Osobowo¶æ a preferencje zapachowe. - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy

Notka

Perfumy Fora, na których znajdziesz porady w zakresie perfum. Zapraszamy do dyskusji.
Zanim napiszesz post zapoznaj siê z FAQ oraz Przewodnikiem po perfumach.

Odpowiedz
 
Narzêdzia
Stary 2011-04-07, 23:30   #31
gryx82
BAN sta³y
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomo¶ci: 30 807
Dot.: Osobowo¶æ a preferencje zapachowe.

Cytat:
Napisane przez Ingwer Poka¿ wiadomo¶æ
Generalne lubiê radosne, lekkie zapachy owocowo-kwiatowe...
U mnie (te¿ Marzyciel) raczej odwrotnie, hmmm

Cytat:
Napisane przez Evaniesama Poka¿ wiadomo¶æ
Ja mam ciê¿ki, silny charakter i lubiê ciê¿kie, mocne zapachy z pi¿mem i kardamonem.
Ja te¿ z tych lubi±cych (w wiêkszo¶ci przypadków, odstêpstwo to Nilowy np. ) ciê¿kie i mocne zapachy, ale charakteru silnego i ciê¿kiego nie mam. Nie wiem, mo¿e to dzia³a na zasadzie "odwróæ zapachem uwagê od swoich s³abych stron"?
gryx82 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-04-08, 00:23   #32
CatchyKathy
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Krk
Wiadomo¶ci: 2 631
Dot.: Osobowo¶æ a preferencje zapachowe.

Cytat:
Napisane przez cbr Poka¿ wiadomo¶æ
zg³asza siê 8w7 Dysydent
Witam dysydentkê

Równie¿ jestem 8w7, wiêkszo¶æ z cech by siê zgadza³a.

Lubiê: przyprawy - pieprz, kardamon, cynamon; wszelkie drewna, kadzid³a, orientalne zapachy, kandyzowane owoce, miód, karmel, wanilia (ale nie jadalna ) kawa, rum .

Nie lubiê - ¶wie¿ych, cytrusowych zapachów, ja¶minu, ró¿y, tuberozy, fio³ka, lukrecji - ogólnie nie lubiê kwiatów, szyprów.

Trzy_Ryby - naprawdê super w±tek

Edytowane przez CatchyKathy
Czas edycji: 2011-04-08 o 00:29
CatchyKathy jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-04-08, 03:50   #33
tajik girl
Raczkowanie
 
Avatar tajik girl
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomo¶ci: 423
Dot.: Osobowo¶æ a preferencje zapachowe.

Jestem 5w4 (niezbyt pasuje do mnie ten opis ) wed³ug tego drugiego testu Junga robionego kiedy¶ jestem mastermind INTJ (w te¶cie Trzy_Ryby to chyba strategist) - i tu ju¿ bardziej opis pasuje

Lubiê ¶wie¿e zapachy jak light blue czy funny. Powoli oswajam siê z drewnem (w³a¶nie zbieram $ na she wood ), a ju¿ po g³owie zaczynaj± mi kr±¿yæ jakie¶ ró¿ane zapachy, eeh..

Nie trawiê za to s³odko¶ci jak czekolada, karmel, fuj fuj fuj!!
tajik girl jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-04-08, 06:56   #34
LillyS
Zadomowienie
 
Avatar LillyS
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomo¶ci: 1 775
Dot.: Osobowo¶æ a preferencje zapachowe.

Mia³am chwilkê, by wype³niæ drugi test - wysz³o: INTJ - The "Strategist". Czy ja wiem...
Temperament: NT (Intellectual). Jakie zapachy lubiê, nastuka³am kilka postów wcze¶niej
__________________
Na wylocie flakony:
Flower by Kenzo Le Parfum - 40 ml/75
Halle Berry, Reveal, 14,5/50 ml
i próbki
tu

Edytowane przez LillyS
Czas edycji: 2011-04-08 o 06:59
LillyS jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-04-08, 07:49   #35
golgie
Zakorzenienie
 
Avatar golgie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wroclaw
Wiadomo¶ci: 11 148
GG do golgie
Dot.: Osobowo¶æ a preferencje zapachowe.

wysz³o mi 6w7,czyli lojalista z wp³ywem entuzjasty=kumpel-lubiê zapachy kwiatowe-mog± byæ z³amane akcentem owocowym,zapachy ¶wie¿e,mydlane i,,pralniane"-powietrze, bawe³na itp.,czasem lubiê zapachy s³odkie, jadalne.
Nie cierpiê wszelkich dziwade³ zapachowych-szyprów, kadzide³...
__________________
teraz szczê¶cia mam(y) dwa:
JULIA
MARCIN

Moja fragrantica


WYMIANA

Edytowane przez golgie
Czas edycji: 2011-04-08 o 08:10
golgie jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-04-08, 07:56   #36
Vanilla
Zakorzenienie
 
Avatar Vanilla
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomo¶ci: 5 115
Dot.: Osobowo¶æ a preferencje zapachowe.

