Co się robi na siłowni? :> - Strona 17 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-04-19, 17:26   #481
venus in furs
Rozeznanie
 
Avatar venus in furs
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 743
Dot.: Co się robi na siłowni? :>

Chodzę na siłkę od niedawna, i zauważyłam że sporo dziewczyn, po których widać, że już trochę ćwiczą, ma wystający, taki jakby sklepiony brzuch-nie fałdki, tylko taki jak w wczesnej ciąży. Paskudnie to wygląda :/ Czy takie "coś" robi się od nieprawidłowego wykonywania ćwiczeń?
__________________
Włosy: jest APL, będzie MBL!

Moje włosowe patenty:
Prostowanie bez prostownicy i suszarki
"Metoda kubeczkowa" udoskonalona
venus in furs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-24, 13:53   #482
mrowkan
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 228
Talking Dot.: Co się robi na siłowni? :>

cześć dziewczyny. ja z kolei chciałabym nabrac masy mięsniowej więc zaczynam chodzic na siłownie. może poradzicie jak powinnam się odzywiać i jakie robic ćwiczenia? nigdy wczesniej nie cwiczylam na silowni siłownia ktora sobie obralam ma rowerek i urzadzenie do robienia brzuszkow-wlasciciel mowil ze na tym kobiety cwicza, a ja chcialabym takze wzmocnic ramiona i biceps bo jestem bardzo chuda w tych miejscach prosze o porade
mrowkan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-24, 15:37   #483
Rzabba
Rzabbocop
 
Avatar Rzabba
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Guernsey
Wiadomości: 18 528
GG do Rzabba
Dot.: Co się robi na siłowni? :>

Cytat:
Napisane przez venus in furs Pokaż wiadomość
Chodzę na siłkę od niedawna, i zauważyłam że sporo dziewczyn, po których widać, że już trochę ćwiczą, ma wystający, taki jakby sklepiony brzuch-nie fałdki, tylko taki jak w wczesnej ciąży. Paskudnie to wygląda :/ Czy takie "coś" robi się od nieprawidłowego wykonywania ćwiczeń?
Bardzo czesto tak przy cwiczeniach na miesnie brzucha trzeba caly czas jakby wciagac brzuch a juz na pewno nie wypychac

ale czesto jest to tez warstewka tluszczu ktora dlugo utrzymuje sie w dolnej czesci brzucha zwlaszcza przy zle dobranej diecie i nieodpowiednim treningu
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
Było smaszno, a jaszmije smukwijne
Świdrokrętnie na zegwniku wężały,
Peliczaple stały smutcholijne
I zbłąkinie rykoświstąkały.
10 PŻ
Rzabba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-25, 19:47   #484
Midi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: zmienna
Wiadomości: 3 356
Dot.: Co się robi na siłowni? :>

Cytat:
Napisane przez mrowkan Pokaż wiadomość
cześć dziewczyny. ja z kolei chciałabym nabrac masy mięsniowej więc zaczynam chodzic na siłownie. może poradzicie jak powinnam się odzywiać i jakie robic ćwiczenia?
Przecież o tym właśnie jest ten wątek - rozejrzyj się po poprzednich stronach, wszystko to, o co pytasz, już tu zostało pisane.

Cytat:
Napisane przez mrowkan Pokaż wiadomość
siłownia ktora sobie obralam ma rowerek i urzadzenie do robienia brzuszkow-wlasciciel mowil ze na tym kobiety cwicza, a ja chcialabym takze wzmocnic ramiona i biceps bo jestem bardzo chuda w tych miejscach prosze o porade
Ale chyba poza rowerem i urządzeniem do robienia brzuszków jest też inny sprzęt na tej siłowni?
__________________
WERSJA MIDI
Midi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-26, 14:01   #485
venus in furs
Rozeznanie
 
Avatar venus in furs
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 743
Dot.: Co się robi na siłowni? :>

mam jeszcze jedno pytanie- czy "wiosłowanie" na ergometrze bardzo rozbudowuje kark i ramiona? Przez miesiąc nie widziałam na tym urządzeniu żadnej, naprawde żadnej dziewczyny, a kiedy sama spróbowałam, to okazało się że to bardzo przyjemne Jak dawkować ćwiczenia na wiosłach żeby nie zafundować sobie szerokiego karku?
__________________
Włosy: jest APL, będzie MBL!

