Nie umiem prowadzić domu. - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2023-03-16, 13:03   #31
Pedro94
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2022-02
Wiadomości: 406
Dot.: Nie umiem prowadzić domu.

Jeżeli chodzi o dbanie o porządek to mogę polecić coś co u siebie poprawiłem i działa. Codziennie zanim pójdę spać muszę ogarnąć mieszkanie. To znaczy naczynia muszą być pozmywane (albo wsadzone do zmywarki), wszystkie ubrania albo do szafy albo do kosza ja pranie, śmieci do śmietnika, to co leży na wierzchu do szafek i jak blaty są bardzo brudne to przetrzeć. Tak naprawdę to zajmuje z 20-30 minut. Wytresowalem się jak Pawłow swojego psa i teraz wiem że nawet bym nie zasnął jakbym tego nie zrobił, więc robię codziennie i przestałem żyć w wiecznym bałaganie
Pedro94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-03-16, 16:03   #32
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 953
Dot.: Nie umiem prowadzić domu.

Cytat:
Napisane przez Pedro94 Pokaż wiadomość
Jeżeli chodzi o dbanie o porządek to mogę polecić coś co u siebie poprawiłem i działa. Codziennie zanim pójdę spać muszę ogarnąć mieszkanie. To znaczy naczynia muszą być pozmywane (albo wsadzone do zmywarki), wszystkie ubrania albo do szafy albo do kosza ja pranie, śmieci do śmietnika, to co leży na wierzchu do szafek i jak blaty są bardzo brudne to przetrzeć. Tak naprawdę to zajmuje z 20-30 minut. Wytresowalem się jak Pawłow swojego psa i teraz wiem że nawet bym nie zasnął jakbym tego nie zrobił, więc robię codziennie i przestałem żyć w wiecznym bałaganie
Dobry sposób. Takie szybkie ogarnięcie nieładu (bo przecież to nie jest szorowanie podłóg) sprawia, że jednak startujemy w nowy dzień z nieco czystszym kontem (dosłownie i w przenośni). Mając małe dziecko codziennie pod koniec dnia (zresztą czasami kilka razy w ciągu dnia) trzeba pochować zabawki, poukładać niektóre rzeczy. Również ze względów bezpieczeństwa, żeby się potem w środku nocy nie zabić na jakiś autku zostawionym na środku pokoju.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-03-16, 16:25   #33
Lasagna_ze_szpinakiem
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 1 480
Dot.: Nie umiem prowadzić domu.

Ja takie większe porządki robię tylko raz w tygodniu, koło piątku-soboty. Ogarniam łazienki, wrzucam pranie, przecieram kurze, czasem przetre szafki kuchenne. Mąż odkurza i mopem parowym przeleci podłogi. I tyle. W sumie nie wiem co więcej sprzątać, wszystkie rzeczy mam w szafkach, nie mam bibelotow itp. Okna myje max 4 razy w roku (też myjka parowa). W ciągu tygodnia jeszcze raz odkurzamy tak koło wtorku/środy. I tyle, cudów nie trzeba.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Lasagna_ze_szpinakiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-03-16, 18:11   #34
Malihini
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2023-02
Wiadomości: 67
Dot.: Nie umiem prowadzić domu.

Cytat:
Napisane przez lulka19 Pokaż wiadomość
Mi pomaga plan. Jest freek controlerem. Lubię sobie zaplanować do przodu co będę gotować, oraz co zrobię danego dnia.
Codziennie po trochę.
Nie ma u mnie sprzątania jednego dnia na hura, bo chyba bym umarła.
Staram się odkładać rzeczy na swoje miejsce. Codziennie coś ogarniam, po trochę. W sobotę najwięcej.
Gotuję zazwyczaj za dużo, i pakuję w słoiki, lub pojemniki i mrożę/wekuję. Mam zawsze coś w obiegu do jedzenia.
Generalnie uwielbiam prowadzić dom, i zajmować się takimi stricte domowymi sprawami.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Zapomniałaś dodać, że nie pracujesz zawodowo, o ile dobrze kojarzę?

Control freakiem*
Malihini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-03-16, 18:38   #35
Akacja123456
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 87
Dot.: Nie umiem prowadzić domu.

ja powiem z perspektywy osoby, ktora jak widzi okruch na podlodze to odkurza pol mieszkania.

