Wątek siódmy już nam leci, nie budzimy naszych dzieci :) Mamy IX-X 2012 - Strona 20 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-11-18, 20:38   #571
Anusia479
Zakorzenienie
 
Avatar Anusia479
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 3 374
GG do Anusia479
Dot.: Wątek siódmy już nam leci, nie budzimy naszych dzieci :) Mamy IX-X 2012

Fabis teraz tak się przestawił,że kąpany jest o 19,pije mleko i idzie spać . Zazwyczaj 19.30 już wolne .

Ja też się musze rozejrzeć za prezentami dla chłopców...
ale kompletnie nie wiem co
__________________
Kiedyś będziesz miał dorosłą duszę, ale dzisiaj jesteś mały jak okruszek

Gracjanek

Fabianek
Anusia479 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-18, 20:39   #572
aga_ton
Wtajemniczenie
 
Avatar aga_ton
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 2 833
Dot.: Wątek siódmy już nam leci, nie budzimy naszych dzieci :) Mamy IX-X 2012

Cytat:
Napisane przez ula2689 Pokaż wiadomość
Nic nie stwierdzili,że chyba jakiś stan zapalny.Na 18 mamy do okulisty.
A Misiek tez miał takie zapuchniete że nie mógł otworzyć?


To jakaś wyprzedaz jak w koszach


Ja mam maszynkę

Dopiero na 18 do okulisty wykończy mi się dzieciak
Cytat:
Napisane przez Iwa844 Pokaż wiadomość
U nas na mikołaja są mniejsze prezenty, a większe na gwiazdkę. Miała dostać lalę, ale okazało się że ciocia i wujek wpadli na ten sam pomysł, więc nam wpadła w łapki taka układanka http://allegro.pl/ukladanka-drewnian...654903733.html
Bardzo fajna Lena ma taką od kilku miesiecy. Bardzo lubi sie nią bawić. Brakuje już sporo części wiec na święta zamowiłam jej wiekszą, taką z 4 miśkami Iwa, ale Ty jakąs drogą znalazłaś, ja zamówiłam za tyle ale większą. A te z 2 miśkami są często w biedronce lub w lidlu za ok 20. Tam wcześniej kupiłam Iwa, jeszcze jedno, to są malutkie elementy więc jak Ala bierze wszystko do buzi to lepiej uważać.

Edytowane przez aga_ton
Czas edycji: 2013-11-18 o 20:42
aga_ton jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-18, 20:43   #573
Iwa844
Zakorzenienie
 
Avatar Iwa844
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 3 898
Dot.: Wątek siódmy już nam leci, nie budzimy naszych dzieci :) Mamy IX-X 2012

Cytat:
Napisane przez aga_ton Pokaż wiadomość
Bardzo fajna Lena ma taką od kilku miesiecy. Bardzo lubi sie nią bawić. Brakuje już sporo części wiec na święta zamowiłam jej wiekszą, taką z 4 miśkami Iwa, ale Ty jakąs drogą znalazłaś, ja zamówiłam za tyle ale większą. A te z 2 miśkami są często w biedronce lub w lidlu za ok 20. Tam wcześniej kupiłam
Tą pokazałam tylko poglądowo, naszą kupiliśmy w leclerc'u za 16 zł
A Ala już raczej nie bierze przedmiotów do buzi, ale dzięki

Edytowane przez Iwa844
Czas edycji: 2013-11-18 o 20:45
Iwa844 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-18, 20:43   #574
lourose
Wtajemniczenie
 
Avatar lourose
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 2 494
Dot.: Wątek siódmy już nam leci, nie budzimy naszych dzieci :) Mamy IX-X 2012

Aaa... w moje dziecko wstąpił dziś jakiś szatan, pierwszy raz widziałam ją kiedy naprawdę się złościła, tzn. nie marudziła, nie czepiła się nogi tylko regularnie okazywała złość, rzucała i biła wszystko co jej dawałam.

Padam

Salud, mam nadzieję że stłuczka nie była poważna
lourose jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-18, 20:46   #575
aga_ton
Wtajemniczenie
 
Avatar aga_ton
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 2 833
Dot.: Wątek siódmy już nam leci, nie budzimy naszych dzieci :) Mamy IX-X 2012

Cytat:
Napisane przez Katiaskaa Pokaż wiadomość

mniam smakowite
wczoraj zrobiłam sosik wieprzowy z Twojego przepisu, bardzo nam smakował
Bardzo się cieszę teraz rob kokosanki, są pyszne na drugi dzień jeszcze lepsze.
aga_ton jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-18, 20:48   #576
Lewek
Zakorzenienie
 
Avatar Lewek
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 4 449
Dot.: Wątek siódmy już nam leci, nie budzimy naszych dzieci :) Mamy IX-X 2012

Dzięki Iwa za odpowiedź. Ja mam nadzieję, że on mi się całkiem nie zrazi do normalnego jedzenia..

