Mamy Grudniowe 2019 ❤ -część 4. - Strona 22 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2019-10-17, 15:53   #631
arya09
Zakorzenienie
 
Avatar arya09
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 4 290
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 -część 4.

Cytat:
Napisane przez sevenofnine Pokaż wiadomość
Też wszystko robię na czczo. Jedno labo chce badania na czczo, inne niekoniecznie, więc nie wnikam i po prostu nie jem przed :P. Olałam to tylko przy becie i panoramie, bo w ciąży jestem/będę niezależnie od poziomu cukru we krwi.

Wysłane z mojego Mi A2 przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 16:03 ---------- Poprzedni post napisano o 15:54 ----------

Nie kupuję oczyszczacza, ale nawilżacz już bym chciała. Delegowałam to zadanie na kolegę małżonka, który ma ostatnio koszmarne problemy z wysuszoną śluzówką, i zgadnijcie, co zrobił. NIC nie poczytał, kupił nawilżacz za 20 zł w Biedronce i oświadczył, że taki będzie dobry.

Wysłane z mojego Mi A2 przy użyciu Tapatalka


Jeszcze się okaże, że to zakup życia


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
arya09 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-17, 15:58   #632
PatiPee
Zakorzenienie
 
Avatar PatiPee
 
Zarejestrowany: 2014-11
Lokalizacja: dziewczyna znad morza...
Wiadomości: 6 802
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 -część 4.

Seven a moze bedzie git, moj tez kosztował jakies 20e i poza tym ,ze wielki byk to minusow brak

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Kiedy mogę to czytam, a kiedy nie mogę - też czytam...
PatiPee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-17, 16:01   #633
Ola0731
Wtajemniczenie
 
Avatar Ola0731
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Wiadomości: 2 818
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 ❤ -część 4.

Cytat:
Napisane przez nillka88 Pokaż wiadomość
ja dzisiaj zrobiłam część prania ale tylko dlatego, że jakoś pogoda mnie natchneła, mamy terminy na koniec grudnia także mamy czas ( chyba )



pewnie, dziecko wyjdzie wtedy kiedy będzie gotowe i nie ma co przyspieszać, choć rozumiem też dziewczyny jak sie kijowo czują i marzą już o tym żeby ciąża już się skończyła



No nie ma co się dziwić, pieniążki są ważne a jak jesteś w stanie pracować to czemu nie

Mój lekarz to znowu bardzo wyluzowany...czasami się zastanawiam czy aż nie za bardzo no ale z drugiej strony wszystkie wyniki mam dobre, czuć też się dobrze czuje to nie ma co panikować

---------- Dopisano o 16:43 ---------- Poprzedni post napisano o 16:34 ----------



i próbowaliście ten nawilżacz?
z tego co kojarze to moja kumpela miała taki zwykły ala dzieciecy i mówila ze dawał efekty
Mój też jest wyluzowany ale to dobrze bo jakby on mnie jeszcze stresował ( przy tym jak się sama stresowałam) to byłoby nieciekawie.

Ogólnie dobrze się czuję, chociaż przy siedzeniu po 8h już pod koniec dnia czuje kręgosłup ( wiadomo wstaje, no ale też nie wiadomo jak często). Śmiałam się ostatnio sama do siebie że jak ciąża od początku mnie oszczędza tak syn może dać popalić



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ola0731 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-17, 16:15   #634
sevenofnine
Rozeznanie
 
Avatar sevenofnine
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: łdz
Wiadomości: 631
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 ❤ -część 4.

Cytat:
Napisane przez nillka88 Pokaż wiadomość
i próbowaliście ten nawilżacz?
z tego co kojarze to moja kumpela miała taki zwykły ala dzieciecy i mówila ze dawał efekty

Tak. Za pierwszym razem nic się nie stało. Drugiej nocy zaczął emitować mgiełkę niczym miniaturowa fontanna. Szanowny małżonek musiał go postawić na ręczniku na podłodze, bo zmoczył nam szafkę. Trzeciej nocy póki co nie było.


sevenofnine jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-17, 16:28   #635
PatiPee
Zakorzenienie
 
Avatar PatiPee
 
Zarejestrowany: 2014-11
Lokalizacja: dziewczyna znad morza...
Wiadomości: 6 802
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 ❤ -część 4.

Cytat:
Napisane przez sevenofnine Pokaż wiadomość
Tak. Za pierwszym razem nic się nie stało. Drugiej nocy zaczął emitować mgiełkę niczym miniaturowa fontanna. Szanowny małżonek musiał go postawić na ręczniku na podłodze, bo zmoczył nam szafkę. Trzeciej nocy póki co nie było.


