Lesbijki i Biseksualistki - Strona 17 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Wizażowe Społeczności

Notka

Wizażowe Społeczności Wizażowe społeczności to forum, na którym poznasz osoby w swoim wieku, spod tego samego znaku zodiaku, szkoły. Dołącz do nas i daj się poznać.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-03-04, 15:43   #481
KawaMarcepanowa
Zakorzenienie
 
Avatar KawaMarcepanowa
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 7 306
Dot.: Lesbijki i Biseksualistki

Vanilde trzymaj się kochana niestety czasami uczucie to nie wszystko, brak porozumienia jest czasem zbyt dużą przeszkodą..
KawaMarcepanowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-04, 17:42   #482
Ismena1990
Raczkowanie
 
Avatar Ismena1990
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Po drugiej stronie tęczy
Wiadomości: 134
Dot.: Lesbijki i Biseksualistki

Są może jakieś dziewczyny ze Szczecina, które mi doradzą, gdzie można spotkać swoją drugą połówkę? Tylko raz mi sie zdarzyło, że w klubie "poderwała" mnie dziewczyna, a tak to nie widzę niestety kobietek les/bi
Ismena1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-04, 17:55   #483
patiasym
Zakorzenienie
 
Avatar patiasym
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 11 558
Dot.: Lesbijki i Biseksualistki

Cytat:
Napisane przez KawaMarcepanowa Pokaż wiadomość
"Radość seksu" mam, tylko jeszcze nie przeczytałam, chętnie potem podzielę się wrażeniami
chyba się przedwcześnie pochwaliłam, bo nie mam dostępu do tej książki. tak że czytaj i dziel się z nami, czekamy
patiasym jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-04, 19:45   #484
201607231707
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 19 414
Dot.: Lesbijki i Biseksualistki

Vanilde, trzymaj się
201607231707 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-05, 06:37   #485
KawaMarcepanowa
Zakorzenienie
 
Avatar KawaMarcepanowa
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 7 306
Dot.: Lesbijki i Biseksualistki

Cytat:
Napisane przez patiasym Pokaż wiadomość
chyba się przedwcześnie pochwaliłam, bo nie mam dostępu do tej książki. tak że czytaj i dziel się z nami, czekamy
Dobrze, jest to następna książka, za którą się zabieram
KawaMarcepanowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-05, 11:40   #486
nosferatku
Zadomowienie
 
Avatar nosferatku
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 923
Dot.: Lesbijki i Biseksualistki

Cytat:
Napisane przez Bela03 Pokaż wiadomość
Znowu Wałęsa się odezwał dla osób o silnych nerwach link komentarzy już nie polecam.
Cóż...Wałęsa. Starszy facet, nigdy nie był tytanem intelektu.
Na mnie jego wypowiedź nie robi wrażenia.
Zrobił dużo dla Polski (względnie-został wykorzystany do tego, żeby dużo zrobić) i za to należy mu się pochwała. Oczywiście, jego słowa nie są, delikatnie mówiąc, modelową wypowiedzią noblisty, ale ma do nich prawo, prawda? Ja bym chciała żyć w kraju, w którym Doda może powiedzieć, że Biblię napisali naćpani kolesie, a Wałęsa, że geje za mur i żeby nikt nie robił z tego problemu. Oczywiście, preferowałabym spory ideologiczne na nieco wyższym poziomie, ale trudno, niech będzie chociaż tak. Pluralizm na miarę naszych możliwości, ale jednak-pluralizm. Tymczasem oboje zostali pozwani. I weź tu, człowieku, rób demokrację.

Tylko trochę mi przykro, że Wałęsę trzeba zestawiać z Dodą...ale powiedzmy sobie szczerze-on naprawdę nigdy nie był intelektualistą.

Ponadto, wielu osobom debata o związkach partnerskich może wydawać się tematem zastępczym. I naród już wymiotuje homoseksualistami na odległość. Nie jest to jednak ani wina homoseksualistów, ani narodu, a jedynie-mediów, które nie potrafią zająć się kilkoma tematami na raz i jak raz uczepią się gejów, matki Madzi albo innego Smoleńska, to potem te tematy są WSZĘDZIE. I tylko one.

