Nutella, Danonki i woda z mózgu. - Strona 22 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-07-09, 11:28   #631
Ivi 1988
Zakorzenienie
 
Avatar Ivi 1988
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: domek dla lalek
Wiadomości: 5 393
Dot.: Nutella, Danonki i woda z mózgu.

Wiecie co? Traktuje sie teraz slodzikiem (troche mniej cukru na lyzeczce sie staram) i jest dobrze Slodzilam zwykle 2 i pol a teraz staram sie 2 :P Wiem, wiem ale zawsze krok do przodu. Dodaje sobie cytrynke i lekko przekonuje sie,ze to, co nie slodkie, tez moze byc piekne. Chyba cytryna pomaga Dodaje jej tez do wody, jak mi sie smak nudzi.
Ogolnie to kawka czy herbata to sa takie moje mini przyjemnosci zyciowe i nie wyobrazam sobie ich nie miec -typu gorzkie Ale podziwiam was, ktore daja tak rade!
__________________
Maybe you don't need whole world to love you, you know
Maybe you just need one person


Cytat:
Napisane przez Lisbeth Pokaż wiadomość
Nie ma żadnej "roli kobiety". Jest tylko to, w co sama się pakujesz.
Skoro umie, to niech robi sam.
Ivi 1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-09, 16:09   #632
gabka9
Zadomowienie
 
Avatar gabka9
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Żywiec / Warszawa
Wiadomości: 1 662
GG do gabka9
Dot.: Nutella, Danonki i woda z mózgu.

Cytat:
Napisane przez witch-17 Pokaż wiadomość
A co jest zdrowsze: olej czy margaryna do smażenia?
(Tak, wiem że smażenie samo w sobie jest złe )
Olej i to taki, który ma wysoką temperaturę dymienia czyli np. rzepakowy. Dobrze by było, gdyby był tłoczony na zimno, ale ciężko znaleźć taki olej. I jest drogi

Ja smażę na oleju z ryżu.

Cytat:
Napisane przez mikia20 Pokaż wiadomość
Słyszałam że zupełnie się nie opłaca smażyć na oliwie z oliwek z pierwszego tłoczenia, bo jej dobre walory zabija wysoka temperatura. Spokojnie można smażyć na oliwie z wytłoczyn, o wiele taniej a to samo. Extra virgin to tylko do sałatek. Prawda to?

Nie chodzi o to czy się opłaca czy nie, ale oleje takie jak oliwa, które zaczynają dymić i palić się w stosunkowo niskiej temperaturze wytwarzają szkodliwe dla zdrowia związki. Dlatego oleje z dużą ilością wielonienasyconych kw.tłuszczowych polecane są tylko na zimno

najlepiej zainwestować w niewielka buteleczkę dobrej oliwy którą będziesz dodawać do sałatek i dań, a smażyć na zwykłym rzepakowym lub z ryżu- oczywiście w małej ilości.

tak jest najrozsądniej
__________________

Siedzę i zastanawiam się co robi pozostałe 6 cudów świata


Bloguję:

WrzosowiskoMakeUp




gabka9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-10, 06:19   #633
imbryka
Rozeznanie
 
Avatar imbryka
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 547
Dot.: Nutella, Danonki i woda z mózgu.