Powiem Wam, że w moim brzuchu rośnie jakiś łobuz niezły. Wierci się tyle, że szok. Misiek pierwszego kopniaka mi sprzedał właśnie w tym tygodniu co teraz jestem, a ten to już hoho, regularne kopanko
Lewek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-18, 21:02   #577
aga_ton
Wtajemniczenie
 
Avatar aga_ton
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 2 833
Dot.: Wątek siódmy już nam leci, nie budzimy naszych dzieci :) Mamy IX-X 2012

Cytat:
Napisane przez Lewek Pokaż wiadomość
Dzięki Iwa za odpowiedź. Ja mam nadzieję, że on mi się całkiem nie zrazi do normalnego jedzenia..

Powiem Wam, że w moim brzuchu rośnie jakiś łobuz niezły. Wierci się tyle, że szok. Misiek pierwszego kopniaka mi sprzedał właśnie w tym tygodniu co teraz jestem, a ten to już hoho, regularne kopanko
Lena tak mnie kopała, ze nieraz płakałam z bolu. A teraz wierci sie tak samo. Chyba rośnie Ci temperamentne dziecko A jak Lenie wychodzą ząbki to woli papki, zadnego gryzienia, nic. Nawet chrupki kukurydziane odrzuca

---------- Dopisano o 22:02 ---------- Poprzedni post napisano o 21:56 ----------

Cytat:
Napisane przez kasiam187 Pokaż wiadomość
my kupimy pociag z cyferkami duplo i kilka ksiazeczek. lala bedzie od dziadkow. a na gwiazdke juz mamy upatrzonego konika na biegunach.
tez kupiłam mnóstwo książeczek,Lena je uwielbia. Chyba niczym tak długo się nie bawi jak nimi. Ksiązki wciągają ją nawet na 1-2 godziny dziennie

Edytowane przez aga_ton
Czas edycji: 2013-11-18 o 21:03
aga_ton jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-11-18, 21:16   #578
Lewek
Zakorzenienie
 
Avatar Lewek
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 4 449
Dot.: Wątek siódmy już nam leci, nie budzimy naszych dzieci :) Mamy IX-X 2012

Agaton nie strasz! Ja nie mam takich wolnych babć żeby sprzedawać takiego terroryste na weekend
Misiek też lubi książeczki, lubi zarówno ze mną jak i sam oglądać.

wysłane z fona
Lewek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-18, 21:19   #579
kasiam187
Wtajemniczenie
 
Avatar kasiam187
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 714
GG do kasiam187 Wyślij wiadomość przez MSN do kasiam187 Send a message via Skype™ to kasiam187
Dot.: Wątek siódmy już nam leci, nie budzimy naszych dzieci :) Mamy IX-X 2012

Cytat:
Napisane przez aga_ton Pokaż wiadomość
Lena tak mnie kopała, ze nieraz płakałam z bolu. A teraz wierci sie tak samo. Chyba rośnie Ci temperamentne dziecko A jak Lenie wychodzą ząbki to woli papki, zadnego gryzienia, nic. Nawet chrupki kukurydziane odrzuca

---------- Dopisano o 22:02 ---------- Poprzedni post napisano o 21:56 ----------



tez kupiłam mnóstwo książeczek,Lena je uwielbia. Chyba niczym tak długo się nie bawi jak nimi. Ksiązki wciągają ją nawet na 1-2 godziny dziennie
u nas ostatnio szał właśnie na książeczki, a szczególnie na jedna(chory kotek), tylko u nas niestety oglądanie musi być w towarzystwie mamy
__________________
Giulia 21.09.2012

kasiam187 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-18, 21:26   #580
aga_ton
Wtajemniczenie
 
Avatar aga_ton
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 2 833
Dot.: Wątek siódmy już nam leci, nie budzimy naszych dzieci :) Mamy IX-X 2012

Cytat:
Napisane przez Lewek Pokaż wiadomość
Agaton nie strasz! Ja nie mam takich wolnych babć żeby sprzedawać takiego terroryste na weekend
Misiek też lubi książeczki, lubi zarówno ze mną jak i sam oglądać.

wysłane z fona
Ja nie straszę, tylko prawdę mówię
Cytat:
Napisane przez kasiam187 Pokaż wiadomość
u nas ostatnio szał właśnie na książeczki, a szczególnie na jedna(chory kotek), tylko u nas niestety oglądanie musi być w towarzystwie mamy
u nas różnie. Czasem ogląda sama a czasem tylko pokazuje palcem a ja mam mówić co wskazała.

Edytowane przez aga_ton
Czas edycji: 2013-11-18 o 21:27
aga_ton jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-18, 21:51   #581
Dearlie
Zakorzenienie
 
Avatar Dearlie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 3 206
Dot.: Wątek siódmy już nam leci, nie budzimy naszych dzieci :) Mamy IX-X 2012

Antek też kocha książeczki i to najbardziej z wszystkiego. Ma bzika na szukanie brym brym i nawet jak z tyłu na okładkach są miniaturki innych książeczek z serii i na jednej z 10 jest samochód, to potrafi 5 minut pokazywać na to i mówić non stop "brym brym", a ja wtedy muszę w kółko powtarzać "Tak jest auto kochanie. Pięknie!" No i pięknie pokazuje zwierzaczki jak zapytam gdzie jaki zwierzak jest. Nawet sam potrafi odnaleźć dane zwierzątko np. w książeczce, w które na każdej stronie jest inny zwierzak. Oczywiście rozpoznaje tylko podstawowe: krowa, pies, kotek, kura, kaczka i czasami świnka.

