Jak sensownie rozszerzac diete? - Strona 20 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-12-13, 10:25   #571
wrily_curly
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 645
Dot.: Jak sensownie rozszerzac diete?

Ale problemów teraz nie ma z brzuchem młoda jak dostaje normalne jedzenie, wprost przeciwnie, unormowała się nam bardzo.
Już konieczne jest dokarmianie jej czymś bo jest po prostu wygłodniałym potworem, mleko jej zwyczajnie już nie wystarcza, ja mam pokarmu aż nadto, ona wciąga niesamowite ilości a mimo to no niestety, zaczęła się budzić w nocy (przesypiała po 7 godzin) i potrzebuje więcej jedzenia. Poza tym, zaczęły się awantury o nasze jedzenie, któregoś dnia wzięłam ją na kolana przy obiedzie to nie zauważyłam nawet jak capnęła ogóra w jedną łapę i do ryjka a drugą za ryż i dawaj... Odebrałam wszystko to się obraziła. Zresztą, bardzo chętnie je te mazidła, domowe są całkiem smaczne (kiedyś próbowałam słoików, uhhh nie dałabym dziecku czegoś takiego).

Lekarzowi chodziło o to, żeby jej wprowadzać wcześniej ale b. powoli, niż potem się spieszyć i wywołać większe problemy. I tak młoda np. dostała na początek 1/3 łyżeczki (tej dziecięcej) ziemniaka itd. Ale taki był krzyk, żeby dać więcej, że w końcu się ugięłam i młoda zajada, szczęśliwa, z brzuchem żadnych problemów.
wrily_curly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-13, 10:26   #572
stokrotka_to_ja
Zakorzenienie
 
Avatar stokrotka_to_ja
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 11 425
GG do stokrotka_to_ja
Dot.: Jak sensownie rozszerzac diete?

no to w zasadzie nie masz problemu
__________________
...i jest

Dziecko grzeczne/niegrzeczne to stan umysłu matki a nie dziecka.


POMOC dla dzieci z Tanzanii https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=675684
stokrotka_to_ja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-13, 10:50   #573
boska latynoska
Zadomowienie
 
Avatar boska latynoska
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 1 311
Dot.: Jak sensownie rozszerzac diete?

Cytat:
Napisane przez wrily_curly Pokaż wiadomość
Czy tylko mnie irytuje to rozszerzanie diety?

Mała jutro będzie miała 5 miesięcy. Różne wynalazki już zaczęłam jej dawać za namową jednego z lekarzy (mała miała problemy z brzuchem, więc stwierdził, żeby zacząć jej podawać normalne posiłki trochę wcześniej niż norma, żeby mieć więcej czasu i luzu z tym rozszerzaniem). Tak więc młode dostaje kleik ryżowy (z 5-6 razy w tyg., połowę polecanej porcji tj. ok. 3 łyżki stołowe dziennie - swoją drogą, kupienie kleiku bez gó.... to sztuka) na moim mleku, ziemniak i marchewka wprowadzone, od 3 dni dynia. Między kolejnymi produktami było 3-4 dni przerwy. Młoda nie je i nie będzie jadła żadnych słoików. Szykuję się, żeby kupić jej jakieś Holle.
Denerwuje mnie strasznie to, że te wszystkie zalecenia takie niekonkretne i rozmyte a ja lubię jak w wojsku. Kiedyś pytałam na forum o źródło informacji o rozszerzaniu ale mnie tu odesłali a tu też raczej konkretów brak na stałego naszego lekarza nie ma co liczyć, herbatnik z dodatkiem jabłka plus słodkie kaszki to jest jego świat. Więc może ktoś mi powie konkretnie:
- ile ma być takich karmień albo ile warzyw ma dziecko zjeść w ciągu dnia? Teraz wciąga po 60 ml zupki na raz, po kilku kwadransach trzeba dopełnić ją piersią.
- co konkretnie, w jakiej ilości i w jakich odstępach czasowych jej dawać? Przejść się po prostu do sklepów i popatrzeć po słoikach, co tam jest?
- co z tym glutenem? Jedni każą wpychać dziecku jak najwcześniej, inni nawet do roku czekać... swoją drogą fascynuje mnie panująca u niektórych psychoza, ale co kto lubi. Mąż któregoś razu, nie pytajcie o co mu chodziło bo nie wiem do dziś, dał jej trochę kaszy manny na wodzie. Dzieciak przeżył, mąż też.