Moje włosowe patenty:
Prostowanie bez prostownicy i suszarki
"Metoda kubeczkowa" udoskonalona
venus in furs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-26, 14:17   #486
pingwin2
Zakorzenienie
 
Avatar pingwin2
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 21 806
Dot.: Co się robi na siłowni? :>

ergonometr to świetny trening aerobowy i nic nie rozbudowuje
można na nim wykonywać normalny trening aerobowy
dziewczyny skończcie wierzyć w bajki, że bez diety i konkretnych ciężarów coś Wam się rozbudowuje
ja na sztandze mam ponad 70 kilo w przysiadach i nie mam monstrusalnych ud, a Wam rosna od skakanki
__________________
Całkowite lekceważenie wszelkich zagrożeń sprawiało jakoś, że zagrożenia zniechęcały się, rezygnowały i znikały.Terry Pratchett
Doświadczenie jest szkołą, w której lekcje drogo kosztują


Fuksjowa Roma S. Pilewicz szuka nowego domu
Tous Rosa karmel i pomarańcz też szukają nowego domu




pingwin2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-11, 22:16   #487
tallq
Raczkowanie
 
Avatar tallq
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 133
Dot.: Co się robi na siłowni? :>

Mam takie pytanko odnośnie planu treningowego. Byłam dzis na pierwszych zajeciach z trenerem i przegonila nas przez niemal wszystkie sprzęty - ćwiczyliśmy rózne partie ciała w sumie po 3 serie po 1 minucie. Czy takie "ogólny" zestaw ćwiczeń sprawdzi się jezeli zalezy mi na lekkiej rzezbie i poprawie kondycji? Czy lepiej jednak robi treningi na konkretne partie ciala?
tallq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-05-26, 13:47   #488
Justyna33333
Zakorzenienie
 
Avatar Justyna33333
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Nibylandia
Wiadomości: 16 462
GG do Justyna33333
Dot.: Pokaż TYŁY czyli PLECY!!! ciekawe czy przejdzie ;)

Dziewczyny, wybaczcie, że tutaj pisze ale wiem, że tu jest duzo fit maniaczek - będę teraz chodzić na siłownię, fitness i cardio. W jakiej kolejności ćwiczyć w przypadku chodzenia na 2 rzeczy z rzędu? Jesli fitness to po czy przed siłownią? Jeśli cardio to przed czy po siłowni? Cardio przed czy po fitnessie?

Mam nadzieję, że rozumiecie
__________________
Justyna33333 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-26, 14:04   #489
Rzabba
Rzabbocop
 
Avatar Rzabba
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Guernsey
Wiadomości: 18 528
GG do Rzabba
Dot.: Pokaż TYŁY czyli PLECY!!! ciekawe czy przejdzie ;)

Cytat:
Napisane przez Justyna33333 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, wybaczcie, że tutaj pisze ale wiem, że tu jest duzo fit maniaczek - będę teraz chodzić na siłownię, fitness i cardio. W jakiej kolejności ćwiczyć w przypadku chodzenia na 2 rzeczy z rzędu? Jesli fitness to po czy przed siłownią? Jeśli cardio to przed czy po siłowni? Cardio przed czy po fitnessie?

Mam nadzieję, że rozumiecie
łączenie tego jest bez sensu a juz na pewno laczenie z silownia
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
Było smaszno, a jaszmije smukwijne
Świdrokrętnie na zegwniku wężały,
Peliczaple stały smutcholijne
I zbłąkinie rykoświstąkały.
10 PŻ
Rzabba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-28, 23:49   #490
Gorzałka
Rozeznanie
 
Avatar Gorzałka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: autostopem przez galaktykę ;)
Wiadomości: 984
Dot.: Co się robi na siłowni? :>

Up
Mialam przerwe w cwieczeniach na silowni i napadlo mnie kilka watpliwosci, jesli ktos jest wstanie mi pomoc to bede baardzo wdzieczna
1. Obecnie cwiecze 3 serie po 12 powtorzen kazda, przy maksynalnym ciezarze jaki jestem wstanie uniesc. Nie za malo? I co zwiekszac? Liczne powtorzen czy ciezar?
2. Trening silowy poprzedzam ok 5min rozgrzewka na orbitreku w srednim tempie (+ na silownie dojezdzam rowerkiem :P)
3. Po silowych wskakuje jeszcze na bieznie/rowerek na ok 10/15 min, ma to jakikolwiek sens? (+do domu tez wracam na rowerze)
4. Calosc treningu zajmuje mi ok 50-60 min, za dlugo? za krotko?
5. I chyba najwazniejsze... czy podczas treningu silowego powinno podnosic mi sie tetno? Do ilu? Powinnam dyszec ze zmeczenia?
Bo generalnie zmeczona jestem, czuje, ze miesnie pracuja, ale nie poce sie tak jak przy areobach i napewno nie mam takiej zadyszki, chociaz oddech lekko przyspieszony jest... czy aby nie cwicze za malo intensywnie?
6. Czy ma sens cwiczenia np. w pon treningu silowego i we wtorek tez silowego.. czy konieczny jest dzien przerwy?

