Harry Potter? - Strona 20 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-09-14, 21:03   #571
olik04
Zakorzenienie
 
Avatar olik04
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 929
Dot.: Harry Potter and the Deathly Hallows

Cytat:
Napisane przez kochanica_szatana Pokaż wiadomość
O tak.(....)

EDIT: Proszę
Ja też go zawsze lubiłam i sama nie wiedziałam czemu, nawet jak (na biało): zabił Dumbledora to jakiś taki wydawał mi się niegroźny :P
__________________
olik04 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-15, 15:50   #572
Vivienne
... choć nie Westwood
 
Avatar Vivienne
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Polska B
Wiadomości: 27 979
Dot.: Harry Potter and the Deathly Hallows

Tłumaczenie dla www.deptajem.pl: LuckyMe

30 lipca 2007 r. o poranku autorka przygód młodego czarodzieja Harry'ego Pottera, wzięła udział w czacie na stronie wydawnictwa Bloomsbury. W jego trakcie pisarka odpowiedziała na pytania związane z Deathly Hallows.
Poniżej znajdziecie wybrane odpowiedzi pisarki, które mogą was zainteresować (spoiler):

- Ministrem Magii został Kingsley,
- Harry, Ron, Hermiona i Ginny odegrali znaczącą rolę w odbudowie czarodziejskiego świata,
- Oczekiwano, że Ginny jako siódme dziecko odegra jakąś większą rolę w walce. Autorka powiedziała jednak, że podczas bitwy Ginny wykazała bardzo duże umiejętności, jak na szesnastolatkę i to tyle.
- Śmierciożercy wrócili do Azkabanu, z wyjątkiem oczywiście Lucjusza Malfoy'a, który dzięki swemu sprytowi i stanięciu po stronie Harry'ego pod koniec bitwy uniknął więzienia.
- Scena na peronie, ta po „śmierci” HP to miejsce pomiędzy życiem a śmiercią.
- W bardzo niewielkim stopniu Harry i Voldemort są ze sobą spokrewnieni, przez krew „trzech braci” Peverells,
- Scena pocałunku pomiędzy Ronem a Hermioną bardzo się pisarce podobała, szczególnie, że to Hermiona wyszła z inicjatywą.
- Dumbledore dlatego zawsze widział Harry'ego pod peleryną niewidką, ponieważ jako bardzo potężny czarodziej używał niewerbalnego zaklęcia ujawniającego ludzką obecność.
- Hermiona swoją karierę zawodową zaczęła od pracy w Departamencie zajmującym się magicznymi zwierzętami, później awansowała i znalazła się w Departamencie zajmującym się czarodziejskim prawem, wbrew swoim wcześniejszym zapewnieniom, że nie chce tam nigdy pracować.
- Syn Tonks i Lupina był wychowywany przez swoją babcię Andromedę, jednak bardzo często zajmował się nim Harry (bo był jego ojcem chrzestnym) oraz inni członkowie Zakonu. A, i nie byl on wilkołakiem, jak się obawiał Lupin, ale jak matka – metamorfomagiem.
- Harry został szefem aurorów, Ron początkowo pomagał Georgowi w prowadzeniu sklepu, który to interes był bardzo dochodowy,
- Ginny przez kilka lat była czołową zawodniczką żeńskiej drużyy Quidditch'a, po czym urodziła trójkę dzieci i zaczęła pracować jako korespondentka sportowa dla Proroka Codziennego.
- Luna została sławną odkrywczynią wielu nowych gatunków zwierząt, po czym dość późno wyszła za mąż za wnuka Newt'a Scamandera – Rolfa
- Najgorsze wspomnienie Dudley'a podczas spotkania z Dementorami, było to, że zobaczył on siebie jakim naprawdę jest, czyli wredny, złośliwy itd. Od tej chwili zaczęła się jego wewnętrzna przemiana.
- Remus został zabity przez Dolohova, a Tonks przez Bellatrix.
- Portret Severus'a nie pojawił się od razu w gabinecie dyrektora po jego śmierci, gdyż Snape porzucił swoją posadę przed śmiercią, dlatego nie zasłużył, aby pojawić się wśród pozostałych portretów. Później jednak Harry zajął się tym i portret ostatniego dyrektora Hogwartu zawisł na ścianie.
- Umbridge potrafiła wyczarować patronusa, nawet gdy miała medalion Regulusa na szyi, choć Harry nie mógł. Powód – Umbridge - „bo to zła kobieta była” i medalion po prostu czynił ją jeszcze bardziej wredną.
