Aborcja niemożliwa - Kościół ściga zgwałconą dziewczynę - Strona 25 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-11-03, 11:08   #721
Lencia00
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 2 586
Dot.: Polska nastolatka, której odmówiono aborcji, wygrała w Strasburgu.

Cytat:
Napisane przez pendraiw Pokaż wiadomość
Czyli takie ciąże się zdarzają często. Ciąże z własnej woli dziewczynek i chłopców. Gdzie rodzice? opiekunowie? nauczyciele?
Powiem tak skoro rodzice puszczają na całe noce od początku gimnazjum i "róbta co chceta" to w sumie nie dziwie się że tak to się kończy. Duża bardzo duża wina jest rodziców, najpierw małolaty się szlajają a później mamusia zdziwiona że córeczka w ciąży. Zauważyłam tą prawidłowość że im bardziej rodzice interesowali się, pilnowali i dawali jakieś zakazy (wiadome że też bez przesady, reżim to też nie rozwiązanie) to dziewczyny i lepiej się uczyły, nie chlały i paliły od 13 roku życia .
Gdzieś czytałam nawet że matka się nie spodziewała że jej córka może uprawiać sex mimo że ma 14-lat i pozwalała na to żeby jej chłopak nocował z nią w jednym łóżku Niektórzy rodzice mają dziwne poglądy moja córka ma naście lat, niemożliwe żeby robiła te rzeczy , piła, paliła czy rozrabiała, czy w ekstremalnych sytuacjach brała kase za sex. Więc wychodzę z tego założenia że jeśli rodzice byli bardziej rodzicami, interesowali się to tych ciąż byłoby też mniej

To jest moje zdanie i oczywiście nikt się z tym zgadzać nie musi

---------- Dopisano o 12:08 ---------- Poprzedni post napisano o 12:01 ----------

Cytat:
Napisane przez Ashaai Pokaż wiadomość
Serio uważasz, że ciąża i dziecko są właściwą karą dla takiej nastolatki? Ok, chcesz ją ukarać ale za co chcesz karać to dziecko? Niestety patologia rodzi patologię bardzo często, więc to trochę błędne koło...

---------- Dopisano o 11:47 ---------- Poprzedni post napisano o 11:46 ----------



Otóż to... ciekawi mnie kiedy ludzie przestaną traktować seks jedynie jako prokreację...
Dlatego jest jeszcze adopcja

Dlatego jest też bardzo dobra antykoncepcja
Bo i kobieta trzydziestoletnia może się nie nadawać na matkę, może uprawiać sex oczywiście, nie jestem za celibatem a za antykoncepcją. Bo skoro powiedzmy nie chciało się takiej zabezpieczyć a potem okazało się że jest w ciąży to dlaczego metodą ma być tylko skrobanka ? Czemu nie można wcześniej pomyśleć o tym żeby nie dopuścić do takiej sytuacji?Może jestem staroświecka ale uważam aborcję za zabijanie. Aborcja nie powinna być metodą antykoncepcji tylko środkiem dla kobiet zgwałconych i gdy ciąża jest zagrożeniem dla matki oraz gdy dziecko ma choroby rozwojowe
Lencia00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-03, 11:15   #722
Sorbet
Zadomowienie
 
Avatar Sorbet
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Rzeszów/Edynburg
Wiadomości: 1 436
Dot.: Polska nastolatka, której odmówiono aborcji, wygrała w Strasburgu.

Ja mam podobne zdanie co Lenciaoo (czytałam pare pierwszych stron) - do ru...chania każdy chętny, ale do ewentualnych konsekwencji to już niekoniecznie. Religijna nie jestem, ale aborcja mnie przeraża, naprawdę. Wydaje misię, że w przypadku legalizacji będzie ona w pierwszej kolejności rozpatrywana, gdy np młode kobiety będą ,wpadać'. Bo mam wrażenie, że dzisiaj dzieci rodzą się w większości dlatego, że pary ,wpadają'...

Wyraziłam SWOJE zdanie i jeśli ktoś się nie zgadza to wara. Chcę, żebyście mieli pogląd na różne opinie jakie ludzie mają na temat ciężkiego tematu jakim jest przerywanie życia.

Aha - co do uświadamiania dzieci w sprawach seksu to chyba dalej jest jak w filmie ,Skąd się biorą dzieci', w którym rodzice za czasów komuny tłumaczą swoim pociechom jak zostały powołane na świat. Do obejrzenia na yt. Nie wiadomo czy śmiać się czy płakać...
__________________

Edytowane przez Sorbet
Czas edycji: 2012-11-03 o 11:16
Sorbet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-03, 11:20   #723
Ashaai
Zakorzenienie
 
Avatar Ashaai
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 4 036
Dot.: Polska nastolatka, której odmówiono aborcji, wygrała w Strasburgu.

