Black Red White - opinie o meblach, dodatkach ... - Strona 17 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-03-17, 08:33   #481
madzia.a
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8 198
Dot.: Black Red White - opinie o meblach, dodatkach ...

Cytat:
Napisane przez ..::anvastra::.. Pokaż wiadomość
mam pytanie czym można myć meble brw wenge oprócz wody?? nie próbowałam inaczej niż na morko i do sucha szmatką (u znajomej w pracy ktos psiknął prontem i zostały zacieki nie do zmycia )
może można do wody dodać jakiegoś płynu, takiego ochronnego troche (tzn żeby się tak kurz nie czepiał i po każdym dotknięciu ślady)
czy nie da się z tyym nic zrobić?
Nie wierze, że zostały zacieki po pronto Może po prostu to są mazy? Może miala pronto z woskiem?
Ja mam Largo classic, używam Pronto i scierecznki z mikrofibry.
madzia.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-17, 08:39   #482
sunshain
Wtajemniczenie
 
Avatar sunshain
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 2 179
Dot.: Black Red White - opinie o meblach, dodatkach ...

polecam do każdych mebli pronto ten do szkła, metalu i drewna, plastiku - zero smug (super czyści panele podłogowe) ja nim czyszce wszystko meble z drewna, meble w kuchni meble m.in część z BRC w przedpokoju, dzrwi wew i zew., elementy z nierdzewki i jestem bardzo zadowolona

inne preparaty jak się je źle powyciera to zostają smugi i trzeba bardziej przyłozyc się do wycierania mebli
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg pronto_multi_surface_lime_spray_m.jpg (13,2 KB, 45 załadowań)

Edytowane przez sunshain
Czas edycji: 2009-03-17 o 08:41
sunshain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-17, 08:52   #483
aram55
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 277
Dot.: Black Red White - opinie o meblach, dodatkach ...

Cytat:
Napisane przez Magda77 Pokaż wiadomość
Zamawianie usługi montażu w sklepie ma swoje plusy. Nie mając wprawy w montowaniu, samemu można sobie uszkodzić meble - takie wypadki często się zdarzają. Potem właśnie są problemy z reklamacją, bo uszkodzenia mechaniczne nie podlegają reklamacji. Po drugie panowie montujący te meble na co dzień mają więcej wprawy i z pewnością skręcą je szybciej i dokładniej. Jeżeli ekipa montująca jest sprawdzona, na pewno pomoże załatwić reklamację w przypadku elementów, które mają jakies wady.
No właśnie, skąd wiadomo, że ekipa jest sprawdzona. Nie kupuje się mebli często, brak więc informacji kogo można zatrudnić a kogo lepiej nie
Mam do syna pełe zaufanie. Wiem, że "używa rozumu", a wiec powino być dobrze. Znajomi mówią na niego Mac Giver
A że potrwa to trochę dłużej bo nie ma wprawy w składaniu mebli - trudno Czekam już tyle, że mi wszystko jedno.

---------- Dopisano o 09:52 ---------- Poprzedni post napisano o 09:48 ----------

Cytat:
Napisane przez ..::anvastra::.. Pokaż wiadomość
mam pytanie czym można myć meble brw wenge oprócz wody?? nie próbowałam inaczej niż na morko i do sucha szmatką (u znajomej w pracy ktos psiknął prontem i zostały zacieki nie do zmycia )
może można do wody dodać jakiegoś płynu, takiego ochronnego troche (tzn żeby się tak kurz nie czepiał i po każdym dotknięciu ślady)
czy nie da się z tyym nic zrobić?
W sklepie BRW są dostępne specjalne środki do czyszczenia mebli. Osobiście jeszcze nie uzywałam ich.
aram55 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-17, 14:41   #484
..::anvastra::..
Zadomowienie
 
Avatar ..::anvastra::..
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 999
Dot.: Black Red White - opinie o meblach, dodatkach ...

