IRLANDZKIE MAMUŚKI-NASZE BRZUSZKI I MALUSZKI cz.V - Strona 21 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-08-15, 22:50   #601
rusalka12
Zadomowienie
 
Avatar rusalka12
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 1 022
Dot.: IRLANDZKIE MAMUŚKI-NASZE BRZUSZKI I MALUSZKI cz.V

FRANCMAL nine wiem, czy juz pisalam, bedziemy mieli druga dziewczynke. Teraz jestem w 26 tygodniu. Imie wybrane - aleksandra

Co do aut - ja ńie mam nawet prawka. Ubezpieczeni jestesmy w 123.
rusalka12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-16, 13:19   #602
francmal
Rozeznanie
 
Avatar francmal
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Irlandia
Wiadomości: 601
Dot.: IRLANDZKIE MAMUŚKI-NASZE BRZUSZKI I MALUSZKI cz.V

Rusalka Zatem gratulacje 2 corci mam nadzieje, ze przy porodzie nie bedzie niespodzianki Szwagierka na kilku usg miala potwierdzona dziewczynke wszystko rozowe kupione a chlopca urodzila jakby tatus nie byl przy porodzi to by nie uznal Mam nadzieje, ze Aleksanda nie dokucza za bardzo mamusi i porod bedzie ekspresowy


Anamoe Tak to inna bajka my w kryzysowych sytuacjach tez dajemy zeby ktos jechal np. na lotnisko aby nas odstawic i potem odebrac a z racji na wielkosc rodziny musimy miec auto 7 osobowe, ktore ze znajomych i rodziny tylko my posiadamy wiec wyjscia nie ma no ale to bylo ostatni raz prawie 3 lata temu teraz to nam taniej i lepiej wychodzi zapakowac sie w auto i samemu jechac do PL Super ze bedziesz miec kogos do pomocy i w razie czego prywatnego kierowce Och tam od razu cesarka nastawiaj sie na naturalny no najwyzej ze masz zdrowotne wskazania albo ulozenie dziecka przemawiajace za cesarka


Malgos Mozliwe ze tak bylo od dawna a my dopiero teraz to odkrylismy choc babka w biurze twierdzila ze to nowy przepis ciul wie. Ogolnie nic nie mowilismy ale po 3 latach zrezygnowalismy z axa jeszcze dobrze z biura nie wyszlismy a juz wiedzielismy ze rezygnujemy z nich A o co dokladniej biega z tym "amerykanskim" prawkiem bo nie kumam
Co do internetu to wlasnie jest problem bo na wsi mieszkamy i jest maly wybor albo ceny kosmiczne no i upc tutaj nie siega Jak mieszkalismy w miescie to mielismy wlasnie od nich i bylo git ogolnie to 3g mamy ponad 2 lata i przez ponad rok bylo super potem czasami sie cos psulo a teraz nie ma dnia by czegos nie odwalili. Tz cos o vodafone wspomnial ale zobaczymy




O a jak tak juz o ubezpieczeniach, internecie gadamy to jaka siec komorkowa polecacie by tanio albo za free bylo miedzy soba i do PL bo mamy od poczatku vodafona ale ostatnio chyba koszta wzrosly bo co za 20 euro lub wiecej doladuje to konto puste. Kiedys mieli za free miedzy siecia a teraz tylko w wekeend chyba zostalo a jak bylam sie pytac w sklepie o ceny to wyszlo ze taniej mi do PL wyjdzie zadzwonic na stacjonara niz do TZ na vodafone) Ogolnie myslimy nad siecia tesco bo tez przy okazji tanie telefony sa A Wy co radzicie? i gdzie reszta ciezarowek ciuszki pierze i wyprawke kompletuje) A stare wyjadaczki chyba szykuja dzieciaki do szkol i przedszkoli
francmal jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-16, 13:54   #603
Anamoe
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Szmaragdowo
Wiadomości: 92
Dot.: IRLANDZKIE MAMUŚKI-NASZE BRZUSZKI I MALUSZKI cz.V

Rusalka wielkie gratulacje!! chcialbym zeby byla dziewczyna, chociaz wszscy na okolo mowia mi ze bedize chlopiec... ale co ma byc to bedzie 50/50. Nie wiem co i raczej nie chce wiedziec.... francmal a takie historie sie nadala zdazaja!?! serio przy tym 15D w czasie nierzeczywistym...co czlowiek sie zaczyna zastanawiac czy jego telewizor w domu jest gorszej jakosci....

francmal - ha ja nawet do domino scheme sie zapisalam, wiec jak najbardziej nastawiam sie naturalnie z poloznymi, ale to takie chuchanie na zimne e.g. nie wazne czy potrzebne to sie okaze ale ubezpieczenie juz odhaczone. My mamy 1 autko bo w sumie dosc w centrum miasta mieszkamy, znaczy na tyle zeby nie doceniac urokow ogrodka... ale nawet na piechote w 45minut do godziny jestem na oconellu czy graftonie a autobusem 20 minut albo nawet mniej. Tak wiec na prawde nawet nigdy nie byloz akusow na drugie... ale na takiej wsi to bez samochodu jak bez reki. My tak myslelismy o wyprowadzce bardziej w gory wicklow i 2 samochody to by byla podstawa...ale tak gadamy tylko, ciagle sie rozgladamy za kupnem domu, ale na taki co bysmy chcieli nas nie stac - najlepiej w howth z widokiem na zatoke , a co do innych to mnie co i raz ciagnie co by kupic totalna ruine i zrobic remont... no ale to by trzeba bylo wziac 2 kredyty, a nie jeden....
Anamoe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-16, 21:20   #604
tylkokasia
Moderator
 