Cytat:
Napisane przez Lencia00 Pokaż wiadomość
Powiem tak skoro rodzice puszczają na całe noce od początku gimnazjum i "róbta co chceta" to w sumie nie dziwie się że tak to się kończy.
Ale w ciążę można zajść tylko w nocy? Panienka może pójść na wagary i też w tą ciążę zajść.
To nie zawsze jest tak, że zakazy są dobre. Trzeba tłumaczyć a nie zakazywać. Mi nic nie zakazywali- nic głupiego nie odwaliłam. Miałam natomiast kumpla, który miał zakazywane wszystko do 18 roku życia. Po 18 jak pies z łańcucha zerwał się i chyba nadrabia wszystkie lata zakazów, bo odwala strasznie.

Cytat:
Napisane przez Lencia00 Pokaż wiadomość
Dlatego jest jeszcze adopcja

Dlatego jest też bardzo dobra antykoncepcja
MOIM zdaniem, adopcja to już w ogóle najgorsze co można zrobić. Bo młoda i tak uniknie odpowiedzialności, a jedyną osobą która ucierpi będzie to dziecko.

Owszem, natomiast ciężko wymagać od 14 latki aby radziła sobie z antykoncepcją sama kiedy nawet 30 letnie kobiety nie całkiem dają sobie radę.
Za mała świadomość, za mało tłumaczenia w szkołach, za mała dostępność do środków antykoncepcyjnych dla nastolatek.

---------- Dopisano o 12:20 ---------- Poprzedni post napisano o 12:18 ----------

Cytat:
Napisane przez Sorbet Pokaż wiadomość
Wyraziłam SWOJE zdanie i jeśli ktoś się nie zgadza to wara. Chcę, żebyście mieli pogląd na różne opinie jakie ludzie mają na temat ciężkiego tematu jakim jest przerywanie życia.
To jest forum- każdy tu wyraża swoje zdanie i prowadzi ewentualną dyskusję. Natomiast można to robić ciut bardziej kulturalnie... Może broń swojej racji mocnymi argumentami a nie agresją?
__________________
Pani inżynier
[*] B. "Psia dusza większa jest od psa i kiedy się uśmiechasz do niej, ona się huśta na ogonie"...
Ashaai jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-03, 12:35   #724
Sorbet
Zadomowienie
 
Avatar Sorbet
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Rzeszów/Edynburg
Wiadomości: 1 436
Dot.: Polska nastolatka, której odmówiono aborcji, wygrała w Strasburgu.



---------- Dopisano o 12:20 ---------- Poprzedni post napisano o 12:18 ----------



To jest forum- każdy tu wyraża swoje zdanie i prowadzi ewentualną dyskusję. Natomiast można to robić ciut bardziej kulturalnie... Może broń swojej racji mocnymi argumentami a nie agresją? [/QUOTE]
Czy to był wulgaryzm? jeśli tak to przepraszam - mogłam się dużo bardziej dosadnie wypowiedzieć, ale byłby ban. Zauważyłam, że często dziewczyny na jakimkolwiek forum atakują moje zdanie dlatego z góry się uprzedzam do dyskusji na ciężkostrawne tematy. Ale zanim wszystko się stanie legalne to warto zaznajomić się z opiniami ludzi, którzy są niechętni m.in.do aborcji. Pozdrawiam serdecznie i absolutnie nie wulgarnie.

Ale zgadzam się co do braku dyskutowania na te trudne tematy np w szkołach. U mnie pod koniec liceum wyszło to z inicjatywy jednej z uczennic, która była b.religijna - przyszła jakaś jej znajoma pani z kółka różańcowego i gadała o tym, że nawet gumka nas nie uchroni, wyłącznie abstynencja seksualna :/ Nie takiej lekcji oczekiwałam... Ale to jakieś 8 lat temu było, może nastąpiła jakaś zmiana? Nie wiem.
__________________

Edytowane przez Sorbet
Czas edycji: 2012-11-03 o 12:45
Sorbet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-03, 12:42   #725
Sherezada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 1 337
Dot.: Polska nastolatka, której odmówiono aborcji, wygrała w Strasburgu.

Cytat:
Napisane przez Sorbet Pokaż wiadomość
Ja mam podobne zdanie co Lenciaoo (czytałam pare pierwszych stron) - do ru...chania każdy chętny, ale do ewentualnych konsekwencji to już niekoniecznie. Religijna nie jestem, ale aborcja mnie przeraża, naprawdę. Wydaje misię, że w przypadku legalizacji będzie ona w pierwszej kolejności rozpatrywana, gdy np młode kobiety będą ,wpadać'. Bo mam wrażenie, że dzisiaj dzieci rodzą się w większości dlatego, że pary ,wpadają'...

Wyraziłam SWOJE zdanie i jeśli ktoś się nie zgadza to wara. Chcę, żebyście mieli pogląd na różne opinie jakie ludzie mają na temat ciężkiego tematu jakim jest przerywanie życia.