Cytat:
Napisane przez madzia.a Pokaż wiadomość
Nie wierze, że zostały zacieki po pronto Może po prostu to są mazy? Może miala pronto z woskiem?
Ja mam Largo classic, używam Pronto i scierecznki z mikrofibry.
nie wiem dokladnie czego uzyla ani nie widziałam tego no ale wolalam sie nie upewniac probujac na swoich
i wlasnie jak tylko te meble kupilam to od razu mi powiedziala zebym tylko niczym innym jak woda czyscic nie probowala bo sie zniszcza

to sprobuje tak jak mowisz pronta w jakims takim miejscu zeby w razie czego nie bylo widac
dzieki za odpowiedzi

Edytowane przez ..::anvastra::..
Czas edycji: 2009-03-17 o 14:44
..::anvastra::.. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-17, 18:27   #485
madzia.a
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8 198
Dot.: Black Red White - opinie o meblach, dodatkach ...

Cytat:
Napisane przez ..::anvastra::.. Pokaż wiadomość
nie wiem dokladnie czego uzyla ani nie widziałam tego no ale wolalam sie nie upewniac probujac na swoich
i wlasnie jak tylko te meble kupilam to od razu mi powiedziala zebym tylko niczym innym jak woda czyscic nie probowala bo sie zniszcza

to sprobuje tak jak mowisz pronta w jakims takim miejscu zeby w razie czego nie bylo widac
dzieki za odpowiedzi
Najlepiej kup to pronto, które jest na zdjęciu powyżej. Do tego kup sobie ściereczke z mikrofibry, oraz zawsze wycieraj meble wzdłuż słojów. Nigdy w poprzek, bo zostaną ci mazy!
madzia.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-18, 08:21   #486
Izumi
Wtajemniczenie
 
Avatar Izumi
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 2 448
Dot.: Black Red White - opinie o meblach, dodatkach ...

Cytat:
Napisane przez ..::anvastra::.. Pokaż wiadomość
mam pytanie czym można myć meble brw wenge oprócz wody?? nie próbowałam inaczej niż na morko i do sucha szmatką (u znajomej w pracy ktos psiknął prontem i zostały zacieki nie do zmycia )
może można do wody dodać jakiegoś płynu, takiego ochronnego troche (tzn żeby się tak kurz nie czepiał i po każdym dotknięciu ślady)
czy nie da się z tyym nic zrobić?
Ja moje myję bez problemu takim czymś ala Pronto tylko, że z jakieś tańsze i bardziej badziewiaszcze ;] Kupione w carrefour (nie mam pojęcia jak się to pisze) na środku zamiast nazwy jest tylko ten taki czerwony znaczek jedynki, a pod spodem "środek do pielęgnacji mebli". I nie zostają mi na wenge po tym żadne zacieki ani nic Więc dziwne że po pożądnym Pronto zostają
Izumi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-18, 08:41   #487
madzia.a
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8 198
Dot.: Black Red White - opinie o meblach, dodatkach ...

Cytat:
Napisane przez Izumi Pokaż wiadomość
Ja moje myję bez problemu takim czymś ala Pronto tylko, że z jakieś tańsze i bardziej badziewiaszcze ;] Kupione w carrefour (nie mam pojęcia jak się to pisze) na środku zamiast nazwy jest tylko ten taki czerwony znaczek jedynki, a pod spodem "środek do pielęgnacji mebli". I nie zostają mi na wenge po tym żadne zacieki ani nic Więc dziwne że po pożądnym Pronto zostają
Ja myśle, że ta dziewczyna po prostu źle czyści te meble i nie potrafi pozbyc się maz. Ja jak pierwszy raz umyłam meble to też miałam takie mazy na stoliku, a to dlatego, że nie czyściłam ich wzdłuż słoi

Dziewczyny, wklejcie zdjęcia swoich mebli BRW!!!
madzia.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-03-18, 20:33   #488
awusia
Zadomowienie
 
Avatar awusia
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 700
Dot.: Black Red White - opinie o meblach, dodatkach ...

