Brak szacunku do zagranicznego wykształcenia, początki depresji - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-04-07, 11:58   #31
Kori_Yoitama
Rozeznanie
 
Avatar Kori_Yoitama
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 769
Dot.: Brak szacunku do zagranicznego wykształcenia, początki depresji

Cytat:
Napisane przez klaudia23451 Pokaż wiadomość
Umiejętności praktyczne - umiem bardzo dobrze programować głęboki backend, wszelkiego rodzaju systemy wbudowane, sterowniki, język C itp. Z języków bardziej uniwersalnych dobrze znam tylko C++. Javy niestety jedynie absolutnie podstawy. Ale popyt widzę jest na drugą stronę - frontend i ładnie wyglądające stronki dla klientów.

Nie szukam pracy stanowczo poniżej kwalifikacji. np. dzierganie stronek w HTMLu obecnie szumnie nazywane front-end developmentem zupełnie mnie nie interesuje. Tym bardziej nie interesuje mnie typowe korpo wpisywanie danych z formularzy do MS Excel itp. Aplikowałam do korpo (głównie big 4), ale tylko na stanowiska informatyczne. Nie dostałam się.
Ale p*tolenie Mój brat ma wykształcenie średnie i jest programistą na dobrym stanowisku, ale na początku swojej kariery pisał w języku SQL i zajmował się serwisem/systemem obsługi studentów na jakieś prywatnej uczelni.

Może lepiej poszukać jakiś niszowych języków programowania i się ich nauczyć. Poza tym nie wierzę, że jest tak duże zapotrzebowanie na frontend, bo u mnie w firmie na 20 programistów mamy tylko jednego zajmującego się frontend, reszta zajmuje się systemami ERP/CRM. Jeśli źle opisujesz się w CV, oraz na serwisach typu linkedin czy goldenline to będą Ci wysyłać oferty pracy w ogóle nie związane z tym czym chciałabyś się zajmować.

Sama przyszłam do swojej firmy jako programista, choć jedyne co potrafiłam to trochę SQL i C++. Obecnie programuje w języku którego wcześniej w ogóle nie znałam. Zatrudniono mnie na Juniora Developera i tyle. Początkowo stawka nie była powalająca, ale na pewno większa od najniższej krajowej i z czasem podwyżki były. Powoli i się osiągnie wiele, nie rozumiem oczekiwań zbyt wysokich na początku kariery, bo jak już złapiesz np. roczne doświadczenie w jakieś branży to możesz już stawiać jakieś warunki i wybrzydzać w ofertach pracy.
Kori_Yoitama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-07, 12:02   #32
201604301932
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 145
Dot.: Brak szacunku do zagranicznego wykształcenia, początki depresji

Dla mnie stanowisko junior developera brzmi lepiej i bardziej rozwojowo niż korki z niemieckiego. Zdobywasz nowe kwalifikacje, doświadczenie, a w międzyczasie szukasz czegoś lepszego. Moja znajoma po socjologii, zaczęła od 2500 na rękę, po roku na 3500. a tylko "stronki w HTML robi" Poza tym, nikt nie mówi, że masz iść na frontend, po prostu warto trochę rozszerzyć perspektywę niż zamykać się na wszystko, co jest niezgodne z Twoimi kwalifikacjami.

Edytowane przez 201604301932
Czas edycji: 2016-04-07 o 12:05
201604301932 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-07, 13:01   #33
SofiaPrunikos
Rozeznanie
 
Avatar SofiaPrunikos
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 651
Dot.: Brak szacunku do zagranicznego wykształcenia, początki depresji

Co to znaczy "głęboki backend"? Backend to PHP, Javascript, Java, Python, Ruby... No i jeszcze wiele, wiele innych języków.
Na jakim poziomie znasz C? Programujesz sterowniki PLC? Doucz się C++ i startuj na programistów PLC - nie ma może za dużo ofert, ale ludzi znających się na tym jest jeszcze mniej.

http://www.pracuj.pl/praca/programis...kw/warszawa;wp

"Dzierganie stronek w HTMLu" - wiesz, teraz już w tym nie dzierga się stronek? Twoja wiedza na temat front-endu jest chyba z lat 90...
SofiaPrunikos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-07, 13:17   #34
eibhlin87
Zakorzenienie
 
Avatar eibhlin87
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 5 329
Dot.: Brak szacunku do zagranicznego wykształcenia, początki depresji

Nadal obstawiam, że po prostu masz za małą wiedzę/brak praktycznych umiejętności lub naprawdę duże oczekiwania finansowe. Większość moich kumatych znajomych znalazła robotę w zawodzie, moj tż jeszcze na studiach (tyle że chciał na utrzymanie ruchu, dodam że nie miał żadnego doświaczenia, tylko praktyki i biegły angielski) zahaczył się w dużej międzynarodowej firmie (a rekruterzy walą do niego drzwiami i oknami, tylko z powodu pracy w tej firmie, nie wierzę więc, że kogoś z umiejętnościami, które uważasz że masz, skreśla się tylko z powodu ukończenia studiów za granicą). Ewentualnie masz tak wysokie mniemanie o sobie, że pracodawcy to wyczuwają, fajnie że pracownik jest wyształcony ale nikt nie chce zatrudniać osób myślących o sobie "co to nie ja, skończyłam szkołę za granicą, nie to co te absolwenty z marnych Polskich uczelni"
__________________
eibhlin87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-07, 13:43   #35
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: Brak szacunku do zagranicznego wykształcenia, początki depresji