O kurde zeby nie doszło do spięcia :O

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Kiedy mogę to czytam, a kiedy nie mogę - też czytam...
PatiPee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-17, 16:31   #636
purple noise
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 685
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 -część 4.

Cytat:
Napisane przez Ola0731 Pokaż wiadomość
Czy tylko ja wyrodna matka nie wzięłam się jeszcze za pranie? I do połowy listopada nie mam zamiaru tego ruszać ?

Ja będę dawać podkład i prześcieradło do łóżeczka i tyle

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


Ja nie zaczęłam a mam termin na początek grudnia :p

Ostatni dzień w pracy za mną, w sumie spoko, ale jeszcze tego nie czuje. W środę jeszcze się kopsne oddać autko, bo teoretycznie na macierzyński idę dopiero od 23.10 a od jutra mam urlop.

Wszyscy się pytają kiedy wracam a ja nie wiem czy w ogóle wrócę do tej firmy, pożyjemy, zobaczymy. Boże, co ja będę robić teraz


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
purple noise jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-17, 16:45   #637
Ola0731
Wtajemniczenie
 
Avatar Ola0731
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Wiadomości: 2 818
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 -część 4.

Cytat:
Napisane przez purple noise Pokaż wiadomość
Ja nie zaczęłam a mam termin na początek grudnia

Ostatni dzień w pracy za mną, w sumie spoko, ale jeszcze tego nie czuje. W środę jeszcze się kopsne oddać autko, bo teoretycznie na macierzyński idę dopiero od 23.10 a od jutra mam urlop.

Wszyscy się pytają kiedy wracam a ja nie wiem czy w ogóle wrócę do tej firmy, pożyjemy, zobaczymy. Boże, co ja będę robić teraz


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpoczywać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ola0731 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-10-17, 16:54   #638
misiaq002
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 1 466
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 -część 4.

Cytat:
Napisane przez arya09 Pokaż wiadomość
No właśnie ten lekarz tak na mnie działa. Coś w stylu tego Twojego z poprzedniej ciąży.
Najpierw mi nagada, a na koniec wizyty że wszystko jest ok i nie ma się czym martwić a ja już wtedy mam 2-3 dni z głowy zanim dojdę do siebie. Teraz niby mąż powiedział, że nie będzie siedział cicho po tym jak przeżywałam ostatnią wizytę, ale w gabinecie to wiadomo :/ człowiek chce być kulturalny i mu głupio się bardziej chamsko odezwać.


Martwię się, że będzie za duży i go nie dam rady wypchnąć chciałam tak max 3500g
no i sobą się martwię, bo już ostatnie dni ledwo chodzę, nie wiem jak za miesiąc wyjdę w ogóle z domu po jakiekolwiek zakupy wczoraj mnie złapało coś w prawym półdupku i promieniuje do nogi, nie wiem czy to nie rwa
Rwa Mam dokładnie to samo od ok 2 miesięcy. Jak mnie coś uciśnie albo mała kopnie to jak by mi w nerw trafiało właśnie w prawym pośladku. W szpitalu mi we wtorek potwierdzili, że to się nazywa rwa.
Cytat:
Napisane przez Ola0731 Pokaż wiadomość
Właśnie ja myślałam najpierw nad samym nawilżaczem, ale dziś znalazłam właśnie 2w1 ale nie wiem czy za 400 będzie spełniał obie funkcje dobrze. Ja morfologię robię na czczo, TSH na czczo i bez tabletkiJa się w sumie też już sobie dziwię że jeszcze wytrzymuje w pracy. Chyba w sumie to przez to że uparta jestem, no i nie powiem że trzyma mnie też perspektywa wyższego zasiłku.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja za swój zapłaciłam 80 zł i to tylko dlatego, że w Obi. W necie chodzą po 50 ale nie chciało mi się już szukać i bawić a na allegro nie było go. Więc za 400 zł to on dodatkowo powinien dziecko przewijać

Nie no świrki.. Pewnie te droższe są bardziej zaawansowane. Ale ja jestem zadowolona ze swojego bo wyrzuca parę do góry i nie moczy podłogi ani szafki ani nic.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
misiaq002 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-17, 17:02   #639
nillka88
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 3 045
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 -część 4.

