego życia dopóki nie zmienisz czegoś, co codziennie robisz..

anniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-24, 19:22   #503
rozkosz
Raczkowanie
 
Avatar rozkosz
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 101
Dot.: Trening HIIT

witam chciałam poprosić o małą radę odnośnie HIITU. obecnie jestem na redukcji i co drugi dzień uskuteczniam aeroby przez ok 50 min. jest to jednak dla mnie bardzo monotonne, no i co najgorsze- przestałam tracić na wadze mimo, iż w ciągu poprzednich miesięcy waga ładnie spadała (co przypisuję przyzwyczajeniu organizmu do aerobów, nie wiem czy nie błędnie?). z tych względów właśnie chciałabym zabrać się za HIIT i tu mnóstwo pytań się pojawia:
1. jak powinien wyglądać posiłek przed HIITem? białkowy, węglowodanowy? co z posiłkiem po treningu? spożywac go od razu po i również czy węgle czy białkowy?
2. czy rozpoczęcie od 5 serii 20s sprint x 20s trucht i co 4 cykl ( co tydzien, planuję 3 treningi w tyg) dodawanie 1 serii i stopniowe zwiększanie czasu trwania do 30 s to prawidłowy sposób podejścia do sprawy?
3.czy w dni, w które trenowałabym HIIT mogę później zaliczyć godzinkę basenu? niestety w dni bez treningu to moje dni pracy (7-22) więc nie mam innej możliwości ;/.
4. po jakim czasie da się stwierdzić czy są efekty?

mam nadzieję, że za bardzo nie zamotałam posta i z góry wielkie dzięki za odpowiedź
__________________
eldo-plaża <3
matrix mnie więzi...


Edytowane przez rozkosz
Czas edycji: 2012-01-24 o 19:26
rozkosz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-25, 08:59   #504
jagagaga
Zadomowienie
 
Avatar jagagaga
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 1 244
Dot.: Trening HIIT

Hmm, niewiele Ci poradzę, bo dawno nie czytałam na temat HIIT, a co czytałam to nieco zapomniałam Ale wiem, że kiedy trenujesz HIIT to tego dnia nie możesz wykonywać żadnych innych treningów/ćwiczeń, bo interwały bardzo obciążają organizm. Lepiej by było jakbyś HIIT uskuteczniała raz - dwa razy w tygodniu. Tej formy treningu nie powinno się traktować jak zwykłego treningu i zastępować nim wszystkie inne.
jagagaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-04, 21:11   #505
Adelajda84
Wtajemniczenie
 
Avatar Adelajda84
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 2 352
Dot.: Trening HIIT

A czy chodzenie inerwałowe ma sens?mam na myśli ide wolno 5 min i szybko 2 min.Czy da to jakieś efekty w redukcji tłuszczyku?znalazłam rozpiskie takiego chodzenia w urodzie.Zreszto w książce soutch beath też jest
Adelajda84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-06, 08:50   #506
Solciuchna
Zakorzenienie
 
Avatar Solciuchna
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 9 673
Dot.: Trening HIIT

To chyba przede wszystkim nie spełnia założeń HIIT Bo tu nie chodzi o to, żeby raz było wolno a raz szybko, tylko raz spokojnie, a raz na maxa swoich możliwości. A jak można chodzić na maxa swoich możliwości, skoro wtedy się biegnie?

Ps. Nie sugeruj się lepiej, co jest wypisywane w magazynach kobiecych, bo często artykuły piszą osoby, które na danej rzeczy kompletnie się nie znają... Tak samo artykuły w internecie na popularnych portalach (WP, Onet, o2). Zamiast Urody poleciłabym czytanie magazynów stricte o diecie i ćwiczeniach.

