Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. X - Strona 19 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-04-24, 14:26   #541
sydunia
Zakorzenienie
 
Avatar sydunia
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 20 264
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. X

Cytat:
Napisane przez Osterhase Pokaż wiadomość
Dziewczyny, jakie wy macie strategie odnośnie podawania ile się chce zarabiać? Niby wiadomo, że trzeba się mniej więcej dowiedzieć ile się zarabia w branży, na stanowisku i odpowiednio długim doświadczeniem, ale to i tak trudne.

Dzisiaj na przykład starałam się o stanowisko project managera w startupie. Stanowisko było opisane jako dla osoby z niewielkim doświadczeniem/ dla absolwenta. Kazali oczekiwania finansowe podać już w aplikacji. I co teraz?

Mam wrażenie, że jedno stanowisko mi uciekło po podałam za mało - facet był zdziwiony. Z drugiej strony, za dużo też niedobrze.
Podaję tyle, ile faktycznie chciałabym dostać w optymalnej wersji. W poprzedniej pracy dostałam nieco więcej niż podałam. Ostatnio dostałam ofertę pracy, gdzie stawka znacząco odbiegała od moich podanych oczekiwań. Znacząco w dół. Wychodzę z założenia, że pracodawca i tak zaproponuje tyle, ile uważa za słuszne.
sydunia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-24, 15:30   #542
201703060948
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1 422
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. X

Cytat:
Napisane przez sydunia Pokaż wiadomość
W poprzedniej pracy dostałam nieco więcej niż podałam.
Wow, to trudno mi sobie wyobrazić. Dzisiaj znowu chyba przesadziłam w górę. No niestety, gdyby szczerze powiedzieli ile chcą płacić, oszczędzili by aplikującym i sobie czasu.
201703060948 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-25, 08:10   #543
Kirenne
Zadomowienie
 
Avatar Kirenne
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 1 606
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. X

Zbliża się koniec miesiąca, a ja byłam na niewielu rozmowach. Nie wiem jak do tego podejść.
Po ostatniej rozmowie tydzień temu bardzo liczę na odzew. Okazało się, że jak nie uda się z tym stanowiskiem na które aplikowałam to może inne uda im się zaproponować. Tak bardzo liczę na tą pracę, że mam jakąś stagnację w wysyłaniu CV.Dodajcie mi proszę motywacji

Dziś sobota, więc powinnam wysłać CV i LM na zaległe zgłoszenia.

Do tego ostatnio załatwiałam sprawy w związku z rejestracją w UP, gdzie obecnie mieszkam, więc: meldunek tymczasowy, dokumenty. Jeszcze potrzebuje jakiegoś oświadczenia od ex-pracodawcy. Nie uśmiecha mi się z nim spotykać, bo jeszcze mu się przypomniało, że nie wie jak się dostać do profilu na fb, którym się zajmowałam. Po odejściu usunęłam siebie jako administratora i on został tylko do zarządzania kontem, a nie pamiętam jaki tam był dla niego mail i hasło ustalane kilka lat temu
Zapewne mu to wysyłałam, ale nie mam ochoty odgrzebywać tego ze starej firmowej poczty, gdzie nawet hasła nie pamiętam.
__________________
"be yourself, everyone else is already taken"
Kirenne jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-25, 10:27   #544
_Aneta
Zakorzenienie
 
Avatar _Aneta
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 243
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. X

Staż jest w domyśle płatny, czy się mylę? W niektórych ogłoszeniach widuję "płatny staż", a w niektórych po prostu "staż". I tak się zastanawiam. Wysyłam na wszystko, no ale nie wiem czy się łudzić czy nie bo bezpłatny mnie nie urządza
__________________
Są rzeczy, których kupić nie jesteś w stanie - honor, szacunek, zaufanie.
_Aneta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-25, 11:03   #545
20160901857
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 21 098
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. X

Niekoniecznie
20160901857 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-25, 11:26   #546
201703060948
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1 422
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. X

