Przedszkole - wszystko, co chcecie wiedzieć - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-03-11, 09:36   #31
goha80
Zadomowienie
 
Avatar goha80
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Śląsk :)
Wiadomości: 1 016
Dot.: Rekrutacja do przedszkola- to jakaś paranoja!

Cytat:
Napisane przez karwanka27 Pokaż wiadomość
Na szczęście jeszcze trochę czasu minie, zanim wyślę moje pociechy do przedszkola, ale jak czytam to, co piszecie to jestem przerażona. Goha80 nie łam się, na pewno wszystko się ułoży . Tak swoją drogą moim zdaniem matki samotnie wychowujące własne dzieci rzeczywiście powinny mieć pierwszeństwo, albo w jakiś inny sposób być traktowane na wyjątkowych warunkach.(może specjalnie przeznaczone do tego celu dodatkowe grupy w wyznaczonych przedszkolach?). To przecież nie do pomyślenia, żeby było inaczej.
No widzisz myślę że powinni stanowczo wziąć pod uwagę w tej tabelce z wniosku dzieci emigrantów bo w końcu to potężne zjawisko społeczne. ale rubryki takiej nie ma. byłam nawet u dyrektorki przedszkola, że może mogę zaznaczyć że jestem samotną matką bo w końcu wychowuję go sama, ale nie, nie mogę bo przecież mam męża. ale co z tego skoro jest daleko? nie możemy sie podzielic opieką nad dzieckiem pracowac na zmiany czy cos. bez sensu naprawde. nie zostaje mi nic tylko siedziec w domu az go przyjmą do zerówki? bo tak mi powiedziała że jeszcze jest malutki to może siedzieć w domuwe wrzesniu bedzie mial prawie 4 lata to malutki? specjalnie poswieciłam mu 3 lata żeby sie zdrowo i komfortowo rozwijal, a co dalej? co ze mną?
__________________
#klubrecenzentki
goha80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-11, 10:54   #32
precious_81
Wtajemniczenie
 
Avatar precious_81
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 2 447
Dot.: Rekrutacja do przedszkola- to jakaś paranoja!

Cytat:
Napisane przez karwanka27 Pokaż wiadomość
Tak swoją drogą moim zdaniem matki samotnie wychowujące własne dzieci rzeczywiście powinny mieć pierwszeństwo, albo w jakiś inny sposób być traktowane na wyjątkowych warunkach.(może specjalnie przeznaczone do tego celu dodatkowe grupy w wyznaczonych przedszkolach?). To przecież nie do pomyślenia, żeby było inaczej.
Ale tak naprawdę czym się różni matka samotnie wychowująca dziecko i małżeństwo skoro w jednym i drugim przypadku rodzice pracują po 8 godzin i tak czy siak potrzebują zostawić dziecko w przedszkolu na 8 godzin? Wychodzi na to że jak rodzina jest pełna to jeden z rodziców możę zrezygnować z pracy żeby zostać z dzieckiem?

Cytat:
Napisane przez goha80 Pokaż wiadomość
byłam nawet u dyrektorki przedszkola, że może mogę zaznaczyć że jestem samotną matką bo w końcu wychowuję go sama, ale nie, nie mogę bo przecież mam męża. ale co z tego skoro jest daleko? nie możemy sie podzielic opieką nad dzieckiem pracowac na zmiany czy cos. bez sensu naprawde. nie zostaje mi nic tylko siedziec w domu az go przyjmą do zerówki? bo tak mi powiedziała że jeszcze jest malutki to może siedzieć w domuwe wrzesniu bedzie mial prawie 4 lata to malutki? specjalnie poswieciłam mu 3 lata żeby sie zdrowo i komfortowo rozwijal, a co dalej? co ze mną?
Faktycznie błędne koło - do pracy pójść nie możesz bo nie masz z kim zostawić dziecka a do przedszkola nie przyjmą bo nie pracujesz...

Chyba jedyne co Ci zostaje to na pewien czas opiekunka, a jak już dostaniesz pracę to będziesz miała większe szanse na przedszkole.
precious_81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-11, 13:44   #33
primavera
Zakorzenienie
 
Avatar primavera
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław i okolice
Wiadomości: 6 594
Dot.: Rekrutacja do przedszkola- to jakaś paranoja!