Mi też, swoją drogą nie podobają się parady równości, uważam, że są niesmaczne, zarówno one same, jak i cały okołoparadowy chaos (panowie z NOP-u i ekipa). I też nie chciałabym, żeby oglądały je moje dzieci i wnuki. Ale mamy demokrację, więc trudno. Jak mi się urodzi kiedyś jakieś następne pokolenie, to będziemy z miasta na dwa dni wyjeżdżać albo coś.
nosferatku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-05, 12:15   #487
Bela03
Zadomowienie
 
Avatar Bela03
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 1 525
Dot.: Lesbijki i Biseksualistki

Nie chcę wszczynać wielkiej dyskusji na temat wolności słowa bo to szeroki temat ale widzę różnicę w powiedzeniu "wyp***cie z sejmu" a powiedzenie "wasze poglady sa bzdurne"

Znalazłam ostatnio stare WO Extra z wakacji (same znalazły mnie w pociągu ) i jest ciekawy wywiad z dwoma szwedzkimi polityczkami, które zakochały się w sobie mimo bycia z dwóch przeciwnych sobie partii
link do fragmentu
Bela03 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-03-05, 12:24   #488
patiasym
Zakorzenienie
 
Avatar patiasym
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 11 558
Dot.: Lesbijki i Biseksualistki

Cytat:
Napisane przez Bela03 Pokaż wiadomość
Znalazłam ostatnio stare WO Extra z wakacji (same znalazły mnie w pociągu ) i jest ciekawy wywiad z dwoma szwedzkimi polityczkami, które zakochały się w sobie mimo bycia z dwóch przeciwnych sobie partii
link do fragmentu
Urocze, ale takie rzeczy tylko w Szwecji (i kilku innych normalnych krajach).
patiasym jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-05, 12:53   #489
nosferatku
Zadomowienie
 
Avatar nosferatku
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 923
Dot.: Lesbijki i Biseksualistki

Cytat:
Napisane przez Bela03 Pokaż wiadomość
Nie chcę wszczynać wielkiej dyskusji na temat wolności słowa bo to szeroki temat ale widzę różnicę w powiedzeniu "wyp***cie z sejmu" a powiedzenie "wasze poglady sa bzdurne"
Ale on nie użył żadnego brzydkiego słowa.

Cytat:
Napisane przez Bela03 Pokaż wiadomość
Znalazłam ostatnio stare WO Extra z wakacji (same znalazły mnie w pociągu ) i jest ciekawy wywiad z dwoma szwedzkimi polityczkami, które zakochały się w sobie mimo bycia z dwóch przeciwnych sobie partii
link do fragmentu
Artykuł ciekawy, ale ta osoba, która go przeprowadzała...na litość ludzką, co jej się stało w polszczyznę?

patiasym, takie rzeczy się zdarzają wszędzie. Ale wyobrażasz sobie któregoś z naszych polityków jako bohatera takiego lavstory?
Kaczyński i Napieralski? Pawłowicz i Grodzka?
nosferatku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-05, 12:59   #490
Bela03
Zadomowienie
 
Avatar Bela03
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 1 525
Dot.: Lesbijki i Biseksualistki

Ale jego wypowiedź była pełna nienawiści.