Cytat:
Napisane przez _Aneta Pokaż wiadomość
Staż jest w domyśle płatny, czy się mylę? W niektórych ogłoszeniach widuję "płatny staż", a w niektórych po prostu "staż". I tak się zastanawiam. Wysyłam na wszystko, no ale nie wiem czy się łudzić czy nie bo bezpłatny mnie nie urządza
Niekoniecznie Chamstwo, że nie zaznaczają w ogłoszeniu czy płatny czy nie.
201703060948 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-25, 11:35   #547
_Aneta
Zakorzenienie
 
Avatar _Aneta
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 243
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. X

Aha, no to lipa czyli mogę się liczyć z tym, że wszystkie w których nic na ten temat nie napisali są bezpłatne. Dzięki dziewczyny, nie będę rozczarowana przynajmniej
__________________
Są rzeczy, których kupić nie jesteś w stanie - honor, szacunek, zaufanie.
_Aneta jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-04-25, 11:40   #548
201606270916
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 5 832
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. X

Moim zdaniem źle, że nie ma zwyczaju pisania w ogłoszeniach, jakie są przewidywane widełki płacowe, a ludzie się nie chcą przyznawać, ile zarabiają. Później właśnie jest podawanie tak niskich propozycji na rozmowach, że ci co mają rozeznanie i się cenią, są na starcie skreśleni. Albo odwieczne dylematy, ile podać, jak w sumie naprawdę nie wiadomo.
201606270916 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-25, 11:48   #549
Koci Pazur
Rozeznanie
 
Avatar Koci Pazur
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 823
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. X

Też miałam ostatnio ten problem, że nie wiedziałam ile podać. Ostatecznie dostałam 200zł brutto mniej niż chciałam
Koci Pazur jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-25, 13:15   #550
sydunia
Zakorzenienie
 
Avatar sydunia
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 20 264
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. X

Cytat:
Napisane przez _Aneta Pokaż wiadomość
Staż jest w domyśle płatny, czy się mylę? W niektórych ogłoszeniach widuję "płatny staż", a w niektórych po prostu "staż". I tak się zastanawiam. Wysyłam na wszystko, no ale nie wiem czy się łudzić czy nie bo bezpłatny mnie nie urządza
Nie musi być, ale wg mnie jeśli jest bezpłatny, to powinni to zaznaczyć. Z tym że już się spotkałam z tym, że owszem, płatny, a okazywało się, że 500zł
Cytat:
Napisane przez Koci Pazur Pokaż wiadomość
Też miałam ostatnio ten problem, że nie wiedziałam ile podać. Ostatecznie dostałam 200zł brutto mniej niż chciałam
Ale po co podawać mniej niż się chce? Nie widzę w tym sensu. Nie lepiej podać optymalną wg nas stawkę?
sydunia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-25, 13:58   #551
Madzia87
Zakorzenienie
 
Avatar Madzia87
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 4 277
GG do Madzia87
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. X

A czy wg Was zaproponowanie na rozmowie 2 tys. netto przez osobę z wyższym wykształceniem i 7 latami stażu jest ok ? Heh choć w sumie wiem, że to zależy od branży.. Jakbym była programistką to bym sobie zażądała 5 tys., ale niestety pracowałam w handlu i muszę mierzyć wedle zarobków tej branży

p.s. krolowa julianna czemu nas nie odwiedzasz na wątku ja Ci dam
__________________
Nigdy nie jest za późno stać się tym czym mogłbyś się stać.
George Eliot
Człowiek ma w życiu albo wymówki, albo wyniki.
Jack Canfield i Mark Victor Hansen




Madzia87 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-04-25, 14:25   #552
SofiaPrunikos
Rozeznanie
 
Avatar SofiaPrunikos
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 651
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. X

A do mnie się w końcu usmiechnelo szczęście i oddzwonił gościu z jednego ogłoszenia (praca w zawodzie ). Przepytal mnie z teorii i ucieszył się, że znam Ventpacka (u mnie w regionie go nie uczą) no i w poniedziałek idę po próbny projekt instalacji i jeżeli dobrze go wykonam to rozpoczniemy współpracę
Fajne jest to, że nie będę musiała być codziennie w biurze, tylko grafik ustalimy pod moje studia dzienne i nie będę musiała ich przerywać
Teraz tylko dobrze wykonać projekt i poduczyc się 3D i powinno być super
SofiaPrunikos jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-25, 14:28   #553
Kirenne
Zadomowienie
 