Hmm, nie wiem, w jakich częściach Wrocławia mieszkacie, ale od września rusza w Bielanach duże przedszkole. Wiem, ze to inna gmina, ale ma podpisane jakieś porozumienie z gminą Wrocław o wzajemnym przyjmowaniu dzieci z tych gmin ;
primavera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-15, 11:39   #34
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Rekrutacja do przedszkola- to jakaś paranoja!

Praktycznie tu nie zagladam na to podforum z racji, ze nie mam dzieci, a tu prosze jaka dyskusja

Cytat:
Napisane przez sylwia-zuza Pokaż wiadomość
A to ciekawe. Co do tego ma Ci politycy? ustali zasady przyjmowania do przedszkoli?
Myslisz, ze polityka nie ma wplywu na nasze zycie?
Cytat:
Napisane przez Psie Pole Chrobry Pokaż wiadomość
Najgorzej jak się slyszy że samotne matki mają możliwości więcej niż normalne matki
Nie dosc, ze te kobiety spotkalo nieszczescie, bo zapewniam zadna nie planuje miec dziecko sama, to jeszcze ktos sugeruje, ze nie sa normalne.

Uwazam, ze panstwo powinno pomagac tym najbardziej potrzebujacym. A postawa roszczeniowa mnie zniesmacza. To wg brak dojrzalosci spolecznej.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-15, 15:17   #35
primavera
Zakorzenienie
 
Avatar primavera
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław i okolice
Wiadomości: 6 594
Dot.: Rekrutacja do przedszkola- to jakaś paranoja!

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
Praktycznie tu nie zagladam na to podforum z racji, ze nie mam dzieci, a tu prosze jaka dyskusja


Myslisz, ze polityka nie ma wplywu na nasze zycie?

Nie dosc, ze te kobiety spotkalo nieszczescie, bo zapewniam zadna nie planuje miec dziecko sama, to jeszcze ktos sugeruje, ze nie sa normalne.
Rena - tylko że ja zauważam, że często (wiadomo, nie zawsze, ale większość samotnych matek jakie znam) są samotne "na papierze". Tzn żyją bez ślubu - bo podwójne becikowe, zasiłki itd.
primavera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-15, 16:02   #36
Kancia
Zakorzenienie
 
Avatar Kancia
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 9 656
Dot.: Rekrutacja do przedszkola- to jakaś paranoja!

i tu sie z Tobą zgodzę, niestety ale to co raz czesciej sie takie mamy spotyka
__________________
Kancia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-16, 17:32   #37
tangerynka
Rozeznanie
 
Avatar tangerynka
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 569
Dot.: Rekrutacja do przedszkola- to jakaś paranoja!

Cytat:
Napisane przez primavera Pokaż wiadomość
Rena - tylko że ja zauważam, że często (wiadomo, nie zawsze, ale większość samotnych matek jakie znam) są samotne "na papierze". Tzn żyją bez ślubu - bo podwójne becikowe, zasiłki itd.
A mogłabyś wyjaśnić to podwójne becikowe?
tangerynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-03-16, 19:40   #38
primavera
Zakorzenienie
 
Avatar primavera
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław i okolice
Wiadomości: 6 594
Dot.: Rekrutacja do przedszkola- to jakaś paranoja!

Owszem.
Dostajesz 1 tys "z urzędu" za urodzenie dziecka, a drugi -- jeżeli dochody nie przekraczają 504 zł na członka rodziny.

(znam kilka takich przypadków, że ślub celowo był odkładany - bo wtedy bierze się tylko dochód matki i dzieli na dwa)
primavera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-23, 21:40   #39
aniamama
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 12
Dot.: Rekrutacja do przedszkola- to jakaś paranoja!