W krk jest sporo pracy dla osob z c++
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-07, 15:52   #36
201607111050
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 904
Dot.: Brak szacunku do zagranicznego wykształcenia, początki depresji

[1=397c2675f3cdfd9a8d96949 5a6edd4aafb32f2d2_655aa1f 83943f;58560936]Tak teraz patrzę na tytuł posta i jestem wręcz pewna, że problem leży w Twoim nastawieniu, autorko.
"Brak szacunku do zagranicznego wykształcenia" - poważnie?[/QUOTE]

Też mam takie wrażenie

Cytat:
Napisane przez klaudia23451 Pokaż wiadomość
Pewnie będą o to pytania, o fakty - skończyłam Robotics, Systems and Control (nie wiem, na polskie to chyba będzie coś na kształt automatyki i robotyki) na uczelni ETH Zuerich.
Pracodawcy też mówisz 'nie wiem' gdy pyta o Twoje studia?
201607111050 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-07, 15:58   #37
adult90
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 1 700
Dot.: Brak szacunku do zagranicznego wykształcenia, początki depresji

Oto zderzenie z polskimi realiami rynku pracy.
Trzeba po prostu dostosować się do tego rynku a nie bezskutecznie wierzyć że rynek pasuje do oczekiwań własnych...

"Brak szacunku do zagranicznego wykształcenia
" - samo wykształcenie nic nie daje... liczą się jeszcze umiejętności, doświadczenie... Za sam dyplom nikt Cię nie zatrudni, bo ktoś może mieć dyplom polski ale umieć znacznie więcej niż Ty droga Autorko...
adult90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-04-07, 16:28   #38
Kori_Yoitama
Rozeznanie
 
Avatar Kori_Yoitama
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 769
Dot.: Brak szacunku do zagranicznego wykształcenia, początki depresji

Jak dla mnie autorka wątku powinna
1. założyć sobie konto na goldenline i linkedin ze swoim profilem zawodowym (praca sama będzie się o Ciebie tam upominać jeśli masz jakiekolwiek praktyki zrobione i serio coś tam z zawodem związanego robiłaś, a nie była to praca po znajomości)
2. Poszukać, popytać na jakie zawody pokrewne z Twoim wyuczonym (z dyplomu) są obecnie bardzo rozchwytywane przez pracodawców. Nie musisz umieć Javy czy innego języka programowania, ale jak wykazujesz chęci by się uczyć to już duży plus. Ja jak już wspomniałam, przyszłam do pracy i umiałam podstawy podstaw, a jakoś dałam radę znaleźć pracę
3. Nie rzucać za dużych wymagań finansowych, bo nie masz kilkuletniego doświadczenia gdziekolwiek w zawodzie by w ogóle rzucać żądaniami. Poza tym ucząc się w nowej firmie generujesz straty, więc z racji że to Polska i początkowo możesz nic nie zrobić do końca dobrze, powinnaś wziąć poprawkę na to.
4. Nie zwracać uwagę na swoje wykształcenie czy innych, bo znam kilku świetnych programistów co nawet pełnego roku studiów nie przeszli do końca, a są obecnie cenionymi specjalistami w swoich zawodach, a są i tacy co mają doktoraty, chcą grube pieniądze za swój czas, a jak przyjdzie co do czego to potem inni współpracownicy po nich muszą wszystko poprawiać.
5. Jeśli nie pasuje Ci stawka jaką Ci proponują to najwyżej podpisuj umowy na kilka miesięcy, by z nową umową podpisać na większą stawkę, lub w międzyczasie szukać czegoś lepszego i móc po skończeniu jednej umowy zatrudnić się gdzieś indziej na lepszych warunkach.
Kori_Yoitama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-07, 18:04   #39
klaudia23451
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 24
Dot.: Brak szacunku do zagranicznego wykształcenia, początki depresji

Ktoś pytał o moje oczekiwania finansowe. Przyjęłam proste założenie - nie będę pracować za mniej niż 1/10 tego co oferowano mi w Szwajcarii, wobec tego uznałam że minimum, za jakie mogę pracować to lekko poniżej 3 000 PLN na rękę. Chyba nie jest to wygórowane...
klaudia23451 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-07, 18:13   #40
Leszy
Zakorzenienie
 
Avatar Leszy
 
Zarejestrowany: 2013-10
Lokalizacja: Szczecin/Poznań
Wiadomości: 3 791
Dot.: Brak szacunku do zagranicznego wykształcenia, początki depresji

Cytat:
Napisane przez klaudia23451 Pokaż wiadomość
Ktoś pytał o moje oczekiwania finansowe. Przyjęłam proste założenie - nie będę pracować za mniej niż 1/10 tego co oferowano mi w Szwajcarii, wobec tego uznałam że minimum, za jakie mogę pracować to lekko poniżej 3 000 PLN na rękę. Chyba nie jest to wygórowane...
To raz jeszcze - dlaczego nie uderzałaś do firm kierunkowych?
__________________
Widziane okiem faceta.