Avatar Kirenne
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 1 606
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. X

ostatnio na rozmowie kwalifikacyjnej koleżanka została zapytana:
[Rekruter1]: nie jest Pani ciekawa na jakie można liczyć wynagrodzenie u nas?
[Koleżanka]: (...) jak najbardziej chciałabym się dowiedzieć jak będzie się kształtować wynagrodzenie w Państwa firmie na początku zatrudnienia i w późniejszym okresie.
[Rekruter2]: a to Pani powiemy dopiero w następnej turze rekrutacji
[Koleżanka]: (zdziwienie na twarzy)
[Rekruter1]: No a jaka kwota dla Pani na początek byłaby najbardziej optymalna?
[Koleżanka]: Myślałam, że podstawowa pensja na początek mogłaby się wahać około kwoty 1500 zł
[Rekruter2]: No to w zasadzie około tyle to będzie.

No więc po co jeden pyta, żeby potem i tak już zdenerwowaną dziewczynę zdezorientować?

Kolega na rozmowie podał jakąś kwotę w innej firmie to się zapytali co się tak nisko ceni, więc teraz stara się jakoś wybrnąć inaczej z tego pytania.

A co do braku kwot wynagrodzenia to do tego dołożyłabym też taki myk jak "rekrutacja ukryta". Nie wiesz za bardzo jaka firma, czy natkniesz się na byłego szefa tudzież inne niedogodności.
__________________
"be yourself, everyone else is already taken"
Kirenne jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-25, 14:31   #554
sydunia
Zakorzenienie
 
Avatar sydunia
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 20 264
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. X

Mnie jeszcze denerwuje brak informacji odnośnie typu umowy
sydunia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-25, 14:51   #555
_Aneta
Zakorzenienie
 
Avatar _Aneta
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 243
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. X

Cytat:
Napisane przez sydunia Pokaż wiadomość
Nie musi być, ale wg mnie jeśli jest bezpłatny, to powinni to zaznaczyć. Z tym że już się spotkałam z tym, że owszem, płatny, a okazywało się, że 500zł
Powinni, słowo klucz
Cytat:
Napisane przez Madzia87 Pokaż wiadomość
A czy wg Was zaproponowanie na rozmowie 2 tys. netto przez osobę z wyższym wykształceniem i 7 latami stażu jest ok ? Heh choć w sumie wiem, że to zależy od branży.. Jakbym była programistką to bym sobie zażądała 5 tys., ale niestety pracowałam w handlu i muszę mierzyć wedle zarobków tej branży

p.s. krolowa julianna czemu nas nie odwiedzasz na wątku ja Ci dam
Masakra. To mi, osobie bez żadnego doświadczenia, na najniższe stanowisko jakie mają, proponowali przez pierwsze 3 miesiące ponad 1600 netto a potem ponad 2000. Tylko, że na zlecenie, uop po pół roku. Niestety nie dostałam tej pracy wtedy. Tylko, że to nie w handlu :P
Cytat:
Napisane przez sydunia Pokaż wiadomość
Mnie jeszcze denerwuje brak informacji odnośnie typu umowy
Mój szef zaznacza zawsze umowę o pracę a potem mówi, że coś się musiało pomylić bo to jednak zlecenie jasne, co chwilę kogoś szuka i za każdym razem mu się myli.
__________________
Są rzeczy, których kupić nie jesteś w stanie - honor, szacunek, zaufanie.
_Aneta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-25, 15:07   #556
201703060948
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1 422
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. X

Cytat:
Napisane przez Kirenne Pokaż wiadomość
Kolega na rozmowie podał jakąś kwotę w innej firmie to się zapytali co się tak nisko ceni, więc teraz stara się jakoś wybrnąć inaczej z tego pytania.
Tak to właśnie działa. Podasz za dużo to w ogóle Cię nie zaproszą na rozmowę (mnie ostatnio o oczekiwane wynagrodzenie pytają telefonicznie przed rozmową i w wielu ogłoszeniach, na które odpowiadam proszą o podanie tych oczekiwań w aplikacji) albo już podczas rozmowy będą sądzili, że jesteś arogancki i masz "postawę roszczeniową". Podasz na mało, będą sądzili, że się nie cenisz. HRowska logika.