Aha - co do uświadamiania dzieci w sprawach seksu to chyba dalej jest jak w filmie ,Skąd się biorą dzieci', w którym rodzice za czasów komuny tłumaczą swoim pociechom jak zostały powołane na świat. Do obejrzenia na yt. Nie wiadomo czy śmiać się czy płakać...
ale chyba lepiej by było gdyby dzieci rodziły się bo były chciane, oczekiwane, a nie dlatego, że rodzice wpadli
Sherezada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-03, 12:44   #726
Ashaai
Zakorzenienie
 
Avatar Ashaai
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 4 036
Dot.: Polska nastolatka, której odmówiono aborcji, wygrała w Strasburgu.

Cytat:
Napisane przez Sorbet Pokaż wiadomość
Czy to był wulgaryzm? jeśli tak to przepraszam - mogłam się dużo bardziej dosadnie wypowiedzieć, ale byłby ban.

Pozdrawiam serdecznie i absolutnie nie wulgarnie.
Może nie wulgarne ale bardzo niegrzeczne i opryskliwe, a po co się atakować z góry ?
__________________
Pani inżynier
[*] B. "Psia dusza większa jest od psa i kiedy się uśmiechasz do niej, ona się huśta na ogonie"...
Ashaai jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-03, 12:45   #727
Sherezada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 1 337
Dot.: Polska nastolatka, której odmówiono aborcji, wygrała w Strasburgu.

Cytat:
Napisane przez Sorbet Pokaż wiadomość


---------- Dopisano o 12:20 ---------- Poprzedni post napisano o 12:18 ----------



To jest forum- każdy tu wyraża swoje zdanie i prowadzi ewentualną dyskusję. Natomiast można to robić ciut bardziej kulturalnie... Może broń swojej racji mocnymi argumentami a nie agresją?
Czy to był wulgaryzm? jeśli tak to przepraszam - mogłam się dużo bardziej dosadnie wypowiedzieć, ale byłby ban. Zauważyłam, że często dziewczyny na jakimkolwiek forum atakują moje zdanie dlatego z góry się uprzedzam do dyskusji na ciężkostrawne tematy. Ale zanim wszystko się stanie legalne to warto zaznajomić się z opiniami ludzi, którzy są niechętni m.in.do aborcji. Pozdrawiam serdecznie i absolutnie nie wulgarnie.[/QUOTE]

świetny blog,fajnie się czyta i ogląda zdjęcia
Sherezada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-11-03, 13:00   #728
ewanka1989
Zakorzenienie
 
Avatar ewanka1989
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: kraków/warszawa
Wiadomości: 5 063
Dot.: Polska nastolatka, której odmówiono aborcji, wygrała w Strasburgu.

Cytat:
Napisane przez Ashaai Pokaż wiadomość

Za mała świadomość, za mało tłumaczenia w szkołach, za mała dostępność do środków antykoncepcyjnych dla nastolatek.


Przypomniało mi się jak robiłam zakupy w Rossmannie i chłopak przede mną kupował prezerwatywy a babka go spytała o dowód W pierwszej chwili myślałam że źle usłyszałam. Chłopak się speszył i pokazał jej dowód. Ale od kiedy to żeby kupić prezerwatywy to trzeba mieć 18 lat? I taka sytuacja zdarzyła się 3-4 razy. Zamiast cieszyć się że młodzi ludzie chcą się zabezpieczać to jeszcze im się to utrudnia
__________________






Edytowane przez ewanka1989
Czas edycji: 2012-11-03 o 13:06
ewanka1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-03, 13:20   #729
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Aborcja niemożliwa - Kościół ściga zgwałconą dziewczynę

Cytat:
Napisane przez new_me Pokaż wiadomość
tez tak sadze
a lekarzy ktorzy odmowili i tych antyaborcyjnych aktywistow
Coz za piramidalna bzdura Lekarze odmawiajac w tym przypadku aborcji, tj. gdy jej matka twierdzila, ze byl gwalt postapili zgodnie z prawem, od kwalifikowania czynu to wladza sadownicza a nie mamusia

Cytat:
Napisane przez Sherezada Pokaż wiadomość
na miejscu matki tej dziewczyny (o ile by mi sytuacja finansowa pozwiliła) pojechałabym z córką na Słowację lub do Niemiec. Przynajmniej wszystko odbyłoby się bez stresu icałej tej chorej afery.
Jej matka to raczje byla jedna z przyczyn calej afery, a nie ofiara.

Cytat:
Napisane przez Mileva_ Pokaż wiadomość
Ale ciąża była efektem współżycia przed 15 rokiem życia, czyli czyn nielegalny. W Stanach z automatu jest to klasyfikowane jako gwałt, w Polsce nie, ale tak czy owak jest to czyn zabroniony, o którym mowa w ustawie.
Co jestabsurdem - dobrowolny stosunek 16latka z 14latka (pomijajac kwestie ze to dzieci, aspekty etyczne itd.) - gdzie logika w tym, ze to jest klasyfikowane jako gwalt ?
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-03, 13:53   #730
Sorbet
Zadomowienie
 
Avatar Sorbet
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Rzeszów/Edynburg
Wiadomości: 1 436
Dot.: Aborcja niemożliwa - Kościół ściga zgwałconą dziewczynę

Dzięki za komplementy - blog się cieszy. Co do mojej opryskliwości to pardon, czasem ma się zły dzień...