o! ciekawy wątek!
Ja już od dawna sprawdzam składy wszystkiego do jedzenia zanim to kupie (alergia), dlatego też analizuje, czy jest to coś dobrego i warte zjedzenia
A jeżeli chodzi np. o nutelle, to zazwyczaj nie jadałam jej ze względu na cene nawet ( nie wiem jak u Was, ale u mnie niewielki słoik kosztuje prawie 10 zł). Zajadałam się innym masłem czekoladowo-orzechowym, tańszym, ale zato o prostrzym i zdrowszym składzie
Często widać, jak produkt ma opinie "zdrowy i pyszny" i na dodatek jest drogi, piękne opakowanie i uśmiechnięta rodzina w telewizji zachęca do kupienia, a tak na prawdę, obok na pulce sklepowej stoi coś podobnego, tańszego i nieraz o wiele lepszego
Bardzo często wybierając musli w sklepie (czasem robię domowe), patrzę na tabelę wartości, kiedyś oglądałam program na temat takich płatków, w tabeli często są wartości opisane dla 30g produktu i niestety dawka węglowodanów w takim niepozornym opakowaniu jest zastraszająca, a ponadto mimo, że pełne ziarno to mała ilość błonnika.
Płatki śniadaniowe to ogólnie dobry temat, te wszystkie kulki czekoladowe, muszelki, czy inne "zdrowe, pełne witamin, idealne na rozpoczęcia dnia twojego dziecka", to produkty którym szkoda poświęcać czas, naprzane cukrem i konserwantami bez zadnej jakiejkolwiek porządnej dawki witamin
Przykre jest to jak czasem ludzie kierują się tylko tym co usłyszą lub wybiorą ładniejsze opakowanie i to tak na prawdę na niekorzyść ich samych. Przejrzenie składu zajmuje kilka sekund, a wybieranie dobrych i pożywnych produktów umożliwia lepsze samopoczucie i zdrowie organizmu
__________________

imbryka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-10, 08:12   #634
Suvia
Zakorzenienie
 
Avatar Suvia
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: in Terra Mirabili
Wiadomości: 6 560
Dot.: Nutella, Danonki i woda z mózgu.

A ja zeszłam ze słodzenia napojów (czyli kawy w moim przypadku, herbat nie lubię) w jeden dzień. Na upartego przestałam słodzić i już. Po 2 dniach już mi cukru nie brakowalo i wreszcie wiadomo jak smakuje kawa, to też plus
__________________
My whole life is about doing better tomorrow, that's a solid philosophy.

~ Hank Moody
Suvia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-10, 09:30   #635
imbryka
Rozeznanie
 
Avatar imbryka
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 547
Dot.: Nutella, Danonki i woda z mózgu.

Warto tez zwrócić uwagę na to jaką kawę się pije Rozpuszczalnej nawet nie biore pod uwagę, bo tego nie można kawa określić.
Dla przykładu dobrze parzona stu procentowa arabica dobrej jakości, będzie miała wspaniały smak i aromat bez jakichkolwiek dodatków
Ja na przykład ogólnie nie przepadałam za kawą, była dla mnie albo za kwaśna, albo za gorzka, jak spróbowałam np.lavazze całkowicie zmieniłam zdanie dlatego może warto się tez rozejrzeć za dobrą naturalną kawą, bo wtedy i ona w odpowiednich ilościach będzie zdrowa dla naszego organizmu
__________________

imbryka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-10, 10:01   #636
Suvia
Zakorzenienie
 
Avatar Suvia
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: in Terra Mirabili
Wiadomości: 6 560
Dot.: Nutella, Danonki i woda z mózgu.

nie no, kawy plujki odpadają

kawusia dobra + zrobiona w zaparzaczu to jest to
__________________
My whole life is about doing better tomorrow, that's a solid philosophy.

~ Hank Moody
Suvia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-10, 10:05   #637
ville
Zakorzenienie
 
Avatar ville
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 9 451
Dot.: Nutella, Danonki i woda z mózgu.

W rzuceniu słodzenia jest najgorszy ten pierwszy krok. Ja przestałam słodzić herbatę, bo nie chciało mi się iść do sklepu po cukier. Na początku było gorzko, a później bez problemu. Teraz herbata z cukrem jest, uch, słodka i niedobra.
ville jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-07-10, 11:02   #638
chryja_bez_ryja
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2 531
Dot.: Nutella, Danonki i woda z mózgu.

Cytat:
Napisane przez ville Pokaż wiadomość
W rzuceniu słodzenia jest najgorszy ten pierwszy krok. Ja przestałam słodzić herbatę, bo nie chciało mi się iść do sklepu po cukier. Na początku było gorzko, a później bez problemu. Teraz herbata z cukrem jest, uch, słodka i niedobra.
chryja_bez_ryja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-10, 19:27   #639
kobietasukcesu
zawsze mam racje
 
Avatar kobietasukcesu
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Upper East Side
Wiadomości: 10 952
Dot.: Nutella, Danonki i woda z mózgu.