Ja lubię jak w wojsku więc tak bym chciała dostać instrukcje, ale skąd? :/
Z tą instrukcją to może być problem, ja też przewertowałam pełno stron o rozszerzaniu diety i na każdej w sumie co innego jest Ja się kierowałam wskazówkami z tej strony co do wprowadzania pokarmów w danym miesiącu http://www.osesek.pl/podstawy-zywien...e-dziecka.html
Ale moja skończyła już 8 miesięcy i dopiero zaczęła normalnie jeść co za ulga, już myślałam, że nie doczekam tego Wcina rano kaszę, później zupka. Nie wiem co na kolację- podwieczorek jej dawać? Owoce tak srednio jej wchodzą, czasami troche banana skubnie. Można już jogurty naturalne wprowadzać? Co do przetworów mlecznych to w sumie sprzeczne informacje znalazłam
boska latynoska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-13, 10:54   #574
hania811
Zakorzenienie
 
Avatar hania811
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 15 709
Dot.: Jak sensownie rozszerzac diete?

Cytat:
Napisane przez wrily_curly Pokaż wiadomość
Ale problemów teraz nie ma z brzuchem młoda jak dostaje normalne jedzenie, wprost przeciwnie, unormowała się nam bardzo.
Już konieczne jest dokarmianie jej czymś bo jest po prostu wygłodniałym potworem, mleko jej zwyczajnie już nie wystarcza, ja mam pokarmu aż nadto, ona wciąga niesamowite ilości a mimo to no niestety, zaczęła się budzić w nocy (przesypiała po 7 godzin) i potrzebuje więcej jedzenia. Poza tym, zaczęły się awantury o nasze jedzenie, któregoś dnia wzięłam ją na kolana przy obiedzie to nie zauważyłam nawet jak capnęła ogóra w jedną łapę i do ryjka a drugą za ryż i dawaj... Odebrałam wszystko to się obraziła. Zresztą, bardzo chętnie je te mazidła, domowe są całkiem smaczne (kiedyś próbowałam słoików, uhhh nie dałabym dziecku czegoś takiego).

Lekarzowi chodziło o to, żeby jej wprowadzać wcześniej ale b. powoli, niż potem się spieszyć i wywołać większe problemy. I tak młoda np. dostała na początek 1/3 łyżeczki (tej dziecięcej) ziemniaka itd. Ale taki był krzyk, żeby dać więcej, że w końcu się ugięłam i młoda zajada, szczęśliwa, z brzuchem żadnych problemów.
heh..to masz bardzo podobne dziecko do mojego - w sensie że lubi jeść i lubi nowości.
Ja stresowalam sie bardzo tym rozszerzaniem. Mam dziecko kolkowe, na wszystko co nowe reagujące bólem brzuszka, płaczem w nocy - do tego do pracy wróciłam jak miała 7,5 miesiąca- więc musiałam dość szybko zaspokajać jej głód czymś innym niż moje mleko.

Teraz ma już skończone 9 miesięcy - kp skończone miesiąc temu- jakie mam wnioski.

Trzeba się kierować rozsądkiem i reakcjami dziecka.
Ja na początku odmierzałam , czytałam- gotowałam wszytko jak należy- najpierw marchewka, ziemniak dynia. Szybko doszłam do tego że nie ma co czytać a kupować co w warzywniaku mają, urozmaicać i próbować.
Od samego początku sama gotuję- szybko przeszłam na metodę- co mam to wrzucam do gara, gotuję 10 min i blenderuję.

Świeżego ogórka czy pomidora jadła już w 7 miesiącu. Ananasa, kiwi , arbuza też. A tu wczoraj czytam że poleca się to wprowadzać od 10 miesiąca
Moja ananasa kocha , nie szkodzi jej więc czemu miałabym nie dawać
Generalnie jak mam coś czego nie jadła - obieram, kroję trę i daję- niech próbuje wszystkiego.
Co do glutenu- to jest moja bolączka od samego początku. Najpier zaczęłam zgodnie z zaleceniami- manne do mojego mleka dawać- efekt- ból brzucha taki że dziecko się rzucało po całym łóżeczku. Dramat. Zrezygnowąłam...skończyła 7 miesięcy zaczęłam dawać skórkę chleba do żucia. Dziecko chelbek pokochało- stało sie tradycją na śniadanie- po kaszy chlebek+ żółtko.