Drukuję w czy de! Projekt: FoldaRap.
http://szczecin.tvp.pl/23874420/030216 24:20
http://szczecin.tvp.pl/23995784/120216 29:30
Leszy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-07, 18:21   #41
SofiaPrunikos
Rozeznanie
 
Avatar SofiaPrunikos
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 651
Dot.: Brak szacunku do zagranicznego wykształcenia, początki depresji

Cytat:
Napisane przez klaudia23451 Pokaż wiadomość
Ktoś pytał o moje oczekiwania finansowe. Przyjęłam proste założenie - nie będę pracować za mniej niż 1/10 tego co oferowano mi w Szwajcarii, wobec tego uznałam że minimum, za jakie mogę pracować to lekko poniżej 3 000 PLN na rękę. Chyba nie jest to wygórowane...
Zależy, co umiesz w praktyce. Pisałaś programy w C/C++ albo w jakimkolwiek inny języku? (Nawet Bash, cobol, czy Visual Basic...)? Masz jakieś portfolio do pokazania z zakodowanymi programami?

Załóż sobie konto na linkedin/goldenline, konto na githubie i tam wstawiaj swój kod. I wysyłaj to razem z aplikacją (jeżeli będziesz aplikować na stanowisko developera).

Co do automatyki - w Polsce nie ma w tym wybitnie dużo pracy, raczej na start nie dostaniesz 3k na rękę (szczególnie, że nie masz doświadczenia komercyjnego).

No ale ofert dla programistów (i to w Warszawie!) jest mnóstwo. I da radę zarobić nawet na początek 3k, ale trzeba mieć co pokazać pracodawcy.
SofiaPrunikos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-04-07, 18:55   #42
Kori_Yoitama
Rozeznanie
 
Avatar Kori_Yoitama
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 769
Dot.: Brak szacunku do zagranicznego wykształcenia, początki depresji

Cytat:
Napisane przez SofiaPrunikos Pokaż wiadomość
Zależy, co umiesz w praktyce. Pisałaś programy w C/C++ albo w jakimkolwiek inny języku? (Nawet Bash, cobol, czy Visual Basic...)? Masz jakieś portfolio do pokazania z zakodowanymi programami?

Załóż sobie konto na linkedin/goldenline, konto na githubie i tam wstawiaj swój kod. I wysyłaj to razem z aplikacją (jeżeli będziesz aplikować na stanowisko developera).

Co do automatyki - w Polsce nie ma w tym wybitnie dużo pracy, raczej na start nie dostaniesz 3k na rękę (szczególnie, że nie masz doświadczenia komercyjnego).

No ale ofert dla programistów (i to w Warszawie!) jest mnóstwo. I da radę zarobić nawet na początek 3k, ale trzeba mieć co pokazać pracodawcy.
Otóż to. Jednakże doświadczenie w innych firmach lub coś co możesz pokazać pracodawcy (np. github) mocno wpływa na to ile zarobisz. Jeśli doświadczenia miałaś mało, albo nie czujesz się pewnie w tym co umiesz to nie ma co liczyć na 3k na rękę, tym bardziej na umowie o pracę. Lepiej podać za wysoką cenę, ale być skłonnym do negocjacji w dół, niż podawać minimum za jakie możesz pracować.
Kori_Yoitama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-07, 19:25   #43
favianna
Zakorzenienie
 
Avatar favianna
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 7 136
Dot.: Brak szacunku do zagranicznego wykształcenia, początki depresji

wydaje mi sie ze problem moze polegac na roznicy pomiedzy mentalnoscia pracodawcy na zachodzi i mentalnoscia w Polsce. Jako przyklad moge podac mojego Tzta, ktory skonczyl studia za granica z bardzo dobrym wynikiem i nagroda. Jest programista i jeszcze na poziomie praktyk studenckich duze firmy przeprowadzaly zmasowane rozmowy wtepne ze studentami. Praktyki sa gdzies w drugiej polowie studiow, idzie na normalne platne stanowisko na pol roki, po czym wraca dokonczyc dyplom. Zasada jest taka ze miejsce po praktykach na takiego czlowieka czeka (no chyba ze koncertowo podpadnie, co sie raczej nie zdarza).
Sedno tego co mowie jest takie, ze firma patrzy na wyniki, ale nie zaklada ze taki ktos nie wiadomo ile umie. Trafia sie np. do duzej korpo i oni zarowno na praktykach jak i przez pierwsze pol roku laduja w delikwenta szkolenia i egzaminy (tak bylo w przypadku mojego Tzta). Dopiero po roku mozna powiedziec ze ktos jest pelnowartosciowym pracownikiem. To pociaga za soba tez implikacje, ze o takiego pracownika sie dba i firmie zalezy aby go zatrzymac.