Edytowane przez Solciuchna
Czas edycji: 2012-03-06 o 08:52
Solciuchna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-19, 15:08   #507
Ulcia2512
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Gravesend UK
Wiadomości: 1 719
Send a message via Skype™ to Ulcia2512
Dot.: Trening HIIT

Zrobiłam dziś HIIT na wiosłach i myślałam, że po pierwsze pawia puszczę, po drugie, że nie wstanę. Więc chyba prawidłowo robiłam. W piątek kolejny HIIT.
__________________
Kubuś (11.08.2009) Piotruś (14.10.2011)

108,6-106-105-104-102,5-101-100.2-99-98,8-97,7-96-95-94-93-92-91-90-89-88-87-86-85-84-83-82-81-80-79-78-77-76-75-74-73-72
Ulcia2512 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-17, 15:01   #508
LittleWoman
Zadomowienie
 
Avatar LittleWoman
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 1 352
Dot.: Trening HIIT

Hej!

Biegam od marca ubiegłego roku. Zaczynałam z zamiarem zrzucenia paru kilogramów i faktycznie bez konkretnej diety zgubiłam z 3. Później niestety wróciłam do stanu początkowego, nie zapominając o bieganiu, w którym się wręcz zakochałam .
Na dzień dzisiejszy, po różnych próbach diet i treningów, zdecydowałam, że zacznę treningi biegowe HIIT - by zrzucić parę kilo i poprawić kondycję.
Planuję zacząć od 2 treningów tygodniowo - w te dni dieta MŻ, w pozostałe dni lekka dieta niskowęglowodanowa (nie mam na myśli restrykcyjnego cięcia węgli) i ćwiczenia z Ewą Chodakowską łączone/przeplatane z aerobami.
Swój trening HIIT na początku planuję tak:

5' rozgrzewki
5 serii: 45sek truchtu - 15sek sprintu
5' rozciągania

Proszę o ewentualne sugestie i poprawki do mojego toku rozumowania
__________________
Cel I: 65kg
Cel II: 60kg
Cel III:55kg
Zdrowe odżywianie
Zapuszczam włosy


LittleWoman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-17, 15:11   #509
Solciuchna
Zakorzenienie
 
Avatar Solciuchna
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 9 673
Dot.: Trening HIIT

Nie wiem czy podołasz biegać aż z tak częstymi zmianami, HIIT jest ciężki. Ja biegam od 3 lat, ale kiedy zaczynam trenować interwały to sama zaczynam od truchtu 4,30 min i 30 sek sprintu (max 30 min), i po treningu mało płuc nie wypluję. Jeszcze zależy jak zamierzasz trenować, bo są 2 sposoby na te krótkie sprinty - albo po prostu biegniesz szybko, szybciej niż normalnie, albo biegniesz tak szybko, na maxa, ile tylko jesteś w stanie. Ten drugi sposób męczy oczywiście o wiele bardziej, dlatego możesz zacząć od zwykłego przyspieszania.
Solciuchna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-17, 16:27   #510
anniaa
 
Avatar anniaa
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 13 672
Dot.: Trening HIIT

Cytat:
Napisane przez Solciuchna Pokaż wiadomość
Nie wiem czy podołasz biegać aż z tak częstymi zmianami, HIIT jest ciężki. Ja biegam od 3 lat, ale kiedy zaczynam trenować interwały to sama zaczynam od truchtu 4,30 min i 30 sek sprintu (max 30 min), i po treningu mało płuc nie wypluję. Jeszcze zależy jak zamierzasz trenować, bo są 2 sposoby na te krótkie sprinty - albo po prostu biegniesz szybko, szybciej niż normalnie, albo biegniesz tak szybko, na maxa, ile tylko jesteś w stanie. Ten drugi sposób męczy oczywiście o wiele bardziej, dlatego możesz zacząć od zwykłego przyspieszania.
hiit - max/ wolno ,
interwały - szybko/wolno
Cytat:
Napisane przez LittleWoman Pokaż wiadomość
Hej!
Swój trening HIIT na początku planuję tak:

5' rozgrzewki
5 serii: 45sek truchtu - 15sek sprintu
5' rozciągania
jest ok
__________________

Nigdy nie zmienisz swojego życia dopóki nie zmienisz czegoś, co codziennie robisz..

anniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-21 18:25:50


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:36.