Avatar tylkokasia
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Zielona Wyspa
Wiadomości: 9 995
Dot.: IRLANDZKIE MAMUŚKI-NASZE BRZUSZKI I MALUSZKI cz.V

Cytat:
Napisane przez francmal Pokaż wiadomość
Rusalka Zatem gratulacje 2 corci mam nadzieje, ze przy porodzie nie bedzie niespodzianki Szwagierka na kilku usg miala potwierdzona dziewczynke wszystko rozowe kupione a chlopca urodzila jakby tatus nie byl przy porodzi to by nie uznal Mam nadzieje, ze Aleksanda nie dokucza za bardzo mamusi i porod bedzie ekspresowy


Anamoe Tak to inna bajka my w kryzysowych sytuacjach tez dajemy zeby ktos jechal np. na lotnisko aby nas odstawic i potem odebrac a z racji na wielkosc rodziny musimy miec auto 7 osobowe, ktore ze znajomych i rodziny tylko my posiadamy wiec wyjscia nie ma no ale to bylo ostatni raz prawie 3 lata temu teraz to nam taniej i lepiej wychodzi zapakowac sie w auto i samemu jechac do PL Super ze bedziesz miec kogos do pomocy i w razie czego prywatnego kierowce Och tam od razu cesarka nastawiaj sie na naturalny no najwyzej ze masz zdrowotne wskazania albo ulozenie dziecka przemawiajace za cesarka


Malgos Mozliwe ze tak bylo od dawna a my dopiero teraz to odkrylismy choc babka w biurze twierdzila ze to nowy przepis ciul wie. Ogolnie nic nie mowilismy ale po 3 latach zrezygnowalismy z axa jeszcze dobrze z biura nie wyszlismy a juz wiedzielismy ze rezygnujemy z nich A o co dokladniej biega z tym "amerykanskim" prawkiem bo nie kumam
Co do internetu to wlasnie jest problem bo na wsi mieszkamy i jest maly wybor albo ceny kosmiczne no i upc tutaj nie siega Jak mieszkalismy w miescie to mielismy wlasnie od nich i bylo git ogolnie to 3g mamy ponad 2 lata i przez ponad rok bylo super potem czasami sie cos psulo a teraz nie ma dnia by czegos nie odwalili. Tz cos o vodafone wspomnial ale zobaczymy




O a jak tak juz o ubezpieczeniach, internecie gadamy to jaka siec komorkowa polecacie by tanio albo za free bylo miedzy soba i do PL bo mamy od poczatku vodafona ale ostatnio chyba koszta wzrosly bo co za 20 euro lub wiecej doladuje to konto puste. Kiedys mieli za free miedzy siecia a teraz tylko w wekeend chyba zostalo a jak bylam sie pytac w sklepie o ceny to wyszlo ze taniej mi do PL wyjdzie zadzwonic na stacjonara niz do TZ na vodafone) Ogolnie myslimy nad siecia tesco bo tez przy okazji tanie telefony sa A Wy co radzicie? i gdzie reszta ciezarowek ciuszki pierze i wyprawke kompletuje) A stare wyjadaczki chyba szykuja dzieciaki do szkol i przedszkoli
Ja mam tesco i baaardzo sobie chwalę. Wcześniej miałam meteor i vodafon.
W tesco (ja mam ka kartę) dublują doładowanie - ważne jest to miesiąc i jak nie wygadasz to przepada. Przez miesiąc (po każdym doładowaniu powyżej 10e)rozmowy w tesco są free. Do PL (i wielu innych krajów UE) na stacjonarne jest po 1c a na komórki chyba po 11.
Można zachować numer, bez problemu wysyłają za darmo mikro sim jak jest taka potrzeba. A i jak ktos ma kartę club card tesco to może sobie dopisać doładowania i całkiem sporo punktów mi się zbiera dzięki temu
__________________
Mój Instagram

Porównując się z innymi, możesz stać się zgorzkniały lub próżny
Zawsze bowiem znajdziesz lepszych lub gorszych od siebie



tylkokasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-16, 21:28   #605
Malgos_12
Zakorzenienie
 
Avatar Malgos_12
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 13 556
Dot.: IRLANDZKIE MAMUŚKI-NASZE BRZUSZKI I MALUSZKI cz.V

Cytat:
Napisane przez rusalka12 Pokaż wiadomość
FRANCMAL nine wiem, czy juz pisalam, bedziemy mieli druga dziewczynke. Teraz jestem w 26 tygodniu. Imie wybrane - aleksandra

Co do aut - ja ńie mam nawet prawka. Ubezpieczeni jestesmy w 123.
super, będzie druga córusia choć najważniejsze żeby była zdrowa

Cytat:
Napisane przez Anamoe Pokaż wiadomość
malgos - Z ta axa moze byc tak ze my u nich juz 4 lata ciagiem i kiedys poprostu tego nie bylo, my niepytalismy i tak wiesz toczylo sie to swoim torem. Ja zasadniczo tez lubie wiedziec i zawsze jak tz kupuje to dyskutujemy nad roznymi opcjami i porownujemy oferty razem, ale to on za nimi chodzi i ostatczenie podejmuje decyzje, w tym roku jakos sie super szybko uwinal z tym, albo ja w ogole nie bylam zainteresowana bo akurat sie dowiedzialam o ciazy i inne rzeczy mi byly w glowie....