Ta sytuacja z dowodem jest absurdalna i nie powinna mieć miejsca. Ta kobieta chciała go ośmieszyć czy co? Aids panoszy się po świecie, a ona będzie bawiła się w księdza.

A jeszcze czymś takim rzucę - to czy chcemy żeby była aborcja nielegalna czy legalna to kwestia tego co same osobiście byśmy chciały, żeby było dostępne w przypadku niechcianej ciąży. Ja np teraz nie chcę dzieci i jakbym zaszła to spanikowałabym i wio na skrobankę. Ale np za 5 lat żałowałabym, bo to są takie sprawy dot.ciała, ale tak naprawdę wszystko siedzi w głowie. Wydaje mi się, że jeśli niepełnoletnia dziewczynka zajdzie w ciążę to decyzja należałaby często do mamusi, której byłoby wstyd, że nie dopilnowała i też dziecko by zaprowadziła do lekarza.

Jak dla mnie niechciane ciąże to w większości wina facetów, którzy nie zakładają gumy (wielu nie lubi, bo...nie lubi i na pewno ,wyjdę wcześniej więc się nie bój' - takie tłumaczenie).

Tak se gadam, nie oczekuję, że to skomentujecie, jeśli coś już było to sorry, ale czytałam jeno pierwsze posty.
__________________

Edytowane przez Sorbet
Czas edycji: 2012-11-03 o 13:55
Sorbet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-03, 14:06   #731
Seona
Zakorzenienie
 
Avatar Seona
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 10 537
Dot.: Aborcja niemożliwa - Kościół ściga zgwałconą dziewczynę

Nie widzę nigdzie informacji, a przez wątek nie przebrnę Co się stało z tym niemowlęciem? Ta 14-latka w końcu urodziła tak? I co się z dzieckiem stało? Oddała je gdzieś czy wychowuje?
__________________

Ślub
Pati
Lili
Seona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-11-03, 14:18   #732
Sherezada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 1 337
Dot.: Aborcja niemożliwa - Kościół ściga zgwałconą dziewczynę

Cytat:
Napisane przez Sorbet Pokaż wiadomość
Dzięki za komplementy - blog się cieszy. Co do mojej opryskliwości to pardon, czasem ma się zły dzień...

Ta sytuacja z dowodem jest absurdalna i nie powinna mieć miejsca. Ta kobieta chciała go ośmieszyć czy co? Aids panoszy się po świecie, a ona będzie bawiła się w księdza.

A jeszcze czymś takim rzucę - to czy chcemy żeby była aborcja nielegalna czy legalna to kwestia tego co same osobiście byśmy chciały, żeby było dostępne w przypadku niechcianej ciąży. Ja np teraz nie chcę dzieci i jakbym zaszła to spanikowałabym i wio na skrobankę. Ale np za 5 lat żałowałabym, bo to są takie sprawy dot.ciała, ale tak naprawdę wszystko siedzi w głowie. Wydaje mi się, że jeśli niepełnoletnia dziewczynka zajdzie w ciążę to decyzja należałaby często do mamusi, której byłoby wstyd, że nie dopilnowała i też dziecko by zaprowadziła do lekarza.

Jak dla mnie niechciane ciąże to w większości wina facetów, którzy nie zakładają gumy (wielu nie lubi, bo...nie lubi i na pewno ,wyjdę wcześniej więc się nie bój' - takie tłumaczenie).

Tak se gadam, nie oczekuję, że to skomentujecie, jeśli coś już było to sorry, ale czytałam jeno pierwsze posty.

ale jeżeli ktoś nie ma zamiaru usuwać ciązy to choćby była legalna to itak by tego nie zrobił
Sherezada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-03, 14:30   #733
Vivienne
... choć nie Westwood
 
Avatar Vivienne
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Polska B
Wiadomości: 27 979
Dot.: Aborcja niemożliwa - Kościół ściga zgwałconą dziewczynę

Usunęła ciążę, ale w innym mieście.
__________________
Dopóki nie skorzystałem z Internetu,
nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów

Stanisław Lem

Vivienne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-03, 14:36   #734
Mileva_
Zakorzenienie
 
Avatar Mileva_
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4 679
Dot.: Aborcja niemożliwa - Kościół ściga zgwałconą dziewczynę

Cytat:
Napisane przez Seona Pokaż wiadomość
Nie widzę nigdzie informacji, a przez wątek nie przebrnę Co się stało z tym niemowlęciem? Ta 14-latka w końcu urodziła tak? I co się z dzieckiem stało? Oddała je gdzieś czy wychowuje?
Nie, usunęła z daleka od domu, bodajże w Gdańsku.
Mileva_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-03, 15:31   #735
pendraiw
Zakorzenienie
 
Avatar pendraiw
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 3 719
Dot.: Polska nastolatka, której odmówiono aborcji, wygrała w Strasburgu.

