! Rozdzial miesni brzucha: sprawdzcie czy macie ! - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-02-02, 11:55   #31
mc85
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 104
Dot.: ! Rozdzial miesni brzucha: sprawdzcie czy macie !

a co rostepai w drugiej ciazy? jest szansa ze nie zrobia sie nowe? a te stare zwlaszcza na brzuchu porozciagaja sie jeszcze mocnej?
__________________
26.05.2008 NADINKA
20.06.2010 TRISTAN

mc85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-02, 12:14   #32
Svinecka
Słitaśna and Grymaśna ;p
 
Avatar Svinecka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 30 763
Dot.: ! Rozdzial miesni brzucha: sprawdzcie czy macie !

Cytat:
Napisane przez mc85 Pokaż wiadomość
a co rostepai w drugiej ciazy? jest szansa ze nie zrobia sie nowe? a te stare zwlaszcza na brzuchu porozciagaja sie jeszcze mocnej?
moje stare zostaly takie same, mimo iz w ciazy wygladaly na bardziej rozciagniete

ale porobilo mi sie kilka nowych tylko, ze mniejszych
Svinecka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-02, 12:38   #33
Rzabba
Rzabbocop
 
Avatar Rzabba
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Guernsey
Wiadomości: 18 528
GG do Rzabba
Dot.: ! Rozdzial miesni brzucha: sprawdzcie czy macie !

Cytat:
Napisane przez mc85 Pokaż wiadomość
a co rostepai w drugiej ciazy? jest szansa ze nie zrobia sie nowe? a te stare zwlaszcza na brzuchu porozciagaja sie jeszcze mocnej?
Mnie sie dopier w drugiej porobily ale wieksza ciaza, wieksze dziecko, wylazly dopiero w ostatnim miesiacu. Mowie o tych na brzuchu, bo w pierwszej mialam kilka na tylku i potem po porodzie juz porobily sie na biuscie, w drugiej juz tam nic nie wylazlo.
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
Było smaszno, a jaszmije smukwijne
Świdrokrętnie na zegwniku wężały,
Peliczaple stały smutcholijne
I zbłąkinie rykoświstąkały.
10 PŻ
Rzabba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-01, 09:43   #34
marcelina1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 5
Dot.: ! Rozdzial miesni brzucha: sprawdzcie czy macie !

Witam wszystkich, zwracam sie z gorącą prośbą do ETERNALVOYAGEUR , otóż 11 miesiecy temu urodziłam drugą córcię , gdy tylko wróciłam do domu ze szpitala to obiecałam sobie ze wróce do stanu sprzed ciąży ( chodzi mi o wyglad fizyczny) i zaczęłam regularnie ćwiczyć. Rowerek i brzuszki oczywiście. Po jakimś czasie zauważyłam przerwe miedzy mięśniami brzucha. Mówiłam o tym mężowi ale on stwierdził, że to napewno normalne i wszystko wróci do normy, więc po części zbagatelizowałam sprawę i dalej ćwiczyłam. Niestety czas mijał a ta przerwa nie znikała i mam ją do dziś. Co więcej nie jest równa na całości brzucha, tylko pod pępkiem prawie jej nie ma, w okolicach pępka na palec i wżej troszkę mniejsza od szerokości palca. Od początku też zauważyłam że w okolicach pępka po obu stronach brzucha w dwóch miejscach mam jakby wgłębienia (jakby te mięśnie były odrobinę niżej). Od tygodnia mam stały dostęp do netu, więc po kolei czytałam o nurtujących mnie sprawach i przyszła kolej na ten "rozdział mięśni" . Powiem szczerze,że dwie godziny szukałm, aż w końcu trafiłam na tę stronę. Mało zawału nie dostałam po przeczytaniu tych informacji. "nie dżwigać" - dżwigałam wszystko , "nie ćwiczyć zwykłych brzuszków" - codziennie ćwiczyłam i byłam z siebie dumna! Błagam, powiedz że nie jest jeszcze dla mnie za póżno i że można to jeszcze naprawić! Proszę powiedz też co myślisz o tych niby "dziurach' .Poinstruuj co robić (może coś jeszcze oprócz w/w ćwiczeń?) Z niecierpliwością czekam na odpowiedż! Załamana marcelina1
marcelina1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-01, 12:46   #35
zanka205
Zakorzenienie
 