Ja herbaty nie słodzę od chyba 12 lat.
Ale gdyby nie dbałość o figurę to mogłabym jeść ze 2 tabliczki czekolady dziennie
__________________
Janusze reklamy



“You can’t make people love you, but you can make them fear you.” Blair Waldorf

<3 <3 <3
kobietasukcesu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-11, 10:13   #640
whitejenny
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 641
Dot.: Nutella, Danonki i woda z mózgu.

kilka godzin temu jadlam zupke serowa instant z biedronki za 0,49 zł i do teraz czuje jej posmak
fuuj
whitejenny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-11, 11:01   #641
kocim
Rozeznanie
 
Avatar kocim
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 778
Dot.: Nutella, Danonki i woda z mózgu.

Kiedyś słodziłam 3, ale w jeden dzień przestałam bo... nie pamiętam Chyba ograniczałam słodycze. Teraz potrafię wypić pół litra gorzkiej herbaty (ale tylko ciepłej/gorącej) bo tak mi smakuje.
Co do kawy... tylko rozpuszczalna jest ok... Inne mi nie podchodzą...
kocim jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-09-16, 11:49   #642
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Nutella, Danonki i woda z mózgu.

Ostatnio leci w telewizji obrzydliwa reklama, a mianowicie znany kucharz Marco Pierre White przyrządza piersi z kurczaka rozbełtując kostkę rosołową w oliwie. I chyba potem to zjada Nie używam vegety, kostek rosołowych, bo to daje sztuczny smak, jest tyle ziół i przypraw, ale to już wyjątkowo obrzydliwy pomysł...
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-16, 11:57   #643
stokrotka_to_ja
Zakorzenienie
 
Avatar stokrotka_to_ja
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 11 425
GG do stokrotka_to_ja
Dot.: Nutella, Danonki i woda z mózgu.

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
Ostatnio leci w telewizji obrzydliwa reklama, a mianowicie znany kucharz Marco Pierre White przyrządza piersi z kurczaka rozbełtując kostkę rosołową w oliwie. I chyba potem to zjada Nie używam vegety, kostek rosołowych, bo to daje sztuczny smak, jest tyle ziół i przypraw, ale to już wyjątkowo obrzydliwy pomysł...
no ale nie ma gotowania bez kostki rosołowej
w ogole mam juz dziką alergię na te reklamy sztucznych sosów,pomysłow na... ,dan z torebki itd.
__________________
...i jest

Dziecko grzeczne/niegrzeczne to stan umysłu matki a nie dziecka.


POMOC dla dzieci z Tanzanii https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=675684
stokrotka_to_ja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-16, 12:04   #644
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Nutella, Danonki i woda z mózgu.

Te dania z torebki to chociaż czasem apetycznie wyglądają, ale to jest wprost wstrętne.

W ogóle to nie rozumiem, jak trzeba...funkcjonować, żeby kupić fix do placków ziemniaczanych, a to chyba jakieś 4 złote kosztuje.
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-16, 12:08   #645
stokrotka_to_ja
Zakorzenienie
 
Avatar stokrotka_to_ja
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 11 425
GG do stokrotka_to_ja
Dot.: Nutella, Danonki i woda z mózgu.

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
Te dania z torebki to chociaż czasem apetycznie wyglądają, ale to jest wprost wstrętne.

W ogóle to nie rozumiem, jak trzeba...funkcjonować, żeby kupić fix do placków ziemniaczanych, a to chyba jakieś 4 złote kosztuje.
niezle umknelo mi gdzies istnieie takiego cudu
__________________
...i jest

Dziecko grzeczne/niegrzeczne to stan umysłu matki a nie dziecka.


POMOC dla dzieci z Tanzanii https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=675684
stokrotka_to_ja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-16, 12:09   #646
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Nutella, Danonki i woda z mózgu.