- Neville wyciągnął miecz Gryffindora z Tiary Przydziału, gdyż tak jak Harry, był prawdziwym Gryffonem, poprosił o pomoc i ją otrzymał. A goblin się mylił, Gryffindor nie ukradł miecza goblinom.
- Azkabanu już nie strzegą Dementorzy.
- George nazwał swojego pierwszego syna Fred.
- Lily kochała Seva jak brata, była nawet bliska, aby zakochać się w nim jak w chłopaku, jednak jego zamiłowanie do Czarnej Magii przekreśliło to uczucie.
- Feniks nie pojawił się w 7 tomie, gdyż po śmierci Dumbledore'a , coś ważnego opuściło mury zamku. Był to właśnie Feniks.
- Snape był jednak bohaterem, może o nieco wrednym charakterze, ale bohaterem. O jego poświęceniu cały czarodziejski świat dowiedział sie od Harry'ego.
- Przy tworzeniu kolejnych horkruksów Voldemort zabijał takie osoby: pamiętnik – Jęcząca Marta, Puchar - Hepzibah Smith, jego poprzedni właściciel, Medalion – muggol, Nagini - Bertha Jorkins. Tiara- Albański wieśniak. Pierścień - Tom Riddle senior
- Dumbledore dobrze rozumiał role, jaka odgrywa Ron w trio. Nie był może tak uzdolniony lub inteligentny, ale trzymał ich razem poprzez swoje dobre serce i poczucie humoru.
- W czasach, gdy do Hogwart'u trafiają dzieci trio, nie ma już takich uprzedzeń pomiędzy domami, jak było za czasów ich rodziców. W Slytherinie nie ma już samych czystokrwistych, jednak jego zła renoma nadal się nieco za nim ciągnie.
- Severus ciągnął do Śmierciożerców, ponieważ szukał potęgi, mocy. Nie rozumiał obaw Lily. Sądził, że gdy wstąpi w szeregi śmierciojadów, to zrobi wrażenie na Lily. Później żałował swej decyzji, gdyby mógł cofnąć czas to nie stał by się sługą Czarnego Pana.
- Harry nie da żadnemu z dzieci mapy Huncfotów, jednak pewnego dnia James i tak ją wykradnie z biurka ojca.
- Przy pożegnaniu Petunia chciała życzyć Harry'emu powodzenia, gdyż wiedziała, że pogarda w stosunku do niego i magicznego świata wynika z czystej zazdrości.
- Po tym, jak Harry przestał być ostatnim horkruksem, stracił zdolność rozmowy z wężami, z czego był bardzo zadowolony.
- Bogginem Dumbledore'a jest martwe ciało jego siostry.
- Umbridge została aresztowana i skazana (uwięziona) za przestępstwa przeciwko czarodziejom pochodzącym z muggolskich rodzin.
- W muggolskich rodzinach kilka lub kilkanaście pokoleń wstecz musiał istnieć czarodziej, dlatego geny ponownie się „odzywają”.
- Hermiona sprowadziła rodziców do domu i przywróciła im pamięć.
- James wiedział o przyjaźni Lily ze Snapem, podejrzewał też, że Severus ją kocha, stąd jeszcze większa nienawiść w stosunku do jego osoby.
- Draco i Harry nie stracą wzajemnej niechęci, jednak zaczną nieco bardziej się szanować. Harry wie, że Draco nie chciał być Śmieriożercą i że nie zabiłby Albusa, a Draco jest wdzięczny Harry'emu za uratowanie życia. Jednak o prawdziwej przyjaźni mogą zapomnieć, zbyt dużo się wydarzyło przed finałowa bitwą.
- Narcyza nigdy nie była smieriożerczynią, jednak podzielała poglądy męża, do czasu, gdy Voldi zaczął planować śmierć jej syna.
- Po śmierci Voldi nie został duchem, „zyje” w tej dziwnej formie, jaka Hary spotyka na King's Cross.
- Zabicie Hedwigi było bardzo smutne, ale oznaczało koniec dzieciństwa. Ptak ten był czasami dla Harry'ego jak pluszowa zabawka, a zamordowanie jej przez Voldzia oznaczało koniec bycia dzieckiem.
- Harry i reszta pojawią się na kartach w czekoladowych żabach, a Ron określi to jako jedno z najlepszych wydarzeń w jego życiu
- Po „śmierci” Harry pojawił się na stacji Kings Cross, ponieważ było to dla niego przejście pomiędzy dwoma światami, muggoli i czarodziejskim, a tu pomiędzy życiem a śmiercią.
Koniec spoilera
__________________
Dopóki nie skorzystałem z Internetu,
nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów

Stanisław Lem

Vivienne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-15, 15:55   #573
Vivienne
... choć nie Westwood
 
Avatar Vivienne
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Polska B
Wiadomości: 27 979
Dot.: Harry Potter and the Deathly Hallows

A tak w ogóle... po przeczytaniu epilogu byłam bardzo zawiedziona. Znalazłam jednak coś, co moze pomoże niektórym jakoś go "przetrawic"

http://mirriel.ota.pl/forum/viewtopic.php?t=5919

Ja to sobie wydrukuję i przyczepię na końcu książki

--------------
Przepraszam, że post pod postem, ale tamten i tak był DŁUUUUGI

--------------
olik04: co do Twojego podpisu... miło znaleźc bratnią duszę

--------------
__________________
Dopóki nie skorzystałem z Internetu,
nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów

Stanisław Lem

Vivienne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-15, 16:47   #574
ksh
Zakorzenienie
 
Avatar ksh
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 8 856
Dot.: Harry Potter and the Deathly Hallows

Cytat:
Napisane przez Vivienne Pokaż wiadomość
A tak w ogóle... po przeczytaniu epilogu byłam bardzo zawiedziona. Znalazłam jednak coś, co moze pomoże niektórym jakoś go "przetrawic"

http://mirriel.ota.pl/forum/viewtopic.php?t=5919

Ja to sobie wydrukuję i przyczepię na końcu książki


to mi się podoba
__________________
Je ne veux pas travailler
Je ne veux pas déjeuner
J
e veux seulement oublier
Et puis je fume







ksh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-15, 16:56   #575
lilithin
Wtajemniczenie
 
Avatar lilithin
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 2 534
Dot.: Harry Potter and the Deathly Hallows

Cytat:
Napisane przez Vivienne Pokaż wiadomość
A tak w ogóle... po przeczytaniu epilogu byłam bardzo zawiedziona. Znalazłam jednak coś, co moze pomoże niektórym jakoś go "przetrawic"

http://mirriel.ota.pl/forum/viewtopic.php?t=5919

Ja to sobie wydrukuję i przyczepię na końcu książki

--------------
Przepraszam, że post pod postem, ale tamten i tak był DŁUUUUGI

--------------
olik04: co do Twojego podpisu... miło znaleźc bratnią duszę

--------------
takie zakonczenie byloby o wiele ciekawsze niz napisane przez autorke ;p
lilithin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-15, 19:31   #576
Tusio
Wtajemniczenie
 
Avatar Tusio
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 2 631
Dot.: Harry Potter and the Deathly Hallows