Witacie. Ja również mam problem z przedszkolem.
zapisałam dzieci do przedszkola państwowego i czekam co będzie.
jedna idzie do zerówki więc napewno się dostanie, a druga...
gdyby się dostała pójdą razem za rok do I klasy a jak nie to moje plany legną w gruzach
apropo... 3 marca byłam przed 8 w przedszkolu. nikogo przede mną w kolejce nie było, tzn byłam sama. czekałam na dyrektorkę jakieś 15 min.
gdy zapisywała mnie na liste, to moje dzieci były na ponad 50 miejscu wpisane. jestem ciekawa o co chodzi, kiedy te matki wpisały dzieci skoro od tego dnia były zapisy, a liczy sie kolejność zgloszeń
aniamama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-24, 07:18   #40
Kancia
Zakorzenienie
 
Avatar Kancia
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 9 656
Dot.: Rekrutacja do przedszkola- to jakaś paranoja!

primavera a czy to nie jest "gminny" tysiąc
__________________
Kancia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-24, 07:32   #41
primavera
Zakorzenienie
 
Avatar primavera
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław i okolice
Wiadomości: 6 594
Dot.: Rekrutacja do przedszkola- to jakaś paranoja!

Cytat:
Napisane przez Kancia Pokaż wiadomość
primavera a czy to nie jest "gminny" tysiąc
Nie, gminny to jeszcze co innego, przyznawany przez niektóre giny (niekoniecznie tysiąc, paddają różne kwoty) bez względu na zarobki; za sam fakt urodzenia dziecka (ale niestety, Wrocław takiego nie przyznaje,moja gmina także)
primavera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-03-25, 07:38   #42
tangerynka
Rozeznanie
 
Avatar tangerynka
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 569
Dot.: Rekrutacja do przedszkola- to jakaś paranoja!

Cytat:
Napisane przez aniamama Pokaż wiadomość
Witacie. Ja również mam problem z przedszkolem.
zapisałam dzieci do przedszkola państwowego i czekam co będzie.
jedna idzie do zerówki więc napewno się dostanie, a druga...
gdyby się dostała pójdą razem za rok do I klasy a jak nie to moje plany legną w gruzach
apropo... 3 marca byłam przed 8 w przedszkolu. nikogo przede mną w kolejce nie było, tzn byłam sama. czekałam na dyrektorkę jakieś 15 min.
gdy zapisywała mnie na liste, to moje dzieci były na ponad 50 miejscu wpisane. jestem ciekawa o co chodzi, kiedy te matki wpisały dzieci skoro od tego dnia były zapisy, a liczy sie kolejność zgloszeń
Pewnie to były dzieci które już chodzą do tego przedszkola.
tangerynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-28, 19:56   #43
moniolla
Raczkowanie
 
Avatar moniolla
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 410
GG do moniolla
Dot.: Rekrutacja do przedszkola- to jakaś paranoja!

kilka dni temu rozmawiałam z koleżanką i takie same głupie zasady przyjmowania dzieci do przedszkola sa w którejś z katowickich placówek....byłam bardzo zdziwiona punktami bo pierwszy raz o czyms takim słyuszałam i prosze bardzo....juz taki wąteczek sie pojawił....
ja rok temu zapisywałam mojego -wtedy 3 latka- do przedszkola i nie miałam problemu.dowiedziałam sie że jest "dzien otwarty",że mozna przyjśc z maluchami ,zwiedzic przedszkole,dzieci sie pobawią z najmłodsza grupa i przy okazji beda zapisy u p.dyrektor.tak tez to przebiegało.nie pytano właściwie o dochody,jedynie dane osobowe i wypełnienie takiego kwestionariusza (wtedy jeszcze nie pracowałam i nie było to problemem ze jedno z rodziców siedzi w domu).i to wszystko.za miesiąc wywieszono liste i wszystkie dzieciaki zapisywane tego dnia dostały sie do przedszkola.kilka dni później listy juz zamknieto - tego dowiedziałam sie od koleżanki która chciała zapisac tez dziecko do naszego przedszkola i niestety przegapiła dzien otwarty....
nasze przedszkole jest dosyc oblegane,cieszy sie dobra opinią i mimo tego nie ma takich cyrków.w tym roku chyba wszystko przebiegało tak samo bo równiez był dzień otwarty i zapisy
pozdrawiam...
__________________
Marcin styczeń 2004
moniolla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-28, 20:30   #44
gorzki cukierek
Raczkowanie
 
Avatar gorzki cukierek
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 117
Dot.: Rekrutacja do przedszkola- to jakaś paranoja!