4w5 w³óczêga

Lubiê: zapachy s³odkie + kwiaty i owoce, z do¶æ spor± ilo¶ci± pieprzu, mile widziana porzeczka, lipa, magnolia, mimoza, ja¶min, malina ,mog± mieæ nutê cytrusów,np. owoc karamboli, mog± byæ ¶wie¿sze (ale nie typowe ¶wie¿aki, chyba ¿e na upa³y) jak np. Coco Mademoiselle , Lanocme Miracle Forever, YSL Elle (na lato Angel Suessence Bleu Lagon), mog± zmierzaæ w kierunku s³odyczy jadalnej , np. nuty karmelu, (YR Fleur de Noel), wanilii, przpraw do pierników (Theorema Esprit d’Ete),pralinek (VC&A Oriens, B. Spears Believe), ale bez czekolady (Chopard Wish, Lancome Hypnose Elixir). Musz± to byæ przede wszystkim w tym moim zlepku nut zapachy konkretne (Ch. Jourdan Teh Parfum).

Nie lubiê natomiast: szyprów (Sisley Soir de Lune), aldehydów, orientu, staro¶wieckich zapachów ( Chanel no 19, E. Lauder Beautiful, Beautiful Love, Gres Cabotine), niszowców, nietypowych eksperymentów perfumeryjnych typu zapach warzywniaka czy spalonej gumy, zapachów nijakich, rozmytych, rozwodnionych, ozonowych, samych kwiatków, zapachów z nut± przewodni± jednego kwiatka (S. Dali Purplelight), skóry, (Hermes Kelly Caleche), soli, (Hermes Ogródek Monsunowy, Eau des Merveilles) cynamonu, kminku, nie przepadam za kadzid³ami, nutami ro¶linnymi, zielonymi, zio³owymi, le¶nymi i coraz bardziej oddalam siê od zapachów typowo cytrusowych (Armani Diamonds ).
__________________
odlewki szukaj± nowego domu https://www.fragrantica.pl/board/viewtopic.php?id=7025

Edytowane przez Vanilla
Czas edycji: 2011-04-08 o 09:01
Vanilla jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-04-08, 07:57   #37
MeryJane
Zadomowienie
 
Avatar MeryJane
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Miasto Utrapienia
Wiadomo¶ci: 1 985
Dot.: Osobowo¶æ a preferencje zapachowe.

Naprawdê kto¶ powinien siê pokusiæ o g³êbsz± analizê- rzeczywi¶cie mi wychodzi na to, ¿e obrazoburcy generalnie musz± mieæ zapachy mocne i bleee na cytrusiki i kwiatki
__________________
Kadzid³a...
Paczule...
Dymy...
przygarnê, adoptujê, kupiê

WSZYSTKIE DZIWOL¡GI PRZYGARNÊ


MeryJane jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2011-04-08, 08:06   #38
Daffodilka
Zakorzenienie
 
Avatar Daffodilka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomo¶ci: 14 042
Dot.: Osobowo¶æ a preferencje zapachowe.

Cytat:
Napisane przez MeryJane Poka¿ wiadomo¶æ
Naprawdê kto¶ powinien siê pokusiæ o g³êbsz± analizê- rzeczywi¶cie mi wychodzi na to, ¿e obrazoburcy generalnie musz± mieæ zapachy mocne i bleee na cytrusiki i kwiatki
A ciekawe co by ten analizuj±cy powiedzia³ na to, ¿e jak na razie jest tylko jeden Rozwi±zywacz problemów? Zaczynam siê czuæ jak jakie¶ dziwad³o, prawdziwy wybryk natury Chyba z rozpaczy pójdê siê zlaæ do pêpka S³oniem i po¿egnam ten ziemski padó³
Daffodilka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-04-08, 08:17   #39
golgie
Zakorzenienie
 
Avatar golgie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wroclaw
Wiadomo¶ci: 11 148
GG do golgie
Dot.: Osobowo¶æ a preferencje zapachowe.

nikt jeszcze nie ma tego typu co ja,a taka jestem ciekawa jego preferencji, no nic poczekam

---------- Dopisano o 09:12 ---------- Poprzedni post napisano o 09:11 ----------

nikt nie jest ,,kumplem"?

---------- Dopisano o 09:17 ---------- Poprzedni post napisano o 09:12 ----------

,,tak bardzo chcia³bym zostaæ kumplem Twym, tak bardzo chcia³bym..."
__________________
teraz szczê¶cia mam(y) dwa:
JULIA
MARCIN

Moja fragrantica


WYMIANA
golgie jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-04-08, 08:20   #40
MeryJane
Zadomowienie
 
Avatar MeryJane
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Miasto Utrapienia
Wiadomo¶ci: 1 985
Dot.: Osobowo¶æ a preferencje zapachowe.

