Mamusie wrześniowe 2015 cz. IV - Strona 24 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-03-26, 18:37   #691
Panna Izabela
Zakorzenienie
 
Avatar Panna Izabela
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 161
Dot.: Mamusie wrześniowe 2015 cz. IV

Cytat:
Napisane przez TusiaeM Pokaż wiadomość
Super, zaznaczyłam 5 postów do zacytowanie i nic nie działa

Ja też od kilu dni czuje takie delikatne ruchy, jakby piłka lub bańka mydlana się o mnie obijała. Tylko, że byłam w szoku, że to tak nisko, bo myślałam, że dziecko już gdzieś pod pępkiem jest. A wiecie czy dzieci w tym czasie są ułożone pionowo, poziomo czy to różnie jest?


Co do sytuacji mieszkaniowej to my mieliśmy możliwość albo mieszkać z rodzicami i zrobić sobie górę domu albo budować dom obok. Ale zdecydowaliśmy kupić mieszkanie - jestem typem, którego nie ciągnie do mieszkania na obrzeżach miasta, a w domku już się namieszkałam.
I u nas nie było innego wyjścia jak brać kredyt i na razie jest dla nas mało odczuwalny, bo niewiele mniej płaciliśmy za wynajem. Dlatego Izabela na Twoim miejscu wolałabym brać kredyt i sama zapracować na swoje niż potem słuchać wyrzutów.
Jeszcze nie możemy brać kredytu. U nas pracuje tylko tż, ja to pewnie dopiero jak dziecko pójdzie do przedszkola pójdę do pracy. Póki co z jednej pensji nie dalibyśmy rady, a ja musiałabym zarobić na kredyt i na czynsz mieszkania. Tż jest na nie z kredytem, bo on nie blokowy, ja też ale wiadomo, że lepiej na swoim. Także jeśli kredyt, to będziemy musieli poczekać, na moją pracę i naszą zdolność

Cytat:
Napisane przez misiskuku Pokaż wiadomość
Meldujemy się po wizycie!
"Niestety nie miałem/miałam dziś humoru, ustawiłem/am się d.upą i tyle mnie pooglądali''

Tak to wszystko ok, płeć nadal niepewna..
Ja myślę, że ta godzina maleństwu nie służy, bo on akurat ma wtedy drzemkę. Chyba go muszę po jakiś wybojach przewieźć wcześniej, żeby się obudził!

No i Mc Donald's zaliczony i kupiłąm sobie w Leroy Merlin stolik na taras. Dzwoniłam do mamy, że mogę ich na kawę zaprosić ale pojedynczo bo mam tylko dwa krzesła
Haha no to jak moje będzie takie to też nic nie zobaczę i zapłacę żeby sobie pooglądać, a płci i tak nie poznam...
Jak będziesz bujała to zaśnie

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka
__________________
30.07.2015 Wiktoria nasz Aniołek

http://www.suwaczek.pl/cache/97014df637.png

ŻONA od 30.08.2014

ZARĘCZENI 28.11.2012
RAZEM 17.09.2010
Panna Izabela jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-26, 18:39   #692
meneq
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 7 934
Dot.: Mamusie wrześniowe 2015 cz. IV

Cytat:
Napisane przez Panna Izabela Pokaż wiadomość
Dlatego dzisiaj będziemy rozmawiać o tym. Jak zobaczymy, że nic się nie zmieni, to nie bierzemy tego domu, trudno. Ale jak się zadeklarują oboje, że żadnego wtrącania się i wymagania bycia na żądanie, to się zgodzimy i będziemy im o tym przypominać jak tylko będą wracać do starych nawyków. Oni po prostu chcą jakichś dowodów wdzięczności, tylko ja to inaczej rozumiem, dla mnie jestem wdzięczna bo się interesuję co u nich, nie biorę od nich kasy jak mój starszy brat mimo że mam mało, i im pomagam. Wymagam tylko, aby poprosili i gdy odmówię, to się nie fochali jak dzieci tylko szukali innej opcji, to chyba nie są za duże wymagania? Czy wy jakoś inaczej okazujecie wdzięczność rodzicom?



Jak to nieduża różnica, to czemu nie. W Wawie taka położna to często ok 1500, a mnie na to nie stać...



Cały czas się uczę jak odmawiać. Moja mama względem każdego jest bardzo władcza i wszystkich musi kontrolować, mój tata się już dawno poddał, bo nie może jej zmienić, starszemu bratu się nie opłaca odmawiać, bo często od rodziców kasę bierze. Ja się uczę i to od niedawna bo chcę mieć własne życie. To jak toksycznym rodzicem, ciężko się uwolnić ale liczę na to, że kiedyś mi się uda. Może moje dziecko będzie dobrą wymówką

Całuj, całuj
Moi rodzice też potrafią być spoko, ale moja mama ma często różne odpały, gdyby nie to byłoby cudnie i też bym całowała po piętach


Porozmawiamy i zastanowimy się na pewno. No ułatwienie duże, bo możemy kupić sami dom ale wtedy na remont nie starczy. Ps. Moja mama nie ma jeszcze 50-tki
Co do położnej, to nie w każdym szpitalu można swoją chyba.