Avatar zanka205
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 12 864
Dot.: ! Rozdzial miesni brzucha: sprawdzcie czy macie !

ale temat wow
położyłam się na plecach i podniosłam glowę i się macałam
tuż nad pępkiem mam małą szparę ale nawet palec nie wejdzie tam, można określić na pół palca
w innych miejscach nie mam przerw
w ciąży miałam spory brzuch no i w ogóle przytyłam ponad 25 kg
i teraz nie wiem czy te pół palca oznacza że TO mam?
__________________


"Dzieci są kotwicami, które trzymają matkę przy życiu"

zanka205 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-01, 12:51   #36
Seona
Zakorzenienie
 
Avatar Seona
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 10 537
Dot.: ! Rozdzial miesni brzucha: sprawdzcie czy macie !

Ja tam pierniczę i zaczęłam ćwiczyć te niedozwolone brzuszki nie mam sił ćwiczyć tych "specjalnych" . Włączam sobie dvd z Tameele i ćwiczę. Lepiej się czuję psychicznie i fizycznie jak poćwiczę Widzę efekty i to mnie cieszy. Ale kanion mam dalej niestety

Marcelina1 ja też zaraz po porodzie czadu dawałam z ćwiczeniami Aż tu przeczytałam że nie wolno. Zrobiłam przerwę, nie ćwiczyłam, a teraz znowu zaczęłam.
__________________

Ślub
Pati
Lili
Seona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-01, 13:50   #37
marcelina1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 5
Dot.: ! Rozdzial miesni brzucha: sprawdzcie czy macie !

ZANKA 205 Ile czsu minęło od porodu? Najbardziej nurtuje mnie czy ja mogę jeszcze te mięśnie" naprawić" . Mam żal do siebie że wcześniej nikogo o to nie pytałam, zresztą nigdy nawet nie słyszałam że taki "rozstęp mięśni" może nastąpić! A naczytałam się w ciąży nie mało, ale o tym ani słowa :[

---------- Dopisano o 14:48 ---------- Poprzedni post napisano o 14:44 ----------

SEONA Jak długo ćwiczyłaś te specjalne brzuszki i czy było widać jakiś efekt?

---------- Dopisano o 14:50 ---------- Poprzedni post napisano o 14:48 ----------

ZANKA 205 myślę że to jest to choć bardzo malutkie .
marcelina1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-03-01, 14:14   #38
zanka205
Zakorzenienie
 
Avatar zanka205
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 12 864
Dot.: ! Rozdzial miesni brzucha: sprawdzcie czy macie !

jestem rok po porodzie

a wiecie zmacałam męża i on ma taką szczelinę na jakieś 4 palce, a w ciąży nie był
__________________


"Dzieci są kotwicami, które trzymają matkę przy życiu"


Edytowane przez zanka205
Czas edycji: 2010-03-01 o 14:37
zanka205 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-01, 14:36   #39
marcelina1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 5
Dot.: ! Rozdzial miesni brzucha: sprawdzcie czy macie !

Ja niestety mojego nie zmacam, nie przebije sie przez tłuszczyk
marcelina1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-01, 14:36   #40
Seona
Zakorzenienie
 
Avatar Seona
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 10 537
Dot.: ! Rozdzial miesni brzucha: sprawdzcie czy macie !

