1 dzień w Berlinie - proszę o pomoc :) - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Podróże, wakacje, wycieczki

Notka

Podróże, wakacje, wycieczki Forum dla osób, które lubią podróże, wakacje i wycieczki. Dołącz do nas i podziel się opinią na temat ciekawych miejsc, promocji, organizacji wyjazdu itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-05-17, 10:32   #31
emenyx
Zadomowienie
 
Avatar emenyx
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 1 523
Dot.: 1 dzień w Berlinie - proszę o pomoc :)

tanie noclegi sa w hotelu Ibis, czysto i schludnie, ale naprawde bardzo tanio. Polecam.
Nie bierzcie tam sniadania, bo sie nie oplaca. Na miesice bardzo dobrze sie zaopatrzycie.
Metrem mozna wszedzie szybko sie dostac.
Warto kupic bilet dzienny,

Edytowane przez emenyx
Czas edycji: 2015-05-17 o 10:35
emenyx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-27, 13:15   #32
lioele
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 592
Dot.: 1 dzień w Berlinie - proszę o pomoc :)

W przyszły weekend prawdopodobnie wybieram się do Berlina. Znacie może jakieś adresy jakichś fajnych outletow np z odzieżą sportowa albo jakieś fajne sh?
lioele jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-15, 08:53   #33
Grefona
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 11
Dot.: 1 dzień w Berlinie - proszę o pomoc :)

Moim zdaniem opłacają się takie zorganizowane wycieczki - zwiedzanie w ciągu jednego dnia. Przewodnik przynajmniej pokaże wszystko co trzeba, zobaczy się najważniejsze rzeczy. Ja na przykład byłam z xxx, fajna sprawa.

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2016-01-15 o 19:17 Powód: Reklama.
Grefona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-20, 15:02   #34
ramona28
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 222
Dot.: 1 dzień w Berlinie - proszę o pomoc :)

Przewodnik to nie taka dobra opcja. Ja proponowałabym zwiedzać sama. Komunikacja nie jest droga 28zł dzizennie za pociągi oraz metro. To nie jest taka duża kwota.
ramona28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-20, 18:14   #35
Listopadowaa
Zakorzenienie
 
Avatar Listopadowaa
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Trochę tu i tam
Wiadomości: 14 980
Dot.: 1 dzień w Berlinie - proszę o pomoc :)

Cytat:
Napisane przez ramona28 Pokaż wiadomość
Przewodnik to nie taka dobra opcja. Ja proponowałabym zwiedzać sama. Komunikacja nie jest droga 28zł dzizennie za pociągi oraz metro. To nie jest taka duża kwota.
Możesz napisać dokładniej jaki to bilet?
Listopadowaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-21, 12:36   #36
Siasiulek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 85
Dot.: 1 dzień w Berlinie - proszę o pomoc :)

ja byłam 2 razy na 3 dni, wiec miałam troszke więcej czasu, ale z dobrych wyborów polecam muzeum NRD, po niemiecku oznaczenie DDR, czyli troche historii Niemiec Wschodnich. Bardzo fajna wystawa interaktywna. Muzeum jest zaraz koło katedry, po drugiej stronie rzeki
Siasiulek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-25, 17:59   #37
ramona28
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 222
Dot.: 1 dzień w Berlinie - proszę o pomoc :)

Poprosiliśmy o ,,one-day underground ticket" . Dostajesz bilet łaczony na s-bahn oraz u -bahn czyli na metro oraz kolej. Bilet spokojnie pozwoli Ci objeździć wszystkie atrakcje Berlina. Niemniej jeśli zamierzasz wybrać się do Poczdamu to powinnaś wykupić już bilet na szerszą strefę. Bilet kosztował nas ok 7 euro.

Noclegi również zarezerwowaliśmy w śmiesznej cenie bo pokój 2-osobowy z łazienką oraz ze śniadaniem kosztował nas 160 zł . Czysto, ciepło, blisko centrum oraz przy stacji metra.
ramona28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-04-19, 22:16   #38
Aquariuska
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 5
Dot.: 1 dzień w Berlinie - proszę o pomoc :)

Witam, widzę, że jest tu dużo zorientowanych w temacie Berlina osób, więc może ktoś pomoże Planuję niedługo odwiedzić to miasto w celach koncertowych i potrzebuję porady, jak poruszać się w tym mieście. Potrzebuję dostać się z Zentraler Omnibusbahnhof do Huxleys Neue Welt przy Hasenheide 108-114. Czym tam można najszybciej dojechać? Jak wygląda komunikacja nocna (powrót na dworzec)? Z góry dziękuję za pomoc
Aquariuska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-20, 08:18   #39
201705250955
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 665
Dot.: 1 dzień w Berlinie - proszę o pomoc :)

Cytat:
Napisane przez Aquariuska Pokaż wiadomość
Witam, widzę, że jest tu dużo zorientowanych w temacie Berlina osób, więc może ktoś pomoże Planuję niedługo odwiedzić to miasto w celach koncertowych i potrzebuję porady, jak poruszać się w tym mieście. Potrzebuję dostać się z Zentraler Omnibusbahnhof do Huxleys Neue Welt przy Hasenheide 108-114. Czym tam można najszybciej dojechać? Jak wygląda komunikacja nocna (powrót na dworzec)? Z góry dziękuję za pomoc
Sprawdź na bvg.de