Proszę, masz pomysł na obiad

http://www.knorr.pl/produkt/fixy/sta...i-ziemniaczane

I nie potrzeba ziemniaków
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-16, 12:13   #647
Bayje
Zakorzenienie
 
Avatar Bayje
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Wiadomości: 4 012
Dot.: Nutella, Danonki i woda z mózgu.

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
Te dania z torebki to chociaż czasem apetycznie wyglądają, ale to jest wprost wstrętne.

W ogóle to nie rozumiem, jak trzeba...funkcjonować, żeby kupić fix do placków ziemniaczanych, a to chyba jakieś 4 złote kosztuje.
U mnie 5,60 ..
Jednak nadal wole moje placki ziemniaczane.

Ostatnio z Knorra robiłam Kurczak po meksykańsku - to smakowało okropnie.. nigdy więcej.
__________________




Have you noticed the saddest person always has the most beautiful smile
Kid Cudi
Bayje jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-16, 12:15   #648
mikia20
Ekspert GotowaniaNaGazie
 
Avatar mikia20
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Wsi spokojna, wsi wesoła...
Wiadomości: 9 369
Dot.: Nutella, Danonki i woda z mózgu.

Cytat:
Napisane przez stokrotka_to_ja Pokaż wiadomość
no ale nie ma gotowania bez kostki rosołowej
w ogole mam juz dziką alergię na te reklamy sztucznych sosów,pomysłow na... ,dan z torebki itd.
A ja je lubię

Często w sklepie mam kompletną pustkę w głowie co kupić żeby sklecić kilka sensownych obiadów, lecę do regału z tym, patrzę na pomysły a potem sama komponuję składniki.

Ale ludzie je używają w ilościach hurtowych.


Kiedyś próbowałam sosu do ryby z torebki. Dla mnie to były śmieci w śmietanie, a nie zioła i przyprawy...

Co najlepsze, inni się zachwycali kunsztem kulinarnym osoby która to przyrządziła

Ja też takim mistrzem kulinarnym nie jestem, tylko chociaż trochę zastanowić się nad tym co się je

W ogóle maggi i kostka rosołowa to normalnie do wszystkiego , zupy, sosy, gulasze...

Najlepszy sam rosół na kostce rosołowej - zamiast mięsa i warzyw. Rozpuścić kostkę, dodać makaron

Moja koleżanka jadła raz tak specjał na weselu

---------- Dopisano o 13:15 ---------- Poprzedni post napisano o 13:14 ----------

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
Proszę, masz pomysł na obiad

http://www.knorr.pl/produkt/fixy/sta...i-ziemniaczane

I nie potrzeba ziemniaków

Omg, placki ziemniaczane bez ziemniaków.

Jadłam kiedyś w pewnym barze takie placki, smakowały jak papier... pewnie z podobnej mieszanki były zrobione
mikia20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-17, 09:08   #649
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Nutella, Danonki i woda z mózgu.

Jeśli chcecie szybko, tanio, prosto i smacznie to z czystym sumieniem mogę wam podać bloga koleżanki z pracy, moje guru kuchenne kuchenkowo.blogspot.com

Nawet dla kuchennego lamera przepisy są zrozumiałe Dla mnie ważne, że wiele jest na szybkie dania.

A reklamy żywnościowe... Co prawda ani danone, ani nutella, ale rozwala mnie reklama mentosa, gdzie pająk rzuca facetem o ścianę Skrajnie debilna reklama, kompletnie nie związana z reklamowanym produktem, szczyt skretynienia.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-09-17, 10:19   #650
Laurelindorenan
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 513
Dot.: Nutella, Danonki i woda z mózgu.