Ja bylam zapisac pare dni temu córeczke do przedszkola,na wiesc o zapisach w lokalnej gazecie.Mila pani kazala mi wypelnic formularz poinformowala o dniach otwartych zapraszala
wszystko odbylo sie w milej atmosferze..mam nadzieje ze reszta tez bedzie w miare kolorowa..tak przynajmniej sytuacja sie ma na slasku cieszynskim

W jakich godzinach otwarte sa u Was przedzkola??u mnie juz od 6.30
__________________
Nigdy sie nie tlumacz- przyjaciele tego nie potrzebuja a wrogowie i tak nie uwierzą
gorzki cukierek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-29, 11:34   #45
goha80
Zadomowienie
 
Avatar goha80
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Śląsk :)
Wiadomości: 1 016
Dot.: Rekrutacja do przedszkola- to jakaś paranoja!

No to mi sie chyba wypada tylko przeprowadzić tam gdzie nie ma jakichs chorych warunków przyjęcia, albo się rozwieść to jako matka samotna bede miała jakieś szanse na wepchnięcie malucha do przedszkola
__________________
#klubrecenzentki
goha80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-01, 07:26   #46
Impersona
Zakorzenienie
 
Avatar Impersona
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 726
GG do Impersona
Dot.: Rekrutacja do przedszkola- to jakaś paranoja!

Ja czekam na wyniki rekrutacji, które są jutro. Pani dyrektor mi powiedziała, że w tym roku raczej dzieci się dostaną, bo znaleźli na to sposób:
uwaga, uwaga, dla mnie to porażka:
przenieśli zerówkowiczów do szkoły, żeby były wolne sale dla dodatkowych grup maluchów.
Fajnie, że zrobili więcej miejsc, tylko czemu znów kosztem dzieci...
Impersona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-05, 08:25   #47
moniolla
Raczkowanie
 
Avatar moniolla
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 410
GG do moniolla
Dot.: Rekrutacja do przedszkola- to jakaś paranoja!

koleżanka mi wczoraj mówiła ze była zapisac synka do przedszkola(katowice) -poszła ok 10tej (zapisy od 9tej) i jej dziecko jest 156 na liście!!!!!!!a miejsc 150.....paranoja......
pewnie kolejka stała od nocy....ciekawe czy był komitet kolejkowy????
__________________
Marcin styczeń 2004
moniolla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-05, 09:22   #48
goha80
Zadomowienie
 
Avatar goha80
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Śląsk :)
Wiadomości: 1 016
Dot.: Rekrutacja do przedszkola- to jakaś paranoja!

Ja się dowiem za 10 dni....
__________________
#klubrecenzentki
goha80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-05, 10:43   #49
Kancia
Zakorzenienie
 
Avatar Kancia
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 9 656
Dot.: Rekrutacja do przedszkola- to jakaś paranoja!

impersona i jak wyniki ??
__________________
Kancia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-04-06, 14:30   #50
gwiazdeczka69
Przyczajenie
 
Avatar gwiazdeczka69
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 2
Dot.: Rekrutacja do przedszkola- to jakaś paranoja!

W tym roku zapisy do przedszkoli były przez cały marzec, miesiąc wcześniej niż rok temu. Przynajmniej u mnie w Krakowie. Dzieci przyjmowane są według kryteriów, między innymi tak jak było pisane na forum. Czyli w pierwszej kolejności dzieci adoptowane, samotnych rodziców, te które uczęszczały wcześniej do żłobka itp.... Zliczają punkty i teoretycznie według tego przyjmują. A jaka prawda o tym za chwilę ...

Na moim osiedlu jest jedno państwowe przedszkole ( a takie zapotrzebowanie, że otworzyli 3 prywatne ). W zeszłym roku w państwowym odrzucili 150 ! podań. W tym pewnie będzie nie inaczej ....

A prawda taka :
Moja sąsiadka jest dyrektorką tego przedszkola. Dostałam od niej karteczkę i w sekretariacie dzięki temu zostałam zapisana do specjalnego notesu, który pani wyciągnęła z szuflady. I nie byłam pierwsza na tej liście ... Pewnie inaczej by się nie dostał ...
gwiazdeczka69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-10, 11:49   #51
karola_sz
Rozeznanie
 
Avatar karola_sz
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 741
Dot.: Rekrutacja do przedszkola- to jakaś paranoja!