Cytat:
Napisane przez Vivienne Pokaż wiadomość
A tak w ogóle... po przeczytaniu epilogu byłam bardzo zawiedziona. Znalazłam jednak coś, co moze pomoże niektórym jakoś go "przetrawic"

http://mirriel.ota.pl/forum/viewtopic.php?t=5919

Ja to sobie wydrukuję i przyczepię na końcu książki

--------------
Przepraszam, że post pod postem, ale tamten i tak był DŁUUUUGI

--------------
olik04: co do Twojego podpisu... miło znaleźc bratnią duszę

--------------
fajny ten spoiler; czy wszystko wyjasniala autorka, czy to jakas zapowiedz osmego tomu 'po latach'?

odkad przeczytalam siodma czesc, snape jest moja kolejna ulubiiona postacia))))
__________________
"Zważcie plemienia waszego przymioty; / Nie przeznaczono wam żyć jak zwierzęta, / Lecz poszukiwać i wiedzy, i cnoty..."
Tusio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-15, 23:54   #577
olik04
Zakorzenienie
 
Avatar olik04
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 929
Dot.: Harry Potter and the Deathly Hallows

ja niedlugo zacznę czytać ostatniego harrego, a tymczasem podam wam linki ktore ostatnio znalazłam, glupkowate przeróbki harrego ;p

http://youtube.com/watch?v=gLeYjr5vi...elated&search=

http://youtube.com/watch?v=WYjUWSfj7...elated&search=

i to

http://youtube.com/watch?v=e9D0veHTx...elated&search=

;p
__________________
olik04 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-11-18, 09:35   #578
czapeczkaelfa
Zadomowienie
 
Avatar czapeczkaelfa
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 876
Dot.: Harry Potter and the Deathly Hallows

Podbijam wątek, bo zobaczcie co właśnie znalazłam:

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomos...9,4596380.html

Co o tym sądzicie? Moim zdaniem pisarz nie powinien komentowac swojej książki i uzupełniać jej o fakty, które nie sa w niej do konca jasne. Jeśli ktoś by się tego domyslil, to ok, ale chyba lepiej żeby to przemilczała.
__________________
I'm not sad. I'm just complicated.

czapeczkaelfa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-18, 09:57   #579
ksh
Zakorzenienie
 
Avatar ksh
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 8 856
Dot.: Harry Potter and the Deathly Hallows

Cytat:
Napisane przez czapeczkaelfa Pokaż wiadomość
Podbijam wątek, bo zobaczcie co właśnie znalazłam:

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomos...9,4596380.html

Co o tym sądzicie? Moim zdaniem pisarz nie powinien komentowac swojej książki i uzupełniać jej o fakty, które nie sa w niej do konca jasne. Jeśli ktoś by się tego domyslil, to ok, ale chyba lepiej żeby to przemilczała.
Mi też średnio się to podoba
"chłyt marketingowy" ( ), kolejna wiadomość, aby było więcej szumu wokół Pottera .
__________________
Je ne veux pas travailler
Je ne veux pas déjeuner
J
e veux seulement oublier
Et puis je fume







ksh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-18, 19:10   #580
Zmijka
Zakorzenienie
 
Avatar Zmijka
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 8 686
Dot.: Harry Potter and the Deathly Hallows

Cytat:
Napisane przez czapeczkaelfa Pokaż wiadomość
Podbijam wątek, bo zobaczcie co właśnie znalazłam:

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomos...9,4596380.html

Co o tym sądzicie? Moim zdaniem pisarz nie powinien komentowac swojej książki i uzupełniać jej o fakty, które nie sa w niej do konca jasne. Jeśli ktoś by się tego domyslil, to ok, ale chyba lepiej żeby to przemilczała.



dla mnie ot jakas bzdura, jakos nie wirze, że ona tak mogła powiedziec
Zmijka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-19, 03:31   #581
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Harry Potter and the Deathly Hallows