Francmal bardziej chodzi o to zeby miec, tak myslelismy ze jesli byla cesarka albo cos to wolelibysmy zeby jesli przyjedzie moj tata to mogl mnie wozic ( przez 6 tygodni po nie mozna prowadzic). Just in case...
zasadniczo tez nikt naszym autkiem nie jezdzi i go nie pozyczamy...
ooo czekaj bo właśnie skojarzyłam, że my mówimy o dwóch różnych rzeczach.... ja mówiłam, że ty jako posiadacz ubezpieczenia możesz jeździć innymi autami (jeśli masz powyżej 25 lat) i np jeśli twój tż jest na polisie to jego też to obejmuje, a jeśli ktoś ma prowadzić twoje autko (czyli ten open driving - czy jakoś to tam się nazywa) to oczywiście za to trzeba coś dopłacić .... no to się dogadałyśmy

Cytat:
Napisane przez francmal Pokaż wiadomość
Anamoe Tak to inna bajka my w kryzysowych sytuacjach tez dajemy zeby ktos jechal np. na lotnisko aby nas odstawic i potem odebrac a z racji na wielkosc rodziny musimy miec auto 7 osobowe, ktore ze znajomych i rodziny tylko my posiadamy wiec wyjscia nie ma no ale to bylo ostatni raz prawie 3 lata temu teraz to nam taniej i lepiej wychodzi zapakowac sie w auto i samemu jechac do PL Super ze bedziesz miec kogos do pomocy i w razie czego prywatnego kierowce Och tam od razu cesarka nastawiaj sie na naturalny no najwyzej ze masz zdrowotne wskazania albo ulozenie dziecka przemawiajace za cesarka


Malgos Mozliwe ze tak bylo od dawna a my dopiero teraz to odkrylismy choc babka w biurze twierdzila ze to nowy przepis ciul wie. Ogolnie nic nie mowilismy ale po 3 latach zrezygnowalismy z axa jeszcze dobrze z biura nie wyszlismy a juz wiedzielismy ze rezygnujemy z nich A o co dokladniej biega z tym "amerykanskim" prawkiem bo nie kumam
Co do internetu to wlasnie jest problem bo na wsi mieszkamy i jest maly wybor albo ceny kosmiczne no i upc tutaj nie siega Jak mieszkalismy w miescie to mielismy wlasnie od nich i bylo git ogolnie to 3g mamy ponad 2 lata i przez ponad rok bylo super potem czasami sie cos psulo a teraz nie ma dnia by czegos nie odwalili. Tz cos o vodafone wspomnial ale zobaczymy

O a jak tak juz o ubezpieczeniach, internecie gadamy to jaka siec komorkowa polecacie by tanio albo za free bylo miedzy soba i do PL bo mamy od poczatku vodafona ale ostatnio chyba koszta wzrosly bo co za 20 euro lub wiecej doladuje to konto puste. Kiedys mieli za free miedzy siecia a teraz tylko w wekeend chyba zostalo a jak bylam sie pytac w sklepie o ceny to wyszlo ze taniej mi do PL wyjdzie zadzwonic na stacjonara niz do TZ na vodafone) Ogolnie myslimy nad siecia tesco bo tez przy okazji tanie telefony sa A Wy co radzicie? i gdzie reszta ciezarowek ciuszki pierze i wyprawke kompletuje) A stare wyjadaczki chyba szykuja dzieciaki do szkol i przedszkoli
A jakie macie autko?
Co do ubezpieczeń tak jak już pisałyśmy każdy dostanie inną kwotę i czasami ciężko coś doradzić, co najmniej jak z taxem

Jeśli chodzi o "amerykańskie" prawko -to Irlandczycy tak się cieszą ze swojej zmniejszonej wersji prawka i szczycą się, że takie małe jak w USA - nie ważne że większość europejskich krajów takie posiada (ale oczywiście oni nie są tego świadomi)

szkoda, że wam UPC nie sięga ... a co do telefonii to my mamy vodafone i doładowując 20euro miesięcznie nie płacimy za rozmowy między sobą, jak doładujesz za 30 to masz nawet 100 min międzynarodowych, chyba 250mb neta free lub jakąś jeszcze inną możliwość - więcej w linku poniżej. Choć Tesco chyba ma najtańsze międzynarodowe i w ogóle najlepsze ceny za połączenia. Ja mam takie grube ściany w mieszkaniu, że ciężko z zasięgiem, dlatego muszę używać wzmacniacza zasięgu i tylko vodafone ma go w ofercie, więc w sumie jestem na niego skazana, ale mało gadam przez tel, a do PL dzwonię na skype.
a tutaj plan vodafone:
http://www.vodafone.ie/planscosts/prepay/

Edytowane przez Malgos_12
Czas edycji: 2013-08-16 o 21:29
Malgos_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-16, 21:51   #606
tylkokasia
Moderator
 
Avatar tylkokasia
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Zielona Wyspa
Wiadomości: 9 995
Dot.: IRLANDZKIE MAMUŚKI-NASZE BRZUSZKI I MALUSZKI cz.V