Cytat:
Napisane przez Sorbet Pokaż wiadomość
Ja mam podobne zdanie co Lenciaoo (czytałam pare pierwszych stron) - do ru...chania każdy chętny, ale do ewentualnych konsekwencji to już niekoniecznie. Religijna nie jestem, ale aborcja mnie przeraża, naprawdę. Wydaje misię, że w przypadku legalizacji będzie ona w pierwszej kolejności rozpatrywana, gdy np młode kobiety będą ,wpadać'. Bo mam wrażenie, że dzisiaj dzieci rodzą się w większości dlatego, że pary ,wpadają'...

Wyraziłam SWOJE zdanie i jeśli ktoś się nie zgadza to wara. Chcę, żebyście mieli pogląd na różne opinie jakie ludzie mają na temat ciężkiego tematu jakim jest przerywanie życia.

Aha - co do uświadamiania dzieci w sprawach seksu to chyba dalej jest jak w filmie ,Skąd się biorą dzieci', w którym rodzice za czasów komuny tłumaczą swoim pociechom jak zostały powołane na świat. Do obejrzenia na yt. Nie wiadomo czy śmiać się czy płakać...
Ja się zgadzam
__________________
pendraiw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-03, 16:08   #736
asiulkaa
Zakorzenienie
 
Avatar asiulkaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 849
Dot.: Aborcja niemożliwa - Kościół ściga zgwałconą dziewczynę

Cytat:
Napisane przez Sherezada Pokaż wiadomość
odszkodowanie pownien wypłacić ksiądz i "obrońcy życia" którzy atakowali dziewczynę pod szpitalem
przykro że Polska jest krajem że człowiek swoich praw musi dochodzić przed trybunałem konstutucyjnym
na miejscu matki tej dziewczyny (o ile by mi sytuacja finansowa pozwiliła) pojechałabym z córką na Słowację lub do Niemiec. Przynajmniej wszystko odbyłoby się bez stresu icałej tej chorej afery.
Odszkodowanie powinni zapłacić Ci którzy nie przestrzegali przepisów. Niestety zapłacimy my wszyscy.

Cytat:
Napisane przez Lencia00 Pokaż wiadomość
Dlatego jest też bardzo dobra antykoncepcja
Niestety w praktyce nie ma bardzo dobrej antykoncepcji bo po pierwsze osobie niepełnoletniej na antykoncepcję hormonalną musi wyrazić zgodę rodzic, poza tym, pigułki nie są refundowane i są drogie więc ponownie rodzice musieliby dawać na nie sporo pieniędzy.

Mam trochę wrażenie że osoby które tak chcą karać ciążą zazdroszczą innym udanego życia seksualnego, lub mają inne problemy natury psychicznej. Jeżeli jesteście przeciwni aborcji to proszę bardzo, bądźcie, nikt wam nie każe jej robić. Uważacie że macie prawo mieć takie zdanie, nikt wam tego nie odmawia, ale nie odmawiajcie innym prawa do innego zdania i działania zgodnie ze swoimi przekonaniami. Martwicie się ze ludzie zaczną stosować aborcję zamiast antykoncepcji, to może przeznaczcie tę energię z walki o zakaz aborcji na walkę o dobrą edukację seksualną i dofinansowanie antykoncepcji.

No a 14-latka nie jest osobą dorosłą i nie można obciążać jej taką odpowiedzialnością jak dorosłych. Tak samo nikt 14-latków nie wsadza do wiezienia, bo są to nadal dzieci, które należy wychowywać, a nie karać.
__________________
asia
asiulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-03, 16:18   #737
Sorbet
Zadomowienie
 
Avatar Sorbet
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Rzeszów/Edynburg
Wiadomości: 1 436
Dot.: Aborcja niemożliwa - Kościół ściga zgwałconą dziewczynę

Cytat:
Napisane przez Sherezada Pokaż wiadomość
ale jeżeli ktoś nie ma zamiaru usuwać ciązy to choćby była legalna to itak by tego nie zrobił
jeśli miękkie narkotyki byłyby legalne to nie znaczyłoby, że koniecznie zapalę maryśkę.

A trochę odejdę może od tematu, no ale gadać zawsze warto. Dowiedziałam się kiedyś, że w Chinach, już nie pamiętam dokładnie w której dekadzie XX wieku porywano młode kobiety i dziewczyny, węziono je, gwałcono celem zapłodnienia i potem przeprowadzano eksperymenty aborcyjne. Ciała wyrzocano do rzeki. Jeśli to jest historia aborcji to podpisuję się przeciwko niej rękami i nogami.