Ostatnio czytałam o jakiejś aferze, że działaczka PiSu uwiodła działacza Solidarnej Polski żeby ten dla niej wykradał pomysły partii
Bela03 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-05, 13:30   #491
patiasym
Zakorzenienie
 
Avatar patiasym
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 11 558
Dot.: Lesbijki i Biseksualistki

Cytat:
Napisane przez nosferatku Pokaż wiadomość
patiasym, takie rzeczy się zdarzają wszędzie. Ale wyobrażasz sobie któregoś z naszych polityków jako bohatera takiego lavstory?
Kaczyński i Napieralski? Pawłowicz i Grodzka?
Pewnie, że zdarzają się wszędzie. Miałam na myśli otwartość z jaką te szwedzkie polityczki o tym mówią i pozują wspólnie do zdjęć.
patiasym jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-03-05, 13:37   #492
nosferatku
Zadomowienie
 
Avatar nosferatku
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 923
Dot.: Lesbijki i Biseksualistki

Cytat:
Napisane przez Bela03 Pokaż wiadomość
Ale jego wypowiedź była pełna nienawiści.
Nienawiść to bardzo mocne słowo. O wiele za mocne w tym przypadku, moim zdaniem. Wałęsa wyraził się niefortunnie-zgoda.
Ale "pełną nienawiści" wypowiedzią nie mogę tego nazwać. Nie lubię czarować rzeczywistości.


Cytat:
Napisane przez Bela03 Pokaż wiadomość
Ostatnio czytałam o jakiejś aferze, że działaczka PiSu uwiodła działacza Solidarnej Polski żeby ten dla niej wykradał pomysły partii
Nic dziwnego. W PiS jest tyle pięknych kobiet, gotowych użyć swoich wdzięków dla dobra sprawy...
nosferatku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-05, 13:48   #493
patiasym
Zakorzenienie
 
Avatar patiasym
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 11 558
Dot.: Lesbijki i Biseksualistki

Cytat:
Napisane przez nosferatku Pokaż wiadomość
Nienawiść to bardzo mocne słowo. O wiele za mocne w tym przypadku, moim zdaniem. Wałęsa wyraził się niefortunnie-zgoda.
Ale "pełną nienawiści" wypowiedzią nie mogę tego nazwać. Nie lubię czarować rzeczywistości.
Ja bym tu jednak użyła tego "mocnego słowa". Oto jak wikipedia definiuje mowę nienawiści:
Cytat:
Mowa nienawiści (hate speech) – używanie języka w celu znieważenia, pomówienia lub rozbudzenia nienawiści wobec pewnej osoby, grupy osób lub innego wskazanego przez mówcę podmiotu
Słowa Wałęsy moim zdaniem idealnie się wpisują w tę definicję. Wywalanie nas do ostatniej ławki, a nawet i za mur, może zaraz powinno się tworzyć getta ławkowe, co? Sorry, to nie jest po prostu niefortunne. No i niestety - dalej idzie w zaparte.
patiasym jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-05, 14:17   #494
201604190949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 7 274
Dot.: Lesbijki i Biseksualistki

I obowiązkowo na koniec autobusu! Miejsca z przodu są dla białych! Eee, to jest... dla hetero!
201604190949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-05, 14:30   #495
patiasym
Zakorzenienie
 
Avatar patiasym
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 11 558
Dot.: Lesbijki i Biseksualistki

Cytat:
Napisane przez 1000days Pokaż wiadomość
I obowiązkowo na koniec autobusu! Miejsca z przodu są dla białych! Eee, to jest... dla hetero!
A najlepiej porobić dla tych zboków osobny przedział.. jeszcze można HIV złapać, a może (o zgrozo!) bycie homo też jest zaraźliwe?
patiasym jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-05, 15:21   #496
mary_poppins
sissy that walk
 
Avatar mary_poppins
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 670
Dot.: Lesbijki i Biseksualistki

Cytat:
Napisane przez patiasym Pokaż wiadomość
A najlepiej porobić dla tych zboków osobny przedział.. jeszcze można HIV złapać, a może (o zgrozo!) bycie homo też jest zaraźliwe?
Oczywiście że jest, nie wiedziałaś? Nie dość, że od oglądania pedałów na ulicach dzieci biorą zły przykład i same się nimi stają, to jeszcze to (ZAWSZE) przechodzi z rodzica na dziecko. Dlatego homo nie powinni wychowywać dzieci Wtedy homo opanują świat i ludzkość przestanie istnieć.
__________________
Cytat:
Napisane przez dombro
Nie chcę być niedelikatna, ale wymyślasz problemy z dupy.
mary_poppins jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-05, 15:29   #497
201607231707
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 19 414
Dot.: Lesbijki i Biseksualistki

Przypomniał mi się, że czytałam kiedyś slash Tusk/Putin...