Przeczytałam od razu po premierze (po angielsku, w .pdf) i ... nudziłam się. Pierwsze części chłonęłam, bo autorka świetnie potrafiła "umyślić" magiczny świat, czytałam te wszystkie opisy, spychając trochę na bok samą historię i dość nieskomplikowaną akcję. Przez większość ostatniego tomu kompletnie nic się nie dzieje - ile można pisać o nudzeniu się i spędzaniu dni na tym samym?! Dobrze, że ilość stron nie odbija się za bardzo na cenie... Jak na taką objętość, zawartość jest nikła i niesatysfakcjonująca. Od "Zakonu Feniksa" odnosiłam wrażenie, że Rowling pisze pod scenariusze, nie opisując już ze wcześniejszą pasją życia czarodziejów i zbyt wielką uwagę zwracając na (przyznajmy) niewysokich lotów walkę.

Podobał mi się wątek ze Snapem - nie domyśliłam się tego, choć zawsze był moim ulubionym bohaterem, dojrzałym i mrocznym (jedyny prawdziwy mężczyzna wśród głównych bohaterów).
Harry jako postać jak zwykle okazał się niezbyt bystrym, nieudolnym dzieckiem szczęścia. Może to i dobrze, że nie jest kolejnym superbohaterem, tylko zwykłym, niewybijającym się chłopcem?

Ulubiona scena - cmentarz i rozkładająca się stara czarownica, grrrr.
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-11-19, 15:12   #582
kendra_x
Raczkowanie
 
Avatar kendra_x
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: woj. małopolskie
Wiadomości: 237
Dot.: Harry Potter and the Deathly Hallows

ostatnio własnie mnie nachodzi chęc żeby przecztac sobie od pierwszego tomu HP i przypomniec sobie jak to bylo
kilka lat temu byłam fanką tej książki każdy tom czytałam po kilka razy
i czekam z niecierpliwością na ostatnią częśc
__________________
Izabela
kendra_x jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-19, 16:02   #583
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Harry Potter and the Deathly Hallows

Kendra - nie musisz czekać, już jest Wprawdzie polskie tłumaczenia dostępne w necie są amatorskie, do wielu nie mam zastrzeżeń, w końcu to zwykła książka i zwykły język. Ja polecam przeczytanie w oryginale, choćby ze słownikiem. Budowa zdań jest prosta, trudność mogą sprawić tylko magiczne określenia, które i tak znamy już z poprzednich części.
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-19, 19:07   #584
LyraPotter
Zadomowienie
 
Avatar LyraPotter
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: out here the good girls die
Wiadomości: 1 619
GG do LyraPotter
Dot.: Harry Potter and the Deathly Hallows

Wracając do sprawy orientacji Dumbledore'a. Rowling naprawdę tak powiedziała i nie wiedzę w tym nic strasznego,przeciwnie,wyj aśnia to pewne detale i wątki. A co do artykułu-to jest pewna nieścisłość.Dumbledore nie "postanowił" pokonać Grindewalda z powodu odrzuconej miłości.To jest totalna bzdura,po prostu nie chciał początkowo dostrzec prawdziwego oblicza Gellerta.Swoją drogą,Rowling uwagi dotyczące tej sprawy robiła już w scenariuszu filmowym.
LyraPotter jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-19, 20:40   #585
froggie
Zakorzenienie
 
Avatar froggie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Żabkowo
Wiadomości: 11 756
Dot.: Harry Potter and the Deathly Hallows

Mam ksiazke w swym posiadaniu od wrzesnia i nie moge przez nią przebrnac. Zatrzymalam sie na ślubie.
Taka nudna jest, wogole nie wciaga. nic a nic ;/
__________________
flejksy (klik!)
Zapraszam
froggie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-20, 20:49   #586
nANcY:*
Zadomowienie
 