Cytat:
Napisane przez marcelina1 Pokaż wiadomość
Najbardziej nurtuje mnie czy ja mogę jeszcze te mięśnie" naprawić" . Mam żal do siebie że wcześniej nikogo o to nie pytałam, zresztą nigdy nawet nie słyszałam że taki "rozstęp mięśni" może nastąpić! A naczytałam się w ciąży nie mało, ale o tym ani słowa :[

SEONA Jak długo ćwiczyłaś te specjalne brzuszki i czy było widać jakiś efekt?
Ad.1. Ja też nigdy o tym nie słyszałam Po porodzie zaraz od 7 tygodnia zaczęłam ćwiczyć z Tameele Weeb, chodziłam na basen, do tego spacery z wózkiem. Bardzo ładnie schudłam, figurę miałam taką, że się mieściłam w spodnie z liceum

Ale później zaniedbałam się i już ważę 54 kg i mięśni coraz mniej widać

Ad.2. Marcelina1, te "specjalne" brzuszki polecane przez Eternalvoyaer ćwiczyłam może ze 2 tygodnie tylko Wróciłam teraz znowu to tych tradycyjnych

Ja tam może głupia i naiwna jestem, ale wierzę, że mi jakoś w czarodziejski sposób zniknie ten kanion z brzucha

Cytat:
Napisane przez zanka205 Pokaż wiadomość
a wiecie zmacałam męża i on taką szczelinę na jakieś 4 palce, a w ciąży nie był
__________________

Ślub
Pati
Lili
Seona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-01, 14:44   #41
marcelina1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 5
Dot.: ! Rozdzial miesni brzucha: sprawdzcie czy macie !

Faktycznie to daje do myslenia. Ja wczesniej tego nie miałm, po pierwszym porodzie tez nie.

---------- Dopisano o 15:44 ---------- Poprzedni post napisano o 15:38 ----------

Apeluję do wszystkich kobiet, które były lub są w podobnej sytuacji, czy udało się wam "zamknąć kanion"?
marcelina1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-03-01, 16:27   #42
Seona
Zakorzenienie
 
Avatar Seona
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 10 537
Dot.: ! Rozdzial miesni brzucha: sprawdzcie czy macie !

Marcelina1, na wcześniejszej stronie Patinati i Rzabba pisały, że miały i im zeszło

Cytat:
Napisane przez patinati Pokaż wiadomość
ja też miałam ale mi po zwykłych brzuszkach się ,,naprawilo,, dobrzeze nie zostało bo z tego co pisze to mogły zaszkodzić
Cytat:
Napisane przez Rzabba Pokaż wiadomość
Ja mialam na szerokosc dloni i dluuuugo po porodzie (jakies 2,5 roku chyba)
Cytat:
Napisane przez Rzabba Pokaż wiadomość
Teraz zostalo gdzies na palec
__________________

Ślub
Pati
Lili
Seona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-01, 18:12   #43
Rzabba
Rzabbocop
 
Avatar Rzabba
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Guernsey
Wiadomości: 18 528
GG do Rzabba
Dot.: ! Rozdzial miesni brzucha: sprawdzcie czy macie !

To moze dodam, ze w okolicach pepka mialam najszerzej i teraz to ''na palec'' zostalo wlasnie tam
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
Było smaszno, a jaszmije smukwijne
Świdrokrętnie na zegwniku wężały,
Peliczaple stały smutcholijne
I zbłąkinie rykoświstąkały.
10 PŻ

Edytowane przez Rzabba
Czas edycji: 2010-03-01 o 18:13
Rzabba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-01, 21:11   #44
marcelina1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 5
Dot.: ! Rozdzial miesni brzucha: sprawdzcie czy macie !