Cytat:
Napisane przez Daffodilka Poka¿ wiadomo¶æ
A ciekawe co by ten analizuj±cy powiedzia³ na to, ¿e jak na razie jest tylko jeden Rozwi±zywacz problemów? Zaczynam siê czuæ jak jakie¶ dziwad³o, prawdziwy wybryk natury Chyba z rozpaczy pójdê siê zlaæ do pêpka S³oniem i po¿egnam ten ziemski padó³
Eeee tam - Ty jako ta per³a - wyjatek
__________________
Kadzid³a...
Paczule...
Dymy...
przygarnê, adoptujê, kupiê

WSZYSTKIE DZIWOL¡GI PRZYGARNÊ


MeryJane jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-04-08, 08:35   #41
201605090956
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomo¶ci: 3 157
Dot.: Osobowo¶æ a preferencje zapachowe.

4w5 (introwertyk i odkrywca ¶wiata = W³óczêga) - opis siê bardzo zgadza. Jestem romantyczk±, a jednocze¶nie podró¿nikiem.

Mi³o¶æ: kadzid³o - ale w wydaniu bardzo ostrym (Olibanum, Bois d'Encens, Avignon, MdM)

Ukochane typy zapachów - drzewne (zimne drzewne), kadzidlane, przyprawowe (zielska) + imbir, ¶wie¿e, zielone - bardziej ze strony mêskiej lub uniseksowej. I owocowe, ale cytrusowe i zimna ambra. I kocham niszê.

Ulubione zapachy:
Gucci PH (ciep³y, ale kocham go z innych wzglêdów )
Bois d'Encens
Olibanum
Fumidus
Green green and the perfume
Molecule 03 i Escentric 03
Black Tourmaline
mêski Encre Noire
Messe de Minuit
Hinoki
Avignon
Dover Street Market
Fille en Aiguilies
Ambre Soie

Jak najdalej uciekam od - s³odko¶ci wszelakiej - nie dla mnie pi¿ma, ambry (totalny wyj±tek Ambre Soie), kwiaty, szypry, owoce (wyj±tek cytrusy), wanilia to najbardziej znienawidzona przyprawa i s³odkie orienty. Poza Gucci PH Douglas i Sephora od strony perfumeryjnej mog³y by nie istnieæ.

Edytowane przez 201605090956
Czas edycji: 2011-04-08 o 09:14
201605090956 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2011-04-08, 08:56   #42
ashka81
Raczkowanie
 
Avatar ashka81
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomo¶ci: 357
Dot.: Osobowo¶æ a preferencje zapachowe.

Cytat:
Napisane przez Daffodilka Poka¿ wiadomo¶æ
A ciekawe co by ten analizuj±cy powiedzia³ na to, ¿e jak na razie jest tylko jeden Rozwi±zywacz problemów? Zaczynam siê czuæ jak jakie¶ dziwad³o, prawdziwy wybryk natury Chyba z rozpaczy pójdê siê zlaæ do pêpka S³oniem i po¿egnam ten ziemski padó³
Ja równie¿ mam typ 5w6, tak¿e jest ju¿ nas dwie
Lubiê: zapachy kwiatowe(szczególnie bia³e kwiaty, ja¶min), orientalne, drzewne. Killery.
Nie lubiê: zapachów wodnych, ozonowych, ogórków, melonów, nut zielonych, pieprzu.
ashka81 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-04-08, 08:56   #43
rousse
BAN sta³y
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Polska/Szwecja
Wiadomo¶ci: 6 498
Dot.: Osobowo¶æ a preferencje zapachowe.

5w4

lubiê: ja¶min, bergamotka, ró¿a,, pi¿mo, wetiwer, cynamon, kwiat pomarañczy, mandarynka, cedr, drzewo sanda³owe

czasem lubiê: tuberoza, mimoza , narcyz, frezja, bu³garska ró¿a, paczula wanilia, ró¿owy pieprz, bób tonka, ylang ylang, irys, ambra, drzewo ró¿ane, gardenia, neroli, nuty skórzane, kadzid³o,

po jednym przyk³adzie, które mi siê podobaj±:
ciep³e: Chanel Chance,
"jadalne" - tylko SL Rousse
neutralne: Yohji Yamamoto,
kwiatowe: YR Tnedre Jasmin,
romantyczne: Amarige,
orientalne: smok
czasem, szczególnie latem lubiê le¶ne , drzewne, zielono-wodne, kamienno-wodne, i dziwne

nie lubiê: aldehydów, nie lubiê Chanel No 5 nie lubiê innych kwiatów ni¿ wymienione ,ogórków i innych warzyw, kminku
nie lubiê: -wiêkszosci perfum w douglasie i sephorze,
wiêkszo¶ci popularnych s³odziaków i kwiatówych,ozonowych, np CK one, Parisienne,

Edytowane przez rousse
Czas edycji: 2011-04-08 o 09:02
rousse jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-04-08, 09:11   #44
liv87
Guerlain Lover
 
Avatar liv87
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia
Wiadomo¶ci: 19 945
Dot.: Osobowo¶æ a preferencje zapachowe.