Po prostu nie rob tego, na co nie masz ochoty, czasu i motywacji. Odpusc. Nie jest to latwe, ale dobrze robi na glowe
Jesli bardzo bardzo zalezy Ci na blysku w chacie to zatrudnij kogos do pomocy w sprzataniu gruntownym, a samej ogarniaj podsawowe czynnosci.

Edytowane przez Akacja123456
Czas edycji: 2023-03-16 o 18:39
Akacja123456 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-03-16, 19:20   #36
43f4c6e05089aac1c48e760c19dfc261ffa43875_658383801b065
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2020-10
Wiadomości: 7 306
Dot.: Nie umiem prowadzić domu.

Treść usunięta

Edytowane przez 43f4c6e05089aac1c48e760c19dfc261ffa43875_658383801b065
Czas edycji: 2023-11-27 o 07:11
43f4c6e05089aac1c48e760c19dfc261ffa43875_658383801b065 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-03-17, 07:44   #37
morning_coffee
Raczkowanie
 
Avatar morning_coffee
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 406
Dot.: Nie umiem prowadzić domu.

Mi też pomaga ogarnianie na bieżąco Coś się rozsypie, zabrudzi się blat w kuchni, wyleje mi się coś na podłogę - od razu szmatka czy zmiotka z szufelką w ruch i już. Mam kompletnego bzika na punkcie naczyń - nie pozwalam, żeby zostawały niepozmywane, bo zasychają szybko i jest potem trudniej domyć, poza tym nie znoszę robić sobie rano śniadania czy kawy i patrzeć na pełny zlew Nie lubię mieć dużo drobnych bibelotów, które zagracają i zbierają kurz. Ubrania też do szafy albo kosza na rzeczy do prania. Kurze na półkach wycieram regularnie co tydzień czy dwa (łazienka też tak z raz na tydzień) i od razu przelecę zawsze żaluzje w oknach, więc też tragedii nie ma przy jakichś generalnych porządkach np. przed świętami czy coś.
morning_coffee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2023-03-17, 09:43   #38
chacaos
Zadomowienie
 
Avatar chacaos
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 1 922
Dot.: Nie umiem prowadzić domu.

Ja polecam kupić kilka plastikowych organizerów do łazienki i kuchni i ozdobnych pudeł do sypialni/salonu, może nawet nowy mebel jeśli mieszkanie jest zagracone (choćby mały stolik). To bardzo pomaga, gdy np. coś się wyleje, i trzeba umyć jedno pudełko, a nie szorować całą półkę, albo gdy rzeczy są w pudłach w zasięgu ręki, a nie z tyłu szafki upchanej po brzegi.
chacaos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-03-17, 10:21   #39
I am Rock
lokalna gwiazda
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 19 804
Dot.: Nie umiem prowadzić domu.

Cytat:
Napisane przez morning_coffee Pokaż wiadomość
Mi też pomaga ogarnianie na bieżąco Coś się rozsypie, zabrudzi się blat w kuchni, wyleje mi się coś na podłogę - od razu szmatka czy zmiotka z szufelką w ruch i już. Mam kompletnego bzika na punkcie naczyń - nie pozwalam, żeby zostawały niepozmywane, bo zasychają szybko i jest potem trudniej domyć, poza tym nie znoszę robić sobie rano śniadania czy kawy i patrzeć na pełny zlew Nie lubię mieć dużo drobnych bibelotów, które zagracają i zbierają kurz. Ubrania też do szafy albo kosza na rzeczy do prania. Kurze na półkach wycieram regularnie co tydzień czy dwa (łazienka też tak z raz na tydzień) i od razu przelecę zawsze żaluzje w oknach, więc też tragedii nie ma przy jakichś generalnych porządkach np. przed świętami czy coś.
Problem w tym, że autorce nie chce się ogarniać na bieżąco.
Ona niewątpliwie zdaje sobie sprawę z tego, co napisałaś, tylko nie ma wystarczającej woli, by wprowadzić ideę w czyn.

Ja ją doskonale rozumiem, bo sama jestem królową chaosu.
Mnie syn motywuje, bo on lubi porządek i raz w tygodniu wygłasza hasło "matka, chodź ogarniemy" i ogarniamy.
Gdyby nie to, to sprzątałabym pewnie raz w roku, koło Wielkanocy.
I am Rock jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-03-17, 10:46   #40
0fb2986dc06479a38c396fe4ec3c7ea3bc36c306_6584d2a18ec99
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2020-11
Wiadomości: 1 803
Dot.: Nie umiem prowadzić domu.