Cytat:
Napisane przez misiaq002 Pokaż wiadomość
Rwa

Nie no świrki.. Pewnie te droższe są bardziej zaawansowane. Ale ja jestem zadowolona ze swojego bo wyrzuca parę do góry i nie moczy podłogi ani szafki ani nic.
a jaki ty masz dokładnie?
__________________
Powiedzieć Ci coś słodkiego?.....czekolada
nillka88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-17, 17:03   #640
PatiPee
Zakorzenienie
 
Avatar PatiPee
 
Zarejestrowany: 2014-11
Lokalizacja: dziewczyna znad morza...
Wiadomości: 6 802
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 -część 4.

Seven i puprle myle was na fejsie 🤣 juz wiem ze Purple mieszka W Czechach z chlopakiem ale Seven co Ty masz wspólnego z Czechami wez mnie oswiec jo 🤣

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Kiedy mogę to czytam, a kiedy nie mogę - też czytam...
PatiPee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-17, 17:20   #641
rzeczozn
Rozeznanie
 
Avatar rzeczozn
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 793
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 -część 4.

Ja mogę polecić Oskara. Co prawda kosztuje 500 zł, ale to nawilzacz ewaporacyjny z hydroatatem.

Oczyszczacz mam z elektroluxa, też daje sobie radę fajnie.

Obydwa urządzenia chodzą całą noc.

Muszę je tylko przenieść na parter, a do sypialni kupić jakieś kombo 2 w 1. Ale to dopiero jak skończę pracować

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
rzeczozn jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-10-17, 17:35   #642
purple noise
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 685
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 -część 4.

Ja wiem ze seven dużo wymiotuje i ma duże okna


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
purple noise jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-17, 17:37   #643
sevenofnine
Rozeznanie
 
Avatar sevenofnine
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: łdz
Wiadomości: 631
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 ❤ -część 4.

Cytat:
Napisane przez PatiPee Pokaż wiadomość
Seven i puprle myle was na fejsie 🤣 juz wiem ze Purple mieszka W Czechach z chlopakiem ale Seven co Ty masz wspólnego z Czechami wez mnie oswiec jo 🤣

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Co najwyżej czeskie memy, kalafiorze ciążowy
sevenofnine jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-17, 17:39   #644
PatiPee
Zakorzenienie
 
Avatar PatiPee
 
Zarejestrowany: 2014-11
Lokalizacja: dziewczyna znad morza...
Wiadomości: 6 802
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 -część 4.



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Kiedy mogę to czytam, a kiedy nie mogę - też czytam...
PatiPee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-17, 18:16   #645
gosiulam185
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 3 003
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 -część 4.

Haha ja nie kojarzę w ogóle kojarzę tylko Pati i rzeczozn mi zapadła w pamięć po poście w Fejsie na temat nicku nawet nie kojarzę, która ma dzieci już, a u której to pierwsze

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
gosiulam185 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-17, 18:24   #646
PatiPee
Zakorzenienie
 
Avatar PatiPee
 
Zarejestrowany: 2014-11
Lokalizacja: dziewczyna znad morza...
Wiadomości: 6 802
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 -część 4.

Ja wszystkie rozpoznaje

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Kiedy mogę to czytam, a kiedy nie mogę - też czytam...
PatiPee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-17, 18:39   #647
misiaq002
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 1 466
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 -część 4.

Cytat:
Napisane przez nillka88 Pokaż wiadomość
a jaki ty masz dokładnie?
Volteno VO0848
Cytat:
Napisane przez PatiPee Pokaż wiadomość
Ja wszystkie rozpoznaje

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Bo jesteś szefowa i masz wszystkie w znajomych

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
misiaq002 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-17, 19:05   #648
mychamycha
Zakorzenienie
 
Avatar mychamycha
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 9 767
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 -część 4.

Cytat:
Napisane przez purple noise Pokaż wiadomość
Ja nie zaczęłam a mam termin na początek grudnia

Ostatni dzień w pracy za mną, w sumie spoko, ale jeszcze tego nie czuje. W środę jeszcze się kopsne oddać autko, bo teoretycznie na macierzyński idę dopiero od 23.10 a od jutra mam urlop.

Wszyscy się pytają kiedy wracam a ja nie wiem czy w ogóle wrócę do tej firmy, pożyjemy, zobaczymy. Boże, co ja będę robić teraz


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpoczywać i przygotowywać się na dzieciątko. Już tak dużo czasu nam nie zostało.