No to trochę mnie pocieszyłyście dziewczymy, ja się przestraszyłam, gdyż czasem podczas robienia zwykłych brzuszków, nad pępkiem kształtował sie taki niby stożek, tzn te mięśnie tak uwypuklały się do góry. Przedtem myślałam że to normalne i że jak się same zejdą to tego nie będzie. W tej chwili zaprzestałam zwykłych brzuszków ićwiczę te drugie (dopiero od wczoraj) . Mam nadzieję, że pomogą.
marcelina1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-11, 14:32   #45
eternalvoyageur
Wtajemniczenie
 
Avatar eternalvoyageur
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Augsburg (Niemcy)
Wiadomości: 2 657
Dot.: ! Rozdzial miesni brzucha: sprawdzcie czy macie !

Oczywiscie oprocz cwiczen jest bardzo wazne jak uzywasz brzucha przez caly dzien. Ja mam problem ze zbyt duzo dzwigam, bo mam dwojke malych dzieci, i co z tym idzie (ciezki wozek itp). Moja polozna (zreszta jest tez instruktorka Pilates) w kolko mi powtarza ze zanim cos dzwigne lub podniose, zanim uniose dziecko, musze najpierw uaktywnic miesnie brzucha. Wyglada to tak: miesnie brzucha tworza gorset dookola tulowia. Najpierw wdychasz, a przy wydechu wciagasz troche brzuch, i napinasz miesnie brzucha i tez pupy i pochwy. I podnosisz ciezar. W ten sposob chronisz wiotkie miesnie brzucha od wypinana sie na zewnatrz. To jest wg mnie duzo wazniejsze od cwiczen.
__________________
eternalvoyageur jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-10, 08:11   #46
Amelianna
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2002-05
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 1 607
GG do Amelianna
Dot.: ! Rozdzial miesni brzucha: sprawdzcie czy macie !

Dziewczyny a czy ten rozstęp mięśni może się tworzyć się w trakcie ciąży? Z ciekawości sprawdziłam i mam na około 1 palca a jestem w 4 miesiącu ciąży. Zauważyłam taki stożek na całej długości brzucha od biustu aż po pępek jak ćwiczę. Przed ciążą byłam dość aktywna (bieganie, rower, ćwiczyłam też mięśnie brzucha i nie zauważyłam czegoś takiego). Dodam, że obecnie nadal sobie truchtam i ćwiczę brzuch i niepokoi mnie ta szpara

Edytowane przez Amelianna
Czas edycji: 2010-08-10 o 08:13
Amelianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-15, 12:53   #47
eternalvoyageur
Wtajemniczenie
 
Avatar eternalvoyageur
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Augsburg (Niemcy)
Wiadomości: 2 657
Dot.: ! Rozdzial miesni brzucha: sprawdzcie czy macie !

Oczywiscie, to sie dzieje podczas ciazy. Czesto jest to konieczne, bo inaczej bobasek nie mialby miejsca. Nie martw sie na zapas, wielu kobietom mija to kilka tygodni po porodzie. Zwlaszcza jesli pojdziej na dobra gimnastyke poporodowa, zwlaszcza u akuszerki lub innej osoby znajacej sie na tym.
Pamietaj tylka by wstawacaj z pozycji lezacej najpierw przewrocic sie na bok, a potem wsatac, podparta o ramie.
__________________
eternalvoyageur jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-15, 21:34   #48
xandra78
Zakorzenienie
 
Avatar xandra78
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 3 109
Dot.: ! Rozdzial miesni brzucha: sprawdzcie czy macie !

Kurde, ja to wymacałam już dawno, ale myślałam, że to może po cesarce...Rodziłam 1,5 roku temu...w sumie, to jest dla mnie to nawet pocieszające, bo wiem, że to nic gorszego, no i mam wreszcie pretekst, żeby się do brzuszków nie zabierać
xandra78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-07, 11:34   #49
ch_aga
Zadomowienie
 
Avatar ch_aga
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 1 835
Dot.: ! Rozdzial miesni brzucha: sprawdzcie czy macie !