Cytat:
Napisane przez Lewek Pokaż wiadomość
Dzięki Iwa za odpowiedź. Ja mam nadzieję, że on mi się całkiem nie zrazi do normalnego jedzenia..

Powiem Wam, że w moim brzuchu rośnie jakiś łobuz niezły. Wierci się tyle, że szok. Misiek pierwszego kopniaka mi sprzedał właśnie w tym tygodniu co teraz jestem, a ten to już hoho, regularne kopanko
No nareszcie będziesz miała energicznego maluszka, bo z Miśkiem to Ci za dobrze! Żartuję oczywiście. Troszkę Ci zazdroszczę tego uczucia.
__________________
ANTOŚ 28.10.2012
Dearlie jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-11-18, 22:12   #582
aga_ton
Wtajemniczenie
 
Avatar aga_ton
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 2 833
Dot.: Wątek siódmy już nam leci, nie budzimy naszych dzieci :) Mamy IX-X 2012

dziewczyny, chcę Lenie zrobić pulpeciki ale za bardzo nie wiem jak. Tzn wiem z czego je zrobic i jak ale nie wiem jak ugotować w samej wodzie je gotować czy robi się jakiś sos? I poproszę też wersje dla ' dorosłych ' Nie przypominam sobie bym kiedyś jadła takie w sosie, może jako dzieckocholera, nie pamietam

Edytowane przez aga_ton
Czas edycji: 2013-11-18 o 22:20
aga_ton jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-18, 22:37   #583
Iwa844
Zakorzenienie
 
Avatar Iwa844
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 3 898
Dot.: Wątek siódmy już nam leci, nie budzimy naszych dzieci :) Mamy IX-X 2012

Cytat:
Napisane przez aga_ton Pokaż wiadomość
dziewczyny, chcę Lenie zrobić pulpeciki ale za bardzo nie wiem jak. Tzn wiem z czego je zrobic i jak ale nie wiem jak ugotować w samej wodzie je gotować czy robi się jakiś sos? I poproszę też wersje dla ' dorosłych ' Nie przypominam sobie bym kiedyś jadła takie w sosie, może jako dzieckocholera, nie pamietam
Ja pulpeciki gotowałam na parze, wychodzą świetne, w wodzie czy w sosie nie lubię gotować bo mam wrażenie że albo nie dogotuję albo rozgotuję. A sos robię osobno i potem tylko je na chwilę do niego wrzucam. A sosy to różne, może być pomidorowy taki np jak do gołabków, koperkowy, pieczarkowy, grzybowy (chociaż ten to raczej dla dorosłych)

Edytowane przez Iwa844
Czas edycji: 2013-11-18 o 22:39
Iwa844 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-19, 07:31   #584
Bafi@Home
Zakorzenienie
 
Avatar Bafi@Home
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 7 206
GG do Bafi@Home
Dot.: Wątek siódmy już nam leci, nie budzimy naszych dzieci :) Mamy IX-X 2012

Witajcie kochane,


Dzisiaj nocka spokojniejsza, Sonia łdnie spała, nie musiałam wstawac czyścić noska, bo oddychała spokojnie i miarowo chyba wspomagacze dają efekty i usidlą ten katar w przysłowiowe 7 dni

Cytat:
Napisane przez Anusia479 Pokaż wiadomość
Fabis teraz tak się przestawił,że kąpany jest o 19,pije mleko i idzie spać . Zazwyczaj 19.30 już wolne .

Ja też się musze rozejrzeć za prezentami dla chłopców...
ale kompletnie nie wiem co
Anusia to Sonia dokładnie tak samo ma - zwykle o 19.30 to ja mam już spokój, pół godziny później starsza ląduję w łózku, na początku stawiała bo jeszcze bajka, jeszcze siku, zęby i tak potrafi wymieniać w nieskończoność a jakby nie było codziennie budze młode o 5.30 więc sen jest dla ich młodych organizmów bardzo istotny
__________________
Klaudia - 27.10.2006 i Sonia - 29.08.2012 - moje dwa promyczki

"Nie wierzysz, mówiła miłość - jak cię rąbnę to we wszystko uwierzysz"
ks. Jan Twardowski

Edytowane przez Bafi@Home
Czas edycji: 2013-11-19 o 07:34
Bafi@Home jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-19, 08:36   #585
ula2689
Wtajemniczenie
 
Avatar ula2689
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: podlaskie
Wiadomości: 2 406
Dot.: Wątek siódmy już nam leci, nie budzimy naszych dzieci :) Mamy IX-X 2012

Hej!Okulistka powiedziała że dobry antybiotyk dostaliśmy,mamy brać dalej.Prawdopodobnie zapalenie spojówek.Ale mógł też pęknąć jęczmień.Faktycznie miała taką małą kulkę pod górną powieką ale myślałam że to nie jęczmień bo taka mała i nie rosła.Teraz wydaje mi się prawdopodobne że to jęczmień bo górną powiekę ma bardzo spuchnięta.
Idę dziś z Hubertem do lekarza bo coś mu tam charczy nadal mimo inhalacji.
A na 17 do dentysty brrr...