Cytat:
Napisane przez I am Rock Pokaż wiadomość
Mnie syn motywuje, bo on lubi porządek i raz w tygodniu wygłasza hasło "matka, chodź ogarniemy" i ogarniamy.
Gdyby nie to, to sprzątałabym pewnie raz w roku, koło Wielkanocy.
a to ci się trafił rodzynek, większość dzieci/nastolaktów ucieka od sprzątania jak diabeł od święconej wody
0fb2986dc06479a38c396fe4ec3c7ea3bc36c306_6584d2a18ec99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-03-17, 12:14   #41
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 374
Dot.: Nie umiem prowadzić domu.

Ja sprzątam, bo mój tż lubi porządek i po prostu jak widzę, że on idzie ogarniać dajmy na to kibelek, to też się czymś zajmuję. Inaczej bym zgniła xd


Sent from my iPhone using Tapatalk
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-03-17, 12:25   #42
niemanicka
Wtajemniczenie
 
Avatar niemanicka
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 2 283
Dot.: Nie umiem prowadzić domu.

A ja jestem w stanie uwierzyć ze sprzatanie kuchni moze zajac cały dzien, szczegolnie jesli nie robi sie tego na bieżąco. Kazdy moze tez miec co innego na myśli mówiąc ze kuchnia jest posprzątana. Dla jednego to codzienne przetarcie blatów i stołu plus umycie naczyń, a dla innego moze byc to wymycie każdej szafki, sprawdzenie daty przydatności produktów, umycie lodówki, wyrzucenie zepsutego jedzenia, wyrzucenie smieci, umycie szuflad np na sztućce, garnki, odkamienianie czajnika, umycie filtra w okapie czy całej zmywarki i piekarnika. To drugie to moim zdaniem jest realne tylko w przypadku braku pracy zawodowej, a w pozostałych przypadkach raz do roku od święta. Nie da się miec wszystkiego…

Z mojego doświadczenia, najczyściej mialam, kiedy studiowałam i wynajmowalam pokój z innymi studentami. Mialam bardzo malo rzeczy i bylo mi głupio zostawiać po sobie brud. Studia tez nie zajmowały az tak duzo godzin w ciągu dnia. Przy pracy zawodowej i własnym mieszkaniu, nie ma juz tej chęci, sil i motywacji. Sprzatam przed przyjazdem gosci i to sprzatanie trwa kilka dni Czego sie nie dotknie, to pociąga za soba kolejne rzeczy. A jak sie odsunie kanapę to juz w ogole kaplica. No i do tego na studiach co roku wracalam do rodzicow na wakacje i rzeczy bylo malo. Mieszkając kilka lat w jednym miejscu rzeczy jest tak duzo, ze juz nie ma gdzie tego upychać, wszystko sie wysypuje, a wyrzucic szkoda. Gotowanie to
niemanicka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-03-17, 12:37   #43
Misia452
Zakorzenienie
 
Avatar Misia452
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36 050
Dot.: Nie umiem prowadzić domu.

Tak jak dziewczyny piszą sprzątnie na bieżąco.
Dużo mi ułatwia np zmywarka. Jak coś gotuje i robi się spory bałagan to brudne naczynia lądują w zmywarce, blaty wycieram na szybko wszystkie (nie zajmuje to dużo mimo że mam sporo blatu roboczego), myje indukcję, przy okazji przecieram okap. Jeśli np jakaś szafka jest brudna to też wycieram na bieżącą (chodzi o fronty). Jak się coś rozsypie to też od razu odkurzacz i nie ma bałaganu. We wejściu staram się chować buty od razu po przyjściu,więc nie mam ich rozwalonych. W salonie też na bieżąco przecieram stół, poprawiam poduszki, składam koc po wieczorze np. Zajmuje to chwilkę. W sypialni to zawsze musze łóżko rano zaścielic, ubrania odkładam od razu do szafy i tyle. Łazienkę staram się tez ogarniać na bieżąco. Kilka razy w tygodniu przecieram zlew i blat, wannę z grubsza (większe sprzątnie łazienki raz w tygodniu).
Codziennie odkurzam. Odkąd kupiłam odkurzacz pionowy to odkurzanie całego domu zajmuje chwile i jest porządek, nie ma okruchów żadnych. Pranie mi się nie wala po domu, bo mam suszarkę bębnową,więc wszystko suche składam i chowam od razu do szafy.
Jeśli chodzi o mycie podłogi to robię to może 2-3 razy w tygodniu. Czasem jest troszkę brudna podłoga (głównie w kuchni) , ale akurat tutaj nie daje się zwariować. No trudno.
Na codzien wystarczy porządnie odkurzyć.
Lubię sprzątać, więc to mi dużo pomaga.