Dziewczyny, jakie tylne siedzenia? Sztuczną wyspę na środku Pacyfiku i tam wywieźć wszystkich homo! Względnie - zbudować getto lub wersja tańsza, czyli wywózka na Sybir - oh wait, z czymś mi się to kojarzy...

Co do parad - mnie się nie podobają pielgrzymki, łażenie po ulicach w Boże Ciało itp. ale nie obrażam katolików.
201607231707 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-05, 15:45   #498
patiasym
Zakorzenienie
 
Avatar patiasym
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 11 558
Dot.: Lesbijki i Biseksualistki

Mi się z tyłu siedzi nieźle, przynajmniej mam ubaw patrząc na zajmujących poczesne miejsca prawdziwych polaków. Nie wiem czy na Madagaskar, czy do getta, czy na Sybir, dość żeby grzesznych części ciała nie amputowali..

No i przestańcie, nie obrażajcie Wielkiego Polaka Po prostu Pan Prezydent "niefortunnie" się wyraził i tyle. A teraz na swoim blogu zamieścił też "niefortunne" listy poparcia dla swoich słów.

Oto niektóre z nich:
Cytat:
Również jestem zdania, że pedały i lesbijki to ludzie chorzy na własne życzenie. To zboczeńcy, niech sobie spokojnie żyją, a nie domagają się publicznego okazywania dewiacji. Oni uważają, że bycie pedałem lub lesbijką to zaszczyt i szczycą się tym coraz bardziej. Jak widzę całujących się pedałów czy lesbijki, to już czuję obrzydzenie. Czy na takich widokach mamy wychowywać dzieci, wnuków? Pana głos bardzo się liczy i, aby podtrzymać normalność ludzkości, grzmij pan jak najmocniej.
Cytat:
Nie zawsze zgadzam się z pana poglądami, ale tym razem jestem całym sercem i duchem z panem. Świat stanął na głowie. To jest wywrócenie wszystkiego do góry nogami. Za normę uważa się to, co jest wbrew zasadom biologii, fizyki i wszystkiego. Ja mam żałować, że moi rodzice byli normalni, bo dzieci w związkach homoseksualnych wychowują się lepiej. Dwóch liżących się facetów uznaje mnie za homofoba, bo całe życie próbują udowodnić, że są normalniejsi ode mnie. Ja już nie wiem, gdzie mam wykrzyczeć to, o czym Mikołaj Rej pisał. "Polacy nie gęsi, iż swój język mają".
patiasym jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-05, 15:52   #499
nosferatku
Zadomowienie
 
Avatar nosferatku
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 923
Dot.: Lesbijki i Biseksualistki

Cytat:
Napisane przez patiasym Pokaż wiadomość
Ja bym tu jednak użyła tego "mocnego słowa". Oto jak wikipedia definiuje mowę nienawiści:
Słowa Wałęsy moim zdaniem idealnie się wpisują w tę definicję. Wywalanie nas do ostatniej ławki, a nawet i za mur, może zaraz powinno się tworzyć getta ławkowe, co? Sorry, to nie jest po prostu niefortunne. No i niestety - dalej idzie w zaparte.
Szczerze nienawidzę terminu "mowa nienawiści".
Jest nieprecyzyjny, stworzony sztucznie, używany bezmyślnie, nie mówiąc już o tym, że może być narzędziem erystycznej walki, a ja w dyskusji stanowczo preferuję fair play.
-"Geje nie powinni mieć prawa do zawierania związków małżeńskich, ponieważ..."
-"Stop! Stop! To jest dyskryminacja, to jest mowa nienawiści"
Koniec dyskusji, kurtyna.