Cytat:
Napisane przez aga_ton Pokaż wiadomość
dziewczyny, chcę Lenie zrobić pulpeciki ale za bardzo nie wiem jak. Tzn wiem z czego je zrobic i jak ale nie wiem jak ugotować w samej wodzie je gotować czy robi się jakiś sos? I poproszę też wersje dla ' dorosłych ' Nie przypominam sobie bym kiedyś jadła takie w sosie, może jako dzieckocholera, nie pamietam
Ja ostatnio robiłam takie http://nikolodkuchni.blogspot.com/20...warzywami.html
ula2689 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-19, 09:12   #586
lilka00
Wtajemniczenie
 
Avatar lilka00
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 447
Dot.: Wątek siódmy już nam leci, nie budzimy naszych dzieci :) Mamy IX-X 2012

Ja pulpety gotuję w rosole tj. najpierw gotuję rosół na warzywach i nogach kurczaka, potem do gotowego wywaru pulpety (mięso jajko bułka tarta przyprawy), jakoś 5 minut przed końcem gotowanie mięsa wrzucam pęczek koperku, na sam koniec śmietana i maka na oko, żeby sos był gęsty i gotowe. Dla nas dodaję do mięsa jeszcze sól i cebulę i solę sos.

---------- Dopisano o 10:12 ---------- Poprzedni post napisano o 10:09 ----------

Kinga wstaje ok. 8 rano bez różnicy, czy zaśnie o 20, czy 24
lilka00 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-19, 09:18   #587
elena_100
Wtajemniczenie
 
Avatar elena_100
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 2 850
Dot.: Wątek siódmy już nam leci, nie budzimy naszych dzieci :) Mamy IX-X 2012

cześć

Cytat:
Napisane przez Bafi@Home Pokaż wiadomość
Witajcie kochane

Soniaczek zakatarzony, atak kolejnych zębów, ale malizna się nie poddaje o to dowód


O to Sonia w pełnym zaślinieniu

Załącznik 5483848

śliczna Sonia, a jaka usmiechnięta

Cytat:
Napisane przez Iwa844 Pokaż wiadomość
Samochód od tygodnia u mechanika, miał być na dzisiaj a będzie dopiero na jutro wieczorem. Będę dylać na piechotę po te zakupy na tygodniowe menu
No, nie możesz nas zawieść, weź sobie wózek

Cytat:
Napisane przez Lewek Pokaż wiadomość
Czy Wasze ząbkujące dzieci też nie chcą nic a nic gryźć? Bo Misiek całkiem przestawił się na papki znów, nawet jak banana sobie gryzie to zaraz płacz, i nawet jak mu go poskrobię to wypluwa, tylko papka ze słoiczka wchodzi..

---------- Dopisano o 17:51 ---------- Poprzedni post napisano o 17:50 ----------



Łał, super! Ale masz luzy!
Moja obgryza wszystko, najbardziej kuliste zakończenie fotela. Już jej dziś tą Camilę kupiłam, zobaczymy czy pomoże.

Cytat:
Napisane przez Dearlie Pokaż wiadomość
Dzień dobry.

Mnie troszkę mniej, bo tż ma znowu 3 dni wolne, więc spędzamy dużo czasu razem i często poza domem.

Dzisiaj byliśmy z Antkiem na warsztatach muzycznych! W naszym miasteczku są organizowane od czasu do czasu darmowe warsztaty ( tu nie podam dokładnej nazwy tych warsztatów, aby nikt mnie nie zdemaskował ), które są dla mam w ciąży oraz dzieci do lat 3. Dzieciaczki słuchają muzyki na żywo, starsze poznają instumenty, mogą je dotkną, pooglądać, a grają dzieci uczące się w naszej lokalnej szkole muzycznej. Bardzo fajnie to wszystko zorganizowane. Na Antka muzyka grana na żywo bardzo dobrze działa, bo pod koniec o mało nie zasnął. Jednak na początku oczywiście był gwiazdą wieczoru ( a właściwie popołudnia) . Teraz Antek u babci, a my z tż-tem mieliśmy randkę. Jedziemy go za sekundę odebrać. Ale się rozpisałam.


Ula jak po wizycie u okulisty?




Pokażę wieczorem jak znajdę chwilkę. W sumie to kupiliśmy 2 pary, bo były w promocji. Jedne za 45zł, a drugie za 49zł, a akurat 100zł mieliśmy przeznaczone na buty. Jedne będzie miał do chodzenia, a drugie teraz do wózka, gdy jeszcze nie chodzi.

Super, u nas nie ma żadnych zajęćdla maluchów.

Cytat:
Napisane przez kasiam187 Pokaż wiadomość
my kupimy pociag z cyferkami duplo i kilka ksiazeczek. lala bedzie od dziadkow. a na gwiazdke juz mamy upatrzonego konika na biegunach.
Ja kupiłam Milce pieska na biegunach na roczek, ale furrory nie zrobił.