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka
mychamycha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-17, 20:08   #649
PatiPee
Zakorzenienie
 
Avatar PatiPee
 
Zarejestrowany: 2014-11
Lokalizacja: dziewczyna znad morza...
Wiadomości: 6 802
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 -część 4.

Cytat:
Napisane przez misiaq002 Pokaż wiadomość
Volteno VO0848Bo jesteś szefowa i masz wszystkie w znajomych

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Bez takich


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 21:08 ---------- Poprzedni post napisano o 20:09 ----------

Dziewczyny widzialam, ze pisalyscie dzis o tym jak rozpoznac , ze zaczal sie poród... wydaje mi się , że tego sie nie da przeoczyć. Skurcze rozwierające naprawde bolą. Przepowiadacze tez potrafią być bolesne ale nie tak... tzn wydaje mi sie ze jak się zacznie będziecie wiedzialy ból bedzie coraz mocniejszy, och ile razy ja wlaczalam aplikację i liczylam juz prawie meza budzilam.. mi sie zaczęły te ćwiczące gdzies miesiąc przed PTP. A jak sie zaczelo na serio to przez zęby cedziłam zeby przyjezdzal bo rodze

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Kiedy mogę to czytam, a kiedy nie mogę - też czytam...
PatiPee jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-10-17, 20:38   #650
mychamycha
Zakorzenienie
 
Avatar mychamycha
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 9 767
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 -część 4.

Cytat:
Napisane przez PatiPee Pokaż wiadomość
Bez takich


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 21:08 ---------- Poprzedni post napisano o 20:09 ----------

Dziewczyny widzialam, ze pisalyscie dzis o tym jak rozpoznac , ze zaczal sie poród... wydaje mi się , że tego sie nie da przeoczyć. Skurcze rozwierające naprawde bolą. Przepowiadacze tez potrafią być bolesne ale nie tak... tzn wydaje mi sie ze jak się zacznie będziecie wiedzialy ból bedzie coraz mocniejszy, och ile razy ja wlaczalam aplikację i liczylam juz prawie meza budzilam.. mi sie zaczęły te ćwiczące gdzies miesiąc przed PTP. A jak sie zaczelo na serio to przez zęby cedziłam zeby przyjezdzal bo rodze

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja dzisiaj jakoś tak bardziej zaczęłam się bać tego bólu. Najgorzej, że nie umiem go sobie do niczego porównać, a w necie chyba jednak głupoty ludzie wypisują, bo porównują go do łamania kości na żywca. Dotychczas najgorszym bólem jaki czułam to borowanie zęba do korzenia bez znieczulenia. Jeśli poród ma być gorszy to ja się wypisuję.

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka
mychamycha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-17, 20:44   #651
PatiPee
Zakorzenienie
 
Avatar PatiPee
 
Zarejestrowany: 2014-11
Lokalizacja: dziewczyna znad morza...
Wiadomości: 6 802
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 -część 4.

Mycha na pewno bedziesz mogla skorzystać z PDA w szpitalu wiec nic sie nie martw;D
A tak serio, boli no, boli ale sie to zapomina od razu po.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Kiedy mogę to czytam, a kiedy nie mogę - też czytam...
PatiPee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-17, 20:50   #652
mychamycha
Zakorzenienie
 
Avatar mychamycha
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 9 767
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 -część 4.

Cytat:
Napisane przez PatiPee Pokaż wiadomość
Mycha na pewno bedziesz mogla skorzystać z PDA w szpitalu wiec nic sie nie martw;D
A tak serio, boli no, boli ale sie to zapomina od razu po.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dobrze, że te przerwy między skurczami chociaż są.

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka
mychamycha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-17, 21:01   #653
PatiPee
Zakorzenienie
 
Avatar PatiPee
 
Zarejestrowany: 2014-11
Lokalizacja: dziewczyna znad morza...
Wiadomości: 6 802
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 -część 4.

Znam dziewczyny które baly sie podania znieczulenia przed porodem a gdy sie zaczelo blagaly o nie więc no boli... ale to jedyny ból który ma sens i tego trzeba sie trzymać, jestes w lepszym polozeniu bo jeszcze nie wiesz co Cię czeka ja przed 1 porodem chyba bylam mniej zestresowana, tak mi się wydaje. Wtedy bylam bardziej podekscytowana i podjarana jakie to uczucie, i jakie przezycie. Ogladalam seriale "porody" i "porodówkę" i mega mnie to kręciło teraz nic nie ogladam ,mam wrazenie ze brakuje mi czasu na przeżywanie tej ciąży, leci tydzien za tygodniem, czasami troszkę czas zwalnia ale przeważnie turboprzyspieszenie....

