Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz II - Strona 23 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Wizażowe Społeczności

Notka

Wizażowe Społeczności Wizażowe społeczności to forum, na którym poznasz osoby w swoim wieku, spod tego samego znaku zodiaku, szkoły. Dołącz do nas i daj się poznać.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-01-11, 10:09   #661
GrumpyCat
Wredny kotecek
 
Avatar GrumpyCat
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 11 250
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz II

My co miesiąc i tak od razu po wypłacie odkładamy kilkaset zł, a te piątki to tak dodatkowo właśnie na jakieś wakacje. W ogóle się tego nie odczuwa a sumka rośnie.

A argument o siedlisku bakterii totalnie mnie rozwalił Nie wiem czy zdajecie sobie sprawę, ale najwięcej bakterii jest na.... myjce do mycia naczyń Więcej nż na pieniądzach, w komunikacji miejskiej, publicznych kibelkach i wszystkim innym razem wziętym :P
GrumpyCat jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-11, 10:19   #662
Antii89
Zakorzenienie
 
Avatar Antii89
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 13 474
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz II

Na jakimś blogu czytałam też o fajnym sposobie na oszczędzanie. Kiedy rezygnujemy z zakupu czegoś słodkiego albo w ramach oszczędności nie wychodzimy na pizzę tylko robimy ją w domu, zmniejszamy abonament telefoniczny na niższy. To wszystkie te kwoty powinniśmy od razu przelać na oszczędności. Niby to będą drobne sumy, ale w skali roku to już coś.
__________________
"Najfajniej jest, gdy stoisz przed lustrem susząc włosy i szczerzysz zęby w uśmiechu na wspomnienie o wczorajszym wieczorze."
Antii89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-11, 11:07   #663
201607111632
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 9 280
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz II

Cytat:
Napisane przez Antii89 Pokaż wiadomość
Na jakimś blogu czytałam też o fajnym sposobie na oszczędzanie. Kiedy rezygnujemy z zakupu czegoś słodkiego albo w ramach oszczędności nie wychodzimy na pizzę tylko robimy ją w domu, zmniejszamy abonament telefoniczny na niższy. To wszystkie te kwoty powinniśmy od razu przelać na oszczędności. Niby to będą drobne sumy, ale w skali roku to już coś.
Ja juz nie zmniejsze wydatków na telefon, od zawsze 50 zl / 3 miesiące Dużo rozmawiam, piszę setki sms i korzystam z Internetu okazjonalnie.
201607111632 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-11, 11:09   #664
201604250957
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 9 369
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz II

Cytat:
Napisane przez Antii89 Pokaż wiadomość
Na jakimś blogu czytałam też o fajnym sposobie na oszczędzanie. Kiedy rezygnujemy z zakupu czegoś słodkiego albo w ramach oszczędności nie wychodzimy na pizzę tylko robimy ją w domu, zmniejszamy abonament telefoniczny na niższy. To wszystkie te kwoty powinniśmy od razu przelać na oszczędności. Niby to będą drobne sumy, ale w skali roku to już coś.
Bo jak to mówi reklamowy klasyk: "Tyle mamy oszczędności, ile mamy na koncie"
201604250957 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-11, 11:12   #665
Antii89
Zakorzenienie
 
Avatar Antii89
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 13 474
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz II

Cytat:
Napisane przez amelsss Pokaż wiadomość
Ja juz nie zmniejsze wydatków na telefon, od zawsze 50 zl / 3 miesiące Dużo rozmawiam, piszę setki sms i korzystam z Internetu okazjonalnie.
Ja mam podobnie, muszę tylko przejść do Play, bo w Tmobile mam jakąś starą taryfę, której nie da się zmienić i za dużo płacę z a minutę rozmowy.
Ale TŻ się kończy umowa w maju, a teraz ta sama taryfa co ma kosztuje 30 zł, a nie 50.
Orientuje się któraś ile przed końcem umowy w Play można wziąć następną (bez telefonu)? Coś mi się obiło 3 miesiące.
__________________
"Najfajniej jest, gdy stoisz przed lustrem susząc włosy i szczerzysz zęby w uśmiechu na wspomnienie o wczorajszym wieczorze."
Antii89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-11, 11:22   #666
DobraDusza88
Zakorzenienie
 