Ale ....dziecko zaczęło mieć poważne problemy ze snem. Nie wiązałam tego na pcozątku z tym chlebem bo nie wyglądało to jak bół brzucha- po prostu wiercenie się, niespokojny sen, potrzeba przytulenia do mamy. 2 tyg temu nastapiła chyba jakaś kumulacja glutenu w organiźmie (makaron dałam) i były 2 noce z rzucaniem się po łóżeczku. Odstawiłam gluten- dziecko śpi normalnie.

Muszę zrobić badania- bo wychodzi że ma alergię..

--------------

Co do ilości- ja na początku dawałam jak zalecają 1 łyżeczka, 3 łyżeczki - obserwacja.
Szybko uznałam że bez sensu. Dawałam tyle ile chciała. Na początku
to tak jak Twoje dziecko 60 ml jadła i popijała mlekiem. Te ilości sie zwiększały..chyba po 2 miesiącach jadła ok 200 ml- bez popijania mlekiem.
Teraz je już 2 dania- zupę + drugie
hania811 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-13, 11:54   #575
Scio
Zakorzenienie
 
Avatar Scio
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Świętokrzyskie Góry ;)
Wiadomości: 12 985
GG do Scio
Dot.: Jak sensownie rozszerzac diete?

Ja tez sie stresowaam rozzerzaniem, a potem walnam sie w czolo i stwierdzilam, ze miliony matek na swiecie wychowuja bez list, w kazdym kraju inne listy i wyluzowalam. Podstawowowym pokarmem bylo mleko, reszta to dodatek. Nie dawalam tylko ciezkostrawnych rzeczy i zyje. Po roku to juz calkowicie wyluzowalam, teraz je to samo co my. Krowie mleko wprowadziam jak skonczyla poltoraroku, do roku byla na Nutramigenie.
__________________
Pozdrawiam Paulina

W Gagatkowym świecie Mamo, połamigłówkujemy? - Logico primo
Agatka jest już z nami

Edytowane przez Scio
Czas edycji: 2012-12-13 o 11:56
Scio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-13, 14:06   #576
bybella
Wtajemniczenie
 
Avatar bybella
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: piernikowe miasto i okolice
Wiadomości: 2 344
Dot.: Jak sensownie rozszerzac diete?

ja tez na poczatku wszystko przeżywałam, szukałam informacji, a i tak w końcu robiłam po swojemu
czasami tylko brak mi pomysłów co dać np.na śniadanie i kolacje, synek najchętniej by cały dzien jadł banany, no ile mozna
__________________
Szczęśliwy ten, kto ma kogo kochaćhttp://www.suwaczek.pl/cache/4dc7bc6f13.png
Jestem mamą
bybella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-19, 21:11   #577
wandaweranda
Zakorzenienie
 
Avatar wandaweranda
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 3 227
Dot.: Jak sensownie rozszerzac diete?

corka wcina manne na mleku az milo. dodaje troszke soku domowej roboty i jest super. gdy rozszerzalam diete pare msc temu to sie stresowalam, potem spinalam sie zeby dziecko szybko nauczylo sie gryzc, dawlam wieksze kawalki, ona sie krztusila itp. bylo ciezko chwilami, a potem...odpuscilam. Ciagle robilam jej miksowane na gladz zupki. Jutro corka konczy roczek, i je z nami obiady. Zupa, drugie danie. Karmie ja tym samym co gotuje dla nas, zajada z apetytem. Dziecko po prostu doroslo do tego. Nic na sile.
wandaweranda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-12-20, 09:41   #578
boska latynoska
Zadomowienie
 
Avatar boska latynoska
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 1 311
Dot.: Jak sensownie rozszerzac diete?

Córa ma 8,5 miesiąca i chciałabym zacząć ekspozycję na gluten. Po 5 miesiącu zaleca się 2 miesiące ekspozycji, w naszym przypadku też ma to tak wyglądać? Czy jeżeli córa jest starsza mozna to szybciej przeprowadzić?
boska latynoska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-20, 12:18   #579
Glodomorek
Zakorzenienie
 
Avatar Glodomorek
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 301
Dot.: Jak sensownie rozszerzac diete?