Bebetto bym odradzała.

Ja 17 i też nic

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

A nie lapiesz sie na becikowe? Gdyby nie zasilek od miasta tez nie byloby mnie stac na takie luksusy, ba w ogole na porod nie byloby mnie stac
meneq jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-26, 18:55   #693
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: Mamusie wrześniowe 2015 cz. IV

Cytat:
Napisane przez TusiaeM Pokaż wiadomość
Super, zaznaczyłam 5 postów do zacytowanie i nic nie działa

Ja też od kilu dni czuje takie delikatne ruchy, jakby piłka lub bańka mydlana się o mnie obijała. Tylko, że byłam w szoku, że to tak nisko, bo myślałam, że dziecko już gdzieś pod pępkiem jest. A wiecie czy dzieci w tym czasie są ułożone pionowo, poziomo czy to różnie jest?


Co do sytuacji mieszkaniowej to my mieliśmy możliwość albo mieszkać z rodzicami i zrobić sobie górę domu albo budować dom obok. Ale zdecydowaliśmy kupić mieszkanie - jestem typem, którego nie ciągnie do mieszkania na obrzeżach miasta, a w domku już się namieszkałam.
I u nas nie było innego wyjścia jak brać kredyt i na razie jest dla nas mało odczuwalny, bo niewiele mniej płaciliśmy za wynajem. Dlatego Izabela na Twoim miejscu wolałabym brać kredyt i sama zapracować na swoje niż potem słuchać wyrzutów.
Duży kredyt? Tez się będziemy szykować za jakiś czas. Przeraża mnie wizja raty miesięcznej.

Wysłano z szajsunga, który wie lepiej.

---------- Dopisano o 19:55 ---------- Poprzedni post napisano o 19:46 ----------

Zagadałam męża o to paliwo mowie mu, ze sama jego praca to kilkanaście kilometrów dziennie wiec jakim cudem tyle wydajemy. To mi powiedział, że:
- zawozi mnie na angielski
- przyjeżdża po mnie na przystanek jak wracam z pracy
- jeździmy do centrum na zakupy itp.
- i ze 600 to mu teraz wprawdzie nie schodzi, ale czasami zapłaci ta karta za jakieś drobne zakupy (osobne konto do paliwa i kredytu za samochod mamy) oraz czasami... jakaś czekoladę, cole i inne fast foody

Także tego wszystko juz wiem.

Wysłano z szajsunga, który wie lepiej.
__________________
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-26, 18:57   #694
bianeczkaa
Zakorzenienie
 
Avatar bianeczkaa
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 13 955
Dot.: Mamusie wrześniowe 2015 cz. IV

owieczka, ten fotelik nie ma zadnych testów, szukałam go nawet na niemieckiej stronie i nie ma go w żadnym zestaiwniu.
Sandrusia, może nie jest najlepszy ale w tych kwotach na pewno lepszy niż tamten. Za 2000 z hakiem widziałam opcję z fotelikiem Kiddy. Ale ogólnie jak dla mnie to za Bebetto to sporo.

aakkzzii fajny ten wózek, taki sam stelaż jak w tym co ja sobie wybrałam, tylko nie przemawia do mnie ta tapicerka z eko skóry ale ten dół gondolki słodki, ale ogólnie za tako nie zapłaciłabym 2300 i to bez fotelika.
__________________
Pozdro

Zapraszam na mojego BLOGA KOSMETYCZNEGO
http://carlacosmetics.blogspot.com/

22.08.2015 - Nasza Jagodzianka

Wspólnie zamawiamy buty
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=778031


bianeczkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-26, 19:02   #695
AaaMarta
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 064
Dot.: Mamusie wrześniowe 2015 cz. IV

Czuję, że będzie synuś, ale na córeczkę też jestem przygotowana najwyżej komuś podaruję ImageUploadedByWizaz Forum1427396545.384543.jpg


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
AaaMarta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-26, 19:04   #696
Sandrusia91
Zadomowienie
 
Avatar Sandrusia91
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 1 960
Dot.: Mamusie wrześniowe 2015 cz. IV

Wymyśliliśmy imię 😃 a w sumie mamy dwa 😃 Karolek - córka mówi Kalolek albo Kacperek 😃
__________________
MAJUSIA 27.04.2011r.
http://s6.suwaczek.com/201104274865.png



JULEK 16.08.2015
http://s10.suwaczek.com/201508161756.png
Sandrusia91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-26, 19:07   #697
party_girl7
Zakorzenienie
 
Avatar party_girl7
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 6 385
Dot.: Mamusie wrześniowe 2015 cz. IV