Można spokojnie myć środkiem do podłóg drewnianych czy paneli.
awusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-20, 08:58   #489
katarzynka123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 86
Smile Dot.: Black Red White - opinie o meblach, dodatkach ...

witamy, mam pytanko: nie wiecie może z jakiej strony można dostać w wersji elektronicznej najnowszy katalog BRW?z góry dziękuję za opdowiedzi pozdrawiam
katarzynka123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-20, 11:36   #490
aram55
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 277
Dot.: Black Red White - opinie o meblach, dodatkach ...

Cytat:
Napisane przez katarzynka123 Pokaż wiadomość
witamy, mam pytanko: nie wiecie może z jakiej strony można dostać w wersji elektronicznej najnowszy katalog BRW?z góry dziękuję za opdowiedzi pozdrawiam
Nie wiem czy znajdziesz inny katalog. Tutaj są wszystkie ich meble, te najnowsze też http://www.brw.com.pl/
aram55 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-20, 16:09   #491
justynek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 75
Dot.: Black Red White - opinie o meblach, dodatkach ...

aram55 jak tam Twoje mebelki? mam nadzieje że niedługo zobaczymy fotki na forum..
justynek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-03-20, 20:41   #492
aram55
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 277
Dot.: Black Red White - opinie o meblach, dodatkach ...

Cytat:
Napisane przez justynek Pokaż wiadomość
aram55 jak tam Twoje mebelki? mam nadzieje że niedługo zobaczymy fotki na forum..
A dziękuję, dobrze , leżą w paczkach i czekają na przyjazd syna, żeby je poskładał Mam już dość tego czekania, ale chyba już niedługo będą stały. Mężowi nie pozwolę sładać bo wiem, jak to by się skończyło Do niego nie mam zaufania jeśli chodzi o zdolności manualne
Jak tylko będzie to mozliwe, wkleję zdjęcia .
Justynek , a Ty zdecydowałas się już na salsę? Pozdrawiam:
aram55 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-21, 10:23   #493
justynek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 75
Dot.: Black Red White - opinie o meblach, dodatkach ...

Jeszcze nie-brak kasiurki do tego nowa koncepcja zrodziła mi się w główce...awięc wpadłam na pomysł żeby wszystkie mebelki w moim mieszkanku były w jednym kolorze-kuchnia już jest w klonie z blatami w kolorze wenge,przedpokój też,w sypialni mam nowiutką szafe zabudowaną w kolorze klon z lustrem w środku,łóżko też jasne,komoda i łóżeczka dla dzidzi też będzie w klonie a że sypialnia(20m2) stanie się za kilka lat pokojem dziennym(jak już będziemy mięli dzieci) myśle o kolorze który będzie jakoś współgrał z całościa.Ta moja szafa a do niej mebelki SALSA jakoś mi nie pasują..już bardziej DOORS będzie na miejscu..Ale zobaczymy jak to będzie..narazie mebluje sypialnie a zanim skończe to jeszcze 100 pomyśłów wpadnie mi do głowy..pozdrawiam
justynek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-21, 12:37   #494
sunshain
Wtajemniczenie
 
Avatar sunshain
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 2 179
Dot.: Black Red White - opinie o meblach, dodatkach ...

a wklej fotki meblekow w klonie

ja mam znowu w mieszkaniu calvados a tylko przedpokj jest w kolorze olchy
sunshain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-22, 17:04   #495
justynek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 75
Dot.: Black Red White - opinie o meblach, dodatkach ...

Cytat:
Napisane przez sunshain Pokaż wiadomość
a wklej fotki meblekow w klonie

ja mam znowu w mieszkaniu calvados a tylko przedpokj jest w kolorze olchy
Wklejam dwie fotki-kuchnie i szafe w sypialni..
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg fotka2.jpg (30,9 KB, 212 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg fotka1.jpg (20,7 KB, 153 załadowań)
justynek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-22, 17:20   #496
sunshain
Wtajemniczenie
 
Avatar sunshain
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 2 179
Dot.: Black Red White - opinie o meblach, dodatkach ...