Avatar DobraDusza88
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 3 392
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz II

A nam metoda "słoikowa" się nawet dobrze sprawdza Co prawda korzystam z niej głównie ja, ponieważ mój TŻ raczej nie nosi gotówki, wszędzie płaci kartą. Natomiast do mojej skarbony wrzucam jakieś 10-20zł dziennie, czasem większe kwoty (np gdy wpadną mi jakieś lewe pieniążki), 5zł raczej rzadko. Zbieramy tak do maja (czyli w sumie będzie pół roku) i całą kwotę przelejemy na nadpłatę hipoteki. Kompletnie nie odczuwam braku tych pieniędzy w portfelu, a myślę, że odłoży się tam fajna kwota.

Dodatkowo oczywiście z każdej naszej wypłaty odkładamy określone kwoty na konto oszczędnościowe, a dokładniej na lokaty 3-dniowe w mBanku. I co miesiąc nadpłacamy kredyt (poza ratą).
__________________
1.09.2012 (...) i ślubuję Ci...
DobraDusza88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-11, 11:25   #667
Miss Saeki
Zakorzenienie
 
Avatar Miss Saeki
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 7 209
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz II

Cytat:
Napisane przez Antii89 Pokaż wiadomość
Ja mam podobnie, muszę tylko przejść do Play, bo w Tmobile mam jakąś starą taryfę, której nie da się zmienić i za dużo płacę z a minutę rozmowy.
Ale TŻ się kończy umowa w maju, a teraz ta sama taryfa co ma kosztuje 30 zł, a nie 50.
Orientuje się któraś ile przed końcem umowy w Play można wziąć następną (bez telefonu)? Coś mi się obiło 3 miesiące.
TŻ ostatnio coś zmieniał w Play i robił to właśnie 3 miesiące przed koncem starej umowy.

Mnie mój telefon kosztuje może 50 zł rocznie, chociaż pewnie nawet i to nie.

Mam służbową komórkę na której limit miesięczny mam 200 zł. A pewnie nawet połowy tego nie wykorzystuje, na szczęście nie jestem niewolnikiem komórki Smsów wysyłam raptem kilka dziennie, a rozmowy trwają max. 10 minut. Nigdy nie rozumiałam osób, które potrafią przegadać 2 godziny na raz...


Własnie gotuje wielki garniec rosołu. Połowa pójdzie w słoiki jako baza do zup, resztę lekko doprawię i będzie dziś rosół a jutro pomidorówka.

Poza tym zauwazyłam, ze nachomikowałam już sporo mięsa z rosoły, więc poza dzisiejszym reszta się rozmraża i dzisiejszy wieczór będzie sponsorować lepienie pierogów.
__________________
Książki LC
Miss Saeki jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-01-11, 13:26   #668
ZamyslonaRoztargniona
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 5 580
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz II

Cytat:
Napisane przez Antii89 Pokaż wiadomość
Też narzekałam, że mój tyle je, ale chyba jednak nie. Chociaż mój mąż nie pracuje fizycznie, więc też ciężko porównywać.
Mój też nie pracuje fizycznie

Cytat:
Napisane przez I ona Pokaż wiadomość
Słuchajcie chciałam się Was zapytać Was o pranie. Ja mam taki problem, który po prostu już mnie wyprowadza z równowagi. Mianowicie na tym moim małym wynajmowanym mieszkaniu jest pralka - bardzo malutka, wąska o zakresie 1-4 kg, miała jakąś tam awarie, no i Pan Serwisant powiedział, że ta pralka jest przeładowywana i że do tej pralki można tylko wrzucić prania do połowy bębna i nie więcej...