Cytat:
Napisane przez Sandrusia91 Pokaż wiadomość
Wymyśliliśmy imię 😃 a w sumie mamy dwa 😃 Karolek - córka mówi Kalolek albo Kacperek 😃
Mój kochany dziadek miał Karol, obiecałam sobie ze dam tak synowi na imię, ale szwagierka mnie wyprzedziła i nie chce żeby synek nazywał się tak samo jak jego kuzyn :/ wiec niestety moje plany legly w gruzach, ale imię mi się bardzo podoba.
__________________
20.02.2014 24.07.2017
nasze szczęście 24.09.15r.
party_girl7 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-03-26, 19:11   #698
Panna Izabela
Zakorzenienie
 
Avatar Panna Izabela
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 161
Dot.: Mamusie wrześniowe 2015 cz. IV

Cytat:
Napisane przez meneq Pokaż wiadomość
A nie lapiesz sie na becikowe? Gdyby nie zasilek od miasta tez nie byloby mnie stac na takie luksusy, ba w ogole na porod nie byloby mnie stac
Łapię, ale becikowe to tylko jednorazowa pomoc.

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka
__________________
30.07.2015 Wiktoria nasz Aniołek

http://www.suwaczek.pl/cache/97014df637.png

ŻONA od 30.08.2014

ZARĘCZENI 28.11.2012
RAZEM 17.09.2010
Panna Izabela jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-26, 19:20   #699
agu23gda
Wtajemniczenie
 
Avatar agu23gda
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 2 131
Dot.: Mamusie wrześniowe 2015 cz. IV

Czeeść Dziewczyny po 2 dniach nieobecności jeszcze nie udało mi się Was do końca nadrobić aaale na pewno do jutra będę już całkowicie w temacie wróciłam dzisiaj od mamy (w sumie szkoda, bo uuuuuuuwielbiam tam być i spędzać z nią czas, najlepiej 24 h na dobre ) no ale w sumie zostałam zmuszona wrócić, bo jutro mam urodziny, jutro wieczorem wpada siostra z dziećmi, a w sobotę teście i brat TŻ z dziewczyną więc muszę coś upiec dobrego i przygotować do pojedzenia. aaaaa no i posprzątać na błysk chałupę
Dzisiaj rano jak jeszcze u mamy się obudziłam, to chilę po przebudzeniu się powierciłam i położyłam się na bok... poczułam pierwszy raz coś mega dziwnego w podbrzuszu. Myślałam, że może moje bebechy się kiszą ale po chwili znów to COŚ. Pomyślałam, że to moze moja fasolka/fasolek, ale pewności 100% nie mam więc póki co poczekam aż się to powtórzy

Wrzucam Wam dla porównania mój brzuch w 16 tyg. w porównaniu do waszych mój jest skromny jak ubieram jakas normalna bluzkę to w sumie nie widać czy to ciąza czy się śliwek najadłam. Oczywiście większy jest wieczorami niż rano i w dzień
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 12345.jpg (36,5 KB, 21 załadowań)
agu23gda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-26, 19:21   #700
kasiulaaa91
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 286
Dot.: Mamusie wrześniowe 2015 cz. IV

ja właśnie czytałam trochę o nico plus podoba mi się ten wózek i 1330zł w sklepie to też cena ok.
Jedynie to Pani mi powiedziała że gdybyśmy chcieli inny kolor niż mają na sklepie żeby sobie zamówić w lipcu bo to wakacje,urlopy itp i pewnie będą obsuwu czasowe.. a u nich wózek jak przyjdzie może stać i odbierzemy jak będziemy chcieli
kasiulaaa91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-26, 19:25   #701
bianeczkaa
Zakorzenienie
 
Avatar bianeczkaa
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 13 955
Dot.: Mamusie wrześniowe 2015 cz. IV

becikowe jest 2 razy tylko nie każdy o tym wie nam o tym powiedziała pani w urzędzie, że to taki dodatkowy zasiłek
__________________
Pozdro

Zapraszam na mojego BLOGA KOSMETYCZNEGO
http://carlacosmetics.blogspot.com/

22.08.2015 - Nasza Jagodzianka

Wspólnie zamawiamy buty
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=778031


bianeczkaa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-03-26, 19:27   #702
TusiaeM
Zakorzenienie
 
Avatar TusiaeM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Z laptopa
Wiadomości: 4 443
Dot.: Mamusie wrześniowe 2015 cz. IV

Panna Izabela no pewnie, jak nie macie zdolności to nie ma co się pchać w kredyt


ridja devojka duży 210 tys zł., ale rata jak na razie jest dla nas spoko.
__________________

I like my money right where I can see it... hanging in my closet!