Natomiast rynek polski wymaga nawet od absolwentow, aby umieli wszystko na juz i teraz, najlepiej z umiejetnoscia pilotazu mysliwca
favianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-07, 19:43   #44
elka9
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 77
Dot.: Brak szacunku do zagranicznego wykształcenia, początki depresji

Z całym szacunkiem, drogie Panie, ale chyba nie zetknęłyście się z takim problemem osobiście. Doświadczenie to jedno, ale reakcja na zagraniczny dyplom-drugie. Widzę, że sztojabudu dotknęła sedna: polski pracodawca widząc zagraniczny dyplom -raz - myśli że będzie się miało nie wiadomo jakie wymagania płacowe, a on może sobie zatrudnic kogoś tańszego, dwa - w niewielkiej firmie będzie czuł się gorszy od własnego pracownika. Znam to z przypadku mojej rodziny, znają to moi znajomi, którzy zdecydowali się po studiach za granicą wrócić do Polski, i teraz po bezskutecznym szukaniu pracy, wracają tam z powrotem.

Autorko, albo uderzaj do korporacji stricte technicznych, albo wracaj do Szwajcarii, naprawdę tam czekają Cię lepsze perspektywy
elka9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-07, 19:57   #45
Pigeons
Zadomowienie
 
Avatar Pigeons
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 1 401
Dot.: Brak szacunku do zagranicznego wykształcenia, początki depresji

Cytat:
Napisane przez elka9 Pokaż wiadomość
Z całym szacunkiem, drogie Panie, ale chyba nie zetknęłyście się z takim problemem osobiście. Doświadczenie to jedno, ale reakcja na zagraniczny dyplom-drugie. Widzę, że sztojabudu dotknęła sedna: polski pracodawca widząc zagraniczny dyplom -raz - myśli że będzie się miało nie wiadomo jakie wymagania płacowe, a on może sobie zatrudnic kogoś tańszego, dwa - w niewielkiej firmie będzie czuł się gorszy od własnego pracownika. Znam to z przypadku mojej rodziny, znają to moi znajomi, którzy zdecydowali się po studiach za granicą wrócić do Polski, i teraz po bezskutecznym szukaniu pracy, wracają tam z powrotem.

Autorko, albo uderzaj do korporacji stricte technicznych, albo wracaj do Szwajcarii, naprawdę tam czekają Cię lepsze perspektywy
Z tym, że autorka nie aplikowała tylko do jednoosobowych działalności absolwentów Uniwersytetu Zielonogórskiego (bez urazy dla osób z dyplomem tej uczelni) ale również do "wielkiej czwórki". Wątpię, żeby była tam jedyną absolwentką z dyplomem zagranicznej uczelni. Szczególnie, że Erazmus w Polsce kwitnie i wiele osób ma w CV obco brzmiące uniwersytety.

Stawiałabym na kwestię podejścia do pracy i brak doświadczenia. Myślę, że dobrze byłby załapać się na jakiś staż w Polsce. Najlepiej w rozpoznawalnej firmie, żeby nazwa od razu rzucała się w oczy w CV
Pigeons jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-07, 20:01   #46
201703061049
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 1 247
Dot.: Brak szacunku do zagranicznego wykształcenia, początki depresji

Nie rozumiem czemu to koniecznie musi być korpo. Ja bym sobie zaraz zrobiła własną stronę i szukała zleceń - w trzech językach, szanse znalezienia x3. Czy chcesz koniecznie pracę na etat?
201703061049 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-07, 20:06   #47
Zorzoli
Zakorzenienie
 
Avatar Zorzoli
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 3 214
Dot.: Brak szacunku do zagranicznego wykształcenia, początki depresji

[1=4e9f92519f0a2c998a884c2 af4c543da9bfeb435_5ffce6a 84e16b;58545626]To jakas bzdura. Chyba Ci tak mowia, bo nie chca Ci powiedziec wprost, ze brak zatrudnienia ma inne powody.

Dobre wyksztalcenie jest zawsze "chodliwe" i pozadane. Pierwsze zreszta slysze, ze mozna miec zbyt dobre wyksztalcenie do pracy kierunkowej.[/QUOTE]


zgadzam sie
tez studiowalam za granica (odbylam tez tam staze na pelen etat) a jak wracalam do Polski to wyslalam chyba 7 CV i 5 frm sie odezwalo a studia byly wlasnie atutem. Fakt, ze wiele zalezy od kierunku bo po np. prawie zapewne byloby trudno ale po twoim kirunku studiow nie rozumiem jakie to realia sa w Polsce, ze Twoje studia cie skreslaja.

---------- Dopisano o 21:06 ---------- Poprzedni post napisano o 21:03 ----------

Cytat:
Napisane przez Sharlottka Pokaż wiadomość
Może być też tak, że pracodawców trochę odstrasza Twoje wykształcenie, bo uważają, że będziesz miała zbyt wysokie oczekiwania finansowe i szybko zwiniesz się do lepszej pracy.
bzdura. Pracodawca zazwyczaj pyta o stawke i potem najwyzej, ze "maksymalnie co mozemy pani zaoferowac to ....zl. Zgadza sie pani?" jak tak to witamy jak nie to do widzenia.