Wysłane z mojego RMX3151 przy użyciu Tapatalka
__________________
sierpień 2017
💍30.01.2021💍
26.08.2023
Misia452 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-03-17, 12:43   #44
Miss_Suze
(=^‥^=)
 
Avatar Miss_Suze
 
Zarejestrowany: 2021-08
Lokalizacja: polsza
Wiadomości: 2 589
Dot.: Nie umiem prowadzić domu.

Cytat:
Napisane przez Misia452 Pokaż wiadomość
Tak jak dziewczyny piszą sprzątnie na bieżąco.


Mnie strasznie nawet malutki bałagan mierzi. Jak wstanę rano to łóżko od razu ścielę. Zajmuje to dosłownie dwie minutki (może nawet mniej, nie liczyłam). W kuchni zrobię jedzenie, zjem, no i zaczynam wszystko zgarniać, naczynia do zmywarki. Nie nawarstwia się nic. Problem z utrzymaniem porządku to mam na biurku, kiedy właśnie mam zaliczenia na studiach, pisanie pracy, itp. Książki, notatki i jakieś artykuły walają mi się jak nie na biurku, to są upchane po szafach. To ogarniam zawsze na koniec semestru Jakieś odkurzanie, mycie podłóg robię raz lub dwa na tydzień, nie czuję potrzeby częściej.

Też rozumiem sytuację, jak np ktoś jest spóźniony gdzieś to szybko wstaje, je i zostawia cały chlew, ale przecież takie coś ma miejsce rzadko, a nawet jeśli - wraca się do domu, ogarnia się ten bałagan i już jest wszystko w normie. Nie bardzo rozumiem, co może zajmować cały dzień, jeśli się w miarę regularnie sprząta.

Ja tam sprzątać lubię, tak wyłącza myślenie i to pewien dla mnie relaks. Za to gotowanie dla mnie to katorga i za jakie grzechy sobie myślę stojąc przy garach. Wolę już coś zamówić, zrobić coś szybkiego albo wysłużyć się mamą albo chłopem, żeby ten obiad zrobił

Edytowane przez Miss_Suze
Czas edycji: 2023-03-17 o 12:46
Miss_Suze jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-03-17, 12:48   #45
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: Nie umiem prowadzić domu.

ja pamietam slowa mojej babci: zeby wstydu nie bylo nawet jak sie pali i w srodku nocy wchodzi straz pozarna

zeby sobie ulatwic wszystko wrzucam do zmywarki
wieczorem wyciagam, ogarniam reszte kuchni jesli cos jest na wierzchu ale staram sie sprzatac kuchnie podczas gotowania na biezaco
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-03-17, 13:14   #46
Misia452
Zakorzenienie
 
Avatar Misia452
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36 050
Dot.: Nie umiem prowadzić domu.

Tak jak np zupa mi się gotuje i czekam to resztę rzeczy,które już mi niepotrzebne sprzątam i później już resztę, jest zawsze mniej

Wysłane z mojego RMX3151 przy użyciu Tapatalka
__________________
sierpień 2017
💍30.01.2021💍
26.08.2023
Misia452 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-03-17, 13:21   #47
morning_coffee
Raczkowanie
 
Avatar morning_coffee
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 406
Dot.: Nie umiem prowadzić domu.

Cytat:
Napisane przez I am Rock Pokaż wiadomość
Mnie syn motywuje, bo on lubi porządek i raz w tygodniu wygłasza hasło "matka, chodź ogarniemy" i ogarniamy.
Gdyby nie to, to sprzątałabym pewnie raz w roku, koło Wielkanocy.
Noooo, złote dziecko

---------- Dopisano o 14:21 ---------- Poprzedni post napisano o 14:20 ----------

Cytat:
Napisane przez Misia452 Pokaż wiadomość
Tak jak np zupa mi się gotuje i czekam to resztę rzeczy,które już mi niepotrzebne sprzątam i później już resztę, jest zawsze mniej

Wysłane z mojego RMX3151 przy użyciu Tapatalka
Mam identycznie
morning_coffee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-03-17, 13:26   #48
wiekanka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 4 070
Dot.: Nie umiem prowadzić domu.

https://www.youtube.com/watch?v=_f3Tc3eC8K0
wiekanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-03-17, 14:07   #49
Miss_Suze
(=^‥^=)
 
Avatar Miss_Suze
 
Zarejestrowany: 2021-08
Lokalizacja: polsza
Wiadomości: 2 589
Dot.: Nie umiem prowadzić domu.