Podbijam temat, bo mam ogromny problem z brzuszyskiem. W ciążach miałam ogromniasty brzuch ale po pierwszej jakoś schudłam. Brzuszek dalej był ale taka moja uroda, że tyję w brzuchu i odkąd pamiętam, to mniej lub więcej ale brzuch mi wystawał. Teraz jestem już 7 miesięcy po drugim porodzie a brzuchal jest olbrzymi, jak w 5 miesiącu ciąży Na 100% mam te nieszczęsne diastasis; ja w ogóle nie czuję mięśni, pomijając tłuszczyk. Jak się położę na plecach to brzuch cały się zapada, robi się wklęsły i zero wyczucia jakichkolwiek mięśni W jaki sposób powinnam ćwiczyć ten brzuch Wiem już że nie mogą być to brzuszki, więc co?? Same skośne brzuszki ??
Pozdrawiam
ch_aga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-01-03, 12:48   #50
azzis
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 4 725
Dot.: ! Rozdzial miesni brzucha: sprawdzcie czy macie !

Ja też się zastanawiam dlaczego po 2. porodzie mój brzuch nie wraca tak szybko do normalnego stanu jak po 1.
Mam rozszczep . Nie cały palec wchodzi. Takie 3/4 palca.
Od dzisiaj stosuję zasady podane przez eternalvoyageur.
__________________

azzis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-16, 16:52   #51
Sovilo
Zakorzenienie
 
Avatar Sovilo
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 4 232
Dot.: ! Rozdzial miesni brzucha: sprawdzcie czy macie !

Dziewczyny, a czy macie jakieś ''normalne'' zdjęcia jak wygląda taki rozstęp? Ja na róznych forach znalazłam, ale takie wiecie... ekstremalne
__________________
Nie odpowiadam w wątku? Pisz na PW!
Sovilo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-17, 11:20   #52
Sovilo
Zakorzenienie
 
Avatar Sovilo
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 4 232
Dot.: ! Rozdzial miesni brzucha: sprawdzcie czy macie !

Jeszcze pytanie- kiedy należy zacząć ćwiczyć zchodzenie się rozstępu? Jak najszybciej, czy właśnie po okresie połogu? Zaznaczam, że mówię tylko o naprawie rozstępu, nie typowych ćwiczeniach na powrót do formy.
__________________
Nie odpowiadam w wątku? Pisz na PW!
Sovilo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-17, 19:35   #53
eternalvoyageur
Wtajemniczenie
 
Avatar eternalvoyageur
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Augsburg (Niemcy)
Wiadomości: 2 657
Dot.: ! Rozdzial miesni brzucha: sprawdzcie czy macie !

Jak najszybciej (po pologu, jesli jeszcze krwawisz to nie wolno!!!). Najpierw zaczac od najdelikatniejszych (np cwiczenie nr 1 z pierszego posta), nie forsowac sie! Jak poczujesz ze masz juz kontrole nad miesniami (wiele kobiet wogole nie czuje miesni brzucha po porodzie) to mozesz przejsc do cwisczenia nr 2, i innych.
__________________
eternalvoyageur jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-11, 17:30   #54
Sovilo
Zakorzenienie
 
Avatar Sovilo
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 4 232
Dot.: ! Rozdzial miesni brzucha: sprawdzcie czy macie !

Byłam kilka dni temu u lekarza i powiedział, że ćwiczyć generalnie mogę już teraz (jestem 6 tyg. po porodzie), ale generalnie lepiej, żebym zaczekała do 9 tygodnia, żeby mieć pewność, że wszystko jest ok. Zapytałam go również o rozdział mięsni brzucha( leżąc w malowniczej pozycji na fotelu ginekologicznym)- kazał mi kaszlnąć i stwierdził, że mięsnie są w porządku. Natomiast kiedy leżę wyczuwam nad pępkiem wgłębienie, w które mogę zagłębić palec- nie wiem czy to ten rozdział mięśni czy tłuszczyk... Dziś była u mnie połozna, pomacała mnie w pozycji leżącej i stwierdziła, że rozdział jest... Sama już nie wiem co myśleć... Kiedy stoję i napnę mięśnie wyczuwam, że są w porządku, nie mam żadnej przerwy.
__________________
Nie odpowiadam w wątku? Pisz na PW!
Sovilo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-12, 07:19   #55
Patrilla
Zakorzenienie
 
Avatar Patrilla
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 5 725
Dot.: ! Rozdzial miesni brzucha: sprawdzcie czy macie !