Cytat:
Napisane przez klaudia23451 Pokaż wiadomość
Ktoś pytał o moje oczekiwania finansowe. Przyjęłam proste założenie - nie będę pracować za mniej niż 1/10 tego co oferowano mi w Szwajcarii, wobec tego uznałam że minimum, za jakie mogę pracować to lekko poniżej 3 000 PLN na rękę. Chyba nie jest to wygórowane...
jak na stolice to nie jest to wygorowana stawka.
__________________
Nikogo niestety nie zmusisz do miłości ale zawsze możesz zamknąć wybranka w piwnicy i trzymać tam dopóki nie rozwinie się u niego syndrom sztokholmski. 🙃

https://www.suwaczek.pl/cache/cadbaa1cc7.png

Edytowane przez Zorzoli
Czas edycji: 2016-04-07 o 20:15
Zorzoli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-07, 20:11   #48
201703060948
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1 422
Dot.: Brak szacunku do zagranicznego wykształcenia, początki depresji

Trudno mi to sobie wyobrazić. Moje zagraniczne studia były znacznie mniej rynkowe niż Twoje a pracę w Polsce proponowano mi od ręki - problemem były tylko moje oczekiwania finansowe, bo od początku wiedziałam, że czegokolwiek nie zaakceptuję. I okazało się, że nie musiałam.

Może porozmawiaj z doradcami kariery i poproś o feedback, bo wszystko co piszesz jest tak idealne, że ciężko uwierzyć, że taka osoba jak Ty ma problem ze znalezieniem pracy.
201703060948 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-07, 20:13   #49
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Brak szacunku do zagranicznego wykształcenia, początki depresji

Cytat:
Napisane przez Zorzoli Pokaż wiadomość
bzdura. Pracodawca zazwyczaj pyta o stawke i potem najwyzej, ze "maksymalnie co mozemy pani zaoferowac to ....zl. Zgadza sie pani?" jak tak to witamy jak nie to do widzenia.
Czy ja wiem, czy taka bzdura... To znaczy owszem, pracodawca zwykle tak powie (choć jak mu bardziej zależy na konkretnej osobie, to będzie bardziej skłonny negocjować), ale akurat obawa, że osoba z wysokimi kwalifikacjami nabędzie też doświadczenia i ucieknie do lepszej pracy to akurat ma podstawy. TŻ pracuje w branży IT i zarówno on, jak koledzy z jego pracy właśnie często tak robią - zahaczają się gdzieś, łapią 2-3 lata doświadczenia i szukają czegoś lepszego. Zrobił tak on, ostatecznie zrobił tak cały jego dział w byłej firmie - już z tej grupy nikt tam nie pracuje. Bo jaki sens tkwić w firmie, gdzie dostanie się niewielką podwyżkę co rok, jeśli można firmę zmienić i dostać 30, 50 czy nawet więcej % wyższą pensję?
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-04-07, 20:47   #50
Zorzoli
Zakorzenienie
 
Avatar Zorzoli
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 3 214
Dot.: Brak szacunku do zagranicznego wykształcenia, początki depresji

Cytat:
Napisane przez lexie Pokaż wiadomość
Czy ja wiem, czy taka bzdura... To znaczy owszem, pracodawca zwykle tak powie (choć jak mu bardziej zależy na konkretnej osobie, to będzie bardziej skłonny negocjować), ale akurat obawa, że osoba z wysokimi kwalifikacjami nabędzie też doświadczenia i ucieknie do lepszej pracy to akurat ma podstawy. TŻ pracuje w branży IT i zarówno on, jak koledzy z jego pracy właśnie często tak robią - zahaczają się gdzieś, łapią 2-3 lata doświadczenia i szukają czegoś lepszego. Zrobił tak on, ostatecznie zrobił tak cały jego dział w byłej firmie - już z tej grupy nikt tam nie pracuje. Bo jaki sens tkwić w firmie, gdzie dostanie się niewielką podwyżkę co rok, jeśli można firmę zmienić i dostać 30, 50 czy nawet więcej % wyższą pensję?

Tez racja. U mnie w firmie bylo tak, ze jesli ktos by sie zwolnil przed upluwem 8 miesiecy to musialby zwrocic czesc kosztow szkolenia.
No roznie bywa. Wiele osob zmienia prace na teoretycznie gorsza ale moze maja inne powody rodzinne/chca mniej stresu, wola fajna atmosfere od zarobkow. Rozne motywacje kieruja ludzmi wiec ciezko ocenic.
__________________
Nikogo niestety nie zmusisz do miłości ale zawsze możesz zamknąć wybranka w piwnicy i trzymać tam dopóki nie rozwinie się u niego syndrom sztokholmski. 🙃

https://www.suwaczek.pl/cache/cadbaa1cc7.png
Zorzoli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-07, 21:06   #51
201703061049
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 1 247
Dot.: Brak szacunku do zagranicznego wykształcenia, początki depresji