Ja u siebie (choć mieszkam w miasteczku a nie na wsi) nie miałam zasięgu vodafona prawie wcale i to był mój powód przejścia do tesco. Co mi na dobre wyszło
__________________
Mój Instagram

Porównując się z innymi, możesz stać się zgorzkniały lub próżny
Zawsze bowiem znajdziesz lepszych lub gorszych od siebie



tylkokasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-16, 22:59   #607
Malgos_12
Zakorzenienie
 
Avatar Malgos_12
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 13 556
Dot.: IRLANDZKIE MAMUŚKI-NASZE BRZUSZKI I MALUSZKI cz.V

U mnie w mieszkaniu nie ma zasięgu żadnej sieci, więc to troszkę inna historia ale wcale się nie dziwię, że jesteś zadowolona z tesco, a na czyim zasięgu oni bazują?
Malgos_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-08-17, 09:59   #608
tylkokasia
Moderator
 
Avatar tylkokasia
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Zielona Wyspa
Wiadomości: 9 995
Dot.: IRLANDZKIE MAMUŚKI-NASZE BRZUSZKI I MALUSZKI cz.V

Cytat:
Napisane przez Malgos_12 Pokaż wiadomość
U mnie w mieszkaniu nie ma zasięgu żadnej sieci, więc to troszkę inna historia ale wcale się nie dziwię, że jesteś zadowolona z tesco, a na czyim zasięgu oni bazują?
Nie mam pojęcia ale śmiem twierdzić że nie na vodafonie
__________________
Mój Instagram

Porównując się z innymi, możesz stać się zgorzkniały lub próżny
Zawsze bowiem znajdziesz lepszych lub gorszych od siebie



tylkokasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-17, 10:29   #609
francmal
Rozeznanie
 
Avatar francmal
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Irlandia
Wiadomości: 601
Dot.: IRLANDZKIE MAMUŚKI-NASZE BRZUSZKI I MALUSZKI cz.V

Tesco bazuje na O2

Anamoe My wlasnie tez swego czau chcielismy tu cos kupic ale ceny nas zniechecily Pozatym wziasc kredyt na jakies 15 lat i byc tu uwiazanym to nie dla mnie tymbardziej ze calego zycia nie chce tu byc) No ta historia z ta "corcia" zdazyla sie 6 lat temu z tym, ze oni korzystali tylko z wizyt kontrolnych prywatnie nie byli no ale wtedy tu juz byly dobre sprzety bo to w Irlandii bylo

Tylko kasia dzieki no ja mam dzis zamiar kupic tesco

Malgos my mamy obecnie 2 ople zafira jeszcze niedawno 3 byly i mala skoda ale nadwyzke aut sprzedalismy No i ja mam to ubezpieczenie ze razem z mezem moim autem mozemy jezdzic a on wlasnie ma to dodatkowe ze kazdy moze jezdzic co ma powyzej 25 lat.
Dzieki za rozjasnienie sprawy z tym "amerykanskim" prawkiem
Odnosnie vodafona to pamietam czasy ze wystarczylo za 20 e zaladowac i bylo darmowe w sieci i faktycznie teraz juz nie starcza bo w tygodniu normalnie kosi. Co do tych doladowan za 30 i darmowych na miedzynarodowe to raczej tak czegos nie ma bo czasami jak bylo kup za 30e a 10 dostaniesz gratis to kupowalam ale i tak za telefon do PL normalniie oplaty pobieralo

Ok milego dzionka ja na zakupy spadam pa pa
francmal jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-17, 19:27   #610
Anamoe
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Szmaragdowo
Wiadomości: 92
Dot.: IRLANDZKIE MAMUŚKI-NASZE BRZUSZKI I MALUSZKI cz.V

Francmal to ladna historia najwazniejsze ze cale zdrowe i wszystko ok. Moja mama zawsze powtarza nie nalezy ufac USG, ale usg w jej czasach a w naszych...widac nie takie rozne
Z mojego doswiadczenia, prywatne usg w porownaniu z tym w szpitalu, to jak stary kineskopowy telewizor z HD...

Malgos - to sie dogadalysmy my mamy stara skode octavie 2003. silnik 1.9 z turbo... inaczej te nasze marne konie by nigdzie nie pociagnely... ale zal nam sprzedac bo jest wyjatkowo nieawaryjna, wczesniej mielismy subaru forestera ( wielkie marzenie tz) i normalnie conajmnie 2 razy w roku w serwisie - az nawet on sie zbuntowal i powiedzial ze juz go nie chce! a skoda odpukac wymienilismy jej opony na nowe w ciagu ostatnich 2 lat, klocki i standardowo olej przeglad... i to wszystko...