Cytat:
Napisane przez aga_ton Pokaż wiadomość
dziewczyny, chcę Lenie zrobić pulpeciki ale za bardzo nie wiem jak. Tzn wiem z czego je zrobic i jak ale nie wiem jak ugotować w samej wodzie je gotować czy robi się jakiś sos? I poproszę też wersje dla ' dorosłych ' Nie przypominam sobie bym kiedyś jadła takie w sosie, może jako dzieckocholera, nie pamietam
Ja gotuję w samej wodzie, potem wyciągam, do wody wlewam zmiksowanego pomidora z papryką marchewką i porą, GOTUJĘ Izagęszczam śmietaną. Potem wrzucam pulpety.
__________________


Edytowane przez elena_100
Czas edycji: 2013-11-19 o 09:20
elena_100 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-19, 09:23   #588
Anusia479
Zakorzenienie
 
Avatar Anusia479
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 3 374
GG do Anusia479
Dot.: Wątek siódmy już nam leci, nie budzimy naszych dzieci :) Mamy IX-X 2012

Cytat:
Napisane przez Lewek Pokaż wiadomość
Dzięki Iwa za odpowiedź. Ja mam nadzieję, że on mi się całkiem nie zrazi do normalnego jedzenia..

Powiem Wam, że w moim brzuchu rośnie jakiś łobuz niezły. Wierci się tyle, że szok. Misiek pierwszego kopniaka mi sprzedał właśnie w tym tygodniu co teraz jestem, a ten to już hoho, regularne kopanko
Będzie energiczne dziecko
Chociaż pociesze Cię,że Dandus w brzuchu był spokojny a teraz nadrabia

Dzień dobry
Ja słucham muzyczki i sprzatam
Chłopcy sie bawią w swoim pokoiku to mam czas .

Ula zdrowka dla dzieciaczkow
I nie zazdroszczę dentysty


Aga nie wiem jaka jest wersja dla dzieci bo ja robię tylko jedna .
Gotuje wodę z kostkami rosolowymi,do tego wrzucam pulpeciki(miesko,jajko,pr zyprawa i troszke bułki tartej),gdy się chwilę pogotuja dodaje przecier,zageszczam mąka i doprawiam do smaku . Na czas zageszczania często je wyciagam bo łatwiej sie miesza . No i natki pietruszki dodaje troszke.
Pogotuje jeszcze troszke i gotowe .

Wysłane z Xperia Arc za pomocą Tapatalk
__________________
Kiedyś będziesz miał dorosłą duszę, ale dzisiaj jesteś mały jak okruszek

Gracjanek

Fabianek
Anusia479 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-19, 09:35   #589
tamlin111
Zakorzenienie
 
Avatar tamlin111
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: ZWA :)
Wiadomości: 12 988
Dot.: Wątek siódmy już nam leci, nie budzimy naszych dzieci :) Mamy IX-X 2012

Dobry.

Dziad jeden nie dobry od 2 do prawie 5-tej gadał i śpiewal kopiąc nas na zmianę. Myślałam że zatłukę.
Myślałam że pośpi na drzemce, taaaaaaaa zasnął 9.05, przylazł mi do kuchni 9.26. Kochane dziecko.
Cytat:
Napisane przez Iwa844 Pokaż wiadomość
U nas na mikołaja są mniejsze prezenty, a większe na gwiazdkę. Miała dostać lalę, ale okazało się że ciocia i wujek wpadli na ten sam pomysł, więc nam wpadła w łapki taka układanka http://allegro.pl/ukladanka-drewnian...654903733.html
U nas też mniejsze na mikołaja. Dla Pauli mam już, ale dla Matina pomysłu brak, bo on ma tyle wszystkiego, że szok.

Cytat:
Napisane przez lourose Pokaż wiadomość
Bardzo ładne

Cytat:
Napisane przez Lewek Pokaż wiadomość
Powiem Wam, że w moim brzuchu rośnie jakiś łobuz niezły. Wierci się tyle, że szok. Misiek pierwszego kopniaka mi sprzedał właśnie w tym tygodniu co teraz jestem, a ten to już hoho, regularne kopanko


Cytat:
Napisane przez Dearlie Pokaż wiadomość
No i pięknie pokazuje zwierzaczki jak zapytam gdzie jaki zwierzak jest. Nawet sam potrafi odnaleźć dane zwierzątko np. w książeczce, w które na każdej stronie jest inny zwierzak. Oczywiście rozpoznaje tylko podstawowe: krowa, pies, kotek, kura, kaczka i czasami świnka.
Mądralinek

Cytat:
Napisane przez aga_ton Pokaż wiadomość
dziewczyny, chcę Lenie zrobić pulpeciki ale za bardzo nie wiem jak. Tzn wiem z czego je zrobic i jak ale nie wiem jak ugotować w samej wodzie je gotować czy robi się jakiś sos? I poproszę też wersje dla ' dorosłych ' Nie przypominam sobie bym kiedyś jadła takie w sosie, może jako dzieckocholera, nie pamietam
Ja robię dla wszystkich razem. Gotuję w rosole lub wodzie z warzywami. Później w zależności od ochoty robię sos pomidorowy lub koperkowy. Nie kombinuję już z osobnym gotowaniem.