Cytat:
Napisane przez kennedy Pokaż wiadomość
ja pamietam slowa mojej babci: zeby wstydu nie bylo nawet jak sie pali i w srodku nocy wchodzi straz pozarna
To tekst mojej mamy, ale z pogotowiem Musi być czysto, bo co jeśli coś się stanie i pogotowie przyjedzie, a tu taki syf
Miss_Suze jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-03-17, 14:39   #50
bceb01c221ea3319abad6ab25f068feed7228d52_657f8c47e3c47
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 1 641
Dot.: Nie umiem prowadzić domu.

Cytat:
Napisane przez Miss_Suze Pokaż wiadomość
To tekst mojej mamy, ale z pogotowiem Musi być czysto, bo co jeśli coś się stanie i pogotowie przyjedzie, a tu taki syf
O matko, mało co mnie wkurza jak teksty tego typu. Z serii: zawsze musisz mieć ogolone nogi i ładną bieliznę, bo jak będziesz mieć wypadek i karetka cię zabierze, to co wtedy. To jest tak głupie! Jeśli ktoś zamiast ratować mi życie albo dom, patrzy na to czy mam brudne gary w zlewie, to znaczy, że jest nienormalny i nie powinien wykonywać swojego zawodu. Co to w ogóle za myślenie, że mój dom i mój wygląd jest dla jakichś randomowych, obcych ludzi, a nie dla mnie samej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
bceb01c221ea3319abad6ab25f068feed7228d52_657f8c47e3c47 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-03-17, 14:48   #51
Miss_Suze
(=^‥^=)
 
Avatar Miss_Suze
 
Zarejestrowany: 2021-08
Lokalizacja: polsza
Wiadomości: 2 589
Dot.: Nie umiem prowadzić domu.

[1=bceb01c221ea3319abad6ab 25f068feed7228d52_657f8c4 7e3c47;89533326]O matko, mało co mnie wkurza jak teksty tego typu. Z serii: zawsze musisz mieć ogolone nogi i ładną bieliznę, bo jak będziesz mieć wypadek i karetka cię zabierze, to co wtedy. To jest tak głupie! Jeśli ktoś zamiast ratować mi życie albo dom, patrzy na to czy mam brudne gary w zlewie, to znaczy, że jest nienormalny i nie powinien wykonywać swojego zawodu. Co to w ogóle za myślenie, że mój dom i mój wygląd jest dla jakichś randomowych, obcych ludzi, a nie dla mnie samej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]

Dokładnie. A jeszcze sobie wyobraź, że tak z nieogolonymi nogami do trumny Cię zapakują, no tak nie może być, wstyd na całą wieś
Miss_Suze jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-03-17, 15:24   #52
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 981
Dot.: Nie umiem prowadzić domu.

Dom jest dla nas i jeśli komuś bałagan nie przeszkadza, to raczej nie da się mu już pomóc.
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-03-17, 15:33   #53
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 13 575
Dot.: Nie umiem prowadzić domu.

Cytat:
Napisane przez I am Rock Pokaż wiadomość
Problem w tym, że autorce nie chce się ogarniać na bieżąco.
Ona niewątpliwie zdaje sobie sprawę z tego, co napisałaś, tylko nie ma wystarczającej woli, by wprowadzić ideę w czyn.

Ja ją doskonale rozumiem, bo sama jestem królową chaosu.
Mnie syn motywuje, bo on lubi porządek i raz w tygodniu wygłasza hasło "matka, chodź ogarniemy" i ogarniamy.
Gdyby nie to, to sprzątałabym pewnie raz w roku, koło Wielkanocy.
Złote dziecko klask i:
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-03-17, 15:39   #54
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 13 575
Dot.: Nie umiem prowadzić domu.