Mnie problem z przedszkolem dotknął po raz pierwszy w tym roku. Chciałam zapisać moją prawie 3-latkę. Niestety nie udało się. Rekrutacja odbywała się drogą elektroniczną. W określonym dniu zalogowałam się na stronie, tylko po to, żeby dowiedzieć się, że "kandydat o podanym nr pesel nie dostał się". Rewelacja. Dlaczego, nie wiem. I nie mam się gdzie dowiedzieć. Być może powodem jest fakt, że moja córka kończy 3 latka 23 września (podobno były jakieś tam przepisy odrzucające takie dzieci w pierwszej kolejności). Generalnie jestem wkurzona, bo mimo, że formalnie mam męża, dziecko wychowuję sama, bo mąż przebywa na kontrakcie zagranicą. Przedszkola prywatne też pozajmowane. Teraz czekam, może w prywatnym zwolni się miejsce...
karola_sz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-10, 15:50   #52
Impersona
Zakorzenienie
 
Avatar Impersona
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 726
GG do Impersona
Dot.: Rekrutacja do przedszkola- to jakaś paranoja!

Cytat:
Napisane przez Kancia Pokaż wiadomość
impersona i jak wyniki ??
Dostaliśmy się, ale do takiego kiszkowatego przedszkola. Staram się o przeniesienie, ale nie wiem czy coś z tego wyjdzie.
Impersona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-23, 11:25   #53
goha80
Zadomowienie
 
Avatar goha80
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Śląsk :)
Wiadomości: 1 016
Dot.: Rekrutacja do przedszkola- to jakaś paranoja!

Mój mały oczywiście tak jak przewidywałam i jak mnie uprzedzili - nie dostał się.
Odrzucono 17 dzieci w tym jego
Pozytywne jest to że dyrektorka zapewniła że jeśli przyniosę poświadczenie że idę na studia o października, lub zdobędę pracę to będą musieli mi go przyjąć. no i że we wrześniu dużo dzieci odpada, rodzice rezygnują z przedszkola bo dziecko nie umie się zaklimatyzować.
wydawało mi się wcześniej niewykonalne jak mam znaleźć pracę non stop opiekując się dzieckiem. wolałam inną kolejność. najpierw dziecko ulokować w przedszkolu a potem spokojnie zacząć szukać, chodzić na rozmowy itd... a tu proszę praca sama przyszła więc może od września mój synek jednak zostanie przedszkolakiem
__________________
#klubrecenzentki
goha80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-18, 08:53   #54
Wisienka26
Raczkowanie
 
Avatar Wisienka26
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: zabrze
Wiadomości: 180
Dot.: Rekrutacja do przedszkola- to jakaś paranoja!

Cytat:
Napisane przez primavera Pokaż wiadomość
Owszem.
Dostajesz 1 tys "z urzędu" za urodzenie dziecka, a drugi -- jeżeli dochody nie przekraczają 504 zł na członka rodziny.

(znam kilka takich przypadków, że ślub celowo był odkładany - bo wtedy bierze się tylko dochód matki i dzieli na dwa)
....taaa...no to naprawde dużo wiesz;/...ja żyje w takim związku, w momencie urodzenia pierwszego dziecka moj chłopak zarabiał i tak 1400zł..kombinowanie nic by i tak nam nie dało...zreszta dziewczyno rozejrzyj sie...znasz kogos ze średnim wykształceniem, ew. policealnym,kto za normalną prace(bez nadgodzin i premi) dostaje ponad 1500zł do ręki??

Mogłabym próbować przedstawić sie w przedszkolu jako samotna, ale po pierwsze-w urzedach widniejemy jako para, a po drugie jak sie wytłumacze z tego jestem samotna a ojciec dziecka odbiera je z przedszkola?po trzecie dziecko i tak w przedszkolu będzie mówiło że mój tata to , mój tata tamto, takich rzeczy nie ukryjesz;p
Wisienka26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-18, 09:01   #55
primavera
Zakorzenienie
 
Avatar primavera
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław i okolice
Wiadomości: 6 594
Dot.: Rekrutacja do przedszkola- to jakaś paranoja!