Cytat:
Napisane przez ula2689 Pokaż wiadomość
Hej!Okulistka powiedziała że dobry antybiotyk dostaliśmy,mamy brać dalej.Prawdopodobnie zapalenie spojówek.Ale mógł też pęknąć jęczmień.Faktycznie miała taką małą kulkę pod górną powieką ale myślałam że to nie jęczmień bo taka mała i nie rosła.Teraz wydaje mi się prawdopodobne że to jęczmień bo górną powiekę ma bardzo spuchnięta.
Idę dziś z Hubertem do lekarza bo coś mu tam charczy nadal mimo inhalacji.
A na 17 do dentysty brrr...
Zdrówka dla maluchów.

Cytat:
Napisane przez elena_100 Pokaż wiadomość
Ja kupiłam Milce pieska na biegunach na roczek, ale furrory nie zrobił.
Paula też na roczek dostała, jedne z najgorzej wydanych pieniędzy. Zainteresowania zero.
__________________
Paulinka terrorystka
Boczuś
tamlin111 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-11-19, 09:52   #590
kasiam187
Wtajemniczenie
 
Avatar kasiam187
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 714
GG do kasiam187 Wyślij wiadomość przez MSN do kasiam187 Send a message via Skype™ to kasiam187
Dot.: Wątek siódmy już nam leci, nie budzimy naszych dzieci :) Mamy IX-X 2012

Cytat:
Napisane przez elena_100 Pokaż wiadomość



Ja kupiłam Milce pieska na biegunach na roczek, ale furrory nie zrobił.


a u nas wprost przeciwnie, na placu zabaw pierwsze co to leci sie bujac na żyrafie lub nosorożcu, a o konika była wojna jak poszła do koleżanki dlatego sie zdecydowaliśmy.


gda jak po szczepieniu? był priorix?
__________________
Giulia 21.09.2012

kasiam187 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-19, 10:11   #591
Konczita
Zakorzenienie
 
Avatar Konczita
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: aglomeracja
Wiadomości: 8 612
Dot.: Wątek siódmy już nam leci, nie budzimy naszych dzieci :) Mamy IX-X 2012

hej mamusie

Cytat:
Napisane przez Iwoncia81 Pokaż wiadomość
......

ooo a to co - ja nie przeczytałam posta i tylko ..... zostały dla mnie


Cytat:
Napisane przez Bafi@Home Pokaż wiadomość
Witajcie kochane

Soniaczek zakatarzony, atak kolejnych zębów, ale malizna się nie poddaje o to dowód


O to Sonia w pełnym zaślinieniu

Załącznik 5483848


Uleńko, na oczka dobry jest świetlik, zaparzasz i przemywasz oczka, tylko, że do każdego oczka stosuje czysty gazik, by nie wprowadzić bakterii. Dobra jest jeszcze gentamecyna w kroplach i neomecyna w maści taki mielim zestaw jak walczyłam z bakteryjnym zapaleniem oczu mojej starszej córi

kochana manieńka


Cytat:
Napisane przez Iwa844 Pokaż wiadomość
U nas na mikołaja są mniejsze prezenty, a większe na gwiazdkę. Miała dostać lalę, ale okazało się że ciocia i wujek wpadli na ten sam pomysł, więc nam wpadła w łapki taka układanka http://allegro.pl/ukladanka-drewnian...654903733.html

u nas tez na mikołaja sa mniejsze ... już skompletowane dzisiaj tylko worek zamówiłam od mikołaja i w ten oto sposób mikołaj nie przyjdzie ... w tym roku zostawi wszystko na balkonie


Cytat:
Napisane przez lourose Pokaż wiadomość
[
super buciki ... my tez musimy takowe nabyć ... tylko do jakiego sklepu udać się? w ccc coś dostanę ?
__________________
Adunia
13.08.2012 godz 15:01
2532g i 50 cm naszej miłości
[*] .. dzieli nas już tylko czas ...
Konczita jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-19, 10:13   #592
Iwa844
Zakorzenienie
 
Avatar Iwa844
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 3 898
Dot.: Wątek siódmy już nam leci, nie budzimy naszych dzieci :) Mamy IX-X 2012

Cytat:
Napisane przez elena_100 Pokaż wiadomość

No, nie możesz nas zawieść, weź sobie wózek
.
ejjj no na to nie wpadłam ale dzięki temu że byłam na piechotę to kupiłam tylko rzeczy z listy i żadnych dodatkowych pierdół i mniej wydałam. Tylko małż będzie musiał wieczorem po wodę skoczyć.
Iwa844 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-19, 10:13   #593
monarika
Wtajemniczenie
 
Avatar monarika
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 2 074
Dot.: Wątek siódmy już nam leci, nie budzimy naszych dzieci :) Mamy IX-X 2012

Hej dziewczyny

My u moich rodziców jesteśmy więc niebardzo mogę cytować bo ich komp doprowadza mnie do szału zamula, aż strach