Czyżbym była jedyna osobą na tym forum, która lubi Nutellę, przyprawia vegetą oraz słodzi kawę i herbatę? Nie ulegam reklamom, ale tak się przyzwyczaiłam od dzieciństwa i nie mam ochoty tego zmieniać. Zawsze najważniejsze było dla mnie, by jedzenie czy picie po prostu smakowało, a nie żeby odmawiać sobie tego co lubię i jeść superzdrowo. Mam wrażenie, że w dzisiejszych czasach demonizuje się cukier. Nie zdziwię się, jeśli za jakiś czas naukowcy odkryją, że nie jest taki straszny i ma jakieś tam zalety, tak jak było z czekoladą i kawą. Kiedyś np. zalecano margarynę, bo masło to wstrętny cholesterol, teraz wszyscy masło i masło, a margaryna jest be. Poza tym obserwuję ostatnio jakąś chemiofobię wśród osób z otoczenia, a także na forach internetowych Chemia jest we wszystkim i od tego się nie ucieknie. Żeby żyć absolutnie naturalnie, ekologicznie i bez chemii, trzeba by chyba wszystko robić samemu - a dla mnie czynnik czasu też jest ważny.

Edytowane przez Laurelindorenan
Czas edycji: 2011-09-17 o 10:30
Laurelindorenan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-17, 10:37   #651
lutien
Wtajemniczenie
 
Avatar lutien
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 319
Dot.: Nutella, Danonki i woda z mózgu.

Cytat:
Napisane przez Laurelindorenan Pokaż wiadomość
Czyżbym była jedyna osobą na tym forum, która lubi Nutellę, przyprawia vegetą oraz słodzi kawę i herbatę? Nie ulegam reklamom, ale tak się przyzwyczaiłam od dzieciństwa i nie mam ochoty tego zmieniać. Zawsze najważniejsze było dla mnie, by jedzenie czy picie po prostu smakowało, a nie żeby odmawiać sobie tego co lubię i jeść superzdrowo. Mam wrażenie, że w dzisiejszych czasach demonizuje się cukier. Nie zdziwię się, jeśli za jakiś czas naukowcy odkryją, że nie jest taki straszny i ma jakieś tam zalety, tak jak było z czekoladą i kawą. Kiedyś np. zalecano margarynę, bo masło to wstrętny cholesterol, teraz wszyscy masło i masło, a margaryna jest be. Poza tym obserwuję ostatnio jakąś chemiofobię wśród osób z otoczenia, a także na forach internetowych Chemia jest we wszystkim i od tego się nie ucieknie. Żeby żyć absolutnie naturalnie, ekologicznie i bez chemii, trzeba by chyba wszystko robić samemu - a dla mnie czynnik czasu też jest ważny.
Zauważ jednak, że dziś sól/cukier znajduje się w każdym przetworzonym produkcie Chleb/ser/konserwy/fixy itp. Jak ktoś nie zwraca uwagi na to, co je to ładuje w siebie na prawdę ogromną ilość syfu.
Ja też nei mam jakiegoś hopla na punkcie zdrowego odżywiania, jednak staram się unikać soli/cukru/chemii.
Chodzi też o podejście do jedzenia i uświadomienie sobie, że nutella/płatki śniadaniowe/vegeta/itp. nie są wcale takie zdrowe, jak to reklamach mówią. Bo niestety nadal większość kobiet uważa, że danonki dla dziecka to najzdrowsze co może być i potrafią faszerować dzieciaka nimi codziennie (tak samo nutella).
__________________
"Kiedy decydujesz się na dziecko,
zgadzasz się, że od tej chwili
twoje serce będzie przebywało poza twoim ciałem."
(Katharine Hadley )




lutien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-17, 10:38   #652
7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 6 036
Dot.: Nutella, Danonki i woda z mózgu.