Cytat:
Napisane przez lexie Pokaż wiadomość
Czy ja wiem, czy taka bzdura... To znaczy owszem, pracodawca zwykle tak powie (choć jak mu bardziej zależy na konkretnej osobie, to będzie bardziej skłonny negocjować), ale akurat obawa, że osoba z wysokimi kwalifikacjami nabędzie też doświadczenia i ucieknie do lepszej pracy to akurat ma podstawy. TŻ pracuje w branży IT i zarówno on, jak koledzy z jego pracy właśnie często tak robią - zahaczają się gdzieś, łapią 2-3 lata doświadczenia i szukają czegoś lepszego. Zrobił tak on, ostatecznie zrobił tak cały jego dział w byłej firmie - już z tej grupy nikt tam nie pracuje. Bo jaki sens tkwić w firmie, gdzie dostanie się niewielką podwyżkę co rok, jeśli można firmę zmienić i dostać 30, 50 czy nawet więcej % wyższą pensję?
Ja tak z innej beczki chciałabym postulować, żeby się może powstrzymać od kwitowania czyjejś wypowiedzi słowami ''bzdura'', gdy nie rozmawiamy o naukowych faktach a raczej wyrażamy opinię z doświadczenia. Niegrzeczne to, nie nastraja pokojowo, a często się dwa posty dalej okazuje, że jednak nie taka bzdura.
201703061049 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-07, 21:06   #52
eyo
Zakorzenienie
 
Avatar eyo
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 988
Dot.: Brak szacunku do zagranicznego wykształcenia, początki depresji

Cytat:
Napisane przez klaudia23451 Pokaż wiadomość
Nie szukam wymówek, naprawdę jest ze mną psychicznie coraz gorzej. Wszystkie opowieści o tym jak bezrobocie wpływa na stan człowieka się u mnie z nawiązką niestety sprawdziły... Chyba muszę skorzystać z pomocy psychologicznej. Zauważa kryzys u mnie mój Facet i rodzina bardzo mocno. Jestem z Warszawy (tzn. nie jestem, ale obecnie tu mieszkam).

Co do doświadczenia, zrobiłam 3 miesięczny staż naukowy w politechnice w Lozannie (EPFL). Oprócz tego mam dwumiesięczne praktyki w firmie informatyczno-automatycznej z Genewy. Zgadza się, że doświadczneia pełnoetatowego nie mam i to może trochę odstraszać pracodawców, ale żaden mi tego wprost nie powiedział....

Umiejętności praktyczne - umiem bardzo dobrze programować głęboki backend, wszelkiego rodzaju systemy wbudowane, sterowniki, język C itp. Z języków bardziej uniwersalnych dobrze znam tylko C++. Javy niestety jedynie absolutnie podstawy. Ale popyt widzę jest na drugą stronę - frontend i ładnie wyglądające stronki dla klientów.

Nie szukam pracy stanowczo poniżej kwalifikacji. np. dzierganie stronek w HTMLu obecnie szumnie nazywane front-end developmentem zupełnie mnie nie interesuje. Tym bardziej nie interesuje mnie typowe korpo wpisywanie danych z formularzy do MS Excel itp. Aplikowałam do korpo (głównie big 4), ale tylko na stanowiska informatyczne. Nie dostałam się.

Z języków szwajcarskich znam biegle niemiecki i komunikatywnie francuski. Angielski też znam biegły, mgr zrobiłam po angielsku, ale to już teraz standard. Dorabiam obecnie czasem korkami z niemieckiego, dzięki czemu nie muszę zahaczać się bardzo poniżej kwalifikacji.
tak czytam co piszesz i zaczyna mi się wydawać, że Twój brak szacunku to masz Ty do wielu podstawowych prac i o ile oczywiście można to w rozmowie ubrać inaczej w słowa to jakoś nie wierzę, że uda się zatrzeć ogólne wrażenie "wyższości", które płynie z Twoim postów

a co do Big 4 - pomijając fakt, że przy Twoim wykształceniu to raczej dziwi jako główny cel - to szczerze mówiąc informacje z Twojego CV, które tutaj wymieniłaś akurat tam mogą wcale nie robić jakiegoś wielkiego "wow"

że tak powiem - w rekrutacji na zwykłe praktyki w jednej z korporacji z branży FMCG spora część CV osób, które się dostają jest nieco hm "bogatsza" jeżeli chodzi o "prestiż"

ja wiem, fajna zagraniczna, prestiżowa szkoła - ale zejdź jednak trochę na ziemię bo nie trafiłaś do kraju 3go świata gdzie konkurencja ogarnęła dopiero tabliczkę mnożenia

[1=4e9f92519f0a2c998a884c2 af4c543da9bfeb435_5ffce6a 84e16b;58562551]Dobra, ale nie mowimy tu o osobie, ktora po Hopkinsie szuka pracy jako salowa.
Przykladu Twojego kolegi nie skomentuje, bo nieco mowi sam za siebie.

W przypadku autorki chodzi o prace zgodna z kierunkiem studiow mniej wiecej. Nie szuka ona pracy przy deptaniu winogron.