Sovilo wydaje mi się że jest wcześnie i możesz mieć jeszcze rozstęp, ale on sie "zejdzie" fizjologicznie zaczęłabym sie martwić za pół roku
ćwiczenia od 2 chirurgów (w tym jeden plastyk) nożyczce pionowe i poziome brzuszki takie skrętne cytuję lekarza: "mięśnie przed operacją trzeba wzmocnić by łatwiej było je zszyć"
__________________
Apolonia rośnie poza brzuchem od 03.09.2007'
Bruno dołączył do nas 28.02.2011'
Patrilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-15, 09:43   #56
Sovilo
Zakorzenienie
 
Avatar Sovilo
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 4 232
Dot.: ! Rozdzial miesni brzucha: sprawdzcie czy macie !

Czyli z tego wynika, że najbezpieczniej zacząć od nożyc i brzuszków skrętnych... A jakieś specjalne ćwiczenia na rozstęp czy to właśnie te? Na razie delikatnie wróciłam do jogi, kiedy mały śpi, brzucha bezpośrednio nie obciążam
__________________
Nie odpowiadam w wątku? Pisz na PW!
Sovilo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-19, 20:00   #57
Sovilo
Zakorzenienie
 
Avatar Sovilo
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 4 232
Dot.: ! Rozdzial miesni brzucha: sprawdzcie czy macie !

Ponawiam pytanie, może ktoś się orientuje.

1) w pozycji stojącej nie wyczuwam rozstępu mięśni podczas napięcia brzucha
2) w pozycji leżącej, podczas podnoszenia głowy i napięcia mięśni brzucha, wyczuwam przerwę pomiędzy jednym a drugim płatem.

Wyczytałam 2 opcje:
1) w książce ''W oczekiwaniu na dziecko'' pisze, że aby sprawdzić czy ma się rozdzielone mięśnie, należy w pozycji leżącej unieść głowę- jeśli pod pępkiem zauważymy wypukłość- mięśnie się rozdzieliły;
2) w innych artykułach internetowych pisze, że podczas podnoszenia głowy i napinania mięśni należy zbadać miejsce pod i nad pępkiem- jeżeli możemy zagłębić palce, wyczuwamy rozstęp- mięśnie są rozdzielone...

Więc jak to jest? Nie wyczuwam żadnej wypukłości, jak wspomniałam, lekarz w pozycji leżącej kazał mi zakaszlnąć i stwierdził, że mięśnie są w porządku i mogę zacząć ćwiczyć...
__________________
Nie odpowiadam w wątku? Pisz na PW!
Sovilo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-20, 17:16   #58
marsi11
Zakorzenienie
 
Avatar marsi11
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 9 982
Dot.: ! Rozdzial miesni brzucha: sprawdzcie czy macie !

hej,
ja już praktycznie nie mam rozstępu dlatego zaraz biorę się za standardowe ćwiczenia siłowe

niech lepiej lekarz zadecyduje kiedy można zaczać ćwiczyć, to kwestia indywidulna, mi np 6 tyg po cc pozwolił jeżdzić na snowboardzie, gdzie położna się za głowę złapała