Edytowane przez Anamoe
Czas edycji: 2013-08-17 o 19:40
Anamoe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-17, 21:56   #611
Malgos_12
Zakorzenienie
 
Avatar Malgos_12
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 13 556
Dot.: IRLANDZKIE MAMUŚKI-NASZE BRZUSZKI I MALUSZKI cz.V

Cytat:
Napisane przez francmal Pokaż wiadomość
Tesco bazuje na O2

Malgos my mamy obecnie 2 ople zafira jeszcze niedawno 3 byly i mala skoda ale nadwyzke aut sprzedalismy No i ja mam to ubezpieczenie ze razem z mezem moim autem mozemy jezdzic a on wlasnie ma to dodatkowe ze kazdy moze jezdzic co ma powyzej 25 lat.
Dzieki za rozjasnienie sprawy z tym "amerykanskim" prawkiem
Odnosnie vodafona to pamietam czasy ze wystarczylo za 20 e zaladowac i bylo darmowe w sieci i faktycznie teraz juz nie starcza bo w tygodniu normalnie kosi. Co do tych doladowan za 30 i darmowych na miedzynarodowe to raczej tak czegos nie ma bo czasami jak bylo kup za 30e a 10 dostaniesz gratis to kupowalam ale i tak za telefon do PL normalniie oplaty pobieralo

Ok milego dzionka ja na zakupy spadam pa pa
a jesteś zalogowana na ich stronce? może zmieniłaś sobie jakoś plan doładowań, bo my nadal mamy za darmo i jeszcze dziś sprawdziłam i mam free calls and txt do vodafon-a i tż to samo... albo zadzwoń do nich i zapytaj co jest grane??
żeby mieć te 100 min międzynarodowych to chyba wcześniej przed doładowaniem należy wysłaś sms-a, tam w tym linku chyba była treść

zastanawiałam się jaki to macie ten 7-dmio osobowy... ja chciałam w końcu jakieś krótsze, bo mamy mazde 626 i nigdzie tym długasiernym autem nie można się zmieścić, niby sedan ale chyba jedno z dłuższych aut na rynku... poza tym dość nisko się siedzi, a przy moim wzroście to ja ani z przodu ani z tyły nic nie widziałam choc ogólnie fajnie się go prowadziło...do tego duży silnik a mieszkając w mieście zupełnie nie potrzebny ...autko się nie psuło mimo tego, że 250 tys na liczniku oczywiście rzeczy które trzeba było wymienić (typu klocki) to się zrobiło... mam nadzieję, że verso też nam się będzie dobrze spisywać

Cytat:
Napisane przez Anamoe Pokaż wiadomość
Francmal to ladna historia najwazniejsze ze cale zdrowe i wszystko ok. Moja mama zawsze powtarza nie nalezy ufac USG, ale usg w jej czasach a w naszych...widac nie takie rozne
Z mojego doswiadczenia, prywatne usg w porownaniu z tym w szpitalu, to jak stary kineskopowy telewizor z HD...

Malgos - to sie dogadalysmy my mamy stara skode octavie 2003. silnik 1.9 z turbo... inaczej te nasze marne konie by nigdzie nie pociagnely... ale zal nam sprzedac bo jest wyjatkowo nieawaryjna, wczesniej mielismy subaru forestera ( wielkie marzenie tz) i normalnie conajmnie 2 razy w roku w serwisie - az nawet on sie zbuntowal i powiedzial ze juz go nie chce! a skoda odpukac wymienilismy jej opony na nowe w ciagu ostatnich 2 lat, klocki i standardowo olej przeglad... i to wszystko...
bo skody to dobre autka, ale mój tż ma uczulenie na tę markę i na kierowców heheh (bez urazy oczywiście)

moja mama będąc ze mną w ciąży nie miała ani razu usg no ale to było 30 lat temu (kurcze 30 lat, ale to brzmi... czuję się jak dinozaur
Malgos_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-08-17, 23:51   #612
francmal
Rozeznanie
 
Avatar francmal
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Irlandia
Wiadomości: 601
Dot.: IRLANDZKIE MAMUŚKI-NASZE BRZUSZKI I MALUSZKI cz.V

Malgos pisalam we wczesniejszym poscie moze troche chaotycznie Zatem mamy Opla Zafira w ilosci 2 Zalezy jakie sobie wybierzesz bo sa i w dislu i w benzynie my mamy w tym 2 i oba maja silniki 1.6 siedzi sie wysoko bo jak sie przesiade do innego auta to mam wrazenie ze dupa po asflacie bede orac Oprocz tego 2 tylnie siedzenia mozna chowac w "podloge" i wtedy mamy auto 5 osobowe z duzym bagaznikiem. Ogolnie jest to chyba najkrotszy model z tych typowo 7-osobowych. Jezdzi sie spoko minus to czasami panel boczny miedzy tym malym trojkacikiem a szyba od strony kierowcy czy pasazera z przodu ogranicza widocznosc. Pozatym git a i dodam ze tax na caly rok to 514 euro. Co do skody to fakt sa malo awaryjne te autka my nasza mielismy 6 lat i w sumie zadnej wielkiej naprawy nie bylo i ogolnie maz wszystko wymienial kupil w halfordsie specjalna ksiazke odpowiednia dla modelu i rocznika i dawaj Zreszta dla Zafirek tez taka mamy bo mieszcza sie w tym samym przedziale) No a ta mazda to faktycznie troche dluga jak na 5- osobowe auto
A zapomnialam zalogowani nie jestesmy nawet nie mamy zarejestrowanych numerow tzn pewnie maja bo kilka razy nowe telefony kupowalismy a niumer zostawal A te smsy to fakt cos kojarze ale moj TZ twierdzi ze musi tam byc jakis haczyk i nie korzystamy z tego typu ofert