I chyba tyle narazie...
Prosze o pomoc
Gorzałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-29, 16:09   #491
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Co się robi na siłowni? :>

Cytat:
Napisane przez Gorzałka Pokaż wiadomość
Up
Mialam przerwe w cwieczeniach na silowni i napadlo mnie kilka watpliwosci, jesli ktos jest wstanie mi pomoc to bede baardzo wdzieczna
1. Obecnie cwiecze 3 serie po 12 powtorzen kazda, przy maksynalnym ciezarze jaki jestem wstanie uniesc. Nie za malo? I co zwiekszac? Liczne powtorzen czy ciezar?
2. Trening silowy poprzedzam ok 5min rozgrzewka na orbitreku w srednim tempie (+ na silownie dojezdzam rowerkiem :P)
3. Po silowych wskakuje jeszcze na bieznie/rowerek na ok 10/15 min, ma to jakikolwiek sens? (+do domu tez wracam na rowerze)
4. Calosc treningu zajmuje mi ok 50-60 min, za dlugo? za krotko?
5. I chyba najwazniejsze... czy podczas treningu silowego powinno podnosic mi sie tetno? Do ilu? Powinnam dyszec ze zmeczenia?
Bo generalnie zmeczona jestem, czuje, ze miesnie pracuja, ale nie poce sie tak jak przy areobach i napewno nie mam takiej zadyszki, chociaz oddech lekko przyspieszony jest... czy aby nie cwicze za malo intensywnie?
6. Czy ma sens cwiczenia np. w pon treningu silowego i we wtorek tez silowego.. czy konieczny jest dzien przerwy?

I chyba tyle narazie...
Prosze o pomoc
ad 1. Jaki jest Twoj cel? Redukcja, masa?
Z maksymalnym obciazeniem to mniej powtorzen raczej.
ad 3. Jesli wracasz rowerem, to nie wiem czy jest sens jeszcze tej biezni po silowych
ad 4. Wydaje sie ok.
ad 5. Nie, to nie aeroby (wyjatek - ACT)
ad 6. Jesli robisz splity i Ci wypada np. 4 razy w tygodniu silowy i pod warunkiem, ze nie meczysz tych samych grup miesni dzien w dzien, to luz.
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-04-29, 20:11   #492
Gorzałka
Rozeznanie
 
Avatar Gorzałka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: autostopem przez galaktykę ;)
Wiadomości: 984
Dot.: Co się robi na siłowni? :>

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
ad 1. Jaki jest Twoj cel? Redukcja, masa?
Z maksymalnym obciazeniem to mniej powtorzen raczej.
ad 3. Jesli wracasz rowerem, to nie wiem czy jest sens jeszcze tej biezni po silowych
ad 4. Wydaje sie ok.
ad 5. Nie, to nie aeroby (wyjatek - ACT)
ad 6. Jesli robisz splity i Ci wypada np. 4 razy w tygodniu silowy i pod warunkiem, ze nie meczysz tych samych grup miesni dzien w dzien, to luz.
1.Zdecydowanie redukcja - mniej powtorzen? Czyli?
3. No wlasnie tez nie wiem czy to ma sens :/
4.
5. Czyli nie powinnam dyszec, tak? (a co to jest ACT?)
6. A co to splity? Na silownie chodze ok 2-3 razy w tyg, spokojnie moglabym nawet 4, w pozostale dni cwicze areoby, ale juz nie na silowni
Gorzałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-29, 20:41   #493
Rzabba
Rzabbocop
 
Avatar Rzabba
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Guernsey
Wiadomości: 18 528
GG do Rzabba
Dot.: Co się robi na siłowni? :>