---------- Dopisano o 16:07 ---------- Poprzedni post napisano o 16:03 ----------

Cytat:
Napisane przez _Aneta Pokaż wiadomość
Mój szef zaznacza zawsze umowę o pracę a potem mówi, że coś się musiało pomylić bo to jednak zlecenie jasne, co chwilę kogoś szuka i za każdym razem mu się myli.
Niesamowite chamstwo. Nie podpisałabym już nigdy umowy z kimś takim. Raz popełniłam ten błąd i nigdy go nie powtórzę.
201703060948 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-25, 16:30   #557
syklamen
Zakorzenienie
 
Avatar syklamen
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Magiczna kraina Narnia, gdzieś na Latarnianym Pustkowiu...:)
Wiadomości: 6 518
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. X

Ja właśnie miałam dzisiaj ten problem odnośnie oczekiwanej pensji i tez nie wiedziałam, ile podać. Pan nie umial określić, czy będzie to staż czy praca oraz ile godzin dziennie bym tam pracowała. Ale miałam podać oczekiwane wynagrodzenie. nie mógł się tez zdecydować czy i na kiedy umawia się ze mną na rozmowę, za to przpytal mnie szczegolowo przez telefon. Gdybym sama nie zapytała o umowienie się na spotkanie, to by chyba tego nie zaproponował. Powiedziałem, ze nie mniej niż 1500 zł za cały etat. To praca jakby związana z moimi kierunkiem studiów, nie mam doświadczenia, co myślicie o tej kwocie?
__________________
47/2017 48/2016 80/2015 95/2014

Edytowane przez syklamen
Czas edycji: 2015-04-25 o 16:31
syklamen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-25, 16:41   #558
201703060948
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1 422
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. X

Cytat:
Napisane przez syklamen Pokaż wiadomość
Powiedziałem, ze nie mniej niż 1500 zł za cały etat. To praca jakby związana z moimi kierunkiem studiów, nie mam doświadczenia, co myślicie o tej kwocie?
Brutto czy netto? Ja to i tak nie wiem, bo mam pojęcie raczej tylko o pencjach w euro, ale dlatego jestem ciekawa ile podajecie.
201703060948 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-25, 16:58   #559
_Aneta
Zakorzenienie
 
Avatar _Aneta
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 243
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. X

Cytat:
Napisane przez Osterhase Pokaż wiadomość
Niesamowite chamstwo. Nie podpisałabym już nigdy umowy z kimś takim. Raz popełniłam ten błąd i nigdy go nie powtórzę.
Ja szczerze mówiąc nie zwróciłam na to uwagi. Wysyłałam wtedy cv gdzie się dało, nie zależało mi na umowie o pracę. Na rozmowie powiedział mi, że zlecenie. No to pomyślałam, że pewnie tak też było w ogłoszeniu. Potem dziewczyna, która przyjęła się tu miesiąc wcześniej powiedziała mi, że jej walił wkręty z pomyłką. Ona to zauważyła, bo wysyłała tylko tam gdzie było uop. Przyjęła tą pracę z braku laku i dalej szukała innej. Widywala ogłoszenia mojego szefa i co? Wszędzie uop. Jak się zwolniła, przyszła nowa laska i też mówi, że uop było a jak mu o tym wspomniała na rozmowie to udał zaskoczonego i oczywiście musiał się pomylić

---------- Dopisano o 16:58 ---------- Poprzedni post napisano o 16:50 ----------