My life is happening now, not in a one or two years, but now.
TusiaeM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-26, 19:35   #703
201701300931
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 8 254
Dot.: Mamusie wrześniowe 2015 cz. IV

Cytat:
Napisane przez bianeczkaa Pokaż wiadomość
becikowe jest 2 razy tylko nie każdy o tym wie nam o tym powiedziała pani w urzędzie, że to taki dodatkowy zasiłek
Jak się łapiesz... Ja się na żadne nie łapię
201701300931 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-26, 19:38   #704
owieczkaa
Zakorzenienie
 
Avatar owieczkaa
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 7 898
Dot.: Mamusie wrześniowe 2015 cz. IV

Cytat:
Napisane przez TusiaeM Pokaż wiadomość
Ja też od kilu dni czuje takie delikatne ruchy, jakby piłka lub bańka mydlana się o mnie obijała. Tylko, że byłam w szoku, że to tak nisko, bo myślałam, że dziecko już gdzieś pod pępkiem jest. A wiecie czy dzieci w tym czasie są ułożone pionowo, poziomo czy to różnie jest?
Nad kością łonową na razie dzieci są Także jak tam poczułaś to jest pewnie to.
Teraz jest w brzuchu dużo miejsca to płód może się ustawiać w każdej pozycji, fikołki może nawet robić.
Cytat:
Napisane przez ridja devojka Pokaż wiadomość
Zagadałam męża o to paliwo mowie mu, ze sama jego praca to kilkanaście kilometrów dziennie wiec jakim cudem tyle wydajemy. To mi powiedział, że:
- zawozi mnie na angielski
- przyjeżdża po mnie na przystanek jak wracam z pracy
- jeździmy do centrum na zakupy itp.
- i ze 600 to mu teraz wprawdzie nie schodzi, ale czasami zapłaci ta karta za jakieś drobne zakupy (osobne konto do paliwa i kredytu za samochod mamy) oraz czasami... jakaś czekoladę, cole i inne fast foody

Także tego wszystko juz wiem.

Wysłano z szajsunga, który wie lepiej.
No pięknie, czekolada na stacji benzynowej Biedny samochodzik swoje dostał ile to on paliwa przepala
Cytat:
Napisane przez Sandrusia91 Pokaż wiadomość
Wymyśliliśmy imię 😃 a w sumie mamy dwa 😃 Karolek - córka mówi Kalolek albo Kacperek 😃
Mój mąż ma Karol
Cytat:
Napisane przez agu23gda Pokaż wiadomość
Myślałam, że może moje bebechy się kiszą ale po chwili znów to COŚ. Pomyślałam, że to moze moja fasolka/fasolek, ale pewności 100% nie mam więc póki co poczekam aż się to powtórzy

Wrzucam Wam dla porównania mój brzuch w 16 tyg. w porównaniu do waszych mój jest skromny jak ubieram jakas normalna bluzkę to w sumie nie widać czy to ciąza czy się śliwek najadłam. Oczywiście większy jest wieczorami niż rano i w dzień
No to ja zaraz 19 tc zaczynam i mam taki jak Twój. Jak mówię że już 5 miesiąc to ludzie myślą że ich wkręcam.
A to COŚ to pewnie fasol
Cytat:
Napisane przez bianeczkaa Pokaż wiadomość
becikowe jest 2 razy tylko nie każdy o tym wie nam o tym powiedziała pani w urzędzie, że to taki dodatkowy zasiłek
Jak to? Napisz coś więcej
__________________
Mała owca już z nami!
http://www.szipszop.pl/tickers/26518.gif
owieczkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-26, 19:42   #705
bianeczkaa
Zakorzenienie
 
Avatar bianeczkaa
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 13 955
Dot.: Mamusie wrześniowe 2015 cz. IV

Diewczyny na dole samym jest guzik POWRÓT NA STARY WIZAŻ i tam wszystko działa, łącznie z cytowaniem

---------- Dopisano o 20:42 ---------- Poprzedni post napisano o 20:41 ----------

Cytat:
Napisane przez Danaeee84 Pokaż wiadomość
Jak się łapiesz... Ja się na żadne nie łapię
Cytat:
Napisane przez owieczkaa Pokaż wiadomość
Nad kością łonową na razie dzieci są Także jak tam poczułaś to jest pewnie to.
Teraz jest w brzuchu dużo miejsca to płód może się ustawiać w każdej pozycji, fikołki może nawet robić.

No pięknie, czekolada na stacji benzynowej Biedny samochodzik swoje dostał ile to on paliwa przepala

Mój mąż ma Karol

No to ja zaraz 19 tc zaczynam i mam taki jak Twój. Jak mówię że już 5 miesiąc to ludzie myślą że ich wkręcam.
A to COŚ to pewnie fasol

Jak to? Napisz coś więcej
Nie powiem nic więcej bo nie pamiętam ale to jest jakieś dodatkowe wsparcie w kwocie 1000 zł tzw drugie becikowe, w urzędzie na banko wiedzą. A jak liczycie dochód? Pamiętajcie, że wy jako, że urodziłyście to wasz dochód jest utracony i liczy się tylko to co mąż zarobił w ostatnim roku rozliczeniowym.
__________________
Pozdro

Zapraszam na mojego BLOGA KOSMETYCZNEGO
http://carlacosmetics.blogspot.com/

22.08.2015 - Nasza Jagodzianka

Wspólnie zamawiamy buty
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=778031



Edytowane przez bianeczkaa
Czas edycji: 2015-03-26 o 19:44
bianeczkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-26, 19:44   #706
Panna Izabela
Zakorzenienie
 