A teraz juz dobranoc

Edytowane przez francmal
Czas edycji: 2013-08-17 o 23:57
francmal jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-18, 12:47   #613
Anamoe
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Szmaragdowo
Wiadomości: 92
Dot.: IRLANDZKIE MAMUŚKI-NASZE BRZUSZKI I MALUSZKI cz.V

malgos ale ja zupelnie cie rozumiem, tz jak kupowal skode to mial mine to juz tylko klasc sie i umierac -bede jezdzil skoda!
Sam mowil to bedzie autko przejsciowe, kupimy cos fajnieszego - no bo taka skoda to naprawde... zreszta nadal 3 lata pozniej i nadal widze z jego oczach taki love/hate relationship z tym samochodem zwlaszcza jakby chcial depnac... no a to jedzie jak czolg, nie da sie...

ale przekonala nas do siebie, bezawaryjnoscia, olbrzymim bagaznikiem (kilka razy to sie oj przydalo) i w sumie na prawde bezproblemowa obsluga - no i jak to tz mowi, jak ja rozbijesz to wreszcie kupie sobie cos innego. Uwazam to za gleboko niesprawiedliwe bo ja jeszcze, odpukac w niemalowane, odkad zrobilam prawko nie mialam zadnego wypadku, ani obtarc czy innych stluczek. Ale to chyba sie wzielo z tego ze pierwszy samochod jaki dzielilam z mama mial taka mega szrame zrobiona jeszcze przez mojego dziadka - ale nigdy jej nie naprawilismy bo wymiana calego boku - w tym drzwi - to jednak spore koszty, wiec bylo zaklajstrowane zeby nie korodowalo i budzilo respekt wsrod innych kierowcow zawsze omijali mnie szerokim lukiem!
Anamoe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-18, 13:14   #614
Malgos_12
Zakorzenienie
 
Avatar Malgos_12
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 13 556
Dot.: IRLANDZKIE MAMUŚKI-NASZE BRZUSZKI I MALUSZKI cz.V

Cytat:
Napisane przez francmal Pokaż wiadomość
Malgos pisalam we wczesniejszym poscie moze troche chaotycznie Zatem mamy Opla Zafira w ilosci 2 Zalezy jakie sobie wybierzesz bo sa i w dislu i w benzynie my mamy w tym 2 i oba maja silniki 1.6 siedzi sie wysoko bo jak sie przesiade do innego auta to mam wrazenie ze dupa po asflacie bede orac Oprocz tego 2 tylnie siedzenia mozna chowac w "podloge" i wtedy mamy auto 5 osobowe z duzym bagaznikiem. Ogolnie jest to chyba najkrotszy model z tych typowo 7-osobowych. Jezdzi sie spoko minus to czasami panel boczny miedzy tym malym trojkacikiem a szyba od strony kierowcy czy pasazera z przodu ogranicza widocznosc. Pozatym git a i dodam ze tax na caly rok to 514 euro. Co do skody to fakt sa malo awaryjne te autka my nasza mielismy 6 lat i w sumie zadnej wielkiej naprawy nie bylo i ogolnie maz wszystko wymienial kupil w halfordsie specjalna ksiazke odpowiednia dla modelu i rocznika i dawaj Zreszta dla Zafirek tez taka mamy bo mieszcza sie w tym samym przedziale) No a ta mazda to faktycznie troche dluga jak na 5- osobowe auto
A zapomnialam zalogowani nie jestesmy nawet nie mamy zarejestrowanych numerow tzn pewnie maja bo kilka razy nowe telefony kupowalismy a niumer zostawal A te smsy to fakt cos kojarze ale moj TZ twierdzi ze musi tam byc jakis haczyk i nie korzystamy z tego typu ofert

A teraz juz dobranoc
tak, tak zrozumiałam często są te dwa dodatkowe siedzenia składane (w 7-dmio osobowych) i teraz też pomimo tego, że niedługo jeździmy verso, to jak wsiądę do mazdy to jakbym siedziała na asfalcie
a duży bagażnik to też doceniam, pamiętam jak podjechaliśmy nasza starą dobrą alfą 146 po zamrażarkę - facet jak wyszedł to zrobił wielkie oczy i zapytał "to tym przyjechaliście?" okazało się jednak, że jak złożyliśmy tylną kanapę to spokojnie zmieściłoby się i coś jeszcze
co do taxu to u nas był to kolejny powód do zmiany auta na mniejszy silnik, bo w maździe mamy 2l więc tax jest duży, a teraz nie dojeżdżamy daleko do pracy więc w sumie nie opłaca się trzymać tego smoka choć mieliśmy straszną ochotę zmienić znów na mazdę tylko 3 ale na razie zdecydowaliśmy się na verso a potem kto wie, najfajniejsze, że tu nie ma problemów jak chcesz zmienić autko

może się zaloguj na vodafone bo to jest expresowe, sprawdzisz/zmienisz sobie ofertę, a dodatkowo masz darmowe 600 sms-ów na miesiąc i spokojnie można wysyłać je za granicę, chyba, że już całkiem przeniosłaś się do tesco - ale powiem ci że to strasznie dziwne, że płacicie za rozmowy do vodafone

Cytat:
Napisane przez Anamoe Pokaż wiadomość
malgos ale ja zupelnie cie rozumiem, tz jak kupowal skode to mial mine to juz tylko klasc sie i umierac -bede jezdzil skoda!
Sam mowil to bedzie autko przejsciowe, kupimy cos fajnieszego - no bo taka skoda to naprawde... zreszta nadal 3 lata pozniej i nadal widze z jego oczach taki love/hate relationship z tym samochodem zwlaszcza jakby chcial depnac... no a to jedzie jak czolg, nie da sie...