Powtorze: nie ma czegos takiego jak bycie zbyt wyksztalconym lub zbyt madrym do pracy kierunkowej. Pracodawca chce osobe jak najlepsza. Wyobrazasz sobie doswiadczonego architekta, ktoremu ktos mowi: "zaprojektowal pan za duzo domow, szukamy kogos, kto zaprojektowal tylko bude dla psa - to poziom naszego biura"?
Dla mnie powtarzanie jak mantry spiewki o zbyt wysokich kwalifikacjach do pracy kierunkowej to zwyczajne oszukiwanie sie. Nie istnieje cos takiego jak kandydat "zbyt idealny" do danej pracy.[/QUOTE]

absolutnie się nie mogę zgodzić z tak kategorycznym stwierdzeniem jak "nie ma czegoś takiego jak zbyt wysokie kwalifikacje na kierunkowe stanowisko" - oczywiście, że coś takiego występuje, może akurat w Twojej branży nie ale w wielu jednak tak
nie wszystkie stanowiska w firmach są zorientowane chociażby na rozwój - niektóre są zorientowane na prosty serwis - i często mimo, że branża ta sama to potrzebny rodzaj kwalifikacji różny

można to porównać do kwestii jakości - to, że można uzyskać bardzo wysoką jakość jakiegoś procesu absolutnie nie znaczy, że się chcę i że jest taka potrzeba, ba - czasami się wręcz nie chce (pralki nie psują się po okresie gwarancji dlatego, że produkują je idioci tylko dlatego, że taniej wykonać elementy w niższym standardzie, na mniej dokładnych maszynach a na dodatek sprzedaż się nakręca), tak samo jest często z pracą - czasem, za przeproszeniem pracodawca potrzebuje po prostu "robotnika" który będzie działał według instrukcji i w takie roli często lepiej sprawdzają się przeciętne osoby zwłaszcza, że wielokrotnie jest to również wskazówka dotycząca charakteru danej osoby (bo jednak czego innego można się spodziewać po osobie, która skończy po prostu studia a czego innego po kimś mega ambitny kto pół świata zwiedził studiując)

Cytat:
Napisane przez klaudia23451 Pokaż wiadomość
Ktoś pytał o moje oczekiwania finansowe. Przyjęłam proste założenie - nie będę pracować za mniej niż 1/10 tego co oferowano mi w Szwajcarii, wobec tego uznałam że minimum, za jakie mogę pracować to lekko poniżej 3 000 PLN na rękę. Chyba nie jest to wygórowane...
i serio jest sens szukać pracy w PL za 1/10 tego co możesz mieć w Szwajcarii z pocałowaniem rączki? aż takich sentymentów to ja bym nie miała gdyby chodziło o mój komfort życia

Cytat:
Napisane przez Pigeons Pokaż wiadomość
Z tym, że autorka nie aplikowała tylko do jednoosobowych działalności absolwentów Uniwersytetu Zielonogórskiego (bez urazy dla osób z dyplomem tej uczelni) ale również do "wielkiej czwórki". Wątpię, żeby była tam jedyną absolwentką z dyplomem zagranicznej uczelni. Szczególnie, że Erazmus w Polsce kwitnie i wiele osób ma w CV obco brzmiące uniwersytety.

Stawiałabym na kwestię podejścia do pracy i brak doświadczenia. Myślę, że dobrze byłby załapać się na jakiś staż w Polsce. Najlepiej w rozpoznawalnej firmie, żeby nazwa od razu rzucała się w oczy w CV
wydaje mi się, że innego wyjścia nie ma
cóż, "prestiżowa" szkoła czy nie, czasem trzeba dumę schować do kieszeni i stronki w html podziergać

inna sprawa, że w wielu korpor (poza jakimś hurtowym zatrudnianiem przy otwieraniu oddziału) można się dostać tylko przez praktyki i dopiero sobie potem gdzieś tam powoli awansować

Cytat:
Napisane przez sztojabudu Pokaż wiadomość
Nie rozumiem czemu to koniecznie musi być korpo. Ja bym sobie zaraz zrobiła własną stronę i szukała zleceń - w trzech językach, szanse znalezienia x3. Czy chcesz koniecznie pracę na etat?
niektórzy lubią korpo i nie wyobrażają sobie siebie w innej pracy, a do prowadzenia własnego biznesu psychicznie nadaje się jeszcze mniej osób
dla jednych samozatrudnienie to spełnienie marzeń, dla innych procedura na wszystko i pewna pensja co miesiąc to priorytet - zależy od osoby i nie ma co się zmuszać do innego trybu bo to może się skończyć tylko źle
__________________
...

Prędzej czy później cmentarze są pełne wszystkich.

15.02.2017 ♥

Edytowane przez eyo
Czas edycji: 2016-04-07 o 21:11
eyo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-07, 21:10   #53
201703061049
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 1 247
Dot.: Brak szacunku do zagranicznego wykształcenia, początki depresji

Cytat:
Napisane przez eyo Pokaż wiadomość
niektórzy lubią korpo i nie wyobrażają sobie siebie w innej pracy, a do prowadzenia własnego biznesu psychicznie nadaje się jeszcze mniej osób
dla jednych samozatrudnienie to spełnienie marzeń, dla innych procedura na wszystko i pewna pensja co miesiąc to priorytet - zależy od osoby i nie ma co się zmuszać do innego trybu bo to może się skończyć tylko źle
Oczywiście, dlatego pytam.
201703061049 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-08, 08:30   #54
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Brak szacunku do zagranicznego wykształcenia, początki depresji

Cytat:
Napisane przez Zorzoli Pokaż wiadomość
Tez racja. U mnie w firmie bylo tak, ze jesli ktos by sie zwolnil przed upluwem 8 miesiecy to musialby zwrocic czesc kosztow szkolenia.
No roznie bywa. Wiele osob zmienia prace na teoretycznie gorsza ale moze maja inne powody rodzinne/chca mniej stresu, wola fajna atmosfere od zarobkow. Rozne motywacje kieruja ludzmi wiec ciezko ocenic.
8 miesięcy to niezbyt długo, pisałam o 2-3 latach Po takim czasie ludzie często "uciekają". Akurat ich pracodawca podszkolił, CV wygląda lepiej, doświadczenie jest już w miarę.