Jako, że wszelkie polityczno-erystyczne horrorki są mieczem obusiecznym, chętnie korzystają z nich wszystkie strony. I potem blokuje się w ten sposób np. dyskusję o pedofilii w Kościele (bo "obraża uczucia religijne", bo "pluje na katolików" i tak dalej, i tak dalej).

Jeżeli chodzi o przykład nienawiści wobec środowisk homoseksualnych, podałabym np. redwatch, komentatorów na Frondzie , przedstawicieli różnych skrajnych ugrupowań.

Nie pochwalam sposobu, w jaki Wałęsa powiedział, co powiedział, ale pozostaję przekonana, że powiedzieć to miał prawo (pomijając fakt, iż wyrwane z kontekstu słowa brzmią zupełnie inaczej, niż cała wypowiedź, z czego chętnie korzystają nasi dziennikarze). Tak samo, jak Nergal podrzeć Biblię na koncercie. Jeżeli nie "wrzucimy na luz" z oskarżaniem osób niepodzielających naszych poglądów/żądań/oczekiwań/wizji o próby zamachu na naszą integralność emocjonalno-moralno-wszelaką, bełkot w debacie publicznej osiągnie poziom, na którym zaczną nam wszystkim parować mózgi.
nosferatku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-03-05, 15:56   #500
201607231707
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 19 414
Dot.: Lesbijki i Biseksualistki

Mój biedny brat na weekendy jedzie czasem do mojej sis i jej dziewczyny - co tam się musi dziać, myślicie, że już powinnam kupić mu różową koszulę - atrybut Prawdziwego Geja?

No bez kitu, niefortunne wyrażenie to "czy mógłbyś rzucić na to okiem" do kogoś z jedną gałką sztuczną - słowa Wałęsy są po prostu głupie i godne pogardy.

BTW. Tusk/Putin - http://www.hpforum.ok1.pl/viewtopic....9e05eba1cf2485
Znalazłam jeszcze Jezus/Hitler, ale nie czytałam o.O --> http://www.fanfiction.net/s/6130321/...tler-A-Romance
201607231707 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-05, 15:58   #501
patiasym
Zakorzenienie
 
Avatar patiasym
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 11 558
Dot.: Lesbijki i Biseksualistki

Cytat:
Napisane przez nosferatku Pokaż wiadomość
Nie pochwalam sposobu, w jaki Wałęsa powiedział, co powiedział, ale pozostaję przekonana, że powiedzieć to miał prawo
Też jestem przekonana, że powiedzieć miał prawo (bo takie właśnie prawo mamy, czy chcemy czy nie). Ja też mam prawo oceniać jego wypowiedź i późniejsze działania (por. moja poprzednia notka) jako pełne nienawiści.
patiasym jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-05, 16:00   #502
201607231707
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 19 414
Dot.: Lesbijki i Biseksualistki

Ale kto powiedział, że nie miał prawa do tej wypowiedzi? Miał, a ja mam prawo powiedzieć, że pi*przy bez sensu - na tym polega wolniść słowa :3
201607231707 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-05, 16:06   #503
nosferatku
Zadomowienie
 
Avatar nosferatku
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 923
Dot.: Lesbijki i Biseksualistki

Cytat:
Napisane przez patiasym Pokaż wiadomość
Też jestem przekonana, że powiedzieć miał prawo (bo takie właśnie prawo mamy, czy chcemy czy nie).
Tak. Tylko dlaczego już wpłynął pozew?
To jest taka trochę dupa, a nie demokracja, tu u nas w Polsce.
nosferatku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-05, 16:14   #504
Mojwa
zuy mod
 
Avatar Mojwa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 23 352
GG do Mojwa
Dot.: Lesbijki i Biseksualistki

Jestem przeciwna pozwowi przeciwko Wałęsie, aczkolwiek jego wypowiedź była straszna, cofamy się w rozwoju. No cóż.