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Kiedy mogę to czytam, a kiedy nie mogę - też czytam...
PatiPee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-17, 21:11   #654
mychamycha
Zakorzenienie
 
Avatar mychamycha
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 9 767
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 -część 4.

Cytat:
Napisane przez PatiPee Pokaż wiadomość
Znam dziewczyny które baly sie podania znieczulenia przed porodem a gdy sie zaczelo blagaly o nie więc no boli... ale to jedyny ból który ma sens i tego trzeba sie trzymać, jestes w lepszym polozeniu bo jeszcze nie wiesz co Cię czeka ja przed 1 porodem chyba bylam mniej zestresowana, tak mi się wydaje. Wtedy bylam bardziej podekscytowana i podjarana jakie to uczucie, i jakie przezycie. Ogladalam seriale "porody" i "porodówkę" i mega mnie to kręciło teraz nic nie ogladam ,mam wrazenie ze brakuje mi czasu na przeżywanie tej ciąży, leci tydzien za tygodniem, czasami troszkę czas zwalnia ale przeważnie turboprzyspieszenie....

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A to fakt, że niewiedza jest tutaj zaletą.

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka
mychamycha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-17, 21:56   #655
biedro87
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1 038
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 ❤ -część 4.

Każdy ma inny pròg bólu i każdy poród jest inny. Nie chcę pisać, że jest super fantastycznie, ale moim zdaniem całkiem znośnie. Dla mnie dwa razy najgorszym momentem było szycie, mimo że wtedy miałam jakieś miejscowe znieczulenie.

Wykończyl mnie ten tydzień, bo codziennie mamy jakieś sprawy do załatwienia:wyjątkowo dwa razy balet N, zebranie w przedszkolu, dentysta, laryngolog z N, pediatra z J i jeszcze jutro idę hybrydy ściągnąć... A jeszcze sporo rzeczy zostawiam na listopad, choćby wizyty u lekarzy z dziećmi.

Na jutro i pojutrze m zaplanowane wielkie sprzątanie i prasowanie, mam męża przez dwa dni. Od poniedziałku ruszamy konkretnie z remontem.

Jeszcze mam w planach trochę zamrażalnik zaopatrzyć, ale to jak dom będzie ogarnięty i wszystko gotowe dla Macieja.

Ja Was w ogóle prawie nie kojarzę na fb, ciągle sprawdzam posta w którym są nicki z wizażu.
biedro87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-17, 22:17   #656
midusia86
Zakorzenienie
 
Avatar midusia86
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: kk
Wiadomości: 4 863
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 -część 4.

Cytat:
Napisane przez Ivi56 Pokaż wiadomość
Midusia opisz proszę krok po kroku jak robi się ten masaż poprawnie
Ja tez chciałabym robić, ale nie wiem jak się do tego zabrać


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Ivi obiecuje, ze jutro przysiądę na kompie i albo postaram się to dokładnie opisać, albo poszukam czegoś wartościowego w necie.

---------- Dopisano o 23:15 ---------- Poprzedni post napisano o 23:04 ----------

Cytat:
Napisane przez Emosz Pokaż wiadomość
Ja mam z Intec Pandę i kilka lat temu kosztował ok 120 zł, ale jakbym teraz kupowała to chyba bym się zagłębiła bardziej w temat i poczytała jakieś fora, za taki lepszy chyba trzeba koło 200 zł daćOstatnio coraz bardziej kusi mnie żeby iść do fizjo. Pomaga Ci ten drenaż?

Udało mi się i zapisałam się do położnej do porodu, do której chciałam we wtorek jadę do szpitala się z nią spotkać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[COLOR="Silver"]


Mi bardzo! Kwestie estetyczne są akurat najmniej ważne, choć dzięki egulrnym wizytom zniknął mi nawet cellulitis sprzed ciąży
Po pierwsze nie mam uczucia ciężkich nóg. Ja generalnie raczej nie puchne (oczywiście pomijam okres letnich upałów ), ale i tak widzę różnice przed/po. W ciąży to naturalne, ze limfie jest dużo trudniej krążyć i usuwać toksyny z organizmu, bo niektóre punkty spustowe są pozamykane przez docisk przez brzuch i macice i takie manualne jej przepychanie pozwala się jednak ładnie tych zastojów pozbyć. Fizjo po samym drenażu jeszcze fajnie rozmasuje mi poślady (odczuwam juz coraz mocniej rwę kulszowa) i rozluźni napięcia w kręgosłupie lędźwiowym, wiec wychodzę stamtąd jak nowonarodzona