Do połowy bębna wchodzi dosłownie albo 5 podkoszulek albo 2 pary spodni albo jedna bluza dresowa TŻ, no i tu jest problem, bo nawet przy nas dwóch to tak piorąc, takimi ilościami to ta pralka musi ciągle chodzić..
Przez chwilę nawet zaczęłam prać na programie 15 minutowym, oszczędnym no ale ... zauważyłam, że w takim czasie pranie jest licho wyprane i źle wypłukane. Ręce mi dziewczyny opadają. Bo jak mam jedną bluzę prać ponad godzinę to mi słabo. Pozatym po tygoniu normalnego funkcjonowania to takimi malutkimi ilościami to ja muszę zrobić pare prań.
Tak samo jak zmieniam pościel - prześcieradło idzie w jednym praniu a pościel w drugim.. Ręczniki to samo. Może z racji tego, że jest ona mała to nie idzie dużo wody, no ale prąd. Masakra to jest dla mnie po prostu.
Zdaje sobie sprawę, że łazienka jest bardzo mała, ale no można było kupić normalną pralkę i wstawić do kuchni bo jest dość duża jak na to mieszkanie. No ale.. wiadomo, nie jest to moje mieszkanie.
Musiałam się wygadać.
Wykańcza mnie już wynajmowanie mieszkań
Ja mam własną pralkę. Ma już ponad 5 lat.
Ładowana od góry (bo tak lubię), 6kg. Nie zdarzyło mi się jeszcze prać niepełnej objętościowo. Wagowo przekraczam na pewno 6kg w każdym praniu. Nie oszczędzam jej (dwoje małych dzieci) i nic jej się nie dzieje.
prałam w niej już chyba wszystko. Buty, kurtki, kołdry.

Cytat:
Napisane przez Lynn Pokaż wiadomość
U mnie tez się nie sprawdziłoby takie oszczędzanie, bo z reguły wszystkie drobniaki trzymam, żeby później móc kupić bilet z automatu, ale jesli u kogoś ten sposób oszczędzania sprawdza się, to popieram
U mnie też ten sposób nie miałby sensu, bo dla mnie oszczędzanie = minimalizowanie wydatków. Nie rozwalam kasy na głupoty.
A drobne zbieram na parkomaty.



Całe szczęście ze nie mam kopert tygodniowych, bo w poprzednim tygodniu wydałam o 50% więcej niż przewidywałam (kupiłam fotelik samochodowy) . Teraz do końca miesiąca muszę ostro pohamować się od kosztownych zakupów.
ZamyslonaRoztargniona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-11, 14:06   #669
Antii89
Zakorzenienie
 
Avatar Antii89
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 13 474
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz II

Cytat:
Napisane przez ZamyslonaRoztargniona Pokaż wiadomość
Mój też nie pracuje fizycznie
Nie wiem skąd mi się to wzięło.
__________________
"Najfajniej jest, gdy stoisz przed lustrem susząc włosy i szczerzysz zęby w uśmiechu na wspomnienie o wczorajszym wieczorze."
Antii89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-11, 17:25   #670
I ona
Zakorzenienie
 
Avatar I ona
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 5 490
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz II

Cytat:
Napisane przez ZamyslonaRoztargniona Pokaż wiadomość
Ja mam własną pralkę. Ma już ponad 5 lat.
Ładowana od góry (bo tak lubię), 6kg. Nie zdarzyło mi się jeszcze prać niepełnej objętościowo. Wagowo przekraczam na pewno 6kg w każdym praniu. Nie oszczędzam jej (dwoje małych dzieci) i nic jej się nie dzieje.
prałam w niej już chyba wszystko. Buty, kurtki, kołdry.
Cytat:
Napisane przez Miss Saeki Pokaż wiadomość
Swoją droga, skoro pralka jest na gwarancji to dlaczego nie naprawią jej/wymienią skoro nie jest w stanie spełniać swojej funkcji i prać 4kg?
Pralka po prostu jeśli ma więcej prania to się zatrzymuje, buczy itp. Zgłaszaliśmy to oczywiście, pralka jest na gwaracji i kiedy przychodził Pan z serwisu (a było to już 3 razy) za każdym razem mówił, że pralka jest przeładowywana i że on nic nie poradzi, a jak dalej tak będziemy prać to ją zepsujemy i gwarancja tego nie obejmie. W ogóle powiedział, że no te pralki takie są i trzeba ładować tylko do połowy. Kiedy tak się ładuje to faktycznie nic się nie dzieje.
Ja wiem, że jest z tą pralką coś nie halo, i wiecie no nie jest to pierwsza pralka z jaką mam doczynienia w życiu i też korzystając z innych prałam pełne, bo jest po prostu oszczędniej.