Cytat:
Napisane przez boska latynoska Pokaż wiadomość
Córa ma 8,5 miesiąca i chciałabym zacząć ekspozycję na gluten. Po 5 miesiącu zaleca się 2 miesiące ekspozycji, w naszym przypadku też ma to tak wyglądać? Czy jeżeli córa jest starsza mozna to szybciej przeprowadzić?
Zależy jak dziecko zareaguje.Dlaczego chcesz tak wprowadzać gluten? W sensie w 9mcu? Kiedyś zalecano wprowadzać po skończonym 10mcu,możesz jeszcze poczekać
Ja wprowadziłam gluten w 15mcu(wcześniej miałam bardzo silną reakcję alergiczną). Miesiąc ściśle odmierzałam, najpierw po pół łyżeczki manny (zaleca się łyżeczkę), po 2tyg łyżeczkę, w drugim miesiącu dostawała już inny gluten czyli chleb, makaron itp na zmianę z manną zwiększając dawkę.
Glodomorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-20, 12:38   #580
boska latynoska
Zadomowienie
 
Avatar boska latynoska
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 1 311
Dot.: Jak sensownie rozszerzac diete?

Dlatego, że chcę wprowadzić karmiąc jeszcze piersią, a karmić chcę jeszcze jakieś 2 miesiące maksymalnie...
boska latynoska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-20, 13:32   #581
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Jak sensownie rozszerzac diete?

Moja po prostu dostaje skórkę chleba do żucia.
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-12-20, 13:34   #582
boska latynoska
Zadomowienie
 
Avatar boska latynoska
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 1 311
Dot.: Jak sensownie rozszerzac diete?

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
Moja po prostu dostaje skórkę chleba do żucia.
A mi ten sposób babciowy jakos nie podchodzi
boska latynoska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-20, 13:41   #583
wandaweranda
Zakorzenienie
 
Avatar wandaweranda
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 3 227
Dot.: Jak sensownie rozszerzac diete?

Cytat:
Napisane przez boska latynoska Pokaż wiadomość
A mi ten sposób babciowy jakos nie podchodzi
ja sie balam, ze corka sie zakrztusi ta skorka. Ale teraz daje jej bez obaw, a ona lubi te skorke mymłać. Poza tym chlebek jest smaczny
wandaweranda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-07, 14:00   #584
boska latynoska
Zadomowienie
 
Avatar boska latynoska
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 1 311
Dot.: Jak sensownie rozszerzac diete?

Od kiedy podawałyście dzieciakom zupę na wywarze mięsnym?
boska latynoska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-07, 16:10   #585
hania811
Zakorzenienie
 
Avatar hania811
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 15 709
Dot.: Jak sensownie rozszerzac diete?

Cytat:
Napisane przez boska latynoska Pokaż wiadomość
Od kiedy podawałyście dzieciakom zupę na wywarze mięsnym?
po 6 miesiącu..ale też ciężko to nazwać wywarem mięsnym..po prostu dodawałam kawałeczek chudego mięsa do gotujących się warzyw. Taki prawdziwy tłusty wywar a'la rosół to dopiero po 10 miesiącu zjadła po raz pierwszy...czyli raptem tydzień temu Piła ten rosół aż jej się uszy trzęsły
hania811 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-07, 18:47   #586
boska latynoska
Zadomowienie
 
Avatar boska latynoska
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 1 311
Dot.: Jak sensownie rozszerzac diete?

Cytat:
Napisane przez hania811 Pokaż wiadomość
po 6 miesiącu..ale też ciężko to nazwać wywarem mięsnym..po prostu dodawałam kawałeczek chudego mięsa do gotujących się warzyw. Taki prawdziwy tłusty wywar a'la rosół to dopiero po 10 miesiącu zjadła po raz pierwszy...czyli raptem tydzień temu Piła ten rosół aż jej się uszy trzęsły
To szybko. A ja tu się cackam i mięso oddzielnie gotuje
boska latynoska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-07, 19:08   #587
houseofcolours
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 1 852
GG do houseofcolours
Dot.: Jak sensownie rozszerzac diete?

Cytat:
Napisane przez boska latynoska Pokaż wiadomość
To szybko. A ja tu się cackam i mięso oddzielnie gotuje
Ja jak już gotowałam (bo najczęściej podaję słoiczki) to do roku mniej więcej osobno mięso i osobno warzywa. Wywar może uczulać a moje dziecko alergik dlatego wolałam nie ryzykować.
houseofcolours jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-27, 19:03   #588
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Jak sensownie rozszerzac diete?