Wisienka26 -zauważyłaś, że wątek jest sprzed czterech lat?
primavera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-18, 18:38   #56
Hvid
Zakorzenienie
 
Avatar Hvid
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 3 784
Dot.: Rekrutacja do przedszkola- to jakaś paranoja!

Heh, no my też na etapie zapisywania dziecka do państwowego przedszkola, w Warszawie. Mnie rozbawiło to, że jeżeli któryś rodzic siedzi w więzieniu, to dodatkowe punkty itd. To znaczy rozumiem sytuację, bo takim rodzinom pewnie jest ciężej (tylko jeden rodzic tak naprawdę opiekuje się dzieckiem), no ale.
Mam nadzieję, że moje dziecko zostanie do któregoś przedszkola z listy przyjęte. Można było wpisać 10 przedszkoli, więc wpisałam 10, zawsze większa szansa. Podanie do przedszkola pierwszego wyboru złożyliśmy jako pierwsi, ale mamy mało punktów, więc pewnie nie dostaniemy się do tego z pierwszego wyboru.

Właśnie doczytałam, że wątek sprzed kilku lat. Ale to nie szkodzi. Niech będzie pamiątka tego, jakie nowe rzeczy wymyślają. Jeszcze o rodzinach z przydzieloną opieką kuratora zapomniałam (my nie mamy, więc też z miejsca mniej punktów ).

Podzielcie się dziewczyny wrażeniami z tegorocznej rekrutacji. Mnie pani dyrektor pocieszała, że będzie dobrze i na pewno dziecko do któregoś z tych 10 się dostanie, więc czekam z nadzieją.
Hvid jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-18, 19:12   #57
taszkin
Zakorzenienie
 
Avatar taszkin
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Podbeskidzie/BB
Wiadomości: 4 758
Dot.: Rekrutacja do przedszkola- to jakaś paranoja!

Cytat:
Napisane przez Hvid Pokaż wiadomość
Heh, no my też na etapie zapisywania dziecka do państwowego przedszkola, w Warszawie. Mnie rozbawiło to, że jeżeli któryś rodzic siedzi w więzieniu, to dodatkowe punkty itd. To znaczy rozumiem sytuację, bo takim rodzinom pewnie jest ciężej (tylko jeden rodzic tak naprawdę opiekuje się dzieckiem), no ale.
Mam nadzieję, że moje dziecko zostanie do któregoś przedszkola z listy przyjęte. Można było wpisać 10 przedszkoli, więc wpisałam 10, zawsze większa szansa. Podanie do przedszkola pierwszego wyboru złożyliśmy jako pierwsi, ale mamy mało punktów, więc pewnie nie dostaniemy się do tego z pierwszego wyboru.

Właśnie doczytałam, że wątek sprzed kilku lat. Ale to nie szkodzi. Niech będzie pamiątka tego, jakie nowe rzeczy wymyślają. Jeszcze o rodzinach z przydzieloną opieką kuratora zapomniałam (my nie mamy, więc też z miejsca mniej punktów ).

Podzielcie się dziewczyny wrażeniami z tegorocznej rekrutacji. Mnie pani dyrektor pocieszała, że będzie dobrze i na pewno dziecko do któregoś z tych 10 się dostanie, więc czekam z nadzieją.
U nas kolejność zgłoszeń nie ma znaczenia.
Są takie kryteria:


SZCZEGÓŁOWE KRYTERIA REKRUTACJI DO PRZEDSZKOLI
I ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH W SZKOŁACH PODSTAWOWYCH
PROWADZONYCH PRZEZ GMINĘ BIELSKO – BIAŁA

1. Dzieci przyjmowane są do przedszkoli w oparciu o zasadę powszechnej dostępności, w oparciu o jednolite dla wszystkich przedszkoli kryteria.

2. W pierwszej kolejności do przedszkoli przyjmowane są:

1) dzieci odbywające roczne przygotowanie przedszkolne,
2) dzieci matek lub ojców samotnie je wychowujących,
3) dzieci matek lub ojców, wobec których orzeczono znaczny lub umiarkowany stopień niepełnosprawności bądź całkowitą niezdolność do pracy oraz niezdolność do samodzielnej egzystencji na podstawie odrębnych przepisów,
4) dzieci umieszczone w rodzinie zastępczej.