Avatar Panna Izabela
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 161
Dot.: Mamusie wrześniowe 2015 cz. IV

Cytat:
Napisane przez bianeczkaa Pokaż wiadomość
becikowe jest 2 razy tylko nie każdy o tym wie nam o tym powiedziała pani w urzędzie, że to taki dodatkowy zasiłek
Jak to dwa, pierwsze słyszę
Cytat:
Napisane przez TusiaeM Pokaż wiadomość
Panna Izabela no pewnie, jak nie macie zdolności to nie ma co się pchać w kredyt


ridja devojka duży 210 tys zł., ale rata jak na razie jest dla nas spoko.
Możemy się pchać, tylko nikt nam kredytu nie udzieli

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 20:44 ---------- Poprzedni post napisano o 20:43 ----------

Cytat:
Napisane przez bianeczkaa Pokaż wiadomość
Diewczyny na dole samym jest guzik POWRÓT NA STARY WIZAŻ i tam wszystko działa, łącznie z cytowaniem

---------- Dopisano o 20:42 ---------- Poprzedni post napisano o 20:41 ----------




Nie powiem nic więcej bo nie pamiętam ale to jest jakieś dodatkowe wsparcie w kwocie 1000 zł tzw drugie becikowe, w urzędzie na banko wiedzą. A jak liczycie dochód? Pamiętajcie, że wy jako, że urodziłyście to wasz dochód jest utracony i liczy się tylko to co mąż zarabia.
Becikowe jest raz, ale jest zasiłek jeszcze, tylko że on ma kryteria dochodowe inne niż becikowe i na ten drugi się nie załapuję. Jeśli to o to chodzi

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka
__________________
30.07.2015 Wiktoria nasz Aniołek

http://www.suwaczek.pl/cache/97014df637.png

ŻONA od 30.08.2014

ZARĘCZENI 28.11.2012
RAZEM 17.09.2010
Panna Izabela jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-26, 19:46   #707
bianeczkaa
Zakorzenienie
 
Avatar bianeczkaa
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 13 955
Dot.: Mamusie wrześniowe 2015 cz. IV

Cytat:
Napisane przez Panna Izabela Pokaż wiadomość
Jak to dwa, pierwsze słyszę

Możemy się pchać, tylko nikt nam kredytu nie udzieli

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 20:44 ---------- Poprzedni post napisano o 20:43 ----------


Becikowe jest raz, ale jest zasiłek jeszcze, tylko że on ma kryteria dochodowe inne niż becikowe i na ten drugi się nie załapuję. Jeśli to o to chodzi

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka
Nie wiem jakie są te kryteria, ale nam się poprzednio udało. Teraz tez się pewnie uda bo mąż ma w papierach tylko 1/4 etatu a mój dochód będzie utracony.
__________________
Pozdro

Zapraszam na mojego BLOGA KOSMETYCZNEGO
http://carlacosmetics.blogspot.com/

22.08.2015 - Nasza Jagodzianka

Wspólnie zamawiamy buty
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=778031


bianeczkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-26, 19:48   #708
melawen
Rozeznanie
 
Avatar melawen
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Kraków, Śląsk
Wiadomości: 747
Dot.: Mamusie wrześniowe 2015 cz. IV

Cytat:
Jeszcze nie możemy brać kredytu. U nas pracuje tylko tż, ja to pewnie dopiero jak dziecko pójdzie do przedszkola pójdę do pracy. Póki co z jednej pensji nie dalibyśmy rady, a ja musiałabym zarobić na kredyt i na czynsz mieszkania. Tż jest na nie z kredytem, bo on nie blokowy, ja też ale wiadomo, że lepiej na swoim. Także jeśli kredyt, to będziemy musieli poczekać, na moją pracę i naszą zdolność
A to może potrwać A ile teraz wydajecie na wynajem? My tak się zastanawialiśmy i wyszło, że rata z rachunkami będzie niższa niż kwota jaką płaciliśmy za wynajem mieszkania. A zawsze już jest na swoim. Ale szczerze mówiąc też się trochę teraz martwimy, jak sobie poradzimy bez moich dochodów. Co prawda będę dostawać macierzyński, ale nie będzie zleceń dodatkowych. No i tylko rok, a ja chciałabym z 2 lata posiedzieć z dzieckiem w domu, bo wydaje mi się to ważne. Zobaczymy jak wyjdzie w praniu. A kredyt płacić musisz.

Z drugiej strony rozumiem Was, ze żal Wam nie skorzystać. Widzę, ze rodzice tak czy siak się będą wtrącać. Może faktycznie rozmowa pomoże, ale z toksycznymi despotami tak bywa, że się trudno rozmawia Ale mam mały pomysł na kompromis. Jeśli Twoi rodzice są w stanie wyłożyć taką gotówkę (swoją drogą zazdroszczę ) to może oni udzieliliby Wam kredytu. Na 20 lat jak w banku, tylko na mniejszy lub zerowy procent Dostalibyście pomoc, ale byłaby to pożyczka.