No bo na kimś chyba trzeba było robić pierwsze chirurgiczne aborcje...

asiulkaa - sytuacje są różne, zazdroszczenie komuś życia seksualnego jest miałkie. Jeśli byłabym w ciąży, a wiedziałabym, że moje dziecko będzie upośledzone to wolałabym je usunąć. Ale jeśli nastolatka chce mieć podczas seksu bez zabezpieczenia komfort psychiczny, że w razie czego jak się noga powinie to legalnie usunie to jestem przeciwna
__________________

Edytowane przez Sorbet
Czas edycji: 2012-11-03 o 16:27
Sorbet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-03, 16:18   #738
Bananalama
jestę wieszczę
 
Avatar Bananalama
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: z lasu
Wiadomości: 12 580
Dot.: Aborcja niemożliwa - Kościół ściga zgwałconą dziewczynę

Ci, co rozdmuchali sprawę, powinni teraz płacić odszkodowanie. Prawo jest prawem, a wedle polskiego ustawodawstwa dziewczyna miała prawo usunąć ciążę.
__________________
Dołącz do akcji NA SZCZYT W SZCZYTNYM CELU na Facebooku. Za każdy zdobyty szczyt wpłacamy po 10 zł na ukończenie budowy domu całodobowej opieki dla osób z niepełnosprawnością intelektualną
Dołącz do nas!


*ponieważ jestem nieprzeciętna, nie obchodzą mnie tzw. powinności przeciętnej kobiety
Bananalama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-03, 16:19   #739
Polski Wilk
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 82
Dot.: Aborcja niemożliwa - Kościół ściga zgwałconą dziewczynę

Cytat:
Napisane przez asiulkaa Pokaż wiadomość
Niestety w praktyce nie ma bardzo dobrej antykoncepcji bo po pierwsze osobie niepełnoletniej na antykoncepcję hormonalną musi wyrazić zgodę rodzic, poza tym, pigułki nie są refundowane i są drogie więc ponownie rodzice musieliby dawać na nie sporo pieniędzy.
Mam nadzieję, że nie jesteś za tym, że mamy dzieciom refundować antykoncepcje.

Cytat:
Mam trochę wrażenie że osoby które tak chcą karać ciążą zazdroszczą innym udanego życia seksualnego, lub mają inne problemy natury psychicznej.
Ależ niech uprawiają seks jaki chcą i z kim są. Jest mi to całkiem obojętne, o ile mnie to bezpośrednio nie dotyczy.

Cytat:
Jeżeli jesteście przeciwni aborcji to proszę bardzo, bądźcie, nikt wam nie każe jej robić. Uważacie że macie prawo mieć takie zdanie, nikt wam tego nie odmawia, ale nie odmawiajcie innym prawa do innego zdania i działania zgodnie ze swoimi przekonaniami.
Subtelna różnica jest taka, że aborcja jest dla mnie eliminacją drugiego człowieka i bynajmniej nie z powodu Kościoła, ale nauki. Można urodzić i oddać.

Cytat:
Martwicie się ze ludzie zaczną stosować aborcję zamiast antykoncepcji, to może przeznaczcie tę energię z walki o zakaz aborcji na walkę o dobrą edukację seksualną i dofinansowanie antykoncepcji.
Jako zwolennik kapitalizmu jestem przeciwnikiem dopłacania do przyjemności innym ludziom. Zwłaszcza, że żyje w kraju gdzie jest problem z podstawową opieką medyczną.



Cytat:
Napisane przez Bananalama Pokaż wiadomość
Ci, co rozdmuchali sprawę, powinni teraz płacić odszkodowanie. Prawo jest prawem, a wedle polskiego ustawodawstwa dziewczyna miała prawo usunąć ciążę.
Po analizie przepisu prawnego dotyczącego aborcji ze smutkiem sie muszę zgodzić, że dziewczyna (a raczej jej matka) miała rację.

Edytowane przez Polski Wilk
Czas edycji: 2012-11-03 o 16:21
Polski Wilk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-11-03, 16:20   #740
apows
Zadomowienie
 
Avatar apows
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 1 168
Dot.: Aborcja niemożliwa - Kościół ściga zgwałconą dziewczynę

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;7804728]http://fakty.interia.pl/kraj/news/od...-latce,1123906

Współczuję i jednocześnie nie rozumiem, jak można dać się tak zaszczuć?[/QUOTE]
Może to zabrzmi dziwnie ale uważam, że w naszym klerykalnym kraju nigdy nie będzie dopuszczalna aborcja nawet jesli do ciąży dojdzie w wyniku gwałtu. Dziewczynka ma naruszoną psychikę, urodzi dziecko, którego nie chce, będzie pewnie nie kochane. Czasem coraz bardziej utwierdzam sie w przekonaniu, że potrzeba porządnej ustawy ale aborcyjnej . Moim zdaniem, każda kobieta ma swoje sumienie, czy jak to nazwie po swojemu, dlatego powinno się zmniejszyć te ograniczenia zwłaszcza jesli dochodzi do tego typu sytuacji jak np gwałt.
apows jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-03, 16:24   #741
Bananalama
jestę wieszczę
 
Avatar Bananalama
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: z lasu
Wiadomości: 12 580
Dot.: Aborcja niemożliwa - Kościół ściga zgwałconą dziewczynę

Na FB Terlikowski prowadzi krucjatę, by nie dopuszczać aborcji ciąży z gwałtu. Oczywiście swoje posty okrasza dawką zdrowej, uroczej agresji ( nie wszystkie, tak dla jasności). Jeden chłop zaczął więc nawoływać do gwałtu na pani Terlikowskiej (co według mnie jest skandalem), ale na miły Bóg, cóż to za pomysł, by ofiarę skazać jeszcze na 9 miesięcy z "pamiątką".
__________________
Dołącz do akcji NA SZCZYT W SZCZYTNYM CELU na Facebooku. Za każdy zdobyty szczyt wpłacamy po 10 zł na ukończenie budowy domu całodobowej opieki dla osób z niepełnosprawnością intelektualną
Dołącz do nas!