Cytat:
Napisane przez teza20 Poka¿ wiadomo¶æ
Ja jestem




A lubiê zapachy dziwne dymne,s³odkie,ogoniaste,g êste,przyt³aczaj±ce.
Nie cierpiê zapachów morskich,¶wie¿ych,zielony ch,szyprów...
Cytat:
Napisane przez jowisz Poka¿ wiadomo¶æ
i ja podobnie. tzn. ma byæ gêsto i ogoniasto ale szukam tego w ka¿dej,hmm, kategorii np.: Alien, Lempicka (gêêêsto),Addict (gêsto i dymnie), Pure Poison (kwiatowy ze wzgl. na ja¶min), Soir de Lune (i gêsto, i szypr), Nilowy (dla mnie typ "wodny")..

nie lubiê zapachów cytrusowych, banalnych kwieciuchów, zapachów stricte owocowych.
U mnie równie¿ typ 7w8

uwielbiam: dymne , kadzid³a (Gucci PH, BC, Avignon, Winter Delice ), s³odziaki (typu: Nina, Lempicka edt, Princess, J'aime Flowerbomb edt i La vie en rose ), ostatnio orientale (Opium ), ze ¶wie¿aków uwielbiam szczególnie Hermesa: Kelly edt, Eau des Merveilles, Nilowy, Chance edp, Eau Premiere ,
a nienawidzê ozonowych ¶wie¿aków typu be delicious, Light Clouds oraz Angela i Amor amor, no i mydlane zapachy
__________________
2024: 18

2023: 62

liv87 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-04-08, 10:20   #45
Trzy_Ryby
Zakorzenienie
 
Avatar Trzy_Ryby
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomo¶ci: 5 284
Dot.: Osobowo¶æ a preferencje zapachowe.

Cytat:
Napisane przez garch Poka¿ wiadomo¶æ
Mój typ 5w4. Wg. drugiego testu INTP In¿ynier.
Garch nie jeste¶ przypadkiem moim dawno zaginionym bratem?
Zgodno¶æ wyników testów na to by wskazywa³a, INTP to najmniej czêsto pojawiaj±cy siê wynik.

W ogóle wyniki wychodz± bardzo ciekawie, w enneagramie czwórka to równie¿ do¶æ rzadko pojawiaj±cy siê wynik, pi±tka zdarza siê nieco czê¶ciej ale równie¿ wielkim zaskoczeniem dla mnie jest mnogo¶æ pi±tek zg³aszaj±cych siê w w±tku (to wcale nie jest tak ¿e wyniki testów rozk³adaj± siê "po równo" na ka¿dy typ), wychodzi na to ¿e wielbicielki i wielbiciele perfum to bardzo specyficzna osobowo¶ciowo grupa.
__________________
Jedynie skóra rozlicza zapach...
Trzy_Ryby jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-04-08, 10:30   #46
skarbiatko
Zakorzenienie
 
Avatar skarbiatko
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomo¶ci: 20 564
Dot.: Osobowo¶æ a preferencje zapachowe.

4w5 indywidualista-obserwator

test na MyPersonality: Examiner i Introwertyk

Lubiê kadzi³a, drewna, orient,skórê, zió³ka ale równie¿ puderek, aldehydy, niektóre kwiatowe...



tak wiêc nie s±dzê aby ten test by³ szczególnie miarodajny LillyS ma taki sam typ a lubi zupe³nie co innego ni¿ ja
__________________
blog ( nie dla sztywniaków )


Edytowane przez skarbiatko
Czas edycji: 2011-04-08 o 10:53 Powód: b³±d
skarbiatko jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-04-08, 10:43   #47
Frangipani
Raczkowanie
 
Avatar Frangipani
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 439
Dot.: Osobowo¶æ a preferencje zapachowe.