Cytat:
Napisane przez Osterhase Pokaż wiadomość
Brutto czy netto? Ja to i tak nie wiem, bo mam pojęcie raczej tylko o pencjach w euro, ale dlatego jestem ciekawa ile podajecie.
Brutto na pewno nie, to by było mniej niż najniższa krajowa
__________________
Są rzeczy, których kupić nie jesteś w stanie - honor, szacunek, zaufanie.
_Aneta jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-04-25, 17:32   #560
Madzia87
Zakorzenienie
 
Avatar Madzia87
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 4 277
GG do Madzia87
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. X

Cytat:
Napisane przez _Aneta Pokaż wiadomość
Masakra. To mi, osobie bez żadnego doświadczenia, na najniższe stanowisko jakie mają, proponowali przez pierwsze 3 miesiące ponad 1600 netto a potem ponad 2000. Tylko, że na zlecenie, uop po pół roku. Niestety nie dostałam tej pracy wtedy. Tylko, że to nie w handlu :P
No widzisz..a ja w mojej obecnej pracy zarabiałam po 7 latach 1600zł i dlatego m.in. się zwolniłam...
__________________
Nigdy nie jest za późno stać się tym czym mogłbyś się stać.
George Eliot
Człowiek ma w życiu albo wymówki, albo wyniki.
Jack Canfield i Mark Victor Hansen




Madzia87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-25, 17:58   #561
sydunia
Zakorzenienie
 
Avatar sydunia
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 20 264
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. X

Cytat:
Napisane przez syklamen Pokaż wiadomość
Ja właśnie miałam dzisiaj ten problem odnośnie oczekiwanej pensji i tez nie wiedziałam, ile podać. Pan nie umial określić, czy będzie to staż czy praca oraz ile godzin dziennie bym tam pracowała. Ale miałam podać oczekiwane wynagrodzenie. nie mógł się tez zdecydować czy i na kiedy umawia się ze mną na rozmowę, za to przpytal mnie szczegolowo przez telefon. Gdybym sama nie zapytała o umowienie się na spotkanie, to by chyba tego nie zaproponował. Powiedziałem, ze nie mniej niż 1500 zł za cały etat. To praca jakby związana z moimi kierunkiem studiów, nie mam doświadczenia, co myślicie o tej kwocie?
Zależy od miasta
sydunia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-25, 20:02   #562
201703060948
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1 422
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. X

Jakiś czas temu pisałam tu, że w połowie kwietnia napisała do mnie duża firma, do której aplikację wysłałam 1 czy 2 kwietnia, że mają wrażenie, że mogłabym pasować i założyli mi stronę online (znaczy na profilu rekrutacyjnym, bo zgłoszenie wysłałam mailem). Żadnego zaproszenia na rozmowę. Liczyłam, że to zaproszenie dojdzie.

I teraz widzę, że bez przerwy odnawiają to ogłoszenie o pracę - już kilka razy po mojej aplikacji. Stale pojawia się na stronie, na której ja również je znalazłam. Od początku kwietnia. To popularna strona, stanowisko junior, czyli nic super specjalistycznego, żeby trudno było kogoś znaleźć. Oczekiwania były konkretne, ale nie jakieś potwornie wysokie.

Zastanawiam się po co to robią. Słyszałam kiedyś, że niektóre firmy uprawiają w ten sposób employer branding: chcą rzucać się w oczy, żeby stworzyć wrażenie, że się rozwijają. Jakiś inny powód? Nie prosili o podanie oczekiwań finansowych, więc nie jest też tak, że nie znaleźli nikogo wystarczająco taniego.

Edytowane przez 201703060948
Czas edycji: 2015-04-25 o 20:07
201703060948 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-25, 20:09   #563
sydunia
Zakorzenienie
 
Avatar sydunia
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 20 264
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. X

Ja miałam sytuację, gdzie aplikowałam na stanowisko, na które wg mnie spełniałam w zasadzie idealnie przedstawione w ogłoszeniu wymogi. Po jakimś czasie dostałam maila, czy nie będzie mi praca kolidować ze studiami (szukają studenta lub absolwenta, ale dyspozycyjność pełen etat). Odpisałam, że nie będzie, bo została mi tylko obrona i... cisza. Żadnego telefonu, zaproszenia na rozmowę, nic... Kilka dni temu (po jakichś spokojnie 2 miesiącach od tego maila) dostałam automatycznego maila z systemu, że dziękują, zamknęli rekrutację na te stanowisko
sydunia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-25, 20:12   #564
Maguda_
Kawaii strona mocy
 