Kiedy można zacząć uczyć dziecko jeśc widelcem?
Moja rączkami radzi sobie całkiem sprawnie, ale zastanawiam się właśnie nad tym widelcem.
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-27, 19:30   #589
stokrotka_to_ja
Zakorzenienie
 
Avatar stokrotka_to_ja
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 11 425
GG do stokrotka_to_ja
Dot.: Jak sensownie rozszerzac diete?

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
Kiedy można zacząć uczyć dziecko jeśc widelcem?
Moja rączkami radzi sobie całkiem sprawnie, ale zastanawiam się właśnie nad tym widelcem.
wczesniej niz łyzeczką łatwiej coś nabić niz nabrać. Nie pamiętam kiedy młoda widelec dostała,na pewno przed roczkiem,pierwszy był z takich dla dzieci,chyba z ikea,plastikowy.
__________________
...i jest

Dziecko grzeczne/niegrzeczne to stan umysłu matki a nie dziecka.


POMOC dla dzieci z Tanzanii https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=675684
stokrotka_to_ja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-01-27, 19:36   #590
d9dafda22031a08fb930d3c506630231eeee4640
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 3 317
Dot.: Jak sensownie rozszerzac diete?

Kolo roku na pewno. Niech sie oswaja. Moj juz calkiem dobrze operuje widelcem, choc w dalszym ciagu preferuje jedzenie rekami, szczegolnie makaron spagetti

Stokrotka: lyzeczka u nas nie ma szans, lyzeczka trafia sie do ucha, nosa albo wylewa na glowe, nawet jak je zupe, to macha widelcem, nabija tam kawalki warzyw a ja go karmie lyzka (tak, Vixen, prawie dwuletnie dziecko karmie lyzeczka )

Edytowane przez d9dafda22031a08fb930d3c506630231eeee4640
Czas edycji: 2013-01-27 o 19:42
d9dafda22031a08fb930d3c506630231eeee4640 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-27, 19:46   #591
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Jak sensownie rozszerzac diete?

Czyli mogę powoli rozpocząć treningi.
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-27, 20:30   #592
Scio
Zakorzenienie
 
Avatar Scio
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Świętokrzyskie Góry ;)
Wiadomości: 12 985
GG do Scio
Dot.: Jak sensownie rozszerzac diete?

Cytat:
Napisane przez stokrotka_to_ja Pokaż wiadomość
wczesniej niz łyzeczką łatwiej coś nabić niz nabrać. Nie pamiętam kiedy młoda widelec dostała,na pewno przed roczkiem,pierwszy był z takich dla dzieci,chyba z ikea,plastikowy.
My też mieliśmy widelec z ikei taki plastikowy, po roku chyba dostała (bo dopiero wtedy kupilam), w tej chwili je zwykłym widelcem (daje taki niby deserowy, ale z 4 ząbkami). Łyżką je ładnie.
Rękami też
__________________
Pozdrawiam Paulina

W Gagatkowym świecie Mamo, połamigłówkujemy? - Logico primo
Agatka jest już z nami
Scio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-27, 20:42   #593
d9dafda22031a08fb930d3c506630231eeee4640
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 3 317
Dot.: Jak sensownie rozszerzac diete?

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
Czyli mogę powoli rozpocząć treningi.
No jasne Pierwsze trafienie jedzenia do buzi: mina bezczenna
d9dafda22031a08fb930d3c506630231eeee4640 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-27, 20:47   #594
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Dot.: Jak sensownie rozszerzac diete?

Polecam do przeczytania: http://www.imid.med.pl/klient1/uploads/poradnik.pdf

Poradnik wydany przez Instytut Matki i Dziecka na temat żywienia dzieci w wieku 13-36 m-cy. Ja sobie właśnie przeczytałam i wiem już co w najbliższym czasie musimy skorygować.
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-27, 20:50   #595
stokrotka_to_ja
Zakorzenienie
 
Avatar stokrotka_to_ja
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 11 425
GG do stokrotka_to_ja
Dot.: Jak sensownie rozszerzac diete?