Cytat:
Napisane przez Bela03 Pokaż wiadomość

Ostatnio czytałam o jakiejś aferze, że działaczka PiSu uwiodła działacza Solidarnej Polski żeby ten dla niej wykradał pomysły partii
Przynajmniej taki związek nie będzie JAŁOWY!
__________________


L'amore scalda il cuore.




Do. Or do not. There is no try.

23.05.2011
22.05.2017
02.12.2017
Mojwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-05, 16:18   #505
patiasym
Zakorzenienie
 
Avatar patiasym
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 11 558
Dot.: Lesbijki i Biseksualistki

Cytat:
Napisane przez nosferatku Pokaż wiadomość
Tak. Tylko dlaczego już wpłynął pozew?
To jest taka trochę dupa, a nie demokracja, tu u nas w Polsce.
Też nie jestem za pozwem. W dodatku, o ile mnie pamięć nie myli, mamy u nas trójpodział władzy - w tym istnieje coś takiego jak władza sądownicza. Radzę więc poczekać na wyrok, a nie utyskiwać na demokrację. Co do Wałęsy: a niech sobie siedzi tam gdzie siedzi. W ostatnich wyborach w których startował (wybory prezydenckie w 2000 roku) dostał 178590 głosów. Zaś w ostatnich wyborach parlamentarnych Ruch Palikota, który wprowadził do Sejmu Grodzką i Biedronia dostał 1439490 głosów.
patiasym jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-05, 16:22   #506
Bananalama
jestę wieszczę
 
Avatar Bananalama
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: z lasu
Wiadomości: 12 580
Dot.: Lesbijki i Biseksualistki

Cytat:
Napisane przez nosferatku Pokaż wiadomość
Tak. Tylko dlaczego już wpłynął pozew?
To jest taka trochę dupa, a nie demokracja, tu u nas w Polsce.
z tego samego powodu, dla którego nie można powiedzieć, że Biblię napisali ludzie napruci winem.

---------- Dopisano o 17:22 ---------- Poprzedni post napisano o 17:18 ----------

Ja mam trochę mętlik, bo wychowywano mnie zawsze w kulcie Wałęsy i Solidarności, jako że tata miał w S. swój udział. Ale znam gejów, lesbijki, jestem bi, wszyscy jesteśmy NORMALNI. Nie widzę powodów do dyskryminacji takich ludzi.
__________________
Dołącz do akcji NA SZCZYT W SZCZYTNYM CELU na Facebooku. Za każdy zdobyty szczyt wpłacamy po 10 zł na ukończenie budowy domu całodobowej opieki dla osób z niepełnosprawnością intelektualną
Dołącz do nas!


*ponieważ jestem nieprzeciętna, nie obchodzą mnie tzw. powinności przeciętnej kobiety
Bananalama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-05, 16:37   #507
201604190949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 7 274
Dot.: Lesbijki i Biseksualistki

Cytat:
Napisane przez nosferatku Pokaż wiadomość
Nie pochwalam sposobu, w jaki Wałęsa powiedział, co powiedział, ale pozostaję przekonana, że powiedzieć to miał prawo (pomijając fakt, iż wyrwane z kontekstu słowa brzmią zupełnie inaczej, niż cała wypowiedź, z czego chętnie korzystają nasi dziennikarze). Tak samo, jak Nergal podrzeć Biblię na koncercie. Jeżeli nie "wrzucimy na luz" z oskarżaniem osób niepodzielających naszych poglądów/żądań/oczekiwań/wizji o próby zamachu na naszą integralność emocjonalno-moralno-wszelaką, bełkot w debacie publicznej osiągnie poziom, na którym zaczną nam wszystkim parować mózgi.
Ale ja słyszałam CAŁĄ wypowiedź bo obejrzałam cały program. To nie jest wyrwane z kontekstu.
201604190949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-06, 07:57   #508
nosferatku
Zadomowienie
 
Avatar nosferatku
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 923
Dot.: Lesbijki i Biseksualistki

Cytat:
Napisane przez Bananalama Pokaż wiadomość
z tego samego powodu, dla którego nie można powiedzieć, że Biblię napisali ludzie napruci winem.