Cytat:
Napisane przez justynek Pokaż wiadomość
Wklejam dwie fotki-kuchnie i szafe w sypialni..
dzięki chciałam zobaczyć (bo wybierając meble do siebie zastanawiałam się nad takim kolorem) ale jestem pewna to nie kolor dla mnie wole bardziej zdecydowane tzn. intensywne kolory

co nie oznacza, że nie są ładne (fajnie się prezentują)

Edytowane przez sunshain
Czas edycji: 2009-03-22 o 17:22
sunshain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-22, 17:25   #497
justynek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 75
Dot.: Black Red White - opinie o meblach, dodatkach ...

Cytat:
Napisane przez sunshain Pokaż wiadomość
dzięki chciałam zobaczyć (bo wybierając meble do siebie zastanawiałam się nad takim kolorem) ale jestem pewna to nie kolor dla mnie wole bardziej zdecydowane tzn. intensywne kolory

co nie oznacza, że nie są ładne (fajnie się prezentują)
Ja chciałam to nasze 50m jakoś optycznie powiększyć,ciemne kolory typu wenge nie wchodziły w grę choć podobają mi się...Miało być nowocześnie i jasno,kuchnia fajnie się udała a na pokojami jeszcze pracuje..
justynek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-22, 17:45   #498
sunshain
Wtajemniczenie
 
Avatar sunshain
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 2 179
Dot.: Black Red White - opinie o meblach, dodatkach ...

Cytat:
Napisane przez justynek Pokaż wiadomość
Ja chciałam to nasze 50m jakoś optycznie powiększyć,ciemne kolory typu wenge nie wchodziły w grę choć podobają mi się...Miało być nowocześnie i jasno,kuchnia fajnie się udała a na pokojami jeszcze pracuje..
metraz mamy podobny ale mimo to wybrałam cimne
i jeszcze panele do wymiany bo są jasne

kurcze z jednej strony podobają mi się jasne meble ale czuję, żę źle bym się czuła otoczona nimi (cieżko to wytłumaczyć)
sunshain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-22, 19:04   #499
domininia
Rozeznanie
 
Avatar domininia
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 868
Dot.: Black Red White - opinie o meblach, dodatkach ...

Cytat:
Napisane przez ..::anvastra::.. Pokaż wiadomość
mam pytanie czym można myć meble brw wenge oprócz wody?? nie próbowałam inaczej niż na morko i do sucha szmatką (u znajomej w pracy ktos psiknął prontem i zostały zacieki nie do zmycia )
może można do wody dodać jakiegoś płynu, takiego ochronnego troche (tzn żeby się tak kurz nie czepiał i po każdym dotknięciu ślady)
czy nie da się z tyym nic zrobić?
Ja uzywam pronto i nic sie nie dzieje.Wazne jest to zeby nie psikac bezposrednio na meble tylko najpierw na sciereczke a pozniej czyscic.
domininia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-03-23, 16:35   #500
justynek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 75
Dot.: Black Red White - opinie o meblach, dodatkach ...

Cytat:
Napisane przez sunshain Pokaż wiadomość
metraz mamy podobny ale mimo to wybrałam cimne
i jeszcze panele do wymiany bo są jasne

kurcze z jednej strony podobają mi się jasne meble ale czuję, żę źle bym się czuła otoczona nimi (cieżko to wytłumaczyć)
HIHI to ja mam odwrotnie podobają mi się ciemne ale.....u kogoś u siebie sobie nie wyobrażam jakoś,kuchnie w kolorze wenge wydają mi sie bardziej eleganckie a jasne i w kolorze(olcha,jabłoń) bardziej takie swojskie.Do tego wszystcy nasi znajomi mają raczej ciemne mebelki więc ja postanowilam już nie papugować i mieć coś innego...
justynek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-26, 15:50   #501
Beatrix
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1
Question Dot.: Black Red White - opinie o meblach, dodatkach ...

Czy ktoś może wiec coś o sypialni Bawaria czy warta jest kupienia?
Beatrix jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-26, 18:56   #502
Magda77
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 257
Dot.: Black Red White - opinie o meblach, dodatkach ...