Cytat:
Napisane przez Isis23 Pokaż wiadomość
wypierzcie klucze taki joke
no jest to jakiś pomysł

Cytat:
Napisane przez GrumpyCat Pokaż wiadomość
Ale jaki problem kupić pralkę, a przy wyprowadzce ją zabrać? Albo pogadać z właścicielem o wymianie starej. Nasi akurat problemu nie robią i przy naszym wprowadzeniu kupili nam nową kuchenkę
Nie ma problemu, gdyby nie to co już pisałam wcześniej, właścielka nie wyniesie tej pralki, więc nie będe miała gdzie włożyć nowej. A na wstawienie w kuchni się nie zgadza, bo według niej to dewastacja szafek. Wiesz, ja tej baby nie cierpie, ale co mam zrobić. To jej mieszkanie, mieszkamy tutaj pół roku jakoś i kolejna teraz przeprowadzka nie wchodzi w gre. Musimy to jakoś przeboleć.

Cytat:
Napisane przez MariaFrancesca Pokaż wiadomość
Wiem co czujesz, do dziś zdarzają mi się koszmary, w których wspominam dawne mieszkania, bez pralki, z właścicielami o wszystko się czepiającymi, niesprzątającymi współlokatorami i 250 km od domu. Życzę obyście jak najszybciej, w miarę możliwości, poszli na swoje i poczuli ulgę.
Gdyby nie fakt, że zbieramy na swoje to byśmy się przeprowadzili na inne mieszkanie, choć to też zawsze taka loteria na co się trafi. A przeprowadzki są dla nas zawsze kosztowne i już po prostu mamy tego wszystkiego dość.

Ale już koniec o tej nieszczęsnej pralce! Bo i tak narazie jedyne co mogę to sobie pomarudzić
I ona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-11, 18:03   #671
GrumpyCat
Wredny kotecek
 
Avatar GrumpyCat
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 11 250
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz II

W temacie oszczędzania... kupiłam dziś dwie bluzki w orsayu za zawrotną kwotę 9zł łącznie Miałam od nich 20zł na urodziny i wybrałam dwie bluzki z wyprzedaży (na krótki i na długi rękaw) obie przed przeceną kosztowały po 40zł każda Na paragonie jedna nabita za 6,20 a druga za 2,80

---------- Dopisano o 19:03 ---------- Poprzedni post napisano o 19:01 ----------

No i założyliśmy dziś konto oszczędnościowe eMax plus w mBanku. Po zalogowaniu widać dwa stany konta i o to mi właśnie chodziło
GrumpyCat jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-01-11, 18:04   #672
beatiska
Zakorzenienie
 
Avatar beatiska
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 13 110
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz II

GrumpyCat jak to na urodziny? Ja też mam za niedługo, co musze zrobić?
__________________
Zdognie z perzporawdzomyni baniadmai nie ma zenacznia kojnolesc ltier przy zpiasie dengao solwa. Nwajzanszyeim jest, aby prieszwa i otatsnia lteria byla na siwom mijsecu, ptzosałoe mgoą być w niaedziłe i w dszalym cąigu nie pwinono to sawrztać polbemórw ze zozumierniem tksetu.