super - gratulujê w±tku
Mój typ to 7 ...Entuzjasta i jestem tu chyba jedyna która nie umie go rozwi±zaæ, bo mi nie wychodzi w co przechodzi wysz³o 7 i ju¿
A w preferencjach zapaszkowych chaos...i rozedrganie...Wy jeste¶cie takie (tacy) piêknie sprecyzowani i tak pewni tego co lubicie a czego nie. Ja w³a¶ciwie lubiê i nie zapaszki z ró¿nych kategorii. Nie mogê chyba napisaæ ¿e nie lubiê cytrusów, bo Cristalle Eau Verte uwielbiam, nie napisze chyba ze nie lubiê kwiatuchów bo Flawerbomb doceniam, a nawet lubiê..., jak mogê napisaæ ¿e nie lubiê owoców jak Amethyst Lalique lubiê bardzo
No nic spróbujê tak od serca mo¿e mi co¶ spójnego z tego wyjdzie:
Lubiê:
paczulê , aromaty piwniczno-ple¶niowe (je¶li takie s± np. Per³y ), lubiê ambrê i pi¿mo (czy mo¿e tu byæ np. mój ukochany MR?), lubiê rum (Idol de Lubin), lubiê drewno zw³aszcza sanda³ i cedr (FdB), lubie wanilie i cynamon (ale nie dominuj±cy – wiele wiele cudowno¶ci), uwielbiam kadzid³o ale nie hardcorowe, no i uwielbiam do tego szypry ... (knowing, paloma, soir de lune, chanell no 19) …no i aldehydy (Chanell no 5?)
A nie lubiê:
Pewnie z ka¿dego z powy¿szych co¶ by siê znalaz³o ale tak powa¿nie to chyba jednak owocków i bogatych kwiatuszków, a tak naprawdê to teraz skonstatowa³am ¿e chyba po prostu nie lubiê zapachów banalnych i (czytaj bez serca i pasji w butelce), a to co pope³ni³am powy¿ej to jedynie preferencje…
Mo¿e za rok, kiedy od¶wie¿ymy w±tek bêdê bardziej konkretna … Tymczasem pozdrawiam ciep³o Mistrzów
Frangipani jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-04-08, 10:50   #48
201605090956
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomo¶ci: 3 157
Dot.: Osobowo¶æ a preferencje zapachowe.

Cytat:
Napisane przez skarbiatko Poka¿ wiadomo¶æ
4w5 indywidualista-obserwator

test na MyPersonality: Examiner i Introwertyk

Lubiê kadzi³a, drewna, orient,skórê, zió³ka ale równie¿ puderek, aldehydy, niektóre kwiatowe...



tak wiêc nie s±dzê aby ten test by³a szczególnie miarodajny LillyS ma taki sam typ a lubi zupe³nie co innego ni¿ ja
Skarbku s±dzê tak samo. Gustu perfumeryjnego nie da siê zmierzyæ. Moja psychika i stany umys³u wykraczaj± poza jakiekolwiek normy. Jestem poza normami.

Widaæ to po te¶cie - s³odyczy nie trawiê, a wiêkszo¶æ pañ 4w5 ma s³odziaki podane... Jestem poza testami.
201605090956 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-04-08, 10:50   #49
ropuszka
Zakorzenienie
 
Avatar ropuszka
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomo¶ci: 5 118
Dot.: Osobowo¶æ a preferencje zapachowe.

Ja mam jeden wniosek: wiekszosc Wizazanek, niezaleznie od typu osobowosci lubi kadzidla i zapachy nietypowe A moze to po prostu kwestia mody w dziedzinie zapachow niszowych, ktorej sie wiekszosc z perfumoholiczerk poddala?
ropuszka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2011-04-08, 10:59   #50
LillyS
Zadomowienie
 
Avatar LillyS
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomo¶ci: 1 775
Dot.: Osobowo¶æ a preferencje zapachowe.

Cytat:
Napisane przez skarbiatko Poka¿ wiadomo¶æ
4w5 indywidualista-obserwator

test na MyPersonality: Examiner i Introwertyk

Lubiê kadzi³a, drewna, orient,skórê, zió³ka ale równie¿ puderek, aldehydy, niektóre kwiatowe...



tak wiêc nie s±dzê aby ten test by³a szczególnie miarodajny LillyS ma taki sam typ a lubi zupe³nie co innego ni¿ ja
O to to - kadzid³a nie bardzo (czasem oblec±), drewna akurat lubiê i orient, skórze mówiê stanowcze nie (mdli mnie!), zió³ka w lightowym wydaniu mog± byæ, ale tylko w lightowym, puderek równie¿, aldehydom nie! kwiatowe owszem, ale nie li i jedynie kwiatuchy bez np. owocowych dodatków. Ogólnie ró¿nimy siê jednak dosyæ mocno w upodobaniach.

W ogóle to s±dzê, ¿e ja sama znam siebie najlepiej, a te testy to tylko, by jako¶ to skategoryzowaæ, kto do kogo jest niby podobny
__________________
Na wylocie flakony:
Flower by Kenzo Le Parfum - 40 ml/75
Halle Berry, Reveal, 14,5/50 ml
i próbki
tu
LillyS jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-04-08, 11:12   #51
Polly_
grozi wypollizowaniem
 
Avatar Polly_
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomo¶ci: 24 151
Dot.: Osobowo¶æ a preferencje zapachowe.