Cytat:
Napisane przez Klarissa Pokaż wiadomość
Polecam do przeczytania: http://www.imid.med.pl/klient1/uploads/poradnik.pdf

Poradnik wydany przez Instytut Matki i Dziecka na temat żywienia dzieci w wieku 13-36 m-cy. Ja sobie właśnie przeczytałam i wiem już co w najbliższym czasie musimy skorygować.
ja tez poczytałam..i padłam

po pierwsze -fajna reklama mm ,po drugie ,nie umiem gotowac z wagę w ręce
__________________
...i jest

Dziecko grzeczne/niegrzeczne to stan umysłu matki a nie dziecka.


POMOC dla dzieci z Tanzanii https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=675684
stokrotka_to_ja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-27, 20:50   #596
Rzabba
Rzabbocop
 
Avatar Rzabba
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Guernsey
Wiadomości: 18 528
GG do Rzabba
Dot.: Jak sensownie rozszerzac diete?

U nas widelec wszedł koło 10-12 m-cy, najpierw plastikowy potem metalowy dziecięcy.
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
Było smaszno, a jaszmije smukwijne
Świdrokrętnie na zegwniku wężały,
Peliczaple stały smutcholijne
I zbłąkinie rykoświstąkały.
10 PŻ
Rzabba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-27, 20:52   #597
d9dafda22031a08fb930d3c506630231eeee4640
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 3 317
Dot.: Jak sensownie rozszerzac diete?

Tak, jakis czas temu tez to czytalam.
Nic nowatorskiego tam nie ma, podobny wydano jakies 5 lat temu z tego co pamietam
d9dafda22031a08fb930d3c506630231eeee4640 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-27, 21:23   #598
stokrotka_to_ja
Zakorzenienie
 
Avatar stokrotka_to_ja
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 11 425
GG do stokrotka_to_ja
Dot.: Jak sensownie rozszerzac diete?

[1=d9dafda22031a08fb930d3c 506630231eeee4640;3889111 5]Tak, jakis czas temu tez to czytalam.
Nic nowatorskiego tam nie ma, podobny wydano jakies 5 lat temu z tego co pamietam[/QUOTE]

ja bym chętnie poczytała jakiś poradnik w tym temacie,tylko rzetelnie napisany i taki troche bardziel "ludzki" ...no nie umiem ,serio nie umiem gotować i przeliczac menu dziecka na gramy ,nigdy tego nie robiłam,nie badałam ile g tego czy tamtego zjada
__________________
...i jest

Dziecko grzeczne/niegrzeczne to stan umysłu matki a nie dziecka.


POMOC dla dzieci z Tanzanii https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=675684
stokrotka_to_ja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-27, 22:13   #599
taszkin
Zakorzenienie
 
Avatar taszkin
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Podbeskidzie/BB
Wiadomości: 4 758
Dot.: Jak sensownie rozszerzac diete?

Mój do dziś tylko na piersi. Pożuje czasem skórkę, chrupkę. Zje (wycycka) ze mną na pół jabłko. Jak widzi jakąś papkę to odwraca głowę. Ale jak widzi kotleta to choćby był metr dalej otwiera buzię i czeka (se poczeka).
Czasem dziubnie łyżeczkę Holle owsianej na bebiku, smakuje mu, ale posiłkiem tego nazwać nie można.

Edytowane przez taszkin
Czas edycji: 2013-01-27 o 22:14
taszkin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-28, 10:25   #600
hania811
Zakorzenienie
 
Avatar hania811
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 15 709
Dot.: Jak sensownie rozszerzac diete?

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
Kiedy można zacząć uczyć dziecko jeśc widelcem?
Moja rączkami radzi sobie całkiem sprawnie, ale zastanawiam się właśnie nad tym widelcem.
Ja kupilam plastikowy zestaw- talerzyk+łyżeczka+ widelec już z dwa miesiące temu. Umie trafić do buzi i łyżeczką i widelcem. Z nabijaniem -nabieraniem już gorzej. Aczkolwiek trenuje mocno szczególnie nabijanie banana na widelec.
Wg mnie to najwyższy czas na naukę

Moja jest sprawna w jedzeniu- niestety z piciem gorzej. Nic nie łapie- ani bidonów , ani niekapków - zwykłej butelki też do łapek nie weźmie- dama musi mieć picie podawane Nie wiem co z tym fantem zrobić.

Edytowane przez hania811
Czas edycji: 2013-01-28 o 10:27
hania811 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-10-07 14:40:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:57.