Avatar nANcY:*
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Wroclove
Wiadomości: 1 606
Dot.: Harry Potter and the Deathly Hallows

czytałam amatorskie tłumaczenie...
podobało mi się ale tak od środka nabrało rozpędu.
epilog to jak dla mnie cos naciaganego niezle...
wolałabym zeby zakonczenie bylo inne.
ksiazke lubie i to bardzo, natomiast to wszystko dookoła co z niej robią,żeby tylko kase wyciagnąc jest już z czasem niesmaczne.sama autorka czasem drażni:P
tak czy siak czekam na polskie tłumaczenie, wiem że i tak przeczytam namiętnie, bo czytając ksiązke zaczynam zyc w innym świecie.
ehh chyba kazdy to lubi
__________________



Be happy. It drives people crazy.
nANcY:* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-21, 11:58   #587
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Harry Potter and the Deathly Hallows

Cytat:
Napisane przez nANcY:* Pokaż wiadomość
ehh chyba kazdy to lubi
Każdy, kto lubi używać swojej wyobraźni, a nie dostawać wszystkiego gotowego na tacy w postaci filmów. Jak niektórzy młodzi fani, którzy mają w domu całą kolekcję pięknie wydanych książek, ale nawet ich nie czytają, tylko czekają na ekranizacje...
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-21, 13:51   #588
kochanica_szatana
Zakorzenienie
 
Avatar kochanica_szatana
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Piekło
Wiadomości: 3 421
Dot.: Harry Potter and the Deathly Hallows

Dokładnie...
Tak jak mój oczarowany Harry'm Potter'em kuzyn. Fakt faktem ma 10 lat, ale nie spróbuje chociaż zacząć czytać tylko ogląda filmy.
A przecież film to nie to samo co książka. Książka ma w sobie więcej magii
Ja właśnie książki HP zaczęłam czytać właśnie w wieku ok. 10 lat. I to teraz ze mnie wyrosło

Malla - Aż żal dodawać sobie więcej wiadomości

Edytowane przez kochanica_szatana
Czas edycji: 2007-11-21 o 14:37 Powód: bo tak ;p
kochanica_szatana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-21, 14:04   #589
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Harry Potter and the Deathly Hallows

------------kochanica szatana wiadomości: 666------------

normalnie nazwałabym Cię boską, ale wyszedlby mały nietakt ;]
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-01-11, 12:27   #590
nisiaq
Zadomowienie
 
Avatar nisiaq
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Jaworzno
Wiadomości: 1 432
GG do nisiaq Send a message via Skype™ to nisiaq
Dot.: Harry Potter and the Deathly Hallows

Cisza na wątku a przecież za chwilę polskie wydanie
właśnie sobie je nabyłam w empiku, a co

czytałam trochę angielskie wydanie, trochę pirackie tłumaczenie, ale spasowałam, czekam na pożądne tłumaczenie
__________________
"Trzymałem cię w ręce, Wagabundo. Byłaś przepiękna."



nisiaq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-11, 13:05   #591
kochanica_szatana
Zakorzenienie
 
Avatar kochanica_szatana
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Piekło
Wiadomości: 3 421
Dot.: Harry Potter and the Deathly Hallows

No cóż...
Ja już nie mogę się doczekać nocy z 25. na 26. stycznia Napewno od razu polecę do księgarni i zakupię książkę. Mimo, że już dawno ją przeczytałam, chcę zobaczyć jak z tłumaczeniem ostatniego tomu poradził sobie pan Polkowski
kochanica_szatana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-12, 15:50   #592
LyraPotter
Zadomowienie
 
Avatar LyraPotter
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: out here the good girls die
Wiadomości: 1 619
GG do LyraPotter
Dot.: Harry Potter and the Deathly Hallows

Cytat:
Napisane przez kochanica_szatana Pokaż wiadomość
No cóż...
Ja już nie mogę się doczekać nocy z 25. na 26. stycznia Napewno od razu polecę do księgarni i zakupię książkę. Mimo, że już dawno ją przeczytałam, chcę zobaczyć jak z tłumaczeniem ostatniego tomu poradził sobie pan Polkowski
Ja też jestem ciekawa. Szczególnie tego,jak przetłumaczył Historię o Trzech Braciach,bo bardzo mi się podobała. No i jak po polsku bedzie brzmiała Elder Wand.
LyraPotter jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-14, 15:51   #593
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Harry Potter and the Deathly Hallows