U nas też szał na książeczki Ale Mała nie usiedzi długo jak się jej czyta woli oglądać, przewracać strony i pokazywać co gdzie jest, albo ona pokazuje a ja mówię co to jest
Ostatnio dostała taką fajną o busiku z melodyjką i trzeba śpiewać wierszyk i cały czas ją przynosi żeby jej śpiewać...już go pewnie na pamięć umie


Cytat:
Napisane przez aga_ton Pokaż wiadomość
dziewczyny, chcę Lenie zrobić pulpeciki ale za bardzo nie wiem jak. Tzn wiem z czego je zrobic i jak ale nie wiem jak ugotować w samej wodzie je gotować czy robi się jakiś sos? I poproszę też wersje dla ' dorosłych ' Nie przypominam sobie bym kiedyś jadła takie w sosie, może jako dzieckocholera, nie pamietam
Ja robię klopsy Małej tak samo jak i nam

Mięso mielone robię normalnie jak na kotlety mielone tylko w kulki leciutko je podsmażam później wrzucam na wodę i gotuję...z wody zrobi się taki rosołek i to zagęszczam śmietanką wymieszaną z mąką no i daję dużo koperku, jak mam to świeży a jak nie to suszony Otylka najchętniej to codziennie by te klopsy jadła
No i Mała wcina to z ryżem, makaronem albo kaszą jęczmienną


Ula łączę się w cierpieniu ja też dziś do dentysty



A na Mikołaja Oti dostanie taki namiot z tunelem od babci, sanki, wózek dla lalek i od nas chyba zastawę ze skip hopa no zobaczymy

Myślałam jeszcze też o takiej układance jak Iwa pokazywała tylko z jakimiś zwierzami fajnymi i o lalce i o takiej układance też:

http://allegro.pl/drewniana-ukladank...g=/tag/dziecko

i takiej

http://allegro.pl/klocki-drewniane-6...g=/tag/dziecko

te warzywa są też super, ale cena

http://allegro.pl/drewniane-owoce-do...g=/tag/dziecko

No i nie wiem co kiedy bo teraz mikołaj i małej imieniny a później jeszcze gwiazdka więc okazji jest trochę



Aaaa właśnie natchnięta postem Konczi
Do Waszych dzieciaczków będzie przychodził Św. Mikołaj Czy raczej zostawi prezenty, jak u Konczi, na balkonie np?

Edytowane przez monarika
Czas edycji: 2013-11-19 o 10:17
monarika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-19, 10:17   #594
tamlin111
Zakorzenienie
 
Avatar tamlin111
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: ZWA :)
Wiadomości: 12 988
Dot.: Wątek siódmy już nam leci, nie budzimy naszych dzieci :) Mamy IX-X 2012

Cytat:
Napisane przez Konczita Pokaż wiadomość
u nas tez na mikołaja sa mniejsze ... już skompletowane dzisiaj tylko worek zamówiłam od mikołaja i w ten oto sposób mikołaj nie przyjdzie ... w tym roku zostawi wszystko na balkonie
To u Was 6-tego Mikołaj przychodzi? U nas w Wigilię. 6-tego zostawia pod poduszką prezenciki skromne.

---------- Dopisano o 11:17 ---------- Poprzedni post napisano o 11:14 ----------

Cytat:
Napisane przez monarika Pokaż wiadomość
Myślałam jeszcze też o takiej układance jak Iwa pokazywała tylko z jakimiś zwierzami fajnymi i o lalce i o takiej układance też:

http://allegro.pl/drewniana-ukladank...g=/tag/dziecko

i takiej

http://allegro.pl/klocki-drewniane-6...g=/tag/dziecko

te warzywa są też super, ale cena

http://allegro.pl/drewniane-owoce-do...g=/tag/dziecko

No i nie wiem co kiedy bo teraz mikołaj i małej imieniny a później jeszcze gwiazdka więc okazji jest trochę
Mamy drugą układankę i warzywa. To znaczy mamy jakieś szczątki, wszystko pogubione, z układanki powygryzane obrazki, warzywo żadne nie jest w całości Chyba za szybko na takie rzeczy.
__________________
Paulinka terrorystka
Boczuś
tamlin111 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-19, 10:23   #595
Iwa844
Zakorzenienie
 
Avatar Iwa844
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 3 898
Dot.: Wątek siódmy już nam leci, nie budzimy naszych dzieci :) Mamy IX-X 2012

Cytat:
Napisane przez monarika Pokaż wiadomość

Aaaa właśnie natchnięta postem Konczi
Do Waszych dzieciaczków będzie przychodził Św. Mikołaj Czy raczej zostawi prezenty, jak u Konczi, na balkonie np?
Cytat:
Napisane przez tamlin111 Pokaż wiadomość
To u Was 6-tego Mikołaj przychodzi? U nas w Wigilię. 6-tego zostawia pod poduszką prezenciki skromne.