Cytat:
Napisane przez ropuszka Poka¿ wiadomo¶æ
Ja mam jeden wniosek: wiekszosc Wizazanek, niezaleznie od typu osobowosci lubi kadzidla i zapachy nietypowe A moze to po prostu kwestia mody w dziedzinie zapachow niszowych, ktorej sie wiekszosc z perfumoholiczerk poddala?


hmmmm ja sie nie pdda³am modzie ja tu trafi³am dlatego ze przew±cha³am ca³± sefore i nie mog³am nic znale¼æ , a czystego kadzid³a akurat nie lubiê
Polly_ jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-04-08, 11:31   #52
ropuszka
Zakorzenienie
 
Avatar ropuszka
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomo¶ci: 5 118
Dot.: Osobowo¶æ a preferencje zapachowe.

Cytat:
Napisane przez Polly_ Poka¿ wiadomo¶æ
hmmmm ja sie nie pdda³am modzie ja tu trafi³am dlatego ze przew±cha³am ca³± sefore i nie mog³am nic znale¼æ , a czystego kadzid³a akurat nie lubiê
Nie mialam na mysli tego, ze trafiamy tu przez mode Ale na pewno z milosci do perfum Tylko zauwazylam, ze nawet tutaj na Wizazu panuja jakies trendy, moda tak zwana. Ktos cos fajnego wyniucha, pisze watek, potem ktos jeszcze cos dorzuci i robi sie faza np. na Fumidusa albo zapachy Lutka Przyznaje, ze ja dzieki temu forum poznalam wieeele zapachow, o ktorych istnieniu nie mialam wczesniej bladego pojecia (no bo skad?). Teraz panuje tez moda w prasie babskiej na zapachy niszowe - modnie jest pachniec nietypowo, a Galilu wyskakuje juz teraz z kazdego czasopisma... Troche chyba odchodze od glownego tematu tego watku, ale mam wrazenie, ze nawet to, co trudno dostepne i wczesniej nieznane teraz robi sie powszechne, oczywiscie w pewnych kregach, no bo nie kazdego stac na "fanaberie" albo nie kazdy musi byc perfumoholikiem Ostatnio jendak bardzo sie zdziwilam, jak spotkalam kobiete biznesu, ktora wyglada mi na dosc prosta, w dodatku wielbicielke marek luksusowych, ale powszechnie znanych, a tu nagle zapachnialo od nije Diptyque Albo pozory myla, ale sie kobitka modzie poddala
ropuszka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-04-08, 11:36   #53
Katty_p13
Piers do przodu
 
Avatar Katty_p13
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 19 285
Dot.: Osobowo¶æ a preferencje zapachowe.

super w±tek


Ja jestem 1w9 - Idealista

Ja lubiê eksperymentowaæ ... lubiê zapachy ciê¿kie, bogate, s³odkawe, nie przekombinowane, energetyzuj±ce, hipnotyzuj±ce, truj±ce, niebanalne choæ w lato nie pogardzê lekkimi owocowymi akordami.
__________________
Dying is easy it's living that scares me to death .
Katty_p13 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-04-08, 11:44   #54
Trzy_Ryby
Zakorzenienie
 
Avatar Trzy_Ryby
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomo¶ci: 5 284
Dot.: Osobowo¶æ a preferencje zapachowe.

Ropuszko, mo¿e pani o której pisa³a¶ uleg³a pewnej modzie, bo zgadzam siê ¿e moda na pachnid³a niszowe istnieje wpisuj±c siê piêknie w popularny i popowy trend by byæ "oryginalnym", "ekscentrycznym" i "niepowtarzalnym" (cokolwiek to znaczy).
Ale jest te¿ druga mo¿liwo¶æ. Zapachy Diptyque s± po prostu piêkne i na sposób, który obcy jest sephorowym czy doulgasowskich perfumom. S± charakterystyczne, bogate a zarazem proste, nieprzekombinowane, szlachetne.

Ja nie czytam i nie przegl±dam ¿adnych kolorowych czasopism, nie ogl±dam telewizji (choæby dlatego ¿e nie posiadam odbiornika) i sumie jestem modoodporna nie ze wzglêdu na jakie¶ szczególne w³a¶ciwo¶ci mojego charakteru a dlatego ¿e siê z trendami i nowinkami po prostu nie stykam (¿e nie d±¿ê do tego to inna rzecz).
Ale ceniê piêkno. I lubiê otoczyæ siê zapachem który moje kategorie piêkna spe³nia.
__________________
Jedynie skóra rozlicza zapach...
Trzy_Ryby jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-04-08, 11:47   #55
201605090956
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomo¶ci: 3 157
Dot.: Osobowo¶æ a preferencje zapachowe.

Ja perfumy odkry³am na serio dziêki Sabb - jej blog wci±gn±³ mnie w nie maksymalnie. Dziêki niej mam pasjê, za co dziêkujê jej serdecznie Choæ przyznajê, ¿e od dawna lubi³am "pachnieæ".