Edytowane przez melawen
Czas edycji: 2015-03-26 o 19:51
melawen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-26, 19:50   #709
party_girl7
Zakorzenienie
 
Avatar party_girl7
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 6 385
Dot.: Mamusie wrześniowe 2015 cz. IV

Chyba chodzi o te zapomoge dla ubozszych rodzin, ale tu nie może być więcej niż 504zł na osobę... Wiec przy 3 osób mąż musiałby zarabiać 1512 zł.
__________________
20.02.2014 24.07.2017
nasze szczęście 24.09.15r.
party_girl7 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-03-26, 19:51   #710
owieczkaa
Zakorzenienie
 
Avatar owieczkaa
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 7 898
Dot.: Mamusie wrześniowe 2015 cz. IV

Cytat:
Napisane przez melawen Pokaż wiadomość
A to może potrwać A ile teraz wydajecie na wynajem? My tak się zastanawialiśmy i wyszło, że rata z rachunkami będzie niższa niż kwota jaką płaciliśmy za wynajem mieszkania. A zawsze już jest na swoim.
Dopóki kredyt niespłacony to bardziej jest się u banku niż na swoim A jak bardzo jest banku a nie wasze okazuje się dopiero jak jest problem ze spłatą... czego oczywiście nikomu nie życzę.
I nie piszę dlatego, że mam jakiś lepszy pomysł Sami chcemy kredyt wziąć bo innej opcji nie ma, ale nie ma co się oszukiwać że jest się "na swoim". Na swoim jest się jak się za gotówkę mieszkanie kupi
__________________
Mała owca już z nami!
http://www.szipszop.pl/tickers/26518.gif
owieczkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-26, 19:52   #711
Panna Izabela
Zakorzenienie
 
Avatar Panna Izabela
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 161
Dot.: Mamusie wrześniowe 2015 cz. IV

Cytat:
Napisane przez bianeczkaa Pokaż wiadomość
Nie wiem jakie są te kryteria, ale nam się poprzednio udało. Teraz tez się pewnie uda bo mąż ma w papierach tylko 1/4 etatu a mój dochód będzie utracony.
Ja to w ogóle nie mam dochodu to nic nie mam utraconego
Znalazłam to w necie:

"Drugie i trzecie becikowe

Dodatkowe świadczenie – także w wysokości 1000 zł – dostają rodziny najuboższe, czyli uprawnione do zasiłku rodzinnego. Zasiłek rodzinny przysługuje, jeśli dochód na osobę (w roku poprzedzającym okres zasiłkowy) nie przekracza kwoty 539 zł, a w przypadku, gdy w rodzinie jest dziecko niepełnosprawne – 623 zł. Nie ma możliwości otrzymania samego dodatkowego becikowego bez zasiłku rodzinnego. Dlatego trzeba najpierw złożyć wniosek o zasiłek rodzinny wraz z dodatkami – jednym z nich jest właśnie dodatek z tytułu urodzenia dziecka. Jeszcze jedno, trzecie becikowe, otrzymają mieszkańcy tych miast i gmin, w których samorządy wypłacają takie świadczenie, np. w Rzeszowie jest to aż 1500 zł (przy dochodzie do 550 zł na osobę), a w Krakowie – 1000 zł (maksymalny dochód na osobę w rodzinie: 850 zł)."
U nas tż rozliczał się beze mnie w tym roku, więc dochód na osobę wychodzi duży, a i ze mną przekracza 539 na osobę. Więc trudno się na to załapać

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka
__________________
30.07.2015 Wiktoria nasz Aniołek

http://www.suwaczek.pl/cache/97014df637.png

ŻONA od 30.08.2014

ZARĘCZENI 28.11.2012
RAZEM 17.09.2010
Panna Izabela jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-26, 19:52   #712
melawen
Rozeznanie
 
Avatar melawen
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Kraków, Śląsk
Wiadomości: 747
Dot.: Mamusie wrześniowe 2015 cz. IV

Cytat:
Napisane przez party_girl7 Pokaż wiadomość
Chyba chodzi o te zapomoge dla ubozszych rodzin, ale tu nie może być więcej niż 504zł na osobę... Wiec przy 3 osób mąż musiałby zarabiać 1512 zł.
A to słyszałam, tylko nie wiem do końca z jakiego roku my mamy podać dochód. Z 2014? I czy dochód matki pochodzący ze źródeł innych niż umowa o pracę jest traktowany jako utracony?
melawen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-26, 19:56   #713
party_girl7
Zakorzenienie
 
Avatar party_girl7
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 6 385
Dot.: Mamusie wrześniowe 2015 cz. IV

Cytat:
Napisane przez melawen Pokaż wiadomość
A to słyszałam, tylko nie wiem do końca z jakiego roku my mamy podać dochód. Z 2014? I czy dochód matki pochodzący ze źródeł innych niż umowa o pracę jest traktowany jako utracony?
Nie wiem:/ ja się w każdym razie nie łapię.
__________________
20.02.2014 24.07.2017
nasze szczęście 24.09.15r.
party_girl7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-26, 19:57   #714
bianeczkaa
Zakorzenienie
 