.
U nas Mikołaj jest 6-ego i zostawia prezenty w łóżeczku/pod poduszką.
W Wigilię przychodzi Aniołek i zostawia pod choinką.
Iwa844 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-19, 10:29   #596
marta1986222
Zakorzenienie
 
Avatar marta1986222
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: z naszego M.
Wiadomości: 6 436
Dot.: Wątek siódmy już nam leci, nie budzimy naszych dzieci :) Mamy IX-X 2012

Cytat:
Napisane przez Iwa844 Pokaż wiadomość
U nas Mikołaj jest 6-ego i zostawia prezenty w łóżeczku/pod poduszką.
W Wigilię przychodzi Aniołek i zostawia pod choinką.
u nas tak samo
__________________

Zuzia
04.09.2012
g.3.20
3020g,52cm


Hania
09.03.2016
g.20.45
3000g 53 cm










marta1986222 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-19, 10:30   #597
kasiam187
Wtajemniczenie
 
Avatar kasiam187
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 714
GG do kasiam187 Wyślij wiadomość przez MSN do kasiam187 Send a message via Skype™ to kasiam187
Dot.: Wątek siódmy już nam leci, nie budzimy naszych dzieci :) Mamy IX-X 2012

Cytat:
Napisane przez monarika Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny

My u moich rodziców jesteśmy więc niebardzo mogę cytować bo ich komp doprowadza mnie do szału zamula, aż strach

U nas też szał na książeczki Ale Mała nie usiedzi długo jak się jej czyta woli oglądać, przewracać strony i pokazywać co gdzie jest, albo ona pokazuje a ja mówię co to jest
Ostatnio dostała taką fajną o busiku z melodyjką i trzeba śpiewać wierszyk i cały czas ją przynosi żeby jej śpiewać...już go pewnie na pamięć umie




Ja robię klopsy Małej tak samo jak i nam

Mięso mielone robię normalnie jak na kotlety mielone tylko w kulki leciutko je podsmażam później wrzucam na wodę i gotuję...z wody zrobi się taki rosołek i to zagęszczam śmietanką wymieszaną z mąką no i daję dużo koperku, jak mam to świeży a jak nie to suszony Otylka najchętniej to codziennie by te klopsy jadła
No i Mała wcina to z ryżem, makaronem albo kaszą jęczmienną


Ula łączę się w cierpieniu ja też dziś do dentysty



A na Mikołaja Oti dostanie taki namiot z tunelem od babci, sanki, wózek dla lalek i od nas chyba zastawę ze skip hopa no zobaczymy

Myślałam jeszcze też o takiej układance jak Iwa pokazywała tylko z jakimiś zwierzami fajnymi i o lalce i o takiej układance też:

http://allegro.pl/drewniana-ukladank...g=/tag/dziecko

i takiej

http://allegro.pl/klocki-drewniane-6...g=/tag/dziecko

te warzywa są też super, ale cena

http://allegro.pl/drewniane-owoce-do...g=/tag/dziecko

No i nie wiem co kiedy bo teraz mikołaj i małej imieniny a później jeszcze gwiazdka więc okazji jest trochę



Aaaa właśnie natchnięta postem Konczi
Do Waszych dzieciaczków będzie przychodził Św. Mikołaj Czy raczej zostawi prezenty, jak u Konczi, na balkonie np?
sa tansze owoce http://allegro.pl/drewniane-owoce-de...705106700.html

http://allegro.pl/zestaw-drewniane-o...702428062.html

my planujemy je kupic po nowym roku z kuchnia. bo teraz mysle, ze na to za mała.

u nas mikołaj pod poduszka zostawia 6 grudnia, na gwiazdke przychodzi pod choinka zostawia i zwykle otwieramy 25 rano, a 6 stycznia przylatuje czarownica z prezentami( ale to juz tz zwyczaj)
__________________
Giulia 21.09.2012

kasiam187 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-19, 10:34   #598
lilka00
Wtajemniczenie
 
Avatar lilka00
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 447
Dot.: Wątek siódmy już nam leci, nie budzimy naszych dzieci :) Mamy IX-X 2012

U nas 6. Przychodzi mikołaj i zostawia maleńki upominek w bucie

24.12 przychodzi gwiazdor i przynosi już takie porządne duże prezenty, kinga na mikołaja dostanie koszulkę, zabawki na gwiazdkę, bo i tak ma już za dużo wszystkiego i ledwo miesiąc temu był jej roczek
lilka00 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-19, 10:45   #599
Iwa844
Zakorzenienie
 
Avatar Iwa844
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 3 898
Dot.: Wątek siódmy już nam leci, nie budzimy naszych dzieci :) Mamy IX-X 2012

tamlin, zupa meksykańska się gotuje

Dziewczyny, używacie płynu do płukania przy praniu dziecięcych ciuszków?
Iwa844 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-19, 10:49   #600
marta1986222
Zakorzenienie
 
Avatar marta1986222
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: z naszego M.
Wiadomości: 6 436
Dot.: Wątek siódmy już nam leci, nie budzimy naszych dzieci :) Mamy IX-X 2012

Cytat:
Napisane przez Iwa844 Pokaż wiadomość
tamlin, zupa meksykańska się gotuje

Dziewczyny, używacie płynu do płukania przy praniu dziecięcych ciuszków?
tak ja używam sensitive

dzisiaj wolne?
__________________

Zuzia
04.09.2012
g.3.20
3020g,52cm


Hania
09.03.2016
g.20.45
3000g 53 cm










marta1986222 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-03-19 14:26:02


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:06.