Bawaria ma tylko fronty drewniane, a dokładniej mówiąc ramkę na froncie. Boki z płyty. Blaty ma fornirowane. Generalnie ładnie wykonana. Czy warto? Jest trochę droga. Gdyby była cała z drewna,to cena tak by nie raziła.
Jeszcze jedna sprawa - łóżko. Zdecydowanie za drogie w porównaniu do jakości. Zdarzają się przypadki, że ludzie zapadają się do środka.
Warto porównać Bawarię z Natalią. Natalia jest robiona na wzór Bawarii. Poza tym też jest ładnie wykończona (lakier), a tańsza.
Magda77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-27, 21:28   #503
jugrus
Raczkowanie
 
Avatar jugrus
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 127
Dot.: Black Red White - opinie o meblach, dodatkach ...

A widziałyście nowy model Orlando? Klasyczne a zarazem mają takiego nowczesnego pazura. Bardzo mi się podobają.
jugrus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-28, 13:01   #504
przeeemek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 6
Dot.: Black Red White - opinie o meblach, dodatkach ...

Nasza sypialnia jest już gotowa. DOORS w kolorze wenge wygląda wyśmienicie. Meble bardzo ładnie zrobione, bez skaz. Jedynie co moge się przyczepić to fronty od szafy (3 drzwiowa szafa) były wypaczone - inaczej mówiąc krzywe. Ale że są dość duże i nie chciało nam się czekać na reklamacje postanowiliśmy ich nie wymieniać. Po kilku wariantach ustawienia udało nam się tak ustawić drzwiczki aby niue było bardzo widać tego, że są powyginane.

Dodam, że podłogę rónież daliśmy dość ciemną i w stosunkowo małym pokoiku ciemne meble nie powodują efektu jeszcze większego pomniejszenia sypialni.
przeeemek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-28, 13:04   #505
aram55
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 277
Dot.: Black Red White - opinie o meblach, dodatkach ...

Cytat:
Napisane przez przeeemek Pokaż wiadomość
Nasza sypialnia jest już gotowa. DOORS w kolorze wenge wygląda wyśmienicie. Meble bardzo ładnie zrobione, bez skaz. Jedynie co moge się przyczepić to fronty od szafy (3 drzwiowa szafa) były wypaczone - inaczej mówiąc krzywe. Ale że są dość duże i nie chciało nam się czekać na reklamacje postanowiliśmy ich nie wymieniać. Po kilku wariantach ustawienia udało nam się tak ustawić drzwiczki aby niue było bardzo widać tego, że są powyginane.

Dodam, że podłogę rónież daliśmy dość ciemną i w stosunkowo małym pokoiku ciemne meble nie powodują efektu jeszcze większego pomniejszenia sypialni.
Jak będziesz mógł to się pochwal
Czekamy na zdjęcia.
aram55 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-01, 09:23   #506
iza73
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 863
Dot.: Black Red White - opinie o meblach, dodatkach ...

Poczytalam wątek, przejrzałam zamieszczone przez Was zdjęcia - piękne pokoje, gratuluję.
Odwiedziłam salon BRW, ponieważ stoję przed wyborem mebli do pokoju dziennego, to dość spory pokój 6 na 4 m, ograniczeniem (co do postawienia mebli) są dwa okna w nim, oraz barek wychodzący na kuchnię.
Moją uwagę przykuły meble z BRW, konkretnie Largo, a może jeszcze bardziej Doors.
Poszukuję mebli w ciemnym kolorze, najchętniej venge lub coś bardzo podobnego. Orzech? Dąb rustical? Coś w tym stylu.
Napewno przy poszukiwaniach do swoich pokoji przeszukałyście net, może natrafiłyscie na meble solidne, w miarę tanie, a co najwazniejsze - z dużą gamą modułów do wyboru?
Wstępnie poszukuję trzydrzwiowej, pojemnej szafy (taką oferuje BRW "Doors") niestety, nie posiada szafek dolnych, otwartych, na "sprzęt".
Pytanie do Magdy77, ponieważ widzę że bardzo dobrze orientujesz się w tej tematyce, proszę czy możesz polecić mi jakies salony, firmy lub producentów mebli w Krakowie, gdzie znalazła bym ofertę mebli ciemnych, z dużą możliwością komponowania sobie samej zestawu z pojedyńczych modułów?