*ponieważ jestem nieprzeciętna, nie obchodzą mnie tzw. powinności przeciętnej kobiety
Bananalama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-03, 17:01   #742
Polski Wilk
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 82
Dot.: Aborcja niemożliwa - Kościół ściga zgwałconą dziewczynę

Dla człowieka mającego sumienie dyskusja o aborcji zaczyna się od momentu gwałtu. Mam mieszane uczucia i się nie wypowiadam. Ale tutaj dziewczyna ewidentnie nadstawiła tyłek z własnej woli, dlatego mam negatywny stosunek do tej aborcji, mimo że nawet w naszym katolandzie była dopuszczona (teoretycznie).
Polski Wilk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-03, 17:03   #743
Bananalama
jestę wieszczę
 
Avatar Bananalama
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: z lasu
Wiadomości: 12 580
Dot.: Aborcja niemożliwa - Kościół ściga zgwałconą dziewczynę

Cytat:
Napisane przez Polski Wilk Pokaż wiadomość
Dla człowieka mającego sumienie dyskusja o aborcji zaczyna się od momentu gwałtu. Mam mieszane uczucia i się nie wypowiadam. Ale tutaj dziewczyna ewidentnie nadstawiła tyłek z własnej woli, dlatego mam negatywny stosunek do tej aborcji, mimo że nawet w naszym katolandzie była dopuszczona (teoretycznie).
Co oznacza pierwsze zdanie?

"Nadstawiła tyłek". Boże...
__________________
Dołącz do akcji NA SZCZYT W SZCZYTNYM CELU na Facebooku. Za każdy zdobyty szczyt wpłacamy po 10 zł na ukończenie budowy domu całodobowej opieki dla osób z niepełnosprawnością intelektualną
Dołącz do nas!


*ponieważ jestem nieprzeciętna, nie obchodzą mnie tzw. powinności przeciętnej kobiety
Bananalama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-03, 19:37   #744
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Aborcja niemożliwa - Kościół ściga zgwałconą dziewczynę

Cytat:
Napisane przez asiulkaa Pokaż wiadomość
Niestety w praktyce nie ma bardzo dobrej antykoncepcji bo po pierwsze osobie niepełnoletniej na antykoncepcję hormonalną musi wyrazić zgodę rodzic, poza tym, pigułki nie są refundowane i są drogie więc ponownie rodzice musieliby dawać na nie sporo pieniędzy.
Sa drogie czyli? Ceny wahaja sie zdaje od juz kilku zl do kilkudziesieciu, to jest drogo?

Cytat:
Napisane przez Bananalama Pokaż wiadomość
Ci, co rozdmuchali sprawę, powinni teraz płacić odszkodowanie. Prawo jest prawem, a wedle polskiego ustawodawstwa dziewczyna miała prawo usunąć ciążę.
To w pierwszym rzedzie GW, bo ona nawolywala do bezprawnego usuniecia ciazy - po rzekomym gwalcie ktorego nie bylo, zanim faktycznie prawnie stwierdzono, ze miala prawo usunac ciaze

Dyskusja o aborcji po ciazy z gwaltow, to w ogole jedna wielka demagogia biorac pod uwage skale zjawiska.
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-03, 20:08   #745
new_me
Zadomowienie
 
Avatar new_me
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 1 906
Dot.: Aborcja niemożliwa - Kościół ściga zgwałconą dziewczynę

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
Coz za piramidalna bzdura Lekarze odmawiajac w tym przypadku aborcji, tj. gdy jej matka twierdzila, ze byl gwalt postapili zgodnie z prawem, od kwalifikowania czynu to wladza sadownicza a nie mamusia
przyznaje ze nie czytalam wszystkiego na temat tej sprawy, chociaz stosunek z nieletnia to tez czyn zabroniony...
w takim razie niezle mamuska pomowila ojca dziecka
new_me jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-04, 15:36   #746
Barbekju
Raczkowanie
 
Avatar Barbekju
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: z pokoju
Wiadomości: 31
Send a message via Skype™ to Barbekju
Dot.: Polska nastolatka, której odmówiono aborcji, wygrała w Strasburgu.