ale przekonala nas do siebie, bezawaryjnoscia, olbrzymim bagaznikiem (kilka razy to sie oj przydalo) i w sumie na prawde bezproblemowa obsluga - no i jak to tz mowi, jak ja rozbijesz to wreszcie kupie sobie cos innego. Uwazam to za gleboko niesprawiedliwe bo ja jeszcze, odpukac w niemalowane, odkad zrobilam prawko nie mialam zadnego wypadku, ani obtarc czy innych stluczek. Ale to chyba sie wzielo z tego ze pierwszy samochod jaki dzielilam z mama mial taka mega szrame zrobiona jeszcze przez mojego dziadka - ale nigdy jej nie naprawilismy bo wymiana calego boku - w tym drzwi - to jednak spore koszty, wiec bylo zaklajstrowane zeby nie korodowalo i budzilo respekt wsrod innych kierowcow zawsze omijali mnie szerokim lukiem!
heheh dobre
zresztą tak na serio to najważniejsze, żeby się nie psuło i bagażnik też ważny...
Malgos_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-25, 23:51   #615
Malgos_12
Zakorzenienie
 
Avatar Malgos_12
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 13 556
Dot.: IRLANDZKIE MAMUŚKI-NASZE BRZUSZKI I MALUSZKI cz.V

Jak tam się czujecie mamusie? co u was?
Malgos_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-27, 13:54   #616
rusalka12
Zadomowienie
 
Avatar rusalka12
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 1 022
Dot.: IRLANDZKIE MAMUŚKI-NASZE BRZUSZKI I MALUSZKI cz.V

U mie przez kilka dni bylo tak sobie. Mialam okropna biegunke, ale juz wracam do normy. W niedziele zaczelismy 28 tydzien ciazy, za tydzien mam badania na glukoze :-/
Poza tym nic specjalnego.
Wedlug zalecen móich kochanych bab odpoczywam juz trzeci dzien :-D
rusalka12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-27, 21:54   #617
Malgos_12
Zakorzenienie
 
Avatar Malgos_12
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 13 556
Dot.: IRLANDZKIE MAMUŚKI-NASZE BRZUSZKI I MALUSZKI cz.V

Rusalka - a miałaś jakieś szczególne zalecenia do badań glukozy, czy robią to normalnie w pakiecie?
dobrze, że już lepiej się czujesz
Malgos_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-30, 17:54   #618
francmal
Rozeznanie
 
Avatar francmal
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Irlandia
Wiadomości: 601
Dot.: IRLANDZKIE MAMUŚKI-NASZE BRZUSZKI I MALUSZKI cz.V

Malgos Wprawdzie ja nie Rusalka ale 2 razy mialm badana glukoze bo na badaniach kontrolnych ciagle mi mowili ze mam duzy poziom cukru.
ZAtem podczas 2 ciaza wyslali mnie na badanie glukozy a potem chyba stwierdzili ze taki moj urok i juz nie wysylali
Co do aut to moze obecnie te nowe 7 osobowe maja skladane siedzenia jednak roczniki w okolicach 2000-2005 nie wszystkie mialy te udogodnienia np z Huyndaja trajeta trzeba bylo wyciagac ogladalismy tez Kia Sedona (wprawdzie to 6- osobowy ale tez trzeba bylo wyciagac) i kilka innych tym podobnych sie przewinelo


Rusalka odpoczywaj ile wlezie potem nie bedzie zmiluj
francmal jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-01, 10:28   #619
Malgos_12
Zakorzenienie
 
Avatar Malgos_12
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 13 556
Dot.: IRLANDZKIE MAMUŚKI-NASZE BRZUSZKI I MALUSZKI cz.V

A powiedzcie mi dziewczyny, czy któraś z was ma grupę krwi Rh - ??
Malgos_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-09-01, 11:27   #620
pcynesia
Rozeznanie
 
Avatar pcynesia
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Sallins, Co. Kildare, Irlandia
Wiadomości: 977
Dot.: IRLANDZKIE MAMUŚKI-NASZE BRZUSZKI I MALUSZKI cz.V

Malgos, ja mam Rh-. Jakos kolo 32 t.c. mialam robione badanie krwi na obecnosc przeciwcial. No i po porodzie podali mi immunoglobulinę Rh, bo okazalo sie ze Adas ma rh + tak jak tz.
Z tego co wiem to przy drugiej ciazy trzeba byc bardziej uwaznym na ta sprawe.
pcynesia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-01, 22:40   #621
Malgos_12
Zakorzenienie
 
Avatar Malgos_12
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 13 556
Dot.: IRLANDZKIE MAMUŚKI-NASZE BRZUSZKI I MALUSZKI cz.V

Pcynesia - dzięki za odpowiedź.
Ja mam jakąś dodatkową wizytę, ale z tego co mi mówili to ma się odbyć do końca 28tc i chyba wtedy dostanę również szczepionkę, chyba że chodziło im, że szczepionkę dostanę po porodzie... muszę zerknąć jeszcze raz na ulotkę.. (albo może wtedy zrobią mi badanie krwi na te przeciwciała)... no nic zapytam przy najbliższej wizycie
Malgos_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-03, 21:56   #622
rusalka12
Zadomowienie
 