Co do zbyt wysokich kwalifikacji, oczywiście, że takie można mieć. Nawet u mnie w firmie szefowa opowiadała, że im się kiedyś zgłosił facet z doktoratem, na niezbyt ambitne stanowisko... No i co z tego, że był najlepiej wykształcony ze wszystkich, miał też doświadczenie, kod produkował jak maszyna na rozmowie kwalifikacyjnej. Oni potrzebowali raczej "robotnika", który będzie siedział i robił coś obiektywnie średnio trudnego.
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-08, 09:41   #55
Wesel
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 621
Dot.: Brak szacunku do zagranicznego wykształcenia, początki depresji

Cytat:
Napisane przez eyo Pokaż wiadomość
tak czytam co piszesz i zaczyna mi się wydawać, że Twój brak szacunku to masz Ty do wielu podstawowych prac i o ile oczywiście można to w rozmowie ubrać inaczej w słowa to jakoś nie wierzę, że uda się zatrzeć ogólne wrażenie "wyższości", które płynie z Twoim postów
Ja też odniosłam takie wrażenie. Nawet już po pierwszym poście. Może jest Autorko coś w Twojej postawie, że pracodawcy nie proponują Ci pracy? Skoro chodzi na rozmowy, to chyba nie jest kwestia wykształcenia, bo wtedy już na etapie przeglądania CV byłabyś odrzucona.
Wesel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-08, 09:43   #56
7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 6 036
Dot.: Brak szacunku do zagranicznego wykształcenia, początki depresji

Nie wierze ze c++ i dwoma jezykami biegle nie mozesz znalezc pracy. Moze skupiaj sie na informatycznych firmach, tam jest wieksze zapotrzebowanie na pracownikow.
Niektore nawet maja akcje "kobiety w IT" czy inne tego typu ☠☠☠☠☠☠☠y, wiec z checia przyjmuja ogarniete kobiety do zespolu.
3000 w informatycznym korpo to tez zaden problem.
7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-08, 09:58   #57
SofiaPrunikos
Rozeznanie
 
Avatar SofiaPrunikos
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 651
Dot.: Brak szacunku do zagranicznego wykształcenia, początki depresji

Dajcie spokój z tym "zagraniczny dyplom robi problem" ! U mnie w firmie połowa programistów ma dyplomy zagraniczne (studia podyplomowe, studia inżynierskie/magisterskie) i to jest tylko i wyłącznie plus w rekrutacji, bo zazwyczaj takie osoby biegle znają język obcy (szczególnie angielski)!


Nie wiem po co autorka aplikucje do Big 4 (przecież to są korpo finansowe, a stanowisk stricte informatycznych jest tak BARDZO MAŁO) zamiast do dużych firm z branży informatyki/automatyki?
SofiaPrunikos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-08, 11:10   #58
klaudia23451
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 24
Dot.: Brak szacunku do zagranicznego wykształcenia, początki depresji

Właśnie odrzucono moją kolejną ofertę, tym razem jako programistka z niemieckim. Bardziej ważne było z niemieckim niż☠programistka, ale odrzucono mnie za to, że mówię ostrym swiss german a nie literackim niemieckim....

Depresja i smutki się pogłębiają, niestety Nie wiem już co robić, nikt mnie w Polsce nie chce docenić. Przecież kokosów nie oczekuję tylko tyle samo co ludzie po polskich uczelniach w najlepszym razie z 4 setki rankingu światowego. Da się jakoś załatwić psychologa na kasę chorych?

Dałam sobie czas do czerwca na znalezienie czegoś. Jak nie, to pewnie podejmę studia doktoranckie, mam znajomego profesora na politechnice, powinien mi bez problemu załatwić przyjęcie, stypendium i być może coś jeszcze z grantu. Wiadomo że z doktoratem moja pozycja na rynku pracy będzie jeszcze gorsza, ale chociaż na parę lat coś będe miała. Dużo osób chyba tak właśnie ucieka na dr przed brakiem pracy... Ewentualnie jak do czerwca nie znajdę to pomyślę☠o powrocie do Szwajcarii bo jednak zaorbki kuszą, ale nie bardzo jest mi to na rękę.
klaudia23451 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-08, 11:11   #59
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Brak szacunku do zagranicznego wykształcenia, początki depresji

Ten wątek to chyba żart jakiś.
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-08, 11:13   #60
bb410bd1fbb42d2edea92b1ada01ce79bf3cfb02_603add0278cd5
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 3 395
Dot.: Brak szacunku do zagranicznego wykształcenia, początki depresji

Sorry, ale nie chce mi się w to wierzyć.

Skąd masz te informacje, że akurat to było przyczyną?
bb410bd1fbb42d2edea92b1ada01ce79bf3cfb02_603add0278cd5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-06-07 10:50:15


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:12.