Ja tam uwazam, ze przesada w żadna stronę nie jest dobra.
Czasami zrobię sobie obiad uzywając czegoś z paczki i zyje dobrze.
Nie wiem, ale jak dla mnie sos do spaghetti bologneze pomieszany z napoli z Winiary jest bardzo dobry. Dodaje tylko mielone, gotuje makaron i jest pyszny obiad. Zeby zrobić dobry sos do spaghetti potrzeba nie dośc ze duzo wiecej czasu, to i składników(chodzi mi o takie z dodatkiem wina) Wtedy wiadomo, ze taki jest lepszy. No, ale jadlam u znajomych sos robiony na szybko własnoręcznie, jadlam w roznych restauracjach i czesto albo jest gorszy albo się wiele nie różni od paczkowanego.
Tak samo lubię sobie na szybko zrobić kurczaka w sosie śmietanowo-ziołowym. Czytalam skład paczki i nie widzę tam żadnych śmiercionośnych składników, wręcz skład jest bardzo ubogi.

Także juz tak nie przesadzjamy z tymi daniami na szybko. Niektóre są wlasnie po to, aby ułatwić nam życie.

Ja od zawsze jem to na co mam ochotę, a nie to co powinnam, czy też jest zdrowe, a mam dobre wyniki badań, zdrowe zęby i prawidlową wagę(nigdy nie bylam na diecie...)
Dlatego nie wiem po co mialabym rezygnować z cukru do herbaty skoro tylko tak mi smakuje i tylko w takiej herbacie czuję przyjemność z picia.
7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-17, 10:57   #653
Laurelindorenan
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 513
Dot.: Nutella, Danonki i woda z mózgu.

Cytat:
Napisane przez lutien Pokaż wiadomość
Chodzi też o podejście do jedzenia i uświadomienie sobie, że nutella/płatki śniadaniowe/vegeta/itp. nie są wcale takie zdrowe, jak to reklamach mówią. Bo niestety nadal większość kobiet uważa, że danonki dla dziecka to najzdrowsze co może być i potrafią faszerować dzieciaka nimi codziennie (tak samo nutella).

OK, zgadzam się, że reklamy często przekręcają fakty i że Danonki czy Nutella nie są takie zdrowe. Nie mam dziecka i nie wiem, co bym mu dawała, gdybym je miała, ale raczej nie faszerowałabym w/w, choć nie zakazywałabym kategorycznie. Nie rozumiem obecnej mody na wychowanie kompletnie bezsłodyczowe - zakazany owoc lepiej smakuje i bardziej kusi, a jak dziecko nie dostanie słodyczy w domu, to dostanie gdzie indziej. Umiar jest kluczem - jak chyba zawsze i wszędzie

Natomiast ja, jako osoba dorosła, jakoś nie umiem się przejmować tym, że ten czy ów produkt, który lubię i często kupuję jest naszprycowany chemią/cukrem/solą itp. i z tego powodu z niego zrezygnować. Może dlatego, że satysfakcja smakowa jest natychmiastowa, a szkodliwe skutki, jeśli wystąpią, to w dalszej przyszłości. Ale cóż, sama wtedy się będę o to martwić - teraz stwierdzam, że raz się żyje i wolę żyć krócej jedząc i robiąc co to lubię, niż dożyć setki wiecznie na coś uważając i odmawiając sobie wszystkiego. Są osoby, które same z siebie nie lubią rzeczy bardzo słodkich czy bardzo słonych, ale ja do nich nie należę i byloby to dla mnie ogromne wyrzeczenie.

Edytowane przez Laurelindorenan
Czas edycji: 2011-09-17 o 11:09
Laurelindorenan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-17, 11:02   #654
martynusia222
Zakorzenienie
 
Avatar martynusia222
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 9 524
Dot.: Nutella, Danonki i woda z mózgu.

U mnie ochota na cukier i słodycze jest taka, że pare miesięcy potrafię zajadać się batonami, rurkami z kremem, czekoladami, później przychodzi taki czas, że na słodycze nie mam ochoty i pare miesięcy nie jem ich w ogóle, nie istnieją dla mnie, ale później znów przychodzi ten okres że słodycze są smaczne I tak w kółko
Herbaty słodzonej nie cierpię, kawę lubię z cukrem, ale w małej ilości, może pół łyżeczki.
__________________
Wciąż nie rozumiem, już nigdy nie zrozumiem
czemu nie umiem odnaleźć się w ludzi tłumie.
martynusia222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-17, 12:22   #655
Westalka
Zakorzenienie
 
Avatar Westalka
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 4 349
Dot.: Nutella, Danonki i woda z mózgu.