Cytat:
Napisane przez niemanicka Pokaż wiadomość
A ja jestem w stanie uwierzyć ze sprzatanie kuchni moze zajac cały dzien, szczegolnie jesli nie robi sie tego na bieżąco. Kazdy moze tez miec co innego na myśli mówiąc ze kuchnia jest posprzątana. Dla jednego to codzienne przetarcie blatów i stołu plus umycie naczyń, a dla innego moze byc to wymycie każdej szafki, sprawdzenie daty przydatności produktów, umycie lodówki, wyrzucenie zepsutego jedzenia, wyrzucenie smieci, umycie szuflad np na sztućce, garnki, odkamienianie czajnika, umycie filtra w okapie czy całej zmywarki i piekarnika. To drugie to moim zdaniem jest realne tylko w przypadku braku pracy zawodowej, a w pozostałych przypadkach raz do roku od święta. Nie da się miec wszystkiego…

Z mojego doświadczenia, najczyściej mialam, kiedy studiowałam i wynajmowalam pokój z innymi studentami. Mialam bardzo malo rzeczy i bylo mi głupio zostawiać po sobie brud. Studia tez nie zajmowały az tak duzo godzin w ciągu dnia. Przy pracy zawodowej i własnym mieszkaniu, nie ma juz tej chęci, sil i motywacji. Sprzatam przed przyjazdem gosci i to sprzatanie trwa kilka dni Czego sie nie dotknie, to pociąga za soba kolejne rzeczy. A jak sie odsunie kanapę to juz w ogole kaplica. No i do tego na studiach co roku wracalam do rodzicow na wakacje i rzeczy bylo malo. Mieszkając kilka lat w jednym miejscu rzeczy jest tak duzo, ze juz nie ma gdzie tego upychać, wszystko sie wysypuje, a wyrzucic szkoda. Gotowanie to
Pamietam jak maz kiedys wyjechał w okresie około świątecznym.
Jechałam na szmacie przez tydzień, sprzatajac tak dokładnie jak mnie matka nauczyła. Narobiłam się, podpieram nosem i co? I wygladalo tak samo czysto jak wtedy kiedy sprzata małżonek. Przeleci odkurzaczem, przeleci scierka i się nie przejmuje. Zajmuje mu to max 30minut od czasu do czasu.
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-03-18, 09:03   #55
MiamiGlow
Zakorzenienie
 
Avatar MiamiGlow
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 4 020
Dot.: Nie umiem prowadzić domu.

A jak u Was wygląda to gotowanie na zapas? Co gotujecie, jecie, by było w miarę szybko?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
MiamiGlow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-03-18, 09:43   #56
brandie
Wtajemniczenie
 
Avatar brandie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 2 169
Dot.: Nie umiem prowadzić domu.

Matko, podziwiam, że myjecie podłogę i odkurzacie ręcznie 2-3 razy w tygodniu.
Ja to podłogę z raz na miesiąc myję jak już widzę na niej plamy i mam roombę 🫣

I dla mnie takie prawdziwe sprzątanie to jest właśnie mycie środków mebli, układanie w nich rzeczy itd., dlatego uważam się za bałaganiarę, bo rzadko w ten sposób sprzątam, najczęściej ograniczam się do przetarcia blatów, armatury łazienkowej, zmywarka, roomba - po prostu „ogarnięcia” z wierzchu.
Ale gdy chcę tak właśnie porządnie posprzątać, to też jest to dla mnie mocno czasochłonne. Tak jak napisała jedna z dziewczyn - efekt domina, jedno ciągnie za sobą drugie: umyję parapet, ale grzejnik też by wypadało, jak schylę się do grzejnika, to widzę zakurzone listwy przypodłogowe, przetrę listwy, to rzuci mi się w oczy czymś ubrudzona ściana, to biorę magiczną gąbkę i czyszczę, no ale jak już ją mam, to się rozglądam po mieszkaniu czy przy okazji gdzieś indziej jej nie użyć i tak się to kręci. Dlatego odwlekam wielkie porządki, bo jak już się za to biorę, to naprawdę chce mieć wszystko dokładnie wysprzątane i potem padam na twarz.
Moja mama ma wszystko w szafach i szafkach idealnie poukładane, też bym tak chciała. Przydałby mi się jakiś system na trzymanie ciuchów na półkach w szafie - mam tam wiecznie bajzel.

Co do gotowania - zazwyczaj gotuję co jakieś 3 dni, drugie danie i zupę zamiennie, zmieniam dodatki.