Cytat:
Napisane przez Gorzałka Pokaż wiadomość
5. Czyli nie powinnam dyszec, tak? (a co to jest ACT?)
Dyszec mozesz ale nie powinnas dazyc do tego
AEROBIC CIRCUIT TRAINING -czyli aerobiczny trening obwodowy z obciążeniem
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
Było smaszno, a jaszmije smukwijne
Świdrokrętnie na zegwniku wężały,
Peliczaple stały smutcholijne
I zbłąkinie rykoświstąkały.
10 PŻ
Rzabba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-29, 20:41   #494
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Co się robi na siłowni? :>

Cytat:
Napisane przez Gorzałka Pokaż wiadomość
1.Zdecydowanie redukcja - mniej powtorzen? Czyli?
3. No wlasnie tez nie wiem czy to ma sens :/
4.
5. Czyli nie powinnam dyszec, tak? (a co to jest ACT?)
6. A co to splity? Na silownie chodze ok 2-3 razy w tyg, spokojnie moglabym nawet 4, w pozostale dni cwicze areoby, ale juz nie na silowni
Jak redukcja, to duzo powtorzen, mniejszy ciezar raczej; tylko ze wtedy to raczej nie jest "maks ciezar".

Wiesz, rozne sa poglady - 15-20 minut aerobow po silowych jest nieraz stosowane przez czesc osob cwiczacych... ale jesli i tak masz pozniej rower, to ja bym sobie chyba dal z tym spokoj.

Raczej nie, tj. przy targaniu zelastwa troche podyszysz, ale z pewnoscia nie masz miec takiego tetna jak przykladowo przy aerobach.

ACT - aerobic circuit training - obwodowy trening silowy wykonywany w wysokim tempie.

Splity - cwiczenia na wybrane partie miesni, zwykle jedna duza, jedna mniejsza, np. klatka/bic, plecy/tric itd.
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-29, 21:55   #495
Gorzałka
Rozeznanie
 
Avatar Gorzałka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: autostopem przez galaktykę ;)
Wiadomości: 984
Dot.: Co się robi na siłowni? :>

Cytat:
Napisane przez Rzabba Pokaż wiadomość
Dyszec mozesz ale nie powinnas dazyc do tego
AEROBIC CIRCUIT TRAINING -czyli aerobiczny trening obwodowy z obciążeniem
Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
Jak redukcja, to duzo powtorzen, mniejszy ciezar raczej; tylko ze wtedy to raczej nie jest "maks ciezar".

Wiesz, rozne sa poglady - 15-20 minut aerobow po silowych jest nieraz stosowane przez czesc osob cwiczacych... ale jesli i tak masz pozniej rower, to ja bym sobie chyba dal z tym spokoj.

Raczej nie, tj. przy targaniu zelastwa troche podyszysz, ale z pewnoscia nie masz miec takiego tetna jak przykladowo przy aerobach.

ACT - aerobic circuit training - obwodowy trening silowy wykonywany w wysokim tempie.

Splity - cwiczenia na wybrane partie miesni, zwykle jedna duza, jedna mniejsza, np. klatka/bic, plecy/tric itd.
Dziemki
Gorzałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-11, 12:02   #496
boangelina
Rozeznanie
 
Avatar boangelina
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: ślązaczka-śpiewaczka
Wiadomości: 641
Dot.: Co się robi na siłowni? :>

Mam wielka prosbe. Zaczynam treningi na silowni.
O mnie tyle: wzrost: 156 cm, waga 45 kilo. Tłusta nie jestem, ale mimo to przydałoby mi się troszke zrzucic.

Mialam przerwe w cwiczeniu okolo pol roku. Ogolnie kondycja jest średnia.
Trenowalam w dziecinstwie gimnastyke artystyczna zawodowo, zaprzestalam z powodu naderwania sciegna miesnia biodrowo-ledzwiowego (byla operacja, rehabilitacja, teraz jest ok ale i tak musze uwazac)


Poprosze o pomoc w ulozeniu planu cwiczen (chodze 4 razy w tygodniu)- okolo 90 minut.

Narazie robie:
- orbitrek (okolo 20-25 minut) program interval
- stepper (okolo 15 minut)
- rowerek (okolo 25 minut)

oraz bez ładu i składu ćwiczenia na maszynach 3 serie po 15-20 powtórzen ze średnim obciazeniem.

Bede wdzięczna
boangelina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-08, 13:16   #497
loliska
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 3
Dot.: Miesiąc na siłowni - POMÓŻCIE! :)

rozciąganie bardzo pomaga.
loliska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:25.