Narysuj mi coś

23/6
beatiska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-11, 18:08   #673
tassia
Zakorzenienie
 
Avatar tassia
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 141
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz II

Cytat:
Napisane przez GrumpyCat Pokaż wiadomość
W temacie oszczędzania... kupiłam dziś dwie bluzki w orsayu za zawrotną kwotę 9zł łącznie Miałam od nich 20zł na urodziny i wybrałam dwie bluzki z wyprzedaży (na krótki i na długi rękaw) obie przed przeceną kosztowały po 40zł każda Na paragonie jedna nabita za 6,20 a druga za 2,80

---------- Dopisano o 19:03 ---------- Poprzedni post napisano o 19:01 ----------

No i założyliśmy dziś konto oszczędnościowe eMax plus w mBanku. Po zalogowaniu widać dwa stany konta i o to mi właśnie chodziło
Co to są dwa stany konta?
__________________
Maciej





[/RIGHT]
tassia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-11, 18:14   #674
GrumpyCat
Wredny kotecek
 
Avatar GrumpyCat
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 11 250
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz II

Cytat:
Napisane przez beatiska Pokaż wiadomość
GrumpyCat jak to na urodziny? Ja też mam za niedługo, co musze zrobić?
Założyć u nich kartę

---------- Dopisano o 19:14 ---------- Poprzedni post napisano o 19:12 ----------

Cytat:
Napisane przez tassia Pokaż wiadomość
Co to są dwa stany konta?
Yyy... nie wiem jak to się nazywa może coś pokręciłam Po prostu loguję się na konto główne w mbanku i widać jednocześnie stan konta głównego i tego konta oszczędnościowego. Potrzebowałam czegoś takiego, bo mając wszystkie pieniądze na koncie głównym łatwiej by się ulatniały...
GrumpyCat jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-11, 18:16   #675
juli_jka
now or never
 
Avatar juli_jka
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: ldz
Wiadomości: 6 752
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz II

Cytat:
Napisane przez tassia Pokaż wiadomość
Co to są dwa stany konta?
to jest tak, ze masz swoje główne konto, z którego na bieżąco korzystasz, i konto oszczędnościowe.
rzeczywiście dwa stany konta
(ja mam trzecie dla saver mbank )
__________________
jeśli idziesz przez piekło, nie zatrzymuj się
juli_jka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-11, 18:22   #676
beatiska
Zakorzenienie
 
Avatar beatiska
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 13 110
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz II

A to mam ich kartę. Ostatnio mi wysłali, jak robiłam internetowe zamówienie
__________________
Zdognie z perzporawdzomyni baniadmai nie ma zenacznia kojnolesc ltier przy zpiasie dengao solwa. Nwajzanszyeim jest, aby prieszwa i otatsnia lteria byla na siwom mijsecu, ptzosałoe mgoą być w niaedziłe i w dszalym cąigu nie pwinono to sawrztać polbemórw ze zozumierniem tksetu.

Narysuj mi coś

23/6
beatiska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-11, 18:27   #677
GrumpyCat
Wredny kotecek
 
Avatar GrumpyCat
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 11 250
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz II

Cytat:
Napisane przez beatiska Pokaż wiadomość
A to mam ich kartę. Ostatnio mi wysłali, jak robiłam internetowe zamówienie
To na urodziny dostaniesz mailem kod
GrumpyCat jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-11, 18:29   #678
juli_jka
now or never
 
Avatar juli_jka
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: ldz
Wiadomości: 6 752
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz II

Cytat:
Napisane przez GrumpyCat Pokaż wiadomość
To na urodziny dostaniesz mailem kod
ja urodziy mam za ponad pół roku
__________________
jeśli idziesz przez piekło, nie zatrzymuj się
juli_jka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-11, 18:32   #679
GrumpyCat
Wredny kotecek
 
Avatar GrumpyCat
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 11 250
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz II