Obowiązki domowe to dla mnie okropna strata czasu.
brandie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-03-18, 09:56   #57
Lasagna_ze_szpinakiem
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 1 480
Dot.: Nie umiem prowadzić domu.

Myślę że w systemie pracy 5 × 8 h w tygodniu + dojazd nie ma czasu i siły na takie mycie i przecieranie ciągle wszystkiego bo można się serio zajechać Sama jak jestem w biurze 3 razy w tyg, to w te dni nie ma mowy żebym jeszcze porządki robiła bo ledwo co mam siłę jedzenie odgrzać i marzę tylko o tym żeby sobie odpocząć (a jeszcze muszę poćwiczyć na kręgosłup). Sprzątanie i układanie w szafkach to dla mnie zabawa przed świętami i to raczej tymi grudniowymi
Uważam, że najbardziej sprawdza się system nie zostawiam syfu tam gdzie stoję. Robię kanapkę=chowam produkty, zbieram okruszki=czysto. Zmieniam ciuchy=chowam do szafy=wyciągam inne=brak syfu wokół. A brud którego się nie kontroluje typu kurz, jakaś plama na podłodze niezauważona itp- raz w tygodniu i nic się warstwami nie gromadzi. Tak samo lazienka- jak się kibelek ubrudzi to każdy wie czym jest szczotka i domestos.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Lasagna_ze_szpinakiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-03-18, 10:05   #58
Misia452
Zakorzenienie
 
Avatar Misia452
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36 050
Dot.: Nie umiem prowadzić domu.

Cytat:
Napisane przez MiamiGlow Pokaż wiadomość
A jak u Was wygląda to gotowanie na zapas? Co gotujecie, jecie, by było w miarę szybko?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Robię kotlety mielone i mroże. Potem tylko wyciągam, obieram do tego ziemniaki i mam obiad. Mam też w lodówce kilka słoików bigosu.
Tak poza tym staram się gotować dania proste i szybkie w przygotowaniu. Teraz mam np w zamrażalce rybę. Też na szybko ja wyciągam, do tego ziemniaki lub frytki i jest obiad. Jakiś filet z kurczaka tez mam przeważnie.

Wysłane z mojego RMX3151 przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 12:05 ---------- Poprzedni post napisano o 12:04 ----------

Ja pracuję po 12 h, więc fakt czasem mam sporo wolnego i przez to mam czas i siły na takie sprzątnie. Za to jak wracam z pracy to już nic nie robię. Odpuszczam.

Wysłane z mojego RMX3151 przy użyciu Tapatalka
__________________
sierpień 2017
💍30.01.2021💍
26.08.2023
Misia452 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-03-18, 10:15   #59
Pedro94
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2022-02
Wiadomości: 406
Dot.: Nie umiem prowadzić domu.

Cytat:
Napisane przez MiamiGlow Pokaż wiadomość
A jak u Was wygląda to gotowanie na zapas? Co gotujecie, jecie, by było w miarę szybko?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wszystkie dania które są z sosami. Ale ja nie gotuję tradycyjnej polskiej kuchni. No i jestem singlem xd. Ale nigdy nie gotuję na 1 dzień, nie miałbym na to czasu. Więc wszystkie dania typu bolognese, chilli con carne, curry indyjskie czy tajskie, jakaś pieczona karkówka w sosie itp.
Pedro94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-03-18, 10:52   #60
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 13 575
Dot.: Nie umiem prowadzić domu.

Cytat:
Napisane przez MiamiGlow Pokaż wiadomość
A jak u Was wygląda to gotowanie na zapas? Co gotujecie, jecie, by było w miarę szybko?
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Robię większe ilości i mrożę lub sloikuje.

Zupa z wkładką w garze 5 litrowym. Część do słoikow.

Leczo, chili con carne, gulasz z mięsem i warzywami 3 litry. Zrazy, wieksza ilość, i część do zamrażarki.Paszteciki z mięsem albo z kapustą, część zjemy część do zamrażarki. Po jakimś czasie tylko zaglądam do lodowki lub zamrażarki i mam obiad. Tylko jakaś surówkę zrobię albo wezmę z piwnicy jakas wcześniej zrobiona do słoika.



Znajoma je różnego rodzaju sałatki z zielenina, kuchnia dość latwa. Tylko trzeba lubić.
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-03-30 10:41:37


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:51.