Wysłane z mojego D5503 przy użyciu Tapatalka
201705250955 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-20, 18:26   #40
marza_mr
Zakorzenienie
 
Avatar marza_mr
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 7 321
Dot.: 1 dzień w Berlinie - proszę o pomoc :)

Cytat:
Napisane przez Panna_Anna87 Pokaż wiadomość
Ja byłam w Berlinie też na jeden dzień i szczerze powiedziawszy, żeby dobrze pozwiedzać lepiej zainwestować w ten bilet jednodniowy i jeździć metrem. W centrum jest dużo atrakcji, ale te najlepsze według mnie już są trochę dalej. A więc tak w centrum obok siebie jest wieża telewizja (wstęp na platformę płatny), katedra Berlinem Dum( uwaga na żebrzące babki z dziecmi, których jest tam pełno), Reichtag i można weść na kopułe, jednak trzeba wcześniej zarezerwować wejście , ja tego nie zorbiłam i niestety było za wielu chętnych i nie udało mi się tam wejśc. Obok zaraz Brama Brandenburska i bardzo fajne muzeum pamięci poległych Żydów (zapomniałam jak dokładnie się nazywa) w kształcie labiryntu zbudowanego z różnej wielkości betonowych bloków. Jeśli zainwestujesz w bilet dobrze jest pojechać i zobaczyć pozostałości muru berlińskiego oraz Check Point Charlie. Fajną atrakcją jest Stadion Olimpijski niestety oddalony trochę od centrum, ale tani wstęp jak dobrze pamiętam jakies 3 euro.
Berliner Dom
marza_mr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-22, 19:45   #41
Paralia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 7
Dot.: 1 dzień w Berlinie - proszę o pomoc :)

Witam

Odnawiam temat.

Planuje szybką wycieczkę do Berlina na jeden dzien. Na miejscu (lotnisko sxf) bedziemy okolo godziny 11:30. Jak najszybciej i najtaniej dostać się do centrum? Później powró PB z dworca ZOB po północy wiec mamy pol dnia i pol nocy na zwiedzanie. Prosze o porady co najlepiej zobaczyc, ile pieniędzy mniej więcej potrzebujemy na taką wycieczkę i czy to w ogóle dobry pomysl wybierać się do Berlina na tak krótko? dodam że ani ja ani mój mąz kompletnie nie znamy niemieckiego, czy dogadać się po angielsku będzie problem ?
Paralia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-03-15, 18:00   #42
miss_traveler
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 2
Dot.: 1 dzień w Berlinie - proszę o pomoc :)

Przez 1 dzień na pewno nie da się wszystkiego zobaczyć w Berlinie, bo jest tam duuużo ciekawych rzeczy. Do lotniska dojeżdża S-Bahn (czyli transport miejski), więc powinniście bez problemu znaleźć drogę do centrum. Możecie jechać np. do Bramy Brandenburskiej. Na większości stacji jest wywieszony plan metra, w informacji dostaniecie też podręczny plan za darmo. Stacje metra oznaczone są w czytelny sposób, nazwy stacji sugerują, co się znajduje w pobliżu. Jeśli chcecie odwiedzić kilka miejsc, warto kupić bilet jednodniowy.

Jeśli zaczniecie zwiedzanie od Bramy Brandenburskiej, to niedaleko od niej znajdziecie Reichstag, czyli słynny budynek Parlamentu. Jeśli chciecie, możecie zarezerwować sobie wycieczkę po Reichstagu - jest bezpłatna, wymagana jest tylko wcześniejsza rejestracja online, a przy wejściu okazanie dokumentu tożsamości. Z Reichstagu widać panoramę miasta, może być to ciekawa opcja na ekspresowe zwiedzanie.

W tamtych okolicach znajduje się też Tiergarten - wielki park, Kolumna Zwycięstwa czy Pomnik Pomordowanych Żydów Europy (słynne betonowe bloki o różnej wielkości) - ale Kolumna i Pomnik są trochę od siebie oddalone, więc lepiej, żebyście wybrali jedną z opcji.

Jeszcze inną możliwością jest podjechanie w okolice Wyspy Muzeów i zwiedzenie wybranego muzeum, albo przynajmniej zobaczenie Berlińskiej Katedry - wg mnie budynek całkiem imponujący

A wieczorem polecam wypad do jakiejś knajpki - w większości z nich ceny są przystępne, a różnorodność kuchni bardzo duża. Jeśli lubicie nowe smaki, bez trudu znajdziecie je w Berlinie.

Gdybyście potrzebowali więcej informacji, na stronie breakplan.com znajdziecie xxx

Edytowane przez moniczorek
Czas edycji: 2017-03-16 o 10:53 Powód: link
miss_traveler jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-17, 08:00   #43
yagmursahin76
Raczkowanie
 
Avatar yagmursahin76
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 106
Dot.: 1 dzień w Berlinie - proszę o pomoc :)

Wybieram się na dwa dni. Z noclegiem, czy tkoś może polecić dzielnicę/okolicę, gdzie najlepiej wziąć nocleg. Tak, żeby było w miare blisko wszędzie.
yagmursahin76 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Podróże, wakacje, wycieczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-03-17 09:00:01


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:01.