A dlaczego nie?
A jakbym powiedziała, że Stary Testament przypomina naprawdę kiepski horror typu gore, to też by mnie ktoś mógł pozwać?

Kiedy serio, przypomina, wiem, czytałam.

Strasznie mnie irytuje to, że w demokratycznym państwie człowiek musi do przesady uważać na to, co mówi, bo może przypadkiem ktoś z jakiejś grupy społecznej poczuje się obrażany. To taka nowa forma cenzury.

Nie zgadzam się z tym, co powiedział Wałęsa, bo ciągle mam wrażenie, że jednak walczył o ustrój, którego nie rozumie. Ale też nie wymagam od niego wiele, to jest człowiek, który już "zrobił swoje", a jego wypowiedzi nigdy nie były na, powiedzmy to delikatnie, wysokim poziomie.

Za to od pani Pawłowicz wymagałabym już więcej. Ponoć jest profesorem, a ponadto-posłem na Sejm i w chwili obecnej reprezentuje Polaków.
nosferatku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-06, 08:04   #509
Bela03
Zadomowienie
 
Avatar Bela03
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 1 525
Dot.: Lesbijki i Biseksualistki

a od tego pana co byś wymagała? Też chyba ma jakieś naukowe tytuły, też wałczył o Polskę a jest największym chamem i homofobem w Sejmie. Tu pokazuje geniusz
Bela03 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-06, 09:12   #510
nosferatku
Zadomowienie
 
Avatar nosferatku
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 923
Dot.: Lesbijki i Biseksualistki

Cytat:
Napisane przez Bela03 Pokaż wiadomość
a od tego pana co byś wymagała? Też chyba ma jakieś naukowe tytuły, też wałczył o Polskę a jest największym chamem i homofobem w Sejmie. Tu pokazuje geniusz
Chamem-być może.
Słowa "homofobia" nie uznaję. Kolejny niepotrzebny, quasi-propagandowy wymysł, mający na celu coś okreslić, ale w sumie, to nie wiadomo, co.
Fobia, czyli lęk (nieuzasadniony) jest stanem, który należy leczyć, w domyśle-stanem, na który nie mamy wpływu, zatem określenie "homofobia" w stosunku do ludzi pozbawionych empatii i wyobraźni jest strzałem w stopę, bo sugeruje, że "homofob" jest w sumie biedny, nieszczęśliwy i smutny, ale nie odpowiada w pełni za swoje słowa i czyny. "Homofobia" wskazywałaby na nieuzasadniony "lęk" przed homoseksualistami. Może ktoś, przerażony własną oszałamiającą atrakcyjnością fizyczną, boi się zgwałcenia przez legion rozpalonych gejów/lesbijek? Może ktoś jest przekonany, że to homoseksualiści przede wszystkim kradną torebki, wybijają szyby oraz trują po cichu dobermany?
Cham jest chamem, człowiek, który nie ma szacunku do drugiego człowieka jest człowiekiem, który nie ma szacunku do drugiego człowieka, a facet, który nie rozumie, o co chodzi w ustroju demokratycznym, jest facetem, który nie rozumie, o co chodzi w ustroju demokratycznym, pozbawiona empatii głupia larwa jest pozbawioną empatii głupią larwą. Nie widzę potrzeby mnożenia terminów. Za dużo było w historii języka polskiego czarującej rzeczywistość nowomowy.

Od Niesiołowskiego, odpowiadając na Twoje pytanie, wymagam więcej, niż od Wałęsy. Bo jest on aktywnym politykiem i w myśl klasycznie pojętej demokracji-także moim przedstawicielem.

Co do przytoczonej wypowiedzi...hm, jeżeli 30-70% dzieci jest niedożywionych, a 29% ma nadwagę, to w takim razie gdzie są te wszystkie zdrowe dzieci w Polsce?
nosferatku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Wizażowe Społeczności


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-04-28 10:29:08


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:56.