Avatar rusalka12
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 1 022
Dot.: IRLANDZKIE MAMUŚKI-NASZE BRZUSZKI I MALUSZKI cz.V

Malgos mialam zalecenia poniewaz cukrzyca wystepuje w mojej rodzinie - chore sa moja mamcia i babcia (babcia leci na insulinie).
W pierwszej ciazy badania byly ok.
Dzis spedzilam kilka godzin w szpitalu bo mialam robione testy. 3 godziny po wyjsciu ze szpitala dostalam telefon, ze wyniki dwoch probek sa zle. Za tydzien mam sie pojawic w szpitalu na opracowanie diety itp, a za dwa tygodnie mam ponowne badania na glukoze.

---------- Dopisano o 21:56 ---------- Poprzedni post napisano o 21:55 ----------

Moje biedne lapki sa cale sine. Niby sie dobrze wbijaly i nie bolalo, ale mam okropne since :-/
rusalka12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-05, 18:48   #623
Malgos_12
Zakorzenienie
 
Avatar Malgos_12
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 13 556
Dot.: IRLANDZKIE MAMUŚKI-NASZE BRZUSZKI I MALUSZKI cz.V

Rusalka - u mnie w rodzinie też jest cukrzyca, ale ma ją ciocia i kuzynka i obydwie są insulinozależne - no zobaczymy czy mnie też skierują, a ja jeszcze 2 tyg i poznam płeć maluszka
Malgos_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-06, 12:56   #624
agnes208
Zakorzenienie
 
Avatar agnes208
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 3 098
Dot.: IRLANDZKIE MAMUŚKI-NASZE BRZUSZKI I MALUSZKI cz.V

Rusałka mi tez zawsze sie wielkie since robia po pobieraniu krwi, pielegniarka zawsze mowi zeby mocno uciskac po wyjeciu igly wtedy sie nie robia ale cos mi sie nie wydaje bo zawsze tak robie (chyba ze akulat zemdlala jestem ) i zawsze mi sie robia
agnes208 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-06, 21:11   #625
Malgos_12
Zakorzenienie
 
Avatar Malgos_12
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 13 556
Dot.: IRLANDZKIE MAMUŚKI-NASZE BRZUSZKI I MALUSZKI cz.V

A łatwo nabijacie sobie siniaki? bo czasem to też zależy od tego, że ma się "delikatne" ciało. Ja chyba większego siniaka po pobieraniu krwi jeszcze nie miałam...
Malgos_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-08, 18:16   #626
rusalka12
Zadomowienie
 
Avatar rusalka12
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 1 022
Dot.: IRLANDZKIE MAMUŚKI-NASZE BRZUSZKI I MALUSZKI cz.V

W sumie to az takich siniakow po pobieraniu krwi jeszcze nie mialam. 5dni po a ja wygladam jak cpun...
rusalka12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-10, 11:19   #627
rusalka12
Zadomowienie
 
Avatar rusalka12
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 1 022
Dot.: IRLANDZKIE MAMUŚKI-NASZE BRZUSZKI I MALUSZKI cz.V

Jutro smigam znowu do szpitala na ustalenie diety a za tydzien na kolejne badania krwi i usg. Trzymajcie kciuki, zeby bylo lepiej bo szaleje z niepokoju...
rusalka12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-10, 16:03   #628
Eve1603
Zakorzenienie
 
Avatar Eve1603
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Co.Cork, Ireland
Wiadomości: 5 029
Dot.: IRLANDZKIE MAMUŚKI-NASZE BRZUSZKI I MALUSZKI cz.V





__________________
Olus jest z nami od 7 maja 2009, 22.14
Maya jest z nami od 9 czerwca 2011, 10.24



Eve1603 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-10, 21:51   #629
Anamoe
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Szmaragdowo
Wiadomości: 92
Dot.: IRLANDZKIE MAMUŚKI-NASZE BRZUSZKI I MALUSZKI cz.V

wszystkie kciuki trzymamy!

---------- Dopisano o 21:51 ---------- Poprzedni post napisano o 21:43 ----------

malgos ja tez jestem rh-, a moj tz na pewno rh+... mi ustalili wizyte na 28 tydzien - nie jest napisane czy to bedzie szczepionka, tylko konsultacja z midwife, jesli do tego czasu mialabym jakies problemy z krwawienie z drog rodnych etc to mam w szpitalu a emergency powiedziec ze jestem rh- i lekarz wtedy zdecyduje czy potrzebuje zastrzyk czy nie...
Anamoe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-12, 14:19   #630
Malgos_12
Zakorzenienie
 
Avatar Malgos_12
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 13 556
Dot.: IRLANDZKIE MAMUŚKI-NASZE BRZUSZKI I MALUSZKI cz.V

Rusalka - oczywiście, że trzymamy kciuki!
Anamoe - ja widziałam na ulotce, że podają szczepionkę i ja mam na 28-my tydzień dwie wizyty jedna z midwife, a druga do podania tej szczepionki. Ostatnio wyczytałam w tej książce "W oczekiwaniu na dziecko" że to normalna i dobra procedura, żeby podać tę szczepionkę w 28 tyg plus potem po porodzie.
Malgos_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-03-26 15:47:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:05.