Avatar bianeczkaa
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 13 955
Dot.: Mamusie wrześniowe 2015 cz. IV

Cytat:
Napisane przez melawen Pokaż wiadomość
A to może potrwać A ile teraz wydajecie na wynajem? My tak się zastanawialiśmy i wyszło, że rata z rachunkami będzie niższa niż kwota jaką płaciliśmy za wynajem mieszkania. A zawsze już jest na swoim. Ale szczerze mówiąc też się trochę teraz martwimy, jak sobie poradzimy bez moich dochodów. Co prawda będę dostawać macierzyński, ale nie będzie zleceń dodatkowych. No i tylko rok, a ja chciałabym z 2 lata posiedzieć z dzieckiem w domu, bo wydaje mi się to ważne. Zobaczymy jak wyjdzie w praniu. A kredyt płacić musisz.

Z drugiej strony rozumiem Was, ze żal Wam nie skorzystać. Widzę, ze rodzice tak czy siak się będą wtrącać. Może faktycznie rozmowa pomoże, ale z toksycznymi despotami tak bywa, że się trudno rozmawia Ale mam mały pomysł na kompromis. Jeśli Twoi rodzice są w stanie wyłożyć taką gotówkę (swoją drogą zazdroszczę ) to może oni udzieliliby Wam kredytu. Na 20 lat jak w banku, tylko na mniejszy lub zerowy procent Dostalibyście pomoc, ale byłaby to pożyczka.
Ale np po tym roku możesz iść na wychowawczy i pracować na zlecenie. Jeśli dałabyś radę w domu, to byś ogarniała te dodatkowe zlecenia
__________________
Pozdro

Zapraszam na mojego BLOGA KOSMETYCZNEGO
http://carlacosmetics.blogspot.com/

22.08.2015 - Nasza Jagodzianka

Wspólnie zamawiamy buty
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=778031


bianeczkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-26, 20:02   #715
Panna Izabela
Zakorzenienie
 
Avatar Panna Izabela
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 161
Dot.: Mamusie wrześniowe 2015 cz. IV

Cytat:
Napisane przez melawen Pokaż wiadomość
A to może potrwać A ile teraz wydajecie na wynajem? My tak się zastanawialiśmy i wyszło, że rata z rachunkami będzie niższa niż kwota jaką płaciliśmy za wynajem mieszkania. A zawsze już jest na swoim. Ale szczerze mówiąc też się trochę teraz martwimy, jak sobie poradzimy bez moich dochodów. Co prawda będę dostawać macierzyński, ale nie będzie zleceń dodatkowych. No i tylko rok, a ja chciałabym z 2 lata posiedzieć z dzieckiem w domu, bo wydaje mi się to ważne. Zobaczymy jak wyjdzie w praniu. A kredyt płacić musisz.

Z drugiej strony rozumiem Was, ze żal Wam nie skorzystać. Widzę, ze rodzice tak czy siak się będą wtrącać. Może faktycznie rozmowa pomoże, ale z toksycznymi despotami tak bywa, że się trudno rozmawia Ale mam mały pomysł na kompromis. Jeśli Twoi rodzice są w stanie wyłożyć taką gotówkę (swoją drogą zazdroszczę ) to może oni udzieliliby Wam kredytu. Na 20 lat jak w banku, tylko na mniejszy lub zerowy procent Dostalibyście pomoc, ale byłaby to pożyczka.
1200 plus prąd, gaz i nadwyżka za wodę, jeśli jest. Pewnie wyjdzie z 1300
My mamy kwotę, jaką trzeba zapłacić za ten dom, tylko wtedy musimy na remont brać jakieś pożyczki i przede wszystkim czekać latami, a tak od razu byśmy brali się za remont. Nie trzeba zazdrościć bo ten dom to okazja i każda z tu obecnych by pewnie mogła kupić za tyle kasy dom z podwórkiem, jestem pewna

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka
__________________
30.07.2015 Wiktoria nasz Aniołek

http://www.suwaczek.pl/cache/97014df637.png

ŻONA od 30.08.2014

ZARĘCZENI 28.11.2012
RAZEM 17.09.2010
Panna Izabela jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-26, 20:02   #716
bianeczkaa
Zakorzenienie
 
Avatar bianeczkaa
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 13 955
Dot.: Mamusie wrześniowe 2015 cz. IV

Cytat:
Napisane przez Panna Izabela Pokaż wiadomość
Ja to w ogóle nie mam dochodu to nic nie mam utraconego
Znalazłam to w necie:

"Drugie i trzecie becikowe

Dodatkowe świadczenie – także w wysokości 1000 zł – dostają rodziny najuboższe, czyli uprawnione do zasiłku rodzinnego. Zasiłek rodzinny przysługuje, jeśli dochód na osobę (w roku poprzedzającym okres zasiłkowy) nie przekracza kwoty 539 zł, a w przypadku, gdy w rodzinie jest dziecko niepełnosprawne – 623 zł. Nie ma możliwości otrzymania samego dodatkowego becikowego bez zasiłku rodzinnego. Dlatego trzeba najpierw złożyć wniosek o zasiłek rodzinny wraz z dodatkami – jednym z nich jest właśnie dodatek z tytułu urodzenia dziecka. Jeszcze jedno, trzecie becikowe, otrzymają mieszkańcy tych miast i gmin, w których samorządy wypłacają takie świadczenie, np. w Rzeszowie jest to aż 1500 zł (przy dochodzie do 550 zł na osobę), a w Krakowie – 1000 zł (maksymalny dochód na osobę w rodzinie: 850 zł)."
U nas tż rozliczał się beze mnie w tym roku, więc dochód na osobę wychodzi duży, a i ze mną przekracza 539 na osobę. Więc trudno się na to załapać

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka
Ale to nie ma znaczenia, z kim się rozliczasz, twój dochód nie jest brany pod uwagę bo jest utracony, liczy się sama kasa co mąż przynosił przez rokMąż przynosi co miesiąc ok 1600 zł netto? Bo to chyba się liczy od tego co masz netto, tak mi się wydaje.
Cytat:
Napisane przez melawen Pokaż wiadomość
A to słyszałam, tylko nie wiem do końca z jakiego roku my mamy podać dochód. Z 2014? I czy dochód matki pochodzący ze źródeł innych niż umowa o pracę jest traktowany jako utracony?
tak, jeśli rodzimy w 2015 to rozliczałaś się ostatnio w 2014 a i tak co pół roku się donosi papiery
__________________
Pozdro

Zapraszam na mojego BLOGA KOSMETYCZNEGO
http://carlacosmetics.blogspot.com/

22.08.2015 - Nasza Jagodzianka

Wspólnie zamawiamy buty
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=778031


bianeczkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-26, 20:04   #717
Panna Izabela
Zakorzenienie
 
Avatar Panna Izabela
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 161
Dot.: Mamusie wrześniowe 2015 cz. IV

Cytat:
Napisane przez bianeczkaa Pokaż wiadomość
Ale to nie ma znaczenia, z kim się rozliczasz, twój dochód nie jest brany pod uwagę bo jest utracony, liczy się sama kasa co mąż przynosił przez rokMąż przynosi co miesiąc ok 1600 zł netto? Bo to chyba się liczy od tego co masz netto, tak mi się wydaje.
tak, jeśli rodzimy w 2015 to rozliczałaś się ostatnio w 2014 a i tak co pół roku się donosi papiery
Ja się w ogóle nie rozliczam przynosi więcej niż 1600, netto. Niestety nie biorą pod uwagi kosztów wynajmu

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka
__________________
30.07.2015 Wiktoria nasz Aniołek

http://www.suwaczek.pl/cache/97014df637.png

ŻONA od 30.08.2014

ZARĘCZENI 28.11.2012
RAZEM 17.09.2010
Panna Izabela jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-26, 20:06   #718
bianeczkaa
Zakorzenienie
 
Avatar bianeczkaa
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 13 955
Dot.: Mamusie wrześniowe 2015 cz. IV

Cytat:
Napisane przez Panna Izabela Pokaż wiadomość
Ja się w ogóle nie rozliczam przynosi więcej niż 1600, netto. Niestety nie biorą pod uwagi kosztów wynajmu

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka
No to tak, a na becikowe się w ogóle łapiecie? Bo jak pamiętam to ta stawka była jakoś podobna, coś ok 600 zł chyba
__________________
Pozdro

Zapraszam na mojego BLOGA KOSMETYCZNEGO
http://carlacosmetics.blogspot.com/

22.08.2015 - Nasza Jagodzianka

Wspólnie zamawiamy buty
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=778031


bianeczkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-26, 20:08   #719
Panna Izabela
Zakorzenienie
 
Avatar Panna Izabela
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 161
Dot.: Mamusie wrześniowe 2015 cz. IV

Cytat:
Napisane przez bianeczkaa Pokaż wiadomość
No to tak, a na becikowe się w ogóle łapiecie? Bo jak pamiętam to ta stawka była jakoś podobna, coś ok 600 zł chyba
Na zwykłe becikowe jest prawie 2 tys na osobę

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka
__________________
30.07.2015 Wiktoria nasz Aniołek

http://www.suwaczek.pl/cache/97014df637.png

ŻONA od 30.08.2014

ZARĘCZENI 28.11.2012
RAZEM 17.09.2010
Panna Izabela jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-26, 20:10   #720
owieczkaa
Zakorzenienie
 
Avatar owieczkaa
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 7 898
Dot.: Mamusie wrześniowe 2015 cz. IV

Cytat:
Napisane przez Panna Izabela Pokaż wiadomość
Na zwykłe becikowe jest prawie 2 tys na osobę

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka
I to z dzieckiem licząc czyli prawie 6 tys/m-c.
__________________
Mała owca już z nami!
http://www.szipszop.pl/tickers/26518.gif
owieczkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-04-20 15:29:43


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:18.