Cytat:
Napisane przez ewanka1989 Pokaż wiadomość
Przypomniało mi się jak robiłam zakupy w Rossmannie i chłopak przede mną kupował prezerwatywy a babka go spytała o dowód W pierwszej chwili myślałam że źle usłyszałam. Chłopak się speszył i pokazał jej dowód. Ale od kiedy to żeby kupić prezerwatywy to trzeba mieć 18 lat? I taka sytuacja zdarzyła się 3-4 razy. Zamiast cieszyć się że młodzi ludzie chcą się zabezpieczać to jeszcze im się to utrudnia

Taka sprawa miała już miejsce z 3 lata temu, też w Rossmannie. Relikt z epoki władzy LPR (i to wszystko wyjaśnia).

//http://poznan.gazeta.pl/poznan/1,36037,6534015,Seks_nie_ dla_nastolatkow___prezerw atyw_nie_sprzedaja.html
__________________
HULA-HOOP FAN

Ćwiczenia i dieta mym magicznym sposobem.
Barbekju jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-04, 21:55   #747
Bananalama
jestę wieszczę
 
Avatar Bananalama
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: z lasu
Wiadomości: 12 580
Dot.: Aborcja niemożliwa - Kościół ściga zgwałconą dziewczynę

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
To w pierwszym rzedzie GW, bo ona nawolywala do bezprawnego usuniecia ciazy - po rzekomym gwalcie ktorego nie bylo, zanim faktycznie prawnie stwierdzono, ze miala prawo usunac ciaze

Dyskusja o aborcji po ciazy z gwaltow, to w ogole jedna wielka demagogia biorac pod uwage skale zjawiska.
Owszem, GW też.
Usunięcie ciąży było jak najbardziej zgodne z prawem. Polskie prawo dopuszcza usunięcie ciąży powstałej w wyniku czynu zabronionego. Współżycie z osobą poniżej 14 roku życia to czyn zabroniony. Niezgodne z prawem było zaś miotanie fałszywych oskarżeń. Dziwię się, że mamuśka nie dostała 3 lat za fałszywe oskarżenia.
__________________
Dołącz do akcji NA SZCZYT W SZCZYTNYM CELU na Facebooku. Za każdy zdobyty szczyt wpłacamy po 10 zł na ukończenie budowy domu całodobowej opieki dla osób z niepełnosprawnością intelektualną
Dołącz do nas!


*ponieważ jestem nieprzeciętna, nie obchodzą mnie tzw. powinności przeciętnej kobiety
Bananalama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-05, 08:40   #748
asiulkaa
Zakorzenienie
 
Avatar asiulkaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 849
Dot.: Aborcja niemożliwa - Kościół ściga zgwałconą dziewczynę

Cytat:
Napisane przez Polski Wilk Pokaż wiadomość
Subtelna różnica jest taka, że aborcja jest dla mnie eliminacją drugiego człowieka i bynajmniej nie z powodu Kościoła, ale nauki. Można urodzić i oddać.
A czy zmarłego też uznajesz za człowieka? Bo jedno i drugie nie posiada fal mózgowych których zanik uznaje się za moment śmierci człowieka.

Cytat:
Napisane przez Polski Wilk Pokaż wiadomość
Jako zwolennik kapitalizmu jestem przeciwnikiem dopłacania do przyjemności innym ludziom. Zwłaszcza, że żyje w kraju gdzie jest problem z podstawową opieką medyczną.
Szkoda że los tak trafił że nie urodziłaś się w biednej rodzinie, wtedy byś inaczej gadała. Ja uważam że los człowieka nie powinien być zależny od tego w jakiej rodzinie się urodził. A dostęp do podstawowej opieki jest marny bo u nas źle zostały ustawione priorytety, zamiast łatwego pierwszego kontaktu z lekarzem i leczenia na wczesnym etapie u nas każdemu każe się czekać i leczy choroby gdy się mocno rozwiną, a leczenie jest kilka razy droższe.



Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
Sa drogie czyli? Ceny wahaja sie zdaje od juz kilku zl do kilkudziesieciu, to jest drogo?
Za kilka zł do najgorszemu wrogowi bym nie dała. Ceny to około 30 zł. Dla Ciebie to pewnie niewiele, ale dla wielu ludzi, a zwłaszcza młodych osób to sporo pieniędzy.
__________________
asia
asiulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-05, 09:41   #749
201704051536
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 887
Dot.: Aborcja niemożliwa - Kościół ściga zgwałconą dziewczynę

Chory, katolicki kraj :/

Takie info dostałam:

Właśnie tydzień temu ta dziewczyna dostała 30 tyś EUR zadośćuczynienia a jej matka 15 tyś od Trybunału Praw Człowieka, tzn trybunał jej przyznał, a zapłacimy za deb*li wszyscy.

Edytowane przez 201704051536
Czas edycji: 2012-11-05 o 10:01
201704051536 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-08, 09:18   #750
dominikmeller25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 166
Dot.: Aborcja niemożliwa - Kościół ściga zgwałconą dziewczynę

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/gorsk...wiadomosc.html

cóż PiS w swoim szaleństwie trzyma się mocno, jeszcze trochę a zgwałcone kobiety nie będą miały prawa głosu a kto wie może i już prawnie staną się współwinne gwałtu bo same się prosiły...
dominikmeller25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-03-27 13:55:51


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:18.