Cytat:
Napisane przez juli_jka Pokaż wiadomość
ja urodziy mam za ponad pół roku
hehe a moje wypadają w okresie wyprzedażowym
GrumpyCat jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-01-11, 18:36   #680
Antii89
Zakorzenienie
 
Avatar Antii89
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 13 474
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz II

Ja w ING mam 2 konta, główne + oszczędnościowe. Mega wygodne to jest.
__________________
"Najfajniej jest, gdy stoisz przed lustrem susząc włosy i szczerzysz zęby w uśmiechu na wspomnienie o wczorajszym wieczorze."
Antii89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-11, 18:38   #681
juli_jka
now or never
 
Avatar juli_jka
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: ldz
Wiadomości: 6 752
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz II

a ogarnia któras z was temat lokat a co w tym chodzi,
ja mam mbank i tu jest taka 3 - dniowa. i tak sie zastanawiam, jak z tego skorzystac ?
__________________
jeśli idziesz przez piekło, nie zatrzymuj się
juli_jka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-11, 18:43   #682
GrumpyCat
Wredny kotecek
 
Avatar GrumpyCat
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 11 250
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz II

Cytat:
Napisane przez juli_jka Pokaż wiadomość
a ogarnia któras z was temat lokat a co w tym chodzi,
ja mam mbank i tu jest taka 3 - dniowa. i tak sie zastanawiam, jak z tego skorzystac ?
Też to dziś czytałam ;p ale kurde te lokaty są do 10 tys tylko i na 12 mies a co potem? Kiedy kasy jest więcej i 12 mies upłynie?:P
GrumpyCat jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-11, 18:53   #683
DobraDusza88
Zakorzenienie
 
Avatar DobraDusza88
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 3 392
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz II

Cytat:
Napisane przez juli_jka Pokaż wiadomość
a ogarnia któras z was temat lokat a co w tym chodzi,
ja mam mbank i tu jest taka 3 - dniowa. i tak sie zastanawiam, jak z tego skorzystac ?
My korzystamy z tych lokat Trzeba je po upływie 3 dni odnawiać, po tych 3 dniach dopisują Ci się odsetki. I możesz ich założyć kilka jednocześnie, chodzi o to, że jedna nie może przekraczać 10tys.
__________________
1.09.2012 (...) i ślubuję Ci...
DobraDusza88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-11, 18:57   #684
juli_jka
now or never
 
Avatar juli_jka
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: ldz
Wiadomości: 6 752
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz II

Cytat:
Napisane przez GrumpyCat Pokaż wiadomość
hehe a moje wypadają w okresie wyprzedażowym
to ja w urodziny kupię krem z filtrem

Cytat:
Napisane przez DobraDusza88 Pokaż wiadomość
My korzystamy z tych lokat Trzeba je po upływie 3 dni odnawiać, po tych 3 dniach dopisują Ci się odsetki. I możesz ich założyć kilka jednocześnie, chodzi o to, że jedna nie może przekraczać 10tys.
czyli jutro zakładam lokatę na przykład 1000 zł. i po trzech dniach czyli czwartek -mogę te pieniądze zabrać ? i juz dalej w to nie brnąć. ?
__________________
jeśli idziesz przez piekło, nie zatrzymuj się
juli_jka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-11, 18:59   #685
GrumpyCat
Wredny kotecek
 
Avatar GrumpyCat
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 11 250
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz II

Cytat:
Napisane przez juli_jka Pokaż wiadomość

czyli jutro zakładam lokatę na przykład 1000 zł. i po trzech dniach czyli czwartek -mogę te pieniądze zabrać ? i juz dalej w to nie brnąć. ?
A ja nie rozumiem po co na 3 dni :P Ta 3dniowa ma do wyboru i tak chyba 3/6/9/12mies jakoś tak.
GrumpyCat jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-11, 18:59   #686
Ilsa Lund
Zakorzenienie
 
Avatar Ilsa Lund
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: *miasto know-how
Wiadomości: 21 061
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz II