---------- Dopisano o 10:23 ---------- Poprzedni post napisano o 10:00 ----------

Cytat:
Napisane przez przeeemek Pokaż wiadomość
Nasza sypialnia jest już gotowa. DOORS w kolorze wenge wygląda wyśmienicie. Meble bardzo ładnie zrobione, bez skaz. Jedynie co moge się przyczepić to fronty od szafy (3 drzwiowa szafa) były wypaczone - inaczej mówiąc krzywe. Ale że są dość duże i nie chciało nam się czekać na reklamacje postanowiliśmy ich nie wymieniać. Po kilku wariantach ustawienia udało nam się tak ustawić drzwiczki aby niue było bardzo widać tego, że są powyginane.

Dodam, że podłogę rónież daliśmy dość ciemną i w stosunkowo małym pokoiku ciemne meble nie powodują efektu jeszcze większego pomniejszenia sypialni.

Bardzo mnie ciekawi jak Doors prezentuje się u Ciebie, zwłaszcza w połączeniu z ciemną podłogą.
Zamierzam "uzdrowić" stary parkiet, który jest idealnie położony, jednak nie był przez lata używany a przykryty wykładziną . Zamierzam go przyciemnić, by wyrównać kolor. Do tego, jak wcześniej wspomniałam, poszukuję ciemnych mebli.
Czekam na zdjęcia.
iza73 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-01, 11:14   #507
precious_81
Wtajemniczenie
 
Avatar precious_81
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 2 447
Dot.: Black Red White - opinie o meblach, dodatkach ...

Cytat:
Napisane przez justynek Pokaż wiadomość
Wklejam dwie fotki-kuchnie i szafe w sypialni..
Jak sprawują się meble kuchenne z BRW?
Kupiłaś gotowe szafki czy robiłaś u nich projekt pod wymiar?
precious_81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-02, 09:32   #508
Magda77
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 257
Dot.: Black Red White - opinie o meblach, dodatkach ...

Cytat:
Napisane przez iza73 Pokaż wiadomość
Wstępnie poszukuję trzydrzwiowej, pojemnej szafy (taką oferuje BRW "Doors") niestety, nie posiada szafek dolnych, otwartych, na "sprzęt".
Pytanie do Magdy77, ponieważ widzę że bardzo dobrze orientujesz się w tej tematyce, proszę czy możesz polecić mi jakies salony, firmy lub producentów mebli w Krakowie, gdzie znalazła bym ofertę mebli ciemnych, z dużą możliwością komponowania sobie samej zestawu z pojedyńczych modułów?
Co do Doorsa - oczywiście, że sa szafki otwarte. Kupujesz np. moduł HD2FP/6/12 bez frontów. Klienci kupują też ławy z Doorsa z przeznaczeniem na sprzęt. Zwróć uwagę na np. HLAW 120/35, HLAW 120/38, HLAW 120/24.

Nie mieszkam w Krakowie, trudno mi więc polecać konkretny salon lub firmę.
Magda77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-02, 10:15   #509
iza73
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 863
Dot.: Black Red White - opinie o meblach, dodatkach ...

Cytat:
Napisane przez Magda77 Pokaż wiadomość
Co do Doorsa - oczywiście, że sa szafki otwarte. Kupujesz np. moduł HD2FP/6/12 bez frontów. Klienci kupują też ławy z Doorsa z przeznaczeniem na sprzęt. Zwróć uwagę na np. HLAW 120/35, HLAW 120/38, HLAW 120/24.

Nie mieszkam w Krakowie, trudno mi więc polecać konkretny salon lub firmę.