3. W przypadku gdy liczba kandydatów do przedszkola jest większa niż liczba miejsc, przyjęcie do przedszkola uzależnione jest od spełnienia dodatkowych kryteriów:
1) dzieci kontynuujące pobyt w przedszkolu pierwszego wyboru,
2) rodzeństwo dziecka kontynuującego pobyt w przedszkolu pierwszego wyboru lub edukację w szkole podstawowej, w której funkcjonuje oddział przedszkolny,
3) rodzeństwo ubiegające się jednocześnie po raz pierwszy do przedszkola,
4) dzieci z placówki opiekuńczo – wychowawczej oraz dzieci objęte nadzorem kuratorskim,
5) dzieci posiadające rodzeństwo z orzeczonym stopniem niepełnosprawności,
6) dzieci posiadające dwoje lub więcej rodzeństwa poniżej 14 roku życia,
7) dzieci obojga rodziców (prawnych opiekunów) pracujących lub studiujących w trybie dziennym,
8) dzieci ze stwierdzoną alergią pokarmową potwierdzoną zaświadczeniem lekarskim (dotyczy przedszkoli posiadających w swojej ofercie wyraźne wskazanie do realizacji programu w zakresie zdrowego żywienia z uwzględnieniem nietolerancji pokarmowej).


Można wybrać tylko 3 placówki. Jest system elektroniczny, zanosi się gotowy formularz do pierwszej wybranej placówki. W zeszłym roku córka nie dostała się do żadnej, teraz jako 5-latek ponoć ma zagwarantowane miejsce w placówce pierwszego wyboru. Na wszelki wypadek, zaznaczyłam też, że oboje z mężem pracujemy. Cóż-zobaczymy, wyniki 20 marca.
taszkin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-18, 19:25   #58
Hvid
Zakorzenienie
 
Avatar Hvid
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 3 784
Dot.: Rekrutacja do przedszkola- to jakaś paranoja!

taszkin - Dzięki, właśnie wiem, ale i tak się pospieszyłam, bo mi zależy. Dlatego o tych punktach napisałam, że mamy mało, niestety. Aha i trzeba było przedstawić wszystkie dokumenty (zatrudnienie, nawet papier poświadczający zameldowanie dziecka pokazywałam), bo własnie podobno w ubiegłych latach ludzie dużo przy zapisach kłamali i pani dyrektor musiała się upewnić.

Nas system elektroniczny nie chciał zarejstrować, bo mój mąż jest cudzoziemcem i nie chciał wejść na przykład kod pocztowy i numer telefonu. Dlatego wydrukowałam, wypełniłam zgodnie z prawdą i zaniosłam. Dopiero w przedszkolu, po kombinacjach, pani dyrektor udało się zarejestrować nas w systemie.

U nas wyniki 19 kwietnia. Czekam pełna nadziei.
Hvid jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-18, 19:32   #59
iizabelaa
Zakorzenienie
 
Avatar iizabelaa
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 12 927
Dot.: Rekrutacja do przedszkola- to jakaś paranoja!

Cytat:
Napisane przez Hvid Pokaż wiadomość
Mnie rozbawiło to, że jeżeli któryś rodzic siedzi w więzieniu, to dodatkowe punkty itd.
nie wytrzymam

Ja zapisałam córkę do żłobka, ale chyba dopóki się nie rozwiedziemy albo nie trafimy do więzienia to nie mamy szans
__________________
iizabelaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-18, 19:45   #60
Hvid
Zakorzenienie
 
Avatar Hvid
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 3 784
Dot.: Rekrutacja do przedszkola- to jakaś paranoja!

Cytat:
Napisane przez iizabelaa Pokaż wiadomość
nie wytrzymam

Ja zapisałam córkę do żłobka, ale chyba dopóki się nie rozwiedziemy albo nie trafimy do więzienia to nie mamy szans
O to chodzi:

Za osobe samotnie wychowujaca dziecko uwaza sie takze osobe pozostajaca w zwiazku małzenskim, jezeli jej małzonek został
pozbawiony praw rodzicielskich lub odbywa kare pozbawienia wolnosci.
Hvid jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-02-18 11:52:13


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:35.