A jak Wam się tytuł podoba?
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-14, 23:00   #594
Zmijka
Zakorzenienie
 
Avatar Zmijka
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 8 686
Dot.: Harry Potter and the Deathly Hallows

Ksiązka pojawi sie w ksiegarniach akurat w moje rodziny, ale mi prezent zrobili
a tytuł

Insygnia - przedmioty symbolizujące władzę świecką (królewską, książęcą) lub religijną.

hmm,
Zmijka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-15, 12:25   #595
Vivienne
... choć nie Westwood
 
Avatar Vivienne
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Polska B
Wiadomości: 27 979
Dot.: Harry Potter and the Deathly Hallows

Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość
A jak Wam się tytuł podoba?
Jakoś mi nieszczególnie przypadł do gustu...
__________________
Dopóki nie skorzystałem z Internetu,
nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów

Stanisław Lem

Vivienne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-15, 12:40   #596
kochanica_szatana
Zakorzenienie
 
Avatar kochanica_szatana
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Piekło
Wiadomości: 3 421
Dot.: Harry Potter and the Deathly Hallows

Tytuł może być. przecież treść książki ważniejsza
kochanica_szatana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-15, 14:20   #597
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Harry Potter and the Deathly Hallows

Bardziej podobały mi się "relikwie".
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-15, 16:51   #598
ksh
Zakorzenienie
 
Avatar ksh
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 8 856
Dot.: Harry Potter and the Deathly Hallows

Cytat:
Napisane przez kochanica_szatana Pokaż wiadomość
Tytuł może być. przecież treść książki ważniejsza
Otóż to

Jak dla mnie relikwie związane są ze świętymi, insygnia zaś z władzą - więc bardziej pasują mi insygnia
__________________
Je ne veux pas travailler
Je ne veux pas déjeuner
J
e veux seulement oublier
Et puis je fume







ksh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-17, 13:54   #599
doris_stokrotka
Raczkowanie
 
Avatar doris_stokrotka
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Home, sweet home
Wiadomości: 137
Cool Dot.: Harry Potter and the Deathly Hallows

Huhuhuhu 12 dni do polskiej premiery !!! : D już nie mogę się doczekać hihihi może założymy jakąś grupę wsparcia dla niecierpliwców ? Byłam dziś we wrocławskim empiku megastore i dostałam "Proroka Codziennego" fajne mają sposoby na promocję właśnie zasiadam by sobie poczytać Hehe żeby już była północ, bo wtedy zostanie tylko 11 dni

pzdr potteromaniaczki
__________________
DoRiS

" Wszystko w Twoich rękach, możesz budować, możesz burzyć ! (...) "

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=6111868# post6111868

- GRINDERSY czarne na wymianę
doris_stokrotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-19, 13:06   #600
LyraPotter
Zadomowienie
 
Avatar LyraPotter
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: out here the good girls die
Wiadomości: 1 619
GG do LyraPotter
Dot.: Harry Potter and the Deathly Hallows

Cytat:
Napisane przez doris_stokrotka Pokaż wiadomość
Huhuhuhu 12 dni do polskiej premiery !!! : D już nie mogę się doczekać hihihi może założymy jakąś grupę wsparcia dla niecierpliwców ? Byłam dziś we wrocławskim empiku megastore i dostałam "Proroka Codziennego" fajne mają sposoby na promocję właśnie zasiadam by sobie poczytać Hehe żeby już była północ, bo wtedy zostanie tylko 11 dni

pzdr potteromaniaczki
O, i jest cos ciekawrgo w tym "Proroku..."?
LyraPotter jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-11-02 18:29:06


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:24.