Szczerze powiem, ¿e znam 3/4 Douglasa i Sephory i poza Gustawem nic nie wpad³o mi w oczy. Ale go znam nie dziêki pó³kom w Sephorze, a opisowi Sabb. Po poznaniu niszy - dziêki magicznemu w±tkowi, okaza³o, siê, ¿e w D ani w S nie ma prawie nic dla mnie. U mnie to nie wynik mody, a odkrycia pasji (o której mój najlepszy przyjaciel i rodzina wie )
201605090956 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-04-08, 11:55   #56
Halkatlah
Raczkowanie
 
Avatar Halkatlah
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Wroc³aw
Wiadomo¶ci: 397
Dot.: Osobowo¶æ a preferencje zapachowe.

Cytat:
Napisane przez Trzy_Ryby Poka¿ wiadomo¶æ
Ropuszko, mo¿e pani o której pisa³a¶ uleg³a pewnej modzie, bo zgadzam siê ¿e moda na pachnid³a niszowe istnieje wpisuj±c siê piêknie w popularny i popowy trend by byæ "oryginalnym", "ekscentrycznym" i "niepowtarzalnym" (cokolwiek to znaczy).
Ale jest te¿ druga mo¿liwo¶æ. Zapachy Diptyque s± po prostu piêkne i na sposób, który obcy jest sephorowym czy doulgasowskich perfumom. S± charakterystyczne, bogate a zarazem proste, nieprzekombinowane, szlachetne.

Ja nie czytam i nie przegl±dam ¿adnych kolorowych czasopism, nie ogl±dam telewizji (choæby dlatego ¿e nie posiadam odbiornika) i sumie jestem modoodporna nie ze wzglêdu na jakie¶ szczególne w³a¶ciwo¶ci mojego charakteru a dlatego ¿e siê z trendami i nowinkami po prostu nie stykam (¿e nie d±¿ê do tego to inna rzecz).
Ale ceniê piêkno. I lubiê otoczyæ siê zapachem który moje kategorie piêkna spe³nia.
TrzyRybko , z prawdziw± przyjemno¶ci± czytam Twoje posty .
Mogê siê tylko podpisaæ pod powy¿szym. £±cznie z brakiem tv .
U mnie w pracy zaistnia³a ostatnio sytuacja podobna, do opisanej przez Ropuszkê, Klientka w typie wspomnianej nosi³a Avignon. Zauwa¿y³am od razu, g³ównie chyba z tego powodu, ¿e nieczêsto zdarza mi siê taki zapach wyczuæ gdzie¶ na ulicy. Ja na przyk³ad jestem typem raczej, hm, sportowym poniek±d. Wygodne buty, szmatki czêsto dobrane do¶æ przypadkowo, wg w³asnego widzimisiê, dredy, tatua¿...Czêsto zapachy jakich u¿ywam s± zaskoczeniem dla otoczenia, mog± siê "nie pokrywaæ" z wizualnym efektem , je¶li kto¶ lubi np dobieraæ perfumy do ubioru za³ó¿my. Wa¿ne jest jak sama siê czujê w danym zapachu, w dany dzieñ..tak jak Rybka powiedzia³a "lubiê otoczyæ siê zapachem który moje kategorie piêkna spe³nia".
Nooo, offtop to czy nie offtop?

Edytowane przez Halkatlah
Czas edycji: 2011-04-08 o 11:56
Halkatlah jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-04-08, 12:13   #57
selya
Zadomowienie
 
Avatar selya
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Gdañsk
Wiadomo¶ci: 1 976
Dot.: Osobowo¶æ a preferencje zapachowe.

Cytat:
Napisane przez Frangipani Poka¿ wiadomo¶æ
Mój typ to 7 ...Entuzjasta i jestem tu chyba jedyna która nie umie go rozwi±zaæ, bo mi nie wychodzi w co przechodzi wysz³o 7 i ju¿
witaj w klubie
mi wysz³o go³e 4 - indywidualista
nie mam pojêcia sk±d Wy te skrzyd³a bierzecie

lubiê kadzid³a wszelkie, ale najbardziej kocham zimne frankoñskie
uwielbiam te¿ drewna, inne ¿ywice, skórê, zamsz - z tym, ¿e tu bywaj± wyj±tki
tak samo z tytoniem, zio³ami i przyprawami - ale pieprz wielbiê
z kwiatów tylko ró¿a najchêtniej zmro¿ona, byæ mo¿e i fio³ek, je¶li uda mi siê go znale¼æ w lodowatym wydaniu
paczulê piwniczn± te¿ lubiê, z wyj±tkami
owoce ciemne, suszone lub wêdzone: ¶liwka w Bois d'Ombrie albo takie jak w Szpilkównie
dymy dla okadzenia mile widziane
od czasu do czasu dobry alkohol
no i nuty zielone rodem z Francuskiego Kochanka zniewalaj± mnie doszczêtnie