Te dwa stany konta oznaczają że jest fajna podziałka (zielona i niebieska) i pokazuje ile się ma pieniędzy
Jak u tej osoby:
http://gallery.dpcdn.pl/imgc/UGC/417...06123550_0.png

I można wybrać czy pokazuje eMax czy eMax Plus ale do lokat wchodzi się trochę ciężko
__________________
13.03.2008
13.03.2013
13.09.2014

Ilsa Lund jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-11, 19:00   #687
juli_jka
now or never
 
Avatar juli_jka
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: ldz
Wiadomości: 6 752
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz II

Cytat:
Napisane przez GrumpyCat Pokaż wiadomość
A ja nie rozumiem po co na 3 dni :P Ta 3dniowa ma do wyboru i tak chyba 3/6/9/12mies jakoś tak.
on ajest chyba najlepiej oprocentowana, bo to AŻ 2,4%
__________________
jeśli idziesz przez piekło, nie zatrzymuj się
juli_jka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-11, 19:03   #688
DobraDusza88
Zakorzenienie
 
Avatar DobraDusza88
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 3 392
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz II

Cytat:
Napisane przez juli_jka Pokaż wiadomość
to ja w urodziny kupię krem z filtrem


czyli jutro zakładam lokatę na przykład 1000 zł. i po trzech dniach czyli czwartek -mogę te pieniądze zabrać ? i juz dalej w to nie brnąć. ?
Tak, po 3 dniach pieniądze wracają na konto oszczędnościowe razem z odsetkami.
__________________
1.09.2012 (...) i ślubuję Ci...
DobraDusza88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-11, 19:05   #689
Isis23
Zakorzenienie
 
Avatar Isis23
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 3 960
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz II

Cytat:
Napisane przez Antii89 Pokaż wiadomość
Ja mam podobnie, muszę tylko przejść do Play, bo w Tmobile mam jakąś starą taryfę, której nie da się zmienić i za dużo płacę z a minutę rozmowy.
Ale TŻ się kończy umowa w maju, a teraz ta sama taryfa co ma kosztuje 30 zł, a nie 50.
Orientuje się któraś ile przed końcem umowy w Play można wziąć następną (bez telefonu)? Coś mi się obiło 3 miesiące.
dobrze ci się obiło 3 miesiące. Z tym że osobiscie uwazam że im blizej konca umowy przedłuzasz tym korzystniejsza oferte dla Ciebie maja i więcej mozna od nich wyciagnąć. ja tak sobie podbilam ofertę i sami zadzwonili, nie musialam nigdzie chodzić.

Cytat:
Napisane przez GrumpyCat Pokaż wiadomość

Yyy... nie wiem jak to się nazywa może coś pokręciłam Po prostu loguję się na konto główne w mbanku i widać jednocześnie stan konta głównego i tego konta oszczędnościowego. Potrzebowałam czegoś takiego, bo mając wszystkie pieniądze na koncie głównym łatwiej by się ulatniały...
mam to samo w bzwbk. loguje się na głowne, a widze też oszczędnościowe
__________________
moje malunki

i moje wypocinki fotograficzne



mama aniołka *28.02.2010- [*] 17.03.2010




Isis23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-11, 20:29   #690
Futbolowa
Zakorzenienie
 
Avatar Futbolowa
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Miasto Bandyckiej Miłości
Wiadomości: 10 172
GG do Futbolowa
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz II

Cytat:
Napisane przez GrumpyCat Pokaż wiadomość
A ja nie rozumiem po co na 3 dni :P Ta 3dniowa ma do wyboru i tak chyba 3/6/9/12mies jakoś tak.
Nie zagłębiałam się w temat, ale jeżeli odsetki naliczają się po trzech dniach, to jest to bardzo dobre rozwiązanie. Na koncie oszczędnościowym, które ja mam, kapitalizują się one dopiero po miesiącu, czyli mniej się to opłaca
Futbolowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Wizażowe Społeczności


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-10-30 14:13:11


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:32.