---------- Dopisano o 23:17 ---------- Poprzedni post napisano o 23:15 ----------

Cytat:
Napisane przez sevenofnine Pokaż wiadomość
Wszystko, jeśli tak czy siak masz zgagę z powodu makabrycznego ucisku macicy/dziecka na żołądek i sąsiedztwo. "Pomaga" może niejedzenie, ale to nie jest rozwiązanie na dłuższą metę

Wysłane z mojego Mi A2 przy użyciu Tapatalka


Ja już nawet specjalnie nie zwracam uwagę po czym mam mniejsza a po czym większa zgagę. Staram się specjalnie nie jeść na noc, bo najgorzej jest jak tylko przyłożę głowę do poduszki leżąc na boku to aż czuje, jak powolutku soki żołądkowe wylewają mi się do przełyku i zaczyna sajgon
__________________
You are so much stronger than you think
midusia86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-17, 22:40   #657
midusia86
Zakorzenienie
 
Avatar midusia86
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: kk
Wiadomości: 4 863
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 -część 4.

Cytat:
Napisane przez Ola0731 Pokaż wiadomość
Czy tylko ja wyrodna matka nie wzięłam się jeszcze za pranie? I do połowy listopada nie mam zamiaru tego ruszać ?

Ja będę dawać podkład i prześcieradło do łóżeczka i tyle

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


Ja wciąż nie mam nawet jednego ubranka ogarniętego (tzn są GDZIEŚ w kartonach na którejś szafie ) a gdzie tu pranie? Ale ja to zamierzam zrobić jakoś na dniach, jak się tylko ogarnę

---------- Dopisano o 23:25 ---------- Poprzedni post napisano o 23:20 ----------

Cytat:
Napisane przez misiaq002 Pokaż wiadomość
Pati ja również mam jakiś wewnętrzny luz jak minęło 2 kg. Zresztą moja szyjka ma 3,2 to musiało by się coś stać, żeby się nagle skróciła a ja już siedzę tylko w domu i odpoczywam.

Bardziej mnie zastanawia jak ja poznam, że rodzę Chodziłam na tą SR i tam ona tłumaczyła swoje mądrości ale ja dalej ani trochę nie rozumiem przy których skurczach trzeba jechać. Zakładam, że jeśli nie odejdą mi najpierw wody to nie będę wiedziała co robić

Za to mam już uregulowaną sytuację z moim porodem. Znalazłam sobie położną słuchajcie i wybrałam ostatecznie szpital. Pamiętacie pewnie jakie miałam rozważania co do CC. Jak udało mi się załatwić położną to moja głowa odblokowała jakieś niewidzialne klapki i spokojnie czekam na poród SN. Już mi przeszło z tym cc na życzenie. Ale nawet nie umiem tego wytłumaczyć, chyba to ten spokój, że mam kogoś kto się mną zajmie bo przecież zawsze chciałam rodzić SN a później się tak pogubiłam. No rzecz jasna, cc jeśli będzie potrzebne przeżyję ale spróbuję najpierw SN.

No i moje pytanie kiedy zaczynacie robić ktg? Mój doktorek raczej mnie nie pokieruje więc ja już trochę biorę sprawy w swoje ręce. Ale tak szczerze myślałam, że wcześniej jak 2 tyg przed TP to nie ma co chodzić nie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


Gratuluje wybrania położnej! On sprawuje w szpitalu, w którym będziesz rodzic? Jeżeli tak, to najlepiej z nią pogadaj o tym KTG. Ja już się pogubiłam, ale wydaje mi się, ze takie regularne kontrole KTG zaczyna się od dni PTP. Jednak jak wiadomo - gdzie nie pójdziesz, to wszędzie pewnie inaczej

---------- Dopisano o 23:36 ---------- Poprzedni post napisano o 23:25 ----------

Cytat:
Napisane przez arya09 Pokaż wiadomość
No właśnie ten lekarz tak na mnie działa. Coś w stylu tego Twojego z poprzedniej ciąży.

Najpierw mi nagada, a na koniec wizyty że wszystko jest ok i nie ma się czym martwić a ja już wtedy mam 2-3 dni z głowy zanim dojdę do siebie. Teraz niby mąż powiedział, że nie będzie siedział cicho po tym jak przeżywałam ostatnią wizytę, ale w gabinecie to wiadomo :/ człowiek chce być kulturalny i mu głupio się bardziej chamsko odezwać.