Mnie rozwala reklama Nutelli, jak troskliwa mamusia mówi: wierzę w Nutellę.

Ktoś wyżej pisał o vegecie, jest dla niej alternatywa - można kupić wersję eko, są w niej suszone warzywa i zioła, plus trochę soli morskiej. Jest dość droga, ale wydajna, bo bardzo aromatyczna i używa się jej niewiele.
__________________
żartowałam!







Westalka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-17, 12:47   #656
martynusia222
Zakorzenienie
 
Avatar martynusia222
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 9 524
Dot.: Nutella, Danonki i woda z mózgu.

Właśnie odkryłam w domu istne "cudo" - napój winogronowo - jabłkowy w kolorze Denaturatu
__________________
Wciąż nie rozumiem, już nigdy nie zrozumiem
czemu nie umiem odnaleźć się w ludzi tłumie.
martynusia222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-18, 13:03   #657
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Nutella, Danonki i woda z mózgu.

A czy zamiast vegety i tym podonych nie można po prostu samemu dodać ziół, posolić do smaku, popieprzyć, czy zamiast kostki rosołowej nie można ugotować zupy na kawałku mięsa i włoszczyźnie

Dla mnie to oczywiste jest. nie wychodzi cholera jak ie drogo, a smaczniej.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-18, 13:09   #658
Laurelindorenan
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 513
Dot.: Nutella, Danonki i woda z mózgu.

Dla mnie vegeta ma specyficzny, lekko słodkawy smak, którego nie umiałabym odtworzyć czym innym. Potrawy z samą solą i pieprzem wydają mi się jakieś bez wyrazu. A co do gotowania zupy na wywarze - nie zawsze jest na to czas i nie zawsze chce się czekać. Trzeba być dobrze zorganizowanym i planować z wyprzedzeniem, np. zrobić taką zupę poprzedniego dnia, by potem, po powrocie z pracy nie musieć już na nią czekać skręcając się z głodu A ja do takich osób nie należę.

Edytowane przez Laurelindorenan
Czas edycji: 2011-09-18 o 13:15
Laurelindorenan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-18, 14:57   #659
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Nutella, Danonki i woda z mózgu.

Cytat:
Napisane przez Laurelindorenan Pokaż wiadomość
DPotrawy z samą solą i pieprzem wydają mi się jakieś bez wyrazu.
Idź do sklepu, stań przed półką z przyprawami i zapoznaj się z ich bogactwem, bo to nie tylko sól i pieprz. Kwestia przestawienia się na naturalne smaki, a nie vegetę.
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-18, 15:02   #660
stokrotka_to_ja
Zakorzenienie
 
Avatar stokrotka_to_ja
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 11 425
GG do stokrotka_to_ja
Dot.: Nutella, Danonki i woda z mózgu.

Cytat:
Napisane przez Laurelindorenan Pokaż wiadomość
Dla mnie vegeta ma specyficzny, lekko słodkawy smak, którego nie umiałabym odtworzyć czym innym. Potrawy z samą solą i pieprzem wydają mi się jakieś bez wyrazu. A co do gotowania zupy na wywarze - nie zawsze jest na to czas i nie zawsze chce się czekać. Trzeba być dobrze zorganizowanym i planować z wyprzedzeniem, np. zrobić taką zupę poprzedniego dnia, by potem, po powrocie z pracy nie musieć już na nią czekać skręcając się z głodu A ja do takich osób nie należę.
ale mozna ugotowac wieksza ilosc wywaru i zamrozic, mozna przygotowac male porcje pokrojonych warzyw i kawałków mięsa,to się gotuje chwilę..
__________________
...i jest

Dziecko grzeczne/niegrzeczne to stan umysłu matki a nie dziecka.


POMOC dla dzieci z Tanzanii https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=675684
stokrotka_to_ja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-03-01 14:31:14


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:03.