a tutaj wklejam ćwiczenia, które dostałam od mojego fizykoterapeuty

ROZSTĘP[ MIĘSNIA PROSTEGO BRZUCHA

dotyczy kobiet po porodzie a nawet w czasie ciąży
- wiąże się z rozciągnięciem mięśnia prostego brzuchja poprzez działanie hormonu jakim jest relaksyna
- o rozstępie mówi się w przypadku rozsunięcia mięśnia na ok 3 palce
-sprawdzamy leżąc na plecach,nogi proste,przyciągamy brodę do mostka
-rozstęp powoduje brak funkcji stabilizacyjnej i może powodować ból kręgosłupa w odcinku lędzwiowym
-ćwiczymy izometrycznie mięsień prosty brzucha (czyli inaczej spięcia) ale nie ćwiczymy mięśni skośnych brzucha dopóki brzusiec mięśnia prostego się nie zejdzie więc zapomnijcie o szóstce waidera!!!!!!

ĆWICZENIA

1. Leżymy na plecach,nogi ugięte w kolanach,ręce skrzyżowane na brzuchu,pacjentka podnosi brodę do mostka- 10 powtórzeń, 3-5 serii
2. Leżymy naplecach,nogi ugięte w kolanach,pacjentka stara się zbliżyć pępek do podłogi- na chłopski rozum to maksymalne wciąganie brzucha w pozycji leżącej, 10 powtórzeń
3. Leżymy na plecach,nogi wyprostowane,ręcę wzdłuż tułowia,wciskanie lędzwi w podłoźe- 10 powtórzeń
4. Leżymy na plecach,nogi wyprostowane,ręce wzdłuż tułowia,wykonujemy płytkie brzuszki na zasadzie spięć,z unoszeniem głowy, barków i łopatek! nic więcej, 10 powtórzeń
5. Leżymy na plecach,nogi ugięte w kolanach, ręce wzdłuż tułowia unoszenie bioder w górę, 10 powtorzeń
6. Leżymy na plecach, nogi wyprostowane, ręce wzdłóż tułowia, odrywamy stopy od podłoża, nie za wysoko, 10 powtórzeń
7. Leżymy na plecach, polana przyciągamy do klatki piersiowej, łapiemy za nie i wykonujemy kołyskę, 10 powtórzeń
8. Leżymy na boku, przyciągamy nogi do klatki piersiowej, 10 powtórzeń
9. Klęk podparty, wykonujemy koci grzbiet i kolanem próbujemy dosięgnąć ręki, 10 powtórzeń

Edytowane przez marsi11
Czas edycji: 2013-04-20 o 17:17
marsi11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-21, 19:43   #59
Sovilo
Zakorzenienie
 
Avatar Sovilo
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 4 232
Dot.: ! Rozdzial miesni brzucha: sprawdzcie czy macie !

Dzieki, no właśnioe jak wspomniałam, lekarz zezwolił na ćwiczenia i stwierdził, że nie mam rozejścia, natomiast położna zupełnie coś odwrotnego. Zastanawiam się również skąd takie róznice w kwestii sprawdzenia- w jednej pozycji wyczuwam normalne silne mięsnie, w innej rozejście.
__________________
Nie odpowiadam w wątku? Pisz na PW!
Sovilo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-15, 19:15   #60
biala17a
Zadomowienie
 
Avatar biala17a
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Bieszczady
Wiadomości: 1 476
Dot.: ! Rozdzial miesni brzucha: sprawdzcie czy macie !

Podnoszę temat. U mnie mięśnie rozeszły się już około piątego miesiąca ciąży i wraz z trwaniem ciąży rozstęp się powiększał.
Jutro minie miesiąc od porodu, o ile wagowo jestem miło zaskoczona, bo zostało mi 4kg, to w kwestii obwodu brzucha jest tragedia - mam prawie 90cm Te dodatkowe kilogramy poszły głownie w uda, natomiast za brzuch ewidentnie odpowiedzialny jest rozstęp.
Czy komuś pomogły polecane wyżej lub inne ćwiczenia?

Edytowane przez biala17a
Czas edycji: 2015-03-15 o 19:20
biala17a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-03-01 11:23:13


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:43.