Martwię się, że będzie za duży i go nie dam rady wypchnąć chciałam tak max 3500g

no i sobą się martwię, bo już ostatnie dni ledwo chodzę, nie wiem jak za miesiąc wyjdę w ogóle z domu po jakiekolwiek zakupy wczoraj mnie złapało coś w prawym półdupku i promieniuje do nogi, nie wiem czy to nie rwa


Arya prawie na pewno rwa. A niż przejdź się do fizjo? Rozmasuje ci ta rwę i może nawet zaradzi coś na te problemy z chodzieniem. Może jakieś tejpy by pomogły?

---------- Dopisano o 23:37 ---------- Poprzedni post napisano o 23:36 ----------

Cytat:
Napisane przez Mylukier Pokaż wiadomość
Też robię morfologię i tsh... Ale w sumie zawsze robiłam to na czczo i jakby teraz cos wyszlo nie tak to bym nie wiedziala czy to dlatego, że muszę coś zmienić czy dlatego że tym razem zjadłam...
Macie albo zamierzacie miecz oczyszczacze powietrza? Zaczęłam sie rozglądać za nawilżaczem i wpadł mi w oko oczyszczacz i nawilżacz w jednym, ale to już większy koszt...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


Ja kupuje, ale ja ze stolicy smogu nadaje

---------- Dopisano o 23:38 ---------- Poprzedni post napisano o 23:37 ----------

Cytat:
Napisane przez PatiPee Pokaż wiadomość
Mi zawsze mowili ze tsh na czczo trzeba i bez tabletki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 15:36 ---------- Poprzedni post napisano o 15:35 ----------

Oczyszczacza nie kupuje bo u nas jest "zielone" powietrze, tzn podobno bardzo czyste ale jakbym mieszkala w jakims syfie to to dobra inwestycja na pewno

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 15:41 ---------- Poprzedni post napisano o 15:36 ----------

Ojoj ciekawe skąd...
Szkoda ,ze Twoj lekarz taki dobijający... ale znam temat

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


TSH możesz i po jedzeniu i po tabletce. Ft3 i ft4 bez tabletki koniecznie

---------- Dopisano o 23:40 ---------- Poprzedni post napisano o 23:38 ----------

Cytat:
Napisane przez arya09 Pokaż wiadomość
Znowu mi wyszedł ślad glukozy w moczu i będzie mi gadał na wizycie. Nie wiem skąd to skoro krzywa dwa razy wyszła dobrze


A gdyby tak siknac jeszcze raz i porównać wynik?
__________________
You are so much stronger than you think
midusia86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-18, 04:53   #658
Ola0731
Wtajemniczenie
 
Avatar Ola0731
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Wiadomości: 2 818
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 -część 4.

Cytat:
Napisane przez midusia86 Pokaż wiadomość
Ja wciąż nie mam nawet jednego ubranka ogarniętego (tzn są GDZIEŚ w kartonach na którejś szafie ) a gdzie tu pranie? Ale ja to zamierzam zrobić jakoś na dniach, jak się tylko ogarnę

---------- Dopisano o 23:25 ---------- Poprzedni post napisano o 23:20 ----------





Gratuluje wybrania położnej! On sprawuje w szpitalu, w którym będziesz rodzic? Jeżeli tak, to najlepiej z nią pogadaj o tym KTG. Ja już się pogubiłam, ale wydaje mi się, ze takie regularne kontrole KTG zaczyna się od dni PTP. Jednak jak wiadomo - gdzie nie pójdziesz, to wszędzie pewnie inaczej

---------- Dopisano o 23:36 ---------- Poprzedni post napisano o 23:25 ----------





Arya prawie na pewno rwa. A niż przejdź się do fizjo? Rozmasuje ci ta rwę i może nawet zaradzi coś na te problemy z chodzieniem. Może jakieś tejpy by pomogły?

---------- Dopisano o 23:37 ---------- Poprzedni post napisano o 23:36 ----------





Ja kupuje, ale ja ze stolicy smogu nadaje

---------- Dopisano o 23:38 ---------- Poprzedni post napisano o 23:37 ----------





TSH możesz i po jedzeniu i po tabletce. Ft3 i ft4 bez tabletki koniecznie

---------- Dopisano o 23:40 ---------- Poprzedni post napisano o 23:38 ----------





A gdyby tak siknac jeszcze raz i porównać wynik?
Arya jak chcesz namiar na dobrego fizjo to dam Ci namiary,. Mieszka w bloku obok mnie i jest świetny ja dzięki niemu zaoszczędziłam 400 zł. Lekarze kazali mi robić zastrzyk na bolące kolano, a okazalo się że to była wina spiętego mięśnia trójgłowego uda, więc i tak i tak zastrzyk by nie pomógł.