ambry, pi¿ma, tonki tudzie¿ inne sk³adniki czasem mog± byæ, czasem nie
zdarza mi siê wielka ochota na s³odycz, np. LLLolki

nie tknê zapachów pudrowych, kwiatowych, ozonowych, morskich, ogórkowych, owocków ¶wie¿utkich lub w cukrze
a przede wszystkim nijakich
na zapach który nie zrobi na mnie wra¿enie nie chce mi siê nawet wyklikaæ jednego zdania
tako rzek³am ja - hough!
__________________

dear darkness


Edytowane przez selya
Czas edycji: 2011-04-08 o 13:01 Powód: dorzyci³am ¿ywice - no bo jak¿e to bez nich ;)
selya jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-04-08, 12:17   #58
asiula1000
Rozeznanie
 
Avatar asiula1000
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: G.¦l±sk
Wiadomo¶ci: 610
GG do asiula1000
Dot.: Osobowo¶æ a preferencje zapachowe.

Próbowa³am zebraæ wszystkie dane w tabelê, ale ma³o z niej wynika³o . Tzn. wynika³a g³ównie niechêæ do zapachów ogórkowych i umi³owanie kadzide³, jak ju¿ wspomnia³a ropuszka. Mo¿e wi±¿e siê to z wyrobionym nosem, a mo¿e z tym, ¿e zapachy ¶wie¿e i nienachalne kochaj± introwertycy, którzy nie s± sk³onni do publicznych zwierzeñ?

1w2
Lubiê mocne, s³odkie kwiatowe zapachy (ró¿a, irys, ja¶min, kwiat pomarañczy i lipy), czasami ³±czone z owocami. Te¿: paczula, pi¿mo, bób tonka, wanilia, zapach pieprzu, zió³, gniecionych zielonych li¶ci, korzeñ irysa. Lubiê zapachy natury, maj±ce przestrzeñ, pudrowe i retro.
My¶lê, ¿e mój charakter bardzo dobrze oddaje Miss Dior, Knowing, '19-stka, Midnight Poison, Idylle, Tresor, Chloe i Chloe Love, Perles.

Lubiê wyw±chiwaæ siê w orient, kadzid³a traktujê jako ciekawostki.

Zdecydowanie nie lubiê kokosu, porzeczek, czasem drewna, zapachów morskich. Nie lubiê wiêkszo¶ci baz zapachów Bvlgari i Versace.
asiula1000 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-04-08, 12:34   #59
Polly_
grozi wypollizowaniem
 
Avatar Polly_
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomo¶ci: 24 151
Dot.: Osobowo¶æ a preferencje zapachowe.

Cytat:
Napisane przez asiula1000 Poka¿ wiadomo¶æ
Próbowa³am zebraæ wszystkie dane w tabelê, ale ma³o z niej wynika³o . Tzn. wynika³a g³ównie niechêæ do zapachów ogórkowych i umi³owanie kadzide³, jak ju¿ wspomnia³a ropuszka. Mo¿e wi±¿e siê to z wyrobionym nosem, a mo¿e z tym, ¿e zapachy ¶wie¿e i nienachalne kochaj± introwertycy, którzy nie s± sk³onni do publicznych zwierzeñ?

no te¿ raczej nie
ja jestem INTP- g³ówna funkcja-Introverted Thinkig , a lubie zapachy nie¶wie¿e i nachalne


tak ze niestety obawiam sie ze wychodzi na to ze wniosek jest jeden-
zaleznosc osobowo¶ci i zapachu jest raczej ma³a

proponujê jeszcze zebrac dane pomijaj±c skrzyd³o , moze po typie dominuj±cym dojdziemu do jaki¶ wniosków?

---------- Dopisano o 13:34 ---------- Poprzedni post napisano o 13:28 ----------

ale w sumie zeby zbierac dane to kazdy powinien sie okreslic w punktach :
-zdecydowanie lubiê
-czasem lubiê
-zdecydowanie nie lubiê


Edytowane przez Polly_
Czas edycji: 2011-04-08 o 12:30
Polly_ jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-04-08, 12:48   #60
jowisz
Zakorzenienie
 
Avatar jowisz
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomo¶ci: 12 524
Dot.: Osobowo¶æ a preferencje zapachowe.

Cytat:
Napisane przez Polly_ Poka¿ wiadomo¶æ
-zdecydowanie lubiê
-czasem lubiê
-zdecydowanie nie lubiê
w przypadku mojej osoby musia³by byæ jeszcze jeden punkt:

"ciekawy, podoba mi siê, ba, ww±chujê siê z przyjemno¶ci± w nadgarstek w domowym zaciszu..ALE globalnie nosiæ bym nie umia³a"
jowisz jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Odpowiedz

Nowe w±tki na forum Perfumy


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2015-07-30 23:07:23


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:46.