Dzięki za odpowiedz.
Tak właśnie myślałam, wykorzystać te niskie ławy jako szafki, moduły te są o tyle ciekawe, że można sobie pozwolić na "kombinowanie" z nimi na różne sposoby. Jest tylko problem z doborem potem góry pod dół, wolałabym jednak żeby zachowały tę samą długość, bo co do głębokości - ta może być różna, a nawet lepiej będzie gdy dół będzie szerszy.
Z tego wynika Magda, że można zamawiać dowolny moduł bez frontów, dobrze myślę? Jeśli tak, to bardzo by mnie to satysfakcjonowało, nie wszystkie pasują mi z drzwiczkami.

Mam jeszcze takie dwa dziwaczne pytania, nie wiem czy ktoś będzie mi w stanie na nie odpowiedzieć, ale spróbuję.
Mianowicie, jak są wykonane drzwi w systemie doors, oczywiście to co widać jest jasne, ramka od strony wewnętrznej, ale interesuje mnie jak wygląda montaż tej ramki, ona jest klejona, przykręcana?
Dwa - czy uchwyty z tego systemu jestem w stanie gdzieś identyczne dokupić? Nie wiem, czy nie będę zmuszona jednak jakiejś części dorobić sobie sama (a właściwie mój mąż się tym bawi) a żeby nie odbiegała wyglądem od reszty, wiadomo, zależy mi na jednakowych wszędzie dodatkach. W doorsie są to umieszczone na bocznej krawędzi uchwyty.
Pytałam w firmie gdzie wykonuje się meble, mają surowiec - venge, twierdzą że nie odbiega on wyglądem w niczym od tego z BRW, bo nie jest to kolor zastrzeżony przez tę firmę. Ciekawe jak w praktyce, muszę tu oczywiście naocznie wszystko sprawdzić, ponieważ wiem, że choć nazwa ta sama i surowiec też, to często jednak różnia się od siebie, bo robi je dwóch różnych producentów.
Obawiam się również szklanych frontów, ich wytrzymałości, już w sklepie widziałam pęknięte, mam więc obawę że trzeba się nadzwyczaj delikatnie z tym obchodzić, a mi zależy na meblach użytkowych a nie dekoracyjnych co to przy każdym otwieraniu drzwiczek nękać mnie strach będzie...
No i ostatni mój problem, w związku z tym dorabianiem jakiegos modułu na własna rękę, to zakończenie taśmy, lamówki na obrzeżach. W doorsie jest ona ścinana pod skosem, fabrycznie, i widać różnicę w kolorze, tworzy się delikatna, na około milimetr szeroka linia wieńcząca drzwi...

W najbloższych dniach przejadę się jeszcze do Kalwarii, z ciekawości zobaczę co tez tamtejsi producenci mają do zaoferowania, choć ze strony w internecie nic mi nie przypadło do gustu.
Ale zobaczyć można.


I tak na marginesie już, bo się rozpisałam strasznie, segment który mam teraz w pokoju, z Krakowskich Fabryk Mebli które już nie istnieją, ma 30 lat. Obluzowały się jedynie drzwiczki, a przeżył dwa pokolenia, które eksploatowały bez skrupółów bardzo mocno.
Szkoda, że mebli o takiej wytrzymałości już ciężko jest dostać.
iza73 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-02, 10:29   #510
Magda77
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 257
Dot.: Black Red White - opinie o meblach, dodatkach ...

Doorsa można zamawiac bez frontów. A tak na marginesie - frontów szkalnych się nie obawiaj. Nie słyszalam jeszcze, żeby pękł, rozbił się.

Okleina wenge od innych producentów może się róznić od tego z BRW.

Ni bardzo rozumiem co chcesz kleić? jaką ramkę? Doors w kolorze wenge ma fronty wykończone jasną lamówką. I tyle.

Doors ma specyficzne uchwyty, jeżeli w ogóle tak mozna o nich powiedzieć. To coś w rodzaju metalowej wypukłej blaszki, mocowanej na bocznej ściance frontu. Praktycznie ich nie widać. Ma sie wrażenie, że doors wcale nie ma uchwytów. Dlatego można go zestawiać z innymi modułami mającymi uchwuty. Nie wiem, czy to dość jasno wytłumaczyłam.

Szkoda czasu na Kalwarię.
Magda77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-09-02 11:39:02


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:55.