Co do samych skurczy. Ja chyba się nie boje tego bólu. Wiem że bez tego się nie obejdzie przy SN. Próg bólu raczej mam wysoki. Przeżyłam ból po operacji żeber (ból 2 tyg non stop) to i przeżyje skurcze.

Dzień dobry i miłego piątku

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ola0731 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-18, 06:06   #659
arya09
Zakorzenienie
 
Avatar arya09
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 4 290
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 -część 4.

Dzień dobry,



Cytat:
Napisane przez Ola0731 Pokaż wiadomość
Arya jak chcesz namiar na dobrego fizjo to dam Ci namiary,. Mieszka w bloku obok mnie i jest świetny ja dzięki niemu zaoszczędziłam 400 zł. Lekarze kazali mi robić zastrzyk na bolące kolano, a okazalo się że to była wina spiętego mięśnia trójgłowego uda, więc i tak i tak zastrzyk by nie pomógł.

Co do samych skurczy. Ja chyba się nie boje tego bólu. Wiem że bez tego się nie obejdzie przy SN. Próg bólu raczej mam wysoki. Przeżyłam ból po operacji żeber (ból 2 tyg non stop) to i przeżyje skurcze.

Dzień dobry i miłego piątku

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


O, to poproszę. Jak tak blisko to może się doczłapie do niego


Cytat:
Napisane przez midusia86 Pokaż wiadomość
Ja wciąż nie mam nawet jednego ubranka ogarniętego (tzn są GDZIEŚ w kartonach na którejś szafie ) a gdzie tu pranie? Ale ja to zamierzam zrobić jakoś na dniach, jak się tylko ogarnę

---------- Dopisano o 23:25 ---------- Poprzedni post napisano o 23:20 ----------





Gratuluje wybrania położnej! On sprawuje w szpitalu, w którym będziesz rodzic? Jeżeli tak, to najlepiej z nią pogadaj o tym KTG. Ja już się pogubiłam, ale wydaje mi się, ze takie regularne kontrole KTG zaczyna się od dni PTP. Jednak jak wiadomo - gdzie nie pójdziesz, to wszędzie pewnie inaczej

---------- Dopisano o 23:36 ---------- Poprzedni post napisano o 23:25 ----------





Arya prawie na pewno rwa. A niż przejdź się do fizjo? Rozmasuje ci ta rwę i może nawet zaradzi coś na te problemy z chodzieniem. Może jakieś tejpy by pomogły?

---------- Dopisano o 23:37 ---------- Poprzedni post napisano o 23:36 ----------





Ja kupuje, ale ja ze stolicy smogu nadaje

---------- Dopisano o 23:38 ---------- Poprzedni post napisano o 23:37 ----------





TSH możesz i po jedzeniu i po tabletce. Ft3 i ft4 bez tabletki koniecznie

---------- Dopisano o 23:40 ---------- Poprzedni post napisano o 23:38 ----------





A gdyby tak siknac jeszcze raz i porównać wynik?


No właśnie już dziś nie zdążę zrobić, żeby porównać bo wizyta o 9. Zazwyczaj karze powtarzać i wychodzi potem ok, ostatnio przez to krzywą powtarzałam.
Niby w ciąży może tak być, że wychodzi niewielki ślad. ale już mi słabo na jego teksty, że pewnie się słodyczami obżeram







Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
arya09 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-18, 06:10   #660
Ola0731
Wtajemniczenie
 
Avatar Ola0731
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Wiadomości: 2 818
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 -część 4.

Cytat:
Napisane przez arya09 Pokaż wiadomość
Dzień dobry,







O, to poproszę. Jak tak blisko to może się doczłapie do niego






No właśnie już dziś nie zdążę zrobić, żeby porównać bo wizyta o 9. Zazwyczaj karze powtarzać i wychodzi potem ok, ostatnio przez to krzywą powtarzałam.
Niby w ciąży może tak być, że wychodzi niewielki ślad. ale już mi słabo na jego teksty, że pewnie się słodyczami obżeram







Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Wcale się nie musisz czlapac przychodzi do domu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ola0731 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-11-22 08:36:33


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:05.