Avatar Maguda_
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 9 963
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. X

Cytat:
Napisane przez Osterhase Pokaż wiadomość
I teraz widzę, że bez przerwy odnawiają to ogłoszenie o pracę - już kilka razy po mojej aplikacji. Stale pojawia się na stronie, na której ja również je znalazłam. Od początku kwietnia. To popularna strona, stanowisko junior, czyli nic super specjalistycznego, żeby trudno było kogoś znaleźć. Oczekiwania były konkretne, ale nie jakieś potwornie wysokie.

Zastanawiam się po co to robią. Słyszałam kiedyś, że niektóre firmy uprawiają w ten sposób employer branding: chcą rzucać się w oczy, żeby stworzyć wrażenie, że się rozwijają. Jakiś inny powód? Nie prosili o podanie oczekiwań finansowych, więc nie jest też tak, że nie znaleźli nikogo wystarczająco taniego.
Niektóre firmy mają też wykupione pakiety odnawiania danego ogłoszenia co jakiś czas, nawet jeśli interesujący kandydaci już przesłali im swoje zgłoszenia.
Maguda_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-25, 20:26   #565
201703060948
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1 422
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. X

Cytat:
Napisane przez Maguda_ Pokaż wiadomość
Niektóre firmy mają też wykupione pakiety odnawiania danego ogłoszenia co jakiś czas, nawet jeśli interesujący kandydaci już przesłali im swoje zgłoszenia.
Z tego co wiem, jest to darmowa strona. Zresztą nie wiem, ale za każdym razem trochę zmieniają tytuł, więc strzelałabym, że ręcznie wstawiają raz jeszcze.

Na tej firmy portalu dla kandydatów te stanowiska (szukają w sumie 4 osób - to samo stanowisko, róŻne, ale bardzo podobne projekty) również nadal są dostępne.

Edytowane przez 201703060948
Czas edycji: 2015-04-25 o 21:42
201703060948 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-25, 20:55   #566
lazada
Zadomowienie
 
Avatar lazada
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Miasto Krasnali :)
Wiadomości: 1 147
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. X

Cytat:
Napisane przez SofiaPrunikos Pokaż wiadomość
A do mnie się w końcu usmiechnelo szczęście i oddzwonił gościu z jednego ogłoszenia (praca w zawodzie ). Przepytal mnie z teorii i ucieszył się, że znam Ventpacka (u mnie w regionie go nie uczą) no i w poniedziałek idę po próbny projekt instalacji i jeżeli dobrze go wykonam to rozpoczniemy współpracę
Fajne jest to, że nie będę musiała być codziennie w biurze, tylko grafik ustalimy pod moje studia dzienne i nie będę musiała ich przerywać
Teraz tylko dobrze wykonać projekt i poduczyc się 3D i powinno być super
a za ten projekt Ci zapłaci czy to tak charytatywnie, że niby w ramach rekrutacji? jeśli Ci to zajmie jeden wieczór to ok, ale jeśli tydzień lub więcej to dla mnie przegięcie. Facet może dać 5 osobom różne niewielkie projekty w ramach rekrutacji i ma odwalony kawał roboty za darmo.

---------- Dopisano o 21:55 ---------- Poprzedni post napisano o 21:50 ----------

Cytat:
Napisane przez Osterhase Pokaż wiadomość
Brutto czy netto? Ja to i tak nie wiem, bo mam pojęcie raczej tylko o pencjach w euro, ale dlatego jestem ciekawa ile podajecie.
to ile podajemy w sumie nie ma znaczenia bo każdy przypadek trzeba rozważać indywidualnie (stanowisko, doświadczenie).
Natomiast z tego co pisałaś o sobie, to ja bym obstawiała 4000-5000 netto.
__________________
"Kiedy nie dostajesz tego, co chcesz, dostajesz coś lepszego - doświadczenie"
lazada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-25, 21:30   #567
Koci Pazur
Rozeznanie
 
Avatar Koci Pazur
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 823
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. X

Cytat:
Napisane przez sydunia Pokaż wiadomość
Nie musi być, ale wg mnie jeśli jest bezpłatny, to powinni to zaznaczyć. Z tym że już się spotkałam z tym, że owszem, płatny, a okazywało się, że 500zł

Ale po co podawać mniej niż się chce? Nie widzę w tym sensu. Nie lepiej podać optymalną wg nas stawkę?
No ja podałam optymalną i dostałam nieco mniej. Ale nie zawsze wiemy ile możemy na danym stanowisku zażądać, a zależy nam na doświadczeniu, albo jesteśmy przyciśnięci finansowo. I wtedy jest problem ile podać, żeby było dobrze.

Cytat:
Napisane przez Madzia87 Pokaż wiadomość
A czy wg Was zaproponowanie na rozmowie 2 tys. netto przez osobę z wyższym wykształceniem i 7 latami stażu jest ok ? Heh choć w sumie wiem, że to zależy od branży.. Jakbym była programistką to bym sobie zażądała 5 tys., ale niestety pracowałam w handlu i muszę mierzyć wedle zarobków tej branży

p.s. krolowa julianna czemu nas nie odwiedzasz na wątku ja Ci dam
Ja myślę, że to mało z 7 latami doświadczenia
Koci Pazur jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-25, 23:25   #568
syklamen
Zakorzenienie
 
Avatar syklamen
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Magiczna kraina Narnia, gdzieś na Latarnianym Pustkowiu...:)
Wiadomości: 6 518
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. X

Cytat:
Napisane przez sydunia Pokaż wiadomość
Zależy od miasta
Stolica. Ale nie mam doświadczenia w zawodzie, tak jak juz pisalam. Uważasz, ze to za malo? W ogłoszeniu pisało, ze to staż. Przez telefon pan juz tego nie umiał sprecyzować.

Cytat:
Napisane przez Osterhase Pokaż wiadomość
Brutto czy netto? Ja to i tak nie wiem, bo mam pojęcie raczej tylko o pencjach w euro, ale dlatego jestem ciekawa ile podajecie.
Netto
__________________
47/2017 48/2016 80/2015 95/2014

Edytowane przez syklamen
Czas edycji: 2015-04-25 o 23:27
syklamen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-25, 23:30   #569
sydunia
Zakorzenienie
 
Avatar sydunia
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 20 264
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. X

Cytat:
Napisane przez syklamen Pokaż wiadomość
Stolica. Ale nie mam doświadczenia w zawodzie, tak jak juz pisalam. Uważasz, ze to za malo? W ogłoszeniu pisało, ze to staż. Przez telefon pan juz tego nie umiał sprecyzować.
Generalnie tak, uważam, że to mało jeśli chodzi o Warszawę i pracę na pełen etat
sydunia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-26, 02:15   #570
syklamen
Zakorzenienie
 
Avatar syklamen
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Magiczna kraina Narnia, gdzieś na Latarnianym Pustkowiu...:)
Wiadomości: 6 518
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. X

Cytat:
Napisane przez sydunia Pokaż wiadomość
Generalnie tak, uważam, że to mało jeśli chodzi o Warszawę i pracę na pełen etat
Nigdy nie wiem, ile mam powiedzieć. Nawet nie wiedziałam, jaka to firma, dopiero przy podawaniu adresu pan powiedział tez nazwę. Poza tym uznalam ze skoro mam się uczyć, to wyższa suma byłaby przesadą. Widziałam ogłoszenie staży w poważniej, znanej firmie za 1200 zł. Prawda jest taka, ze i tak zaproponuja tyle ile zechcą. Zobacze, co będzie na rozmowie.
__________________
47/2017 48/2016 80/2015 95/2014

Edytowane przez syklamen
Czas edycji: 2015-04-26 o 02:18
syklamen jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-04-27 14:26:34


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:05.